Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οι σουβλιες τι μπορεί να σημαίνουν?


cindy

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα. Σας διαβάζω εδώ και λίγο καιρό και ομολογώ ότι η διαδικτυακή αλληλουποστήριξη που προσφέρετε η μία στην άλλη είναι πραγματικά συγκλονιστική και συγκινητική. Έχω μία ερώτηση εάν έχετε κάποια ιδέα και μπορείτε να βοηθήσετε. Τελευταία περίοδος 19/10 με κύκλο 31-33 μέρες, επαφές 25/10, 28/10, 30/10 και 3/11. τεστ ωορρηξίας με έντονη γραμμή στισ 2/11. Δύο μέρες μετά την τελευταία επαφή ένιωσα μία πάρα πολύ έντονη σουβλιά στα αριστερά. την επόμενη μέρα πρήστηκε το στήθος μου και μέχρι σήμερα είναι πρησμένο. χτές το βράδυ είχα για 2-3 ώρες σουβλιές στα αριστερά που πήγαιναν και έρχονταν με διακοπή ορισμένων λεπτών κάθε φορά.σήμερα ηρεμία. λέτε να είναι ψυχολογικό επειδή το σκέφτομαι συνέχεια?υπάρχει περίπτωση να είναι εγκλυμοσύνη?διάβασα όμως ότι και στην εξωμήτρια κύηση έχεις σουβλιες....δεν ξέρω έχω μπερδευτεί... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cindy δεν νομιζω να παιζει ρολο η σουβλια στο αν εισαι εγκυος,ισως και να ειναι τυχαιο παντως για να ησυχασεις λιγο ασε να περασε καμια εβδομαδα και πανε κανε μια χοριακη,γιατι και εξωμητριο αν ειναι θα φανει...Ευχομαι πολυ συντομα να εχεις ενα αγγελουδακι στην κοιλιτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις δίκιο nena και σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. μπορεί να είναι τυχαίο, ελπίζω πάντως να μην είναι κάτι δυσάρεστο, γιατί δεν το έχω ξανανιώσει στο παρελθόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cindy εγω και στις 3 εγκυμοσύνες είχε σουβλίες αριστερά. Νομίζω οτι πρέπει να κάνεις μια χοριακή για να ηρεμήσεις!!

Καλή επιτυχία και οχι άσχημες σκέψεις σε παρακαλώ!!

Όλα θα πάνε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καμια φορα στα μεσα του κυκλου μας εχουμε κατι τετοια πονακια,αλλα φυσικα εννοειτε αν συνεχιστουν συμβουλεψου τον γυναικολογο σου,στη φαση για παιδι που βρισκεσαι μπορει να ειναι το οτιδηποτε αυτο!!!Και φυσικα οπως ειπα και πριν χοριακουλα η σωτηρας!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!patata77 εσύ τις είχες και πριν την καθυστερηση?όλες τισ μέρες καθ΄όλη τη διάρκεια της ημέρας?συγνώμη για το πρηξιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.. Να σου πω και την δική μου εμπειρία... Προσπαθούσαμε για 5 μήνες να μείνω έγκυος και στον τελευταίο μήνα είχα έντονα τσιμπήματα στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς μου στο ύψος των ωοθηκών....και τελικά ήμουν έγγυος...οι σουβλιές διέρκησαν για κάποιες μέρες και δεν ήταν τις μέρες που καθυστερούσε να έρθει η περίοδος...ήταν έντονες και με ενοχλούσαν ελαφρώς στο περπάτημα.... αυτά.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα με ένα μωράκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση leticia. το έχω ακούσει απο κοπέλες που ήταν έγκυες ότι το κατάλαβαν απο τα τσιμπηματάκια που είχαν επί μέρες. το θέμα είναι ότι εγώ τισ σουβλιές αυτές τισ είχα την 8η ημέρα απο την ωορρηξία. άλλες μέρες δεν τις ξαναείχα.ούτε και μέχρι σήμερα ξαναείχα.μονο πρησμένο στήθος, κοιλιά και ΔΕΝ περιμένω περίοδο μέχρι τέλος της εβδομάδας.και θερμοκρασία εδώ και μία εβδομάδα που μετράω 37,1-37,3....υπομονηηηηηηηηηηηηηηηηηηη :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TΙ να πω.Μακάρι να είναι κάτι θετικό.Πάντως το σημαντικότερο είναι να μην υπάρχει άγχος και όλα καλά θα πάνε....Εύχομαι να ήταν τυχερός αυτός ο μήνας... :P Αντε περιμένουμε νεα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ειχα πονακια και γερες σουβλιες ομως και ημουν εγκυος.Φανταζομαι ο καθε οργανισμος αντιδρα με τον τροπο του.Σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια!!! :P:P ελπίζω εκείνες οι σουβλιές κάτι να σήμαιναν. από χτες το βράδυ έχω ενοχλήσεις κατά διαστήματα χαμηλά αριστερά, αλλά μάλλον είναι απο την περίοδο που θα έρθει. πέταξα και τα πρώτα περιοδόσπυρα.... :twisted::twisted::evil::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...