Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο5


Recommended Posts

ναι αν παρεις την αδεια ανατροφης που ειναι 9μηνο πας μετα απο τοσο καιρο στη δουλεια.

οποτε εγω συνεχιζω την επαπειλουμενη κ 2 μηνες πριν γεννησω θα παρω την κυησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 847
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ουυυ!! Νενα ειναι πετρα η κοιλιά- κ στον αφαλο και παντου-

την νιωθω πολυ βαριά- η μανα μου με κοροιδευει- και που σαι ακομα μου λεει- ωχωχ..

οταν σηκωνομαι απο καθιστική θεση νοιωθω πολυ βαρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ενταξει ευτυχως ...Γιατι ξερω οτι και πετρωμα στην κοιλια σημαινει συσπαση μητρας γι αυτο και ρωτησα οποτε ειναι τα μπεμπακια μας,αν και μονο 500 γρ σκατουλι-ισως και παραπανω-νομιζω οτι κουβαλαω 5 κιλα ανθρωπο καμια φορα,το μεσημερι εκει που ξαπλωνα και χαιδευα την κοιλια μου σε ενα σημειο διπλα στον ομφαλο περιπου ενιωσα ενα μεγαλο εξωγκομα το χαιδευα το χαιδευα και εμενε εκει δεν εφευγε ηταν ολοστρογγυλο και μαλλον ηταν το κεφαλακι του!!!Ποσο χαρηκα δεν φανταζεστε!!!!!!!Αχ τι ωραια συναισθηματα ειναι αυτα που νιωθουμε! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=love7.gif][smilie=love9.gif] αληθεια?? το μωρακι ηταν Νενα!

εγω δεν εχω πιασει κατι ακομα- απλα περα απο το να το νιωθω το βλέπω κιολας που κλωτσαει- ποσο το απολαμβανω, ποσο!

παντως αυτο που λες με το πετρωμα-(μακρυα απο μας) μαλλον θα συνοδευεται και απο εντονο πονο- λέω τωρα εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

When you are 22 weeks pregnant, you may notice that your uterus starts practicing for delivery with irregular, painless contractions known as Braxton Hicks contractions. This will feel like a sporadic squeezing sensation near the top of your uterus. Braxton Hicks contractions are not dangerous or harmful. However, if the contractions become painful, or if you have more than four contractions in an hour, contact your healthcare provider immediately. Painful, regular contractions may be a sign of preterm labor

βρηκα το παραπάνω σορυ που ειναι στα αγγλικα

( http://pregnancy.emedtv.com/pregnancy-w ... nt-p3.html )

οσον αφορα πιθανες συσπασεις που δεν ειναι οπως λεει επικινδυνες εκτος και αν προκαλουν πονο κ επαναληφθουν πανω απο 4 φορες σε μια ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα :-*:-*

κ εγω νιωθω την κοιλια να σκληραινει κ να βαραινει ωρες-ωρες...ποτε ολη,ποτε η μιση (ή πανω ή κατω)χωρις πονο...οταν το γινεται αυτο κ ειμαι ορθια νιωθω οτι με "τραβαει",οτι τσιτωνεται.....Ηθελα μερς να ρωτησω αλλα με εκεινα κ με τα αλλα ολο το ξεχνουσα....

Αληθεια τι αισθηση εχουν οι "ανησυχιτικες" συσπασεις;;;Ξερει καμια;;; :-s:-s:-s

Εγω μετα την περιδεση παιρνω κ χαπι για τις συσπασεις,μισο ανα 6ωρο....

Κοριτσια υπαρχει καμια που να εχει θεμα με τη δυσκοιλιοτητα;;; :-\ :-\ :-\ :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing: .Δε μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερο προβλημα...παω τουαλετα μερα-παρα μερα συνηθως αλλα καποιες φορες πχ χτες βραδυ ειχα ενοχλησεις-πονακια (ολη νυχτα) οταν εκανα κινησεις κ σημερα το πρωι επισκευτηκα την τουαλετα κ ηρεμισα.... #:-s#:-s#:-s#:-s

Κατα τα αλλα καλα!

Τι κανονισατε για το Σ/Κ; Θα κανετε κατι ιδιαιτερο; Εχουμε κ εκλογες παλι!!!!!!! X(X(:-w:-w

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδιτσες!χαθηκα τελειως,εχω χασει πολλα νεα σας..ολα καλα,αν εξαιρεσουμε 2 μερουλες μεσα στην εβδομαδα που ειχα παλι εμετους..το μωρακι μου το νιωθω καθε μερα και πιο εντονα και χαιρομαι τρελα!μαλιστα πριν λιγο το ενιωσα παρα πολυ εντονα!

τα ευχαριστα ειναι πως δευτερα φευγουμε για διακοπες λιμνη πλαστηρα για 1 ολοκληρη εβδομαδα!!!το περιμενω πως και πως,δεν πηγαμε πουθενα το καλοκαιρι λογω μπεμπεκιου(χαλαλι του) και εχω κουραστει τρελα απο τη δουλεια.με εχει αρχισει και η μεση απο την ορθοστασια..τουλαχιστον θα ξεκουραστουμε λιγακι.και την επομενη δευτερα εχω κλεισει ραντεβου για β επιπεδου.να φυγει και αυτο..δεν ξερω γιατι,ειναι ο μονος λογος που με κανει και αγχωνομαι.φοβαμαι μηπως κατι δεν παει καλα...

φιλακια κοριτσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια! κουκιδακι ειμαι δημοσιος υπαλληλος (δουλευω σε γραφειο στο δημο) και εχω αναρρωτικη απο τοτε απου εμαθα οτι ειμαι εγκυος! λοιπον απο τα λιγα που ξερω για την αδεια, μπορεις να παιρνεις αναρρωτικη μεχρι τον 7ο μηνα. ( με κανονικες απαδοχες αν εισαι διορισμενη 6 χρονια, δηλ. 1 χρονος υπηρεσιας ισουται με ενα μηνα αναρρωτικης)μετα σε διωχνουν με αδεια τοκετου. δε νομιζω να σε συμφερει να τη γυρισεις απο τωρα σε αδεια τοκετου γιατι θα αρχισουν απο τωρα οι μηνες να αφαιρουνται απο τους 14 που διακαιουσαι. οποτε δε σε συμφερει ;) εξαλλου γιατι να το κανεις? ο μισθος σου δεν ειναι ολοκληρος?στον καθε κλαδο βεβαια μπορει να ισχυουν αλλα, οπως για παραδειγμα μια φιλη μου στο λιμενικο, τη διωχνουν απο τον 5ο αναγκαστικα, οποτε απο τον 5ο παει δουλεια οσο αντεχει μεχρι να γεννησει για να κερδισει χρονο μετα με τα μωρο.

ολα αυτα και παλι σου λεω με καθε επιφυλαξη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!!!!!!!

Για συσπασεις ρωτησα την αδεφημου που το ειχε παθει. Γυρω στην 22-23 εμφανιστηκαν, πρηστηκε η κοιλια κ πετρωσε, πεταχτηκε κατι σαν εξογκωμα. Ο γιατρος της ειχε πει ακινησια οποτ ε το νιωθει αυτό.

Αρχισε κατι χαπια, οταν αρχισε να χτυπάει ενοχλητικα απο μεσα με ρυθμο το νινι. Πονουσε απο τους χτυπους.

Δεν ηταν ,λεει, σαν κλωτσιες αλλα πολυ ενοχλητικός χτυπος. Απλα με προειδοποιησε, γιατι αναγκαστηκε στα καλα καθουμενα να κρεβατωθει, οταν σκληραινει η κοιλια είτε ποναω , είτε οχι να ξαπλώνω.

Θανα η αδεια μητροτητας σε εσας ξεκιναει 2 μηνες πριν την ΠΗΤ. Δεν ξερω ποιος σου ειπε για τον 4ο, δενισχυει κατι τετοιο. Συνέχισε με επαπειλουμενη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσια!!!

Ρανια --ζηλευωωωωωωωω Λιμνη Πλαστηρα...τι ωραιο μερος ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΜΕΡΟΣ!!!!!!!!απίθανα θα περασεις!

Λολλι εγω ειμαι ρολοι στη τουαλετα..αυτα τα τραβηγματα που λες κ γω τα νιωθω- ειναι που τεντωνεται η κοιλια οταν ειμαστε ορθιες (σπάνιο φαινομενο βεβαια!χαχα- εννοω να ειμαστε ορθιες)

Σοφουκι εισαι κ συ στο δημοσιο- ειναι η 5η μου χρονια αλλα οπως λες κ συ δεν με συμφερει οντως- ασε που εγω με τις εξωσωματικες εχω χρησιμοποιησει πανω απο 2 μηνες αναρρωτικης αδειας. Οποτε θα εξαντλησω την επαπειλουμενη μεχρι τον 7ο που λες κ συ.

Γιουλακι ειχε η αδερφη σου τετοιο θεμα με τις συσπάσεις?

καπου το διαβασα αυτο με τον 4ο μηνα αλλα δεν θυμαμαι- γιαυτο μπερδευτηκα μαλλον ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι! χτες επιτελους εστειλα την κωλοεργασια που πολυυυ με παιδεψε και σημερα επιστρεψαμε στη γνωστη βαρεμαρα! παω μια βολτα σουπερ μαρκετ να κανω κατι ψωνια και επιστρεφω!! βρηκα μια ευκολη συνταγη για ντονατς μερεντας και λεω να τη δοκιμασω! [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αποτελεσματα Σοφουκι!παει απο πανω σου το εδιωξες!

τωρα γιατι μας κολαζεις με τις μερεντες....ε?

εγω σημερα εχω συμμαζεμα στο σπιτι με τον αντρουλη- θα εχουμε δουλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερημιες............και...............μοναξιες

Παντως εχει σουπερ μερα...για εσας καταλληλη για βολτα κ για μενα καταλληλη για πλυντηριο!!!! =))

Εχει ηλιο κ φυσαει,οποτε θα στεγνωσουν τα ρουχαλακια μου!!!!! Οπως καταλαβατε ο καθενας με τον καημο του!!!! :D:D:D

Αντε να ερθει η ρημαδα η Παρασκευη να παω Θεσ/κη για την Β-επιπεδου!!!

Λες κ περιμενω 5ημερη νιωθω!!! =))=))

Την Δευτερα παει το Γιουλακι, μεσοβδομαδα η Κουκι....θα ξεμπερδεψουμε αρκετες αυτη την εβδομαδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolli κι εγω με τα πλυντηρια παλευω σημερα! ειμαι στο 2ο και με περιμενει αλλο ενα! :? ηταν να παμε μια βολτιτσα σε ενα σπιτι το βραδακι, ακυρωθηκε και τελικα θα ερθουν φιλοι στο σπιτι για καφεδακι! πολυ ευχαριστιεμαι την παρεα αυτον τον καιρο!! :D:D κατα τα αλλα, εκτος απο τα ντονατς που τελικα θα φτιαξω μιση δοση για να δω τι πραγμα θα βγει μιας και τα κανω πρωτη φορα, θα κανω κι ενα κεικ πορτοκαλι να συνοδευσουμε τον ελληνικο μας! ;);) η μηπως γιαουρτογλυκο??? ααχχχ δεν ξερω!! μα τι προκομενη εχω γινει τωρα που το σκεφτομαι!!! που κατανταει ο ανθρωπος απο τη βαρεμαρα του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!αναψα φωτιες εχθες με την σοκολατοπιτα ε?αφηστε τα εχω απιθανες υπογληκεμιες..αντε να δω ποσα κιλα θα βαλω στο τελος....οσο για πετρωματα και τραβηγματα κοιλιας αλλο τιποτα,ειναι ομως απολυτως φυσιολογικα ολα αυτα και δεν ανυσηχω τα ειχα και στον γιο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια,κουκι ευχαριστω για το αρθρο δεν το διαβασα ακομα μπηκα στα γρηγορα να πω ενα γεια γιατι αριχσαμε να συμμαζευουμε σιγα σιγα το δωματιο του μπεμπε το εχουμε αδειασει ολο και αυριο θα ερθει ο πεθερος μου να το βαψει..Επ ευκαιριας καθαρισα και την ντουλαπα που δεν την ειχα κανει στην γενικη και κατι αλλες ψιλοδουλειες...Εγω ευτυχως εχω στεγνωτηριο οποτε το βασανο του πλυντηριου δεν το εχω.Σοφουκι καλα αποτελεσματα κουκλα!!!Ρανια καλα να περασεις τυχερουλα θα ξεσκασεις λιγο,μακαρι να πηγαιναμε και εμεις ενα ταξιδακι αλλα τωρα εχουν προταιρεοτητα αλλα πραγματα!!Γιουλη αυτο με τις συσπασεις το ξερω το ειχε και μια φιλη μου αλλα δεν ανυσηχω απο τι στιγμη που μου λετε οι περισσοτερες οτι το εχετε,ας το ξεχασω γιατι αν αρχισουμε παλι οπως το πρωτο τριμηνο να αγχονομαστε με το παραμικρο,σωθηκαμε!!!!!Ποια φουσκοκοιλιτσα ρωτησε για το χεσιμο ουπς σορυ :oops::oops: για τη αφοδευση ηθελα να πω, :!::!::!: εγω πλεον το εχω παρει αποφαση πως οτι κανω ειναι καλοδεχουμενο αφου οι μερες ευχαριστησεις εις τον μπιντε ειναι μακρινο ονειρο.... ;) φιλακια παω να ξαπλαρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια φουσκοκοιλιτσα ρωτησε για το χεσιμο ουπς σορυ :oops::oops: για τη αφοδευση ηθελα να πω, :!::!::!: εγω πλεον το εχω παρει αποφαση πως οτι κανω ειναι καλοδεχουμενο αφου οι μερες ευχαριστησεις εις τον μπιντε ειναι μακρινο ονειρο.... ;) φιλακια παω να ξαπλαρω

:lol::lol:=))=))=))=))=))=))=))=)):ymparty::ymparty::lol::lol::lol:

καλη ξεκούραση!

και γω τωρα εβαλα τον κ.. μου κάτω- και ποσο ηθελα να πιω μια καφεδάρα τωρα κα ινα κανω ενα στριφτάκι ...ωωωωχ μάνα μου!

πιές κυρά μου τον χυμό σου και ασε τα μερακλίκια κατα μέρος!!!!!!!!!! =;=;:lol:

κοιτα μια ωραια ιδέα για τα υφασματινα καδρακια που θελεις να φτιαξεις γιατον μπεμπη--->

http://www.etsy.com/listing/61337319/li ... tured_item

μπορει να μην γινουν ετσι ακριβως- αλλα μπορεις να τα κανεις 3διαστατα- με διαφορα θέματα !

ωραιο θα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια κοιμαστε?????Εγω μολις γυρισα απο την βολτα και χτυπησα και ενα σαντουιτσακι αλλα μωρε δεν ειχα φαει και πολυ ολη μερα!!κουκι ωραιο το site μου αρεσαν κανα δυο και πηρα ιδεες,ευχαριστω πολυ..Αντε καλο βραδυ σε ολες και φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέραααααααααααααααα !!! "νωρίς" μπήκα ε;; χιχιχιχι !!

σημερα ΟΟΟΟΟΟΟΛΗ μέρα βαφαμε και τακτοποιουσαμε το υπνοδωμάτιό μας ! βγήκε καταπληκτικό το χρώμα !!! ειναι απιστευτο!

kiss kiss !!!!

ΥΓ: χασαμε το master chef :cry::cry: ποιός εφυγε καλέ ;;;;!! :shock:

post-12238-13873935437673_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελιες! μαρακι πραγματικα τελειο το χρωμα!!! λοιπον εχω να δηλωσω οτι τα donuts που εκανα χτες εγιναν τουλαχιστον τελεια!!!! :D:D:D πολυ χαρηκα!! εκανα μιση δοση γιατι φοβηθηκα τι θα εβγαινε (12 λουκουμαδες δλδ) και εξαφανιστηκαν στο λεπτο! πολυ το χαρηκα!!

αντε καλε κοιμαστε ολες η παλι εχετε ξεπορτισει?? εμεις το απογευμα ελπιζω να παμε καμια βολτα αλλα μεχρι τοτε... σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααααα μαρακι κοπελα μου τελειο βγηκε το τιρκουαζ?Θα κανεις καποιο θεμα στο δωματιο?Ασ πουμε winnie ή κατι τετοιο γιατι και εγω θα το βαψω αυριο σε αποχρωσεις του μπλε και θα κανω καδρακια με υφασμα οπως ειπα και σε αλλη συζητηση,αλλα τα στρωσιδια του κρεβατιου και η κουρτινα και τηο χαλι σε τι χρωμα?Δεν θα ηθελα να ειναι μπλε γιατι μετα φορτωνεται πολυ το δωματιο αλλα θα ηθελα κατι πιο ουδετερο,ισως αν βρω υφασμα που να εχει μεσα και λαχανι για τα καδρακια,τι λετε θα μπορουσα να συνδιασω χαλι και κουρτινα σε λαχανι ή θα ταν προτιμοτερο να κανω μπλε για ομοιομορφια?Ουφ μπερδευτηκα..Και μετα αν παρω στρωσιδια δηλαδη παντα και σεντονια σε θεμα παιδικο δεν μου χαλαει ολο το στυλ του δωματιου που θα γινει λιγο μοντερνο απο τα κλασικα?Αχ βρε κοριτσακια βοηθειστε με!!!!!Sofouki ντροπη σου και μονο που το λες οτι δεν εμειναν αλλα ντονατ, :D:D:D:D επρεπε να βαλεις εστω και μια φωτωγραφια να τα γευομασταν εικονικα εμεις που εχουμε προβλημα με τα κιλα μας και δεν τρωμε πολλα γλυκα.. [smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif][smilie=boxing.gif] Κατα τα αλλα ολα καλα κοριτσακια το μεσημερι θα παμε για φαγητο με μια φιλη και σελιγο λεω να συνεχισω τις δουλειες που αφησα χθες και βαριεμαι λιγο αλλα το βραδυ θα ερθυον τα πεθερικα μου για να μεινουν να βαψουμε το δωματιο του μπεμπε καιδεν θελω να δινω δικαιωμα για σχολια.. :idea::idea::idea: Προσεχως-μαλλον αυριο απογευμα-με φωτωγραφια του δωματιου,φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...