Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο20- ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!!

παναγιωτα παιδευεσαι ε? ο γιατρος τι σου ειπε να τρως μονο κρεας? αλλα ουτε φρουτα λαχανικα? υπομονη..

και εγω ξυρισμενη πηγα και με βαμμενο νυχι και βαμμενη και μαλι φρεσκοβαμενο και ισιωμενο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τετοιο φτιαξιμο δεν εχω ξανακανει!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και οταν πηγανε να με ξυρισουνε παραξενευτηκε η νοσοκομα πως τα καταφερα :lol::lol:

νατασσουλα δεν πηγαμε ακομα παιδιατρο θα τον παω τον αλλο μηνα..αφου μου ειπε πως θα συνεχισουμε μεχρι δεκεμβριο τουλαχιστον τι να τον πηγαινω καθε μηνα...δεν εχει νοημα..

πηγαμε εχθες για αλλαγη δωρου του κουμπαρου μας,.,ρε κοριτσια οτι μου αρεζε να αγορασω ητανε πανακριβο!!!!!!!!!!!!!!! δεν πηρα τιποτα τελικα..αι στο καλο! :(:(

θελω να ψωνισωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ωραια πραγματα ομως οχι οτι να΄ναι....ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ανακαλυψα αυτο το site www.melinamay.com

βγαζει καθε εβδομαδα προσφορες και παντα κατι μου αρεσει αλλα δεν το παιρνω..και μεχρι νατο αποφασισω τελειωνειιιιιιιιιιιι :(:(:(:(:(:(:(:(

ειχα δει δερματινη μποτα απο 180, 60!!!!!!!!!!! μεχρι να το σκεφτω ειχε μεινει μονο 36 νουμερο :(:(:(:(:(:(:(

τελικα πηρα τζινακι απο τα hm τον μικρο πολυ ομορφο σκουρο μπλε με τιραντες!! :lol:

θελω να βαψω το μαλι και δεν εχω χρονο..3 ωρες θελω!!!!!!! ποτε να χαλαλισω 3 ωρες για να παω κομμωτηριο?????????????????????????????????? αχχχχχχχχχχχχ

τεσπα κατα τα αλλα καλα!!!

φιλια γιωτα!! σε πηρα εχθες δεν το σηκωνες!!! :evil::lol::lol::lol:

αναστασια καλημερα!!!!

τι ωραια η θαηνα μπορει να εχει γεννησει...αχχχχχχχ θελω νινι αλλα μια και καλη...

ρε κοριτσια θα ηθελα πολυ ενα μαυρακι..ειναι τοοοοοσο γλυκουλικα και γουτσου γουτσου..

αναμ πορουσα θα υιοθετουσα ενα παιδακι..αλληθεια... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

και εμείς πρωινοί σήμερα, άρχισαν τα παιδιά να φωνάζουν!!! :evil:

καλέ Λένα και βέβαια δεν το πήρα στα σοβαρά!!!! :lol:

Παναγιώτα η τιμή του ζαχάρου επηρεάζεται και από άλλους παράγοντες, όπως το στρες ή την κούραση κ.λπ., πρόσπάθησέ το και συζήτησέ το με την διαβητολόγο για να αποφύγεις την ινσουλίνη!!!!

τα δικά μας ρολόγια έιναι radio controlled και αλλάζουν μόνα τους!!! ακόμη και το λαπτοπ, μόνο το τηλέφωνο αλλάζουμε!!!!!

χθες με πήρε η Αθηνά τηλέφωνο στο κινητό και δεν το άκουσα, ήμουν με τα παιδιά πάνω, το είδα στις 1.00 το βράδυ!!! :oops::oops:

θα την πάρω σήμερα, αν γεννούσε θα μου έστελνε μήνυμα.....η μαμά της μου είπε ότι η μικρή είναι ψηλά ακόμη!!!! μα τι κάνει αυτή η κοπέλα, πότε θα κατέβει, να την δούμε και εμείς?!! :roll::roll::roll:

πάω να ετοιμάσω το πρωινό, ως συνήθως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

Άλλαξα τα ρολόγια μου, μαγειρεύω το φαγητό μου και σε λίγο θα μπω για ένα μπανάκι!

Έχει ωραία μέρα σήμερα αν και έχει κρύο. Τί ώρα ξυπν'ησατε;; Εμείς 9 με την παλία. Δηλάδή 8 με την καινούργια... Μια χαρά!!!

Λένα συμβόλαιο μ'έκανες στον ύπνο σου;;;

Μήπως με γουστάρεις;;;;; :lol::lol::lol:

Παναγιώτα και αν κάνεις ινσούλίνη τί έγινε;

Δεν έχω ιδέα...

Ρε συ όμως που να χορτάσεις με 1 φλυτζάνι ρεβύθια;;;

Επίσης σκέφτομαι πως η δίαιτα για την candita είναι ό,τι πρέπει για το ζάχαρο. Απαγορεύει όλα τα λευκά (αλέυρι,ζάχαρη κλπ) και έχει πολλά γκρειπ φρουτ. Δεν δοκιμάζεις να τρως απ'αυτά;;; Θυμάμαι και ο παππούς μου τα έτρωγε. Είναι λίγο απαίσια αλλά 'απ' τ'όλότελα καλή και η Παναγιώταινα'!!!

Γιώτα πολλά φιλάκια! Τί έκανε η φίλη σου τελικά;;;;

Αναστασία, Argi την καλημέρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα μου υποτιμιτικο το ξυρισμα στο γατακι :D:D:D (που λεει και η Λένα).Δηλαδη μονες τους δεν ξυριζονται;;;;;;;;

δεν ξέρω, δεν έχω ελέγξει!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

εγώ είχα ξυριστεί μόνη μου πάντως, είχα κάνει ένα ωραίο σχεδιάκι, πάντα με την βοήθεια του καθρεφτιού!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Τι κανετε?

Διαβασα λιγο βιαστικα..εμεις καλα ειμαστε..Ο Σεμπ ειχε συναχι αλλα φαινεται να πηγαινει καλυτερα.. Τον εβγαζα βολτες κανονικα, τον εκανα κ μπανιο με υδρατμους κ λαδακια, εβαλα κ ευκαλυπτο, ηπιε κ τις πορτοκαλαδες του...μαλλον του περναει..εχει κ εμβολιο την τριτη κ μετα Ροδο οποτε πρεπει να γινει καλα!! Εχει ομως λιγο βηχα οποτε θα δουμε πως θα εξελιχτει..

Βενη εργαζεσαι? δεν θυμαμαι!! Εγω παντως εβαψα το μαλλι τωρα κ περιμενω να περασει η ωρα...Επειδη βαζω μονο τις βαφες του Κορρε δεν παω κομμωτηριο..για να πω την αληθεια βαριεμαι φοβερα το κομμωτηριο κ δεν παω ποτε..

Γιωτα κατι ρωτησες για ταρχηλητιδα..Εγω ειχα αλλα περασε μονη της...δεν νομιζω να ειχα τοπικο ερεθισμο αλλα πολυ αιμα τις μερες που ημουν αδιαθετη...Τελευταια εξεταση παντως τον σεπτεμβριο περασε μονη της τελειως χωρις θεραπεια κ σταματησε κ το πολυ αιμα..

Παναγιωτα ζαχαρο ε?? κ εγω ειχα λιγο ανεβασμενο κ εκανα σχετικη διαιτα, ειμαι σιγουρη οτι στο δευτερο θα κανω κανονικα διαβητη..Μην αγχωνεσαι, ολα ελεγχονται πλεον...

Η Αθηνα μεχρι χτες δεν γεννησε..με πηρε τηλεφωνο κ της ειπαν να περιμενει ακομα μια εβδομαδα κ θα παει παλι τη δευτερα για ελεγχο..

Θα βγαλω τον Σεμπ βολτα μολις φτιαξει το μαλλι...Σκεφτομαι το μηνα που θα ειμαι Ροδο να γραφτω γυμναστηριο...Εδω εχω το διαδρομο μου αν κ δεν μπορω να τρεχω παντα κ τελευται δεν εχω κανει πολυ...Μαλλον θα εκμεταλευτω τη μανα μου στη Ροδο να πηγαινω γυμναστηριο..Απο το Μαρτιο μετακομιζουμε επιτελους κ ανυπομονω!!

Παω να παιξω με τον Σεμπ, με φωναζει!

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera .

kai egw proinh shmera .

oi antres mou ksipnisan apo ta xaramata :evil:

h koumpara mou gennise thn paraskeuh ena asprouliariko agoraki 3800 !!!

makari na mporousa na tous dw alla einai makria.

panagiwta den tha patheis tipota an trws gia 2 mhnes mono kreas !!!! sizitata thn diatrofh sou me ton diatrofologo sou ...prosoxh stous idatanthrakes ...nai to gala exei .

paliotera ekana diaita me bash thn apofigh polwn idatathrakwn kai eixa xasei 15 kila .....kai twra authn kanw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και στις υπολοιπες όμορφες!!!!

Βλεπω οτι ακομη και τα Σκ ειμαστε πρωινες!!!!!

Αργυρουλα σχεδιάκη μωρε τρελή!!!! :lol::lol::lol::lol: Φανταζομαι τη φατσα του γιατρου!!!!! 8-|8-|:lol::lol:

Νατασα μου απλως θα ειναι ταλαιπωρια με τις ενεσεις και τα τρυπήματα.Τι να χορτασεις ρε συ (ενα φλ. με ζουμι και ρεβυθια).Πολυ πεινα λέμε.Ασε που διαβαζω και τι τρωτε και τρεχουν τα σάλια μου!!!!!!!

Αφηστε που εκανα την μακακια και εψαξα λίγο στο ιντερνετ για τις επιπτωσεις του ζαχαρου στην κύηση και διαβασα σημεια και τερατα.

Don't do it Faidon.!!!!!!Ειδικα οι εγκυούλες.

Γιώτα μου κανονικα δεν σου αφηνει χουσουρι μετα αλλα ποτε δε ξερεις.

Βένι μου αν σου αρεσει κατι πάρτο χωρις 2η σκεψη.Ε μωρε μια μερα θα χαλαλησεις και μετα θα εχεις υπεροχα μαλλιά.

Αφροδιτη μου πω πω θα ειναι πολυ αφρατο μωρο.Τι ωραια!!!!Γουτσου Γουτσου.Αντε και στα δικα μας!!!!!!!!!

Ο αντρας μου με δουλευει για το ντερμπι. :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Πάω να ταισω φρουτα τον μικρο και μπας και πάμε καμια κουνια.Φιλουρες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!

Τι κανετε κουκλες!!!!

Φρανιτακι περαστικα!!!!

Παναγιωτα κουμπαρουλα μια φιλη μου ειχε πολυ υψιλο ζαχαρο, θυμαμαι πως οταν ερχοταν σε μενα ζηταγε ενα ποτυρι παγακια και μασουλαγε παγακια γιατι ανεβαζε πολυ και δεν ετρωγε σχεδον τιποτα.

Προσεχε!!!!

Εμεις ειμαστε ΟΚ

Ιουλια φιλακια..ναι ναι εσενα θα παρηγορουμε

Σημερα ξυπνησαμε στις 10 νεα ωρα...

εχω δουλιες αλλα θελλω να βγαλω τον μικρο βολτα, εχει τελεια μερα.

Βενη σε καταλαβαινω..γιατι νομιζεις οτι δεν θα ξαναβαφω ξανθα;;;

Το μελινα μει το ξερω..και εγω το ιδιο με σενα παθαινω..κλαψ κλαψ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άλλο οι διαβητικοί και άλλο ο διαβήτης κύησης.....οι γυναίκες που έχουν διαβήτη κύησης δεν επιτρέπεται να τρώνε ό,τι και οι διαβητικοί, π.χ. σοκολάτα διαβητική απαγορεύεται.....οτιδήποτε γλυκό απαγορεύεται, οτιδήποτε είναι light απαγορεύεται, όπως απαγορεύεται και η ζαχαρίνη!!!

και δεν είναι μόνο το τρύπημα ινσουλίνης.....τα παιδιά των διαβητικών μαμάδων στην κύηση όταν είναι έφηβα πάνω από 50% παρουσιάζουν διαβήτη τύπου 1 (αν θυμάμαι καλά!)...επίσης η μητέρα ενδέχεται και αυτή ύστερα από 10 χρόνια να αποκτήσει διαβήτη!!!!....

επομένως η διατροφή θα πρέπει να είναι πολύ προσεκτική.....

Παναγιώτα στην Ελλάδα σε ξυρίζουν υποχρεωτικά, εδώ όχι......και αν διαβάσεις τον Π.Ο.Υ απαγορεύεται αυτο να γίνεται, όπως απαγορεύεται και το κλίσμα!....είχα βρει πιο παλιά τι λέει ο οργανισμός σχετικά με τον τοκετό....στην Ελλάδα ό,τι βολεύει τον γιατρό και τις μαίες!!!

εδώ βρέχει, ωστόσο θα πάμε μια βολτίτσα με το αυτοκίνητο!!!

Λένα καλή η φίλη σου, θα σου έδινε τα 150 και αυτή θα πήγαινε το ωραίο ταξιδάκι!!!! :?

μάλλον τους δουλεύουν στο καφέ!!! :lol::lol::lol: , προφανώς δεν υπάρχει απάντηση, απλά πελάτες θέλουν!!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα εδω εμεις...τωρα πεινασα κ θα φαω το ρυζι μου κ θα φυγουμε μετα..

Στη Δανια δεν σε ξυριζουν παντως...οσο για κλυσμα κανουν αν το θες...εμενα με ρωτησε κ ειπα ναι, διοτι ηξερα τι δυσκοιλιοτητα με περιμενει μετα...δεν ηταν κ τιποτα..βασικα μονη μου το εκανα..μου εδωσε το μπουκαλακι, πηγα στο μπανιο του δωματιου που γεννησα κ το εκανα...αλλα τελικα τσμπα διοτι γεννησα 25 ωρες μετα κ επειδη με ταιζαν συνεχεια ξαναγεμισε το εντερο :shock::-s:-l

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα εδω εμεις...τωρα πεινασα κ θα φαω το ρυζι μου κ θα φυγουμε μετα..

Στη Δανια δεν σε ξυριζουν παντως...οσο για κλυσμα κανουν αν το θες...εμενα με ρωτησε κ ειπα ναι, διοτι ηξερα τι δυσκοιλιοτητα με περιμενει μετα...δεν ηταν κ τιποτα..βασικα μονη μου το εκανα..μου εδωσε το μπουκαλακι, πηγα στο μπανιο του δωματιου που γεννησα κ το εκανα...αλλα τελικα τσμπα διοτι γεννησα 25 ωρες μετα κ επειδη με ταιζαν συνεχεια ξαναγεμισε το εντερο :shock::-s:-l

χαχαχα...γιατί σε τάιζαν συνέχεια?

εδώ έβγαλε ήλιο!!! :) τι ωραία.....θα φάνε τα παιδιά και μετά φεύγουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!αχ Αργυρω ποσο ζηλευω!εχετε τοσο ωραια μερη για βολτες!

κ εμεις περιμενουμε να ξυπνησει ο μικρος κ να φαει για να βγουμε βολτιτσα..αλλα το που δεν αποφασισαμε ακομη :roll::?

το πρωι τον πηγα στην εκκλησια να κοινωνησει!ο χαρης κοιμοταν κ ειπα να μη τον ξυπνησω!τραβηξαμε λιγααααακι την προσοχη!,να το πω ευγενικα! :D ,αλλα μια χαρα!

ουφ!καμια καλη ιδεα για βολτα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :?::?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα θα φαμε και θα παμε βολτα!!

παιδια ο καιρος ειναι τελειος!!!!

Θα παμε παραλια!!!

Τι καλα!!!

Φρανι 25 ωρες..πωπω..ζωρικος ο Σεμπ..

Εγω το κλισμα το εκανα απο το σπιτι..αλλα ειπαμε εγω εκανα καισαρικη και το ηξερα απο πριν.

Για την αποτριχωση μου ειπε πως δεν χρειαζοταν να το κανω ολο γιατι στην καισαρικη πρεπει να ειναι μονο το σημειο που θα γινει η τομη και εκει γυρω..αλλα της ειπα πως δεν το εκανα γι'αυτο αλλα για μενα!!!

Σημερα του εκανα σιμηγδαλοκρεμα με σταφιδες, κρανμπερι και μελι, το τσακισε.

Τωρα θα φαει σαρδελα αχνιστη με λαχανικα στη γαστρα...

Ιουλια παραλιακα να πατε!!!!

Καλημερα!!!

και εμεις κλευουμε την παρασταση ..ειδικα οταν βγαινει το αντιδωρο ουρλιαζουμε ΜΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ οπου ειναι το ψωμι, και μετα χωροπηδαμε για να μας δωσουν την κοινωνια...και ανουγουμε διαπλατα το στομα..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, εκανα αποτοξίνωση αυτές τις μέρες από το νετ, αναγκαστικά βεβαια, γιατι δεν βγάζω λαπτοπ στο παιδι μπροστα..

Ειμαστε αρρωστοι!!! :(

Αρχισε την Παρασκευή με κάτι μυξούλες… Από χθες ξεκινησε ένα αδυναμο βηχάκι… Λέω εντάξει οκ.. το κρυωσα το παιδι περιμένω να δουμε τι θα γινει.. Χθες το βράδυ ηπιε το γάλα του, τον εβαλα για υπνο και τα εβγαλε στον υπνο του!!!!!! Σημερα το πρωί το εβγαλε πάλι το γαλα του…

Σισσάκι ξέρω και εγω κάποια πράγματα από θρομβωσεις τυχαν 3 περιστατικά στον περιγυρό μου τον τελευατίο χρόνο.. Εισαστε σιγουροι για θρομβωφιλία? Θέλει πολύ προσοχή πάντως και πρέπει να τσεκάρεις το αίμα σου συχνά.. Ελπιζω όλα να πάνε καλά και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.. Τωρα για τις ενέσεις που λες σε περίπτωση εγκυμοσύνης εντάξει.. αν πρέπει να τις κάνεις θα το βάλεις σε ρουτίνα.. Φιλάκια πολλά και η σκέψη μου μαζι σου..

Τα φιλιά μου κορίτσια σε όλες, συμπεθερούλα μου σε κάνω μια αγκαλίτσα… :x:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den ton exw kinonisei kai polles fores alla oses pigame ton ebaza anaskela kaitou kratousame to kefali gera anoigontas paralila kai to stoma :lol::lol::lol: ....e afou den thelei na ton taizoume emeis ,kseno genioforo tha afisei na ton taisei :lol::lol::lol:

o mikros koimate alla kai na mhn koimotan bolta den problepete ....mporei to apogeuma .

hrthe katastrofh sto spiti mas :o ....xalase to htc tou kwsta kai klaiei kai odirete :lol::lol::lol::lol:

auto pantos me ton "kalopismo" den to katalabeno katholou .....giati toso ntoros !!! egw den eftana me tipota na ksiristw ekei katw ...ma me tipota ,eixa terastia koilia ,oute me kathreuti den eblepa ton kwsta den tha ton afina pote na me ksirisei ...oxi apo ntroph alla apo fobo mhn kopsei tipota :lol::lol:

e meksirisane ....den eniosa xalia einai h douleia tous .....skeutome thn parimia twra "thes m... thes kai ksirismeno" polu kako gia to tipota :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε στο παρκο τωρα ηρθαμε..ωραι ητανε!! φτιαχνω μποριζολες με πουρε κουνουλιδι και πατατες για τον αντρα :twisted::twisted: θελω και εγω πατατες!!!!!!!!!!!!!!!! :(:(

εβαλα ομως 4 κιλα και κοντευω να ξαναγινω οπως πριν... :(:(:(:(

μα το τι εχω φαει δεν λεγεται..τι χαζη ρε γ,τ..τζαμπα κοπος!!!! :(:(:(:(

φρανιτα μου δουλευω και κραταει η μαμα τον μικρο και ο αντρας δουλευει το απογευμα..καθε δευτερα τον κραταει και απογευμα που παιζω bowling οποτε τσιναει να τον ξανακρατησει και αλλη ολοκληρη μερακ αι με το δικιο της..κουραζεται και αυτη.. σκεφτομουνα να τα βαζω καστανα να τελειωνω να τα βαφω σπιτι και τελος αλλα δεν το αποφασιζω :?:?:?

θυμαμαι τι δυσκολες στιγμες που ειχες τοτε στην γεννα σου.. :cry:

καλα να περασετε!!!!!!

ελευθερια περαστικα σας!!!!

αμα θε΄λετε η συνατγη για το νπουρε κουνουπιδι ειναι ο εξης.

450γρ κουνουπιδι τα ανθακια

25γρ μαγαρινη

30μλ κρεμα γαλακτος light

αλατι

πιπερι

το βραζεις μετα ολα στο μουλτι προσθετεις τα υπολοιπα και ετοιμος! εγω βαζω και λιγο κασερακι να λιωσει..

ειναι πεντανοστιμος δοκιμαστε το!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια περαστικα σας!

χρυσα μαλλον για παραλια λεμε κ εμεις!κ εμεις ψαρακι σημερα!καλε ποσα κοινα εχουμε! :lol::lol::lol: στην εκκλησια εμεις την ωρα της κοινωνιας κλαιμε πολυ :cry: μολις δει το κουταλακι..τρεις μαζι τον κραταμε,α πα πα!του αρεσει να φιλαει τις εικονες,να αναβει κ να σβηνει τα κερια,να τρεχει,αλλα το κουταλακι..λες να φοβαται πως θα τον ταισουν με το ζορι;;;;;;;;;;;;;;; :idea::idea::idea::idea::lol::lol::lol:

καλη κυριακη σε ολες κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα τσουπρίτσες!!! :D

Παραλίες, βολτούλες ακούω, μια χαρούλα!!! :D

Εμείς καλά, δόξα τω Θεούλη, σας διάβασα, αλλά δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα!

Εκκλησούλα, καφεδάκι και το μεσημέρι οικογενειακό κυριακάτικο τραπέζι! ;)

Θα δω τι θα κάνω με το γιατρό, μπορεί και να το αναβάλλω λίγο, αναλόγως πως θα ξυπνήσω αύριο! :lol:

Μαρθούλι μου, ο γιατρός μου είναι ακριβός, είναι αλήθεια, αλλά είναι εξαιρετικός και γι' αυτό δε τον αλλάζω με τίποτα! Η επίσκεψή του είναι 50ευρώ, όπως και οι υπέρηχοι που τους κάνω όλους στο ιατρείο (αυτό όμως με συμφέρει, γιατί δεν πληρώνω αυχενική, β'επιπέδου, doppler στο μαιευτήριο, που τις χρεώνουν τρελά!) ;) Στον τοκετό έχει το σύστημα ό,τι πληρώσεις για το δωμάτιο, αλλά κάνει πολλές φιλανθρωπίες... Στον προηγούμενο τοκετό, δεν μας πήρε ΤΙΠΟΤΑ, γιατί ήξερε ότι είμαι φοιτήτρια κλπ! Στα αδέρφια μου, απ' το 3ο και μετά, παίρνει πολύ λιγότερα, απ' το 4ο δεν παίρνει τίποτα κλπ κλπ. Ξέρω φίλη που έφυγε στον 9ο γιατί δεν είχε να τον πληρώσει και την πήρε τηλέφωνο, να γυρίσει και δεν της πήρε δεκάρα τσακιστή. Βασικά είναι ακριβός, αλλά είναι τόσο καλός άνθρωπος, που όταν υπάρχει ανάγκη δεν αμοίβεται καθόλου. Επίσης έχει τεράστια πείρα (είναι πολύ μεγάλος βέβαια) και είναι πολύ μπροστά. Πραγματοποιεί VBAC κλπ κλπ... ;)

Παναγιωτο-συμπεθερούλα, κουράγιο με το σάκχαρο. Κι εμένα ήταν λίγο τσιμπημένες οι τιμές, αν και εντός ορίων. Σ' αυτή την εγκυμοσύνη φοβάμαι ότι θα είναι χειρότερα τα πράγματα. Θα δείξει... Προσοχή μεγάλη κι ελπίζω να μη χρειαστούν ινσουλίνες. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαμε απο βολτα...

πωπω..το φχαρηστηθηκα οσο ποτε..

ο μικρος ξεραθηκε στο καροτσι καπου μεταξυ λευκου πυργου και μακαιδονια παλας...τι τελεια, κατσαμε, φαγαμε το καλαμποκι μας, ηπιαμε το καφεδακι μας...λιαστηκαμε, και επιστρεψαμε συζητοντας-ο μικρος ξυπνησε στο αμαξι οταν φτασαμε σπιτι, τον ειδε για τα καλα ο ηλιος και αυτον ελπιζω να γινει καλυτερα.

Πηρετο σημερα δεν ειχαμε, ευτυχως

Πρεπει να παω σε γυναικολογο για το ετησιο τσεκ...

πειναω αλλα δεν θελω να φαω τιποτα..εχω σιδερο..αλλα δεν θα σηδεροσω σημερα, βαριεμαι.

θα κανω μονο μερικα ρουχα δικα μου και μερικα του μωρου

Μιτσακι γραψε μας νεα απο τον γιατρο

η Αθηνα τι κανει;;;;

Οταν εχεις εναν γιατρο που εμπιστευεσε απολυτα και ειναι και ανθρωπος χαλαλη του τα λευτα, ετσι πιστευω εγω..

να δω τωρα που πρεπει να αλλαξω εγω γιατρο τι θα κανω, εμενα ολοι ο ενας μου μοιριζει ο αλλος μου ξινιζει.

βενι θελω μερικα πραγματα απο τον Χριστουγεννιατικο καταλλογο..θα μιλησουμε

Ερη περαστικα σας ρε...μην ενισυχεις δεν το αρρωστησες εσυ..αλοιμονο αλλιως και ο δικςο μου απο μενα θα ηταν αρρωστος

Ιουλια σε εψαχνα αλλα δεν ειχα το τηλ σου να πιναμε μαζι καφε, πως περασατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι ωραία κουβέντα πιάσατε ε??? Α!!! Δε ξέρω για σας. Εγώ το θέλω το κλισματάκι μου. Να χω το κεφάλι μου ήσυχο. Το κάνω και μόνη μου δε χρειάζομαι νοσοκόμα. Είμαι εξοικιωμένη άλλωστε από την προηγούμενη εγκυμοσυνη που πήγαινα στην τουαλέτα κάθε δεύτερο Πάσχα. Είχα πάρει βρεφικά κλισματάκια και τα είχα καβάτζα. Τώρα που δεν παίρνω σίδηρο για συμπλήρωμα καμια σχέση. Μια χαρά είναι το έντερο μου.

Αχ και γω είχα λίγο ζάχαρο στον Νίκο όταν ήμουν έγκυος. Ευτυχώς όχι σε ανησυχητικές τιμές για να κάνω διατροφή αυστηρή. Πάντως ο καλός μου πατερούλης που έχει όλα τα κακά της μοίρας του είπε να μου το κληροδοτήσει. Πρέπει για να τη σκαπουλάρω να μην παχύνω ποτέ, να αθλούμαι και να τρέφομαι σωστά. Χώρια που το μωρό αν έχεις διαβήτη κύησης βγαίνει μεγαλούτσικος (βλέπε χουχου 3750).

Έρη μου περαστικά σας βρε!!

Πάντως εγω ένα πάρκο χτύπησα σήμερα με τον μικρό και μετά έκανα μια ωραιότατη μπακαλιαρόσουπα.

Και μη μιλάτε για κιλά :cry: Πάνω που έλεγα ότι είμαι power και είχα βάλει μόνο 2 κιλά, μέσα σε 20 μέρες έβαλα άλλα 3 :twisted::evil: Τελικά άμα σαρέσει το φαγητό ρε παιδί μου είσαι καταδικασμένος να φακλανέψεις. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας..Λοιπον και εμεις πηγαμε τη βολτα μας, γλυφαδα, ειναι οι αγαπημενες κουνιες του Σεμπ εκει, ηπιαμε κ καφε, ειδαμε κ βιτρινες και γυρισαμε...Δεν κοιμηθηκε κ τωρα κουτουλαει αλλα θα τον κρατησω λιγο για να κοιμηθει νωρις (σε καμια ωρα δηλ) να εχω κ ησυχια! Το κρυωμα παει καλυτερα παντως, λιγο βηχαλακι κανει αλλα δεν φαινεται πολυ σοβαρο..θα τον κανω μπανιο παλι με τα αιθερια ελαια κ βλεπουμε...

Βενη τι δουλεια κανεις??? περιεργεια....

Μιτσακι ολα ακριβα ειναι τελικα στην Ελλαδα..πω πω..εγω στη Δανια δεν πληρωσα τιποτα κ ειχα δικο μου δωματιο, σαν ξενοδοχειο ηταν...οκ δεν ειχα κ γιατρο παρα μονο μαια, αλλα δεν χριεαστηκε κ σε τιποτα...

Χρυσα τι ειδα στους τιτλους??? Βαζεις μπροστα για μωρο??? αντε να δουμε..παντως μπραβο σας που αντεχετε δευτερο τοσο κοντα...εγω δεν θα αντεχα...αν δεν παει 4-5 δεν το σκεφτομαι με τιποτα!!!

Τεταρτη φευγουμε παλι.. μονη μου θα παω, δεν θα ερθει η μητερα μου, ειναι προβλημα για μενα τωρα γιατι αν το ηξερα θα τα ειχα κανονισει κ δεν θα ειχα ερθει τωρα..Να δω πως θα τα βολεψω με τον Σεμπ τωρα...τεσπα κατι θα βρεθει, δεν μασαω σε τετοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...