Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο20- ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts

να πεις τον αντρα σου να βαλει καμια... τι χαζομπαμπας ειναι! τοσο καιρο εχετε να ανεβασετε!!

εμεις οι ιωαννα-φαν παθαινουμε στερηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και πάλι!!!!

Ρε κοριτσια αν δεν κανω εγω δουλειές τοτε θα μας φαν οι αραχνες. Ο Γ. δεν, η μανα μου δεν και γυναικα δε γουσταρω καθολου.

Το απογευμα εχω ντοπλερ.Θα σας πω νεα.

Ρε Νατασα τι γελιο εριξα με το σικλαμε!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αναστασια και ποντικακι χαρηκα πάρα πολυ που διαβασα τα νεα σας

Ρε Νατασουλα μου πολυ αντιβιωση επεσε.Προσεχε για μύκητες!!!!!

Γωγω και εγω θα τρομαζα.Εγω μονο κουταλια του δινω.Και το πηρουνι το φοβαμαι.

Αναστασια μπράβο για τη δουλεια!!!!!!!!!! :-bd:-bd:-bd

Αργυρουλα μου Ο Νικ. εχει την ιδια ηλικια με την Ελενα και τον Ανασταση.Απλως εχω καταλαβει οτι με την Ελενα εχει περισσοτερα κοινα.(υπνος,φαι,ομιλια).Εδω εχει εναν ήλιο Ναααααααααα, με το συμπάθιο!!!!

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι;;;;Καποιες φορες η κοιλια μου (στο κατω μερος) σκληραινει και δεν ειναι απο το μωρο (ειναι ακομη πολυ μικρο).Αυτα ειναι τα λεγομενα πετρώματα;;;;;;;;;;;

Επισης τι διαφορα εχουν τα πετρωματα απο τις συσπάσεις;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια ο αναστασης τρωει παρα πολυ τις τελευταιες 3 μερες...

το πρωι τρωει ενα μηλο μια μπανανα κ μισο πορτοακλι χυμο

μετα τρωει ενα μουστοκουλουρο

μεσημερι τρωει το φαγητο του και πριν κοιμηθει του δινω γαλα

απογευμα τρωει

ενα γιαουρτι

τσουρεκακι

2 φετες με βουτυρο κ μαρμελαδα

2-3 τυροπιτακια

μεχρι το βραδυ

αν μας δει να τρωμε παλι τρωει κ απο μας

πριν κοιμηθει παλι γαλα

εχει παχυνει πολυ, εχει κανει μια κοιλιααααααααααααα τουρλα!!!!

Φτου φτου καλε το παιδι.Ο Νικολας αυτα τα τρωει σε 1 εβδομαδα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασουλα δε ξερω τι πακετα εχει..

απλως με ειπε να μη παρω εγω αλλα αυτος θα ρωτησει...

ισως τους πει οτι εχει μια πανεμορφη :P εγκυο που θα παει να γεννησει αλλου να κανουν κανενα οικονομικο πακετο..λεω εγω..

φυσικα οπου γεννησω σε περιμενω 8-)8-)

νατασα το βραδυ μετα της 10 θα σε παρω...

εμενα γενικως το σπιτι δε εχει να σκαρφαλωσει πουθενα..το συνθετο ειναι ψηλα κ απο καντο εχω ασφαλισμενο ντουλαπι..

παππουτσοθηκη ασφαλισμενη..γενικως εχω μικρο σπιτι κ ολα καλυμενα,,οποτε τον αφηνεις αφοβα.. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερωτηση!!!!!!1

εσεις που δινετε μηα αλεσμενα..

το μοσχαρι το τρωνε τα βλασταρια σας?

εμενα το κοτοπουλο σε κοματακια το τρωει..

το μοσχαρι το κανω κιμα..κ το τρωει κπαως

αλλα σημερα θα κανω αρακα με μοσχαρι για αυριο..οποτε δε ξερω να φαει το μοσχαρι..ποτνικι περνω..εσεις?>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλάρα η Ιωάννα το τρώει το μοσχάρι κανονικά όπως και το κοτόπουλο....Γιατί να μην το φάει;;;;

Και τι εννοείς κομματάκια;;;Εγώ τις το κόβω και το κρέας και το κοτόπουλο με το πιρούνι και το τρώει...Μπουκίτσες... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μονο το μοσχαρι αλεθω πλεον.Ολα τα αλλα τα χαζοτρωει μη αλεσμενα.

Αν το αλεσεις και το βαλεις στο ζουμακι με τον αρακα;;;;

Καλα κανεις και παιρνεις ποντικι γιατι ειναι μαλακο.Εγω παιρνω μπουτι γιατι δε μπορω καθολου αυτα τα "νερα" που κανει το ποντικι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα εγώ το μοσχάρι το αλέθω και γενικά τον τελευταίο μήνα της αλέθω πολλά φαγητά γιατί αλλιώς δεν τρώει πάνω από 5 κουταλιές

Κι εγώ ποντίκι παίρνω

Αν του πείς ότι θα σε χάσουν από πελάτισσα σίγουρα θα το ξανασκεφτούν:lol::lol::lol::lol: :lol

Παναγιώτα ναι τα μικρά μας έχουν πολλά κοινά άντε να δώ πότε θα μιλήσουν

Εγώ νομίζω ότι οι συσπάσεις και τα πετρώματα είναι το ίδιο :?:?

Γωγώ φαντάζομαι τρομάρα που πήρες όταν την είδες με το μαχαίρι στο χέρι:shock::shock::shock: ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω

Ρε Λένα θα σκάσει με τόσο φαγητό ιδίως το απογευματινό είναι για 5 γεύματα :o:o:o

Χθες έφερε ρόδια ο μπαμπάς μου από το χωριό και έδωσα στην Έλενα και ενθουσιάστηκε, έφαγε μισό ρόδι και έκανε όλοι την ώρα μορφασμούς απόλαυσης μμμμμμμμμμμμμ.........., είχε πολύ γέλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη κι εγώ το κάνω με το χέρι...Με ό,τι τύχει βασικά...Μη φοβάσαι ρε...Μια χαρά το μασάνε...όπως και τα υπόλοιπα...Η Ιωάννα το τρώει έτσι το μοσχαράκι από 9 μηνών που της σταμάτησα το άλεσμα....

Δεν ξέρω τι κομμάτι της δίνω... :roll::roll::roll: Μου τα φέρνει ο πεθερός μου από το χωριό και φυσικά δεν ξεχωρίζω τι είναι, γιατί ο χασάπης του τα κάνει σε μικρές μεριδούλες ειδικά για την Ιωάννα...Αλλά νομίζω ποντίκι.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία να σε ρωτήσω κάτι;;;;;;;; :?:?:?:?

Μήπως ήρθες στο τρενάκι μας επειδή είδες τον πιασάρικο τίτλο που έβαλα;;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Μήπως -λέω μήπως- θες να γκαστρωθείς;;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Oxi βρε κοπελα μου....Μη λες τετοια!

Ειναι πολυ γλυκο να ακουω κ να βλεπω εγγυουλες αλλα...πολυ μακρινο για μενα!

Αλλωστε εγω για ενα "γεια" ηρθα κ εκανα μια...Αρμενικη βιζιτα! ;)

Χρυσα μου νομιζω πως τα αγορακια ειναι λιιιιγο πιο ευρηματικα στη σκανταλια!!!

Οχι πως κ εμενα δεν κανει ταρζανιες(παααντα το ποδι στο ταβανι για να ανεβει καπου :shock: )

Νατασουλα :lol: πριν λιγο μου εφερε τα παπουτσια μου κ εμενα κ μου τα κοτσαρε πανω στην τραπεζαρια!!!! :lol:

Τι γλυκα μωρακια!

Κοριτσια ουτε εγω τολμαω να την αφησω μονη σε αλλο χωρο!Μονο στο δωματιο της κ στηνκρεβατοκαμαρα!Εκει δεν εχει πολυ ψηλα επιπλα ουτε σερβιετες! =))=))=))

Διαβαζω κ γραφω...Κ τωρα ειδα της Γωγως....

Εμεινα ετσι :shock::shock::shock::shock:

Ευτυχως που δεν επαθε τιποτα.....Προσεχε κοριτσακι μου.....

Αχ κ μονο στη σκεψη παθαινω....Αχ να ειναι καλα τα παιδακια μας!Μονο αυτο θελω!

Λενα με το καλο να ερθει το σπορακι για σενα!!!!

Μετα απο 2-3 χρονια...Ισως γινω κ εγω μονιμος επιβατης του γκαστροτρενου! :lol:

Αντε Νατασακι περασε ο λαιμος!Ε...σε καμια 10 μερες θα φυγουν κ τα υπολοιπα!!! :P

Να με τηλ να με πεις ωραια νεα! :D

Παναγιωτα το χειμωνα ΔΕΝ καθαριζουμε παντζουρια!Ειναι θεμα οικονομιας!

Η βρωμιτσες βοηθουν την ζεστη να μεινει μεσα!!!!! :P:P:lol::lol:

Συσπαση με πετρωμα ειναι νομιζω το ιδιο πραγμα!...

Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα επειδη ειχα για 2-2,5 μηνες θα σου πω....

Κατσε στον πωπο σου κ ξεκουρασου.

Αν συνεχιστουν παρε το γιατρο!

Τελος να σας πω ενα ευχαριστω!!!!

Αν δε με παροτρυνατε να της κανω "κανονικο" φαγακι σημερα δε θα ετρωγε 15ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ :ymparty::ymparty::ymparty:8-}8-}

Βεβαια ηταν σχετικα ανοστα για εμας αλλα...Μια χαρα!!!Ακομα κανω παρτυ!!!Μα...15????

Τοσα δε θα ετρωγε ουτε σε 3 μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία κι εγώ έτσι έλεγα...Ότι θέλω να ξαναμείνω έγκυος όταν κλείσει τα 2 η Ιωάννα, αλλά τελικά στους 15 μήνες λέω "έλα μωρέ...Τι τώρα τι σε λίγο καιρό;;;;;" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και τσουπ ήρθε ο σπόρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;););););)

Άσε αυτό δεν ήταν μαχίρι...Χατζάρα ήταν..... :?:?:?:?:? Άγιο είχε το πουλάκι μου..... :?:?:?

Καλά ε;;;Έχω εκπλαγεί...15 ολόκληρα φασολάκια;;;;Σούπερ!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Θηλάζεις ακόμα ε;;;;;; :roll::roll::roll:

Να σου πω γιατί ήσουν περαστική και δε μένεις μόνιμα;;;;;;; :roll::roll::roll::roll: Βρωμάνε τα πόδια μας;;;;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Καλέ μείνε....

Εξαιτίας μας έφαγε η τσαχπίνα 15 φασολάκια...Είμαστε γουρλούδες...Αν φύγεις, θα σταματήσει πάλι να τρώει..... :lol::lol::lol::lol::lol:

Παναγιώτα και ο Νικόλας πρόβλημα με το φαγητό;;;;;; :roll::roll::roll:

Ρε κοορίτσια μόνο η φαγάνα η δικιά μου όλη την ώρα ζητάει μαμ;;;;; :?:?:? Συνέχεια στα ντουλάπια και στο ψυγείο πάει και παρακαλάει για φαγητό μέχρι που κλαίει κιόλας κι εγώ δεν της δίνω.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Πόσα φρούτα να της δώσω πια;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera ...palu edw apo to prwi ....ligo kalutera twra .

to mesimeri perasa mia megalh krish anagoulas pou para ligo na thn pragmatopoihsw (spania kanw mono se gastrenteritides)

egw tou exw megalh empistosinh kai paizei monos tou se dwmatia kai as mhn ton blepw .katalabenw akoma kia tous ixous pou akouw ti kanei ekeinh thn stigmh kai me ti paizei .einai sto paidi poso paratolmo einai kai an exei mathei apo tis fores pou tou apagoreuete kati .px exw asfalies se ola ta ntoulapia kai ta sirtaria o manwlhs den einai apo ta paidia pou thelei na aniksei tis asfalies kai prospathei na brei tropous ,isa isa otan tis briskei aniktes thelei na tis klisei giati etsi prepei na einai .

panagiwta mou ta eipame kai xthes ,mhn anxonese kai ksekourasou .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω εσενα βραζει το αιμα σου!Γι'αυτο ηταν θεμα χρονου το 2ο!!!! :lol::lol::lol::lol:

Θηλαζω ακομα!Αν συνεχισει να τρωει εννοειται πως θα μεινω!κ ας μη μου μιλατε! :P:P

Για την Αννυ ειναιτεραστια ποσοτητα τα 15 φασολακια!Φαντασου πως τα εκοβα στα 2 ή στα 3!Αρα ανοιξε

το στομα τουλαχιστον 40 φορες!!!!Ασε!Που καταντησαμε!! :lol::lol::lol: Φασολακι κ ζητωκραυγη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μια χαρούλα όμως φαίνεται....Δε μου φαίνεται για πολύ αδύνατο παιδάκι...Μπορεί να είναι και η φωτο βέβαια..... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Που θα πάει;;;Θα συνηθίσει... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ να δω τι θα κάνω που η Ιωάννα σε λίγο θα φάει κι εμάς.... :lol::lol::lol::lol::lol: Σκέψου ότι δε τη θήλασα (μη ρωτήσεις τι κάνω εδώ :roll::roll::roll: ), μόνο 2 μήνες ήπιε το γάλα μου, το οποίο έβγαζα με θήλαστρο και εδώ και 2-3 μήνες. έρχεται μου κατεβάζει την μπλούζα, μου λέει "γάλα" και μου βουτάει το βυζί να πιει...... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Δεν ξέωρ πως της έχει καρφωθεί...Το πρωί μου έβαζε και το νινί της στο βυζί να το ταίσω.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε!!!!!!μετα την 28η ηθελα να πω!!!!!!! :oops::oops::oops::oops:

σες,μηπως πρεπει να αρχισω να της κοβω κι εγω το βραδινο βυζοπιπιλισμα?????λεω μην τα δω ολα μολις παω για δουλεια!!!!!!! :?:?:?:?

γωγω,καλα ειμαστε!!!!!πολυ λιγες μυξουλες εχει τωρα...... ;)

εγω οταν παω τουαλετα με ακολουθει μπουσουλωντας....βγαζει το κεφαλακι και μου λεει ταααααααα!!!!!χαχαχα!!!!πλακα εχει!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ante που ειστε η βραδινη βαρδια???Τωρα που εχω κεφι!!!

Βρε Γωγω μου...Τα ξαναπαμε αυτα στο παρελθον!Κ για το θηλασμο,κ για τα κοριτσακια μας

που ειναι κΑΙ ΤΑ ΔΥΟ αφρατα κλπ!!!Ξεχνας!!! :D

Η Αννυ ηταν στο χρονο 11850γρ κ 81εκ!(τωρα δεν ξερω!)

Οχι απλα δεν τη λες αδυνατη.....Μαλλον γεματουλα! :lol:

Δεν ανησυχω βεβαια για το βαρος της απλα ειναι λιγακι ψυχοφθορο να

παλευεις με τα κουταλοπηρουνα,να λερωνεις το συμπαν κ να μην τρωει! :?

Ασε που ομολογω οτι πλεον αισθανομαι...Μεγαλη την "ευθυνη" του θηλασμου!

Δεν ειναι κ οτι πιο φυσιολογικο να θηλαζει σχεδον αποκλειστικα ενα μωρακι σχεδον 14 μηνων! :shock:

Για τη διαθεση για νενε-μεμε της κορουλας σου...Τι να πω?

Μηπως το πολυ εξπρες σε κολλησε μυρωδια απο γαλατακι? :lol::P

Μηπως οι ορμονες σου παιζουν παιχνιδια κ εκεινη το 'μυρισε"???

grousi ειναι καλυτερα η μικρουλα σου?

Νομιζω με χαλαρωσε η εξτρα δοση μαμμυ απο χθες....Εφυγε το μυαλο μου!!!!

Καμια φορα χρειαζεται λιγο "κολλημα" με κατι αλλο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε;;;;

Εμείς γυρίσαμε απ'τη γιατρό!

Όλα καλά! 1,5 κιλό η μπουμπού, το ντόπλερ τέλειο και ο πλακούντας grade 1!

Eπόμενο ραντεβού σε 5 εβδομάδες!!!!!!

Δεν σχολιάζω κάτι γιατί βαριέμαι...........

Συγνώμηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη......... :oops::oops::oops::oops:

Παναγιώτα περιμένω νέα!!!

Αναστασία ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε;;;;

Εμείς γυρίσαμε απ'τη γιατρό!

Όλα καλά! 1,5 κιλό η μπουμπού, το ντόπλερ τέλειο και ο πλακούντας grade 1!

Eπόμενο ραντεβού σε 5 εβδομάδες!!!!!!

Φτου φτου!!Αυτο το μωρο θα βγει "θηριο"!!!Τρεμε Ειρηνακι ερχεται η xlsister!!!! :lol::lol::lol:

Μπραβο κοριτσαρα μου!Χαιρομαι παααααρα πολυ για σενα!

Ασχετο!Ξεχασα να πω ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΙΟΥΛΙΑΚΙΙΙΙ!!!! Φιλακια στο Γιωργο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aαααααα ναι!

Ιουλία πολλά φιλιά και από μένα!!!!

Σε χάσαμε ρε....

Να μπαίνεις για ένα γεια μωρέ!!!!

Αναστασία σφουγγαρίζω για πάρτι σου!!!

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h baremara einai sebasth kai dekth .

kai egw barieme sixnotata .

orea paei to nini tha bgei threutaraki ....gia ta xristougenna :lol::lol::lol::lol::lol:

paw gia nani siga siga giati autrio ksipnaw stis 6 !!!! tha paw gia aimatologikes sto NNA kai einai anikta apo tis 7:30 ews tis 9para .....ospou na ftasw ekei megalos golgothas !!!exei kai daktilio aurio gia emas gmt

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορες!!!! τι κανετε?νυσταζω!!!!!!!και σχολαω το πρωι!!!! η μικρη με ζητουσε συνεχεια ,την εφερε απο εδω να με δει ,εντωμεταξυ δεν εχει καθισματακι κ την δεσαμε με τη ζωνη την κανονικη,φευγοντας με δειχνει το αριστερο καθισμα και με λεει κατσε...οταν συνηδητοποιησε οτι θα φυγει χωρις εμενα καταλαβαινετε τι εγινε.... ποντικομαρακι τι ξανθο κουκλακι ειναι ο Αρούλης σου!!!!! Ιουλια και Αναστασια φιλιά,καθώς και στις υπολοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...