Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 21!!!!!-για περισσ. ύπνους!!!!


Recommended Posts

καταρχας Σισσιω Δεν σε πιστευω..εισαι και εσυ μια μικρη Μαρινα..απαπαπ..δεν ερχομαι σπιτι σου ρε..θα με βαλεις να απολυμανω τα χερια με ντετολ...χαχαχαχα

Πλακα κανω...

Εγω παλη δεν εχω προβλημα αμα θελει να δινει ενστολος...ΟΚ ομολογω οτι ειναι ολιγον τι μπασ κλασ επαγγελμα..αλλα ΟΚ...στην τελικη μπορει να γινει αξιοματικο ςπου εχουν και ωραια στολη..μη με φτιαχνετε πλιζ με αυτα γιατι ο κολλητος μου ειναι αστηνομικος..και ναι ομολογω πως οταν φορουσε στολη- γιατι ειναι πλεων σε σωμα που δεν φορανε..ηταν πολυ χοτ...και ομολογω επισης πως εκανα απρεπεις σκεψεις για το παλικαρη..πολυ απρεπεις ομως..ξερετε τωρα...χαχαχαχα..

Παντως να ξαπανω οτι στον παιδικο που πηγαινω τον μικρο..εχει πολλους ενστολους μπαμπαδες..και μαμαδες που πηγαινουν τα παιδια τους..ειδικα τους μπαμπαδες μια χαρα τους βρισκω...ερχονται..σουζα τα παιδια..μαζευονται χωρις μηξοκλαματα μονο με αγκαλιτσες και φιλακι- ενα- και αποχωρουν ισυχως....τυχερες αυτες οι μαμαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδω σκέφτομαι από τωρα πώς θα αντέξω να φιλοξενήσω τα πεθερικά μου για 2 μήνες μετά τα Χριστούγεννα. Βέβαια δεν έχουμε τρίτο δωμάτιο στο σπίτι και θα κανουν καταληψη στο σαλόνι!

Για 2 μηνες????????

:shock::shock::shock::shock::shock:x_x:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss

Εχω μια ιδέα!!!! Γιατι δεν κάνεις εσυ μια βόλτα στο Δελφικο Τοπ.... [smilie=banghead.gif] :lolno::lolno::lolno:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν φτανει που μεριμνησε ο ΕΣ να δει η θεια σου ολα τα νησια γκρινιαζει κ απο πανω!!!!! η μανα μου παλι γκρινιαζει στον πατερα μου που δεν την πηγε πουθενα!!!!! ενω η θεια ειδες?

αμα κανω υιο θα ειναι τιμη μου να υπηρετησει την πατριδα... και θα ηθελα να γινει αλεξιπτωτιστης οπως ο παππους του κ ο θειος του!!! να φοραει με τιμη και καμάρι τον πράσινο μπερέ! καλο τους κανει ο στρατος ,να φυγουν λιγο απο το βρακί της μάνας τους! ναι ναι ειμαι στρατοκαβλη το ξέρω!!!!

χαχαχαχα :lol::lol::lol::lol:

με έκανες και γέλασα!!!!.... για ρώτα τον άντρα σου πώς συμπεριφέρονται στους στρατιώτες και μετά πες μου αν θέλεις το ίδιο και για τον γιο σου!!!....αυτοί δεν υπηρετούν την πατρίδα, αλλά τον κάθε "προβληματικό" Στρκο (εξαιρείται ο άντρας σου!!!)...

τώρα που το θυμήθηκα, ήθελα να πω ότι τα δικά μου παιδιά δεν βλέπουν σχεδόν καθόλου τηλεόραση, η τιβι μας ανάβει το βράδυ κατά τις 20.00 και ο Λουκάς βλέπει τα σαβ/κα παιδικά ντίσνευ για 2 ώρες το Σαβ. και 2 την Κυρ. και αυτό αν δεν βγούμε έξω!....η δε μικρή καθόλου, δεν την ενδιαφέρει, περισσότερο την νοιάζει να μπει μπροστά στην τηλεόραση και να ενοχλήσει τον Λουκά για να μην δει!!!! :lol::roll: , ή θα πάει πάνω να παίξει!

επίσης ήθελα να πω για τα πεθερικά μου: όταν έμεινα έγκυος στον Λουκά, είπαν στον γιο τους ότι δεν πρόκειτε να κοιτάξουν το εγγόνι καθόλου!!!! και ότι είμαστε τελείως μόνοι μας, αν θέλουμε να πάμε κάπου δικό μας το πρόβλημα!!!! :o:evil: , και αυτό πριν ακόμη δουν το παιδί και μιλάμε για το πρώτο εγγόνι!!!!...μεγάλωσαν ένα παιδί και είναι αρκετό....έτσι όπως το μεγάλωσαν όμως, δώσε μου να μεγαλώσω ένα στρατώνα παιδιά!!!!...ο πεθερός διπλωμάτης και πάνω από 25 χρόνια στο εξωτερικό με υπηρεσία στο σπίτι, άλλον για το μαγείρεμα και άλλον για την καθαριότητα και άλλα που δεν θα ήθελα να επεκταθώ!!!

ήρθαν την προηγούμενη φορά και ήξεραν ότι έχουμε να βγούμε μόνοι μας 2 χρόνια και έκαναν τον κινέζο, αντίθετα ντύθηκαν, στολίστηκαν και βγήκαν έξω για φαγητό μόνοι τους!!!!....τώρα τον Φεβ 2011 κλείνουμε 3 χρόνια χωρίς δική μας έξοδο!!! και δεν με πειράζει να πάω κάπου με τα παιδιά, αλλά μια φορά θα ήθελα να πάω και για ένα ποτάκι το βράδυ με τον άντρα μου...... αυτά.....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν Γιώτα άκου....Ο θείος του μπαμπά μου είχε σκοτωθεί στον εμφύλιο, ήταν Εύελπις....

Η αδερφή του μπαμπά μου είναι νοσηλεύτρια του στρατού, δεν ξέρω πώς ακριβώς λέγεται :roll::roll: (έχει υψηλό βαθμό τώρα) και ο άντρας της αποστρατεύτηκε κι αυτός τώρα με βαθμό υποστρατήγου νομίζω ήταν ΛΟΚατζης.....

Ο αδερφός του μπαμπά μου ήταν περίπου 20 χρόνια Ορεστιάδα στις νάρκες.......

Ο μπαμπάς μου πολέμησε στην Κύπρο όταν ήταν φαντάρος

Ο αδερφός μου υπηρέτησε στις Ειδικές Δυνάμεις...... :D:D:D:D:D:D:D:D

Καταλαβαίνεις σόι...Για να μην πω για τα ξαδέρφια του πατέρα μου... :?:?:? Μια από αυτές είναι στο ναυτικό και από το Σεπτέμβρη είναι στη Χίο...Μαζί με τον άντρας της που είναι στρατιωτικός και τα παιδιά της......

Σισσιώ και Γιώτα ακούστε τώρα τα υπόλοιπα για το σπίτι......Σισσιώ ένα μήνα έχω τη μάνα μου ένα την πεθερά μου στο σπίτι επειδή μένουν και οι δύο επαρχία....Μέχρι τώρα επειδή δεν έχω άλλη κρεβατοκάμαρα τις έχω στο σαλόνι, όπως θα έχεις εσύ τα πεθερικά σου..... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Όμως, επειδή πλέον πνιγόμαστε και ασφυκτιούμε με έναν τρίτο άνθρωπο στα πόδια μας, αποφασίσαμε να δώσουμε παραπάνω λεφτά και να έχουμε την ησυχία μας.....Έτσι, στη μεζονέτα στο ημιυπόγειο όπως σωστά είπε η Γιώτα και το οποίο έχει φως και απράθυρα, θα είναι η γιαγιά (έχει και κουζίνα και μπάνιο και θα πάρουμε καναπέ-κρεβάτι)....Επομένως από τη στιγμή που θα γυρίζω εγώ σπίτι, δε θα έχουμε καμία επαφή...Το ισόγειο έχει επίσης κουζίνα-τραπεζαρία- σαλόνι που θα είμαστε εμείς, από πάνω οι κρεβατοκάμαρες και στον τελευταίο όροφο τεράστια σοφίτα με μπάνιο και μπαλκόνι ξεχωριστό.....Πίσω έχει μια μικρή αυλή γύρω στα 30 τμ......Το σπίτι είναι στο πάτημα Χαλανδρίου.....Γιώτα μου κι εγώ δεν αντέχω, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να δίνω περίπου ένα μισθό σε μια ξένη γυναίκα, την οποία δε θα εμπιστεύομαι κιόλας... :?:? Κι επειδή πριν τις 6 (το νωρίτερο) δε σχολάω ποτέ, δεν μπορώ ούτε παιδικό να πάω τη μικρή για να μην έχω κανέναν.... :(:(:(:(:( Τουλάχιστον τώρα θα είναι οι γιαγιάδες σαν να μένουν σε ξεχωριστή γκαρσονιέρα..... :?:?:?:?:?:?

Σισσιώ εμένα μου τη σπάει περισσότερο η μάνα μου και η πεθερά μου η κακομοίρα είναι καλή και φιλότιμη, αλλά ό,τι κάνει το βλέπω στραβά.... :?:?:?:? Μόνο η μάνα μου νομίζω ότι το κάνει τέλεια..... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Αρτζι έχει και φως και παράθυρα να αερίζεται...Όχι τεράστια όπως στο ισόγειο, αλλά μια χαρά.....Εξάλλου και βόλτες θα βγαίνουν στη γειτονιά το πρωί και στη αυλή για παιχνίδι και το μεσημέρι ύπνο στο δωμάτιό της.....Οπότε πόσο να κάθεται κάτω;;;;2-3 ώρες την ημέρα φαντάζομαι.... :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης ήθελα να πω για τα πεθερικά μου: όταν έμεινα έγκυος στον Λουκά, είπαν στον γιο τους ότι δεν πρόκειτε να κοιτάξουν το εγγόνι καθόλου!!!! και ότι είμαστε τελείως μόνοι μας, αν θέλουμε να πάμε κάπου δικό μας το πρόβλημα!!!! :o:evil: , και αυτό πριν ακόμη δουν το παιδί και μιλάμε για το πρώτο εγγόνι!!!!...μεγάλωσαν ένα παιδί και είναι αρκετό....έτσι όπως το μεγάλωσαν όμως, δώσε μου να μεγαλώσω ένα στρατώνα παιδιά!!!!...ο πεθερός διπλωμάτης και πάνω από 25 χρόνια στο εξωτερικό με υπηρεσία στο σπίτι, άλλον για το μαγείρεμα και άλλον για την καθαριότητα και άλλα που δεν θα ήθελα να επεκταθώ!!!

ήρθαν την προηγούμενη φορά και ήξεραν ότι έχουμε να βγούμε μόνοι μας 2 χρόνια και έκαναν τον κινέζο, αντίθετα ντύθηκαν, στολίστηκαν και βγήκαν έξω για φαγητό μόνοι τους!!!!....τώρα τον Φεβ 2011 κλείνουμε 3 χρόνια χωρίς δική μας έξοδο!!! και δεν με πειράζει να πάω κάπου με τα παιδιά, αλλά μια φορά θα ήθελα να πάω και για ένα ποτάκι το βράδυ με τον άντρα μου...... αυτά.....!

Αρτζι μου κάνεις πλάκα.... :o:o:o:o:o Και μετά μου λες για παππούδες και γιαγιάδες..... :evil::evil::evil::evil::evil: Γι'αυτό διαφωνούμε....Εγώ δε λέω να έχω δυο σκλάβους, όπως έχω εγώ τώρα μαμά και πεθερά, αλλά ΌΟΟΟΟΤΑΝ χρειάζεται να κρατάνε τα εγγόνια τους......Να βοηθάνε τα παιδιά τους....Συγγνώμη, αλλά εγώ ούτε ζωγραφιστούς δε θα ήθελα να τους δω..... :twisted::twisted::twisted::twisted: Είναι δηάδή τόσος κόπος να καθίσουν ένα βράδυ με τα εγγόνια τους για να πάτε εσείς έξω;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Κι εμείς βγαίνουμε σπάνια, αλλά όταν βγαίνουμε πρώτα βάζουμε τη μικρή για ύπνο και μετά βγαίνουμε.....Και η πεθερά μου ή η μάνα μου, απλώς μένουν στο σπίτι... :roll::roll::roll::roll:

Βασικά, η μάνα μου όταν είναι η "βάρδια" της να κρατήσει τη μικρή, Παρασκευή που σχολάω φεύγει και γυρίζει Κυριακή βράδυ...Είναι και 1 ώρα βέβαια...Ενώ η πεθερά μένει και τα ΣΚ :cry::cry::cry: επειδή το χωριό είναι 400χμ μακριά..... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....τώρα τον Φεβ 2011 κλείνουμε 3 χρόνια χωρίς δική μας έξοδο!!! και δεν με πειράζει να πάω κάπου με τα παιδιά, αλλά μια φορά θα ήθελα να πάω και για ένα ποτάκι το βράδυ με τον άντρα μου...... αυτά.....!

αυτο ειναι πρόβλημα βρε συμπεθέρα! Εμένα θα με πειραζε πολύ να μην μπορώ έστω μια φορά τον μήνα να μην βγώ με τον άντρα μου μόνοι μας.. Έχω σκεφτεί ότι αν δεν είχα την εξυπηρέτηση της πεθεράς μου θα εψαχνα sitter για λίγες ώρες.. που κοιμάται ο Κώστας.. Δεν ειναι κακό.. απλά πρέπει να βρείς εμπιστο άτομο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας Σισσιω Δεν σε πιστευω..εισαι και εσυ μια μικρη Μαρινα..απαπαπ..δεν ερχομαι σπιτι σου ρε..θα με βαλεις να απολυμανω τα χερια με ντετολ...χαχαχαχα

Πλακα κανω...

Έλα βρε!! Δε θα σε απολυμάνω! Το πολύ πολύ να βγάλεις τα παπούτσια σου στην είσοδο! Μη φοβάσαι δε θα στα πάρει κανένας! Είμαστε σε οροφοδιαμέρισμα! χαχαχαχα

Έρη το Δελφικό Τοπίο χωρίς τα πεθερικά δεν εχει καμία αξία!! αχαχαχαχα

Άσε που φυσικά δεν το γλιτώνω την Κυριακή ψηφιζουμε!! Πού αλλού;;;; χαχαχα

Εμας μας την κραταει η μαμα μου, αλλα ετσι και αλλιως, λόγω περικοπών δε βγαίνουμε συχνά πια...

Γωγώ έχεις και συ τα δίκια ου, όσο για τη μαμά-πεθερά, μου τη σπάνε και οι δύο εξισου στις δουλειές! Καμία δεν τα κάνει τόσο καλά όσο εγώ!! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πωωωω

κουραστηκα να διαβαζω...

κ για να μη μου τη λετε..οχι δε εβαλα 7..ακομα στα 6 κιλα ειμαι :D:D:D

δε θα γινω κομπλεξικια...

αργι 700?σε λιγο θα φτασει το ισθο μου..μηπως να παω στρατο γερμανιας?

γωγωκα ωραιο ακουγεται το σπιτι αλλα πολλα λεφτα ρε..αλλα αλλους μισθους εχετε...

σισσιω τελικα το θεμα παιδιου το προσπερασες?

καλε τι τιτιζα εισια εσυ?????????????

λενακι πως πηγε η εγχειρηση?

γιωταρα δουλεια εισια?/καλε ασε το στρατο για τη μκρη...καντην κομμωτρια :lol::lol::lol:

χρυσα για ποιο διαγωνισμο λετε?κ γω θελω.λεφτα κληρωνουν?????????χαχαχαο μικρος καλα?

αφρο αντε κοντευεις ρε πουλιμ..να φυσουν αυτες οι αδιαθεσιες :twisted:

παναγιωτα που εισια ρε ψυχη????????????????????

ελευθερια το μπλογκ σου ολο λεω θα το δω κ ακομα :oops::oops:

ξεχασα στανταρ καποια αλλα.. :oops::oops::oops:

τον πηγα παιδικο..ολα καλα..

εφαγε χορτοπσουπα..τους ειπα οτι στη τσαντα εχω παντοφλακια κ με ειπαν δε χρειαζεται :o

μετα τους λεω οτι 12 που τρωνε μεσιμερι μεχρι της 4,15 που θα ναι να τους παω κατι να τον δινουν κ λεει οχι θα τον δινουν ψωμακι η κανα μπισκοτο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως και εγω θα ηθελα να την κανω με ελαφρα πηδηματακια..καλη χρυση η πεθερα..αλλαω ισως ειμαι και εγω ολιγον τι αναποδη και δεν θελλω ουτε να υποχρεονομαι ουτε τιποτα...

αλλα ενεκα δη ο αντρα ςμου εχει αλλη γνωμη

Παντως το να αποτρεπουμε φανατηκα τα παιδια να ακολουθουν ενα επαγγελμα που καποιος απο τους γονεις κανει, ειναι λιγο...αποπροσανατολιστικο..ενομιζω πως ετσι τους δινουμε την εντυπωση οτι καναμε κακες επιλογες και δεν ειμαστε ικανοποιημενοι απο την ζωη μας και κατα συνεπεια δυστηχισμενοι και εγκλοβισμενοι...

νομιζω οτι θα ηταν κακο παραδειγμα για να παιδια μας..

πχ..κοβο τον Χριστοφορο να ακολουθει καποιο Τεχνικο επαγγελμα...γιατι ολο με βιδες κατσαβιδια φωτιστικα..ασχολειτε..παει και στον μπαμπα του οταν κατι κανει και κοιταει με πολυ ενδιαφερων και προσειλωση και του κουβαλαει και διαβορα υλικα..πχ οταν μαγειρευω δεν το κανει αυτο..

Δεν μπορω να πω οτι θα με ενθουσιαζε μια τετοια προοπτικη..αλλα αμα παλη το θελει εγω δεν θα σταθω εμποδιο.

Θου οχι κληρωσανε 3 δοματια στο ξενοδοχειο με περιποιηση ΣΠΑ..αλλα η Αρτζ δεν ειναι μεσα σε αυτα τα ατομα..τα εχω μπροστ αμου..μονο μια τηλεφωνησε να διεκδικησει το δωρο..ελπιζω να εισαι στους αναπληρωματικους...

Ο μικρος πολυ καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου ακόμα και για τους μισθούς μας, πολλά είναι τα 850 ευρώ, αλλά δεδομένων των ενοικίων που ζητάνε εδώ και των τετραγωνικών του σπιτιού, το βρήκαμε σούπερ ευκαιρία.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Σκέψου ότι στις περιοχές που κοιτούσαμε τα διαμερίσματα 80 τμ ξεκινάνε από 700 ευρώ..... :shock::shock::shock::shock: Εδώ δεκαετίας 80 και ζητάνε το λιγότερο 600 ευρώ για 90 τμ..... :o:o:o:o:o Φαντάσου ότι το σπίτι που θα πάμε τώρα είναι καινούριο, κατασκευής 2007, 190 τμ και ενοίκιο 850...Είναι πραγματικά ευκαιρία./... :?:?:?:?:?:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σισσιώ θα σου πω κάτι που το λέω και στο Γιώργο και στη μάνα μου οτι αν εγώ κάνω δουλειές, δε με πιάνει καμία.....Είμαι τόσο ψείρα που το σπίτι λάμπει...Αλλά μου βγαίνει ο πάτος.... :?:?:?:? Την τελευταία φορά που τα έκανα μόνη μου ήμουν 4 μέρες πιασμένη...Οπότε αφήνω τις άλλες να τα κάνουν κι εγώ επιτηρώ..... =))=))=))=))=))=))=))=))=))

Έρη κι εγώ για τη βόλτα θα έβαζα μπειμπι σίτερ..... :?:?:?:?

Χρύσα θέλω κι εγώ σπα......... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω εισαι θεα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

α θελω εδω κ καιρο αν σαςπω κατι..εσεις οτνα κανατε καμουληζαχαρου σας ειπε ο γιατρος να φατε 3 μερες γλυκο?

τι εννοω..στο θοδωρη με ειχε πει οτι για τρεις μερες συνεχομενες πριν τη καμουλη πρεπει να τρωω μια παστα...

ηταν η καλυτερη μου..καθε μερα ενα προφιτερολ..

σε οσους το χω πει με κοιταν :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: ετσι...

αλλα γω περιμενω τελη του μηνα ατα τσακισω :lol::lol::lol:

περιμενω το θοδωρη να ξυπνησει να φαμε φακες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς βγαίνουμε σπάνια, αλλά όταν βγαίνουμε πρώτα βάζουμε τη μικρή για ύπνο και μετά βγαίνουμε....

εννοείται ότι θα βάλουμε τα παιδιά για ύπνο ή έστω την μικρή και βολεύει σε μας επειδή τα παιδιά κοιμούνται νωρίς!!!

θα εψαχνα sitter για λίγες ώρες.. που κοιμάται ο Κώστας.. Δεν ειναι κακό.. απλά πρέπει να βρείς εμπιστο άτομο....
Έρη κι εγώ για τη βόλτα θα έβαζα μπειμπι σίτερ..... :? :? :? :?

ναι και εγώ δεν είμαι κατά, αλλά πού να βρεις? έτσι τυχαία? μια μέρα ο πεθερός είδε στην κολόνα του φωτός (ΔΕΗ) στο δρόμο μια διαφήμηση-αγγελία γα μια μπειμπι σίττερ και μας είπε να πάρουμε αυτή!!!! μια άγνωστη, τελείως τυχαία, χωρίς καμμία σύσταση ....εδώ ακούσει τα 1002 πράγματα, θα εμπιστευτώ τα παιδιά μου? όχι έτσι.....τέλος πάντων!!!!,

απλά με πείραξε περισσότερο ότι πριν καν γεννήσω και μας το ξέκοψαν!!! ούτε να δουν αν το παιδί είναι ήσυχο ή όχι!!!!!

και ένα άλλο που με πειράζει είναι ότι τώρα που έρχονται δίνουν περισσότερη σημασία και προσοχή στον Λουκά και σχεδόν καθόλου στο μπουμπούκι και υποθέτω γιατί - λένε - ότι ο Λουκάς μοιάζει στον μπαμπά του πιο πολύ ενώ η κοπελάρα μου σε μένα!!! καταλάβατε τι εννοώ!!!

από την άλλη ίσως επειδή μπορούν να συννενοηθούν πιο πολύ με τον Λουκά, αλλά όταν ήταν ο Λουκάς στο καρότσι, τον έπαιρναν και πήγαιναν βόλτα, την ΡεΑ δεν την πήραν ποτέ με το καρότσι βόλτα, ούτε με τα πόδια.......!!!

Γωγώ μια χαρά είσαι, έχεις διαφορετικό διαμέρισμα για την πεθερά, ωραία!!! :)

Χρύσα δεν σου τα έλεγα? πού τέτοια τύχη........!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock::shock::shock::shock:

Θου ειλικρινά πρώτη φορά το ακούω...

Άλλα μου φαίνεται χαζομάρα!!!

Καλησπέρα είπα;;; Δεν είπα....

Χθες το απόγευμα η Ειρήνη ανέβασε δέκατα. Το βράδυ κατά τις 12 ξύπνησε με 39,5. Την έδωσα ντεπόν και από τότε είναι μια χαρά. Είναι ευδιάθετη και δεν ανέβασε ξανά πυρεττό. Έφαγε και τον άμπακα οπότε δεν ανησυχώ!!! Μάλλον αυτό ήτανε. Χάσαμε όμως το κολυμβητήριο για σήμερα. Τώρα την άλλη εβδομάδα πάλι!

Το πρωί είχα και το 3ο μάθημα ανώδυνου τοκετού!

Αρχίσαμε τις αναπνοές και μπήκαμε στην ουσία του θέματος. Άλλα 2 μου έμειναν...

Ο καιρός κοντεύει και ανυπομονώ!!!!

Γωγώ άντε με το καλό να μπείτε ρε συ! Από ενοίκια κλπ εγώ δεν έχω ιδέα. Με προίκησε ο μπαμπάκας μου και ο αντρούλης μου. :lol::lol::lol::lol: Φαντάζομαι πως η περιοχή θα είναι καλή γιαυτό και οι συγκεκριμένες τιμές. Για μένα χαλάλι τα 100 και 200 ευρώ παραπάνω αρκεί να έχεις ένα καλό επίπεδο ζωής. Γιατί κακά τα ψέμματα αυτό μετράει περισσότερο!

Έχουμε κανένα νέο από τη Λένα;; Ο Τόλης πότε θα εγχειρηστεί τελικά ;

Έρη μπράβο ρε συ!

Πολύ ωραίο το blog σου! Συνταγές δέχεσαι;;; Μπορώ να σου στείλω αν θέλω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως το να αποτρεπουμε φανατηκα τα παιδια να ακολουθουν ενα επαγγελμα που καποιος απο τους γονεις κανει, ειναι λιγο...αποπροσανατολιστικο..ενομιζω πως ετσι τους δινουμε την εντυπωση οτι καναμε κακες επιλογες και δεν ειμαστε ικανοποιημενοι απο την ζωη μας και κατα συνεπεια δυστηχισμενοι και εγκλοβισμενοι...

νομιζω οτι θα ηταν κακο παραδειγμα για να παιδια μας..

πχ..κοβο τον Χριστοφορο να ακολουθει καποιο Τεχνικο επαγγελμα...γιατι ολο με βιδες κατσαβιδια φωτιστικα..ασχολειτε..παει και στον μπαμπα του οταν κατι κανει και κοιταει με πολυ ενδιαφερων και προσειλωση και του κουβαλαει και διαβορα υλικα..πχ οταν μαγειρευω δεν το κανει αυτο..

Δεν μπορω να πω οτι θα με ενθουσιαζε μια τετοια προοπτικη..αλλα αμα παλη το θελει εγω δεν θα σταθω εμποδιο.

από την άλλη, όμως, μπορεί όντως εμείς να κάναμε λάθος επιλογή επαγγέλματος ή να βλέπουμε ότι το επάγγελμά μας, για τον Α ή Β λόγο, δεν είναι καλό, δεν θα πρέπει να συμβουλέψουμε το παιδί μας? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι εγώ για κάτι τέτοια λέω ότι είναι υποχρέωσή τους να βοηθάνε.....Ακούω συχνά για παππούδες που ενώ υπάρχει ανάγκη δεν κρατάνε τα εγγόνια τους και τρέχουν σε ταξίδια κλπ και αφινιάζω....Δε λέω να μεγαλώσουν αυτοί τα εγγόνια, αλλά ρε γαμώτο μου κάνει εντύπωση που δεν θέλουν να κάτσουν λίγο με τα εγγόνια τους...Δε θέλουν να παίξουν μαζί τους, να τα χαρούν....

όσο για την αδυναμία στο Λουκά, είναι απαράδεκτοι....Μα πώς μπορούν και αντιστέκονται στη φατσούλα της ΡΕΑΣ;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Εμένα πάντως δεν κάνουν τέτοια....Σκέψου ότι η μικρή αν και το πρώτο εγγόνι και από τις δύο πλευρές, πήρε το όνομα του μπαμπάκα μου, μοιάζει σε μενα, οι ξένοι το λένε στα πεθερικά μου κατάμουτρα ότι είναι ίδια με τη μαμά της και αυτοί καμαρώνουν........Πέρα απ'το ότι η πεθερά μου συχνά πυκνά μου λέει "γιατί βρε κορίτσι μου δε βγαίνετε;;;Στενοχωριέμαι..Νέα παιδιά είστε...Η μικρή δεν κάνει τίποτα...Κοιμάται" :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Θουλάρα εγώ δε θυμάμαι τίποτα τέτοιο στην καμπύλη..... :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη και εγώ δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο, αντίθετα μάλιστα την προηγούμενη δεν έφαγα τίποτα γλυκό!!!! και πάλι αυξημένο είχα!!! :?:?:?:?

όταν ήταν να γεννήσω την 2η φορά ακύρωσαν μια μετάθεση στο εξωτερικό εξαιτίας της γέννας, σιγά μην έλεγα και μπράβο!!!!

πάω να πάρω τον Λουκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες, υπερταχεία αυτό το τρενάκι και δεν το προλαβαίνω, έπεσε και πολύ δουλειά αυτές τις μέρες και τρέχω και δεν φτάνω

Χθες το βράδυ πριν κοιμηθούμε πήγε ο άντρας μου την Έλενα στην κούνια της που κοιμόταν στο δικό μας κρεβάτι, γύρω στις 4 ξυπνάω και την βλέπω να κοιμάται δίπλα μου, ρωτάω το πρωϊ τον άντρα μου εσύ την έφερες και μου λέει όχι :o:o οπότε ή μόνη της ήρθε ή κάποιος από εμάς της έφερε και δεν το θυμάται :?:?:? Πάντως θα μπορούσε νά έρθει και μόνη της γιατί η κούνια της είναι κολλημένη στο κρεβάτι του Μιχάλη οπότε αν πηδήξει εκεί ΄μετά κατεβαίνει και τσουπ έρχεται, πρέπει να το παρακολουθήσω ;)

Για καφεδάκι κι εγώ νομίζω ότι μπορώ την Κυριακή αν κανονίσετε πάρτε με τηλ γιατί δεν ξερώ αν θα σας παρακολουθώ τις επόμενες μέρες λόγω δουλειάς

Φιλιά σε όλες :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου καλο απογευμα!!!!

Καλε σας διαβαζα μιση ωρα και τωρα τα εχω κάνει αχταρμα!!!! :oops::oops::oops:

Αυτο που θυμαμαι ειναι η γαλατοπιτα (ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται) και οι καθαριοτητες!!!!!

Παντως και εγω σαν τη Σισσιώ κάνω. :oops::oops::oops: Αλλα τωρα δε δουλευω.Με τη δουλεια θα αλλαξουν πολλα πράγματα.Επισης ποτε δε με νοιαζουν τα σπιτια των αλλων και ποτε δε θα ελεγα σε φιλη μου "Πω πω πως ειναι ετσι το σπιτι σου".Ελεος δηλαδη.

Λενα μου ολα καλα να πάνε με τον Τόλη.

Σημερα το πρωι βολταραμε.Ο αντρας μου δεν ειχε σχολειο.Ειχαμε εκλογες.Επισης ειχαμε και προειδοποιημενη διακοπη ρευματος οποτε και σπιτι να μεναμε δε θα μπορουσαμε να κανουμε τιποτα.

Γωγω εγω ειμαι μεσα για καφε.Θελετε κέντρο;;;;Νομιζω μας βολευει όλες.Γουσταρετε γυναικοπαρεα;;;;

Εγω τον Νικολα θα τον αφησω με τον αντρα μου αν ειναι!!!!Για σκεφτειτε το να το κανονισουμε αν ειναι.

Θουλιτσα ποτε αρχιζει η αδεια σου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουμπαρουλα μου πως εισαι;;;;

Πως πανε οι τιμες;;;;

περιμενω τον καλο μου να ερθει για να σηδεροσω επιτελους το βουνο...σημερα ισως να προλαβω να κανω και νυχια...χιχιχιχι

Νατασα εγω θελω να στειλεις στην Ερη συνταγες..αλλα να βαλεις και συνταγες στην Ομαδα μας..

Εκανα πανε με κορν φλεικσ

τελεια εγιναν!!!

Τι ηθελα να πω..αλτσχαιμερ τελειως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα εγώ είμαι μέσα για γυναικοπαρέα και στο κέντρο αλλά θα με βόλευε Παρασκευή απόγευμα, γιατί τις άλλες μέρες σχολάω αργά...

Όμως, νομίζω η Αφρο δεν μπορεί να μη φέρει το Μανωλάκη...Που θα τον αφήσει;;;;;;; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου ρε Παναγιώτα και εγώ την γαλατόπιτα ακόμη την σκέφτομαι!!!!....αχ ρε Αφρο.....!!!!

και εγώ δεν θα έλεγα σε φίλη για το σπίτι της!!!!

πήγα μια φορά στο σπίτι μιας φίλης, τίγκα στην σκόνη ήταν αλλά προφανώς θα έχει και αυτή τους λόγους της, ίσως δεν έχει χρόνο, ίσως ίσως ίσως, πού να ξέρεις!!!

στην άλλη φίλη μου της λέω να μην κάνει και πολλά αλλά να περνά ποιοτικό χρόνο με την κόρη της!!!

πάω να ταϊσω κανένα παιδί γιατί αλλιώς......!!!

κορίτσια και εγώ μέσα είμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...