Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας εγκυούλες!!!!

BASILEIA καλώς μας ήρθες και με το καλό τα μωράκια σου!

Marilou μου μια χαρά χαπακώνεσαι και εσύ!! Εμένα ο καλός μου όταν γύρισε απο το φαρμακείο με μία σακούλα γεμάτη φάρμακα με ρώτησε αν θα τρώω και καθόλου φαγητό ενδιάμεσα!!!! :o:lol::lol::lol: Με το καλό ο γιατρός τη Δευτέρα!! Φάε κανα γλυκό πρίν πάς για να σου κάνουν τούμπες... και να ανοίξουν και τα πόδια!!! Θα περιμένουμε νέα σου!

Μιχαέλα μου!!! Για κοριτσάκι με κόβεις εε? χαχαχα άντε να δούμε... Πάντως πολύ καλό αυτό που είπε ο γιατρός σου!! Πολύ γέλασα!!

Βγήκαν καλές και οι εξετάσεις οπότε μια χαρά!!!

Zaxarenia να σε ρωτήσω... εκτός από την μύτη έχουμε κοινό και το πρήξιμο! αλάτι τρώς? Εμένα μου είπε η διαιτολόγος σήμερα να το ελαττώσω..γιατί το βράδυ τα χέρια μου πρήζονται αρκετά!! ( και όχι μόνο τα χέρια, απλά εκεί το νιώθω πιο έντονα γιατί με σφύγγει η βέρα)

Και εμένα τέλη Ιουνίου μου είπε θα μου το πάρουν λόγω καισαρικής!!! Για να δούμε με τι σειρά θα γεννοβολάμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γιαγιαδες!!!! :D:D:D Τι κανετε??Εμεις ειμαστε κααλα!!!Με μπλιαχ ολη μερα σημερα...

Λοιπον απο χαπακια εγω μεχρι την 10η βδομαδα επινα 6 σικλακουρ,6 ουτρο,2 φιλισιν,1 σιδηρο,3 ντουφαστον..

Τωρα πινω 6 ουτρο 2 φιλισιν 1 σιδηρο

Και μια ενεσουλα καθημερινα και πουρνο πουρνο στις 7 καθε πρωι!!

Αυριο που κλεινω την 11η βδομαδα το βραδυ θα πιω και τα τελευταια ουτρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετραγα ποσα χαπια θα χω παρει μεχρι αυριο....850 μονο τα σικλακουρ κ ουτρο τα αλλα δεν τα υπολογισα εχω περασει τα 1100!!!!!!!Η γιαγια του αντρα μου που ναι 93 παιρνει μονο δυο βιταμινες!!!!

Και 14η βδομαδα θα ξεκινησω ασβεστιο και μαγνησιο!!!!

Καλε αυριο το απογευμα παμε για την αυχενικη μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ελπιζω να μην ειμαι μπλιαχ να μπορω να φαω σοκλατιτσα πριν!!!

Βασιλειαα με το καλο να ρθουν τα ζουζουνια σου!!!!!

Μαριλουυυυυυυ που σαι βρε ψυχη????

Ζαχα θα σε μπουφλισω...αντε κ δε κανει εγκυο γυναικα!!!!Ειπαμε ολα θα πανε καλα με την εξεταση και θα ηρεμησεις κιολας για ολο το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου!!!!!!

Υπολοιπες εγκυουλες τι κανετε??/Εγω ΣΚΔ ημουν κααλα!!Απο χτες το βραδυ ομως που γουρουνιασα εφαγα ενα κλαμπ και μετα μπλιαχ και παλι μπλιαχ και ολη μερα σημερα αυτη η αηδια!!!!Αντε να περασει και αυτη η βδομαδα!!!!!!

Ποτε αλλαζετε τριμηνο 12η ,13η,η 14η βδομαδα??Τι σας εχει πει ο γιατρος??Και μηνα ποτε αλλαζετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη αυχενικη Κατερινακιιιιιιιιιιιι...ολα καλα ολα ανθηρα!!!!

Ντιοσακι βαζω κανονικα αλατι..δεν μου ειπε κατι..και προχθες με ζουπηξε κα δεν με ειδε πρησμενη...οποτε το συνεχιζω ως εχει. Δοκιμαζα κι εγω την βερα σημερα...μια χαρα μπαινο βγαινει. Τωρα ο κ@λος μου γιατι φουσκωσε ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Good morning εγκυουλες!!!!!!Τι κανετε???

Εγω πριν λιγο σηκωθηκα!!Εφαγα το τοστακι μου τυρι ντοματα και τωρα κααθομαι παλι!!!!

Σας ευχαριστωωωωωωωω για τις ευχουλες και ευχομαι να εισακουστουν και να ναι ολα καλα!!!!!!

Λοιπον δεν μου ειπατε ποτε αλλαζουμε τριμηνο κ μηνα??

Τα σαιτ τα χουν κ με τις 3 εκδοχες!!!Εμεις ποια ακολουθουμε??

Γιελιζ μου τι κανεις φιλη της φιλης της μαμας μου??Της το πες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάς κοριτσάκια!! Πώς είστε σήμερα?

Κατερινάκι μου με το καλό η αυχενική σου!!!!! Εύχομαι όλα να πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Όσο για το πώς μετράνε τους μήνες...Ξέρω ότι μετράμε η σε μήνες η σε εβδομάδες.... αλλά η προηγούμενη γιατρός μου είχε πεί ότι βάζουμε + 1 εβδομάδα γιατί οι μήνες δεν έχουν ακριβώς 4 εβδομάδες... δεν είναι δηλαδή 28 μέρες.. οπότε έχουμε και λέμε 3 μήνες= 12 εβδομάδες+1 εβδομάδα=13 εβδομάδες... 4 μήνες =16 εβδομάδες +1 εβδομάδα=17 εβδομάδες κπλ...

Στην φίλη της μαμάς σου ναι το είπα... την πρωτοχρονιά!! :lol::lol::lol::lol:

Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω..Γιελιζ καταμπερδευτηκα...

καλημερα!!!

κατερινακη με το καλο η ευχενικη, καλα αποτελεσματα να εχεις!!!

Ζαχα πως εισαι;;;;

Οι υπολοιπες;;;;;

εγω τα κλασσικα..βγαζω τα εντερα μου και τροω φρουτα παξημαδια και φουντουκια..με βλεπω να εχω παρει καμια 2-3 κιλα...αχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Cesilia!! Φαίνεται μπερδεμένο αλλά τελικά δεν είναι... στην αρχή και εμένα έτσι μου είχε φανεί...

Αλλά εγώ πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος να μετράμε είναι απο την ΠΗΤ προς τα πίσω... εγώ ας πούμε που έχω ΠΗΤ 10/7 λογικά θα έπρεπε να αλλάζω μήνα κάθε 10 του μηνός... Αλλά γενικώς οι γιατροί τα λένε αλλιώς ο ένας και αλλιώς ο άλλος....οπότε αστα να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!!! Συγχαρητήρια σε ολες για τις εξετάσεις σας!!! Πως ειστε; Εμεις μια χαρα, καναμε την αυχαινικη διαφανεια. Τα αποτελεσματα βγηκαν καλα και τωρα περιμενω το ΡΑΑΑ. Χθες ακουσα για πρωτη φορα το μπεμπάκι μου!!! Φυσικα το ερμο ειχε φαει πρωτα 3 κλωτσιες απο την Μαρίνα!!! Κατα τα αλλα το κοριτσακι μου υποφερει απο τα δοντακια της και εγω απο την μεση μου!!!!

Θα ειναι Σισσυ και ηδη ειναι πολυ δυσκολα μη νομιζεις. Η μέση μου με εχει πεθάνει. Αλλα ο ανδρας μου ειναι στρατιωτικος οποτε ηθελα τα παιδια να ειναι κοντα ωστε να εχει παρεα το ενα το αλλο. Συν του οτι οσο πιο κοντα ειναι σε ηλικια τοσο πιο γρηγορα θα μπορεσουν να πανε στον παιδικο σταθμο ωστε να βρω και εγω πρωινη δουλεια. Μιας και απογευματινη τοσους μηνες ψαχνω και δεν εχω βρει τιποτα ακομα εδω!!!

Κορίτσια διαβαστε και αυτο για την διατροφή.

http://www.femme.gr/foods-banned.htm

DIOSA το ζουζουνι σου ειναι!!!! Ειναι φυσικο να το ακους πιο νωρις τωρα. Μιας και τωρα μπορεις να αναγνωρίσεις τα χτυπηματα!! Συγχαρητηρια κοριτσακι μου!! Χτύπα του και εσυ απ’ εξω χαλαρα ή κανε του χαδακια και θα δεις που θα απαντήσει!!!

Cesilia εμένα ολο το σπιτι μου ειναι απο νεοσετ!!! Μια χαρα επιπλα ειναι εμεις ειμαστε ικανοποιημένοι. Το ιδιο νιωθω και εγω. Αυτο το μικρουλάκι ειναι αγγελουδι σε σχέση με την Μαρίνα μου. Αυτη με ειχε διαλύσει στα χτυπηματα, στις αναγουλες και στον εμετο. Αφήστε που δεν αντεχα καμμια μυρωδια. Αγκαλια με την λεκάνι και με ενα λεμόνι ήμουν!!!

Πατατα εγω εχω παρει 3.5 κιλα και ειμαι και 3 εβδομάδες πιο πισω απο εσενα!!!! Η κοιλια μου ειναι λες και ειμαι 5 μηνων!!! Ειμαι και χονδρή και εγκυος!!!

Τα πονάκια στοο απο τέτοιο μας.. χαχα.. οφειλονται στον τράχηλο. Ειναι φυσιολογικα!!! Οσες γεννησετε φυσιολογικά εχετε μιλήσει με τον γιατρό σας για το αν θα σας κανει περινεοτομή; Υπάρχει ενα λαδάκι που βαζουν πολλες γυναικες για να προετοιμάσουν την ελαστικότητα του καθώς και κάποιες ασκήσεις που γινονται.

sisi2007 καλή αρχή!!! Εχετε να ζησετε απιστευτες στιγμές απο εδω και πέρα.. Να τις ευχαριστηθείτε ολες με την καρδιά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρία μου...

Μια χαρά τα νέα σας!!! Άρχισαν και σεσένα τα χτυπηματάκια εεε?? Μπράβο κοπέλα μου.. Απο εδώ και πέρα θα έχετε και επικοινωνία με το ζουζούνι... Εγώ να σου πώ την αλήθεια δεν πολυπειράζω την κοιλιά μου ακόμα... ψιλοφοβάμαι.. :lol::lol::lol: Αλλά που θα πάει θα αρχίσω και εγώ τα χτυπηματάκια!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου οχι εγω δεν το χω πει ακομη..βεβαι δεν ξερω αν το ξεφουρνισε η μαμα μου που μιλησανε τα Χριστουγεννα..αλλα αν ηταν δεν θα στο λεγε??

Σημερα αν ολα ειναι καλα μετα την αυχενικη δεν θα χω προβλημα να το μαθουν ολοι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια κουραγιο!!

Ασε και εμεις με τ δοντια ενα δραμα..

καθε δοντι και μηξα μηξα μηξα....

τωρα βγαζει τον δεξιο πανω κινοδοντα..και εχει μηξα πρασινη και λιγο βηξα εξαιτια ςμηξας..

ολη μερα ειμαστε με φυσιολογικο ορο και με γιατροσοφια ( μελη λεμονι γλυκερινη) μπας και προλαβουμε και δε μας κανει καμια αμυγδαλιτιδα παλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου οχι εγω δεν το χω πει ακομη..βεβαι δεν ξερω αν το ξεφουρνισε η μαμα μου που μιλησανε τα Χριστουγεννα..αλλα αν ηταν δεν θα στο λεγε??

Σημερα αν ολα ειναι καλα μετα την αυχενικη δεν θα χω προβλημα να το μαθουν ολοι!!! ;)

Όχι δεν μου είπε κάτι...λές να το ξέρει και να μην μιλάει??? :lol::lol::lol::lol:

Όλα καλά θα πάνε με την αυχενική!!! Και εγώ μετά που έκανα την αυχενική της το είπα... αλλά μονο σαυτήν... σε κανέναν άλλον! Οι υπόλοιποι ας το μάθουν όταν αρχίσει και φαίνεται! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε γκαστρουλιτσες μου??

μα ποσο πολυ μου αρεσει αυτος ο καιρος!!!!

κατερινακι μου καλη επιτυχια...θα το απολαυσεις ειναι τελειος ο υπερηχος!!

ζαχα μου ελλατωσε το αλατι...μην περιμενεις να στο απαγορεψει ο γιατρος γιατι θα ειναι αργα..εγω το εχω σχεδον κοψει απο την εξω,...επισης θα σου προτεινα να την κανεις την εξεταση αν κ νομιζω πως ολα καλα θα ειναι..

απο κιλακια πως πατε τσουπρες μου??

εγω σημερα που ανεβηκα +4 αισιως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μενα η πητ που ειναι 30/06 θα γεννησω πιο νωρις...

ευχομαι οχι πολυ πιο νωρις...

θα κανω κ καισαρικη κ εχω χεστει επανω μου...θα μου πειτε εχεις καιρο...το ξερω αλλα

κουβεντα να γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπέλες να έρθω και εγώ στην παρέα σας;;;;;

Έχω και εγώ ένα καλοκαιρινό μωράκι που έρχεται με την βοήθεια του Θεούλη.

Σήμερα γίνομαι 18 εβδομάδες (μόνο έτσι καταφέρνω να μετράω γιατί ο καθένας μετράει διαφορετικά) και θα κάνω αγοράκι:-)))))) ήμουν τόσο σίγουρη αφού ήθελα τόσο πολύ κοριτσάκι αλλά έβλεπα τόσα όνειρα με αγοράκια που δεν μου προκάλεσε καμια έκπληξη. εννοείται είμαι πανευτυχής. Ο γιατρός μας είπε για 15 Ιουνίου με το καλό.

Πηγαίνω σε δύο γιατρούς και νοσοκομείο και ιδιώτη και έχω δύο που μουρμουράνε για τα κιλά μου έχω βάλει 4 μέχρι στιγμής και με πολύ αγώνα να μείνω μέχρι εκεί αφού πεινάω συνέχεια, τρώω και δεν χορταίνω.

Αυτή την εβδομάδα είμαι σπίτι αφού ο γιατρός βρήκε ότι έχω μικροσυσπάσεις και πρέπει να περιοριστώ. Ειμαι αγχωμένη αλλά εκείνος μου λέει να μην ανησυχώ. Εύκολο να το λέει.

Το μεγάλο μου αγχος είναι η Β χοριακή σε ακριβώς δύο εβδομάδες θέλω τόσο πολύ να μου πει ότι είναί όλα καλά.

Αυτά για μένα, υπόσχομαι να μιλάω λιγότερο στο μέλλον

καλές εγκυμοσύνες να χουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christalleni \Καλωσηρθες...

B Χωριακη;;..μαλλων λες τη Β επιπεδου...

πλα καλα θα πανε μην ανισχυεις.

Γιατι πας σε 2 γιατρους..

και εγω σε 2 θα πηγαινω θα με παρακολουθουν στο παπαγεωργιου και εχω και τον γιατρο μου

Κοριτσακια την καισαρικη μη τη φοβαστε δεν ειναι κατι τρομερο..ακει να εχετε καλο γιατρο.

εγω δεν πονεσα πολυ και αλλε ςκοπελες που ηταν μαζι μου ηταν εντελως χαλαρες...

Αλλο νταλκα εχω που θελω αυτη τη φορα τον φυσιολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η θρομβοφυλλια εχει σχεση με τη ναρκωση;;;;

εγω ηξερα οτι γεννικα σε περιπτωση θρομβοφυλλιας η καισαρικη τα κανει χειροτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ αν ειναι απαραιτητη η καισαρικη τι θα κανει μια γυναικα με θρομβοφιλια..

θελεις να μου πεις εμπεριστατωμενα την αποψη σου?

τι εννοεις την κανει "χειροτερα"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...