Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα ασβεστιο μαγνησιο δεν μου εχει δωσει.ασβεστιο μπορω να παρω απο τις τροφες λεει.πηρα για καποιο διαστημα και το εκανα εμετο κατευθειαν,οποτε μου το εκοψε.σιδηρο επαιρνα 2 φιαλιδια legofer την ημερα και μου το πηγε στο 1,γιατι ειχα αρκετο σιδηρο στις εξετασεις που εκανα.

σημερα ελιωσα στον υπνο,κοιμηθηκα ενα διωρακι τωρα,μια χαρα.λειπει και ο αντρας μου σημερα,ειμαι και μπουκωμενη και κουκουλωθηκα στις κουβερτες..εχω ενα πονοκεφαλο ομως...ντεπον παιρνετε?το αποφευγω οσο μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Tesh κάποια στιγμή είχα και εγώ ένα βράδυ πονάκια χαμηλά, πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι είναι μυικό γιατί μεγαλώνη η μήτρα. Γενικώς μου είπε να π΄ροσέχω πως σηκώνομαι από το κρεββάτι, να μην κάνω κοιλιακό να σηκωθώ αλλά να κατεβάζω τα πόδια πρώτα στο πλάι και μετά να σηκώνομαι.

Σου εύχομαι να'ναι κάτι τέτοιο.

Dolfin υπομονή, αξίζει το κόπο αν και είναι πολύ δύσκολο αλλά στο μυαλό σου να έχεις μόνο τους λεβέντες σου. Είμαι σίγουρη πως ολα θα πάνε καλά.

Ράνια περαστικούλια.

Εμείς χτες πήγαμε για ψώνια και αγοράσαμε τη κόυνια, την αλλαξιέρα, στρώμα, καροτσάκι-καθισμα αυτοκινήτου (Chicco cortina travel system). Αχ είμαι πολύ χαρούμενη άντε σιγα σιγά να αρχίζουμε να φτιά χνουμε τα δωματιάκια τους.

Σήμερα θα πάμε να δούμε κάποια σπίτια για ενοικίαση γιατί σκεφτόμαστε να αλλάξουμε.

Φιλάκια Πολλά σε όλες και τα ζουζουνάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια

long time no see..

με γεια σε ολες τις νεες σας αγορές- εφτασε ο καιρος λοιπόν για τα ψωνια. σημερα αγόρασα το πρωτο της φανελάκι κ κορμακι.. :x

ευχομαι Dolfin να ειναι περαστικό. το σιγουρο ειναι οτι θελει ηρεμια κ ξεκουραση. Καταλαβαινω οτι ειναι δύσκολο να εισαι ξαπλωμενη ολη μερα- αλλα στην αναγκη όλα γινονται.

οσο για το μαγνησιο- εγω παίρνω ένα αναβραζον με τελεια γευση λεμόνι- μοιάζει με φάντα!

χαιρετώ όλα τα κορίτσια-

καλό σκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια περαστικα σου,ντεπον δεν μου εχειαπαγορεψει μαλιστα μου ειπε [μονο για το ντεπον δεν θα με ρωτας] απλα ξερω οτι ειναι μεχρι 3-4 την ημερα αλλα και εγω οπως και εσυ τοαποφευγω ,μονο σε εκτακτη αναγκη το πινω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

Η εμπειρια μου, εδω στο mammy, με διδαξε (:mrgreen::mrgreen:) οτι τα Σαββατοκυριακα δεν παταει ψυχη!!!

Ελπιζω να ειστε ολες βολτουλα και να περνατε καλα!!!!

:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη β επιπεδου ο τραχηλος ηταν μια χαρα.μετα απο 3 εβδομαδες ειδαμε μειωση που μας ανησυχει.αντιβιωση παιρνω μετα απο γενικες εξετασεις που εδειξαν λοιμωξη οχι ετσι.

χρειαζομαι να φτασω μεχρι τις γιορτες.ελπιζω να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη β επιπεδου ο τραχηλος ηταν μια χαρα.μετα απο 3 εβδομαδες ειδαμε μειωση που μας ανησυχει.αντιβιωση παιρνω μετα απο γενικες εξετασεις που εδειξαν λοιμωξη οχι ετσι.

χρειαζομαι να φτασω μεχρι τις γιορτες.ελπιζω να πανε ολα καλα.

Αααα τωρα το καταλαβα.... :-B:-B:-B:-B

Ξαπλα,φαρμακια και ατσαλινα νευρα DOLFIN μου...!!!!

Ολα θα γινουν οπως πρεπει.Κοιτα να εισαι οσο μπορεις πιο ηρεμη κ πιο χαλαρη...δεν γινεται αλλιως κοριτσαρα μου.

Να προσεχεις κ να σκεφτεσαι θετικα!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεεε....ξεχασα να σας πω.....

Ειχα γραφτει στην baby lino κ περιμενα δειγματακια κτλ...χτες λοιπον πηρα ενα φακελο που εχει μεσα 3 εκπτωτικα κουπονια για πανες!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ωραιο δειγμα ε;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Τωρα θα μου πειτε: "οτι παιρνεις καλο ειναι" :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας βρε τσούπρες !!!

θα βολτάρετε μαλλον σήμερα ολες εεε;;; ε και γω! χιχιχιχιχι !!! κλασική οικογενειακή Κυριακή ...

σας φιλώ και καλό κουράγιο στο Δελφινάκι μας ! να σκέφτεσαι θετικά !

και περαστικά στο ρανακι !!! ματς μουτς σε όλες σας !

ΥΓ: Γειά σου βρε κουκίδα :YMHUG: !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα φουσκιτσες!! ερημιες εεεε? ειναι καμμια εδω να πουμε καμμια κουβεντα η να φυγω και γω??? λολακι εισαι δω? ;););)

dolfin ολα θα πανε καλα μην αγχονεσαι!!! τα αντρακια σου θα κρατηθουν γερα και δεν θα παθουν τιποτα. εσυ να ξεκουραστεις οσο πιο πολυ μπορεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Εχω αρκετο καιρο να μπω.Ευχομαι περαστικα στα κοριτσια που εχουν προβληματακια και ξεκουραση.

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδιτσες και καλη βδομαδα!!!! εδω οπως παντα εχει μια ηλιολουστη μερα... :):):) μαλλον δεν θελει να μπει ο χειμωνας φετος....

ΦΡΑΟΥΛΙΝΟ που χαθηκες εσυ? ολα καλα?τα πηρες τα τελικα αποτελεσματα?

φιλια πολλα σε ολες

:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα !!!

τι μου κάνετε ;; σπιρτούλι πως παει το καθισιό..;;; χιχιχιχι...

που εισαι βρε Φραουλίνοοοοοοοοοοοοοοο !!!!

κορίτσια γουστάρω σημερα που η Μενεγάκη στόλισε το πλατό !!!!!!!!

εγώ ισα ισα κρατιέμαι μεχρι την Τετάρτη................!!!!

αααα!!! δεν σας ειπα ! κοίταζα τα "μερομήνια" και λενε οτι φετος ΤΟ κρύο θα το φαμε στα μέσα Φεβρουαρίου (μεχρι και για χιονια στην Αττική λενε) και αρχές ΜΑΡΤΗ !!!!!

ποσο γουστάρω μα πόσο !;;;

[youtube:jkt2qt2d]uc9ZyfwgJIM[/youtube:jkt2qt2d]

post-12238-13873935637391_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα-σπερα σε ολες!!!!!

ησυχιες εχει τα Σαββατοκυριακα :)

Μαμμυ εγω παιρνω 1 δοση λεγκοφερ (σιδηρο) αλλα τελος της εβδομαδας θα το κανω διπλο!

Ασβεστιο δεν μου εδωσε ουτε εμενα.

Μαρια + Φωτης ετσι όπως τα λές με χιονια θα πάμε στο μαιευτηριο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χιονισμενα νινάκια θα εχουμε!

Φραουλινο και Κουκιδιτσα μας λειψατε!!!!!!!!! Ολα καλα?

Βασια και Ρανια και Λολλακι και Δελφινακι και Σπιρτουλι και και και και ολεςςςςςςςςςς ( Οι αλλες οι τσουπρες χαθηκαν)

Φιλάκια πολλα πολλα !!!!

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΟΛΙΣΤΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα γιουλάκι... και οχι τιποτ αλλο... εδώ και χρόνια λέω του αντρα μου : θελω να παρουμε ενα ζευγάρι αλυσίδες για το αυτοκίνητο (για τα χιόνια) !!!

και εκείνος ΦΥΣΙΚΑ με κοιτάζει απορημένος γιατί ΠΟΛΥ σπάνια χιονίζει εδώ στο κεντρο της Αθήνας...

κοίτα να δεις που τελικά τοσα χρόνια ηταν το "ενστικτο της μάνας" που υποβόσκει μέσα μου...χιχιχιχιχιχιχιχι !!!!

καλά ... για εσάς στη βόρεια Ελλάδα δεν το συζητώ... να ειστε σιγουρες οτι θα εχετε χιονια...

τυχερούλες !!! και παντα το ήθελα να γεννήσω χειμώνα (απλά το φανταζόμουν Χριστούγεννα... δεν πειράζει ! το 2ο τότε !!!!! :D:D )

καλά...

lollipopaki ακουσες το χριστουγεννιάτικο τραγουδάκι μου και ακόμη δεν εφτιαξε η διαθεση σου ;;;

βρε barry white !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω Μαρακι τα ελεγα στον αντρα μου..... θ αβγω απο τη κλινικη με χιονια αλλα δεν με ακουγε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πηγαμε ν ααπαρουμε φορμακια για οταν βγουμε απο το μαιευτηριο και ειδα ενα φλισενιο , μου λεει "Καλε θα σκασει το παιδι εκει μεσα Μαρτη μήνα"""

Το ενστικτο Μαρια μου, δικαιο εχεις!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λολλακι, καταλαθος μου βγηκε της δυσλεκτικιας!!!!

=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι και εγω ετσι πιστευω οτι με τα χιονια θα ερθουν τα μωρακια μας ,ελπιζω να φτασουμε ως το νοσοκομειο.

Ναι σπιρτουλη ολα καλα με την αμνιο ,κανενα προβλημα ,σημερα παω και για τη β επιπεδου .

Σπιρτουλη ειχες και προβλημα με τη δουλεια, δες το θετικα, ευκαιρια για ξεκουραση .

Δεν πειραζει ας ζησουμε το ρολο μας ως μαμαδες ανευ στρες,νομιζω οτι τελικα εμεις οι γυναικες χασαμε την ουσια των πραγματων .. το λεει μια σουπερ δραστηρια και νευρικια καριεριστα....

Οι παλιες κατι περισσοτερο ηξεραν που ηταν κυρες και αρχοντισσες ενω εμεις σημερα τρεχουμε και δεν φτανουμε χωρις να απολαμβανουμε και στο τελος εχεις και το κερατο ............γιατι δεν μπορουμε να κρατησουμε τα σπιτια μας :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκοκοιλίτσες!!!

gioulaki πολλά thanks που πρόσθεσες το αγοράκι μου στη λίστα!

dolfinaki εύχομαι όλα να πηγαίνουν κατ'ευχήν!

Είδα ότι ψάχνετε ήδη για κρεβατάκια, καροτσάκια κ.λπ... Από τη μέχρι τώρα έρευνα, έχω καταλήξει σε καρότσι Peg Perego modular on track που δίνει καρότσι, πορτ μπεμπέ, κάθισμα αυτοκινήτου μαζί όλα, με τιμή 524€ στο Λητώ και ακόμη φθηνότερα από ηλεκτρονικά καταστήματα. Μου ανέφεραν ότι το perego είναι βαρύ κ άβολο, όμως τα υπόλοιπα που είδα δεν μου φάνηκαν τόσο στιβαρά.

Από κούνια, είχα ήδη δει στο ίντερνετ το 3-1 που ανέφερε η Lollipop και ενθουσιάστηκα, όμως περιμένω να το δω κι απο κοντά, γιατί μου είπαν ότι δεν είναι και τόσο καλό το υλικό του, κοινώς ότι φαίνεται σαν πλαστικό. Στο Λητώ έχω κοιτάξει ενδελεχώς και μπορώ να πω ότι βρήκα ενδιαφέροντα τα κρεβατάκια της adams, newbaby και nek. Με ενδιαφέρει να είναι προεφηβικό κ να επεκτείνεται. Νομίζω ότι της newbaby επεκτείνεται μέχρι 1.70 και χρησιμοποιείται μέχρι 12 ετών!!!!

Όμως ένα φιλικό ζευγάρι μας συμβούλεψε να μην προτιμήσουμε βρεφικό-προεφηβικό γιατί σε αυτά το κάγκελο μπροστά μένει πάντα σταθερό και όταν το παιδάκι φτάσει 2-3-4 χρόνων και θα θέλει να βγαίνει μόνο του μέσα από το κρεβάτι, δεν βολεύει το ψηλό κάγκελο κ συχνά πέφτουν τα μικρά και χτυπάνε :|

Μου είπαν ότι στην κλασική κούνια με ροδάκια (μη επεκτεινόμενη) ούτως ή άλλως τα παιδιά κοιμούνται μέχρι και 6 χρόνων, κι αυτό γιατί οι διαστάσεις είναι 1,40 Χ 75, όπως ακριβώς και σε αυτά που χρησιμεύουν και ως προεφηβικά!

Τα μόνα που δίνουν επέκταση και γίνεται το κρεβατάκι 1.70 είναι κάποια της newbaby (όπως έγραψα κ παραπάνω) καθώς και το 3-1 που είπε η Lolli.

Δεν πιστεύω να σας έπρηξα??? Ελέγξτε τα καλά όλα αυτά κ υπολογίστε κόστος! Πάντως νομίζω ότι είναι μυθος η διαφορά των καθαρά βρεφικών με τα προεφηβικά, υπό την έννοια ότι οι διαστάσεις μένουν οι ίδιες στα περισσότερα, ασχέτως αν λένε ότι και καλά τα βρεφικά είναι μέχρι 3 ετών και τα προεφηβικά μέχρι 6 ή 10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν γεννησω στο μηνα μου θα εχει χιονια.αν νωριτερα θα παμε για μπανιο.

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Εγω Κονσταντινος θα γεννησω στον Αγιο Λουκά.

Εκει ειναι ο γιατρος μου κ μου αρεσει κιολας σαν κλινικη.

Εκει γεννηθηκα κι εγω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...