Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

Μαμά Νικόλα καλώς σας βρήκα!!!

Με το καλό να δείς και εσύ το μωράκι σου τη Δευτέρα!!!! Και συγχαρητήρια για την κλωτσιά!!!!! :lol::lol::lol:

Cesilia εγώ τις παλιές φωτό δεν τις κοιτάω πλέον...γιατί πληγώνομαι!!!! :cry::cry::cry:

Βέβαια 53 κιλά δεν με θυμάμαι ΠΟΤΕ (ίσως όταν ήμουν παιδί αλλά τότε δεν ζυγιζόμουν και δεν με απασχολουσε!!!!!) το κατώτερο που με θυμάμαι να είμαι είναι τα 65 και αυτό στο Λύκειο...

Αλλά τι να κάνουμε με τα χρόνια βαραίνουν τα κόκκαλα γιαυτό ζυγίζουμε παραπάνω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: (δεν μπορείτε να πείτε...ωραία παρηγορώ τον εαυτό μου!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι αλλα εγω ειμαι και ταπα...1,60...

κοιτα..εκτος απο τα κοκκαλα..συσσορευεουμ εκαι γνωση..και ξερετε ολοι τι βαρυτητα εχει η γνωση..ασε που δεν χωραει πλεων στο κεφαλι και μετακομιζει...στον πισινο..γνωσει ετουκ@#$ου που λεμε!!!

Ζαχα εχεις σκοπο να ξεχυθεις στις παραλιες..εγω οχι παντως!!!

η Γκρινπισ μου το απαγορεψε..ειμαι λεει προστατευομενο ειδος... :lol::lol::lol::lol:

μανα Νικολα συγχαρητηρια για την κλοτσια..και εις περισσοτερες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: μας εβγαλαν εξω γιατι σκιαχτηκαν ε?

:lol::lol::lol::lol:

Σεσιλια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: καλο Η ΓΝΩΣΗ σου κατεβηκε ε???

αχαχαχαχαχα

επ ποιος γελασε???

Εννοειται θα παω ταλασσα...χωρις ταλασσα ντε ζω!!! ετσι κι αλλιως θα χρειαζομαι ανοιχτους χωρους δεν θα χωραω απο την πορτα του σπιτιου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια τα κιλα εινα πολυ πονεμενο θεμα....και εγω 1.60 ειμαι και ημουνα 48 κιλα...οταν εμεινα εγγυος ημουνα 55 οπου στην αρχη εχανα κιλα και μετα προς το τελος πηρα...γυρω στα 10..το καλοκαιρι ημουνα 58 και τωρα ειμαι 63..και φοβαμαι μην παρω καμια 30 κιλα και δεν μπορω νατα χασω μετα...γιατι να φυγω καλε που να παω,,,εκτος και αν ερθει η ωρα να γεννησω..οντος μονο καλοκαιρια και χειμωνες εχουμε πλεον...το μονο που εχω να πω ειναι να βαστατε γερα οσες ειναι εγκυες στο πρωτο γιατι το καλοκαιρι ειναι δυσκολο και εμεις ζεσταινομαστε πιο πολυ θα ειναι και η κοιλια τουμπανο..βοηθεια μας..εγω την Δευτερα παω στη γιατρο μου για δευτερο υπερηχο και ανηπομονωω....καλο μετρημα με τη μεζουρα..εγω δεν θα μπω στη διαδικασια αυτη να μην ανγχοθω..εε οσο θελει ας μεγαλωσει..εγκυος ειμαστε στο κατω κατω!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Cesilia ΤΕΛΕΙΟ αυτό με τη γνώση!!!! =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Ζάχα μου λογικά μέχρι να αρχίσουμε τα μπάνια θα έχουμε γεννήσει κιόλας... Γιατί τα τελυταία χρόνια όλος ο Ιούνιος περνάει με βροχές... Αλλά δεν πειράζει θα πηγαίνουμε με τα μωρά μας μαζί!!! :lol::lol:

και θα είμαστε κάπως έτσι...

seaelephantwithbaby.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια τα κιλα εινα πολυ πονεμενο θεμα....και εγω 1.60 ειμαι και ημουνα 48 κιλα...οταν εμεινα εγγυος ημουνα 55 οπου στην αρχη εχανα κιλα και μετα προς το τελος πηρα...γυρω στα 10..το καλοκαιρι ημουνα 58 και τωρα ειμαι 63..και φοβαμαι μην παρω καμια 30 κιλα και δεν μπορω νατα χασω μετα...γιατι να φυγω καλε που να παω,,,εκτος και αν ερθει η ωρα να γεννησω..οντος μονο καλοκαιρια και χειμωνες εχουμε πλεον...το μονο που εχω να πω ειναι να βαστατε γερα οσες ειναι εγκυες στο πρωτο γιατι το καλοκαιρι ειναι δυσκολο και εμεις ζεσταινομαστε πιο πολυ θα ειναι και η κοιλια τουμπανο..βοηθεια μας..εγω την Δευτερα παω στη γιατρο μου για δευτερο υπερηχο και ανηπομονωω....καλο μετρημα με τη μεζουρα..εγω δεν θα μπω στη διαδικασια αυτη να μην ανγχοθω..εε οσο θελει ας μεγαλωσει..εγκυος ειμαστε στο κατω κατω!! :D

Kiska με το καλό ο υπέρηχος τη Δευτέρα...

Ε εμείς που γεννάμε μέχρι τον Ιούλιο δεν θα φάμε τις πολλές ζέστες.. άσε που θα βγούμε σε άδεια απο πιο νωρίς και έτσι ακόμα και να κάνει ζέστη θα είμαστε στο σπιτάκι μας με το κλιματιστικό αγκαλιά!! (εγώ έτσι λέω να κάνω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε αντε..μη παραπονιεστε!!!!

Κορμαρες θα γινουμε μετα..δε θα προλαβαινουμε να φαμε εξαλλου...ειδικα οσες εχουν διδυμα..θ αγινουν πιο αδυνατες και απο πριν!!!!

Κισκα μη μας εγκαταλειψεις για τα φθηνοπωρινα μωρακια..χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας:-)))))))))))))))))))))

Τώρα πρόσεξα ότι είμαι πρώτη στη λίστα για τα μωρουλίνια του καλοκαιριού. Λέτε να κάνω πράγματι την αρχή;;; Διόσα μου προσθέτεις σε παρακαλώ πολύ ότι θα κάνω αγοράκι;:-)))

Αν πάρει και το μπόι του άνδρα μου θα ναι δύο μέτρα:-)

Ρε σεις, εγώ είμαι στην 19η εβδομάδα και δεν καταλάβω τα μικροσπρωξίματα τι ακριβώς είναι ενώ εσείς είστε τόσο σίγουρες ότι είναι τα μωράκια. Μάλλον το ένστικτο σας είναι καλύτερο:-)

Μήπως το δικό μου κοιμάται όλη μέρα, ή απαξιά να δώσει καμιά κλωτσιά;;; τι να πω;; Πάντως σε κάτι ωρίτσες που θα πάω γιατρό θα δούμε τι κάνει ο κύριος:-)))

Θα σας πω μετά τι κάνει ο γιοκκαρος μου

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μπαινω μετα απο αρκετο διαστημα και βλεπω ευχαριστα νεα!!! :shock::shock:

χαιρομαι παααρα πολυ που τα καταφερατε ολες σας!!και ιδιαιτερα για τα κοριτσακια που μιλαγαμε παλιοτερα και γνωριζω τα χρονια προσπαθειων!!Να ειστε οοολες καλαα και με το καλοοο να γινετε οι επομενες Μανουλες Ιουλιου -Αυγουστου Σεπτεμβριου οπως ειμασταν εμεις λαστ γιαρρ!!

μεσα απο τη καρδια μου..τα θερμα συγχαρητηρια και μια τελεια ..εγκυμοσυνη!!Με το καλο να τα παρετε στην αγκαλιτσα σας!!! :D:D:D:D:D

Φιλιαα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα Κρισταλενη..αμα υπολογισεις πως οι μισες εδω μεσα θα γεννησουν με προγραματησμενη καισαρικη- και εγω δεν ξερω αν θα τα καταφερω για VBAC.....πολες θα ξεφυγουμε απο την ΠΗΤ και μαλιστα αρκετα..

και εγω μπορει να λεω οτι θα εχω λιονταρακι...αλλα αμα χρειαστει καισαρικη..θα βγαλω Καρκινακη...

οποτε.....

γενικα παντως ενα πολυυυ μικρο ποσοστο γεννιουνα ακριβως στην ΠΗΤ...τα περισσωτερα πιο πριν και καμποσα- λιγα- πιο μετα!!!

Θα φτιαξουμε εναν τελικο καταλογο απο Σεπτεμβρη...χιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Ολα καλά?? Εγώ είμαι λίγο αγχωμένη γι'αυτό χάθηκα...

Θα ήθελα τη γνώμη σας...

Στην αυχενική τα αποτελέσματά μου ήταν 1 στα 1780 για σύνδρομο νταουν..ο γιατρός μου είπε ότι πέρασα με επιτυχία την εξέταση κι όλα είναι καλά. Αλλά όταν ήρθα στο σπίτι κοιταξα την αυχενική που έκανα πέρσι όταν ήμουν έγκυος και τα αποτελέσματα ήταν 1 στα 19000!!! δεν είναι μεγάλη η διαφορά??? Ο γιατρός λέει ότι δεν έχει σημασία και ότι όλα είναι οκ...

εσείς τι λέτε?? Σκεφτόμουν να επαναλάβω την εξέταση?? Εσείς πόσο είχατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!Σας ευχαριστω όλες για το καλωσορισμα!!Σας διαβαζω εδω και ωρα τωρα αλλα ειναι τοοοοοοοοσα πολλα που σχεδον τα ξεχασα!! :lol::lol:

Diosa σε ευχαριστω παρα πολυ που με προσθεσες στην λιστα με τις μελλοντικες μανουλες, κατενθουσιαστηκα σαν μικρο παιδι!!!!

Σεσιλια σε αυτο με τα διδυμα εχεις απολυτο δικιο,δεν θα προλαβαινουμε ουτε ανασα να παρουμε τον πρωτο καιρο!

Α!!!Εκανα τη μετρηση με τη μεζουρα και μου βγηκε ακριβως 18 εκ.Φοβεροοοοο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι παιζει ρολο μεγαλο η ηλικια στην αυχενικη διαφανεια.Για να καταλαβεις εμενα φετος που ειμαι σχεδον 34 (αλλα ακομη λεω 33) μου βγηκε και στα 2 μωρακια 1:7200 ενω με βαση την ηλικια αν ημουν 2 χρονια νεωτερη θα εβγαινε 1:20000 οπως μου ειπε ο γιατρος με τις ιδιες παντα μετρησεις.Οποτε μη συγκρινεις την περσινη και αφου ολα ειναι οκ δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να κανεις και νεα.Μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μην ανισυχεις...ειναι μια χαρα το ποσοστο σας...

εξαλλου ειναι αριθμος πιθανωτητων...

Παιζει ρολο η ηληκια και οι τελικες τιμες της αυχενικης διαφανειας του ρινικου οστου και οι χτιποι της καρδιας

πχ κοιταζω τωρα το χαρτι μου..και λεει οτι για Τρισωμια 21 με βαση την προυπαρχουσα βστατιστικη πιθανοτητα ειναι 1:856 και με βαση την τελικη συνδιαστικη πιθανοτητα ειναι 1:4049..αναλογα ειναι και τα νουμερα για Τρισωμια 18 και 13..

αυτοι οι δεικτες σε συνδιασμο με την αιματολογικη- ορμονολογικη εξεταση δινουν ενα ποσοστο της ταξης του 90%..

για να σου λεει ο γιατρος οτι με βαση ολα τα παραπανω ειναι καλα..πιστεψε τον!!!

Πχ η αυχενικη διαφανεια πρεπει να ειναι κατω απο 3...αν ειναι 2,5 η 1.5..ειναι ηδη μεγαλη διαφορα στους δεικτες...

μην ανισυχεις καθολου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες!!!! Τι κάνετε?

Chrystalleni μου με το καλό η επίσκεψη στον γιατρό περιμένουμε νέα σου!!! Πάντως κάπου είχα διαβάσει ότι το έμβρυο κοιμάται τις περισσότερες ώρες... οπότε μπορεί να ξυπνάει τις ώρες που κοιμάσαι εσύ και γιαυτό να μην το καταλαβαίνεις...

Κατρίνα μου!!!! Σε ευχαριστούμε πολύ πολύ!!! Να χαίρεσαι και εσύ τα παιδάκια σου!!!!

Cesilia αυτό που λές με τις ΠΗΤ είναι σωστό... λόγω καισαρικών θα γίνουν πολλές ανακατατάξεις στη λίστα... και όπως λές η τελική λίστα τον Σεπτέμβριο!! ;););)

Μαράκι και εγώ το ίδιο θα σου πώ... αν ο γιατρός λέει ότι είναι καλά τα αποτελέσματα σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα...οπότε μην ανησυχείς....

Sofitsa μου χάρηκα που χάρηκες για τη λίστα... όσο πιο πολλές τόσο πιο καλά!! ;););) Έκανα και εγώ την μέτρηση, τeλικά δεν είχα και τόοοσο πολύ μεγάλη απόκλιση όπως νόμιζα... είμαι 16 εβδ σχεδόν και βγήκε 18cm :lol::lol::lol: (πάλι καλά!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου αφου διαβασα 10 σελίδες ενα μεγαλο καλησπέρα κ απο εμένα. Ζαχαρωτο προτιμώ τη φώκια απο την κοπέλα................χαχαχα που τις βρίσκεις βρε κομματι.. :lol: Αντε κοριτσακια να σηκωθω απο το κρεβατι να πάω τη Πέμπτη κ εγω για την αυχενική.........ανυπομονώ..............τα καφε υγρα έχουν μειωθει πολύ...........αχ Παναγίτσα μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol μου μην αγχώνεσαι καθόλου και προσπάθησε να χαλαρώσεις... μειώθηκαν και τα καφέ οπότε μια χαρά... τα καφέ είναι παλιό αίμα άλλωστε... δεν σημαίνει ότι βγαίνει τώρα το αίμα... απλά έγινε η αποκόλληση κάποια στιγμή και τώρα βγαίνει το αιματάκι που έμεινε. Να δείς που όταν θα πάς για την αυχενική δεν θα έχει μείνει ίχνος..

Εύχομαι την Πέμπτη να να πάνε όλα τέλεια με την αυχενική και να μας έρθεις με τέλεια νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια.......να είσαι καλα κ εσυ κ το μωράκι σου.

Ευχαριστώ πολύ πολύ!! Να είσαι και εσύ καλά και το μωράκι σου!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ υπομονη!!!

ξεκουρασου..το μωρακι σου το αξιζει!!!!

Παντως ειμαστε πολλες υποψυφιες για καισαρικη..

παω..ο γιος μου φωαζει νιαμ νιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ cesilia μου και εσένα πάρα πολύ.

Κοριτσάκια μου πως το ξέρετε απο τώρα ότι πάτε για καισαρική? Δεν είναι λίγο ενωρίς??????

Φιλια πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ cesilia μου και εσένα πάρα πολύ.

Κοριτσάκια μου πως το ξέρετε απο τώρα ότι πάτε για καισαρική? Δεν είναι λίγο ενωρίς??????

Φιλια πολλά.

Nikol μου εγώ ξέρω ότι θα κάνω καισαρική λόγω προηγούμενης καισαρικής... και δεν μπορώ καν να σκεφτώ για ΦΤ γιατί έχει περάσει πολύ λίγος καιρός απο την προηγούμενη καισαρική και δεν με παίρνει να το ρισκάρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...