Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Καλά είστε; Εγώ σήμερα είμαι ένα ράκος απ' την κούραση. Η μικρή μου έχει γκρίνια και θέλει αγκαλιές απ' ότι φαίνεται γιατί τα υπόλοιπα (φαι,αλλαγμα.πονάκια) τα ελένξαμε και δεν υπάρχει θέμα.

Αθηνά μου το βράδυ κοιμόμαστε σχετικά καλά. Τρώει κάθε 4 ώρες. 12 το βράδυ μετά 4 τα ξημερώματα (αυτό είναι λίγο βάρβαρο) και μετά 8 το πρωϊ. Καλά είναι. Εσείς πως τα πάτε; Τα άλλα τα παιδάκια σου ξυπνάνε κι αυτά μέσα στο βράδυ;

Εγώ την έβγαλα μια βολτίτσα εχτες με τον άντρα μου, είχε και καλό καιρο βέβαια, με το καρότσι στην πλατεία. Μας είπε η παιδίατρος όχι σε κλειστους χώρους και μακρυά από παιδάκια.

Μελιτίνι με το καλό κοπέλα μου. Καλη λευτεριά να έχεις.

Ελενάκι να χαίρεσαι τον άντρα σου. Εχεις κουριάγιο και κάνετε και γιορτούλα βρε θηρίο! μπράβο! προσεχε με την κούραση όμως.

Κανα νέο απ' την Βαγιούλα βρε κορίτσια έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια εσείς τι καιρό έχετε εκεί; Εδώ χιονίζει. Πως θα πείσω τη μητέρα μου να βγάλω το μωρό έξω; Έχω και εγώ ότι πονάει το στήθος μου έξω... Ουφ! Σε μια εβδομάδα θα φύγει η μητέρα μου και θα μείνω μόνη με 3 παιδιά....!!!! Μακάρι μέχρι τότε να μη πονάω και να έρθουν όλα εύκολα! Αναγκαστικά θα είμαστε κάθε μέρα 1-2 φορές έξω. Οσες έχετε γεννήσει τα βγάζετε έξω ή σας έχει φάει η κλεισούρα;

Athina to mono kalo pou mas emine einai o kairos an kai shmera vrexei alla to S/K tha einai aniksiatikos o kairos. Egw exw vgei kanaduo fores ekso alla giati htan anaggh..Twra thn Kuriakh lew na paw gia kafedaki ekso me to karotsi an o kairos to epitrepsei vevea giati den thelw me tpt na vrethw se klisto xoro me to mwro akomi..

Pantos an exei polu kruo ipo tou miden den einai kalo na to vgaleis ekso to mwro akomi..To kserw kai apo thn Souhdia pou exei kati ximones katse kala...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!βλεπω εχετε αρχισει να βγαζετε βολτουλες τα μωρακια σας!!τι καλα!!!εγω αφου πηρα το οκ απο το γιατρο μου ξεκινησα απο χθες το περπατημα και εκανα ενα μινι μαραθωνιο :lol: σημερα τα ιδια εστειλα τον αντρα στα πεθερικα μου και εγω θα παω με τα ποδια(μιση ωρα δρομος)αν τη παλεψω αλλιως θα του τηλ να ερθει να με παρει οπου και να βρισκομαι.επρεπε να παει με το αυτοκινητο γιατι εκει εχει χωρο να το πλυνει...αν και βλεπω να βρεχει και τσαμπα πηγε τελικα.χθες πηρα θηλαστρο της μεντελα το ηλεκτρονικο 2 σουτιεν θηλασμου (με 25 ευρω) απο τα prenatal,μια ρομπιτσα και ενα νυχτικακι ακομα για το μαιευτηριο.ωραια ηταν ειχα καιρο να βγω βολτιτσα!περιμενα κι εγω να τα δω στολισμενα στο συνταγμα αλλα τιποτα δεν εχουν κανει ακομα..εγω λεω απο το μαιευτηριο μεχρι εδω να το φερουμε με το πορτ μπεμπε,αλλα απο την αλλη φοβαμαι κι ολας.οπως ειπες κι εσυ ευη πολλα γιονται.απλα μου φαινεται λιγο περιπλοκο να το δεσω στο καθισματακι και να το ρυθμισω για τοσο μικρο μωρακι....δεν το εχω ξανακανει!λεω και τιποτα ασχετα μπας και ξεχασω το αγχος μου για τη γεννα!ουφ!

ενινα πως τα πηγες χθες με το κοσμο?τελικα δεν εκανε το χατιρι η μικρη του αντρα σου ε?ειδα και το θηλαστρο που μου ειχες προτινει,αυτο βασικα πηγα να παρω αλλα οι πωλητριες με αποτρεψανε και μου ειπανε οτι θα ταλαιπωρηθω πολυ...κι ετσι φοβηθηκα.βεβαια μπορει να το ειπανε και απο συμφερον γαιτι αυτο που μου ειχες προτινει εσυ ηταν στη μιση τιμη!θα δειξει!

μαριναχ πλησιαζεις κι εσυ αντε με το καλο ευχομαι το μωρακι να βγει απο μονο του!

παναγιωτα εγω γενναω στο αλεξανδρα με πητ 25/12,κι εγω οταν μπηκα στον 8ο ειχα πολλες συσπασεις τωρα τελευταια ομως εχουν ηρεμησει αρκετα,αν και δε θα ελεγα οτι ξεκουραζομαι και ιδιαιτερα!

αναστασια μου υπομονη με τη μικρη σου.ειναι της αγκαλιας ε??μου φαινεται σας παιζει στα δακτυλα απο τωρα :lol::lol::lol:

ευη φαγανουλης ο μικρος!υπομονη με το θηλασμο, απο την αλλη αμα δεν το αντεχεις μη νιωθεις και ασχημα γι'αυτο!προσθεου τοσοι τροποι υπαρχουν!κι εγω δεν ξερω πως θα ειναι με το θηλασμο..ελπιζω να εχω υπομονη :? καλη βολτιτσα αν βγειτε τελικα σημερα!

ραπανακι 12/12 γεννας ε?ευχομαι αχρειαστο να ειναι το ραντεβου τελικα!και να εχετε πιο νωρις γεννητουρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια,κρύο αρκετό και βροχή πολυυυύ αμαν πια!!!!!

για την μεταφορά του μωρού εγώ θα χρησιμοποιώ το καθισματάκι αυτοκινήτου,σε καμία περιπτωση καλαθούνα δηλ το πορτ μπεμπε,απα πα πα...και έχω διαβάσει πως μεχρι τριών μηνών καλά είναι να μην μενουν τα μωρά πολύ ώρα εκεί μεσα γιατι δεν εχει δεσει η σπονδυλικη στηλη τους καλά ακόμη και γι αυτο δεν πρεπει να ειναι σε κεκλιμένο επίπεδο αλλά ευθεία.οπότε σύντομες μετακινήσεις και σε ασφαλές μεσω μεταφοράς δηλ δεμενα στο καθισματακι αυτοκινητου που αποσπαται απο το αυτοκινητο και το πηγαινεις οπου θέλεις.καρότσι χειμωνιάτικα δεν θα χρησιμοποιήσω νομιζω ,μόνο για νανουρισμα μεσα στο σπιτι μου ειπε μια φίλη :idea:

melitini λίγο ακόμη θέλεις μεχρι την Τριτη. μήπως γέννησες κιόλας?

athinak κουραγιο με τρια παιδια και κλεισουρα ,ευτυχως κανει κρυο εξω βρε και δεν σε τραβαει ο καιρος για βόλτες,φαντασου να ηταν ανοιξη τωρα και εσυ μέσα :shock:

μαρακι απο τα ξενα ο γιοκας σου γενναιο παιδακι και μαχητης απο μικρός τα καταφερνει μια χαρα :ymapplause: ομορφος ειναι στη φωτο ,φτου φτου φτου γερός να είναι!

Anastasiataka ευτυχως εχεις καλο πρόγραμμα με το θηλασμο το βραδυ και μακαρι να συνεχισει ετσι τουλαχιστον κοιμαται 4 ωρες συνεχομενα!καλο ειναι αυτο.

rapanaki έχω κι εγώ πητ 12/12 !

Ευη για τον θηλασμο μην απογοητευεσαι βρε συ,ειναι νωρις να λες εκανες μια τρυπα στο νερο,μπορεί να περνά φάση ταχειας αναπτυξης αυτες τις μερες,αυτο που λενε άλμα και τρωει τοσο πολυ.αφου το ξεκινησες μια χαρα με το θηλασμο θα το συνεχισεις κιολας βρε συ!

εγώ σήμερα ίσως στολίσω το Χριστουγεννιάτικο δεντρο ή το πολύ αύριο ,λίγο νωρίς μου φαίνεται αλλά πιστεύω θα αλλάξει το σπίτι ατμόσφαιρα για την υποδοχή του μπέμπη, το μονο αγχοτικό ειναι πως γράφω εξετάσεις αυτη την εβδομάδα στο ιεκ που παρακολουθω μαθηματα και πρεπει να ειμαι συγκεντρωμένη στο διαβασμα.

αντε λίγος καιρος μου εμεινε κι εμενα ακομη,απο συμπτώματα τίποτα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα enina μου πως τα πηγατε χτες με την γιορτη και τον κοσμο???ελπιζω να μην κουραστηκες πολυ

ωραια που βγαζετε τα μωρακια σας βολτουλες ο καιρουλης το επιτρεπει οσο παμε προς τα χριστουγεννα λιγο δυσκολευουν τα πραγματακια

μπεμπακο μαραθωνιο ακουωωωωωωωωωωωωω μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοο

και γω περπαταω λιγο λιγο αλλα με πιεζει παρα πολυ ο μικρος και μετα απο καποιο σημειο η κλωτσια παει συννεφο χα χα χα χα χα χα

οσο για το καθησματακι που λες γιατι το φοβασαι???δεν υπαρχει λογος

τα καθησματακια που ειναι απο 0+ ειναι τα πλεον καταλληλα για τα μωρακια εχουν και τα επιθεματα στηθους και στηριξη καλυτερη στο κεφαλι και φυσικα ζωνουλες

θα δεις θα σε βολεψει και θα εισαι και πιο σιγουρη

οσο για το ραντεβου εγω επελεξα την ημερομηνια αυτη και ας πεφτει κυριακη πητ εχω 22/12 αλλα οταν κανεις δευτερη καισαρικη για να μην υπαρχει φοβος με την τομη πας λιγο νωριτερα με ραντεβου

ετσι εγω αν ολα ειναι οκ μεχρι τοτε θα γεννησω 12/12 την ιδια ημερομηνια ακριβως που πριν 2 χρονια ειχα γεννησει και τον πρωτο μου γιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempakos καλό περπάτημα σήμερα ;)

εγώ σημερα το παρακανα...δεν φτανει που έφαγα πρωι πρωί ένα κομματι σοκολατενιο κεικ να εχω γλυκοζη για το διαβασμα,να ειμαι εξυπνη τρομαρα μου... ,ήπια και ελληνικο καφέ,ελαφρύ βεβαια αλλά ο μικρός με εχει ταραξει στην κλοτσια..τι το θελα.....

ΕΡΩΤΗΣΗ ..τί κανατε με την αγορά ζώνης λεχώνας?πήρε καμία ,την χρησιμοποίησε ? οι πιο παλιές τί λένε? μήπως ειναι καλύτερα λαστεξ? σε ενα καταστημα μου ειπανε πρεπει να φορας λαστεχ με ποδια κατω για να μην σε κοβει και αρκετους μηνες μετά την γεννα, η μαια ειπε ζωνη με σκρατς να παρω για μεχρι το σαραντισμο .τί να πάρω? :roll: έχω πάρει ήδη σλιπάκια που σφιγγουν στην κοιλιά και την καλυπτουν όλη για μετα την γεννα,slogi φοβερα.ελπίζω μονο να πετυχα το νουμερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merula συμφωνω απολυτα μαζι σου στο καθησματακι δεν κανει να μενει το μωρακι για πολυ ωρα γιατι ειναι μικρουλακι αλλα για να το μεταφερεις ειναι ο πιο ιδανικος τροπος

εγω μετα απο πολυ σκεψη πηρα τηλεφωνο για να μου φερουν επιτελους τα χαλια την τριτη και να τα βαλω και ετσι να στολισω και δεντρο για να ναι ολα ετοιμα

αυτην την χρονια θα το στολισουμε με τον μικρο μας και θα περιμενουμε το νεο μελος

ειμαι περιεργη να δω πως θα τον δεχτει

για την ωρα απλα ερχεται καμια φορα και μιλαει στην κοιλια αλλα μεχρι εκει δεν εχω βαλει το λικνο μεσα στο δωματιο μας για να το δει και ουτε εχει δει πραγματακια για το μωρο δεν θελω να το παρει στραβα

μονο ζηταει να του φερει δωρα το μωρο χα χα χα χα χα χα χα χα

οσο για το καροτσι που λες εγω ποτε δεν τον εβαλα στο σπιτι μεσα στο καροτσι για να τον νανουρισω

γιατι φοβομουν οτι θα το συνηθιζε και μετα θα ειχαμε αλλα κολπα για να κοιμηθει

με το που ετρωγε κατευθειαν μεσα στην κουνιτσα του αλλα κοντα μας για να συνηθιζει και στον θορυβο και να μην ξυπναει με το παραμικρο και οταν πια πηγαιναμε και μεις για υπνο και ειχε παλι φαει μεσα στο δωματιο ολοι και νανι

οι βολτουλες κανουν καλο και ας εχει και κρυακι αν το μωρακι ειναι ντυμενο καλα-οχι σαν κρεμυδι-και τα αυτακια του προστατευμενα ολα θα ναι μια χαρα εμενα δεν μου αρωστησε μεχρι τωρα που γινεται 2 χρονων ουτε μια φορα και αυτο πιστευω βοηθησε οτι βγαιναμε συχνες βολτουλες οχι σε κλειστους χωρους και ντυμενος τοσο ωστε να ναι ζεστουλης

καλη επιτυχια με τις εξετασεις σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραπανακι δεν το θυμομουνα οτι πας για καισαρικη!!!sorry!για το καθισματακι κι εγω ετσι πιστευω ,το καλο ειναι οτι μπορουμε να τον βαλουμε με την ανεση μας στο μαιευτηριο και μετα αυτο προσαρμοζεται στο αυτοκινητο στη βαση του.

παω να ετοιμαστω για το περπατημα φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia..

Shmera eimai polu xaroumenh koritsia :D:D Zigistika to proi kai diapistosa me xara pos exw xasei idi 10 kila kai mou menoun alla 2 gia na eimai opos kai prhn minw egguos...

Vevea kai prhn san vouvalitsa eimouna alla toulaxiston na mhn xriastei na agorazw ala rouxa...

Shmera thelw na kanw kai genikh sto spiti alla o mpempis exei ala sxedia kai twra koimate sthn aggalia mou.Tha erthei kai h paidiatros mas to apogevma na mas dei gia proth fora..

Estila thn megalh sthn pethera gia na eimai aneth kai mas ta xalaei o mikros twra :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε;

Εγω σήμερα έκανα shopping therapy και πολύ το ευχαριστήθηκα! Άφησα την μικρούλα μου να την προσέχει η μαμά μου και "χύθηκα" στα μαγαζιά. Επιβαλόταν να ψωνίσω γιατί απ' τα ρούχα μου μόνο κάτι κολάν μου κάνουν. Κι από παπούτσια μόνο οι μποτες μου είναι καλές και δεν με στενεύουν κι είναι όλες χαμηλές, τα άλλα παπούτσια μου δεν μου κάνουν.Είμαι και δέκα κιλά πάνω βλέπετε. Πως να μου κάνουν. Αλλά τα θέλω αυτά τα κιλά. Δεν θέλω να τα χάσω.

Εύη ήρθε η παιδίατρος σας; Τι σας είπε; όλα καλά;

Κατερίνακι πως πήγε το περπάτημα;

Μαιρούλα καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου.

Ραπανάκι δηλαδή τα παιδιάκια σου αν καταλαβα καλά θα έχουν την ίδια ημερομηνία γενλεθλια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο 2 κιλά σου έμειναν;;;;; ΟΥΑΑΑΑ!!!! :(:cry:

Εγω πρέπει να χάσω 10 για να γίνω άνθρωπος ξανά! Από τότε που γέννησα έχουν φύγει τα 9. Σιγά σιγά θα φύγουν και τα υπόλοιπα. Δεν το σκέφτομαι γιατί θα σκάσω!

Στολίσαμε το δέντρο σήμερα και είχε πολύ πλάκα. Σε ένα κλαδί 6 μπάλες!!!! Και φυσικά όλες στα κάτω κλαδιά. Το ξαναστόλισα εγώ, το ξεστόλισαν και έβαλαν τις μπάλες πάλι κάτω!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρααααα!! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για τον αντρούλη μου! Η σοκολατόπιτα ήταν άπαιχτη, είναι όντως χρυσοχέρης και ευτυχώς δηλαδή, γιατί τη μαγειρική δεν την συμπαθώ ιδιαίτερα... η κόρη του πάντως δεν του έκανε τη χάρη να έρθει :lol:

Πω πω γράψατε αρκετά από εχθές και δεν θυμάμαι τι να πρωτοσχολιάσω! Συμπεθέρα μόνο 2 κιλάκια ε;;; αυτό μου έμεινε χα χα χα! συγχαρητήρια! Αναστασία με γειά τα ψώνια σου! είμαι σίγουρη ότι θα είσαι ακόμα πιό όμορφη με τα κιλά αυτά, ήσουν πάρα πολύ αδύνατη. Δεν κατάλαβα όμως, τα παπούτσια γιατί δεν σου κάνουν; ισχύει ότι μεγαλώνει το πόδι μετά την εγκυμοσύνη; αν όντως ισχύει καταστράφηκα, έχω πάαααρα πολλά παπούτσια..... :shock: Αθηνά υπομονή, θα φύγουν και τα δικά σου κιλά με τόσο τρέξιμο.

Ραπανάκι τα παιδιά σου θα έχουν την ίδια μέρα γενέθλια;; τέλειο!!!

Κατερίνα πως πήγε το περπάτημα; χθες δεν πήγα λόγω της γιορτής και μου έλειψε! αν και τις τελευταίες μέρες με πιέζει κι εμένα κάτω χαμηλά όταν περπατάω..

Μαιρούλα καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου!

Μελιτίνι και Μαρίνα είστε οι επόμενες ε; με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια σας! λίγο μετά από εσάς κοντεύω κι εγώ!

Το πρωί πήγαμε σε μια επίσκεψη, μετά σούπερ-μάρκετ και μετά "έψησα" τον άντρα μου να πάμε έξω για φαγητό, ήθελα τόσο πολύ να βγω! τις καθημερινές είμαι όλη μέρα μέσα στο σπίτι και μόνη, μόνο το βράδυ που βγαίνουμε για περπάτημα, και μου την είχε βαρέσει λίγο! φοβάται όμως να απομακρυνόμαστε και πήγαμε σε μια ταβέρνα κοντά στο σπίτι με τα πόδια, αλλά το ευχαριστήθηκα!

Οση ώρα σας γράφω κατέβαζει τα χριστουγεννιάτικα από το πατάρι, σήμερα ξεκινάμε κι εμείς στόλισμα!! [smilie=icon_santa.gif] Τα μωράκια μας βέβαια θα είναι πολύ μικρά για να καταλάβουν φέτος, αλλά για όλες εμάς θα είναι τα καλύτερα Χριστούγεννα!! Φιλάκια, πάω να στολίσωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι μου δεν νομίζω ότι μεγάλωσε το πόδι μου αλλά χόντρινε! Και με στενεύουν. Εχω παχύνει παντού και στα χέρια και στα πόδια. Γι' αυτό δεν μου κάνουν ούτε δαχτυλίδια ούτε παπούτσια. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Να έχω πρήξιμο ακόμα δεν νομίζω! Εσύ τα έχεις δοκιμάσει τα παπούτσια σου; Στην παρούσα φάση σου κάνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία και εγώ το είχα αυτό στην πρώτη εγκυμοσύνη που πήρα 25 κιλά. Το πρήξιμο άρχισε να φεύγει μετά τις 2 εβδομάδες. Δαχτυλίδια, παπούτσια, ρούχα... δεν χωρούσα πουθενά!!!

Το φοβερό το έκανα όταν ήμουν έγκυος στη δεύτερη κόρη. Ερωτεύτηκα ένα ζευγάρι μπότες! Τις δοκίμασα και φυσικά δεν έκλειναν μέχρι πάνω γιατί η γάμπα μου ήταν γεματούλα (στον 9ο μήνα)! Παρόλα αυτά έδωσα του κόσμου τα λεφτά και τις πήρα! Ένα μήνα μετά τη γέννα και ακόμα δεν έκλειναν! Στους 2 μήνες κατάφερα με το ζόρι να τις κλείσω! Από τότε τις φορούσα καθημερινά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααααααααααααααπω πω ο καιρουλης πολυ μουντααααααα χα

melitini με το καλο και συ παιρνεις σειρουρα αρα το πολυ μεχρι την τριτη θα εχεις γεννησει ???πως αισθανεσαι???

εισαι ετοιμη???

και μενα ο πρωτος δεν ελεγε να κατεβει του αρεσε μεσα στην κοιλιτσα της μαμας και ετσι και μεις ειχεμε ξεπερασει την πητ αλλα μπηκα την ιδια μερα γιατι ειχε γερασει ο πλακουντας

κοριτσια απο σας που εχετε μεινει γενναει καμια στο ιασω τον δεκεμβρη ????

εγω λογικα θα γεννησω 12/12 με ραντεβου θα παω την τεταρτη στον γιατρο μου να το κλεισουμε

φιλακια πολλα σε ολες

ραπανακι τη μια μου λεει θα με βαλει με προκληση την παεασκευη.....παρασκευη πηγα ακουσαμε τους παλμους της καρδιας του μπεμπη και μου λεει θα με βαλει δευτερα....μετα την πηρα τηλ. να την ρωτησω κατι και μου λεει απο τις 27/11 που ειναι η ΠΗΤ μου πρεπει να παρουμε παραταση τουλαχιστον 7 μερες και να την παρω τηλ. δευτερα αυριο δηλαδη να δουμε τι θα κανουμε....εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ γιατι το μωρο με πιεζει σε καπιο σημειο με αποτελεσμα να μην μπορω να περπατησω και μου λεει η γιατρος την ωρα της γεννας θα μου δεσουν το ποδι και θα φαω και μια ενεση για να ειμαι καλυτερα....ναι αισθανομαι ετοιμη ετσι νομιζω τουλαχιστον.... :roll: χθες ειπα να κανω δουλιτσες μηπως και αποφασισει ο μικρος να βγει αλλα το μονο που καταφερα ηταν να χειροτερεψει το ποδι μου και τωρα να ποναω περισσοτερο....ασε που ο μπεμπης παχυνε πολυ τελευταια και με βλεπω στο τελος με καισαρικη κατι που δεν θελω ουτε για αστειο να φανταστω :(:(:(:(:( εχω και ολους να παιρνουν να ρωτανε τι εγινε...γιατι δεν γεννησε...ουφ!!!!!!!!!!!!!!!! με το καλο το μωρακι σου..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελιτινι μου με το καλο!ευχομαι τελικα ο μπεμπης σας να αποφασισει να βγει απο μονος του!δηλαδη αυριο μπαινεις με προκληση?

μπεμπακος μου που τετοια τυχη να βγει μονος του....μαλλον σφινωσε πουθενα ετσι που παχυνε :lol::lol::lol: μαλλον τριτη θα παω να με δει παλι και να ακουσουμε ξανα την καρδουλα του.....ρωτησα αν ειναι να παρω βαλιτσα την τριτη και μου λεει η βαλιτσα ειναι το τελευταιο...και να εχω μονο παντοφλιτσες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!σημερα περιμενουμε ενα φιλο του αντρα μου να μας φτιαξει ζωγραφισει στο τοιχο ενα winnie!μια και οι κουρτινες ειναι κι αυτες με το winnie).ενινα ειναι πολυ καλο σημαδι το οτι σε πιεζει προς τα κατω,πιστευω θα εχει κατεβει κι αλλο.μελιτινι και μαρινα με το καλο κι εσεις και με εναν πονο τα μωρακια σας!μελιτινι δηλαδη το αργοτερο ποτε μπαινεις?αθηνα γελασα πολυ με το χριστουγενιατικο δεντρο σας που βαλανε τα πιτσιρικια ολες τις μπαλιτσες χαμηλα! :lol::lol: :lol:evi τελεια τα κιλακια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia με γεια τα καινουργια ρουχαλακια!η ευγενια λογικα κοριτσια γυρναει αυριο νομιζω .φιλακια πολλακοριτσακια θα τα πουμε αυριο!δε νομιζω με το δωματιο να προλαβω να ξαναμπω σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempakos winnie ζωγραφιά στον τοίχο,σούπερ! εγώ έχω καθε είδους αρκουδάκια,στις κουρτινες σε σεντονια σε πετσέτες ,πολλά αρκουδάκια μαζεύτηκαν :lol: καλά ξεμπερδέματα με το δωματιο σήμερα Mpempako

melitini μεχρι την Τριτη υπομονή, που θα πάει θα ξεπροβάλει έξω το μωράκι σου !

enina το στολίσατε το δέντρο? εγώ το έχω ανοίξει από χθες στο σαλόνι,άνοιξα τα κλαδιά κατέβασα και τα στολίδια ,αλλά δεν έχω βάλει πάνω τίποτα ακομη ,μέχρι το βραδυ θα το φτιάξω καποια στιγμή :roll: .

αλλά ,πήρα απο το λιντλ τα χριστουγεννιατικα αυτοκολητα για τα παραθυρα και έχω γεμισει το σπιτι με υπέροχες φυγούρες από χθες [smilie=icon_santa.gif]

athinak μου άρεσε η προσπάθεια σου με τις μπότες ,από το δεύτερο μήνα έκλειναν ε?αχ ποσο μου εχουν λειψει τα παλιά μου ρουχα και παπούτσια,συνεχεια αθλητικά φοράω τώρα,και για πολύ ακομη γιατι με τα κιλα που πήρα χρειάζεται χρόνος για να φύγουν

πάω μηπως και συνεχίσω το διάβασμα σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsakia mou...

Girisame kai emeis apo thn voltoula mas, to kataefxaristithika giati eixa skasei olh mera klizmenh sto spiti..Exoume ena polu wraio parko kikloforiakhs agoghs edw sthn gitonia mou me kafe kai ginete xamos apo paidakia otan exei kalo kairo. Emeis ipiame kafedaki h megalh epekse, egine san thn gourouna dld kai meta pigame gia fagito sthn pethera mou...

Pantos to ti akousa apo tous filous tou antra mou pou evgala to mwro APO TWRA ekso den legete :shock::shock: Na katsoun aftoi mesa 40 meres na dw tha tous aresei???

Exthes hrthe h paidiatros mas kai milame mou eftiakse thn diathesh,proton giati mou eipe poso freskia fenome kai ananeomenh :oops::oops: Einai h eftuxia pou antanaklate sto prosopo mou malon kai defteron den stamatise na leei "more ti paidaro vgalate esois" kataenthousiastike me to mwro mas (edw pou ta leme einai enas kouklos to agori mou) :lol::lol::lol:

Einai 4290 kai 57 pontous "esois vgalate ton epomeno Fasoula mou leei"..Telos panton polu peneftika gia mia mera h psonara...

AAAA ksexasa na sas pw pos shmera evala ta palia mou rouxalakia kai mou kanoun telia, an kai thelei na xasw kamia 30ria kila gia na ginw stilaki alla exw valei stoxo mexri to kalokairi kai den viazome...

Athinaeisai mia koukla meta apo 3 gennes den xriazete na anxonese katholou,egw an eixa mono 10 kila epipleon tha petousa apo thn xara mou..

Anastasiaesu pali sigoura tha eisai kaliterh me ta parapanisia kilakia pou sou exoun minei opote kane ta psonakia sou esu kai mhn masas, me gia sou..

Katerinana mas valeis fwto apo ton toixo otan teliosete...

MelitiniEuxome na vgei to mwro sou xoris poles epemvasois apo ton giatro sou kai afou sou dinei meres perithorio einai polu pithano na gennhseis apo monh sou..Kalh lefteria.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Shmpethera mou to stolisate to dentraki sas???? Emeis fetos teleftea stigmh tha stolisoume mou fenete giati me to mwro den mou menei polhs xronos eleftheros kai malon tha ginei to epomeno S/K pou o antras mou tha exei repo 2 meres, dld se 2 evdomades...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα.... και ναι εγω γεννησααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!! την τεταρτη στης 18:05 και η γεννα κρατησε 1 ωρα μονο. γεννησα φυσιολογικοτατα χωρις επισκληριδιο διοτι δεν προλαβεναμε!!! η κουκλαρα μου ειναι υγιεστατη 3210 και βγηκαμε χτες. ευγενια μου ευχομαι να ειχες μια ευκολη γεννα οπως εγω.δεν εχω προλαβει να διαβασω ολες της σελιδες καποια στιγμη θα το κανω.οποια αλλη εχει γεννηση με το καλο της ευχομαι και να ειναι γερα τα μικρουλια μας.πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!! όλες καλά;;

Εύη μου βολτούλες ακούω!! τέλεια! θα το κατευχαριστήθηκε και η κορούλα σου! όσο για τους φίλους του άντρα σου μη δίνεις σημασία, ο καιρός είναι πολύ καλός ακόμα, γιατί να μην το εκμεταλλευτείτε; εμείς που γεννάμε Δεκέμβρη θα δυσκολευτούμε, αλλά χαλάλι! Μια χαρά τα λέει η παιδίατρος για τον γαμπρό μου! :D

Εμείς στολίσαμε, τα καταφέραμε :lol: !! Αλλά η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα πολύ, ξεμπερδέψαμε 1.30 τα ξημερώματα! είναι όμως πολύ ωραία, λατρεύω τα Χριστούγεννα!!

Μαιρούλα σιγά σιγά κι εσύ με το δεντράκι, μην κουράζεσαι! Κι εμένα μου έχουν λείψει τα ρούχα μου, για να δούμε θα ξαναμπούμε ποτέ :?::?:

Κατερίνα τέλειο θα είναι το δωμάτιο με τον Γουίνι! να μας ανεβάσεις φωτογραφία!

Αναστασία έχω δοκιμάσει μόνο ένα ζευγάρι μπότες, το φερμουάρ των οποίων ανεβαίνει μέχρι τη μέση λόγω πάχους, και ένα ζευγάρι χαμηλές γόβες που μου κάνουν προς το παρόν, είχαν όμως φαρδιά φόρμα είναι η αλήθεια... τα υπόλοιπα χειμωνιάτικα τα έχω ακόμα στο πατάρι, μιας και θα αργήσω να τα χρειαστώ όλο με αθλητικά και φόρμες κυκλοφορώ. Η κουμπάρα μου μου είπε ότι μεγάλωσε το πόδι της μετά τη γέννα, το ίδιο και κάποια άλλη γνωστή, ενώ άλλες λένε ότι δεν μεγάλωσε... ελπίζω να μην μεγαλώσουν τα δικά μου, πως να αναπληρώσω τόσα ζευγάρια;;; :shock: Κι εσένα ίσως είναι νωρίς, μπορεί ακόμα να έχεις πρήξιμο. Συνήθως θέλει ένα δίμηνο για να επανέλθεις απότι έχω ακούσει.

Μελιτίνη μακάρι να σε κρατήσει την Τρίτη, να ξεμπερδεύεις κι εσύ και να πάρεις επιτέλους το μωρό σου αγκαλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΓΙΟΥΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε μία ώρα μόνο;;;; τι υπέροχη γέννα!!! αχ θέλω κι εγώωωωωωωωω! :P:P

Προστέθηκε άλλο ένα κοριτσάκι στην παρέα των μωρών μας, να είναι πάντα γερή και καλότυχη κι εσύ πάντα τόσο ευτυχισμένη!

Εύη είναι νωρίς ακόμη για στόλισμα μην αγχώνεσαι, κι εγώ αν γεννούσα νωρίτερα δεν θα είχα στολίσει ακόμη θα το άφηνα για το επόμενο Σ/Κ. Αν θες πες στον άντρα σου να σου τα κατεβάσει αν τα έχετε κι εσείς σε πατάρι, και στολιζε με δόσεις!! όποτε βρίσκεις λίγο κενό και λίγο κουράγιο, βάζε και από ένα στολίδι παρέα με την μικρή. Θα το ευχαριστηθεί κι εκείνη πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...