Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Kalhmera koritsia..

Elenh kai Anastasia ti wraia dentrakia einai auta, polu omorfa ta exete ftiaksei ola mpravo...

Egw exthes den mpika katholou sxedon kai ta ida twra :):)

Shmpethera ti koukla egguoula eisai esu, ftou ftou..Tha ginei h nifh mou thea an miaksei ths mamas ths..

Oxxx ksipnise o mikros kai thelei fagaki kai egw pou elega na prolavw na sas grapsw gia ena themataki pou me apasxolei :?:? Argotera elpizw na prolavw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερααααααααααααααα

καλο μηνα,σιγουρα τον επομενο θα εχουμε ολες τα μωρακια μας αγκαλιτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω μολις γυρισα απο τον υπερηχο ,ο μπεμπακος ειναι 3300 και την Δευτερα μπαινουμε ωστε να γεννησω Τριτη!!!αχ ρε κοριτσακια στον δευτερο τοκετο εχεις πιο πολυ αγχος,εχθες δεν κοιμηθηκα καθολου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

με το καλο οσες γεννανε την βδομαδα αυτη,φιλακια @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ κουτουλάω από την νύστα. Εχτες η μπέμπα έκανε την νύχτα μέρα.

Αθηνά μου σ' ευχαριστώ για την συμβουλή σου. Αυτό θα κάνω θα την βάζω πιο συχνά κι όσο έχω.

Ελίσα μου ξερένεται στον ύπνο και μετά από ένα τέταρτο που την βάζω κάτω (στο κρεβάτι της) ξυπνάει και γκρινιάζει, την βάζω στο στήθος και ρουφάει αλλά δεν καταπίνει.

Κατερινάκι μου όντως προσπαθώ να κάνω ότι το καλύτερο για την μπέμπα αλλά δεν ξέρω αν το κάνω με το σωστό τρόπο.

Μελιτίνι και Μαρινάκι με το καλό να υποδεχτήτε τα μωράκια σας!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια με το καλο να γεννησετε ολες με ενα πονο η καθολου!!!!Γερα και δυνατα μωρακια!!!!!!

Σημερα μπαινει στο μαιευτηριο και η Αστεριας μας!!!!!!!!Αυριο θα γεννησει την μπεμπα της...

Λαμπρινη μου με το καλοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melitini me to kalo na ypodexteis to mwraki sou! Olaa na pane mia xara. Koritsia egw tha gennisw theou thelontos stis 10 Dekembriou me kaisariki tomi me episkliridio. Symfwna me to giatro mou, o opoios einai atomo tis oikogeneias mou sti periptwsi mas xreiazetai kaisariki gia na gennithei asfalestera o mpempis mias kai thewreitai poly simantiko mwro afou ousiastika itan thavma i syllipsi tou.Opote gennaw stis 10 k elpizw na pane ola kala! Ante siga siga na teleiwnoume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε να γεμίσει το θέμα μωράκια! Εμείς σήμερα γίναμε 1 μηνός και μου έκανε πολλά περίεργα! Μήπως φταίει το φεγγάρι; :? Κάθε 1-1,5 ώρα ξυπνούσε και μυξοέτρωγε! Πτώμα είμαι...

Αναστασία η δεύτερη κόρη θήλαζε για 3 λεπτά κάθε 1 ώρα. Αυτό το τροπάριο συνεχίστηκε για 14 μήνες που θήλαζε και δεν έτρωγε φαγητό. Και όμως στον χρόνο επάνω ήταν θρεφταράκι.

-8 βαθμούς εχουμε σήμερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι κι εγώ!! καλημέρααααα!

Τι ευχάριστα νέα για σήμερα και αύριο! Μελιτίνη, Μαρίνα και Αστερία με το καλό κοριτσάκια μου! Κατερίνα ευχαριστούμε για τις ευχές σου και για την ενημέρωση για τη Λαμπρινή, να έχεις κι εσύ μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Αγαπάκι κοντεύεις κι εσύ! άρα για την άλλη εβδομάδα έχουμε εσένα, την Ειρήνη και εκτός απροόπτου εμένα. Είναι και κάποιά άλλη; νομίζω και η Μαιρούλα.

Αναστασία απόλυτα λογικές είναι οι ανησυχίες σου, εδώ τις έχω εγώ που ακόμα δεν έχω καν γεννήσει, αλλά είμαι σίγουρη οτι κάνεις ο,τι καλύτερο για την μπεμπούλα σου! Αλλωστε δεν ξέρω αν τελικά υπάρχει "σωστός τρόπος" για να μεγαλώσεις ένα παιδί, κάθε παιδί είναι διαφορετικο-όπως και κάθε γονιός-και κάτι που σε ένα παιδάκι δουλεύει ρολόι στο δικό σου παιδάκι μπορεί να δουλεύει εντελώς αντίθετα, έτσι δεν είναι; Εχουμε το μητρικό ένστικτο που μας καθοδηγεί, έχουμε απεριόριστη αγάπη για τα μωράκια μας και αυτά αρκούν! εμείς εδώ έχουμε και η μία την άλλη να ανταλάσσουμε συμβουλές, οπότε θα το βρούμε το "σωστό"! :D

Συμπεθέρα, με έκανες να κοκκινήσω με τα καλά σου λόγια :oops: ! Αντε να δούμε κι εμείς επιτέλους τη φατσούλα της νύφης! περιμένουμε να μας πεις τι σε απασχολεί και αν μπορούμε να βοηθήσουμε!

Κατερίνα, λύθηκα στα γέλια με την ατάκα σου ότι ο άντρας σου θα πρέπει να βρει δεύτερη δουλειά για να σε ταϊζει!!! :lol: ! δεν είσαι μόνη, και για μένα το ίδιο ισχύει! αφού απορώ, τόσο πολύ που μου έχει ανοίξει η όρεξη πως θα την κλείσω μετά για να χάσω τα κιλά μου;;;

Αθηνά, -8;;;;;; εμείς εδώ έχουμε ζέστη πάλι...

Χθες περπατήσαμε αρκετά! ε τσιμπήσαμε και ένα σουβλακάκι στο δρόμο.... =p~ μην τυχόν και χάσω καμιά θερμίδα!! σήμερα μετά από 2 μέρες έχω πάλι συσπάσεις, ανώδυνες βέβαια αλλά τουλάχιστον κάτι γίνεται. Το πρωί βγήκαμε πάλι για περπάτημα γιατί είχαμε κάποιες δουλίτσες και ένιωθα πίεση χαμηλά, άντε μπέμπα κατέβααα επιτέλους! φιλάκια κουκλίτσες, τα ξαναλέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

enina πολυ θετικο που νιωθεις πιεση χαμηλα!αντε να δουμε!τελευταια νιωθω κι εγω πιεση χαμηλα αλλα δε νομιζω ο μπεμπης να εχει κατεβει.γιατι πονανε και τα πλευρα μου αρα μαλλον ειναι ψηλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι απαραίτητο να είναι ψηλά ο μπέμπης σου, κι εμένα πονάνε ακόμα τα πλευρά μου αλλά η μικρή είναι χαμηλά, απλά δεν έχει εμπεδωθεί. Η κοιλιά σου οπτικά έχει κατέβει; λες να με προλάβεις τελικά Κατερινάκι;;; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα δε σε προλαβαινω εγω εχω τελευταια ημερομηνια 25 δεκεμβριου αργω ακομα!!!λες?η μανα μου παντως χθες που με ειδε μου ειπε οτι εχει κατεβει η κοιλια μου..να δουμε τι θα πει αυριο και ο γιατρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

το ξερετε οτι εχω 2 βδομαδες να μπω???? με πεθυμησε καμιαα? :(

ειμαστε καλααα! ολοι μας!

Σημερα εχει γεννεθλια ο αγγελος μου! και ηθελα να του κανω κατι αλλα δεν μπορω γιατι τις τελευταιες μερες εχω αρκετα πονακια και θα κουραζομουν αρκετα!

η μπεμπα την προηγουμενη πεμπτη ηταν 2.500 και ειμασταν μια χαρα.. αυριο εχω παλι γιατρο! :D

εσεις πως ειστε κοριτσαρες μου?

σε οσες γεννησανεεε ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ, να ειναι υγιει και δυνατα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mας έλειψες βρε Ναταλί μου. Τι κάνεις; Εχτές ρώταγα για σένα μήπως είχε καμιά νέα σου. Χαίρομαι που είστε καλά. Να χαίρεσαι τον Άγγελό σου, Με το καλό και η μπεμπούλα σου. 2.500 κιλά η τσούπρα; Μια χαρά. Έ αύριο που θα πας στο γιατρό θα σου πει πως έχει πάρει κι άλλο βάρος. Εσύ που ανυσηχούσες μια χαρά θα βγει σε βάρος το παιδάκι.

Κατερινάκι βάλε μας κι εσύ την κοιλίτσα σου να την δούμε. Αύριο έχεις γιατρό ε; για να δούμε!

Ελενάκι έτσι είναι όπως τα λές πραγματικά. το κάθε παιδάκι έχει τα δικά του. Και μ' αρέσει πολύ που έχουμε εδώ την παρεούλα μας και συμβουλευόμαστε η μια την άλλη. Νοιώθω ότι μου είστε πολύ γνώριμες και πολύτιμες φίλες όλες σας!

Αθηνούλα αλήθεια; Την τάιζες κάθε μία ώρα; Μπράβο!

Σήμερα είναι πολύ ήσυχη. Να δούμε το βράδυ τι θα κάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλι χρονια πολλα να χαιρεσαι τον γιοκα σου και με το καλο το κοριτσακι σου!

Εμενα σημερα με εχει ζαλισει ο μεγαλος μου...τα νευρα μου απο το πρωι...ευτυχως που ειναι ησυχος ο μπεμπης :o Ελπιζω ηταν μονο για σημερα η λυσσα που τον επιασε ..καλα ειχαμε ξεκινησει απο ζηλιες κτλ μη το αλλαξει τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκιιιιι! Να χαίρεσαι τον Άγγελό σου, να τα εκατοστήσει και να είναι ευτυχισμένος! γιατί χάθηκες και μας ανησύχησες;; θα σε έπαιρνα τηλέφωνο αν και σήμερα δεν είχαμε νέα σου, χαίρομαι που είστε όλοι καλά! να μπεις αύριο να μας πεις τα νέα σου από το γιατρό ε; άντε κοντεύεις κι εσύ!

Αναστασία το ίδιο νιώθω κι εγώ! μπορεί να μην καταφέραμε να βρεθούμε τελικά από κοντά, αλλά νιώθω ότι γνωριζόμαστε όλες από πολύ καιρό!

Ελίζα υπομονή, λογικό είναι να ζηλεύει λιγάκι ο μεγάλος! θυμάμαι η βαφτιστήρα μου περνούσε δίπλα από το μωρό αδερφάκι της και της έσκαγε σφαλιάρες! τώρα όμως είναι τόσο αγαπημένες, γλύκα!

Πριν λίγο γύρισα από τον οδοντίατρο, πήγα εκτάκτως γιατί ένιωθα μια ενόχληση σε ένα δόντι και ελπίζω να γλιτώσω την απονεύρωση :( Εχετε κι εσείς πολύ αιμοραγία από τα ούλα; ήταν που ήταν χάλια, η εγκυμοσύνη τα αποτελείωσε! Με τρόμαξε κιόλας ο άτιμος, μου είπε ότι και στη γυναίκα του στην πρώτη της γέννα δεν κατέβαινε η μικρή, της έκαναν τεχνητούς πόνους, κοιλοπονούσε για 12 ώρες και πάλι δεν έλεγε να κατέβει, και στο τελος έκανε καισαρική... ότι χειρότερο! και πόνοι γέννας, και καισαρική! μακριά από εμάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι τι έχει τελικά το δόντι σου;

Ματώνουν τα ούλα σου ε; Κι εμένα ματωναν πολύ αλλά με το που γέννησα σταμάτησαν επομένως μην ανυσηχείς θα επανέλθει αυτό.

Μην επηρεάζεσαι από άλλες περιπτώσεις γέννας γιατί καμιά δεν είναι ίδια. Το ξέρεις αυτό έτσι; Άστους να λένε κι εσύ να σκέφτεσαι ότι θα γεννήσεις πανεύκολα. Αν έχεις καλή ψυχολογία θα πάνε όλα τέλεια.

Το πιστεύω αυτό και νομίζω ότι έπαιξε ρόλο στην δικιά μου περίπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Τι κανετε?

Εμεις ετοιμαζομαστε οικογενειακως :D:D:D Θα αφησω τον μπεμπη στην μαμα μου και θα παω μια βολτουλα με τον μεγαλο γιατι εχουμε λαλησει μες στο σπιτι! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsares mou..

Po,po exthes exasa ton logariazmome me tis wres pou eixa aggalia to vlastari mou kai shmera ponaei h plati mou..Me to pou ton akoumpousa opoudipote ektos apo thn aggalia mou eklege, nomizw pos exei ponakia sta enterakia tou kai otan einai aggalia niothei parigoria kai zestasia apo to kormi mou...Epidi emine ksipnios para poles wres o kakomirhs sths 2 telika kserathike kai den ksipnise oute gia fagito sths 3 wres pou einai les kai vazoume ksipnitiri kathe fora den tis pernaei me tpt ala thn nuxta ton ksipnisa meta apo 4,5 wres kai ton taisa telika..Twra koimate, na doume argotera ti tha mou kanei...

Afiste pou h megalh mou einai apo exthes mpoukomenh kai exei mikses,shmera to proi evixe kiolas kai exw panikovlithei :?:? Ti tha kanw an mou kolisei kai to mwro :?::?:

Elenh gia ta dontia mhn anishxeis molis gennhseis tha ginoun opos prhn kai mhn akous istories gia agrious,idika apo antres..Kai o dikos mou den eixe empedothei mexri teleftea stigmh eixame kai ola ta ala kai mia xara mou ton katevasan h maia kai o giatros mou..

Anastasia me to xeri sou pos ta pas?? Emena einai monima moudiazmena ta akra ton daxtilon mou sto deksh xeri alla safos kalitera apo prhn, toulaxiston den ponaw alo...

Emena mou eixan pei tote sthn Souhdia oi maies otan tha thilaza na mhn thn eixa kai poli volemenh thn korh gia na mhn thn pernei o upnos kai den troei, dld oxi skepazmenh na thn pirazw podarakia xerakia sinexia kai kato apo to pigouni na thn gargalaw kapou kapou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Τι κανετε?

Εμεις ετοιμαζομαστε οικογενειακως :D:D:D Θα αφησω τον μπεμπη στην μαμα μου και θα παω μια βολτουλα με τον μεγαλο γιατι εχουμε λαλησει μες στο σπιτι! :o

Axxxx elisa zilevw, kai egw thelw thn mama mou :cry::cry: kai na pigenw voltoules kseniasth..

Kala na perasete me ton megalo pleon gio :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!!!! ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ--Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ 3800 γρ + ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΕΝ ΕΝΑΙ ΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ--ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ---ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ--ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΑΙ ΖΟΡΙΣΤΟΥΜΕ---ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ--ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!! ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!!!! ΣΕ ΟΣΕΣ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΥΧΟΜΑΙ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!

Μαρίνα χάθηκες! 3.800 πήγε η μπουμπού σου ε; άντε με το καλό! ελπίζω να έχεις γεννήσει μέχρι τη Δευτέρα ένα γερό μωράκι! Μην το κάνεις σαν κι εμένα, νιώθω ότι στο τέλος θα γεννήσουν όλες και εγώ ακόμα εδώ θα είμαι =))

Αναστασία και Εύη έχετε δίκιο, πρέπει να σταματήσω να επηρεάζομαι από τους άλλους! ή τουλάχιστον να επηρεάζομαι από θετικές εμπειρίες! και κυρίως να αποβάλλω το άγχος της γέννας... Το δόντι μου ήθελε σφράγισμα και το άφηνα για μετά τη γέννα, επειδή φοβόμουν την αιμοραγία, αλλά τελικά άρχισε να με ενοχλεί το άτιμο, δεν περίμενε λίγες μέρες! να μου πεις, έτσι όπως το πάει η μπέμπα τι να σου κάνει και το δόντι, χα χα χα! μου έκανε ένα προσωρινό σφραγισματάκι (το οποίο ήδη έφυγε... :? ) και αν δεν γεννήσω νωρίτερα θα ξαναπάω τη Δευτέρα να δούμε τι θα το κάνουμε...

Ελίζα καλή βολτούλα να έχετε!!

Εύη περαστικά στην κορούλα σου, ελπίζω να μην κολλήσει και τον μπεμπάκο! ήθελε αγκαλίτσες χτες ε; έχω διαβάσει ότι, όταν έχουν κολικούς και κλαίνε, τα ανακουφίζει πολύ αν τα έχεις στην αγκαλιά σου αλλά μπρούμυτα για λίγο, δηλαδή να τον ακουμπήσεις στο ένα χέρι σου μπρούμυτα και να τον κουνήσεις. Για δοκίμασε και αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες! Τι κάνετε;

Ευάκι τι κάνει ο μπέμπης σου τώρα; Υσήχασε; Η μεγάλη σου κρύωσε; Άστα κι εγώ με μπούκωμα είμαι και πονάει και λίγο το αυτί μου. Τρεμω στην ιδέα ότι θα μου κολλήσει η μικρή. Τι θα κάνουμε μου λες;

Τα χέρια μου Ευάκι πονάνε που και που στους καρπούς. Μερικές φορές που σηκώνω την μικρή λυγίζω απ' τον πόνο (και τώρα είναι και ελαφριά...). Τι είναι αυτό το πράγμα δεν ξέρω. Λες να μας μείνει κουσούρη;

Ελίσα πως πήγε η βολτουλα;

Ελενάκι πήγαινε φτιάξτο το δοντάκι σου μην σε πονάει περισσότερο μετά κι έχεις κι αυτό.

Εχτες το βράδυ κορίτσια έκανα την απόπειρα να κοιμήσω την μικρή στο δωμάτιο της αντί στο λίκνο που έχω στην κρεβατοκάμαρά μας. Γκρίνιαζε στην αρχή (για καμια ώρα), σηκωνόμουνα και της έβαζα την πιπίλα υσήχαζε και ξαναάρχιζε. Έτσι την βγάλαμε μέχρι τις 4.00 ώσπου και σηκωθήκαμε για φαϊ. Μετά κάναμε πάλι τα ίδια αλλά δεν άντεξα το πέρα δόθε και την πήρα στο δωμάτιο μας πάλι. Σήμερα θα ξαναδοκιμάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia na sas rotisw kati, tis manoules??? Ti mpoukalia xrisimopihte??? Egw exw ta mikra ths AVENT alla otan trome sinexia pnigete kai to miso gala trexei apo ta plagia kai ginete mouskema. Ton faskionw me poditsa kai petsetoula alla exoume to xali mas meta apo kathe gevma..Den kserw an ftene oi roges h an einai polu lemargos kai ginete etsi???

Se ligo tha petaxtw mexri ta ΛΗΤΟ pou tha erthei o antras mou kai den kserw me pia na ta antikatastisw??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγω.Κοριτσια ωραια ηταν η βολτιτσα.ςον πηγα και στις κουνιες και το καταχαρηκε...δεν μπορουσα να τον ξεκολλησω βεβαια αλλα χαλαλι...καιρο ειχα να τον παω βολτα μονη μου γιατι με την κοιλουμπα δεν τον εκανα καλα!

Ευη μου περαστικα!!Λοιπον,τα αvent εχω και εγω. 2 φορες του εχω δωσει λιγο κιντερντε και μου πνιγεται και μενα αλλα πρεπει να ειναι απο την λαιμαργια γιατι και με το στηθος μου πνιγεται...Εχω παρει και της chicco τα καινουργια αλλα δεν τα εχω ακομα χρησιμοποιησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...