Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια μου. ειστε ολες καλα βλεπω και τα μπεμπακια σας μεγαλωνουν γρηγορα.μπραβο σας. εγω αυριο εχω ραντεβου στην ΑΘΗΝΑ για να κανω εναν υπερυχο που λεγετε βιοφυσικο προφιλ. το εχει κανει καμια σας? πως ειναι αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!!σημερα εχω το πρωτο μαθημα στο κεντρο με τον αντρα μου και ειμαι πολυ χαρουμενη!χθεςβαλαμε μερικα αυτοκολητακια στο δωματιο του μπεμπη αλλα θα χρειαστει να παρουμε κι αλλα τελικα δεν μας φτασανε...τακτοποιησαμε και τα τελευταια του πραγματακια!!μας εχουν μεινει πλεον μοκετα ,να βαλουμε τις κουρτινες και να μου φερουνε το στρωματακι του.επισης ακομα δεν εχω παρει νυχτικακια,εσωρουχα και τα σχετικα για το μαιευτηριο..ουτε εχω ετοιμασει ακομα το βαλιτσακι μου αν και ειναι πολυ νωρις απλα θελω να νιωθω πως ειμαι ετοιμη και να μην αγχωνομαι για τετοια.περιμενω και τα τελευταια αυτα πραγματακια του για να σας βαλω φωτο!!

ενινα μου επιτελους ξεκουραζεσαι!κοιτα να το ευχαριστηθεις τωρα!!!στο αλεξανδρα δεν εχω κανει κανενα υπερηχο.τους εχω κανει ολους στο κεντρο μητερας και εμβρυου που ειναι πολυ κοντα στο αλεξανδρα οποτε δεν ξερω να σου πω.

αναστασια και ελιζα τελεια τα μωρακια σας αφρατεψαν πολυ!!!

μαρια κρητη μην αγχωνεσαι καθολου για τη μετακομιση και τις κουτες να εισαι σιγουρη οτι μολις αντικρισεις για πρωτη φορα το μπεμπη σου δε θα σε απασχολουν καθολου αυτα!!ευχομαι φυσικα το μωρακι σου να παραμεινει λιγο ακομα στη κοιλιτσα και να βγει οταν θα ειναι το δωματιακι του ετοιμο.

ευη περιμενουμε νεα σου απο τη χθεσινη επισκεψη στο γιατρο σου!

μαριακαπ πως παει ο μπεμπης σου?ποτε γεννας ??

κοριτσια το βραδυ ειδα το μπεμπη στον υπνο μου και ηταν κουκλος ξετρελαθηκα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsares mou...Shmera den esthanome kai polu kala malon me exei kolisei kati h mikrh giati apo exthes exw mpoukoma kai me grantsounaei o laimos mou kai shmera exw kai ponokefalo alla afto mporei na proerxete apo thn aupnia, 4 h wra katafera na kimithw giati kai h mikrh den einai kala kai olo to vradi klapsourize den esthanotan kala kai eimoun se epifilakh. Shmera thn kratisa sto spiti..

Alla to megalo martirio pleon einai to deksi mou xeri, apo ton aggona kai kato den to esthanome wres ,wres kai me ponaei frikta. Rotisa exthes ton giatro kai mou eipe pos einai ena sindromo pou den thimame pos to lene alla prokalite apo thn katakratish pou exoume sthn eggumoshnh, piezei ena nevro pou pernaei sto xeri kai dimiourgei afto to provlima.. Me ton mpemph ola kala einai akomi tiligmenos sto laimo alla tha to pame fisiologika kai an xriastei kaisarikh tha to doume thn wra tou toketou. Exei ftasei ta 3 kila kai kathe evdomada pou tha menei sthn kilia tha pernei 200-250 gramaria opote an pame 40 evdomades gemates tha piasoume ta 3600- 3700 peripou alla na sas pw thn alh8ia exw kourastei pleon kai thelw na gennhsw, mia to xeri to koulo, mia h mesh, h kaoures kai to varos exw ginei komatia...

Melisoula auton ton uperixo proth fora ton akouw, na mas peis ti einai meta......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Βάγια και εγώ θα κάνω αργότερα την εξέταση που λες αλλά δεν ξέρω και εγώ τι είναι (βιοφυσικό προφίλ) - την κάνουν δώρο στο ΙΑΣΩ αν έχεις κάνει όλες τις μεγάλες εξετάσεις εκεί. Εμένα θα με βλέπει κάθε εβδομάδα από εδώ και πέρα μάλλον ο γιατρός - έχω ξανά ραντεβού το Σάββατο στο ΙΑΣΩ για να μου κάνει και ντόπλερ..εμένα μου είπε να μην περπατάω ακόμα - να ξεκινήσω σε 2 εβδομάδες - λέτε να έχει κατέβει ο μπέμπης και να έρθει πιο γρήγορα? Τον ρώτησα αν μπορεί να μου πεί πότε υπολογίζει να γεννάμε και μου είπε ότι δεν μπορεί ακόμα..

Εγώ είμαι καλά σε γενικές γραμμές - ξυπνάω 3-4 φορές για πιπί το βράδυ αλλά σχεδόν πάντα με πέρνει κατευθείαν ο ύπνος - μόνο κατά τις 6 ξυπνάει κάθε βράδυ ο μπέμπης και μένω για κανά μισάωρο με μια ώρα ξύπνια αλλά αναπληρώνω γιατί λιώνω μέχρι τις 10 το πρωί... :D:D

Ειρήνη πολύχρονη- οτι επιθυμείς και πολύ πολύ σύντομα να έχεις τον κούκλο σου αγκαλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μπουμπουκες μου τι κανετε???γεννησε καμια η ακομα ?γιατι αν περιμενετε απο μενα την πατησατε αν και εχθες ειχα ολη την μερα πονακια(αυτος ο πονος της περιοδου ειλικρινα εντελως αχρειαστος....γιατι ξαναγυρισε????καλα δεν ηταν εκει που ηταν???)και λεω μωρε μπας και ηφταξε η ωρα μου???αλλα περασα ενα πολυ υσηχο βραδυ σαν τουβλο κοιμηθηκα :P:P:P:P:P ο μπεμπης ειναι υπερκινητικοτατος μπορω να πω και ο αλεξης εχει ξετρελαθει που τωρα ανα πασα ωρα και στιγμη μου χαιδεψει την κοιλια ο γιος του πανηγυριζει και σαν κλασικος χαζομπαμπας και εκεινος ειναι συγουρος πως ο γιος του καταλαβαινει πως ειναι αυτος και τον χαιρεταει και το λεει σε ολο τον κοσμο... :shock::shock::shock::shock::shock:

ευακι πως ειστε σημερα???ακομα μπουκωμενακια ειστε??περαστικουλια σας...ευγενια μου αν ειναι να κατεβει θα κατεβει γιατι με τοσο περπατημα που εχω ριξει 20 μερες τωρα θα επρεπε ο δικος μου να εχει φτασει στα γονατα αλλα μπα που τετοια τυχη...

τι θα φατε σημερα νοικοκυρουλες μου???εγω λεω να κανω φασολια μαυροματικα ειναι και τεταρτη ας φαμε και κανα οσπριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου!! καλά είστε; εγώ μια χαρά, λιγότερο στρεσαρισμένη πλέον. Εχω ξεκινήσει από χθες το απόγευμα δουλειές του σπιτιού, με δόσεις από ότι καταλαβαίνετε! :P ! για σήμερα έχω αφήσει τις κρεβατοκάμαρες και το συμμάζεμα του παιδικού, γιατί αύριο ή μεθαύριο θα ξεκινήσουμε το βάψιμο. Για τα αυτοκόλλητα δυστυχώς ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει... :?

Εύη περαστικά και στις δυό σας! ο γαμπρούλης μου αφρατεύει βλέπω, ολόκληρος παίδαρος θα βγει! :D

Ελίζα κι εσένα μια χαρά ο μπέμπης σου! όσο για τους πόνους στην πλάτη αλλά ειδικά και για τη φράση "ανυπομονώ να έρθει αλλά φοβάμαι κιόλας", σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Βάγια ούτε εγώ είχα ξανακούσει για αυτόν τον υπέρυχο :( ! Πες μας όταν τον κάνεις τις εντυπώσεις σου! από ότι διάβασα τώρα που το έψαξα, εξετάζει το αμνιακό υγρό, τις κινήσεις του μωρού, τις αναπνευστικές του κινήσεις κλπ για να δουν αν δυσφορεί το έμβρυο ή είναι καλά. Σημαντική εξέταση ακούγεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxx re koritsia den to palevw alo, ligo stithika sthn kouzina na plenw kanena piato na etimasw na fame kai exw kopei sthn mesh..Exei mazeftei kai to sidero pali ta vlepw kai apelpizome. O giatros mou eipe na mhn sideronw exthes logo tou xeriou giati tha xiroterepsei alla den mou eipe pios tha ta kanei anti gia mena :roll::roll:

Egw pantos auto me to perpatima kai to na katevei to mwro den to pistevw, sthn korh eimoun sxedon araxtei olh mera, eixa thn mama mou kai egw den ekana tpt oute ena piato den eplena alla mia xara katevike 16-18 meres noritera. Mporei vevea na einai kalitera gia thn wra ths gennas kai na gennas pio efkola...

Exthes meta ton giatro pigame kai sta LHTO mia volta gia na parw kati teleftea pou ithela, to parakseno einai pos olo ta teleftea pernw alla olo kati lipei ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη και εγω το ιδιο προβλημα εχω...τωρα καμια βδομαδα που βγαλαμε το πλυντηριο πιατων για να μπει στην καινουρια κουζινα πλενω τα πιατα στο χερι και κοντευω να λυποθιμησω απο την μεση μου...και φαντασου μονο δυο ατομα ειμαστε...ειναι που δεν φτανω ρε γαμωτο με την κοιλια και πρεπει να ειμαι τεντωμενη και αυτο οσο ναναι επιβαρυνει λιγο...

αχ δεν το πιστευω πως σε δυο βδομαδες το πολυ θα ειμαι αγκαλια με το μωρο μου στο καινουριο μας σπιτι...κοντευω να σκασω...εχω τοσο πολυ αγωνια...ονειρευομαι συνεχεια πως ειναι οταν θα ειμαστε τρεις και σπαει η καρδια μου απο αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω κάτι? Στην διάρκεια των 56+62 που δικαιούμαστε να καθόμαστε απο την δουλειά πληρωνόμαστε μόνο απο το ΙΚΑ ή και απο την δουλειά μας κάποιο συμπλήρωμα? Ξέρω ότι μετά τον τοκετό θα πάρουμε και απο το ΙΚΑ και από τον ΟΑΕΔ. Από την δουλειά μας τπτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου. Τι κάνετε; Εγώ καλά είμαι. Είχα ένα αποτυχημένο μαγίρεμα σήμερα (από βλακεία μου) και έφτιαξα άλλο. Αρχικά το πήγαινα για ρεβύθια σούπα (τα είχα βάλει να μουλιάσουν από βραδίς βέβαια). Τα έβαλα στην χύτρα και μάλλον τα άφησα λίγο παραπάνω και γίνανε χυλός. Δεν πειράζει λέω θα τα κάνω ρεβιθοκεφτέδες. Έλα που δεν γινόντουσαν όμως! Διαλύονταν μέσα στο τιγάνι. Δεν ξέρω τι έφταιξε. Κι έτσι έκανα ένα ωραιότατο ριζότο με λαχανικά ανάμεικτα και τελείωσε το θέμα.

Ευάκι περαστικά σας! Πως είστε τώρα; Είστε καλύτερα; Ο μπέμπης σου λοιπόν μια χαρά είναι ε; Φτου,φτου! Καλά θα πάνε να δεις όλα και θα γεννήσεις κανονικά αλλά έχω ακούσει κι άλλες περιπτώσεις έτσι και δεν χρειάστηκε καισαρική. Άλλα και να χρειαστεί εσύ και το μωρό σου να είστε καλά έχει σημασία.

Αυτό που έχεις στο χέρι λέγεται σύνδρομος του καρπιαίου σωλήνα και νομίζω πως είμαι στα πρόθυρα να το πάθω κι εγώ δυστυχώς! Μουδιάζει το χέρι μου το αριστερό και κυρίως τα δύο δάκτυλα αντιχειρας και δείκτης άστα να πάνε! Ελπίζω να μας φύγει μετά που θα γεννήσουμε γιατί όντως κάποιες δουλειές μ' αυτό το πρόβλημα δεν μπορούμε να τις κάνουμε, επιβαρύνει την κατάσταση.

Βαγιούλα περιμένουμε νέα σου απ' την εξέταση έ;

Κατερινάκι κι εσύ να μας πεις πως ήταν το μάθημα.

Εγώ αύριο θα πάω σ' ένα δωρεάν σεμινάριο που κάνουν τα καταστήματα Prenatal (είδη μπεμπέ κ.α.) με θέμα τον θυλασμό. Μου δώσαν πρόσκληση γιατί ψώνισα κάποια πράγματα από εκεί. Για να δούμε. Κια το Σάββατο έχω μάθημα ανώδυνου τοκετού με την μαία μου στο ΜΗΤΕΡΑ.

Ευγενία όταν σταμάτησες απ' την δουλειά δεν σου δώσαν κάποια λεφτά που ήταν λιγότερα βέβαια απ' τον μισθό σου αλλά θεωρούνταν συμπληρωματικά του ικα για το σύνολο των ημερών που καθόμαστε; Εμένα έτσι έγινε. Μετά απ' αυτά δεν ξαναπληρώνεσαι απ' την δουλειά εκτός απ' το δώρο Χριστουγέννων που απ' ότι κατάλαβα μιας και που πέφτουμε σ' αυτήν την περίοδο που δεν θα είμαστε στην δουλειά θα πληρωθούμε όμως πάλι κάποια απ' το ικά και κάποια απ' την δουλειά μας. ( Δεν ξέρω πως υπολογίζονται όμως αυτά, πρέπει να ρωτήσουμε τον λογιστή μας και το ικα). Αν μάθω θα σου πω.

Ελενάκι μην ανχώνεσαι με τις δουλίτσες και σιγά σιγά θα γίνουν όλα! Έχεις βοήθεια από κάποιον;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου έχουν δώσει κάτι απο την δουλειά αλλά φαντάζομαι ότι θα μου τα δώσουν κάποια στιγμή - να ξέρω τουλάχιστον ότι δικαιούμαι. Ευχαριστώ για την πληροφόρηση Αναστασία μου. Εμένα μαγειρεύει η μητέρα μου τις περισσότερες φορές και δυστυχώς μερικές φορές μου φαίνονται πολύ βαριά μερικά φαγήτα της που παλία δεν με ενοχλούσαν καθόλου στο στομάχι. Σήμερα μου έκανε ξεχωριστό φαγητό για να φάω εγω..πάλι καλά που της αρέσει η κουζίνα και δεν έχει πρόβλημα να είναι όλη μέρα εκεί μέσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.ΠΗΓΑ ΕΧΤΕΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΟΦΥΣΙΚΟ ΠΡΟΦΙΛ (DOPLER) ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΤΟ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ ΤΗΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ.ΤΟ ΣΚΟΡ ΜΑΣ 10'.ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ 2250 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟ ΤΗΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΣ 26 ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΗΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,τι κανετε?

Εγω εχω αγχωθει με τα κιλα μου ...αυξανονται επικινδυνα ...συνολο 11 και νομιζα οτι δεν θα ειχα παρει κιολας αυτο το μηνα:(:(:(

Απο προχθες που πηγα στον γιατρο την εχω βγαλει με σαλατες!!!!!!!!!!!

Θα προσπαθησω να μεινω σταθερη μεχρι το τελος...Αχ και δεν τρωω πολυ ρε γαμωτο...

Αλλα ετσι ημουν και στην πρωτη εγκυμοσυνη και μετα τα εχασα πολυ γρηγορα...Μακαρι να γινει το ιδιο και τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...

Elisaki mipos einai katakratish ugron kai den einai kila, exeis pristei katholou??? Egw sthn proth mou eixa parei konta 25 kila alla molis gennhsa efigan ta 15, eimoun omos san to mpalonaki den empenan papoutsia sta podia mou...

Mhn stanaxoriese twra kai gia auto, tha ta xasoume meta me ligh dieta kai treksimo ola tha ginoun...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ευη μου!

Να σου πω την αληθεια δεν εχω πρηστει και πολυ!Δεν ξερω τι να πω ...Δεν πρεπει να τρωω τιποτα για να μην παιρνω κιλα...αλλα αυτο δεν γινεται... αντε να γεννησουμε με το καλο και θα τα χασουμε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμένα :) διαβάζω για τα κιλά και αναρωτιέμαι πως θα καταλήξω μέχρι να γεννήσω :? είμαι αισιόδοξη όμως πως θα τα χάσω μετα,αχ μακαρι να είναι εύκολα!!!!

εγώ βοήθεια δεν περιμένω να έχω τις πρώτες μέρες και όχι μόνο αυτό,αλλά είναι πολύ πιθανό να κάνει εγχείρηση κύλης ο πεθερός μου λίγο πριν ή λίγο μετά αφού γεννήσω και ο άντρας μου θα είναι πολύ συχνά στο πατρικό του για να βοηθά τους δικούς του που μένουν 20 λεπτά απο το δικό μας σπίτι,ε ρε γλέντια που θα έχουν να γίνουν....εγώ θα τον φωνάζω οτι θέλω βοήθεια ,η μανα του θα τον φωνάζει για βοήθεια,να δω τι προτεραιότητες θα βάλει.έχει ένα αδερφό ο άντρας μου αλλά μένει μακριά,και άδεια να πάρει απο την δουλειά του θα είναι μονο για μια εβδομαδα,ενώ ο πεθερός μου για δύο μηνες θα πρέπει πολύ αυστηρά να μην σηκώνει κανένα βάρος πανω απο 4 κιλά.τραγική δεν είναι η εγχειρηση που θα κανει ,αλλά χρειάζεται να προσέχει απο μόνος του,πράγμα που δεν νομίζω οτι θα κανει... η μαμα μου παλι δεν μπορεί να με βοηθήσει ,το πολύ να έρθει για καμια εβδομαδα για λιγη βοηθεια ,δεν ξέρω αν θα της το ζητήσω όμως,γιατι έχει πρόβλημα και με τα δυο γονατα της,είναι για εγχείρηση ,αρθροπλαστική,αλλά ο γιατρός της το καθυστερεί με κατι ενέσεις και πρέπει να μην κουράζεται γενικώς.

Οπότε έχω μόνο τον εαυτο μου ,την Μαιρούλα να υπολογίζω,δεν με τρομάζει αυτό όμως. Σκέφτομαι πως μαλλον θα κάνω καισαρική γιατι ο αφρατουλης μου είναι πολύ μεγάλος,πάνω απο 4 θα γεννηθεί σίγουρα,και στα μεγαλα παιδιά υπάρχουν ρίσκα πολλά,το πιο σημαντικό είναι η προπτωση μητρας,καταλαβαινεται λοιπον....Καθε φορα που πατε στο γιατρο γράφεται ποσο είναι τα αγγελουδια σας και τα συγκρίνω με το δικο μου,και διαπιστώνω ποσο μεγαλος ειναι ο μπεμπης μου,εμενα στην 31 και κατι μερες ήταν 2,300!οποτε μέχρι την 37-40η θα έχει φτάσει τα 4 σιγουρα,και όλα αυτά χωρίς να ξέρω ακόμη την θέση που θα εχει μεχρι την τελευταια στιγμή.Και αν κανω καισαρικη θα έχω δυσκολιες στο σπιτι και καθολου βοήθεια.Είμαι ψύχραιμη προς το παρον...

σκέφτομαι να πω στα πεθερικά μου να μην ζητουν βοηθεια απο τον άντρα μου,αλλά μόνο κακιά θα γίνω..άλλωστε και ο ίδιος θα θελει να πηγαινει συνεχεια.και οσο εγώ θα δειχνω οτι ειμαι οκ άλλο τοσο πιο συχνα θα φευγει ο αντρας μου.εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?θα τους λεγατε τίποτα?εννοείτε οτι στον άντρα μου το έχω πει ήδη οτι περιμένω να είναι δίπλα μου κτλ,και αυτος θέλει να τους βοηθά ΟΛΟΥΣ .και αυτοι το εκμεταλεύονται αυτό :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!χθες πηγα στο πρωτο μαθημα στη φαιναρετη με τον αντρα μου και ηταν πραγματικα υπεροχα...το καταευχαριστηθηκα!η αληθεια ειναι οτι θα μας βοηθησει πολυ μιας και ηδη μου λυθηκαν πολλες αποριες που ειχα και νιωθω πιο ηρεμη,αλλα και για τον αντρα μου ο οποιος ειναι τρομοκρατημενος με το ολο θεμα και δε ξερει πως να το διαχειριστει!φανταστητε οτι οταν η κοιλια μου κανει κυματακια απο το μωρο και του λεω να κοιταξει και να το ακουμπησει ειναι ετοιμος να λιποθυμησει!αλλα ηδη μετα το χθεσινο μαθημα ηρθε μονος του να μου πιασει για πρωτη φορα τη κοιλιτσα και για πρωτη φορα τον ειδα να γινεται λιγο χαζομπαμπας.ελπιζω να νιωσει πιο ανετα και να ανοιχτει κι αλλο με τα μαθηματα!ο μπεμπης μου τις τελευταιες μερες εχει τρελαθει στο λοξυγκα!!τον λυπαμε βρε κοριτσια τν καημενο νοωθω οτι θα ταλαιπορηται με τετοιο λοξυγκα!

τυχερουλα που ησουν χθες??σε εψαχνα,ελπιζω ολα να ειναι καλα!!!

αναστασια και ευη υπομονη με τα πριξιματα θα υποχωρησουν μετα τη γεννα και δε σας εχει μεινει και πολυ,προπαντως μη κουραζεστε!εμενα ομολογω οτι μου συμβαινει κατι πολυ παραξενο..ημουν σα μπαλονι πρισμενη μεχρι τον τεταρτο μηνα και μετα δεν ξαναπριστηκα ποτε ουτε ιχνος..φανταστητε φοραω ακομα τη βερα μου και δεν με στενευει καθολου :?: ειναι φυσιολογικο αυτο να μην εχω πριστει καθολου :?::?::?: (ισως να παιζει ρολο που επαιρνα utrogestan τοτε).

ελιζα τα κιλακια που εχεις βαλει ειναι φυσιολογικα!και δεν σου εχει μεινει και πολυ..

βαγιουλα τελειο το μωρακι σου πλησιαζεις κι εσυ!

αυτα κοριτσια τα λιγα νεακια μου απο χθες...παω να φτιαξω ρολο χοιρινο γεμιστο στο φουρνο με πατατες γιατι ηδη εχω αρχισει να πειναω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα merula,εγω δεν καταλαβα η πεθερα σου ζει?γιατι αν ζει και ειναι σε καλη κατασταση δεν καταλαβαινω γιατι να μη βοηθαει εκεινη τον αντρα της.καποιο αλλο προσωπο οπως π.χ η γυναικα του αδερφου του αντρα σου δεν γινεται να βοηθησει?σιγουρα θα ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα γιατι κι εσυ αν εισαι με καισαρικη θα χρειαζεσαι οπωσδηποτε βοηθεια.ομως αν δεν εχει κανεναν αλλο ο πατερας του να τον βοηθησει??θα γινει ο ανθρωπος δυο κομματια?νομιζω οτι πρεπει να βρειτε καποιον αλλο να βοηθησει το πατερα του ακομα κι αν ειμαι μια νοσοκομα για 2 μηνες και ας μοιραστουν τα αδερφια τα εξοδα γιατι θα χρειαζεται τον αντρα σου εκεινες τις μερες.να λυσεις το ζητημα και να εισαι ηρεμη γιατι τωρα που πλησιαζουμε να γεννησουμε πρεπει να ειμαστε πιο ηρεμες απο ποτε και να μην εχουμε καμια εγνοια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΧΘΕΣ ΗΓΑΜΕ ΣΤΠ ΓΑΤΡΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2 ΚΙΛΑ---ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ---ΕΥΓΕΝΙΑ ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΕΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΠ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 2010 ΠΑΝΩ ΑΠΟ 25 ΜΕΡΕΣ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ----ΤΙ ΝΕΑ?? Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ- ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ 2 ΚΙΛΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ--ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ 2-3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ---ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ-ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΨΙΛΟΠΡΑΓΜΑΤΑ---ΑΥΤΑ!!!!!!!! ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ζουμπουρλουδικα κοριτσακια μου τι κανετε???καλα σας ακουω μεγαλωνουν τα μωρουλια μας και εσεις μην ανυσηχειτε μολις γεννησουμε ολα θα φυγουν και κιλα και πρηξηματα,πονοι ολα θα φυγουν θα ερθουν αλλα βεβαια ανυσηχιες για τα μωρα μας που ειναι και πιο σημαντικα νομιζω απο το πως ειμαστε εμφανησιακα...ετσι δεν ειναι???

οσο για μενα μην ανυσηχειτε μια απο τα ιδια ουτε πονοι ουτε σημαδια ουτε τιποτα...ηρεμιααααα....μα να μην περναει με τιποτα ο καιρος?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria mhn perimeneis kai tpt fovera simadia gia na katalaveis pos gennas. Egw otan gennhsa to proi eimoun sthn agora kai ekana ta psonia mou kai to vradi me epiasan oi ponoi, alla opos sou eixa pei kai mia alh fora thn proigoumenh apo authn eixa ligo aimataki otan skoupistika kai tote thimame pos mou eipe h mama mou " egw koritsi mou otan eixa aima meta apo 2 meres gennousa kai stous 3s mas etsi egine"..Telika etsi egine kai se emena kai twra otan skoupizome panta rixnw mia matia sto xarti gia na eimai sigourh :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω το ιδιο κανω τωρα τελευταια συνεχεια κοιταζω το χαρτι ειδικα οταν με πιανει εκεινος ο πονος της περιοδου παω μετα τουαλετα και κοιταζω μπας και....αλλα τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι πλησιάζει ο καιρός...έχεις καθόλου άγχος για τον τοκετό? Μας βλέπω όλες αρκετά χαλαρές μέχρι στίγμής..εγώ την επόμενη εβδομάδα μπαίνω στον μήνα μου επιτέλους :shock::shock:

Μαρίνα και εγώ έχω πάρει παραπάνω μέρες αναρρωτική οπότε δεν θα πάρω και τπτ το ιδιαίτερο - ρε κορίτσια πως φεύγουν έτσι τα λεφτά. Έχω τρομάξει!!!

Πήγα μια βόλτα στα μαγαζιά και ξέσκασα λιγάκι (δεν ψώνισα και τπτ εκτός απο ένα σκουφάκι του μπέμπη και ένα κορμάκι) - τόσες μέρες μου έπερνε ο άντρας μου το τουτού και δεν μπορούσα να πάω πουθενά. Σήμερα μου το άφησε γιατί τον ζάλισα και έκανα και μερικές δουλειές και πέρασε και η μέρα μου. :lol::lol:

Τώρα φτιάχνω ρυζόγαλο που μου ζητάει κάθε μέρα ο άντρας μου...και μετά θα φτιάξω την βαλίτσα για το μαιευτήριο.. :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγχος???οχι αγχος δεν εχω....πανικο εχω :P:P:P:P:P:P το οποιο ευελπιστω να σταματησει με την εισοδο μου στην κλινικη...πιο πολυ να σου πω την αληθεια φοβαμαι το πριν παρα την ωρα του τοκετου...να σου πω την αληθεια εχω αναμεικτα συναισθηματα απο την μια θελω να δω το αντρακι μου με σαρκα και οστα και απο την αλλη θα μου λειψουν τοσο πολυ οι κλοτσιτσες του ακομα και τωρα αμα αργει να δωσε σημεια ζωης πιανω το γονατο του που ειναι ακριβως στην μεση στο στομαχι τον ζουπαω και τσουπ μετακινειτε...

παντως ανυπομονω να τον σφιξω πανω μου...να τον χαιδεψω να τον μυρισω να τον φιλισω...παραλογιζομαι μου φαινεται παει το χανω σιγα σιγα... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...