Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο9


Recommended Posts

Κωνσταντίνα λυπήθηκα για τα νέα σου, αλλά εγώ θα συμφωνήσω με τη Ζάχαρενια υπάρχουν πολυυυυυυυυυ χειρότερα πράγματα, δεν είμαστε άρρωστες μια προσπάθεια κάνουμε και παίζουμε με πιθανότητες και δυστυχώς πολύ συχνά αποτυγχάνουμε, σημασία έχει να είσαι γερή και να είσαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις...

Σου έστειλα ενα πμ σχετικά με την αιματολόγο που αναζητάς, αν νομίζεις ότι σου κάνει, κοιτάξε το.

Τι κάνουν τα υπόλοιπα κορίτσια, άχ! ζαχαρένια και Κατερίνα, άσχημο συναίσθημα να σου έρχεται εμετός με την δουλειά πως την παλεύτετε;

Φιλιά σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια.....Βασούλα πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 842
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας και την στηριξη σας!! :)

σημαινει παρα πολλα για μενα.. ;);)

σημερα ειμαι καλυτερα,προσπαθω να το συνειδητοποιησω..ξερω τι εχετε περασει κι εσεις και εχετε δικιο αλλα επισης ξερετε πως ειναι!οταν συμβαινουν τοσες ατυχιες σε ριχνουν στο πατωμα!ξερω οτι υπαρχουν πολυ χειροτερα,αυτο με φερνει στα ισια μου πολλες φορες :oops::oops::oops:

το μονο που με κανει να συνεχιζω καθε φορα ειναι οτι δεν ειμαι μονη,υπαρχετε ολες εσεις και τοσες αλλες κοπελες γυρω μας :(:(

αυτο και φυσικα οτι οντως οοοοολα γινονται για καποιο λογο,αποδεδειγμενο αυτο ;);)

σας ευχαριστω και παλι πολυ για το κουραγιο και ευχομαι οοοολα να πανε καλα σε ολες μας!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα μου λυπαμαι για το αποτελεσμα κοπελα μου!!Ομως δεν το βαζουμε κατω κ προχωραμε!!

Μανουλα θα γινεις!!!!!

Οσο για τα ΝΚ σου ειπα εισαι μια χαρα κ κακως εκανες κ γ σφαιρινη...εισαι μεσα στα φυσιολογικα ορια..δηλ αν εχουμε καποια τιμη σε φτ θα παιρνουμε φαρμακα?για ποιο λογο?Για να οικονομησουν οι γιατροι?απο καθε θεραπεια που κανεις σε κλινικη παιρνουν κ ποσοστα το ξερεις?

Εγω οπως ξερεις με 21% ΝΚ και δεν πηρα τιποτα μονο τη βιταμινη και με 10.5 ξεκινησα την προσπαθεια μου!!!!Οταν ζητησα προληπτικα να μου δωσουν κατι για να μην ανεβουν λογω εμβρυων ηταν ανενδοτοι 3 γιατροι..

Ηρεμησε εισαι μια χαρα..απλα δεν ηταν να ρθει τωρα το μπεμπε..θα ρθει ομως..να σαι σιγουρη γι αυτο γλυκεια μου!!!!!!!

Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα μου λυπαμαι πολυ για το αποτελεσμα σου!!! Ειναι ομως θετικο που σκεφτεσαι ήδη την επομενη προσπαθεια σου! Ηρεμησε, και να δεις που το νινι θα ερθει συντομα!!!

Sofitsa μου πως πανε και τα 2 τα μπεμπουλινια? Ποτε ξαναπας στο γιατρο?

Ευακι μου προσπαθω να ειμαι καλύτερα. Δειλα δειλα οργανωνω την επομενη προσπαθεια. Ειμαι σε μια φαση ηπιας και χαλαρης προετοιμασιας τωρα και με τον καινουριο χρονο θα ξεκινησω!!! Εσυ πως πας κοριτσακι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera se oles sas:)

kwstantina m lipame poli:(euxomai na xeperastei sintoma k na arxiseis na skeftesai tin epomeni kiolas prospatheia s!einai diskolo k to xerw koritsi m!alla prospathise na skeftesai oso thetika mporeis kai oso ginetai!egw tha s euxithw kali sinexeia kai na deis oti to nini se perimenei stin pio katw gwnia!

sofitsa m pws ta pas?ta mpempoulinia sas?:)

katerinoula m esi ola kala?

i nikol mas prepei na xekourazetai fantazomai twra e?

zaxa m pws pane ta karamelwta s?:)

vasoula m ante xekourasou kai apo to neo etos proxwrame parakatw e?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααααα!!!!!!!!!!!

Κοριτσακι84 καλα ειμαι,μολις σηκωνομαι εχω μι αδιαθεσια αλλα μετα ειμαι ενταξει!!

Αυριο παω για την επαναληψη παλι.. ;) Εσυ καλη μου?

Νικολ μου ξεκουρασου τωρα οσο μπορεις τα νινακια μετα θα σε τρελλανουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγκυουλες τι κανετε???

Βασω χαιρομαι που ηδη εχεις δρομολογησει την επομενη προσπαθεια!!ΘΑ ΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!!!!!!!!

Κατια μου τι κανεις???

Καλε η Μαριλου που χαθηκε???

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κοριτσια!

Κατερινακι μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

Αντε και του χρονου τετοια μερα θα κρατας αγκαλιτσα το ή τα μπεμπουλινια σου (σε λιγο καιρο θα μαθουμε τον αριθμο)

Φιλακια σε ολες και στο Γιωργο μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω Βασω μου πολυ πολυ πολυ!!!!!!!!!!!!!Ευχομαι κ σε σενα του χρονου να κρατας το μπεμπεκι-α αγκαλια κατω απο το Χριστουγεννιατικο δεντρο!!!!!!!!!!

Κατια μου χρονια πολλα και σε σενα καλη μου!!!!Στην επομενη γιορτη σου θα χεις το μωρακι αγκαλιτσα καλη μου θα δεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες και χαζομπαμπα, ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ πολύ πολυ βιαστικά διάβασα τα νεα, ΖΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με το καλό αγάπη μου τα διδυμάκια σου, να είναι γερά τυχερά και χαρουμενα σαν τη μαμά τους. Τέλεια νέα.

Κωνσταντίνα μου :cry: λυπάμαι κοριτσάκι μου, τι να πω κ εγω κάθε φορά όλα τέλεια είναι με βλαστοκύστες λαχταριστές για τους εμβρυολόγους και μέχρι τώρα τίποτα. Ελπίζω αυτο να αλλάξει μάτια μου, θα γίνει για όλες μας θα δεις απλά πρέπει να παλεψουμε παραπάνω.

Σας ευχαριστώ όλες μια μια ξεχωριστα για τις ευχούλες σας, θα είμαι σύντομη για να πάω να ξαπλώσω πάλι. Σας γράφω με 3 μωράκια στην κοιλίτσα βλαστοκυστούλες πάρα πολύ καλής ποιότητας, προσευχομαι κάθε μέρα να με βοηθήσει η Παναγίτσα να τα καταφέρουν......είμαι προσεχτική δεν κουνιέμαι και προσπαθώ να σκέφτομαι ΜΟΝΟ θετικά, με έχει επηρεάσει το Κατερινάκι μας.

Σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααααα!!!!!!!!!!!

Κοριτσακι84 καλα ειμαι,μολις σηκωνομαι εχω μι αδιαθεσια αλλα μετα ειμαι ενταξει!!

Αυριο παω για την επαναληψη παλι.. ;) Εσυ καλη μου?

Νικολ μου ξεκουρασου τωρα οσο μπορεις τα νινακια μετα θα σε τρελλανουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγκυουλες τι κανετε???

Βασω χαιρομαι που ηδη εχεις δρομολογησει την επομενη προσπαθεια!!ΘΑ ΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!!!!!!!!

Κατια μου τι κανεις???

Καλε η Μαριλου που χαθηκε???

:)

koritsaki m euxomai na perasei i adiathesia to sintomotero alla xalali koritsaki m!:)gia to mpempe ola tha ta perasoume e?:)

egw kali m arxizw simera enesoules! psiloagxwnomai alla ok, pou tha paei?tha m perasei koritsi m!

pote pas gia uperixo koritsaki m?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ πολυ χρονη κοπελα μου κα ευτυχισμενη!!!!!

ΟΛΑ μα ΟΛΑ να πανε καταπληκτικα!!!!! Με το καλο να ακουσετε καρδουλα/ες και καλη εγκυμοσυνη!!!!

και η Κατια γιορταζει?????? ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και ολα τα καλα του Θεουλη!!!!

σε ΟΛΕΣ που γιορταζουν ή εχουν καποια χρονια πολλα και ευτυχισμενα!!!!!

ΝΚΟΛακιιιιιιιιιιιιιιιιι κατσε κατω απο την μπαρααααααααα!!!!! χαχαχαχα με το καλο να πιαστουν γερα με τσαμπουκα τα μωρα σου!!!!! Ευχομαι τα καλυτερα και τα ωραιοτερα!!!!

ευχαριστω και παλι για τις ευχες!!!!

post-8721-13873935559924_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχα μου σε ευχαριστωωω πολυ!!!!Με το καλο τα μπεμπακια να ερθουν στην αγκαλια σου!!!!!

Νικολ μου ετσι μπραβο!!!Σε θελω θετικη μονο θετικη σκεψη!!!!Η δικη μου θετικη σκεψη ειαι κοντα σου παντως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασααααααααα, ΚΑΤΕΡΙΝΑ μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ματάκια, ότι επιθυμείς στην αγκαλιά σου να το βρείς. :) χρονια πολλά σε όλες τις Κατερίνες.

πάω ξάπλα πάλι. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστωωω παρα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!Σας ευχομαι τα καλυτερα με τα μωρακια σας αγκαλια!!!!!!

Νικολ μου με θετικη χοριακη σε λιγες μερες!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι χρονια σου πολλα για την γιορτη σου!! οπως καυταλαβα καναμε την ιδια μερα οωληψια και εμβρυομεταφορα, μονο που εγω εκανα την πρωτη χοριακη παρασκευη και οχι σαββατο οπως εσυ!

ηταν η πρωτη εξωσωματικη και με επιτυχια. η χοριακη μου ηταν 39 και μετα απο 3 μερες 120 , και αυριο θα κανω την τριτη μου χοριακη. επειδη δεν ξερω απο αυτα , ειναι καλα αυτα τα νουμερα??? και εσυ καπος ετσι εισαι???

δηλαδη τωρα ποσων εβδομαδων ειμαστε και ποτε σου ειπε ο γιατρος σου να πας???

εγω εχω και καθημερινους πονους περιοδου , ξερει κανεις αν ειναι φυσιολογικο??????

φιλακια σε ολους και καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο Ειρηνη...καλη ανοδο χοριακης και καλη εγκυμοσυνη!!!! :D:D

Μια χαρα παει η χοριακη...αφου ανεβαινει αυτο ειναι καλο....

ποτε ειχες τελευταια περιοδο?την 1η μερα της τελευταιας περιοδου...απο κει θα μετρησεις. και στις εξωσωματικες ετσι μετρανε τελικα...τωρα το ανακαλυψα κι εγω!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!

Κατερινακι χρονια γλυκα και ονειρεμενα κοριτσακι μου!Με το καλο να κρατησεις το/α μωρακι/α σου αγκαλια!!

Κατια ο,τι καλυτερο και σε σενα ευχομαι!Χιλιοχρονη?

Οι υπολοιπες τι μου κανετε?

Εγω δυστυχως εχω ασχημα νεα.......Πανω που ξεπερασαμε το προβλημα με τις καρδουλες και τα μπεμπακια μας ειναι και τα δυο μια χαρα,σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο αιματολογικες εξετασεις και μου ειπαν οτι ειναι θετικο σε cmv img,δηλαδη κυτταρομεγαλο'ι'ο.Το εχει καμια σας ακουστα?Εκανα επαναληπτικες και θα παρω αποτελεσματα Δευτερα.Μου ειπαν οτι υπαρχει ενδεχομενο διακοπης κυησης και δεν μπορω να το πιστεψω.Μα να πανε ολα τοσο καλα και να βρεθει αυτο?Γιατι?Και αν ειναι ετσι,στο κεντρο εξωσωματικης δεν επρεπε να μου ειχαν κανει απο πριν τετοια εξεταση?Τοσος κοπος χαμενος?Τοση χαρα για το τιποτα?Τα εχω χαμενα....... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι χρονια σου πολλα για την γιορτη σου!! οπως καυταλαβα καναμε την ιδια μερα οωληψια και εμβρυομεταφορα, μονο που εγω εκανα την πρωτη χοριακη παρασκευη και οχι σαββατο οπως εσυ!

ηταν η πρωτη εξωσωματικη και με επιτυχια. η χοριακη μου ηταν 39 και μετα απο 3 μερες 120 , και αυριο θα κανω την τριτη μου χοριακη. επειδη δεν ξερω απο αυτα , ειναι καλα αυτα τα νουμερα??? και εσυ καπος ετσι εισαι???

δηλαδη τωρα ποσων εβδομαδων ειμαστε και ποτε σου ειπε ο γιατρος σου να πας???

εγω εχω και καθημερινους πονους περιοδου , ξερει κανεις αν ειναι φυσιολογικο??????

φιλακια σε ολους και καλη επιτυχια

Κοριτσακι μου συγχαρητηριακαταρχην και ευχομαι ολα να πανε πολυ καλα για τους επομενους 8 μηνες που θα κρατησεις το μπεμπακι αγκαλιτσα!!!!!!

Βαση περιοδου υπολογιζω πως ειμαι 5 βδομαδων και 1 μερα..Δεν μου εγινε ωοληψια ηταν παγωτινια τα μωρα μου..Αυριο θα παω για επαναληψη χοριακης καιθα μου πουν και ποτε θα κανω υπερηχο..λογικα την επομενη βδομαδα..και ανυπομονωωωωωω!!!!!!!!!

Οι πονοι περιοδου ειναι φυσιολογικοι κ εγω εχω..οχι πολλους αλλα πονακια εχω..

Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!

Κατερινακι χρονια γλυκα και ονειρεμενα κοριτσακι μου!Με το καλο να κρατησεις το/α μωρακι/α σου αγκαλια!!

Κατια ο,τι καλυτερο και σε σενα ευχομαι!Χιλιοχρονη?

Οι υπολοιπες τι μου κανετε?

Εγω δυστυχως εχω ασχημα νεα.......Πανω που ξεπερασαμε το προβλημα με τις καρδουλες και τα μπεμπακια μας ειναι και τα δυο μια χαρα,σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο αιματολογικες εξετασεις και μου ειπαν οτι ειναι θετικο σε cmv img,δηλαδη κυτταρομεγαλο'ι'ο.Το εχει καμια σας ακουστα?Εκανα επαναληπτικες και θα παρω αποτελεσματα Δευτερα.Μου ειπαν οτι υπαρχει ενδεχομενο διακοπης κυησης και δεν μπορω να το πιστεψω.Μα να πανε ολα τοσο καλα και να βρεθει αυτο?Γιατι?Και αν ειναι ετσι,στο κεντρο εξωσωματικης δεν επρεπε να μου ειχαν κανει απο πριν τετοια εξεταση?Τοσος κοπος χαμενος?Τοση χαρα για το τιποτα?Τα εχω χαμενα....... :(

Σε ευχαριστω Σοφακι μου!!!Σου ευχομα ολα να ξεπεραστουν κοριτσακι μου!!!

Να σε ρωτησω αυτη η εξεταση δειχνει οτι τωρα εχεις τον ιο?η οτι τον ειχες περασει στο παρελθον?Διοτι αμα ειναι το δευτερο δεν εχεις προβλημα..Σε ολες αμα κανουν αυτη την εξεταση το ιδιο θα δειξει..το ποτε εχουμε περασει αυτον τον ιο ουτε που ξερουμε καμια μας..

Για δες και πες μου ακριβως την εξεταση τι σου γραφει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινσκι μου δυστυχως γραφει οτι τον περναω τωρα...Δεν μπορω να το πιστεψω και η Δευτερα μου φαινεται π[οοοοολυ μακρια που θα βγει η επαναληπτικη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Sofitsa μου εχω σοκαριστει. Δεν το ήξερα καν αυτο το πραγμα! Τι να πω ελπιζω πως κατι θα μπορει να γινει για να προστατευτουν τα μπεμπουλια σου! Κανε υπομονη κοριτσι μου μεχρι τη Δευτερα. Σου ευχομαι οτι καλύτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!

Κατερινακι χρονια γλυκα και ονειρεμενα κοριτσακι μου!Με το καλο να κρατησεις το/α μωρακι/α σου αγκαλια!!

Κατια ο,τι καλυτερο και σε σενα ευχομαι!Χιλιοχρονη?

Οι υπολοιπες τι μου κανετε?

Εγω δυστυχως εχω ασχημα νεα.......Πανω που ξεπερασαμε το προβλημα με τις καρδουλες και τα μπεμπακια μας ειναι και τα δυο μια χαρα,σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο αιματολογικες εξετασεις και μου ειπαν οτι ειναι θετικο σε cmv img,δηλαδη κυτταρομεγαλο'ι'ο.Το εχει καμια σας ακουστα?Εκανα επαναληπτικες και θα παρω αποτελεσματα Δευτερα.Μου ειπαν οτι υπαρχει ενδεχομενο διακοπης κυησης και δεν μπορω να το πιστεψω.Μα να πανε ολα τοσο καλα και να βρεθει αυτο?Γιατι?Και αν ειναι ετσι,στο κεντρο εξωσωματικης δεν επρεπε να μου ειχαν κανει απο πριν τετοια εξεταση?Τοσος κοπος χαμενος?Τοση χαρα για το τιποτα?Τα εχω χαμενα....... :(

Καλησπερα Σοφακι.Σιγουρα ολα θα πανε καλα.Μην ανησυχεις.Μπες σε αυτην την ιστοσελιδα να δεις αυτο που ψαχνεις http://www.ivf.gr/developments_5.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofitsa m min anisixeis!

tha pane ola kala!euxomai na min einai tpt kai na nai apla kati perastiko!

upomoni mexri ti deutera koritsaki m!

eirinoula m ante sigxaritiria agapi m!Sta upsi na nai i xoriakoula s kai na katalixoun stin agkalia s se ligous mines!

zaxarenioula m pws ta pas esi?ola kala?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...