Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κοριτσάκια!!!!

Τι μου κάνετε? Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό, τα κλασσικά ούρα, πίεση και ζύγισμα. Ο μπεμπούλης είναι μια χαρά ζωηρεύει όλο και περισσότερο. Το κακό είναι πως έχω πάρει από την αρχή 7,5 κιλά φρίκαρα τελείος σήμερα. Μέσα σε 4 εβδομάδες πήρα 3,5 κιλά. Δεν ξέρω τι γίνεται και να φανταστείτε πως δεν έχω αυξήσει τη ποσότητα του φαγητού και δεν τρώω και καθόλου γλυκά από την αρχή της εγκυμοσύνης. Τι να πω αν συνεχίσω έτσι θα πατήσω τα 20 κιλά συν!!!!!!!!!!!!!!

Το γιατρό θα τον ξαναδώ 3 Γενάρη όπου θα κάνουμε και τη καμπύλη ζαχάρου. Αντε να περνάει ο καιρός να γεννηθούν τα ζουζουνάκια μας!!!

Φιλάκια Πολλά σε όλες και στα ζουζουνάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!! πολυ πρωινη σημερα μιας και εχω να κανω ενα σωρο δουλιτσες!! πως πανε τα κοιλιδακια μας??? εμενα ολο και ζωηρευει στην κοιλιτσα και πολυυυ το ευχαριστιεμαι!! :x:x:x:x τωρα πια και ο καημενος ο μπαμπας μπορει να αισθανθει λιιιιγη απο τη γλυκα που μας δινουν εμας συνεχεια! ;);) λοιπον σημερα εμεις θα εχουμε κοσμο σπιτι το βραδακι, θα μαζευτουμε παρεα να ψησουμε στο τζακι και να τσιμπησουμε. εχω λοιπον σουπερ μαρκετ και μπολικη δουλιτσα (να καθαρισω, να κανω κι ενα γλυκακι). δε μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα σημερα. Απο τις 6,30 ειμαι ξυπνια, αλλα σε λιγο που θα κατεβω κεντρο θα χτυπησω μια ωραιοτατη μπουγατσα που τη σκεφτομαι απο χτες βραδυ, θα πιω το καφεδακι μου και θα κανω και κανενα ψωνιο! ;););) επισης μεθαυριο πεμπτη η παρασκευη θα κανω την περιβοητη καμπυλη ζαχαρου, αντε να τελειωνει κι αυτη η αηδια :-p

τι θα φατε σημερις αληθεια? εγω επειδη θα λειπω και ολη μερα σχεδον, εβγαλα φασολακια απο την καταψυξη και οταν γυρισω θα τα κανω με πατατουλες και φετα στην κατσαρολα. Εχουμε να τα φαμε καιρο. Σας χαιρετω προς το παρον και τα ξαναλεμε μεσημερακι μαλλον ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια χτες καναμε την β επιπεδου κ ολα ηταν μια χαρα η μπουμπου μας ειναι 430 γρ και 25 εκατοστα περιπου \:D/ εμεις ηδη εχουμε κλεισει το κρεβατακι τη συρταριερα αλαξιερα κ το καροτσακι απο τα λητω το κρεβατακι ειναι κρεβατακι καναπεδακι βγαινει ενελως το μπροστινο καγκελο κ ετσι γινεται προεφηβικο!μεχρι στιγμης εχω βαλει 5 κιλα αλλα τρωω οτι θελω δεν προσεχω καθολου ομως απο εδω κ περα εχω ακουσει οτι μπαινουν τα πιο πολλα κιλα :roll: dolfin μην στεναχωριεσαι κανε οτι σου λεει ο γιατρος κι ολα θα πανε μια χαρα να προσεχεις κ να ξεκουραζεσαι πολυ πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Μπράβο Βασούλα όλα τέλεια και απο κιλά είσαι μια χαρά.

Εγώ σήμερα είχα πολλή δουλειά στο γραφείο και γενικώς βαριέμαι τρελά. Το μόνο που σκέφτομαι είναι το μπέμπη μου και πότε θα τον κρατήσω στην αγκαλιά μου!!!

Κορίτσια γενικά βλέπω σήμερα δεν είχα και πολύ κινηση στο Mammy πως και έτσι?

Φιλάκια σε όλες και στα ζουζουνάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γλυκούλες !!!

καλό μήνα και καλές γιορτές να εχουμε !!!

βασούλα ολα καλά με την κουκλίτσα σου ! και γω δυστυχώς πηρα μεσα σε 1 μηνα περίπου, 2 κιλά ... αλλα και πάλι καλά λέω... νομίζω λιγο προσοχή με τα γλυκά και πολλα και μικρά (ελαφριά) γεύματα θα βοηθήσουν λιγο την κατάσταση :)

hello vasia !!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκοκοιλιτσες τι μου κανετε?ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΜΗΝΑ ΒΡΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕς ΓΙΟΡΤΕς...ΣΤΟΛΙΣΑΤΕ?εγω αυτην την εβδομαδα γιατι ο γιοκας μου βλεπει δεντρακια φωτακια και αγιους βασιλιδες και λυσαει.......... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια mamys love !

ξέχασα να σας πω! για οσες ειστε Αθήνα : βρήκα κέντρο ψυχοπροφυλακτικής, ΜΗ κερδοσκοπική οργάνωση στη Νέα Σμύρνη που παρέχει ενημέρωση για πριν τον τοκετό και πληροφορίες για την φροντίδα του νεογέννητου, απο τον 4ο μήνα μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης (1 φορά την εβδομάδα) !

χθες πήρα και μιλήσαμε με μια πολύ γλυκιά κυριούλα, περιμένω να με ενημερώσουν πότε ξεκινάω ! ...θα το χρειαστώ γιατί ευτυχώς περνάει ο καιρός ομαλά (!) αλλα ειμαι τόσο φοβιτσιάρα που μια ψυχολογική υποστήριξη/ενημέρωση για τον τοκετό μου ειναι απολύτως απαράιτητη...!!!!!

λέγεται Φαιναρέτη (www.fainareti.gr) !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μου ακουγεται!αν και εχω εμπειρια ηδη απο ενα τοκετο με καισαρικη τομη και ο επομενος θα ειναι και αυτος με αυτον τον τροπο,ειδικα για πρωτοτοκες ειναι ιδανικο,εγω στο γιο μου διαβασα 3 βιβλια σχετικα με την ανατροφη την περιποιηση και τον θυλασμο του μωρου δεν ηξερα τοτε για τετοια σεμιναρια...αλλα τα βρισκω τελεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα και απο μενα κοριτσια!! Μολις 24 μερες εμειναν για τα πολυαγαπημενα μας Χριστουγενναααα!!! :ymparty::ymparty::ymparty: Τελος της εβδομαδας λεμε κι εμεις να αρχισουμε το στολισμα, αν και πρεπει να προηγηθει μια γερη εξορμηση στα μαγαζια μιας και ειναι τα πρωτα μας χριστουγεννα παντρεμενοι και δεν εχουμε τιποτα απολυτως απο δεντρα, στολιδια κτλ :D:D Μαρακι κι εγω εχω κανονισει να κανω μαθηματα ανωδυνου στη μαια που θα εχω στον τοκετο πρωτα ο θεος αλλα μου ειπε οτι θα ξεκινησουμε οταν μπω στον 7ο μηνα, δηλ. την αλλη Πεμπτη :!::!: Ταυτοχρονα παρακολουθω τα δωρεαν σεμιναρια που κανει τις τεταρτες το mothercare και ειναι πολυ ομορφα και ενδιαφερον.

Κατα τα αλα, ησυχια μπολικη και βαρεμαρα, τωρα περιμενω μια φιλη σπιτι να πιουμε καφεδακι, χτες τελικα εκανα μια καρυδοπιτα... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! :D:D:D

Το μεσημερι τι θα φτιαξετε? Μιας και θα εχω παρεα εγω σκεφτομαι να φτιαξω καμια γρηγορη μακαροναδα να ξεμπερδευω! ;)

Αυριο θα κανω και την καμπυλη ζαχαρου... Αχ... πως το σκεφτομαι... ουτε στο β επιπεδου τετοιο πραγμα... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κοριτσάκια!!! Καλά Χριστούγεννα και κάθε καλό σε όλες και στα μωράκια μας :D

Πού είσαστε να τα λέμε? Περιμένω τις ιδέες σας για κρεβατάκια, δωματιάκια κ καροτσάκια [smilie=blob9.gif]

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki, γιατί τέτοιο άγχος με την καμπύλη? Πόσες λήψεις σου έχει γράψει ο ντόκτορ? Υπόψιν ότι εμένα είχε γράψει 3 (μία νηστική, μία σε 1 ώρα και άλλη μία σε άλλη 1 ώρα), όμως ο μικροβιολόγος μου έκανε και ακόμη μία λήψη, μισή ώρα μετά τη γλυκόζη που ήπια , γιατί κατά τη γνώμη του, αν υπάρχει πρόβλημα, εκεί το "τσακώνεις". Πήγα 7.30 κ έφυγα 10. Το κόστος ήταν 20€. Καλή επιτυχία κ μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie πραγματικα δεν ξερω γιατι αγχωνομαι... μαλλον περισσοτερο φοβαμαι την αηδια που θα νιωσω πινοντας αυτο το απαισιο πραγμα αλλα τι να γινει... υπομονη... ελπιζω τουλαχιστον να με δικαιωσουν τα αποτελεσματα :?:? ...

τελικα φαγαμε μακαρονια με κιμα, χτυπησα και μια κομματαρα καρυδοπιτα απο πανω... τρελαθηκε στις σβουρες ο μπεμπης!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!μολις τωρα εφαγα,τι εφαγα δηλαδη,μιση φετα ψωμι,με λιγο τυρι και 2 ελιες..εχω πολυ αγχωθει με τα κιλα μου,εχω ηδη παρει 10 και ο ντοκτορ με το δικιο του ωμε μαλωσε.πηρα 5 μεσα σε ενα μηνα.το μονο ενθαρυντικο ειναι πως εδω και 2,5 εβδομαδες δεν εχω παρει γραμμαριο,με πολυ πεινα βεβαια οπως καταλαβαινετε..υπο αλλες συνθηκες θα ειχα χασει 2-3...τελοσπαντων,κατα τα αλλα καλα,ο μπεμπουκος μας δινει ρεστα εκει μεσα!

χτες πηραμε και τα πρωτα του φορμακια,τι ομορφουλια που ειναι!ειμαι πολυ χαζομελλουσομαμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ καλο μας μηνα!!!!!!!

ομορφα νεακια διαβαζω!!!

εχθες πηγαμε στον γιατρο να δουμε την μπουμπου μας εγινε 240 γραμμαρια μηπως ειναι πολλα βρε κοριτσια???στα εκατοστα ηξερα να μετραω τωρα με τα γραμμαρια δεν μπορω να καταλαβω αν παμε καλα...

οσο για τα κιλα δραμα η κατασταση...10 πηρα ως τωρα κ μολις σημερα μπηκα στον 5ο μηνα,εχθες ζυγηστικα στο φαρμακειο κ τρομαξα :cry::cry::cry:

εμεις πηραμε κρεββατακι απο τζαμπο 150 ευρω ηρθε χθες μια φιλη μου το ειδε κ τραβουσε τα μαλλια της γιατι το δικο της το πηρε 470 κ ειναι ιδιο με το δικο μου απλα αλλαζει το χρωμα :lol: τελειωσαμε κ το βαψιμο του δωματιου σημερα τωρα μενει να ερθει ο ταπετσερης να μας περασει την ταπετσαρια κ τελος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μας μηναααααααααα

Μαρια πολυ καλη ιδεα θα τηλ/σω και εγω γιατι ειμαι κοντα στη Ν.Σμυρνη.

Εγω πηγα στο γιατρο τη Δευτερα για β επιπεδου ,ευτυχως ολα καλα ,η μπουμπου μας ειναι 422 γραμμαρια νομιζω καλα για 22 εβδομαδα και τραχηλος κοντα 5.Ελπιζω να πανε ως το τελος ολα καλα.

Ακομα δεν εχουμε κανει τιποτα ουτε καν εχουμε δει.Ελπιζω να προλαβω

Φιλακια σε ολες

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκοκοιλακια!!!!! τι κανετε? εγω μολις γυρισα απο το μικροβιολογικο.... εκανα καμπυλη ζαχαρου(την μικρη 50gr γλυκοζη) και θα εχω τα αποτελεσματα το μεσημερακι..... αν δεν ειναι καλη θα κανω την μεγαλη ειπε η μικροβιολογος(μπλιαξ....) και ειναι και πολυ βαρετα να καθεσαι εκει 3 ωρες. Ας ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ πως ολα θα ειναι καλα και θα ξαναφαω γλυκακι :lol::lol::lol::lol: φιλακια θα τα πουμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες!με εχει πιασει μια απιστευτη βαρεμαρα σημερα...βαριεμαι να κανω δουλειες(πρεπει καποια στιγμη να στρωσουμε),μεχρι και τα ρουχα βαριεμαι να μαζεψω απο την απλωστρα..και σε 2 ωρες φευγω για δουλεια,μπλιαξ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[youtube:2l3fbmfp]gf_fE9CIPlc[/youtube:2l3fbmfp]

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ !!!

στολισα ψες και εχω εντελώς χριστουγεννιάτικη διάθεση...!!!

καλά αποτελέσματα σπιρτούλι !

ρανιααααααααααααααα βαλε τραγουδάκια ! θα παει περίπατο η βαρεμάρα... !

φραουλίνο λες να συναντηθούμε ;;; ε θα μας καταλάβεις αμέσως ... maria+fotis...(xoxoxoxoooo !!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! τι κανετε? εγω εκανα επιτελους σημερα την περιβοητη καμπυλη ζαχαρου και πολυ χαιρομαι που τελειωσε κι αυτο! :D ηταν πληρης καμπυλη 100γρ. γλυκοζης και ηταν απλα απαισιο. :ymsick::ymsick: επισης επρεπε να περιμενω 3 ωρες στο εργαστηριο και να υποστω 4 τσιμπηματακια με την ενεση! :(:(:( Το χειροτερο ηταν οτι μετα απο αυτο το ελεεινο πετιμεζι, δε μπορεις να πιεις ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΕΡΟ για τις 3 ωρες και τελειως νηστικη! @-)@-) δραμα η κατασταση. Νομιζω ηταν οτι χειροτερο μεχρι τωρα στην εγκυμοσυνη μου! :-s:-s Αλλα δοξα τω θεω τελειωσε!!! Σε καμια ωριτσα θα εχω και τα αποτελεσματα και ελπιζω να πανε καλα. Ευχαριστιεμαι πολυ το φαγητο, δε νομιζω να αντεξω να μου το κοψουν τωρα στα τελευταια!! :-s:-s:-s

εσεις τι κανετε? Μαρακι στολισατε εεεε??? Εμεις μαλλον απο βδομαδα μιας και ετοιμαζομαστε να την κανουμε για σαββατοκυριακο! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία sofouki, τελείωσε κ αυτό! Καλά αποτελέσματα, σ'εσένα και το spirtouli! Είναι λίγο μπλιαξ @-) η γλυκόζη, αλλά τουλάχιστον έχουμε τα μπεμπάκια μας κ όλα γι'αυτά γίνονται!

φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι παλι!!! λοιπον ολα καλα με την καμπυλη 86 ζαχαρο νυστιας και 125 μετα απο 1 ωρα.

Εγω τα γλυτωσα τα 100 gr sofouki, πραγματικα ειναι χαλια αλλα οχι οτι δεν μπορεις να το πεις με τιποτα.... μαλλον αυτες που το ξερνανε δεν εχουν παθει εθισμο στα γλυκα οπως εμενα :lol::lol::lol::lol: τωρα το κακο ειναι πως ο αιματοκριτης επεσε 32,8 και θα παιρνω και αλλο σιδηρο και εχω και μια αυξημενη Τ.Κ.Ε και μια CRP ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΗ..... πηρα το γιατρο και μου ειπε πως δεν του αρεσει η crp και πρεπει να κανω και υπερυχο ανω και κατω κοιλιας για τον πονο στο πλευρο γιατι θελει να δει αν ειναι κατι παθολογικο.... εγω παντως δεν θελω να αγχωθω... ολα καλα θα πανε!!!!!

καλα αποτελεσματα και στις υπολοιπες τσουπρες που θα κανετε καμπυλη.

Μαρακι μου μια χαρα σε βρησκω!!! καθε μερα τραγουδακια, στολισες κιολας, εβαψες και το δωματιο του μπεμπη... μπραβο μπραβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...