Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!σημερα εβαλα το πρωτο πλυντηριο για τα ρουχαλακια του μπεμπη!!τι παραξενο να απλωνεις τοσο μικρα ρουχαλακια!!κοριτσια εχετε συζητησει με το γιατρο σας για τον τοκετο η ακομα???εμεις δεν εχουμε συζητησει ακομα τπτ το μονο που μου εχει πει ειναι οτι θα γεννησω φυσιολογικα.οσο πλησιαζει ο καιρος αγχωνομαι και παραπανω!σημερα ο αντρας μου δουλευει μεχρι το βραδυ και βαριεμαι απιστευτα...jada τελειο το μωρακι σου ειναι ιδια κιλα ακριβως με τον μπεμπη μου!μαρια πολυ συγκηνητικο το μηνυμα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalhmera koritsia, ksipnisame kai shmera an kai ekana enan upno mh xirotera. Den kserw pou na parkarw thn kilia mou teleftea kai otan paw na girisw xriazome gerano...

Exthes eixa skopo na paw gia ta teleftea psonia alla epidi ekana doulies to proi meta den mporousa na parw ta podia mou kai den piga...Kamia fora otan sikonome exw kati souvlies kato xamila sxedon mesa sto pipi kai diplonome epitopou kratontas thn kilia mou, to pathenei kamia sas auto???

Katerina egw thn perazmenh fora pou piga milisame leptomeros me ton giatro gia to ti prepei na kanw otan me piasoun oi ponoi, SHMERA MPENW STON MHNA MOU SAS TO EIPA???? Alla den thelw na viastei o mpemphs giati exw akomi xilia pragmata na kanw etsi niothw..Me exei faei to anxos koritsia gia na teliwsw me ola alla kathe mera thimame kai kati kainourio pou prepei na kanw...

Gia to thilastro apofasisa na perimenw giati einai akrivoutsiko kai prepi na kserw an tha to xriastw sigoura, pigame me ton antra mou tou eksigisa pio thelw kai pou tha to vrei pira kai ena filadio gia na ton stilw sistimeno otan tha paei kai na mhn mou ferei kanena alo pou tha tou poulisoun oi politries..

Natali na xerese ta paidakia sou kai na perasete telia sto party sas [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα. εμενα με πιανουν κατι σαν πονοι περιοδου να το πω?? κραμπα να το πω κατω στην κοιλια μου...δεν ξερω...αχ εφτασε επιτελους ο καιρος σε μερικες μπραβο σας κοριτσια τα καταφερατε μεχρι τελους ευχομαι να πανε ολα κατ'ευχην σειρα εχουν οι υπολοιπες... εμενα εφτασε ο καιρος επιτελους να παω να δω τη μπεμπουλα μου αυριο το απογευμα :D:D:D:D:D ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι εχω να την δω απο αρχες σεπτεμβριου.εχτες γεννησε και η ξαδερφουλα μου(οσες εχετε fb θα το ειδατε σαν ανακοινωση απο μενα)εκανε καισαρικη και ολα πηγαν τελεια!!! αντε κοριτσιααααααααααααααααααααα σειρα μαααααααααςςςς!!!!!!!!!! φιλακια πολλα πολλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααα σας κοριτσακιαα μου!

σημεραααα εχουμεεε γεννεθλιακιαααα! :D

τα μωρααα μου γινανεεε 2 χρονωωωων πως περασεεε ετσιι ο καιροοος! 2 ολοκληρα χρονιααα μαζιι τους! :D

εχουμε το παρτακι μας και τωρα τα εβαλα για υπνο για να προλαβουν να κοιμηθουνε!

Ευουλα σε ευχαριστω πολυ! αυτο που λες το νιωθω και εγω και σημερα ειδικα νιωθω μεσα εκει στο σημειο της μητρας πονοο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπίτσες!! Τι κάνετε? Εμείς μόλις τελειώσαμε το δωμάτιο του μπέμπη και θα σας βάλω φωτογραφίες...θα μαζευτούμε και η κουμπαροπαρέα και θα πάμε για μπριζολάκια και πρέπει σιγά σιγά να ετοιμαστώ...

post-13057-1387393518534_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι εγκυούλες :D έβγαλε ήλιο σήμερα και κάνω δουλίτσες σπίτι , αερίζω χαλιά,κτλ να είναι έτοιμα ν αστρώσω,με βοήθεια φυσικά ολα αυτά ;)

για κρεμούλα για το στήθος enina είναι αυτή που είπε η ευη,της Medela,purelan αυτή για προετοιμασία από τώρα.και μετά τη γέννα άλλη πιο δυνατή κρεμούλα,την Lansinoh .

όσο για το λόξυγκα βρε κορίτσια ,λογικό είναι να έχουν λόξυγκα τις πρώτες μέρες ,αφού ενεργοποιείται το εντεράκι τους,αλλά τόσες ώρες,τρείς????? μαλλον θα ρωτησω για το λεμονακι την μαια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα μου ποτε δεν μπαινουμε παρεα να τα πουμε.....το μπεμπε τι κανει?φιλακια κ ο θεος να ειναι διπλα σου συνεχεια....ακομα σκεφτομαι αυτα που ειχαμε πει κ ειμαι ηρεμη...σε ευχαριστω κ παλι :P

κ σε ολες τις κοπελες που εγκυμονουν κ εχουν παιδακια...ο θεος να μας βοηθαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλιτσες μου πως ειστε???πως περνατε την κυριακη σας????

ναταλακι ΧΡΟΝΙΑ ΣΑς ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου και με το καλο να υποδεχτεις και το νεο μελος..

ευγενια τελειοοοοοο ειναι υπεροχο το δωματιο σας...αντε μακαρι να τελειωσει αυτην την εβδομαδα και το σπιτι μας να αρχισω να φτιαχνω και εγω το δωματιο του ζουζουνιου μου..τι ωραια ολες ετοιμαζομαστε...

κι εγω εχω τετοια πονακια και να σας πω και σημερα νοιωθω εναν πονο ετσι οριζοντια χαμηλα..πιανει απο την μια μερια στην αλλη...με το ζορι περπατησα να παω στο μαγαζι..αφηστε που προχθες το βραδυ ο αλεξης παρατηρησε πως η κοιλια μου εχει κατεβει...μωρε λετε να μην προλαβω την παρελαση???τουλαχιστον να προλαβω να παω στον γιατρο την παρασκευη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μαζεύτηκα σπίτι μου! Περάσαμε πολύ ωραία με την κουμπάρα μου κοριτσοπαρέα το Σ/Κ. Ευχαριστήθηκα και την μπεμπούλα της που είναι 5,5 μηνών. Μάλιστα έκανα και προπόνηση σε πολλά για να προετοιμαστώ για την δικιά μου. Δεν ήταν κι άσχημα...

Ναταλάκι να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου, χρόνια τους πολλά!!!!! Και με το καλό και η μπέμπα σου!

Φαντάζομαι ότι θα περνάτε τέλεια!

Ευγενία τέλειο το δωμάτιο! Μ' αρέσουν πολύ οι επιλογές σας. Αντε με το καλό να το αντικρίσει και ο μπέμπης σας! Αυτην την εβδομάδα έρχονται και τα δικά μου! Τι καλά!

Ευάκι τα έχω κι εγώ αυτά τα πονάκια στο πιπι όταν κουράζομαι πολύ. Άστα να πάνε!

ΚρητικοΜαράκι αυτήν την Παρασκευή έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου; Ε! Θα σε δει και θα κόψει αυτός αν πρόκειται να έρθει νωρίτερα η ώρα ή όχι. Καταλαβαίνουν οι γιατροί στον τελευταίο μήνα. Θα σε εξετάσει και με κολπικό υπέρηχο πλέον έτσι δεν είναι;

Δεν έχω νεάκια κοριτσάκια μου γλυκά να σας γράψω, πάω να κάτσω με τον αντρούλη μου που μου έλειψε το Σ/Κ και θα τα πούμε αύριο. Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia......

Perase kai auto to S/K kai eiste oles kala vlepw..Emeis to apogevma an kai ksekinisame gia voltoula anaggastikame na girisoume aron aron giati h mikrh sparaze apo ponokilo..

Etimastikame na thn pame sta efimerevonta alla eftixos hremise prhn ligo kai twra kimate..Sta 2,5 peripou eixe arxisei na exei tetious ponous san krisois sixna pikna kai tote pigame se enan paidoxirourgo pou mas eksigise oti kamia fora apo kapia iosh mporei na pristoun adenes pou exoume sto paxi to entero kai auto tha to exei mexri ta 7 peripou apla shmera kratise 2,5 wres eno sinithos meta apo 45 lepta 1 wra pernaei kai epidi mporei na epireastei o skolikohditis apo auto prepei na exoume ton nou mas otan thn pianei.....Auta apo emas.....

Eugenia mou telia ta epiplakia sas kai ta aftokolita, twra lipei mono o tarzan sas gia na oloklirothei to skiniko :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια...αν και νομίζω ότι αν το βάφαμε και το δωμάτιο θα ήταν ακόμα καλύτερο..Τώρα είναι αργά!! Αν και νομίζω ότι θα έρθει ο ταρζάν και όλα θα γίνουν πολύ χρωματιστά και φωτεινά!! :D:D

Εμείς σήμερα πήγαμε για φαγητό, μετά για καφέ και τώρα σαπίζουμε στην ξάπλα. Εύη μου περαστικά στην κουκλίτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα!!

Ευγενία τέλειο το δωμάτιο του μπέμπη! πραγματικά υπέροχο! με το καλό να έρθει και να το χαρεί!

Εύη ελπίζω η κορούλα σου να είναι καλά σήμερα.

Ναταλια να σου ζήσουν τα παιδάκια σου, πολύχρονα! καλά περάσατε;

Ειρήνη και αστερία μια χαρά τα μωράκια σας!

Σήμερα το πρωί πήγαμε κι εμείς για υπέρηχο! η μπεμπούλα μας είναι μια χαρά, μεγαλώνει επικίνδυνα! Είναι 2 κιλά το χρυσό μου! ;)) ! οι μετρήσεις της ήταν όλες καλές από ότι μας είπε ο καλός κυριούλης που μας εξέτασε, δυστυχώς όμως δεν θέλει με τίποτα τα φλας της δημοσιότητας και δεν μας άφησε να δούμε τη φατσούλα της! είχε βάλει ολόκληρο τον αγκώνα της μπροστά στο πρόσωπό της! προσπάθησε ο καημένος αλλά αυτή εκεί, ακίνητο το χέρι! δεν πειράζει, αρκεί που είναι καλά! το ραντεβού με το γιατρό είναι αρχές Νοέμβρη οπότε δεν θα άντεχα αν δεν κάναμε αυτό τον υπέρηχο!

Αυτά τα νέα κι από εμένα, δεν έχω κάτι άλλο! το Σ/Κ το περάσαμε στο σπίτι γιατί είχα πολύ ταχυπαλμία το Σάββατο, την Κυριακή δουλειές στο σπίτι και μετά ήμουν κουρασμένη για βόλτες... Την άλλη Δευτέρα σταματάω, 1 εβδομάδα έμεινε και μετά ξεκούραση! δύσκολη εβδομάδα με υπερωρίες αλλά που θα πάει, θα περάσει!

Φιλάκια και καλημέρα και πάλι! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα!!

Ευγενία τέλειο το δωμάτιο του μπέμπη! πραγματικά υπέροχο! με το καλό να έρθει και να το χαρεί!

Εύη ελπίζω η κορούλα σου να είναι καλά σήμερα.

Ναταλια να σου ζήσουν τα παιδάκια σου, πολύχρονα! καλά περάσατε;

Ειρήνη και αστερία μια χαρά τα μωράκια σας!

Σήμερα το πρωί πήγαμε κι εμείς για υπέρηχο! η μπεμπούλα μας είναι μια χαρά, μεγαλώνει επικίνδυνα! Είναι 2 κιλά το χρυσό μου! ;)) ! οι μετρήσεις της ήταν όλες καλές από ότι μας είπε ο καλός κυριούλης που μας εξέτασε, δυστυχώς όμως δεν θέλει με τίποτα τα φλας της δημοσιότητας και δεν μας άφησε να δούμε τη φατσούλα της! είχε βάλει ολόκληρο τον αγκώνα της μπροστά στο πρόσωπό της! προσπάθησε ο καημένος αλλά αυτή εκεί, ακίνητο το χέρι! δεν πειράζει, αρκεί που είναι καλά! το ραντεβού με το γιατρό είναι αρχές Νοέμβρη οπότε δεν θα άντεχα αν δεν κάναμε αυτό τον υπέρηχο!

Αυτά τα νέα κι από εμένα, δεν έχω κάτι άλλο! το Σ/Κ το περάσαμε στο σπίτι γιατί είχα πολύ ταχυπαλμία το Σάββατο, την Κυριακή δουλειές στο σπίτι και μετά ήμουν κουρασμένη για βόλτες... Την άλλη Δευτέρα σταματάω, 1 εβδομάδα έμεινε και μετά ξεκούραση! δύσκολη εβδομάδα με υπερωρίες αλλά που θα πάει, θα περάσει!

Φιλάκια και καλημέρα και πάλι! :-*

καλημερα ενινα μου και γω σημερα ειχα ραντεβου με τον γιατρο και δεν θα το πιστεψεις και η δικη μου μπεμπα ειναι στα 2156 κιλακια και οπως επισεις ειχε ενα χερι και ενα ποδι στο στομα και δεν μπορουσαμε να την δουμε καλα την ατιμουλα..ολα καλα μας ειπε ο γιατρος αλλα να μην παρω αλλα κιλα ειμαι +4 αυτον τον μηνα.....αχ πως να τα καταφερω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ενινα μου και γω σημερα ειχα ραντεβου με τον γιατρο και δεν θα το πιστεψεις και η δικη μου μπεμπα ειναι στα 2156 κιλακια και οπως επισεις ειχε ενα χερι και ενα ποδι στο στομα και δεν μπορουσαμε να την δουμε καλα την ατιμουλα..ολα καλα μας ειπε ο γιατρος αλλα να μην παρω αλλα κιλα ειμαι +4 αυτον τον μηνα.....αχ πως να τα καταφερω.....

Αχ ωραία, μια χαρά κι εσένα η μπεμπούλα σου! κι εσένα ντροπαλή με τα φλας ε; είχε και το πόδι στο στόμα η κομανέτσι; :P ! Καλέ τα κιλά σου είναι τέλεια, γιατί να μην πάρεις άλλα;;;; εγώ δηλαδή που έχω πάρει 13 τι να πω;;;; αν με είχε ο γιατρός σου μάλλον θα με είχε δείρει :lol::lol: . Εγώ είπα να το ράψω το στοματάκι μου μπας και δεν ξεπεράσω συνολικά τα 15, αλλά δεν το βλέπω.. :oops: και φοβάμαι μήπως όταν σταματήσω τη δουλειά αρχίσω να τρώω περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ωραία, μια χαρά κι εσένα η μπεμπούλα σου! κι εσένα ντροπαλή με τα φλας ε; είχε και το πόδι στο στόμα η κομανέτσι; :P ! Καλέ τα κιλά σου είναι τέλεια, γιατί να μην πάρεις άλλα;;;; εγώ δηλαδή που έχω πάρει 13 τι να πω;;;; αν με είχε ο γιατρός σου μάλλον θα με είχε δείρει :lol::lol: . Εγώ είπα να το ράψω το στοματάκι μου μπας και δεν ξεπεράσω συνολικά τα 15, αλλά δεν το βλέπω.. :oops: και φοβάμαι μήπως όταν σταματήσω τη δουλειά αρχίσω να τρώω περισσότερο!

αχ ενινα μου +4 αυτον τον μηνα μονο!!!!! συνολικα εχω παρει 16 κιλαααααα!!!!!!!!! :shock::shock::shock: πρεπει να κανω λιγο παυση στο φαη.αλλα πως ας μου πει καποιος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ενινα μου +4 αυτον τον μηνα μονο!!!!! συνολικα εχω παρει 16 κιλαααααα!!!!!!!!! :shock::shock::shock: πρεπει να κανω λιγο παυση στο φαη.αλλα πως ας μου πει καποιος....

Αααα εντάξει! τώρα σε καταλαβαίνω, έχεις δίκιο κι εσύ! αλλιώς με 4 κιλά συνολικά και να παραπονιόταν ο γιατρός.... :D Δεν ξέρω βρε Βάγια μου πως θα καταφέρουμε να κάνουμε λίγο παύση στο φαϊ... κι εγώ την ίδια απορία έχω... πρέπει όμως να βρούμε ένα τρόπο!

Που είσασταν όλες σήμερα;;;;;;;; Εγώ εν τω μεταξύ είμαι ακόμα στο γραφείο αλλά φεύγω σιγά σιγά γιατί οι πόνοι στη μέση δεν περιγράφονται... Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετε?εμενα σημερα με εχει πιασει κατι σαν καψιμο στο λαιμο χαμηλα.Λετε να ειναι καουρες?γιατι δεν ειχα ξανα και δεν ξερω πως αισθανεσαι?το εχει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετε?εμενα σημερα με εχει πιασει κατι σαν καψιμο στο λαιμο χαμηλα.Λετε να ειναι καουρες?γιατι δεν ειχα ξανα και δεν ξερω πως αισθανεσαι?το εχει καμια?

Elisa welkome to the club, kaoures einai autes pou exeis..Pies ligo kruo galataki h akomi kalitera fae ligo aspro giaourtaki kai kamia frigania....

Enina akomi douleveis kaimenoula??? Ante na pas na ksekourasteis sto spitaki sou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia ti mou kanete??to krhthkomaraki mas ti leei einai etoimh??poses meres meinane?maraki pote peiges sto giatro na doume ti tha sou pei....apo peines pos pate?nomizw twra einai pou peiname pio poli ...exw kati peines!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...