Μετάβαση σε περιεχόμενο

διαδικασία σύλληψης


elli21

Recommended Posts

samantha αυτο εννοουσα και το εγραψα λαθος!!εχεις δικιο ετσι ειναι!Συμπτωματα?χμμμμμ....νυσταζω, με ενοχλουν οι θηλες μου, κατι ελαφρα πονακια και το αριστερο μου ποδι με τραβαει λιγο.....και απο ορεξη αστα τρωω συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη την εχω πατησει απειρες φορες με τα τεστ και αν δεν εχω δωσει χρηματα, περιμενω την Δευτερα περιοδο.Λεω να κανω εκεινη την ημερα ενα τεστακι, αν και νομιζω samantha πως δεν ειμαι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία γιατί λες ότι νομίζεις ότι δεν είσαι? Όπως και να έχει οι μέρες πλησιάζουν! Και όπως σου είπα και σε άλλο ποστ, έχεις και μικρό κύκλο και αυτό είναι πάρα πολύ καλό! Εγώ κάθε φορά έπρεπε να περιμένω να έρθει η περίδος και μετά να έχω ωορρηξία μετά από 18-20 μέρες και μετά να περιμένω 14 μέρες και βάλε για το τεστ η την επόμενη περίοδο...Άλλαζαν όχι μήνες...αλλά εποχές χιχι

Αλήθεια τα τεστάκια ωορρηξίας τα έκανες ε? Τις....'ασκήσεις' μετά ???? ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία γιατί λες ότι νομίζεις ότι δεν είσαι? Όπως και να έχει οι μέρες πλησιάζουν! Και όπως σου είπα και σε άλλο ποστ, έχεις και μικρό κύκλο και αυτό είναι πάρα πολύ καλό! Εγώ κάθε φορά έπρεπε να περιμένω να έρθει η περίδος και μετά να έχω ωορρηξία μετά από 18-20 μέρες και μετά να περιμένω 14 μέρες και βάλε για το τεστ η την επόμενη περίοδο...Άλλαζαν όχι μήνες...αλλά εποχές χιχι

Αλήθεια τα τεστάκια ωορρηξίας τα έκανες ε? Τις....'ασκήσεις' μετά ???? ;);)

Τα εκανα τα τεστακια ωορηξιας αλλα δυστηχως ηρθαμε σε επαφη μονο την μια ημερα, εκανα και τα ακροβατικα μου.....χεχε ειναι αυτη η ατιμη η διαισθηση μωρε...εχω βεβαια ακομα 5 ημερες.Ο κυκλος μου ειναι συνηθως 28 με 29 ημερων, τωρα εγινε 25 αυτο το μηνα, δεν ξερω γιατι..τυχαιο?δεν νομιζω! [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία .....καλεεεεεεεε γιατί μόνο την μία μέρα?????

Λοιπόν να σου πω το συστήμά μου/μας: έχω άστατο κύκλο λίγες φορές 30 μέρες, συνήθως 33-34 αλλά έχει φτάσει και 37-40 (απο την αγωνία μου μάλλον!!)

Οπότε πήρα τα τεστάκια γιατί πριν από αυτά ξεκινούσαμε προσπάθειες από την 11η-12η ημέρα και είχαμε επαφές κάθε μέρα και μέχρι την 18η -19η που ήταν συνήθως η ωορρηξία μου και είχε αδυνατίσει και το σπέρμα και δεν γινόταν τίποτα...Και εκτός αυτού δεν ήταν και ότι καλύτερο να έχουμε επαφές με το 'ζορι' σχεδόν κάθε μέρα! Χάνεται ο ρομαντισμός βρε παιδί μου...

Οπότε πήρα τα τεστάκια και τον 1ο μήνα που τα πήρα έδειξε θετικό αμέσως (το τεστ ωορρηξίας) που σήμαινε ότι πιθανώς να τις είχαμε χάσει τις ημέρες (γιατί συνήθως δείχνει 2 μέρες πριν)...

και πράγματι τον μήνα αυτό μου ήρθε πάρα πολύ νωρίς περίοδος (δεν είχε ξαναγίνει!)

Οπότε τον δεύτερο μήνα ήμουν υποψιασμένη και τα ξεκίνησα πιο νωρίς....και δεν βγαίναν με τίποτα!! Και έκανα και έκανα...και τελικά πήρα και 2ο κουτί (είναι και πανάκριβα!!) και βγήκε τελικά πολύ αργά....

Στο μεταξυ, τον μήνα αυτόν, είχαμε επαφές κάθε δεύτερη μέρα από την αρχή που ξεκίνησα τα τεστ έτσι ώστε εάν έβγαινε θετικό το τεστ να είχαμε κάποιο περιθώριο να δυναμώσει το σπέρμα την επόμενη ημέρα!

Και πράγματι βγήκε θετικό σε ημέρα που είχαμε επαφή την προηγούμενη! Και δεν αγχωθήκαμε! Κρατήσαμε το σύστημά μας ( :lol::lol: ) και είχαμε επαφή την επόμενη αλλά αρκετά νωρίς μέσα στην ημέρα!! Και μπαμ! Έμεινα έγκυος...Γιατί με την καθημερινή επαφή σίγουρα θα είχε αδυνατίσει το σπέρμα!

Αυτά με το 'συστημά' μας :D:D

Πάντως τα τεστ λένε ότι δείχνουν 2 μέρες πριν την ωορρηξία αλλά δεν ξέρω...εγώ δεν είμαι και τόσο σίγουρη για αυτό, πιστεύω ότι δείχνουν το πολύ μια μέρα πριν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι βρε samantha τα τεστ δειχνουν ακριβως τις ημερες και το εχω τσεκαρει πολλες φορες.Να σου πω γι αυτο το μηνα.Πηγα στον καινουργιο γιατρουλη μου εκανε κολπικο υπερηχο την 11η ημερα και ειχα ωοθηλακιο 21 χιλ.Μου ειπε αυριο θα σπασει.Το βραδυ εκανα τεστ δεν εδειξε.Την επομενη το πρωι εκανα τεστ και ηταν ΘΕΤΙΚΟ!Το εχω ξανα τσεκαρει ομως και σε προηγουμενους μηνες!!Αυτο το συστημα μερα παρα μερα θα συμφωνησω μαζι σου

Δεν καναμε την 2η ημερα αλλα καναμε την επομενη.Ισως να ειμασταν και στα χρονικα περιθώρια.Το ωαριο ζει απο 24 εως 48 ωρες....αλλα αυτο το να κανεις καθε ημερα απαπαπαπα με τιποτα, αυτο που ειπεςπλεον ειμαστε σαν μηχανες του σεξ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ναι? δείχνουν ακριβώς την ημέρα? Μα στο κουτί του το clearblue λέει άλλα!!!

Και εγώ είχα υποψιαστεί ότι κάτι δεν εξηγούν καλά!!!

Μέσα είστε πάντως γιατί όπως λες το ωάριο ζει 24-48 ώρες! για να δούμε :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη η αισιοδοξια σου μου δινει κρυφες ελπιδες παντως!!!! [smilie=laughing9.gif] Ασε εμενα που λεω τα τρελα μου, ειναι για να μην παιρνω αερα.Παντως σε σχεση με αλλους μηνες ηδη θα ειχα κανει 10 τεστ εγκυμοσυνης μεχρι τωρα...ευτυχως συγκρατούμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι το ξέρω από προσωπική πείρα ;);)

εκεί που ήμουν σίγουρη ότι ΔΕΝ.... ήρθε το θετικό!

αλλά σε συγχαίρω για την αυτοσυγκράτησή σου :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι αν δεν εχω δωσει λεφτα για τεστ.Το φιλοσόφησα το πραγμα.Εφοσον στην προηγουμενη αποτυχημενη εγκυμοσυνη εκανα 3 ημερες πριν και ηταν θετικο, αρα αν κανω την ημερα που περιμενω θα δειξει δεν μπορει.Ετσι δεν χρειαζεται να πληρωνω τζαμπα τεστ χωρις λογο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία έτσι είναι. Γιατί αν κάνεις πριν και για κάποιον λόγο δεν σου έρθει στην ώρα της, τότε θα σκέφτεσαι : μήπως το έκανα νωρίς και δεν έδειξε κλπ κλπ...

αν και εγώ...και τεστ να έκανα αρνητικο και περίοδος να μου ερχόταν..αν δεν ήταν 'βαριά' , δηλαδή την 2η -3η μέρα, ακόμη ήλπιζα :):) ...γυναίκες ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα.Εγώ εφάρμοσα μόνο στην αρχή αυτό που είπε ο γιατρός μέρα παρα μέρα...Για κανα μήνα.Εντάξει,ήθελα να κάνω παιδάκι αλλά να το απολαύσω κιόλας!Έτσι όταν μας ερχόταν ερχόμασταν σε επαφη,αν θέλαμε καθε μέρα,αν θέλαμε κ 2 φορές τη μέρα κ αν δεν θέλαμε οκ.Με το ζόρι δεν γίνεται.Μόνο που ο άντρας μου,μετά την επαφή δεν με άφηνε να σηκωθω από το κρεβάτι,μου έβαζε κι ένα μαξιλάρι κάτω από τη μέση.Και βρήκαμε κ μια σταση πολύ καλή για να είμαι εγώ κάπως σηκωμένη από τη μέση κ κάτω(ποπο!τι λέω!θα με ''κοψουν'') κ η εκσπερματυση γινόταν έτσι κ μ'αφηνε έτσι κανένα 10λεπτο.Ήταν η δική μας λύση,αντί να ΄λειτούργούμε σαν μηχανές του σεξ που είπε μια κοπέλα παραπάνω,βρίσκαμε ιδέες που πιστευαμε ότι μας βοηθούσαν αλλά κ μας αρέσανε κιόλας.Τέλοσπάντων,σε μας έπιασε πάντως!Καλή τύχη εύχομαι κ συγνώμη αν μίλησα απρεπώς! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι απρεπως!!!!Δωσε δωσε λεπτομερειες...χαχαχαχα.Αυτο με το μαξιλάρι κι εγω το κανω, το ξεκινησα αυτο το μηνα.Απλα τους προηγουμενους δεν σηκωνομουν.Ισως να θελει μια μικρη κλιση και βοηθεια τελικα για να παει εκει που πρεπει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι απρεπως!!!!Δωσε δωσε λεπτομερειες...χαχαχαχα.Αυτο με το μαξιλάρι κι εγω το κανω, το ξεκινησα αυτο το μηνα.Απλα τους προηγουμενους δεν σηκωνομουν.Ισως να θελει μια μικρη κλιση και βοηθεια τελικα για να παει εκει που πρεπει!!!

να πω?θα μου την ''πούνε'' φοβάμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απα παααα πιπέριιιιιιιι και δεν κάνουμε ποτέ εμείς τέτοια πράγματα! :lol::lol::lol::lol:

Λοιπόν και με το μέρα παρά μέρα το απολαμβάνεις καλύτερα (κατα την γνώμη μου)...απλώς γενικά αν δεν σου τύχει απρόοπτα ή τους πρώτους 2-3 μήνες...το να αποφασίσεις για παιδάκι και να το συζητήσεις, να το προγραμματίσεις και να προσπαθείς, ε σε κάνει να το σκέφτεσαι καμιά φορά και κατά την διάρκεια της επαφής...και αν για παράδειγμα βγει θετικό το τεστ ωορρηξίας, ε δεν μπορείς και να το αγνοήσεις!!!

εγώ τι να πω που είχαμε συχνότατα επαφές και τώρα φοβάμαι που είμαι έγκυος...βασικά όχι μόνο φοβάμαι αλλά νοιώθω συνέχεια άρρωστη και δεν μπορώ να μπω σε ερωτική διάθεση!!

για αυτό κορίτσια διασκεδάστε το όσο μπορείτε πριν :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν είχα κάνει ποτέ τεστ ωορρηξίας!Αφού ήμουν υγιέστατη κ δεν υπήρχε πρόβλημα ποιος ο λόγος?samanthaki μια χαρά το απολαμβάνεις κ μέρα παρα μέρα αλλά αν σούρθει κ την επόμενη η όρεξη τι κάνεις?Το αφήνεις? ;)

Εγώ το χω ξαναπεί,σας ξηλέυω όσες βρίσκεστε στο στάδιο της προσπάθειας κ το λέω με την καλή έννοια...Τίς νοσταλγώ αυτές τις στιγμές,την προσπάθεια,την προσμονή,την ανυπομονησία,ακόμη κ την απογοήτευση...Το ξέρω ότι μιλάω εκ του ασφαλούς αφού έχω παιδάκια,αλλά ξέρω πως δεν θα το ξαναπεράσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε δεν θα κανεις δευτερο?Αντεεεεεεεε ξεκιναααα!!!!!Αυτο το παιχνιδακι με το να ερχομαστε σε επαφη και να αγωνιουμε για το αποτελεσμα ηταν στην αρχη....για ρωτα μας και τωρα μετα απο 2 χρονια.....κουραζεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε δεν θα κανεις δευτερο?Αντεεεεεεεε ξεκιναααα!!!!!Αυτο το παιχνιδακι με το να ερχομαστε σε επαφη και να αγωνιουμε για το αποτελεσμα ηταν στην αρχη....για ρωτα μας και τωρα μετα απο 2 χρονια.....κουραζεσαι....

αν λες για μένα Αναστασία μου έχω κ 2ο μωρακι,είναι 5,5 μηνων.

Ηθελα να κάνω κι άλλο κ θα ξεκιναγα πριν χρονισει η μικρη αλλά μας πρόλαβε η οικονομικη κριση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni εισαι κομπλε δηλαδη!!!!Να σου ζησουν τα μωρακια σου!!!!Αχ αυτη η κριση!!!

ελα ντε!!να θες να κάνεις παιδί κ να μην ''σε αφήνουν''....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία .....καλεεεεεεεε γιατί μόνο την μία μέρα?????

Λοιπόν να σου πω το συστήμά μου/μας: έχω άστατο κύκλο λίγες φορές 30 μέρες, συνήθως 33-34 αλλά έχει φτάσει και 37-40 (απο την αγωνία μου μάλλον!!)

Οπότε πήρα τα τεστάκια γιατί πριν από αυτά ξεκινούσαμε προσπάθειες από την 11η-12η ημέρα και είχαμε επαφές κάθε μέρα και μέχρι την 18η -19η που ήταν συνήθως η ωορρηξία μου και είχε αδυνατίσει και το σπέρμα και δεν γινόταν τίποτα...Και εκτός αυτού δεν ήταν και ότι καλύτερο να έχουμε επαφές με το 'ζορι' σχεδόν κάθε μέρα! Χάνεται ο ρομαντισμός βρε παιδί μου...

Οπότε πήρα τα τεστάκια και τον 1ο μήνα που τα πήρα έδειξε θετικό αμέσως (το τεστ ωορρηξίας) που σήμαινε ότι πιθανώς να τις είχαμε χάσει τις ημέρες (γιατί συνήθως δείχνει 2 μέρες πριν)...

και πράγματι τον μήνα αυτό μου ήρθε πάρα πολύ νωρίς περίοδος (δεν είχε ξαναγίνει!)

Οπότε τον δεύτερο μήνα ήμουν υποψιασμένη και τα ξεκίνησα πιο νωρίς....και δεν βγαίναν με τίποτα!! Και έκανα και έκανα...και τελικά πήρα και 2ο κουτί (είναι και πανάκριβα!!) και βγήκε τελικά πολύ αργά....

Στο μεταξυ, τον μήνα αυτόν, είχαμε επαφές κάθε δεύτερη μέρα από την αρχή που ξεκίνησα τα τεστ έτσι ώστε εάν έβγαινε θετικό το τεστ να είχαμε κάποιο περιθώριο να δυναμώσει το σπέρμα την επόμενη ημέρα!

Και πράγματι βγήκε θετικό σε ημέρα που είχαμε επαφή την προηγούμενη! Και δεν αγχωθήκαμε! Κρατήσαμε το σύστημά μας ( :lol::lol: ) και είχαμε επαφή την επόμενη αλλά αρκετά νωρίς μέσα στην ημέρα!! Και μπαμ! Έμεινα έγκυος...Γιατί με την καθημερινή επαφή σίγουρα θα είχε αδυνατίσει το σπέρμα!

Αυτά με το 'συστημά' μας :D:D

Πάντως τα τεστ λένε ότι δείχνουν 2 μέρες πριν την ωορρηξία αλλά δεν ξέρω...εγώ δεν είμαι και τόσο σίγουρη για αυτό, πιστεύω ότι δείχνουν το πολύ μια μέρα πριν!

καλημερα σας !!!εμενα το στεστακι ωορρηξιας μου χαμογελασε το σαββατο που μας περασε....ε και την επομενη ημερα εκανα ενα ακομη ετσι για να δω και βγηκε αρνητικο που σημαινει οτι η ωορρηξια μου κρατησε το πολυ ενα 12ωρο και λιγο παραπανω :P υγρα ωορρηξιας ειχα απο την πεμπτη που μας περασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια θα μου εξηγήσετε και σε μένα κάποια πραματάκια πως λειτουργούν αυτά τα τεστάκια ωορρηξίας γιατί είμαι μάλλον χαζούλα και αυτό με τις ημέρες τα πριν και τα μετά δεν τα έχω καταλάβει και αν είναι όντως αξιόπιστα ?επίσης πόσο κοστίζουν και πόσα έχει μέσα το κουτί .Εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο πότε θα πρέπει να τα κάνω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...