Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Βαγιούλα να σας ζήσειιιιιιιιι!!!! Όλα πήγαν τέλεια ε; Μπράβο σας! Περιμένουμε να μας περιγράψεις την εμπειρία σου απ' ότι κατάλαβα ήταν απίστευτα σύντομη. Τι καλά!

Ευάκι έτσι ακριβώς! Θα καθόντουσαν (εκεινοι που σου λένε γιατί βγήκατε εξω) 40 μέρες μέσα; Δεν παλευεται!

Κατερινάκι προσπαθώ να φανταστώ το δωματιο σας! Θα είναι σίγουρα παραμυθένιο. Για βάλε καμια φωτογραφία να το δούμε.

Κι εγώ κορίτσια αύριο θα ξεκινήσω να στολίζω σιγα σιγά. Όταν ολοκληρώσουμε το στολισμα βρε κορίτσια όλες μας δεν βάζουμε κι απ' αυτό καμια φωτογραφία για να μπούμε και στο κλίμα πιο όμορφα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσιαααααααα!!!

Πω πω και αλλα γεννητουρια!!ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Να σας ζήσει η μπεμπα σας Βάγια!!!!Και εσυ καλη λοχεια κοριτσακι μου!!!

Ρε κοριτσια δεν κανετε μια λιστα με το ποιες εχουν γεννησει και ποιες μένουν;;;

Τωρα ποιες έχουν σειρα;;;;Η Ενινα;;;Η Ειρηνη απ'ότι ξερω μπαινει την άλλη Δευτερα μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πήρα απο τη λίστα της Μαρίας.

mariakrhth-->01/11...αγορι....ΜΑΝΩΛΗΣ.Να σας ζήσει!!!!!

kataifaki-->2/11...κοριτσι ???

Dimitra83-->3/11..κοριτσι ???

mango-->4/11...κοριτσι ???

ΙΝΑ 2006-->10/11..κοριτσι ???

Evi.D --> 11/11...αγορι....ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ Να σας ζήσει!!!!!

bagelitsa-->13/11 ???

Anastasia123 --> 20/11..κοριτσι ???

MeLiTiNi.X-->23/11...αγορι ???

melisoula-->24/11...κοριτσι..ΕΡΩΦΙΛΗ Να σας ζήσει!!!!!

sienna-->24/11 ???

Εvipapa --> 25/11 Να σας ζήσουν!!!!!!!!!

eugeniafrapa-->25/11...αγορι....ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ Να σας ζήσει!!!!!

Aggeliki_37--> 27/11 ???

crazy-->29/11..αγορι Να σας ζήσει!!!!!

Mariakap75-->29/11...αγορι Να σας ζήσει!!!!!

Εlisa --> 29/11..αγορι....ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ???

katerinatel --> 02/12-->αγορι

marinax --> 06/12...αγορι

μαμα παναη --> 7/12...αγορι.... ΓΡΗΓΟΡΗΣ-ΣΤΕΛΙΟΣ

enina-->7/12...κοριτσι

asterias --> 09/12...κοριτσι

rapanaki-->12/12..αγορι

merula-->12/12...αγορι

marinapapa--> 12/12...κοριτσι

αγαπακι83-->15/12

fairytale-->17/12...κοριτσι

maryangel-->17/12...κοριτσι

NIRO-->17/12...κοριτσι

nika --> 18/12

natali.str --> 19/12...κοριτσι

mariareti --> 20/12

kbotzo --> 21/12

Jada --> 21/12-->αγορι...ΙΑΣΟΝΑΣ

theano --> 22/12

Demi80 --> 22/12

Katerina_85-->25/12...αγορι

zwoula_ --> 25/12

maraki82 --> 27/12

papa.s --> 27/12

ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ-->29/12...κοριτσι

panayiota --> 29/12...αγορι

irva9 --> 30/12

SWEET MAMMY-->31/12

Αν ξερετε κάτι βάλτε και τα δικα σας σχόλια!!!! :x:x:x:x:x:x:x

Αντε να μεγαλωνει η λίστα μας.

Αθηνα μου βαλε και εσυ το δικο σου όνομα!!!!Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πήρα απο τη λίστα της Μαρίας.

mariakrhth-->01/11...αγορι....ΜΑΝΩΛΗΣ.Να σας ζήσει!!!!!

kataifaki-->2/11...κοριτσι ???

Dimitra83-->3/11..κοριτσι ???

mango-->4/11...κοριτσι ???

ΙΝΑ 2006-->10/11..κοριτσι ???

Evi.D --> 11/11...αγορι....ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ Να σας ζήσει!!!!!

bagelitsa-->13/11 ???

Anastasia123 --> 20/11..κοριτσι ???

MeLiTiNi.X-->23/11...αγορι ???

melisoula-->24/11...κοριτσι..ΕΡΩΦΙΛΗ Να σας ζήσει!!!!!

sienna-->24/11 ???

Εvipapa --> 25/11 Να σας ζήσουν!!!!!!!!!

eugeniafrapa-->25/11...αγορι....ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ Να σας ζήσει!!!!!

Aggeliki_37--> 27/11 ???

crazy-->29/11..αγορι Να σας ζήσει!!!!!

Mariakap75-->29/11...αγορι Να σας ζήσει!!!!!

Εlisa --> 29/11..αγορι....ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ???

katerinatel --> 02/12-->αγορι

marinax --> 06/12...αγορι

μαμα παναη --> 7/12...αγορι.... ΓΡΗΓΟΡΗΣ-ΣΤΕΛΙΟΣ

enina-->7/12...κοριτσι

asterias --> 09/12...κοριτσι

rapanaki-->12/12..αγορι

merula-->12/12...αγορι

marinapapa--> 12/12...κοριτσι

αγαπακι83-->15/12

fairytale-->17/12...κοριτσι

maryangel-->17/12...κοριτσι

NIRO-->17/12...κοριτσι

nika --> 18/12

natali.str --> 19/12...κοριτσι

mariareti --> 20/12

kbotzo --> 21/12

Jada --> 21/12-->αγορι...ΙΑΣΟΝΑΣ

theano --> 22/12

Demi80 --> 22/12

Katerina_85-->25/12...αγορι

zwoula_ --> 25/12

maraki82 --> 27/12

papa.s --> 27/12

ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ-->29/12...κοριτσι

panayiota --> 29/12...αγορι

irva9 --> 30/12

SWEET MAMMY-->31/12

Αν ξερετε κάτι βάλτε και τα δικα σας σχόλια!!!! :x:x:x:x:x:x:x

Αντε να μεγαλωνει η λίστα μας.

Αθηνα μου βαλε και εσυ το δικο σου όνομα!!!!Φιλάκια

Εγω Παναγιώτα μου ειμαι αυτη. Εχω αλλαξει λίγο το nickname μου. Οπότε πρέπει να με βάλεις 3/11 που γέννησα και ξέρουμε και το όνομα πλέον Σοφία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ εγκυουλες,μανουλες και μωρακια..................

καποιες θα γεννησουμε μεσα στην βδομαδα,αντε να κλεισουμε το ποστακι μας και να ανοιξουμε καινουργιο για τα μωρακια μας(αν φυσικα προλαβαινει να μπει καμμια μας) :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Βαγια να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!

Εμενα ηρθε χθες η μαμα και οι αδερφες μου και στολισαμε το σπιτι. Τι καλα!!!

Ο γιατρος προχθες με ειδε 2 λεπτα γιατι ειχαν κλειστα τα απογευματινα ιατρεια στο νοσοκομειο.

Δε μου ειπε κιλα του μπεμπη, αλλα κοιταξε μονο το αμνιακο που ειναι αρκετο και τον πλακουντα που ειναι ακομη μια χαρα. Θα παω να με δει στις 7-12 την αλλη τριτη.

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Βαγια να σου ζησει!!!

Ειρηνακι δικιο εχεις πρεπει να ανοιξουμε το επομενο ποστ....ποια θα το ανοιξει???

Παναγιωτα και εγω εχω γεννησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!τελικα δεν καναμε χθες τον γουινι στο τοιχο αλλα τον αστεριξ τον οβελιξ και τον ιντεφιξ !μολις ξεμπερδεψω απο κατι δουλιτσες σημεραθα σας βαλω φωτο απο τη ζωγραφια και τη κουρτινα μας.

βαγια να σας ζησει το κοριτσακι σας!!!ειναι παντα γερο και καλοτυχο!!!

ευη τελεια που πηγατε βολτιτσα αφου εγκρινει και η παιδιατρος μην ακους κανεναν,οι αντ

ρες επειδη ειναι στην απεξω ολο λογια ειναι,εγω ειχα πριν μερες συζητηση με εναν που ηταν λει κατα τις επισκληριδιου γιατι η γυναικα λεει πρεπει να νιωθει τον πονο για να γινει καλη μαμα!!!αρες μαρες κουκουναρες δηλαδη!!!!κι εγω του απαντησα οτι οποιος ειναι εξω απο το χορο πολλα τραγουδια ξερει :evil:

ενινα φανταζομαι το σπιτακι σας για να κανετε τοσες ωρες στολισμα θα ειναι τελειο,εμεις θα στολισουμε την κυριακη

παναγιωτα μου κι εμεις εχουμε καταληξει πλεον σε ονομα γιαννης!πως τα πας ?

φιλακια θα μπω αργοτερα να βαλω φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK --> 01/11...κορίτσι....ΙΛΙΑΝΑ

mariakrhth-->01/11...αγορι....ΜΑΝΩΛΗΣ.Να σας ζήσει!!!!!

kataifaki-->2/11...κοριτσι ???

Dimitra83-->3/11..κοριτσι ???

mango-->4/11...κοριτσι ???

ΙΝΑ 2006-->10/11..κοριτσι ???

Evi.D --> 11/11...αγορι....ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ Να σας ζήσει!!!!!

bagelitsa-->13/11 ???

Anastasia123 --> 20/11..κοριτσι...ΣΟΦΙΑ

MeLiTiNi.X-->23/11...αγορι ???

melisoula-->24/11...κοριτσι..ΕΡΩΦΙΛΗ Να σας ζήσει!!!!!

sienna-->24/11 ???

Εvipapa --> 25/11 Να σας ζήσουν!!!!!!!!!

eugeniafrapa-->25/11...αγορι....ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ Να σας ζήσει!!!!!

Aggeliki_37--> 27/11 ???

crazy-->29/11..αγορι Να σας ζήσει!!!!!

Mariakap75-->29/11...αγορι Να σας ζήσει!!!!!

Εlisa --> 29/11..αγορι....ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ???

katerinatel --> 02/12-->αγορι

marinax --> 06/12...αγορι

μαμα παναη --> 7/12...αγορι.... ΓΡΗΓΟΡΗΣ-ΣΤΕΛΙΟΣ

enina-->7/12...κοριτσι

asterias --> 09/12...κοριτσι

rapanaki-->12/12..αγορι

merula-->12/12...αγορι

marinapapa--> 12/12...κοριτσι

αγαπακι83-->15/12

fairytale-->17/12...κοριτσι

maryangel-->17/12...κοριτσι

NIRO-->17/12...κοριτσι

nika --> 18/12

natali.str --> 19/12...κοριτσι

mariareti --> 20/12

kbotzo --> 21/12

Jada --> 21/12-->αγορι...ΙΑΣΟΝΑΣ

theano --> 22/12

Demi80 --> 22/12

Katerina_85-->25/12...αγορι

zwoula_ --> 25/12

maraki82 --> 27/12

papa.s --> 27/12

ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ-->29/12...κοριτσι

panayiota --> 29/12...αγορι

irva9 --> 30/12

SWEET MAMMY-->31/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνουλα συννενοημενες ειμασταν βρε;;;Τι κανεις κοριτσαρα μου;;;Φιλακια στις ομορφιες σου!!!!

Οποτε η Λιστα μας γίνεται

AthinaK --> 01/11...κορίτσι....ΙΛΙΑΝΑ Να σας ζήσει!!!!!

mariakrhth-->01/11...αγορι....ΜΑΝΩΛΗΣ.Να σας ζήσει!!!!!

kataifaki-->2/11...κοριτσι ???

Anastasiataka --> 03/11..κοριτσι Να σας ζήσει!!!!!

Dimitra83-->3/11..κοριτσι ???

mango-->4/11...κοριτσι ???

ΙΝΑ 2006-->10/11..κοριτσι ???

Evi.D --> 11/11...αγορι....ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ Να σας ζήσει!!!!!

bagelitsa-->13/11 ???

MeLiTiNi.X-->23/11...αγορι ???

melisoula-->24/11...κοριτσι..ΕΡΩΦΙΛΗ Να σας ζήσει!!!!!

sienna-->24/11 ???

Εvipapa --> 25/11 Να σας ζήσουν!!!!!!!!!

eugeniafrapa-->25/11...αγορι....ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ Να σας ζήσει!!!!!

Aggeliki_37--> 27/11 ???

crazy-->29/11..αγορι Να σας ζήσει!!!!!

Mariakap75-->29/11...αγορι Να σας ζήσει!!!!!

Εlisa --> 29/11..αγορι....ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Να σας ζήσει!!!!!

katerinatel --> 02/12-->αγορι

marinax --> 06/12...αγορι

μαμα παναη --> 7/12...αγορι.... ΓΡΗΓΟΡΗΣ-ΣΤΕΛΙΟΣ

enina-->7/12...κοριτσι

asterias --> 09/12...κοριτσι

rapanaki-->12/12..αγορι

merula-->12/12...αγορι

marinapapa--> 12/12...κοριτσι

αγαπακι83-->15/12

fairytale-->17/12...κοριτσι

maryangel-->17/12...κοριτσι

NIRO-->17/12...κοριτσι

nika --> 18/12

natali.str --> 19/12...κοριτσι

mariareti --> 20/12

kbotzo --> 21/12

Jada --> 21/12-->αγορι...ΙΑΣΟΝΑΣ

theano --> 22/12

Demi80 --> 22/12

Katerina_85-->25/12...αγορι

zwoula_ --> 25/12

maraki82 --> 27/12

papa.s --> 27/12

ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ-->29/12...κοριτσι

panayiota --> 29/12...αγορι

irva9 --> 30/12

SWEET MAMMY-->31/12

Ειναι με τις ημερομηνιες Πιθανου τοκετου.Απλως να ξερουμε ποια κοριτσια μας ειναι ηδη μανουλες. :x:x

Με το καλο όλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας! Σε όσες γέννησαν τις πιο καλές ευχές εύχομαι και σε όσες περιμένουμε με ένα πόνο και τα παιδάκια μας να είναι κουκλιά γεμάτα υγεία! Εγώ περιμένω στις 21 Δεκεμβρίου σύμφωνα με τις μετρήσεις του ακτινολόγου την 12 εβδομάδα, αλλά ελπίζω να γεννήσω λίγες μέρες πιο πρίν! Εϊναι αγοράκι και το όνομα αυτού Κυριάκος. Πολλά φιλιά! Α, ακούστε κ κάτι παράξενο. Στην 35 εδομάδα κεφάλι μωρού κάτω, την 36 εβδομάδα το παιδί σε ισχιακή θέση και σήμερα 37 εβδομάδα το κεφάλι κάτω. Ελπίζω να μείνει στη θέση του από δω κ μπρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! τι κάνετε; Αγαπάκι καλώς ξαναήρθες στην παρέα μας και με το καλό να γεννήσουμε γερά μωράκια όσες έχουμε απομείνει! πραγματικά παράξενο αυτό που είπες, πως τα κατάφερε το αγοράκι σου να γυρίσει τώρα, και μάλιστα 2 φορές;;; αρσενικός Κομανέτσι!!

Εβαλα καινούρια φωτο στο προφίλ μου, για να ανταποκρίνεται στην πραγματική τεράστια κοιλουμπίτσα μου :D ! Κορίτσια δεν ξέρω αν το έχετε πάθει κι εσείς, πολλές φορές γελάω με τον εαυτό μου γιατί πλεον κάποιες κινήσεις είναι τόσο δύσκολες! χθες π.χ. είχα καθίσει φαρδιά-πλατιά κάτω στο πάτωμα για να ξεσκονίσω το τραπεζάκι του σαλονιού και μετά που ήθελα να σηκωθώ... αδύνατον :lol: ! κοίταξα με βλέμμα απελπισίας τον άντρα μου, γελώντας ταυτόχρονα, "Τώρα;; πως θα σηκωθώ;;" του είπα με παράπονο, και έσκασε κι αυτός στα γέλια και ήρθε και με σήκωσε!

Μια εβδομάδα έμεινε μέχρι να έρθει το μωράκι μας, και τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα! από τη μία ανυπομονώ να γεννήσω γιατί μόνο όταν θα ακούσω το κλάμα της και μου πουν ότι είναι καλά θα ηρεμήσω επιτέλους, από την άλλη κάθομαι και χαζεύω την κοιλιά μου που παίρνει τόσα σχήματα κάθε φορά που κουνιέται και χαίρομαι που το ζω! σκέφτομαι ότι εκεί μέσα είναι ασφαλής και μπορώ να την προστατέψω. Φαντάζομαι ότι όλες το ίδιο νιώθουμε προς το τέλος, θυμάμαι που κάτι παρόμοιο έλεγε και η ΜαρίαΚρήτη! αλήθεια που χάθηκε; ίσως να μετακόμισε και να μην έχει ίντερνετ ακόμη...

Κατερίνα καλορίζικο, θα περιμένουμε φωτό!

Αναστασία ωραία η ιδέα σου να ανεβάσουμε φωτο χριστουγεννιάτικες! θα προσπαθήσω να βάλω!

Jada ευτυχώς είναι καλά τελικά ο πλακούντας ε; μια χαρά θα πάνε όλα!

Ρηνιώ, μας βλέπω να γεννάμε την ίδια μέρα τελικά! δεν με βλέπω να γεννάω πριν την ΠΗΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια?

Αγαπακι καλως ηρθες στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σου!

Δεν το πιστευω ποτε περασαν 9 μερες απο τι μερα που γεννησα ....σαν χθες μου φαινεται.

Ο μπεμπουλης μου ειναι αρκετα ησυχος μακαρι να συνεχισει ετσι γιατι ο μεγαλος ποτε δεν ηταν ησυχος!!!

Για πειτε ποιες εχετε μεινει τωρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια?

Αγαπακι καλως ηρθες στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σου!

Δεν το πιστευω ποτε περασαν 9 μερες απο τι μερα που γεννησα ....σαν χθες μου φαινεται.

Ο μπεμπουλης μου ειναι αρκετα ησυχος μακαρι να συνεχισει ετσι γιατι ο μεγαλος ποτε δεν ηταν ησυχος!!!

Για πειτε ποιες εχετε μεινει τωρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...... [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας ακομη καλυτερα.....εγω τελικα μπαινω στο νοσοκομειο Τεταρτη μεσημερι αλλα θα γεννησω πεμπτη με προκληση....(ελπιζω φυσιολογικα και οχι με καισαρικη) δυστυχως αν και ξεπερασα την πητ δεν εχω ουτε διαστολη, ουτε πονακια...τιποτα.... :| επρεπε να ειχα κοψει το μαγνησιο εδω και ενα μηνα αλλα η χαζη το επαιρνα χωρις να ξερω....3 τη μερα κι ολας τρομαρα μου... :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MelitiniEuxome na vgei to mwro sou xoris poles epemvasois apo ton giatro sou kai afou sou dinei meres perithorio einai polu pithano na gennhseis apo monh sou..Kalh lefteria.

Ευη αφου δεν θελει να βγει δεν γινεται αλλιως....ασε που απο τη μερα που ξεπερασα την πητ τρεμω μην παθει τιποτα ο πλακουντας η πεσουν οι παλμοι της καρδιας του.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελιτινι δηλαδη το αργοτερο ποτε μπαινεις?.

μπεμπακος τεταρτη μπαινω τελικα αλλα θα γεννησω πεμπτη γιατι το φαρμακο της προκλησης θα μου το δωσουν τεταρτη βραδυ....αντε να δω τι πονους θα περασω κι εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melisoula να σου ζήσει το κοριτσάκι σου ,τοκετός σε μια ώρα τι υπέροχα!

Ευη με τον φασουλα σου τί κάνεις?

enina αυτο που έγραψες ...και τώρα πώς θα σηκωθώ ...το έχω πει πολλές φορές τώρα τελευταία ,ολόκληρη τελετουργία βρε παιδί μου μεχρι να βρω λύση :lol:

melitini πώς και δεν στο είπε κανεις να σταματήσεις το μαγνήσιο?και τρία κιόλας την ημέρα!ευτυχώς όλα καλά πάντως ,αντε μερες σου έμειναν κοπέλα μου μεχρι να πάρεις τον μπέμπη σου αγκαλιά!

Mpempakos όλοι οι γαλάτες στις ζωγραφιές τελικά και θα έχουν και υπέροχα χρώματα υποθέτω..

εγώ κοριτσάκια αναρωτιέμαι τώρα τελευταία αν πήρα αρκετά είδη προικος ,πετσετες ,σεντονια,κουβερτες κτλ...σκέφτηκα οτι θα μου φέρουν και δώρα και δεν έκανα υπερβολες στα ψώνια,λέτε να ξεμείνω?μπαααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Είμαστε σπίτι μας και εμείς!!

Γυρίσαμε μαζί με τον μπέμπη μας!!! Είναι απίστευτες αυτές οι στιγμές!!

Είμαι ερωτευμένη...σας το είπα????? Πολύ πολύ ερωτευμένη!!! :x:x:x:x

=((:x:x:x:x Δεν έχω καθόλου χρόνο για να διαβάσω τα προηγούμενα - ελπίζω κάποια στιγμή να το κάνω..

Λοιπόν η εμπειρία του τοκετού είναι απίστευτη και κυρίως η στιγμή που σου φέρνουν το μωρό στην αγκαλιά...μην έχετε άγχος καθόλου!!

Ο μπέμπης μας γεννήθηκε 3450 και 52 πόντους - είναι ένας κούκλος με καρφάκια (τρελό μαλλί!!)

Είναι σχετικά ήρεμος όλη την ημέρα και το βράδυ κάνουμε πάρτυ... :((:((:((:(( όσο ήμουν στο ΙΑΣΩ κοιμόμουν περίπου 3-4 ώρες. Ελπίζω εδώ να είναι λίγο καλύτερα και να κοιμάμαι λίγο παραπάνω την ημέρα.

Θηλάζουμε αποκλειστικά χωρίς κανένα πρόβλημα (από την πλευρά του μπέμπη) απο την στιγμή που ήρθαμε σε αυτό τον κόσμο και έχουμε πολύ πολύ όρεξη για γάλα...για αυτό και υπερφόρτωση στο στήθος μου και δημιουργία γρομπαλακίων..τρελός πόνος, τρελό μασάζ και κλάμα και άδειασμα με θήλαστρο για να μην πάθουμε μαστίτιδα. Ελπίζω σύντομα να καταφέρουμε να ρυθμίσουμε την παραγωγή και να μην υποφέρω έτσι..και να καταφέρω φυσικά να συνεχίσω να θηλάζω.

Γυρισαμε χθες απο το νοσοκομείο και προσπαθούμε ακόμα να συντονιστούμε και να βρούμε τους ρυθμούς μας - που θα πάει θα τα καταφέρουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eugenia sto pa den sto pa xaxaxaxaxa :lol::lol: An gennh8ei o gios den tha exeis matia gia alon antra..

Kati ginete telika me tis mamades kai tous gious....

Kalo sarantizmo na exete kai esois, na sou zhsei to antraki sou...

Oso gia ta ala tha ta vrite me ton kairo mhn anxonese.. Fantazome pos tha exeis voh8ia sto spiti apo thn mama sou opote esu afosiosou ston mikro....Filia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε πω πω μεχρι να διαβασω τι ειχατε γραψει μου πηρε λιγη ωριτσα αλλα τα καταφερααααααααααααααα

evi μου πω πω εισαι θεα εχεις χασει ηδη 10 κιλακια και σου μενουν μονο 2 δεν εχω λογιαααααααααααααααα

anastasiataka ναι δεν ξερω πως τα καταφερα αλλα τα καταφερα και ετσι τα παιδακια μου θα εχουν ιδια ημερομηνια γενεθλια με 2 χρονια διαφορα και το καλο ειναι οτι ο μικρος που ερχεται εχει ηδη ρουχα παπουτσια απο τον μεγαλοοοοοοοοοοοοοο οχι οτι αυτο με εμποδισε να κανω καποια παραπανω ψωνακια για το νεο μελος αλλα λεμε τωρα χα χα χα χα χα

με το στολισμα πως τα πατε???

melitini μου σου εδωσε παραταση 7 ημερες κουραγιοοοοοοοοοοοοοοοο αλλα τελικα θα σε βαλει αυριο το βραδακι μεσα???και πεμπτη με το καλο γεννας???ευχομαι ολα να σου πανε καλα και να γενησεις φυσιολογικα οπως το θες

μπεμπακο φανταζομαι οτι το δωματιο θα εχει υπεροχα χρωματα ελπιζω συντομα να βαλεις φωτογραφιες να το δουμε και μεις

εμεις στο δωματιο του γιαννη-εχει το ιδιο ονομα με το δικο σου αστερακι πουθα ερθει στον κοσμο-

εχουμε φτιαξει μια φαρμα με ολα τα ζωα και καθε μερα που ξυπναει ο δικος μου λεει στο καθενα ξεχωριστα καλημερααααααααααααα πολυ γελιο

melisoula να σας ζησει η κορουλα σας να ναι γερη και δυνατη και παντα ευτυχισμενη

πως εισαι???

jada μου ειναι υπεροχο να εχεις βοηθεια και φυσικα απο την μαμα σου και μενα η δικαι μου θα ρθει αυριο να με βοηθησει να στολισουμε και να σιδερωσουμε τα ρουχα του μωρου

θα σε δει 7/12 ξανα για να σου πει ποτε θα μπεις???

agapaki85 ζωηρος ο μικρουλακος σου ε???και μενα καπως ετσι κανει αλλα τον γιατρο μου δεν τον απασχολει πια η θεση αν και τωρα εδω και 2 βδομαδες ειναι με το κεφαλι κατω γιατι θα μπω με ραντεβου και καισαρικη

enina μου εισαι πολυ ομορφη με την φουσκωτη κοιλιτσα σου και γω εβαλα καινουργια αλλα με τοσο μεγαλη κοιλια μονο η κοιλια μου χωραγεεεεεεεεεεεεε χα χα χα χα χα χα χα

και μενα ο αντρας μου μετραει σε ποσα λεπτα σηκωνομαι καθε φορα που κανω καποια δουλεια και εχω κατσει αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

merula στανταρ θα σου φερουν διαφορααααααααααααααααααααα αρα μην ανυσηχεις καθολου διαφοαρα σετ προικας και πολλα ρουχαλακιαααααααααααααααααααααααααααααα

eugenia μου να σου ζησει ο μπεμπης με τα καρφακιαααααααααααααααααααα χι χι χι χιχ

αχ οσο καθομαστε στο μαιευτηριο ειναι ολα καλα ειμαστε κατα ενα τροπο αρχοντησες χι χι χι χι μα ςτα φερνουν αλλαγμενα πλυμενα καθαρα και μεις απλα τα χαζευουμε και τα ταιζουμε με οποιον τροπο μπορουμε

ευχομαι ολα να σου πανε καλυτερα με το θεμα του θυλλασμου

εμεις κυριακη πηγαμε στο αττικο ζωολογικο παρκο και ο γιαννακης μου μαγευτηκε θελει να ξαναπαμε γιατι ετσι και αλλιως δεν τα ειδαμε ολα αλλα το θεαμα με τα δελφινια ηταν υπεροχο

θα ξαναπαμε στανταρ αλλα ειπαμε με τον αντρα μου να βγαλουμε καρτα για εναν χρονο γιατι ο μικρος θα θελει να πηγαινει πολλες φορες και οικονομικα θα ξεπαραδιαστουμε χα χα χα χα χα χα χα

οσες δεν εχετε παει να πατε ειναι υπεροχαααααααααααααααααααα αξιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια μου να σας ζησει ο μπεμπακος!Τελικα δεν καταφεραμε να τα πουμε στο Ιασω ;)

Και εμενα αυτη τη φορα το στηθος τουμπανο...ολο κομπρεσουλες και μασαζ ειμαι!

Που θα παει θα καταφερουμε να το φερουμε στα ισια!!!!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!!!

Ευγενία να σου ζήσει ο έρωτας της ζωής σου :D !!! Μοναδικές στιγμές οι πρώτες μέρες στο σπίτι ε; ανυπομονούμε κι εμείς! βέβαια με τρόμαξες λίγο που είπες ότι το βράδυ κάνει πάρτυ... αν θυμάμαι καλά κι εσένα από την κοιλιά έτσι δεν έκανε; άρα τα ίδια να περιμένω κι εγώ! Ας βγει γερή και θα το υπομείνω κι αυτό η μάνα! :lol:

Μελιτίνη μπαίνεις κι εσύ αύριο ε; με ένα πόνο και με ένα γερό μωράκι!

Η Ρουλίτσα μας που είναι να μας πει κι εκείνη για τον δικό της έρωτα;;

Ραπανάκι πανέμορφη κι εσένα η κοιλίτσα σου!! φτου φτου! εε έχεις τραβήξει κοντινή για αυτό χωράει μόνο η κοιλιά, χα χα χα! εγώ είδες, από μακριά ο φωτογραφικός φακός! :D:lol:

Εγώ δεν έχω νέα, η μπέμπα στην κοσμάρα της καλοπερνάει εκεί μέσα! την Κυριακή θα πάω στο νοσοκομείο να με δει ο γιατρός, αν θα με κρατήσει ή όχι δεν ξέρω! ο άντρας μου λέει ότι αν μέχρι τότε δεν γεννήσω, να μείνω για πρόκληση να ξεμπερδεύουμε... εγώ δεν ξέρω, φοβάμαι λίγο τους τεχνητούς έχω ακούσει ότι πονάς περισσότερο από τους φυσιολογικούς και σκεφτόμουν να παρατείνω αν μπορώ την ΠΗΤ. Προς το παρόν κάνουμε ό,τι μπορούμε να την "βοηθήσουμε" να βγει ;) αλλά δεν βλέπω φως!!! Αυτά προς το παρόν, φιλάκια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!ευγενια να σας ζησει ο μπεμπης!!!!πρεπει να ειναι μοναδικες οι στιγμες που ζεις και να τις απολαυσεις οσο μπορεις περισσοτερο!

ενινα τεραστια κοιλια σα τη δικια μου κατι,μη νομιζεις κι εγω τελευταια αν ειναι να γελασω θα ειναι σιγουρα για το πως εχω γινει...κι ο αντρουλης μου δε χανει στιγμη για να με δουλεψει :evil:

μελιτινι με ενα πονο σου ευχομαι να γεννησεις χωρις ταλαιπωριες και ναπαρεις αγκαλια το μπεμπακι σου!

ραπανακι συνονοματα τα βλασταρια μας ε?χθες δε προλαβα αλλα το βραδυ θα επιχειρησω να σας βαλω φωτο!

εγω σημερα ειχα τις τελευταιες εξετασεις..αιματος ουρων και γυναικολογικες για να αποκλεισουμε ενδεχομενου να γεννηθει το παιδι με μικροβιο..ολο το βραδυ κοιμηθηκα ελαχιστα γιατι με πιεζε ο μπεμπης στο στομαχι αφορητα...και σημερα γενικα εχω πονακια πολλων ειδων και πετρωματα.ο μπεμπης παντως ειναι ακαθεκτος και ιδιαιτερα ζωηρος το καμαρι μου!μεθαυριο εχω γυναικολογο να μας πει αν εχει κατεβει καθολου και θα με εξετασει και απο κατω :shock: εχω μια απορια βρε κοριτσια..σημερα στη γυναικολογικη εξεταση που μου πηραν υγρο μου την εκαναν με μια πολυ λεπτη μπατονετα και πεθανα στο πονο...πως θα τη παλεψω να με εξετασει και ο γιατρος απο κατω????τις τελευταιες βδομαδες εχω σκληρυνει πολυ στην ευαισθητη περιοχη...καλα για σεξ δε κανω λογο πια...οι πορτες ειναι κλειδαμπαρομενες για τα καλα και δεν ανοιγουν με τιποτα...συμβαινει και με σας αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι αν και κάθε περίπτωση και κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, θα σου πω τι έπαθα εγώ. Είχα ακριβώς το ίδιο με σένα, ακόμα και στην εξέταση με την μπατονέτα όπως λες κι εσύ πόνεσα φοβερά, και έλεγα ακριβώς το ίδιο πως θα αντέξω την εξέταση και πόσο μάλλον τη γέννα!! την πρώτη φορά που την είχα κάνει δεν έδειξε τίποτα, ήταν καθαρή. Τη δεύτερη φορά, που την έκανα λόγω του τσουξίματος που είχα αν θυμάσαι, έδειξε τελικά ένα μικρόβιο. Πηγαίνοντας στο γιατρό, μόλις ξεκίνησε να με εξετάζει από κάτω και του είπα ότι πονούσα στην "είσοδο", μου είπε κι αυτός ότι πρέπει να έχω κάποια φλεγμονή (πέραν και κάτι πιθανών ινομυωμάτων, που είναι όμως άσχετα με τον πόνο). Δεν είναι τίποτα τραγικό, μου έδωσε μια κολπική αλοιφή και τώρα έχει περάσει ο πόνος! Εγώ βέβαια είχα ανέκαθεν μια μικρή ενόχληση. Αν δεν δείξει κάτι η καλλιέργεια, πες το στο γιατρό σου και ίσως σου δώσει κι εκείνος μια κρεμούλα έστω προληπτικά. Επειδή το δείγμα για την καλλιέργεια στην εγκυμοσύνη λαμβάνεται από μπροστά και όχι από τον τράχηλο όπως θα έπρεπε κανονικά, τα αποτελέσματα δεν είναι εντελώς ακριβή! Μην ανησυχείς, αν πάθαμε το ίδιο με την κρεμούλα θα γίνεις μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...