Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 21!!!!!-για περισσ. ύπνους!!!!


Recommended Posts

στα προσεχωσ στο τρενακι .

ποιεσ δυο συμπεθερεσ σφαζονται για το ποιανης το παιδι την καβαλαει και ποιο ειναι το ποιο καλομαθημενο ?

μεινετε συντονισμενοι .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nα 'μαι πάλι! :D

Δεν με πήραν στο μεταπτυχιακό, δεν ξέρω αν πρέπει να στεναχωρηθώ ή όχι... :? Είχα πολλές αμφιβολίες για το αν πρέπει να το κάνω, οπότε ομολογώ ότι εν μέρει ανακουφίστηκα που πήρε άλλος την απόφαση για μένα! :lol: Μια μικρή πίκρα την πήρα, αλλά πάμε γι' άλλα τώρα... Το κυριότερο που με απασχολούσε ήταν τα οικονομικά... Κόβουν, κόβουν κι εγώ θα είχα να πληρώσω και μεταπτυχιακό; :? Βέβαια, η γνώση είναι η καλύτερη επένδυση (θεωρητικά, σ' έναν κόσμο αγγελικά πλασμένο!) :lol: αλλά τη δεδομένη στιγμή, είχα πολλές αμφιβολίες... anyway, πολύ σας κούρασα, πάμε παρακάτω!

Γλυκιά μου Anastaci, όπως βλέπεις όταν λέω ότι όλο κάτι κάνω, δεν είναι πάντα με επιτυχία! :lol: Είσαι γλυκύτατη πάντως! :D Να με φαντάζεσαι αδύνατη και κουκλάρα, γιατί έτσι είμαι, αντικειμενικά! :lol: Έχω βάλει κανά-δυο φορές φωτογραφία, για πάρτη σου μπορεί να ξαναβάλω, να με θαυμάσεις λίγο! :lol:

Γωγούλα, εξακολουθώ να διαφωνώ μαζί σου, όπως διαφωνώ και στην τακτική του ύπνου στην 40 ημερών Ιωαννούλα, αλλά πάντα με καλή διάθεση. Και ναι, είμαι περήφανη που το παιδί μου είναι καλομαθημένο και δεν πιστεύω ότι είναι καθόλου κακομαθημένο! :D Παρεπιπτόντως, σήμερα διάβασα αυτό το άρθρο σ' ένα blog, το ανέβασε μια κοπέλα στο fb και με βρίσκει πολύ σύμφωνη... Είναι σχετικό με τη κουβέντα μας, γι' αυτό το παραθέτω! ;)

http://mamalydia.wordpress.com/2010/11/ ... -cry-baby/

maimoudaki μου, εγώ πάντως και στις 2 εγκυμοσύνες είχα πολύ έντονο το σύμπτωμα της συχνοουρίας, απ' την αρχή ως το τέλος! :? Θα φανεί... ;)

Σισσάκι, θα τα πούμε επιτέλους από κοντά; Γιούχου!!! :D Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!

Μαρθούλι, καλή όρεξη!!! Που τα βάζεις όλα αυτά; :P

Φιλιά σε όλες, πάω γιατί ξύπνησε και με φωνάζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα ελπιζω να μη με παρεξηγησες για τον χαρακτηρισμο μου στην πεθερα σου. :oops::oops::oops::oops::oops:

πλάκα μου κάνεις? για αυτήν πες ό,τι θέλεις, τι με νοιάζει?!!! :lol::lol:

Και μιας που έθιξες το συγκεκριμένο θέμα, θα σου πω ότι η θεία του Γιώργου (αυτή που της είπα ότι πηδιόμασταν), όποτε βλέπει την Ιωάννα λέει "Μα δεν μπορώ να καταλάβω από που μοιάζει αυτό το κορίτσι"...Και επειδή η απάντηση των υπολοίπων την 1η φορά ήταν "από τη μάνα της", όταν το ξαναείπε της απάντησα καταλλήλως..."Από τον γκόμενο μου"..... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

χαχαχαχαχα...άραγε πού μοιάζει η Ιωάννα? :-?8-}

egw tha estelna pisw mia dikia mou fotografia apo moro kai mia ths mikrhs na rei tis diafores :lol: :lol: :lol: :lol: .

πήρα μια δικιά μου φωτό και μκια της μικρής και έκανα τον παραλληλισμό, δεν τους την έστειλα γιατί δεν έχω να αποδείξω τίποτα!!!!

είδε το email και ο άντρας μου και μου είπε "την είδες την φωτό?" και λέω "δεν βλέπω καμμιά ομοιότητα" και μου λέει "δεν θέλεις να δεις"!!!! :evil:

κάθε φορά που στέλνω φωτό των παιδιών ο πεθερός τις διορθώνει και μας τις στέλνει πάλι!!! :evil:

τα πετάω αυτά τα emails....

...όμως για τη μπεσαμέλ μεθαίνω..... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

και εγώ !!!!

Αφρο είσαι Θεά...Άσε τις κρέμες για τις ρυτίδες για τις γριές του mammy...Εμείς είμαστε ακόμα λεχούδια.... =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

ελπίζω να μην εννοείς εμένα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχαχα ε οχι και σφαζονται ρε αφρο.... πολυ πιασαρικο τον εκανες τον τιτλο!!!!

ρε συμπεθερα πλακιτσα κανουμε!! αυτο ελειπε να παρεξηγηθουμε κ μεταξυ μας!!!!!

χαχαχαχαχαχα αυτο παντως μην το πεις στο τολη, θα μου το χτυπαει!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα γεια σου ρε γιαγια αργυρουλα1!!!! :lol::lol::lol:

μιτσακι ειναι κατι αναμεσα σε συχνοουρια και ακρατεια :lol:

στον ανασταση δεντο ειχα στην αρχη, μονο πολυυυ κουραση απο πολυ νωρις ειχα

αλλα δεν ειμαι εγκυος

οποτε τι το συζηταμε ? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι σαν να διάβασα τον εαυτό μου!!! πολλές φορές εδώ στο φόρουμ έχω γράψει ακριβώς τα ίδια που λέει και αυτή η μαμά!!!!

συμφωνώ απόλυτα.................................

βέβαια είμαστε όλοι διαφορετικοί και ο καθένας πράττει ανάλογα με τα δικά του πιστεύω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσάκι και γω χαίρομαι που θα τα πούμε από κοντά!!

Παναγιώτα μια χαρά είναι η Τερίνα! Όπου σας βολεύει. Εγω δεν έχω πρόβλημα.

Εφαγα 2,5 πιατα πατάτες ογκρατεν της μαμας, νομίζω οτι θα εκραγω! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζιααααα

Αθηναιες ζηλευω...θελω και εγω να ερθω στον καφε σας..και να σας γνωρισω επιτελους!!!!

Ειχαμε παλη 38,9 πηρετο....

τωρα ιδρωνει για να το κατεβασει

σερνομαι

αλλη μια νυχτα αυπνη θα ειμαι

Σιισω..ογκρατεν..μνιαμμμ.Αφρο παστητσιο..μνιαμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε γρουσι!!! μπραβο το μαναρι!!!!

απο εδω κ περα καλα χεσιματα χωρις ενοχλησεις και καθυστερησεις ;)

καλε ξεχασα να ευχηθω περαστικα στο φουλινακι :oops::oops::oops:

να γινει γρηγορα καλα η κουκλιτσα

θελω να σας δω την κυριακη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ιουλια σας ειδα στον υπνο μου

ειδα πως το ησυχο αγορακι σου ειχε ανεβει πανω σε μια βιβλιοθηκη και χορευε

κεσυ χτυπουσες παλαμακια :lol::lol:

αληθεια σε ποια περιοχη μενεις??

ρε αναστασιιι

ειδα κ εσενα στο ονειρο μου

ομολογω πως δε με βοηθησες να κανω υπνο γλυκο

με κυνηγουσες με ενα μαχαιρι και μου φωναζες να κανω διαιτα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.....σας διαβασα αλλα δεν θυμαμαι τιποτα :lol::lol: λετε τοσα πολλα που δεν υπαρχει περιπτωση να τα θυμαμαι

εμεις ειμαστε καλα!!!!! το βιβλιο λειτουργει και η εκπαιδευση υπνου παει τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χρυσα μου τι ταλαιπωρια και αυτη???? ο χριστοφορακος τωρα πως ειναι?? καντον και κανενα χλυαρο μπανακι

grousi λεμε να παμε για καφεδακι την αλλη παρασκευη στις 19/11 το απογευμα...θα ερθεις?????

εγω ηδη προετοιμασα τον αντρα μου οτι θα κρατησει τον μικρο :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα αρχίζω να πιστεύω πως είσαι σχιζοφρενής...........

Είναι δυνατόν να μας βλέπεις όλες στον ύπνο σου σε τέτοιες φάσεις;;;;;

Εγώ δε νομίζω να έρθω την Κυριακή....

Φοβάμαι!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

(Τα καημένα τα παιδάκια σου λυπάμαι που δεν έχουν ιδέα με τί τρελλή έχουν να κάνουν) :D:D:D

Αναστασία μπράβο στον Σπύρο! Αφού πιάνει! Καλή συνέχεια!!!

Αθηναίες η αλήθεια είναι πως και γω ζηλέυω λίγο...

Θα ήθελα να σας δω και από κοντά....

Ελπίζω όταν κατηφορίσω προς τα μέρη σας να βρεθούμε όλες μαζί!!

Δημητρούλι μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι. Να χαίρεσαι πρέπει! Έχεις άπλετο χρόνο μπροστά σου να κάνεις μεταπτυχιακό. Θα το κάνεις, το ξέρω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σες,περαστικα....ποσες μερες εχει πυρετο??????

μαιμουδακι,ευχαριστουμε!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: αγχος κι αυτο!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μπεμπουλη,19/11 δε θα ειμαι αθηνα.θα ερθω τελος του μηνα.λεω να κανονισουμε και τοτε συναντηση να σας γνωρισω!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενααα!!!Εισαι μεγαλο νουμερο ρε κοπελια!!!Αληθεια τωρα...Εχω ξεκαρδιστει!!!!!

Μια δεν κρατας τα τσισα σου,μια τα κακακια φτανουν "χοτ-ντογκ"(το εχει δει καμια το εργο?),καις τις

καμπιες με τσιγαρο κλπ κ απο την αλλη(αγγελουδι μου!) κοβεις συννεφακια...!!!!!!Τσακω ενα φιλι! :-*

Γιατι να κανεις διαιτα????Αυτα ειναι ξεπερασμενα θεματα!Ασε που στην κατασταση σου δεν κανει! ;):lol:

Γωγω μου!!!Γλυκο μου παιδι(που θα'λεγε κ η θεια)...Διαφωνω μαζι σου καθετα,οριζοντια αλλα και διαγωνια!

Και για το κλαμμα σε εμβολια αλλα 1000% για το να αφησεις το λεχουδι να κλαιει....Α!Επισης διαφωνω

μαζι σου για τα ψυχολογικα που μπορει να προκυπτουν!

ΟΜΩΣ τι σημασια εχει ο διαλογος αν ολοι συμφωνουμε?Γνωμη σου κ γνωμη μου!

Αν η καθεμια εχει να δωσει εστω κ ενα καλο στην αλλη τοτε ειναι τεραστιο κερδος! ;)

Μηπως συμφωνεις-ειτε κ με το ξυλο στα βρεφη-παιδια???Γτ ακουσα για μια-ας την πω- μανα που εδινε

μπατσες στην 9μηνων κορη της(χερια,πωπος) γιατι ξυπνησε τη νυχτα κ εκλαιγε...Κ αφου το χτυπησε το αγγελουδι...μετα ειδε πως ειχε κανει κακα του..... :twisted::twisted::twisted:

Φερτε την μπροστα μου κ εχετε αμεσα εναν αγωνα γυναικειου κατς...

Ευχομαι οταν γερασει να τα βρει αυτα μπροστα της.(σορρυ αν ειμαι σκυλα αλλα αυτη τη στιγμη την

μισω)

Δημητρουλα μου δεν πειραζει...Αλλη φορα!Ισως ειναι κ για καλο στην Ελλαδα μας!Εδω ισχυει το "οσα λιγοτερα(πτυχια) τοσο καλυτερα"!

Ευχαριστω για την τιμη γι τις φωτο που ΘΑ μου δειξεις! :D

Παναγιωτα σ'ακουει τουλαχιστον το μεγαλο σου μωρο!Κατι ειναι κ αυτο!!!

Λοιπον...Τελικα δεν πηρα αυτοκολλητα...

και ομολογω οτι σημερα δεν εγινε μωβ!Ηταν πιο...ελεγχομενη η κατασταση!Νομιζω

πως χωρις το μπαμπα ειναι καλυτερα!

Ψηλωσαμε,παχυναμε κ ολα οκ!Μολις 12360γρ ειναι το πουπουλακι μου! :lol: Και 83εκ!

Υγ.Το κειμενο ειναι απολυτως σωστο για μενα!(ο συνδεσμος στης Δημητρας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ παλι...

ρυσα ακομα μια φορα περαστικα.τι να πω..να πω ακομα μια φορα κουραγιο...μια μεγακη αγκαλια απο μενα...

σημερα σχεδον ολη μερα ειχα πετρωματα...δε ναυσηχως ομως..κοινως ειμαι κ γω αναισθητη σα τη γωγω :P

οσο για τα εμβολια

δε τρελενομαι επειδη κλαει.. :oops:

σημερα ο μικρος με εφτασεδ στα ορια μου..τον φωναξα αρκετες φορες...αλλα κ τιμωρια

αναστασια νομιζω περασε το μιτσακι :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tζα!εφαγα 2 τοστακια κ σας διαβασα!ομολογω οτι ετσι οπως διαβαζα γρηγορα κ συνεχομενα,γελουσα πολυ!αμετρητα ποστς ,ασχετα πολλα μεταξυ τους!ειδικα καπου λεγατε για τα βρεφακια κ το κλαμμα κ απο κατω η αφρο εγραφε ¨"η μπεσαμελ μου βγηκε λιγο νερουλη"!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ολα τα λεφτα ειναι το τρενακι μας λεμεεεεεεε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γωγουλα σε συμπαθω πολυ,ΑΛΛΑ δε συμφωνω στο θεμα"αφηνω το μωρο 40 ημερων να κλαψει"ξερω περιπτωση που το εφαρμοσε κ το παιδακι τωρα3,5 χρονων,ενω εχει καθαρισει απο την πανα,οποτε ειναι εξω ντρεπεται να ζητησει να παει τουαλετα κ τα κανει πανω του,ποτε δε λεει οτι πειναει κ ας εχουν περασει πολλες ωρες που ειναι νηστικο,μια φορα τσακισε τα πατατακια απο την μπυρα που επιναν οι γονεις του κ τοτε καταλαβαν οτι ειχε απο το πρωι να φαει! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

επισης ειναι πολυ ντροπαλο κ συνεσταλμενο..ισως να μην εχει να κανει φυσικα με την τακτικη της μανουλας να το αφησει να κλαιει ενα βραδυ,μεχρι να"μαθει",αλλα δεν μπορω να μην αναρωτιεμαι...

ειδικα οταν η μανουλα του ειναι προβληματισμενη κ ψαχνει να βρει τί φταιει..αλλα τί να της πεις;προσωπικα,δε λεω τιποτα!

ακομη,το τσιμπημα κ ο πονος,δεν εχουν να κανουν με το παχος!12.600,85εκ.,το γραφω για να δειτε οτι ειμαστε ψηλουτσικοι! :lol: ,16 μηνων κ σπαραζει λεμε!οχι με το τσιμπημα,αλλα στη θεα του παιδιατρου!καλα,δεν λιποθυμαω κιολας ,αλλα με ποναει να τον βλεπω να κλαιει..αν ηξερα πως ενα αυτοκολλητο θα τον εκανε να μην κλαιει,φυσικα κ θα το αγοραζα!

δε λεω οτι δεν κανω λαθη..αν δεν ηταν η Αναστασια,ακομη θα τον ελυνα απο το καθισματακι αυτοκινητου οποτε εκλαιγε κ δε θα τον εδενα στο καροτσι! :oops: ευτυχως η τσαχπινομαμα μου ανοιξε τα ματια κ μετα τον αυγουστο ειμαστε παντα,σχεδον!,δεμενοι κ ασφαλεις!Αναστασακι ξεχασα να στο πω,ηθελα στη συναντηση κ ξεχαστηκα! :)

δεν ξερω αν θεωρειται καλομαθημενος :? αν εννοουμε καλομαθημενο ενα μωρο που το παιρνουν συχνα αγκαλια,που το φιλαει κ το ζουπαει η μαμα του ολη την ωρα,που παιζει μαζι του,το χαιδευει,τρεχει να καλυψει καθε του αναγκη,οσο μπορει κ οπως μπορει..τοτε..ναι,μαλλον θα ειναι καλομαθημενος! :)

τεσπα!ειπαμε!Γωγουλα σε συμπαθω πολυ,ε!μη μου θυμωσεις! :roll:

Λενα εισαι θεομουρλη!βασικα..αν ο γιωργος ανεβαινε σε μια βιβλιοθηκη..μαλλον θα χορευε..ε κ τοτε..εγω σιγουρα θα χτυπουσα παλαμακια!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

νεα απο εγχειρηση τολη;;

α!εγω με τετοια συμπτωματα που περιγραφεις..ειχα ουρολοιμωξη μια φορα! :oops::oops: ευχομαι εσυ να εισαι εγκυος! ;)

Γιωτα!!τί κανεις;;αγωνιστικους χαιρετισμους!κ εμεις φαγαμε φρουτα,γιαουρτι,γαλα,4 γεμιστα μεγαλα,ξανα αλλα 2 γεμιστα,ψωμι,φρουτα κ θηλασαμε 4 φορες!! :shock::shock::shock::shock: πώς ειναι η χιος πια;συνηθισες;με το σπιτι κ τα επιπλα;φιλια πολλα!

χρυσα περαστικα σας!πολυ στεναχωρεθηκα :( λες να σταματησει για λιγο απο τον παιδικο;ουφ!φανταζομαι,εχεις 1002 στο μυαλο σου..θα προσπαθησω να σου τηλ.αυριο να δω πως ειστε!φιλακια πολλα κοπελα μου!

ξεχασα τί αλλο ηθελα να γραψω! :oops::oops::oops:

φιλια σε ολες!συγγνωμη για οσες ξεχνω,αλλα με παρεσυρε ο οιστρος μου κ τα ξεχασα! :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα..σας διαβασα, δεν τα θυμαμαι ολα!

Γωγουλαααα συμφωνω για τα εμβολια! εγω μαζι σου!!! Και εμενα κλαιει, καποιες φορες απλως ενοχλειται στην εξεταση κ παταει την τσιριδα στο εμβολιο (μονο στο MMR δεν εκλαψε)...Αλλα εχει τυχει να κλαψει τοσο πολυ που μεχρι κ η γιατρος δεν ηξερε τι να κανει..Οκ μετα του περασε! Δεν ξερω, δεν με αγχωνει αυτο το θεμα καθολου! Θα κλαψει στα εμβολια, δεν το σκεφτομαι ομως, απλα το περιμενω καθε φορα που παω κ προετοιμαζομαι ψυχολογικα..

Τερινα θα πατε πουλακια μου??? Ομως εχουν κοψει το τσιγαρο εκει μεσα??? τελευταια φορα που ειχα παει ηταν μοιρασμενο σε καπνιζοντες κ μη, αλλα βρωμαγε ο τοπος....Αν εχει καλο καιρο να κατσετε εξω...κ εγω θελω..κ θα εφερνα κ τον Σεμπ...αχ.αχ..τοσο καιρο που ειμαι Αθηνα δεν κανονιστηκε, μολις εφυγα τσουπ συναντηση χμμμμμμμ :-?

Σες περαστικα μωρε..μηπως ειναι απο την αμυγδαλιτιδα..σε νιωθω...εγω τρεμω μην αρρωστησει, οχι για την αρρωστεια (με την λαρυγγιτιδα τα ειδα ολα παντως!) αλλα γιατι ειμαι μονη μου κ δεν αντεχω αυτην την ευθυνη που την εχω μονο εγω...Αυτο με εχει κουρασει..Η αρρωστεια δεν με πειραζει, οκ κατι σοβαρο ευτυχως δεν εχει παθει, πυρετο ομως, ανορεξιες, γαστρικα, αμυγδαλιτιδα κλπ τα ειχαμε ολα κ μαλιστα πριν χρονισει...φετος φτου φτου, μια χαρα..μηπως τελικα τα αρρωσταινει ο μολυσμενος αερας στις πολεις τα παιδια???

Αχ τι στεναχωρια πηρα σημερα..Γυριζαμε με τον Σεμπ σπιτι κ ξαφνικα πεταχτηκε πανω μας ενα μωρο γατι..Ο μικρος τρελλαθηκε..το βουτηξε, αυτο το χαμενο κουρνιαξε στην αγκαλια του Σεμπ κ δεν κατεβαινε..Ολα καλα, το ζουμπαγε ο μικρος, το φιλουσε , μετα το πηρε αγκαλια οπως κραταει το αρκουδακι του, το εσφιγγε πανω του κ σηκωθηκε να φυγει να το παρει μαζι..Του ελεγα πρεπει να παει το γατι στη μανουλα του κ μου το εδινε εμενα..Κ τα λατρευω τα γατια γμτ!! Το ειχα κε γω αγκαλιτσα, το ειχε κ ο Σεμπ, που να το αφησει..Ηθελα να το παρω, αλλα εδω που μενω στη Ροδο δεν επιτρεπονται τα ζωα..Αχου τι χαμος εγινε οταν το αφησαμε..Να κλαιει ο Σεμπ κ να φωναζει το γατι (τοτουιιιιιιιιι ετσι του φωναζε τοτουιι=γατουλη), ετρεξε πισω το πηρε αγκαλια κ εφυγε τερχοντας μην τον προλαβω κ το παρω :shock::shock: ...Ταραχτηκα, ηθελα να βαλω τα κλαμματα, τελικα το αφησαμε με μεγαλο δραμα...Εγω ταραχτηκα πολυ...απο την ταραχη μου εχασα το πορτοφολι μου (ευτυχως ειχα μεσα μονο 10 ευρω), αποσυντονιστικα με τα κλαμματα του για τη γατα..Αν ημασταν στην Αθηνα σπιτι μας, θα το ειχα παρει το γατι...

Γενικα δεν ηταν η μερα μας σημερα...Ειχαμε παει για καφε, εριξε (καταλαθος) τα ποτηρια βραχηκαμε, οπως παμε να φυγουμε τον αρπαζει μια γυναικα (ω ναι!!) τον παιρνει αγκαλια, τον ξαπλωνει στα ποδια της κ αρχιζει να τον φιλαει στο προσωπο (αυτο το βρηκα πιο σιχαμενο απο το φιλησει ο Σεμπ το γατακι)...Της τον πηρα μεσα απο τα χερια της ηλιθιας!

τεσπα...τωρα κοιμαται..μας ματιασαν ..τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ειδα οτι γραφετε για σοβαρα θεματα σχετικα με διαπαιδαγωγηση κ εγω εγραψα ενα κατεβατο για τη γατα :oops: ...Εγω δεν εχω γνωμη επι του θεματος..Ο καθενας πραττει οπως πιστευει οτι ειναι το καλυτερο..Παντως βρε Ιουλια μου, δεν πιστευω οτι επειδη αφησε το παιδι να κλαψει μια φορα εγινει τοσο συνεσταλμενο κ τα κανει πανω του...Το βρισκω λιγο υπερβολικο..Σιγουρα ειναι κ αλλα θεματα που πιθανον να μην γνωριζεις η οι γονεις να μην τα παραδεχονται..Εχει να κανει με την ολη διαπαιδαγωγηση του παιδιου αυτη η συμπεριφορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι κ αλλα φραν μου,που ομως εχουν να κανουν με αναλογη συμπεριφορα..δε το αφησε 1 φορα,αλλα 1 εβδομαδα,τοσο του πηρε του καημενου να "συνηθισει"..κ ΔΕΝ πηγαινε ανα τακτα διαστηματα να τον καθησυχαζει,οπως λενε νομιζω οι υποστηρικτες της μεθοδου,αλλα τον παρακολουθουσε απο καμερα που ειχε βαλει στο δωματιο,γιατι λεει πως αν την εβλεπε θα τον ξεσηκωνε πιο πολυ! :evil::evil::evil: κ ολα αυτα μου τα ελεγε με υπερηφανια κ μου τονιζε ποσο λαθος ειμαι εγω που δε τα ακολουθω! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

εκει κατεβαλα μεγαλη προσπαθεια να μη μιλησω..

τεσπα,ο καθενας οπως αισθανεται κ οσο αντεχει!σιγουρα κ αυτη η μανουλα το καλυτερο θα ηθελε για το μωρο της κ καπου τα μπερδεψε στην πορεια..τί να πω πια..

ολα καλα στη Ροδο;η ψυχολογια σου με τη δουλεια ανεβηκεςη μαμα ηρθε τελικα;

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den eimai oute uper oute kata ths methodou ,apo oso kserw omos leei na blepeis prwta an exei kati anagh (kaka,mam ,kriwnei ktl) me to ftoxo mou mialo skeutome oti den merimnise gia ayto to kommati kai giauto tora den leei tis anages tou ......kai sigoura den egine mia fora ,oute kan mia eudomada alla perissotero kai se diafores hlikies .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...