Μετάβαση σε περιεχόμενο

τελευταια μερα περιοδου κ εγκυμοσυνη γινεται?????


nemo83

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια..ειμαι καινουργια στην παρεα σας.εχω πολυ σταθερο κυκλο 29ημερων,τελευταια περιοδο ειχα 6οκτωβρ.στις 10 οκτ.ειχα πολυ ελαχιστα εως ανυπαρκτα ''καφε'' κ καναμε ελευθερα με τον αρραβωνιαστικο μου τη πραξη κ τελειωσε κανονικα για πρωτη φορα μεσα μου..υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος??θελω πολυ... :o:D:D:o βοηθηστε μεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na sou po thn alitheia k me periodo kanonika na exeis , ginetai na meineis egguos.

giati h koumpara ths manas m etsi ekane moro...de fantazotan me tpt oti mporei na piasei moro etsi. opote kai sthn teleutaia mera giati oxi? h pethera m etsi epiase ton antra m...xaxaxa oraio e? makari na eisai kopela mou!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και γίνεται. Ξέρω πάρα πολλές τέτοιες περιπτώσεις, και σου εύχομαι να είσαι κι εσύ μία απ' αυτές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνον τις 3 πρώτες ημέρες της περιόδου δε μπορεί η γυναίκα να συλλάβει............

Μου το έχουνε πει 2 Γυναικολόγοι...........

Στο θεωρητικό μέρος............

Τώρα πρακτικώς τί γίνεται...... είναι άλλο καπέλο!!!!!!!!!!!!!!

[smilie=sex.gif]

Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!! Μίλησε με το γιατρό σου..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη τοτε θα κανω γιατι σε λιγες μερες θα ξερουμε....αληθεια εγω περιμενω περιοδο 4-5 νοεμβριου ποτε μπορω να κανω τεστ εγκυμοσυνης...?????????? :roll::roll::roll:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη ρε κορίτσια αλλά πώς γίνεται;;;;; Δε στέκει..Για να μείνει μια γυναίκα έγκυος ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΩΑΡΙΟ. Αλλιώς τι θα γονιμοποιηθεί;; Για να υπάρχει ωάριο πρέπει να υπάρχει ωορρηξία..Αμέσως μετά την περίοδο αρχίζει να σχηματίζεται ένα νέο ωάριο το οποίο είναι έτοιμο για γονιμοποίηση σε περίπου 8-10 μέρες μετά(σε έναν φυσιολογικό κύκλο) διότι τότε ελευθερώνεται(ωορρηξία). Αν αυτό γονιμοποιηθεί έχουμε εγκυμοσύνη. Αν όχι, αποβάλλεται κατά την επόμενη περίοδο...Πώς γίνεται λοιπόν;;; Πρακτικά δε στέκει...Αν δεν υπάρχει ωορρηξία(ωάριο) πώς θα υπάρξει εγκυμοσύνη;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΧΡΙ 6 ΤΟΥ ΜΗΝΑ Κ ΚΑΝΕ ΤΕΣΤΑΚΙ Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!!!!

σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!πιο πριν λες να μη δωσει εγκυρη απαντηση το τεστ ε? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ Κ ΛΕΝΕ Κ ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ.ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΙΑΡ ΜΠΛΟΥ.ΡΩΤΑ Κ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ Κ ΛΕΝΕ Κ ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ.ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΙΑΡ ΜΠΛΟΥ.ΡΩΤΑ Κ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ok θα παω κ θα ρωτησω...thank you :D:D:P:P:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα συμφωνησω απολυτα με την Ανθη. Υπαρχουν ημερες ωορηξιας για καθε γυναικα.

Ειναι Ιατρικα αδυνατο μια γυναικα να μινει εγκυος εαν δεν ειναι στις γονιμες μερες Εξου και οι σπερματεχυνσεις στις ημερες ωορηξιας κτλ....

Καταλαβαινω την αναγκη σου memo να μινεις εγκυος καλο λοιπον θα ηταν να ενημερωθεις οσο αναφορα τον κυκλο σου και τις γονιμες μερες σου και να εστιαστεις σε αυτες για να εχεις σιγουρα αποτελεσματα

;);) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανείς δε μιλάει για εγκυμοσύνη εκτός γόνιμων ημερών. Απλώς οι γόνιμες μέρες διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα και συχνά από κύκλο σε κύκλο. Έχει παρατηρηθεί πως μια γυναίκα μπορεί να έχει ωορηξία πολύ νωρίς ή πολύ αργά στο κύκλο, ακόμα και να έχει δύο φορές ωορηξία μέσα σ'ένα κύκλο. Επίσης λέγεται πως τα θηλυκά κυρίως σπερματοζωάρια μπορούν (κάποιες φορές) να παραμείνουν ζωντανά για 2-3 μέρες και να 'περιμένουν' το ωάριο...

Nemo εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω συμφωνω οτι καμμια μερα του κυκλου δεν εισαι ασφαλης οταν κανεις sex χωρις προφυλαξη ακομα και τις μερες της περιοδου.. δεν το εχετε ακουσει ποτε αυτο??????? γιατι αραγε???? εγω εμεινα εγκυος περιπου την 7 μερα μετα την περιοδο που θεωρητικα δεν ειναι στις γονιμες.

ο γιατρος μου εχει πει πως η γονιμες μερες ειναι μονο για τις κοπελες που θελουν να κανουν παιδι και βαζουν ενα προγραμμα και βλεπουν ποτε εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να τα καταφερουν.

Ο οργανισμος της γυναικας ειναι πολυ περιεργος και μπορει για πολλους και διαφορους λογους π.χ λυπη,αγχος, κουραση και αλλα να αλλαξουν τον κυκλο και να γινει ωορηξια οποιαδηποτε μερα.......

Γιαυτο NEMO καλη επιτυχια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σελφ κλιαρ ειναι για νωριτερα ... Κι εγω τελευταια μερα συνελαβα μαλλον και το πρωτο τεστ το χα κανει πολυ νωρις και ηταν αρνητικο... υπομονη και ολα να πανε τελεια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

memo σου ευχομαι πραγματικα να εισαι εγκυος κοριτσακι μου.........

σπιρτουλι δεν γνωριζω εαν μια γυναικα εχει 2 φωρες τον μηνα ωορηξια πραγματικα 2 γιατρους που μιλησα δεν με ενημερωσαν περι αυτου προφανως εσυ θα εισαι ποιο εμπειρη απο οτι φαινεται κοπελα μου....

Τωρα οσο αναφορα την ελευθερη επαφη σιγουρα ποτε δεν εισαι σιγουρη για περιπτωση εγκυμοσυνης οταν κανεις ελευθερα απλα η περιπτωση πολαπλασιαζεται οταν εισαι στις γονιμες μερες. Σε οποιον γιατρο και αν πας κοπελα μου αυτα θα σου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε τα γνωριζουμε ολα αυτα που λες σπιρτουλι. Ισως και καλυτερα αποτε μην αναρωτιεσαι και ρωτας, γιατι εμεις ολες οι κοπελες που δεν τα εχουμε καταφερει ακομα, κοιταμε να ειμαστε πολυ ποιο ενημερωμενες θελωντας και μι απο τις υπολοιπες.........ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω αυτό να σας βοηθήσει λίγο! Φιλιά σε όλες! Εύχομαι ένα θετικό τεστάκι γρήγορα!

http://www.babybaby.gr/showarticle.jsp? ... G&extLang=

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω βρε κοριτσια δεν ξερω θα δειξει πραγματικα σε 3-4 μερουλες...παντως το στηθος μου εχει πρηστει πααααρα πολυ κ με ποναει κ η κοιλιτσα μου οπως οταν περιμενω περιοδο...δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο η' κακο... :roll::roll::roll::(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν καταλαβα που ειναι η ενσταση σου ΣΙΑ??? και πραγματικα με ενοχλει υπερβολικα η ειρωνια....δεν απευθυνθηκα σε εσενα και δεν καταλαβαινω την επιθεση....αν διαβασεις καλα για τις 2 φορες ωορηξια το ειπε η samarcande αλλα και εγω το ξερω αρα δεν μπορει και η δυο να ξερουμε λαθος πραγματα... το οτι εσυ δεν τα εχεις καταφερει ακομα( που σου ευχομαι συντομα να τα καταφερεις) δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει..... εδω και γυναικες που τους ειχαν αποκλεισει πως θα μεινουν εγκυος, εμειναν.τελος παντων η κοπελα δεν ανοιξε το ποστ για να μαλωσουμε αλλα καλο θα ειναι η μια να σεβεται την γνωμη της αλλης...........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σιγουρα οι περιπτωσεις ειναι παααρα πολλες που μπορει μια εγκυμοσυνη μπορει να προκυψει...ο θεουλης αλλωστε κανονιζει για αυτα κ δεν ξερεις ποτε τι γινεται...εγω παντως αδιαθετησα...σνιφ σνιφ :(:cry::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου @};-@};- βαλε τα δυνατα σου για τον επομενο μηνα και θα ερθει που θα παει δεν ειναι στο χερι του. Θα μπεις και συ στην λιστα [smilie=evil5.gif] συντομα θα δεις ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...