Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

εγω θα το παλεψω για φυσιολογικο- και ο γιος μου γεννηθηκε με καισαρικη...

εχω αρκετες ελπιδες..αλλα ολα θα κριθουν απο διαφορους παραγοντες.

Επισης θεωρητικα και συμφωνα με την πρακτικη των Ελληνων γιατρων οσες εχουν διδυμα κατα πασα πιθανωτητα θα γεννησουν επισης με καισαρικη...οπως και κοπελες που εχουν διαφορα προβληματα αλλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ο.κ. κοριτσάρες μου επειδή εμένα είναι το πρώτο δεν πήγε καν το μυαλό μου ότι μπορεί να έχει προηγηθεί κ άλλη εγκυμοσύνη ..........Δεν μας πολυνοιάζει όμως έτσι? Εγω απο την αρχή έχω στο μυαλό μου πως ότι μου τύχει θα δω τα καλά της περίπτωσης και θα πείσω τον εαυτό μου ότι αυτο θα έκανα έτσι κ αλλιώς.............Να είναι καλά τα μωράκια μας κ όλα τα άλλα περνάνε......τον πόνο δεν τον γλυτώνουμε ότι κ να κάνουμε έτσι??????? ;) χαλαλι...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου κι εγω λογω διδυμων καισαρικη θα κανω αλλα επειδη ηδη εχω χειρουργηθει 2 φορες κ ενα μωρακι να ειχα ο γιατρος μου ειπε οτι παλι πιο πιθανη θα ηταν η καισαρικη!Πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κοπέλες

Μαράκι μου μην ανησυχείς όλα καλά είναι, άμα σου το πε ο γιατρός ξέρει αυτός.

Διόσα μου ευχαριστώ πολύ που πρόσθεσες ότι θα κάνω αγοράκι. Αφού και ο ανδρας μου που κάθεται δίπλα μου τώρα το είδε και ενθουσιάστηκε.

Σεσιλία μου και εγώ είμαι στη φάση που δεν ξέρω ακόμα αν θα ναι φυσιολογικός τοκετός ή καισαρική. Θα δούμε:-)

Που λέτε, πήγα είδα το μωράκι μου απόψε. Μια χαρά είναι, όλα φυσιολογικά, μεγαλώνει και μας χαιρετούσε με το χεράκι του. Μας είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ προικισμένος (αλήθεια φαινότανε καθαρά ότι ήταν big)xexexe. Εννοείται ότι ο άνδρας μου πετάει στα σύννεφα:-)))))) Εμένα με ενδιαφέρει ότι είναι καλά και υγιέστατος:-)

Καλό βράδυ να χετε

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα κατι εχει παθει το μαμμυ,δεκα ωρες για να μπω...κ μολις εκανα δημοσιευση μου την πεταξε....λοιπον για να μην λεω πολλα(τα εγραφα τζαμπα τοση ωρα)διαβασα εν ταχει τα νεα σας....εγω αρχισα κ παλι τις ενεσεις vomex γιατι δεν την παλευα αλλο κοριτσια...μιλαμε τρωω πολυ ζορυ...ολη την μερα στο μπανιο...καθολου διαθεση...κ κουραγιο μηδεν...σερνομαι...οτι φαω οτι πιο το βγαζω...κ αν δεν θα φαω βγαζω τα σωθικα μου.κ σαν να μην εφτανε αυτο η μικρη μου εφερε πεσκεσι απο τον παιδικο σημερα....γαστρεντεριτιδα...οποτε καταλαβαινετε ο θεος βοηθος!καλο βραδυ σε ολες κ φιλια στις κοιλιτσες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου η αλήθεια είναι δεν ξέρω κ πολλες με δίδυμα να γεννήσανε φυσιολογικά, δεν πειράζει κ απο το αυτι να μου βγάλουν το παιδί :lol: (πλακα κάνω) αρκει να είναι καλά το μαναρι μου. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κοριτσάκι μου.

Chrystalleni μου πολύ καλα τα νεα του μωρού σας, εύχομαι τα καλύτερα κ στη συνέχεια.

Σισι μου υπομονή κοριτσάρα μου, φαντάζομαι τι περνάς εδω εγω με κάποιες αναγούλες κ ζορίζομαι...

περαστικά στο κοριτσάκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας..ομολογώ ότι άρχισα να καθυσηχάζομαι. Μάλιστα είχα κλείσει ραντεβού και σε άλλο κέντρο για να επαναλάβω την εξέταση (άλλα 200 ευρώ δηλαδή!!!) και τώρα το σκέφτομαι να μην πάω. Η αυχενική διαφάνεια είναι αν θυμάμαι καλά, πέρσι ήταν 1,6 ίσως γι'αυτό τόσο μεγάλη διαφορά. Και ξέρετε τι λέω??Πέρσι όλα καλά πήγαιναν, οι εξετάσεις τέλειες και τι κατάλαβα? Γι'αυτό θετική σκέψη...

Γιελίζ ψαχνω στο σπίτι κάτι για να μετρήσω την κοιλιά μου!!! Πού τα βρίσκεις όλα αυτά ήθελα να ξέρω χαχαχα!!!

Νικόλ μου όλα καλά θα πάνε, μην αγχώνεσαι..Αφού μειώθηκε και είναι μόνο καφέ είναι αυτό που λέει η Γιελιζ παλιό αίμα..και εγώ έτσι έιχα. Αντε να κάνεις κι εσύ την αυχενική να ηρεμήσεις.

Χρυταλλένη μου αφού είναι τόσο προικισμένο το αγοράκι σας αν έχω κοριτσάκι θα συμπεθεριάσουμε χαχαχα!!

Εμείς δεν ξέρουμε σίγουρα το φύλο ακόμα..Ο αντρας μου επιμένει οτι είναι αγόρι κι εγώ αυτή την αίσθηση εχω αλλά δεν με νοιάζει καθόλου..Να είναι καλά και να μας πάνε όλα δεξιά, αυτό θελω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!!!!!!!!Τι κανετε εγκυουλες μου??

Εμεις ειμαστε καλα και δυο μερες τωρα φαγαμε και ψαρι και κοτοπουλο!!!Δεν θυμαμαι ποια κοπελα ειπε για το παγωμενοτσαι με λεμονι αλλα να ναι καλα οντως ειναι θαυματουργο!!!!!!!!!

Εμενα μου π ο γιαρος οτι τα μωρα της εξωσωματικης και το μεγαλυτερο ποσοστο τα ξεγεννανε με καισαρικη!!!Τα αποκαλουν πολυτιμες κυησης λογω της ολης ταλαιπωριας που εχει υποστει η μητερα μεχρι να τα καταφερει και δεν διακινδυνευουν τιποτα!!Βασικα μου πε οτι γινεται πιο πολυ για ψυχολογικους λογους της μητερας!!

Εγω τωρα επειδη πραγματικα δεν θελω να διακινδυνευσω τιποτα και επειδη εχω κανει κ επεμβαση στραβισμου θα επιλεξω την καισαρικη!Εκτος κ αν υπαρξει περιπτωση να ρθει νωριτερα απο τις 38 βδομαδες!!

Ας ερθει εκεινη η ωρα με το καλο και βλεπουμε μου ειπε!!!!!!

Καλο ΣΚ να χουμε κοριτσια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι..Κι εσύ για καισαρική ε??? Εγώ πάλι λόγω τραχήλου προς το παρόν πάμε για φυιολογικό αφού υποτίθεται ότι γεννάω εύκολα. Εκτός απρόοπτου βέβαια..Φτάνει να έρθουν με το καλό τα μωράκια μας στη ζωή κι από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα θα γίνουν..

Τρως και ψαρι εσύ? Εγώ δεν το μπορώ ούτε με την σκέψη..Ασε και που και το κρέας γενικά δεν μου κάνει αίσθηση.Τρωω βέβαι λίγο αλλά δεν τρελλαίνομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Σισι κουραγιο και περαστικα ευχομαι και σε σενα και στην κορουλα σου.

Μαρακι μου χαιρομαι που ηρεμησες.Μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι να πανε ολα τελεια στο εξης!

Καλημερα Κατερινακι!!Καλο Σκ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφίτσα σε ευχαριστώ κοπέλα μου πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια σου..Και για σενα εύχομαι τα καλύτερα...Διδυμάκια έχεις εσύ ε??? Τώρα το πρόσεξα...Αρχισαν οι κλωτσιές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Πώς είστε σήμερα??? Εμείς καλά... το πρωί πρίν σηκωθώ απο το κρεβάτι είχα ένα χτυπηματάκι πιο δυνατό απο τις άλλες φορές!!! Και εγώ πλέον είμαι σίγουρη ότι ήταν το μωρό! Αν και ο γιατρός μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα...δεν ξέρω :roll::roll::roll:

Nikol μου όπως και να γεννηθούν τα μωράκια σημασία έχει να είναι καλά!! Μόνο αυτό... δεν ξέρω αλλά εγώ επειδή είχα και έναν φόβο για τον ΦΤ (λόγω της μαμάς μου ζορίστηκε πολύ μεμένα και παραλίγο να "φύγουμε" και οι 2, και επειδή λένε ότι τα κορίτσια μοιάζουν στη μαμά σε αυτά τα θέματα...) μου έκατσε μια χαρά η καισαρική, βέβαια δεν ταλαιπωρήθηκα και καθόλου μετά... και ο ελάχιστος πόνος που ένιωθα είχε φύγει μέχρι να βγώ απο το νοσοκομείο...οπότε μπορώ να πώ δεν με χαλάει καθόλου... ;);)

Chrystalleni μου τέλεια τα νέα σας!!! Μπράβο!!! Όσο για τα προσόντα των αγοριών μας... εμένα ο άντρας μου λέει ότι το πουλάκι του έφτανε μέχρι το γόνατο :shock::shock::shock::shock::shock::shock: λέει τίποτα τέτοια πετυχημένα και ο δικός σου?????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μιχαέλα μου κουράγιο κουράγιο κουράγιο και υπομονή!!!! Θα περάσουν και θα νιώσεις πολύ καλύτερα!!!!Περαστικά και σεσένα και στο κοριτσάκι σου εύχομαι!!

Μαράκι μου πολύ καλά κάνεις και σκέφτεσαι θετικά!! Έτσι πρέπει! Και άμα σου λέει ο γιατρός όλα καλά τότε θα είναι όλα καλά...Ξέρω ότι λόγω όσων περάσαμε φρικάρουμε λίγο πιο εύκολα...(εγώ κάθε φορά που πάω στον γιατρό ανεβάζω πίεση!!!) αλλά δεν υπάρχει λόγος να μπαίνεις στην διαδικασία να ξανακάνεις τις εξετάσεις και να αγχώνεσαι στην αναμονή των αποτελεσμάτων για 2η φορά... ;););)

Κατερινάκι μου άρχισαν να φεύγουν σιγά σιγά οι αναγούλες ε? ΤΕΛΕΙΑ!!! Άντε να ηρεμήσεις λιγάκι!

sofitsa μου διδυμομανούλα καλημέρα και σεσένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιελιζ..Κι εγώ αυτό σκέφτομαι μην μπω σε αυτή τη διαδικασία και αγχωθω πάλι! Αυτή τη φορά μου είχε βγει πιθανότητα 1 στις 1780 και η μέτρηση του αυχένα 2.3. Νομίζω είναι φυσιολογικό ε? Τι λες εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε γιαυτό μωρέ σου βγήκαν διαφορετικά τα αποτελέσματα αυτή τη φορά...Εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι μέχρι 2,5 είναι νορμάλ....αλλά μόνο η μέτρηση της αυχενικής δεν μας λέει τίποτα πρέπει να είδε και ρινικό οστό φυσιολογικό....και σε συνδιασμό με τις αιματολογικές, τη ηλικία και τα κιλά της μαμάς σου βγάζουν ένα ποσοστό... το οποίο όπως γράφει και πάνω στην εξέταση δεν είναι διαγνωστικού αλλά προγνωστικού χαρακτήρα. και εμένα στην προηγούμενη εξέταση ήταν πιο χαμηλά τα ποσοστά απο τώρα αλλά όπως ξέρεις μετά που πήραμε τα αποτολέσματα απο τις ιστολογικές κτλ τα μωρά ήταν ΤΕΛΕΙΑ... οπότε... Δεν χειάζεται καθόλου να ανησυχείς ειδικά άμα σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι όλα καλά!! Χαλάρωσε και απόλαυσε το!!! Όλα θα πάνε μιά χαρά!!! ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ να σας βάλω μία φωτό απο προχθές να δείτε το ζουζούνι μας, (να αρχίσω να κανονίζω νυφη :lol::lol::lol::lol::lol: ) Δεχόμαστε προτάσεις!!!! :-p:-p:-p:-p:-p και έχουμε και πουλάκι μέχρι το γόνατο!! ΑΜΕΕΕ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

15w4d.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όταν το είδα είπα πώ πωωω τι άσχημο μωρόοο!! (Το Alien που λέγαμε!!!!) Και μου λέει ο γιατρός "Καλά βρε κακούργα μάνα δεν ντρέπεσαι να μιλάς έτσι για το παιδί σου!?!?!?! :lol::lol::lol: Δεν έχει καθόλου λίπος το καημένο γιαυτό φαίνεται έτσι.... περιμένε να περάσει λίγος καιρός να κάνει μαγουλάκια και μετά θα σε δώ εγώ!!! " :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι από τη μια απο την αλλη ..δεν ξέρω τη μια ελιμαι έτσι την άλλη αλλιώς...Πολύ μπέρδεμα..Φυσικα ξέρουμε κι οι δυο πως αν είναι να συμβει κάτι θα συμβεί ο κοσμος να χαλάσει.

Τι καλή φώτο!!! Καλε Γιελιζ το πουλάκι θέλουμε να δουμε..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι από τη μια απο την αλλη ..δεν ξέρω τη μια ελιμαι έτσι την άλλη αλλιώς...Πολύ μπέρδεμα..Φυσικα ξέρουμε κι οι δυο πως αν είναι να συμβει κάτι θα συμβεί ο κοσμος να χαλάσει.

Τι καλή φώτο!!! Καλε Γιελιζ το πουλάκι θέλουμε να δουμε..χαχαχα

Τώρα μίλησες πολύ σωστά...αν είναι να συμβεί θα συμβεί!!Οπότε cool!!! ;););)

Μαράκι σε βλέπω να ψήνεσαι (σε περίπτωση που έχεις κοριτσάκι!!!) Για να θές να δείς και πουλάκι!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν θα σου χαλάσω χατίρι!!! Χαχα όπως κατάλαβες και ο γιατρός μας τρελλοκομείο είναι και μας έβγαλε φωτό και το πουλάκι μας!!!! :lol::lol::lol: Ορίστε λοιπόν!! :lol::lol::lol:

15w4d2.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα!!! τελεια φώτο!!!!

Κοιτα εμένα δεν ξεκαθάρισε το θέμα με το φύλο αλλά ήταν λίγο διογκωμένα τα γεννητικά..Ο αντρας μου είναι σίγουρος οτι ειναι αγορι.

Γουργουρίζει η κοιλίτσα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε τότε θα ψάχνουμε μαζί για νύφη!! :lol::lol::lol: Εμένα ο δικός μου την προηγούμενη φορά ήθελε κοριτσάκι, έλεγε ότι είναι πιο ναζιάρικα, πιο αγαπησιάρικα τα κοριτσάκια... αλλά όταν μάθαμε ότι ήταν αγοράκια δεν τον χωρούσαν οι πόρτες... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Τώρα ήταν σίγουρος ότι θα είναι αγοράκι :shock::shock::shock: Μάλλον του έμεινε απο την προηγούμενη φορά... και του καλοάρεσε!! Τι να πώ!!Γερά να είναι και ας είναι ότι θέλουν! Αγόρι κορίτσι το ίδιο είναι...

Πείνασε το μωράκι σου μάλλον Μαράκι!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι πείνασε πολύ!!! Θα πάω να φτιάξω φακές!!!

Εχω και δουλίτσες του σχολείου να κάνω αλλά μηδέν όρεξη...Θέλω μόνο ξάπλα...γίνεται??? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και εγώ αυτό θέλω... ξάπλα και πάλι ξάπλα... αλλά δεν γίνεται.... έχω και εγώ δουλίτσες να κάνω αλλά το σκέφτομαι...βρέχει κιόλας και είναι ότι πρέπει για ξάπλα... απο φαγητό είμαι εντάξει μου έφερε φασολάδα η μανούλα μου... μιάααμ ότι πρέπει με αυτόν τον καιρό!

Μαράκι εσύ μετά την περίδεση θα σταματήσεις τη δουλειά έτσι δεν είναι? Οπότε δεν έμεινε πολύ 2 εβδομαδούλες ακόμα...Υπομονή! ;)

Εγώ τι να πώ που αν όλα πάνε καλά μέχρι τον Μαϊο θα δουλεύω.. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτή η μανούλα..εμένα είναι μακρυα και δουλευει οποτε δεν μπορεί εύκολα να έρχεται καθε μέρα..

Εμάς όπου να'ναι θα πιάσει βροχή!!!

Θα σταματησω ναι τη δουλειά 3/2 και την επόμενη η περίδεση..Για αυτό προσπαθώ να τελιώσω κάτι δουλειες που έχω να φύγω ήσυχη!!! Αντε σας αφήνω να κάνω καμια δουλίτσα..πρέπει να το πάρω απόφαση..και ΠΕΙΝΑΩ!!!!!!!!!

Αντε φιλάκια σε όλες..Τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...