Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

κι εγω το σκεφτικα ενινα μου θα δειξει τη παρασκευη βγαινουν οι εξετασεις και θα ξερω,εσυ εισαι καλα τωρα με αυτο το θεμα?ποτε θα ξαναπας στο γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κι εγω το σκεφτικα ενινα μου θα δειξει τη παρασκευη βγαινουν οι εξετασεις και θα ξερω,εσυ εισαι καλα τωρα με αυτο το θεμα?ποτε θα ξαναπας στο γιατρο?

Εκτός απροόπτου την Κυριακή! έχω ραντεβού με το γιατρό κατευθείαν στο Αλεξάνδρα, όπου και θα δείξει αν θα με κρατήσει να γεννήσω ή θα με αφήσει να περάσω την ΠΗΤ. Πάντως και αρνητικές να βγουν οι εξετάσεις σου, ζήτα από το γιατρό να σου δώσει μια κρεμούλα προληπτικά, για τους λόγους που σου εξήγησα. Να είσαι και σίγουρη! Ασε που αν του πεις ότι πονάς θα το καταλάβει. Εγώ τώρα είμαι μια χαρά (μου έδωσε την κρέμα mycomycene), πέρασε ο πόνος και μπορούμε πλέον να κάνουμε και αγαπούλες με τον άντρα μου, όπως συνέστησε και ο γιατρός ;) ! αν δεν σου περάσει ο πόνος σε καταλαβαίνω, που λόγος για σεξ;; φτάνει που είναι ήδη δύσκολο με την κοιλίτσα, πόσο μάλλον αν πονάς κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Ευγενία μου επιστρέψατε ε; Να σου ζήσει κοπέλα μου, καλό σαραντισμό να έχετε! Είχες εύκολη γέννα δηλαδή;

Ελενάκι εξακολουθείς να είσαι μια κούκλα και με την κοιλουμπίτσα σου ε; Φτου,φτου! Φαίνεται ότι έχει κατέβει κιόλας!

Μελιτίνι με το καλό να μπεις αύριο κοπέλα μου και να έχεις μια υπέροχηη γέννα.

Ελίσα πως τα πας με το μωράκι σου; για πες μας είναι ήσυχο; Τρώει καλά;

Κατερινάκι περιμένουμε φωτογραφία απ' το δωμάτιο του μπεμπάκο σου ε;

Ευη τι κάνεις; το χέρι σου πως πάει; σε πονάει ακόμα; μουδιάζει;

Εχτες στολίσαμε τελικά εμεις και το τελειώσαμε κιόλας. Νοιώθω πιο ευχάριστα τώρα μέσα στο σπίτι. Είναι πιο ζεστη και χουχουλιάρικη η ατμόσφαιρα. Θα σας βάλω φώτο.

Η μικρούλα μου καλά είναι. Μέρα με την μέρα ανακαλύπτω και άλλα πράγματα απ' την φατσούλα της. Αντιδράσεις, γκριμάτσες, παραπονάκια. Θα μας τρελάνει αυτή το βλέπω. Θα μας κάνει ότι θέλει και δεν το θέλω αυτό.

Η Νάταλι που είναι ρε κορίτσια; έχετε κανα νέο της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στολίσατε κι εσείς Αναστασάκι;; και του χρόνου!! αυτό σκεφτόμουν, του χρόνου πρώτα ο Θεός θα μπουσουλάνε ή θα περπατάνε και το στόλισμα του δέντρου θα είναι μια εντελώς διαφορετική εμπειρία! κάτι σε... "επικίνδυνες αποστολές"!! χα χα χα!

Κι εγώ μόλις ετοιμαζόμουν να ανεβάσω φωτό από το δέντρο και τα λοιπά στολίδια! Δεν φαίνεται καθόλου ότι έχω σκυλοβαρεθεί μέσα στο σπίτι ε;;; δεν ξέρω τι άλλο να κάνω να περάσει η ώρα! σε μια ωρίτσα πιστεύω να έρθει ο Στέλιος και να πάμε για περπάτημα, βαριέμαιαιαιαι!

Εχει κατέβει η μπουμπού μου, αλλά δεν έχει εμπεδωθεί η ατιμούλα! τι γλυκό αυτό που είπες, ότι κάθε μέρα ανακαλύπτεις καινούρια πράγματα! και που είσαι ακόμα, όταν θα αρχίσουν να μας μοιράζουν χαμόγελα εκεί είναι που θα το χάσουμε τελείως! για την Ναταλία κι εγώ την σκεφτόμουν αυτές τις μέρες, που χάθηκε; αν δεν φανεί θα την πάρω αύριο ένα τηλέφωνο και θα σας πω!

Λοιπόν, ετοιμάζω φωτό. Αναστασία, βάλε κι εσύ να μπούμε στο πνεύμαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok Ελενάκι βγάζω φωτογραφίες και τις ανεβάζω.

Όντως του χρόνου θα γίνεται χαμός με τα στολίδια! Δεν νομίζω πως θα είνα πάνω στο δέντρο αλλά σπορπισμένα στο πάτωμα! χι,χι,χι. Πλάκα θα έχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

post-5130-13873934650118_thumb.jpgΕικόνα0120.jpg[/attachment:2jkik99z]Εικόνα0126.jpg[/attachment:2jkik99z]post-1311-13873934649868_thumb.jpgΕικόνα0122.jpg[/attachment:2jkik99z]

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!! Ο Αγιος Βασίλης ήρθε από το Νοέμβριο φέτος! :lol:

Με το καλό να φέρει το "δωράκι" του και στις υπόλοιπες εγκυούλες, αλλά και σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!

post-13463-13873935649435_thumb.jpg

post-13463-13873935650241_thumb.jpg

post-13463-13873935651038_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina τι ωραιο το σπιτακι σου!

Αναστασια μου ο μπεμπακος ειναι πολυ ησυχος τρωει και κοιμαται αμεσως.Τον θηλαζω....στην αρχη μου ειχε ερεθισει τις θηλες αλλα τωρα αρχιζουν και στρωνουν!Ελπιζω να συνεχισουμε τοσο καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Ελίζα!! εσείς στολίσατε;

Μια χαρά τα πάει ο μπεμπάκος σου! με το θηλασμό τα είχες καταφέρει εξίσου καλά και με το πρώτο παιδάκι σου; να έχουμε ελπίδες κι εμείς οι άσχετες; :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι είναι πανέμορφα όλα!!!!! Μπράβο σας! Να είστε καλά και να περνας καλά με την οικογένεια σου που θα ολοκληρωθεί σε λίγες μέρες!

Σας ανεβάζω και τις δικές μου που όμως δεν έχουν καλή ποιότητα χρωμάτων και δυστυχως δεν μπορώ να το διορθώσω αυτό.

Καλά Χριστούγεννα να έχουμε όλοι μας!

post-14103-1387393565181_thumb.jpg

post-14103-13873935652621_thumb.jpg

post-14103-13873935653421_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στολισαμε και εμεις!!!!!!!!!!!!

Μην ανησυχεις θα τα καταφερεις μια χαρ...στον πρωτο μου δεν δυσκολευτηκα καθολου...ειχε πιασει με την πρωτη την θηλη και ουτε με ειχε τραυματισει ουτε τιποτα....ενω αυτος ο μικρουλης τωρα δυσκολευτηκε να την πιασει και μοθ εχει ερεθισει τις θηλες...Μερα με την μερα ομως καλυτερευει και αυτος!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια!!! Αυριο γενναω!!!!Με καισαρικη τελικα, γιατι το μωρακι δεν εχει μπει καθολου στην λεκανη,εχει κι ενα δεσιμο με τον λωρο..οχι οτι αυτο ανησυχει τον γιατρο,αλλα λεμε τωρα!!!

Αυριο στις 06:00 θα ειμαι στο ΙΑΣΩ και κατα τις 08:00 θα ερθει κι ο γιατρος με την μαια..

Ευχομαι να πανε ολα καλα!! Κοριτσια ελπιζω καποια στιγμη-συντομα- να επικοινωνησω μαζι σας και να σας πω τα ευχαριστα!!

Φιλια σε ολες σας κι οσες ακομα περιμενετε, με το καλο τα μωρακια σας να ερθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ!!!! πραγματικά πολύ ζεστό και χουχουλιάρικο, όπως το είπες! θα περνάτε τέλειες στιγμές! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και ανταποδίδω, τα πρώτα σας Χριστούγεννα με την κορούλα σας θα είναι τα καλύτερα!

ΜΑΡΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!! καισαρικη τελικά ε; δεν πειράζει όλα καλά θα πάνε! ίσα ίσα θα έρθει πιό γρήγορα το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! θα περιμένουμε νέα σου μόλις με το καλό επιστρέψεις.

ΕΛΙΖΑ και του χρόνου λοιπόν και σε εσάς! και ευχαριστούμε που μας δίνεις κουράγιο! θα σου ζητάμε συμβουλές!

Επιτέλους μαζεύτηκε και ο έρημος ο Στέλιος, πάω να βάλω τα αθλητικά μου να πάμε για περπάτημα! Ανεβάστε και οι υπόλοιπες αν θέλετε χριστουγεννιάτικες φωτογραφίες! πολλά φιλάκια και καλό βράδυ σε μανούλες και μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία δέντρα! Μπράβο κορίτσια. Εγώ με δύο ζιζάνια δεν μπορώ να έχω ένα σπίτι στην τρίχα!!!

Αύριο γινόμαστε 1 μηνός και σήμερα που ζυγιστήκαμε είμαστε 5200γρ!!! Περνάνε οι μέρες και μεγαλώνει η μικρή.

Και εμένα οι θηλές μου βελτιώνονται, αν και οι πληγές δεν λένε να κλείσουν. Πονάω λιγότερο αλλά κάνω υπομονή γιατί ξέρω πως όταν περάσει και αυτό θα είναι σκέτη απόλαυση ο θηλασμός. Με τη δεύτερη κόρη ταλαιπωρήθηκα απίστευτα. Στους δύο μήνες που έστρωσε ο θηλασμός έγινε μια καταπληκτική εμπειρία που κράτησε 18 μήνες. Περιμένω και τώρα να ζήσω αντίστοιχες στιγμές. Το μόνο που ζητάω είναι να κοιμάται τη νύχτα. Θέλω πολλά; :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου τωρα ειδα και τις δικες σου φωτογραφιες!Πολυ ωραιες και του χρονου!

Ενινα μου καλο περπατημα!

Αθηνα τι να κανουμε...κουραγιο μεχρι να κλεισουν τελειως ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω με τον θυλασμό εδώ και τρεις μέρες έχω θέμα. Δεν την καλύπτω απ' ότι φαίνεται ή γιατί μειώθηκε η παραγωγή (που μάλλον αυτό συμβαίνει) ή γιατί τρώει περισσότερο. Τραβάει τα πρώτα 5 λεπτά απ' το κάθε στήθος και όσο και αν την αφήσω πάνω στο στήθος μετά δεν τραβάει και το νιώθω κι εγώ άδειο το στήθος μου. Αναγκαστικά πλέον της δίνω συμπλήρωμα και την βάζω στο στήθος όποτε το νιώθω γεμάτο που δυστυχώς αργεί πλέον να βαρύνει. Τι φταίει ρε κορίτσια; Μπορείτε να μου πείτε οι πιο έμπειρες τι μπορώ να κάνω; Θέλω να την θυλάσω κι άλλο αλλά δεν θέλω να την αφήνω να πεινάει κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μη το βάζεις κάτω. Αντί να θηλάζεις όποτε νιώθεις το στήθος σου πρησμένο, βάζε το παιδί στο στήθος κάθε 2-3 ώρες, ή ακόμα καλύτερα όποτε το βλέπεις ανήσυχο.

Αν το παιδί δεν χορταίνει, θα μείνει στο στήθος παραπάνω ή θα ζητήσει να θηλασει λίγο πιο σύντομα μέχρι να αυξηθεί η ποσότητα του γάλακτος που παράγεις. Αυτό συνήθως παίρνει 3 μέρες και μετά είναι και πάλι ήσυχο.

Γενικά μη κοιτάς ρολόι στον θηλασμό. Όποτε ζητήσει στήθος το προσφέρεις για όση ώρα το θέλει. Καλό είναι να δίνεις γεύμα και στήθος!

Καλη συνέχεια και δώστου να καταλάβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι υπεροχες φωτπγραφιες ειναι αυτες μπραβο κοριτσια σιγα σιγα να βαζουμε και οι υπολοιπες

εμεις σημερα πηραμε τα χαλια αυριο πιστευω να τα στρωσουμε και να στολισουμε και μεις και θα ανεβασω και γω καποιες φωτογραφιες

βεβαια ο μικρος μου πιστευει οτι οι μπαλες εχουν πανω σπουπιδια και χτες μου λπεταξε 3 χα χα χα χα χα για να δουμε στην πορεια πως θα παει εχουμε κατεβασει και το καρεκλακι του και το λικνο του και προσπαθουμε να του εξηγησουμε οτι αυτα ειναι πια για τον μπεμπη που θα ερθει σε λιγες μερες χα χα χα χα χα

anastasia εχουμε το ιδιο τραπεζακι στο σαλονι

marinax με το καλο αυριο να πανε ολα καλα φανταζομαι πως θα περιμενεις την αυριανη μερα εγω παντως την προηγουμενη της γεννας μου δεν ειχα καταφερει να κοιμηθωωωωωωωω

στο ιασω και συ γεννας?

και μενα ο δικος μου γιατρος θα με βαλει 6 το πρωι και μεχρι τις 8 να εχω γεννησει με το καλο οταν θα ερθει εκεινη η αγια μερα χα χα χα χα χα

enina μου καλη βολτουλααααααααααααααααααααααααααα

athinak μου με 2 παιδακια ποτε το σπιτι δεν ειναι στην τριχα εδω με ενα και ενω μαζευεις ξαναγινεται πανικος και γω τωρα που εβγαλα τα πραγματα ενω ολα τα χα μαζεμενα παλλι το σπιτι σαν βομβαρδισμενο φαινεται χα χα χα χα ευτυχως αυριο παω να κανω τις τελευταιες εξετασουλες αιματος κτλ και ερχεται και η μαμα μου να βαλει ενα χερακι και 2 μην σας πω

ευτυχως που μας δινεις κουραγιο με το θεμα του θυλασμου παρολου που περασες αρκετα

παντως οχι δεν ζητας τιποτα σπουδαιο ο υπνος ειναι ενα απο τα ωραιοτερα αγαθααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalimeraaaaaaaaaa............ :) se 2 wres mpainw sto nosokomeio gia na gennisw me proklisi...tha ta poume apo deutera...sas euxaristw oles gia ties euxes....kali leuteria se oses emeinan apo mas [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αναστασια μου στα 5 λεπτα που τρωει την βλεπεις οτι χορταινει ή ζηταει και άλλο?

Μπορει να ειναι αρκετα τα 5 λεπτα και να χορταινει γιατι και εμενα τις περισσοτερες φορες απο 5 λεπτα τρωει και ξερενεται στον υπνο.Μας ειδε και η παιδιατρος και εχει παρει σε 10 μερες 300 γρμ οποτε μια χαρα τρωει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalimeraaaaaaaaaa............ :) se 2 wres mpainw sto nosokomeio gia na gennisw me proklisi...tha ta poume apo deutera...sas euxaristw oles gia ties euxes....kali leuteria se oses emeinan apo mas [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Melitini eftase h wraaaaaaaaaaaaa???????????? Me enan pono kopela mou, etimasou na zhseis thn pio sigglonistikh mera ths zwhs sou mexri shmera...Otan vgite tha perimenoume na diavasoume nea sas. Filia :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!με το καλο μελιτινι το μωρακι σου και με εναν πονο περιμενουμε νεακια σου.ενινα το σπιτακι σας ειναι ονειρεμενο!μπραβο!θα το πω στο γιατρο για τον πονο.αυριο μεσημερι εχω ραντεβου.αναστασια μουυπομονη με το θηλασμο,βεβαια εγω δεν ειμαι εμπειρη για να σε συμβουλεψω αλλα γενικα επειδη το εχω ψαξει πολυ ξερω οτι τις περισσοτερες φορες που οι γιατροι δινουν συμπληρωμα ειναι περιττο.και οτι τα μωρακια δεν χρειαζονται παραπανω γαλα απο αυτο που εχουμε ακομα κι αν νομιζουμε οτι ειναι λιγο.βεβαια κι εγω πιστευω θα αγχωνομουνα και θα του εδινα συμπληρωμα...μην ανησυχεις παντως οπως και να'χει η μικρη σου ειναι παντα χορτατη κι εσυ κανεις οτι καλυτερο γι'αυτη σιγουρα!

εγω κοριτσια νοιωθω οτι εχω βαρυνει απιστευτα, και βαριεμαι να κουνισω....εχω δουλιτσες αρκετες να κανω στο σπιτι σημερα και αυριο προστοπαρον ομως δεν το εχω παρει αποφαση! :ymdaydream: ουτε χριστουγενιατικα δεν εχουμε αγορασει ακομα μιας καιο αντρας μου εχει πολυ δουλεια τελευταια και ειναι κουρασμενος οταν γυρναει.γενικα εχω λιωσει στο καναπε και απο διαθεση 0.τι η χριστουγενιατικη ατμοσφαιρα τι ο αντρας μου που ολο με καλοπιανει ...τιποτα δεν μου φτιαχνει τη διαθεση και απο νευρακια..καλα κρατω!οι ορμονες μου παιζουν περιεργα παιχνιδια!το μονο που δεν μου εχει αλλαξει καθολου ειναι η ορεξη ξεκινησα να τρωω πρωι πρωι μανταρινια,μετα ενα τοστ,μετα κεικ μετα φανουροπιτα...νομιζω ο αντρας μου θα ψαχνει σελιγο για δευτερη δουλεια για να με ταισει!αντε παω τωρα να κανω καμια δουλεια και μπανακι μπας και ξυπνησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...