Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Egw sthn proth mou eimoun sto patriko mou, me voh8ise polu h mama mou me to mwro, genika esthanomoun asfalia mazi ths..Istera htan kai ta praktika sth mesh magiremata, plisimo, sideroma ola ta ekane h mama mou kai egw asxoliomoun mono me to mwro alla tha htan akomh kalitera an erxotan me voh8ouse kai meta pigene spitaki ths giati ekei eprepe na anexome kai tous alous, idika o mpampas mou htan gia skotoma. Ksafnika egine o idikos ths pareas kai mou ekane sinexia paratirisois gia ta panta, mexri pou mia mera den anteksa kai epatha krish milame kai arxisa na ourliazw san trelh.. Na fantastite pos thn wra pou to mwro eklege apo tous kolikous erxotan kai mou thn eperne apo thn aggalia mou giati autos iksere kalitera X(X(

Kai sthn nifh mou ithele na xothei alla den tolmouse kai evaze thn mama mou mprosta, eftixos den tou ekane to xatiri kai h nifh mou den kserei Ellhnika opote glitose..

Natalaki kouragio koritsi mou kai me metro gia na to efxaristitheis kiolas... Eisai kai 10 xronia neoterh mou opote fantazome pos antexeis akomi thn taleporia alla oi antoxes mas den einai aneksantlites..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΟΛΑ ΚΑΛΑ??? ΕΓΩ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ---- ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΕΠΙΣΗΜΑ Η ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ---ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑ ---ΑΝ ΤΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΜΕΣΩΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ?????????? ΘΑ ΤΑ ΠΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ----

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natalia απιστευτη φατσα ο μικρος!να σου ζησει!ευη μου κι εγω αυτα θελω να αποφυγω...να με πιασει καμια κριση!πιστευεις δηλαδη(συμφωνα με οσα εζησες εσυ στο πρωτο σου μωρακι) οτι στην αρχη τισ πρωτες μερες θα ειναι καλο να ερχεται καποιος να με βοηθαει??τουλαχιστον τις πρωτες μερες οταν ο αντρας μου θα ειναι στη δουλεια?ας μας πουν και η υπολοιπες που εχουν ξαναζησει αυτη την εμπειρια...να ξερουμε δηλαδη τι μας περιμενει!το σιγουρο ειναι οτι θα ειναι δυσκολα τα πραγματα απ'οτι καταλαβα στην αρχη...ελπιζω με το καιρο να βρουμε ενα προγραμμα γιατι ειμαι και ατομο που δε μου αρεσει να εχω τριτους συνεχεια μεσα στο σπιτι γιατι αποσυντονιζομαι απο τη καθημερινοτητα μου εντελως .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Εγώ είχα ένα πολύ ήρεμο ΣΚ..κοιμήθηκα απίστευτα πολύ και ήρεμα και είμαι μια χαρά...αν και έχω μια μόνιμη εξάντληση, ότι και αν κάνω.

Κατερινάκι φαντάζομαι ότι τους πρώτους 2 μήνες θα έχουμε ανάγκη την βοήθεια - αρκεί να έχουμε άνεση μαζί του και όταν θέλουμε να μείνουμε μόνες μας να μην έχουμε πρόβλημα να του το πούμε (μόνο η μάνα μας δηλαδή). Εγώ θα έχω την βοήθεια της έτσι και αλλιώς γιατί μένει δίπλα μου και θα μου κάνει ένα φαγητό, θα μου σιδερώνει, κλπ...Δεν θέλω ιδιαίτερη βοήθεια στο μωρό αλλά στο σπίτι...Ο άντρας μου θα λείπει αρκετές ώρες και δεν θα τα καταφέρνω μόνη μου..

Να χαίρεστε τους άντρες σας!! Ναταλάκι φτου φτου στον κούκλο σου!! Είναι θεός!!!

marinapapa αμέσως πέρνεις τα λεφτά - απλά θα πρέπει να περιμένει στην ουρά ενώ εσύ δεν θα χρειαζόταν να περιμένεις καθόλου. Σαν διαδικασία είναι πολύ εύκολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να πω την αληθεια ρε κοριτσια και θελω και δεν θελω βοηθεια αλλα συγουρα θελω να ειναι η μαμα μου...δεν νομιζω να ειναι κακο αμα προτιμησω την δικη της βοηθεια απο αυτην της πεθερας μου...στο κατω κατω της γραφης καθε κοπελα την μαμα της δεν θελει κατι τετοιες ωρες???αλλωστε μαζι της εχω περισσοτερο θαρρος και αμα τα παρω στο κρανιο της λεω και καμια κουβεντα παραπανω χωρις να εχω τυψεις και χωρις να κρατησει κακια...της μαμας μου ειναι το πρωτο εγγονι ενω η πεθερα μου εχει ηδη αλλα τρια και εχει και περισσοτερες υποχρεωσεις απο την δικια μου....

και οπως λεει και η κατερινα ουτε εγω θελω τριτους μεσα στο σπιτι ειδικα με ενα μωρο που θελω να το θυλασω αποκλειστικα και καθε λιγο και λιγακι θα θελω να κυκλοφορησω γυμνη και να μην ειμαι ουτε εγω αλλα ουτε και το μωρο κλεισμενο σε ενα δωματιο...αχ παναγια μου πως θα τους δωσω να το καταλαβουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως η μαμα μου θα παρει αδεια τις πρωτες μερες να με βοηθησει οποτε βασικα θα ειναι αυτη στο σπιτι,μαρακι θα δουμε εκεινη τη στιγμη τι θα κανουμε...εγω νομιζω οτι αν δε χρειαζομαστε βοηθεια και γινονται πιεστικοι καλυτερα να το πουμε...κι ας στεναχωρισουμε καποιους..δε χαλασε κι ο κοσμος!σιγουρα ομως θα χρειαστω να μου δειξουν καποια πραγματα στην αρχη δεν εχω πιασει ξανα στα χερια μου καν νεογεννητο!!! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να το πούμε με τρόπο ότι δεν θέλουμε επισκέψεις..ότι είμαστε πολύ πολύ κουρασμένες και ότι δεν έχουμε χρόνο για τπτ, εκτός του μωρού. Νομίζω ότι θα το καταλάβουν..αν είναι ζώα και δεν καταλαβαίνουν τπτ, τα λέμε χύμα και ας παρεξηγηθούν. Εμείς να είμαστε καλά και τα μωράκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια με τους πονους στα πλευρα πως τα πατε??εγω το πρωι που ξυπναω ειμαι περδικι μεχρι το μεσημερι οπου και δε μπορω να σταθω για ωρα ορθια...ποναω απιστευτα στα πλευρα (τα πιεζει η κοιλια).τι κανετε για να περασει ο πονος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πανω που τσακωθηκαμε χθες για το θεμα των επισκεψεων..

η οικογενεια του μενει πολυ κοντα μας ΔΥΣΤΥΧΩΣ!! και νομιζει οτι ο αδελφος του,η νυφη του και τα ανιψια του θα εχουν την ευκαιρια να ερχονται να βλεπουν το μωρο...

επειδη η μαμα μου θα ειναι τον πρωτο καιρο μαζι μου στο σπιτι,πιστευει οτι βγαζω στην απ΄εξω την μανα του...εγω ομως θελω την μητερα μου σε αυτες τις πρωτες μερες με το μωρο και συμφωνω απολυτα μαζι σου μαρια-κρητη..

και μενα με αγχωνει το θεμα των επισκεψεων,αλλα αν μουλαρωσω γινομαι αγνωριστη κι ελπιζω να μη δουν καποιοι και τον αλλον μου εαυτο!!

Μπεμπακο, και μενα τα πλευρα πονανε πολυ,βαζω που και που τον Μανο να μου κανει λιγο μασαζ στην πλατη και με ανακουφιζει...αλλα το χειροτερο μου ειναι τα γονατα!!! κοριτσια υποφερω οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι και απο την τουαλεττα!! το κατι αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι στους παππούδες δεν μπορείς να πεις να μην έρθουν - αλλά για λίγο να δουν το εγγόνι και για να βοηθήσουν και όχι για επίσκεψη..να θέλουν και κέρασμα, και μεζεδάκια...

Εμένα πάλι καλά η πεθερά μου δεν μένει κοντά (είναι και μεγάλη σε ηλικία για να με βοηθήσει), οπότε δεν θα έρχετε συχνά και θα είμαστε ήρεμοι.. Βέβαια νομίζω ότι θα ζαλίζει τον γιό της να την φέρνει αλλά πάλι καλά ο Δημήτρης δεν δίνει σημασία και την φέρνει όποτε πραγματικά έχουμε χρόνο και όρεξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα!

Χάθηκα τις τελευταίες μέρες γιατί ήμουν τρομερά κουρασμένη.... όλη την προηγούμενη εβδομάδα σχολούσα το νωρίτερο στις 9 το βράδυ, με αποκορύφωμα την Παρασκευή όπου έφυγα από το γραφείο 11.30 το βράδυ... κανονικά έπρεπε να έρθω και το Σάββατο, κάποιοι συνάδελφοι ήρθαν, αλλά φυσικά δεν άντεχα και δεν ήρθα. Πολυ κούραση, τι να σας λέω...

Διάβασα όμως όλα τα νεάκια σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά! Σήμερα είναι και η δική μου τελευταία (ελπίζω) ημέρα στη δουλειά και προσπαθώ να αντέξω! το Σ/Κ δεν έκανα τίποτα, ούτε καν βγήκαμε από το σπίτι, πονούσε τρομερά η μέση και τα πλευρά μου και έκανα μόνο μερικές βασικές δουλίτσες στο σπίτι. Την Παρασκευή θα έρθει ο μπογιατζής να βάψει το δωματιάκι της μπεμπούλας μας και λογικά από Δευτέρα θα μου έρθουν και τα επιπλάκια της, οπότε θα έχω αρκετές δουλίτσες από αύριο!

ΜαρίαΚρήτη τέλειος ο μπέμπης σας!! τα 3.500 τα έχετε σίγουρα! η εξέταση που σου έκανε με το δάχτυλο, πόνεσε; αυτά φοβάμαι από εδώ και πέρα, ειδικά τις ώρες του τοκετού που έχω ακούσει ότι σου βάζουν ολόκληρο χέρι... Δυστυχώς ούτε εμείς έχουμε δει την φατσούλα της, όσες φορές προσπαθήσαμε δεν μας άφηνε είχε το χέρι μπροστά! είσαι τυχερή που τον έχεις δει και που ο γιατρός σου έχει έγχρωμο υπέρηχο, οι περισσότεροι δεν έχουν!

Αναστασία το δωματιάκι της κορούλας σου είναι τέλειο! με το καλό να το χαρεί!

Κατερινάκι να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Ναταλία κοντεύει η ώρα του γάμου και της βάπτισης ε;;; άντε κουκλίτσα μου, να σου περάσει κι αυτό το άγχος και μετά απλά να περιμένεις την μπεμπούλα σας! είδα και τη φωτό του γιού σου, είναι ένας κούκλος!

Εύη μου μην αγχώνεσαι με την καισαρική, σημασία έχει μαμά και γιός να είστε καλά! θα σου πει ο γιατρός όταν κοντεύει η ώρα, εσύ απλά προετοιμάσου ψυχολογικά για το ενδεχόμενο και αναγκαστικά θα κάνεις αυτό που πρέπει.

Αυτά λοιπόν κι από εμένα! αύριο λέω να πάω κι εγώ στο ΙΚΑ να πληρωθώ επιτέλους, πάλι καλά που είπατε ότι δίνουν επιτόπου τα λεφτά... Σας αφήνω να επιστρέψω στη δουλειά, τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια....

χαιρομαι που ολα πανε καλα.....

τι να σας πρωτο απαντησω?Αναστασουλα τελειο το δωματιακι

μαρακι Κρητη αντε πλησιαζεις....

ναταλακι κουκλακι ο αγγελος,υπομομη με την γαμο βαπτιση,μια μερουλα ειναι και θα περασει!!!

ενινα με το καλο το δωματιακι σας

αν ξεχασα καμμια σας συγχωρεστε με.....εγω εδω τα ιδια με το ταλιμπανακι μου,δεν προλαβαινω ουτε να κατουρησω...φαντασου τι θα γινει μετα.....

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου εδω ειμαι παλι αργησανε να κοιμηθουνε ετσι δεν εχουν ξυπνησει ακομα και εγω ξαπλωσα λιγο στον καναπε αλλα μετα ειχα και εγω πονους στην μεση και σηκωθηκα γιατι δεν ειναι πολυ αναπαφτικος

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια!

Ελενιωω μου αντε τελεειωσες απο αυριο ολη την μερα στο σπιτακι σου! με το καλο να φτιαξετε και το δωματιακι σας..

:/ εγω θα πρεπει στις αρχες τουλαχιστον να προσεχω μην φερουν καμια αρρωστια τα μικρα απο κουνιες και τετοια.. αλλα και παλι αν τα κλεισω μεσα ολημερις θα γινει ενα ΧΑΜΟΣ.. οποτε δεν ξερω εναποθετω στην βοηθεια την μαμας μου.. θα ερθει και οσο εγω ειμαι στο μαιευτηριο για να προσεχει τα μικρα!

ααχ τι ειναι κακι αυτοο.. οταν γενναγα τον Αγγελο ειχα στεναχωρηθει πολυ που τα αφησα σπιτι :? τωρα παλι τα ιδια θα εχουμε :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλακι υπομονη κοριτσι μου και μια χαρα θα πανε ολα...ποπο φανταζομαι ποσο θα ζοριζεστε ολες οσες εχετε ηδη μικρακια αν και για να πω και εγω την αληθεια μου παντα ηθελα δυδημακια και ασ ζοριζομουνα παραπανω...και αμα βοηθησει και ο καλος θεουλης θελω αν αξιωθω να κανω και δευτερο να ειναι κοντα ηλικιακα με τον μπεμπη...εγω εχω αλλα τρια αδερφια και ειμαι η πρωτη και η αδερφη μου που ειναι τελευταια εχει 8χρονια διαφορα με μενα και μονο τα τελευταια χρονια μετα που τελειωσε το σχολειο εχουμε ερθει πιο κοντα τα προηγουμενα χρονια σχεδον δεν την αναγνωριζα για αδερφη μου οποτε θελω τα δικα μου να ειναι κοντα κοντα...

ενινα μου να σου πω την αληθεια οταν μου εκανε την εξεταση ψιλοφοβηθηκα μην τυχον και γινει τιποτα και γεννησω πριν της ωρας μου...παντως πονεσα γιατι φαντασου εσπρωχνε και την κοιλια μου προς τα κατω να κατεβει το μωρο και πιεζε και με τα δαχτυλα προς τα πανω...εχω ψιλοπανικοβληθει...πιστευω λογικο ειναι για πρωτη φορα...και να σας πω και μια αληθεια δεν θελω να γεννησω τωρα...θελω να παω στο αλλο σπιτι εδω ολα τα δωματια εχουν μονο κουτες...δεν θελω να φερω τον μπεμπη μου εδω μεσα..οποτε καλε μου μπεμπουλινο λιγακι υπομονη θελω μονο περιμενε λιγο και σου ετοιμαζω τα καλυτερα :P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki mpenw opote mpwro kai anypomono na akousw ta eyxarista!!!ante to poli 10 meroules tha exeis gennhsei kai meta tha exeis ton kouklo sou sta xairia sou...sou eyxome mia eukoli kai kali genna na exeis kai meta pia exei seira re koritsia h evi?evaki pou eisai telika ti eipe o giatros gia thn kaisariki?na doume pio mwraki tha mas kanei thn ekpliksi na erthei pio noris!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...

Shmera einai to rantevou me ton giatro kai nomizw pos hrthe h wra na mou valei kai emena xeri pou lene :| Den mporw na pw pos enthousiazome me thn idea...Pantos thn wra tou toketou mhn anxoneste den tha katalavenete tpt idika an exete kanei kai episkliridio tha sas paspatevoun kai esois tha sfirizete adiafora. :-p

Exthes pigame mia volta kai apo to maieftirio gia ksenagish kai na paroume timoules, einai maia ekei mias gnosths mas h aderfh kai piga na ths sistithw gia na kserei pia eimai otan me to kalo paw..Kataenthousiastika :P:P Exoun anakenisei tous xorous kai htan ola pentakathara kai polu kales times, an gennhsw fisiologika telika tha paw se mikro monoklino gia na exw rooming in, an omos kanw kaisarikh tha paw se diklino giati outos h alos den tha mporw na frontizw to mwro monh mou (fantazome) kai tha mou fernoun to mwro opote to zitisw gia apoklistiko thilazmo kai an kata tuxh eimai monh mou sto dwmatio tha kanonizei h gnosth mas na mou to afinoun ekei mazi mou..

Katerinaki egw thn vohthia ths mamas mou thn vrika politimh sthn arxh giati oso nane pelagoneis mprosta se kati psiloprovlimata kai mia empirh gunneka pou empistevese kai den se kapelonei gia na to paizei eksipnh einai xrishmh tis protes meres giati shmasia exei na ta matheis esu apla na ksereis pos den eisai monh sou an xriasti na rotiseis kati...

Eninaki elpizw shmera na eisai spitaki sou kai na ksekourazese, ftanei pia me thn doulia frontise ton eauto sou ligaki apo edw kai pera...

Koritsia an ksexnaw na efxithw se kamia sas h na sxoliasw kati pou grapsate sinxoreste me alla einai giati ksexnaw mexri na teliwsw to diko mou minimataki ti exei ginei, idika an exete parei fora kai grapsate pola... 8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ είμαι πολύ καλά. Εχτές είχα πάει στην γιατρό μου. Είδαμε την μπέμπα. Είναι μια χαρά έχει φτάσει 2.400 kg, έχει πάρει θέση αλλά δεν έχει μπει στην λεκάνη οπότε έχουμε ακόμα μέρες. Μου είπε να με δει πλέον σε δύο εβδομάδες όπου θα με εξετάσει κι εμένα κολπικά τότε για να δει αν είναι ώριμος ο τράχηλος. Μέχρι τότε μου είπε να περπατάω, να κάνω δουλειες (για να κατέβει) και να μην παίρνω trofocart (μαγνήσιο). Ά! και σεξ να κάνω λέει πως βοηθάει χι,χι,χι.

Ειρηνάκι μου καλά είσαι; χαθήκαμε! Θα σου στείλω μην.

Ελενάκι καλή ξεκούραση και καλές ετοιμασίες πλέον που κάθεσαι. Φρόντισε να το ευχαριστηθείς όσο μπορείς.

Κατερινάκι για τους πόνους στα πλευρά το μόνο που ξέρω να σου προτείνω είναι χλιαρά ντουζ εμένα με ανακουφίζουν αρκετά.

Ναταλάκι με το καλό ο γάμος και η βάπτιση. Να την χαρείς εκείνη την μέρα αλλά πρόσεχε με την κούραση ε;

Κορίτσια πάω να κάνω κάτι δουλειές και θα τα πούμε αργότερα. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδιαααααααα μου! πως ειστε?

εγω ειμαι μια χαρα γιατι προ λιγου ειχαν ερθει δυο φιλες μου και τα παμε λιγακι και δεν ξερω γιατι αλλα το κατα φχαριστηθηκα :D

Καλε σημερα εχει γεννεθλιαα το ρηνιωωωωωωωωωωωωωωωωω μου!

και της ευχομαι να τα εκατοστησει!ο,τι επιθυμει! Να χαιρεται τον γιο της και με το καλο να φερει στον κοσμο τον μικρουλη της!

Λενιω μου σημερα μαλλον θα εισαι σπιτι εε? τελος η δουλεια!

νομιζω καμια δεν δουλευει πια σωστα? :D

Αναστασακι τελεια η μπεμπουλα.. :)

τελικα μαλλον η δικια μου ειναι απο τα πιο μικρουλια :cry:

Ευη ευχομαι να πανε ολα καλα σημερα στον γιατρο!

Μαρακιι ελπιζω να κατσει αλλο λιγο ο μπεμπουλης για να μπει κατ'ευθειαν στο καινουργιο σας σπιτακι!

Καλε κοριτσια σε λιγο καιρο κοντευουμε να γεννησουμε και μια φωτογραφια απο κοιλιτσες δεν εχουμε βαλει..

το εχω παραπονο ειδικα απο την φιλη μου την ειρηνη που μας ειχε υποσχεθει φωτογραφια μετα την β'επιπεδου..και δεν ειδαμε τιποτα :?

Λοιπον ελααα να βλεπωω κοιλιτσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες..

ποια αρχιζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις ευχουλες σας

ευχομαι να γεννησουμε ολες καλα και τα μωρακια μας να ειναι υγιη!!!!!!!!!

πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!! επιτέλους σταμάτησα κι εγώ τη δουλειά! :ymparty:

Τόση ώρα σας έγραφα και τα έχασα όλα... τι σπαστικό αυτό το πράγμα κάθε φορά!! πάμε πάλι...

Σας έλεγα λοιπόν ότι χτες που χαιρετούσα τους συναδέλφους μου με πήραν τα ζουμιά, λες και θα πήγαινα στον πόλεμο :lol: ! Πολύ συγκίνηση! επιτέλους όμως θα ξεκουραστώ λιγάκι, για να προετοιμαστώ για τα ξενύχτια με το μωρό!

Να σας ρωτήσω, τα μπεμπάκια σας τεντώνονται συχνά; εμένα τεντώνεται πολύ συχνά, η κοιλίτσα μου από στρογγυλή γίνεται ξαφνικά ορθογώνια! και με πονάει κιόλας το ταρζανάκι γιατί τεντώνεται απότομα :shock:

Επίσης, Μαρία και Κατερίνα που ξέρετε λίγα πράγματα για το Αλεξάνδρα, μήπως ξέρετε αν οι υπέρηχοι γίνονται στα πρωινά εξωτερικά γυναικολογικά ιατρεία ή κάπου αλλού; πήρα να κλείσω για ντόπλερ και έχουν τηλεφωνητή, με ρώτησε ποιά ιατρεία θέλω αλλά που να ξέρω;;; πρώτη φορά έκλεισα για εξέταση στο Αλεξάνδρα, αν ξέρετε κάτι πείτε μου αν το έκλεισα σωστά!

Δεν σας είπα, πήρα χθες το γιατρό μου να κλείσω ραντεβού για ντόπλερ μαζί του αρχές Νοέμβρη που μου είχε πει, και η γραμματέας του μου είπε ότι όλα τα ραντεβού είναι κλεισμένα μέχρι 10 Δεκέμβρη!! πανικοβλήθηκα φυσικά όπως καταλαβαίνετε, πήρα τον ίδιο σήμερα το πρωί και μου είπε να πάω να μου κάνει κάποιος άλλος το ντόπλερ στο νοσοκομείο και μετά να του το πάω να το δει... τι να πω, είμαι πολύ γκαντέμω με τους γιατρούς... ο πρώτος ήταν ηλίθιος, ο δεύτερος πνίγεται στη δουλειά... ένας φυσιολογικός δεν μπορούσε να μου τύχει;;;;

Ρηνιώ πολύχρονη, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να έρθει το υγιές μωράκι σου!

Εύη καλή επιτυχία απόψε στο γιατρό, μακάρι να έχει ξετυλιχθεί ο μπέμπης...

Αναστασία τέλεια η μπεμπούλα σου! καλό περπάτημα τώρα!

Μαράκι Κρητικό μακάρι ο Μανωλιός να κάνει υπομονή, για να μπει κατευθείαν στο καινούριο του δωματιάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγραφα εγραφα κ με πεταξε εξω μετα...

Τι κανετεκοριτσακια?

Σημερα πηγα στον γιατρουλη.Ο μπεμπης εφτασε τα 2300.ολα καλα!!!!!!!

Ανυπομονω να ερθει αλλα φοβαμαι κιολας...

Οσο για τα πλευρα και την πλατη αφηστε τα...ιδιως το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω...υποφερω!

Ειρηνακι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...