Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

Λοιπόν Άννα, επειδή έχω φτιάξει πολλές του Παρλιάρου, δες αυτό το λίνκ. Τα έχει και σε βίντεο. Είναι σίγουρη επιτυχία.(πήγαινε στις τούρτες)

http://www.megatv.com/glykesalximies/pa ... 20531#synt

Στη θέση σου θα έφτιαχνα και ένα μιλφέιγ (αυτό το συσκευασμένο με τα υλικά του Γιώτη στο σούπερμάρκετ βγαίνει πάντα καλό και είναι και φθηνό)

Και για κέικ μια απλή συνταγή (στην οποία ελπίζω να προσθέσεις σοκολάτα) έχει το κόκκινο κουτάκι φαριν-απ.

Τι άλλο...κάτσε να σκεφτώ.Εύκολο είναι και το γαλακτομπούρεκο στην παρασκευή...

Α! Ωραιο είναι και το http://www.pastrychef.gr/ με συνταγές από επαγγελματίες σεφ.

Φιλιάαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγγελικούλα μου!!!Είσαι θησαυρός!!!Να'σαι καλά!!Θα το δοκιμάσω το μιλφειγ που μαρεσει αλλά δεν έχω πάρει ποτέ έτοιμο.Φοβόμουν ότι θα είναι χάλια!!Στο φεισμπουκ βρήκα 2 με το όνομα που έγραψες και την μία δεν μπορούσα να στείλω αίτημα φιλίας. :roll: Έκανα αίτηση φιλίας στο άλλο αλλά δεν έχω απάντηση...Κάνε με κι εσύ καλού κακού γιατί δεν ξέρω αν έστειλα στο σωστό άτομο. Semenets Anna.Απλά υπάρχει κι άλλη με το ίδιο όνομα.Εγώ έχω φωτογραφία εμένα προφίλ από τον γάμο,θα με καταλάβεις!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλιτσα ευχες πολλες απο τωρα για τα γενεθλια σου!!!! [smilie=wav.gif] εχω καποιες συνταγες αλλα οχι φωτο εεε και τα αλλα της αγγελικουλας βοηθανε πιο πολυ!!!

ιωαννιτσα μου οι βιταμινες που λεω οτι βοηθησαν νομιζω οτι ειναι το συμπλεγμα των β επειδη ειναι καλες για το νευρικο συστημα,παρεπιπτοντος σημερα εχω πονοκεφαλο μ επιασε ο αυχενουλης μου αλλα θα κανω τα μαγικα μου και θα περασει που θα παει!!!!

αααα οσο για το αυχενικο πρωτα σε κοιταει ορθοπεδικος μετα νευρολογος ρευματολογος κτλ,απλα για να βρουνε ακριβως το προβλημα πρεπει να κανεις εξετασεις που δεν μπορεις τωρα!!!εγω εχω κανει μαγνητικες και πολλες αλλες διαφορες!

αγγελικουλα κεφαλονια???τι ωραιο νησι ποσο θελω να ερθω,εχω παει σε τοσα αλλα και σε αυτο ακομα!!!!

αχχχ οσο για την μανουλα μου δεν ερχετε συχνα εδω ετυχε τωρα που ειμαι εγκυος!!!!και οταν εμενα ελλαδα ζουσαμε τοσο κοντα αλλα βλεπομασταν 1 φορα στις δυο βδομαδες!!!!επιλογη μου :D ειχα συνηθισει να ζω μονη απο τα 17 μου!!!!αλλα τωρα την χρειαζομεεεεεεεεεεεεεεε :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!Τι βροχη ειναι αυτη;; [smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif] μερα για χουχουλιασμα...μακαρι να μην επρεπε να δουλεψω! :(:(:(:(

Βρε Ρεββεκακι ανεφερα τον πονοκεφαλο και τελικα σε ξαναθυμηθηκε #-o#-o#-o#-o#-o μηπως παιζει ρολο και η αλλαγη του καιρου;;;

Αννουλα μου κανε ενα γλυκακι για το παρτυ σου αλλα μην ξεθεωθεις κιολας κανοντας πολλα!Κι εγω χτες ειχα διαθεση να κανω σουτζουκακια και καλεσα και 4 φιλους για φαι ομως μετα απο 2 ωρες ορθοστασια ειχα χασει λιγο την καλη μου διαθεση γιατι με ειχαν πιασει πονακια!Σημασια εχει να τα ευχαριστηθεις τα γεννεθλιακια σου κι οχι να εισαι πτωμα απο την κουρααση.... ;);););)

:-*:-*:-*:-*:-*:-* σε ολες και καλη εβδομαδα να εχουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να σας αναφερω οτι χτες ο αντρας μου αισθανθηκε πρωτη φορα την μπεμπα και εκανε και αυτος σαν μπεμπης :lol::lol::lol::lol::lol: Ειχε ξαπλωσει το κεφαλι του στην κοιλιτσα μου και της μιλαγε και η μπεμπα του ναταπεδιδε με κλωτσιες :P:P:P:P Κουνιεται κουνιεται φωναζε!Ειδα και επαθα να τον ξεκολλησω απο την κοιλια μου :lol::lol::lol::lol: Αφου τελικα του ειπα οτι η μπεμπα εχει κουραστει και θελει τωρα να κοιμηθει και τοτε το εχαψε χαμηλωσε και την τηλεοραση :P:P:P:P ποσο χαζομπαμπας ειναι δεν το πιστευω αν και μου αρεσει να πω την αληθεια :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη εβδομαδα και απο μενα!!κουραγιο στις εργαζομενες γκαστρουλες [smilie=toothy2.gif] και δω βροχερος ειναι ο καιρος!!!εχτες ειχε μια ηλιολουστη και ζεστη μερα και πηγαμε θαλασσιτσα και αραξαμε!!!!οχι μπανακι εννοητε!!!

καλημερα ιωαννιτσα,εννοητε πως παιζει ρολο η αλαγη του καιρου στο αυχενικο,οσο για τον χαζομπαμπακα :D:D:D και μεις μια απο τα ιδια!!!ασε εμενα που ερχετε και της λεει και τι θεση να περνει στην κοιλια για να μην με ποναει!!!και ολα αυτα στα τουρκικα :D:D τι γελιο ριχνω!!!!

την τεταρτη παω για καμπυλη ζαχαρου και θα δω και ποσο εχει μεγαλωσει η μπεμπουλα μου!!!αν βεβαια μετα την γλυκοζη επιζησω :D:D:D:D:D:D

καλημερα και φιλια σε ολα τα κοιλουμπακια!!!!! [smilie=toothy4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εχθές πήγαμε Χανιά και περάσαμε πολύ ωραία!

Μου φαίνεται τόσο παράξενο που από την γυάλα μέσα στην οποία ήμουν τόσο καιρό, τώρα πήγα μέχρι τα Χανιά.

Πριν 2 μήνες το θεωρούσα αδιανόητο να φύγω έξω από το Ηράκλειο.

Ιωάννα μου επειδή δυστυχώς το κατέχω παααρα πολύ καλά το αντικείμενο, ναι … θέλεις ρευματολόγο. Ουσιαστικά ο ορθοπεδικός είναι για ότι έχουμε σπάσει και έχουμε αποκτήσει από κάποια συγκεκριμένη αιτία. Ότι έρχεται από μόνο του χωρίς να το προκαλέσουμε (και προσκαλέσουμε) … θέλει ρευματολόγο.

Αννούλα δε πιστεύω να σε ξαναέπιασε ο βήχας…

Αγγελικούλα να την πάρεις την αναρρωτική και να την αφήσεις την γκιόσα να λυσσάει!

Αννούλα μη κουραστείς πολύ με την τούρτα. Θα πρότεινα στην φάση που είσαι, να πάρεις από το σούπερ μάρκετ έτοιμο παντεσπάνι, σαντιγί και κρέμες σε σκόνη, γάλα, κερασάκια και διάφορα διακοσμητικά, κορνέ αν δεν έχεις και να δόσεις έμφαση μόνο στη διακόσμηση της τουρτίτσας. Πάρε και ζουζουνιάρικα κεράκια, και είσαι και η πρώτη!!!

Ρεβέκκα μου σε καταλαβαίνω … θέλω και εγώ τη μαμά μου τώρα!!!!!! Αλλά σαν καλό παιδί που είμαι … υπομονή. Θέλει και η αδελφή μου βοήθεια και μάλιστα την έχει πολύ πιο ανάγκη γιατί έχει και την ζουζούνα που είναι σχεδόν 2 χρονών τώρα. Ποιος θα την πηγαίνει στην κούνια;;; ωεω;;;;

Ρεβέκκα μου ερώτησης ΣΟΣ: σου στέλνω στην Πόλη 2 κολλητές μου. Τι καιρό έχετε και τι ρούχα να φέρουν; Για δώσε μια εικόνα να τις φωτίσω, γιατί αυτές είναι ικανές να φέρουν 2 βαλίτσες η κάθε μία. Όχι τίποτα άλλο αλλά που θα βάλουν τα ψώνια που θα κάνουν;;; χιχιχι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ειρηνακι!!!!

λοιπον εδω εχει χαλαρη βροχουλα!!!δεν κανει πολυ κρυο,αυτην την βδομαδα θα εχει απο 24 εως 26 βαθμους,το βραδακι εχει παντως αρκετη ψυχρα!!!ζεστη παντως δεν κανει να μην ερθουν με κοντομανικα,μπουφανακι να παρουν!!ποτε ερχοντε??ειδα οτι απο παρασκευη πεφτει η θερμοκρασια!!

ξερεις που θα μεινουν?ευρωπαικη μερια?αν θελεις να σου δωσω να δωσεις το τηλ μου αν χρειαστουν κατι να με παρουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα για τον αυχενουλη ειναι αναλογος την παθηση που εχεις τι γιατρος θα σε δει!!!εμενα δεν θα μπορουσε να βρει ο ρευματολογος τον ευθειασμο που εχω επρεπε να παω πρωτα σε ορθοπεδικο και το αντιθετο τους μυικους σπασμους ο ρευματολογος μονο η ο νευρολογος!!!γενικα εχω παει σε ολους για να εχω μια πληρη εικονα και ολοι μου βρηκαν απο κατι!!!!ειναι 10 χρονια τωρα που τρεχω σε γιατρους και το φαρμακο τελικα ηταν η γιογκα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα σε όλες τις μανούλες!!!! Σήμερα το πρωί ξύπνησα στις 6:30 απο κράμπα στη γάμπα μου, είναι η δεύτερη φορά που με πιάνει κ μέχρι κ τώρα έχω έναν πόνο ακόμη .Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα σχεδόν κάθε μερά αλλά με κάτι ασκήσεις κ τεντώματα στα πόδια που έκανα είχαν περάσει, μάλλον πρέπει να τις αρχίσω πάλι. Ο καιρός είναι χάλια, μουντός, με βροχή κ πολύ υγρασία, κι απο ενέργεια σχεδον καθόλου. Μόλις όμως έκανα ένα καφεδάκι ελαφρύ αμέσως ανέβηκα :) κι έτσι λέω να ξεκινήσω να κάνω κ καμιά δουλίτσα!!!

Φιλιά πολλά σε σας κ στις κοιλίτσες σας!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!! Καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

Και εδω χαλια ο καιρος.Δεν βρεχει πολυ αλλα εχουμε πολυ ομιχλη και αυτην την ωρα 3 βαθμους!

Σημερα εχουμε 2 ραντεβου για να δουμε σπιτια,μακαρι να μας κατσει κανενα γιατι με εχει κουραση πολυ

αυτη η κατασταση.Ψυχολογικα ποιο πολυ..δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδια..

Χτες με επιασε μια λιγουρα για κυδωνια ψητα στον φουρνο και σηκωθηκα 9:30 ο βραδυ και εψησα! Ειχε φερει ο πεθερος μου φρεσκα απο τα δεντρα στην δουλεια του.Βεβαια εφαγα πολλα και μετα δεν μπορουσα να κοιμηθω! :lol:

Αννουλα την Τεταρτη εχει η μικρη μου γεννεθλια!! Γινεται 2! Ζυγακι γλυκο και εσυ! Και εγω θα ελεγα να παρεις μια ετοιμη η να κανεις κατι ευκολο.Και εγω ηθελα φετος να της κανω μονη μου τουρτιτσα με ζαχαροπαστα αλλα δεν το βλεπω..δεν μπορω να σταθω πολυ ορθια.ζαλιζομαι και ποναω απο κατω,οποτε θα αγορασω μια που ειναι ετοιμο παντεσπανι με γλασσο σοκολατας απο πανω και την ζωγραφιζεις οπως θελεις! Μπιχλιμπιδια πηρα ενα σωρο απο πριν.Ασε που θα ειμαστε οι 5 μας οποτε δεν λεει να ξεπατωθω για τοσο λιγα ατομα...

Σοφακι μου και εμενα με πιανουν κραμπες τελευταια και αρχισα μαγνησιο αλλα βελτιωση δεν ειδα ακομα.

Χαλια ο καιρος στην Καβαλιτσα μας ε??

Ιωαννα μου κλασσικος χαζομπαμπας ε?? Και που να δεις τι θα κανει οταν γεννηθει η μικρη!

Αγγελικουλα μου ανυπομονω να ανοιξει το Weihnachtsmarkt!! Ειναι τελεια η ατμοσφαιρα εκει.Αν ειχαν και ωραιες λιχουδιες θα ηταν πιο καλα :lol: Ολο κατι χαζα καραμελομενα φυστικια και μηλα εχουν! :lol:

Εχεις ερθει Γερμανια φανταζομαι ε??

Σημερα ο Παυλος θελει να φαει πιτσα οποτε δεν εχω να μαγειρεψω! Τι καλα! [smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif]

Τα φιλια μου σε ολες!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα λενακι και SOFIAEVA!!!!

πωπω λενακι 3 βαθμους μπρρρρρρρρ,εμενα γκραμπες δεν μ εχουν πιασει ουτε μια!!!το μαγνησιο το ξεκινησα στον πεμπτο και τωρα περνω 2 αλλα οχι για γκραμπες στα ποδια αλλα για συσπασεις γκραμπες στην κοιλιτσα!!!ευχομαι να ειναι ενα απο αυτα τα δυο που θα δεις το νεο σπιτακι σου να τελειωνεις!!!

SOFIAEVA καφεδακια διαβαζω!!!δεν εχω πιει γουλια απο τοτε που εμεινα εγκυος,ασε που εδω εχουν τσαι αντι για καφε,ολη μερα τσαι πινουν και μου αρεσει πολυ αλλα ουτε απο αυτο πινω πλεον!!!καλες δουλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες μου!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Χθες ειχε γενεθλια ο μπαμπας μας και περασαμε πολυ ομορφα!!!Σβησαμε 5-6 φορες την τουρτα......(λεγοντας και το τραγουδακι!!!!) :ymparty::ymparty::lol::lol::lol: Και φαγαμε τον Αμπακο...... :oops::oops::oops: Ααααχχχ!!!!Εχω και διατροφολογο σημερα μετα τη δουλεια.... :-ss:-ss:-ss Τα ποδαρακια μου ειναι πολυ καλυτερα με τις καλτσουλες και η ιδεα σας για μαυρες καλτσουλες καταπληκτικη, αλλα μαλλον τις βγαζουν μονο σ'αυτο το μπεζ-σκατουλι :oops: που τις εχω!!! :lol:

Σας στελνω τα φιλια μου!!! Παω να σας διαβασω!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Σήμερα το πρωί έκανα και εγώ την Β επιπέδου και είμαι πάρα μα πάρα πολύ χαρούμενη! Είναι όλα πάρα πολύ καλά!! Εϊδα τα αντράκια μου, μετρήσαμε τα πάντα και είναι εξαιρετικά μου είπε ο γιατρός! ¨Εχουν γυρίσει και τα δύο με τα κεφάλια κάτω και το ένα είναι 540γρ. και το άλλο 544γρ. Το μωρό που είναι στα δεξιά μου γύρισε και ανάσκελα και είδα καθαρά το προσωπάκι του, μου φάνηκε ίδιος η κόρη μου, αλλά το αριστερό μωρό ήταν μπρούμυτα και δεν μπόρεσα να το δω! Αχ κορίτσια μου έφυγε ένα βάρος και είμαι πολύ ευτυχισμένη που τα αγοράκια μου είναι καλά. Ανυπομονώ.....

Πήρα και τα αποτελέσματα της καμπύλης και έχω ζάχαρο 50!!! Πιο κάτω και από το όριο.

Αννούλα χρόνια πολλά, χρόνια καλά, χρόνια ευτυχισμένα!!! Με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το αγόρι σου και ό,τι επιθυμείς στο δρόμο σου να το βρεις!!!

Μάτα να χαίρεσαι τον μπαμπάκα σου!

Λένα, Ρεμπέκα, Μαριελέν,Ιωάννα και σε όλες τις φουσκοκοιλίτσες φιλιά πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!!!!!!!! Καλή εβδομάδα!!!!!!

Χθες ήμουνα από το πρωί σαν άρρωστη, δεν είχα καθόλου διάθεση. Έβαζα συνέχεια θερμόμετρο γιατί νόμιζα ότι ειχα πυρετό αλλά δεν είχα. Το απογευματάκι όμως ήμουν καλύτερα και πήγαμε μια βολτούλα σε ένα φιλικό ζευγάρι και περάσαμε ωραία. Σήμερα είμαι μια χαρά. Πήγα στην πεθερσούλα και πήρα κολοκυθάκια γεμιστά κι έτσι δεν έχω μαγειρέματα :P:P Έχω σιδέρωμα βέβαια αλλά βαριέμαι να πω την αλήθεια.. :?

Μάτα μου να χαίρεσαι τον μπαμπά σου!!! Εμένα έχει την Τετάρτη γενέθλια ο αντρούλης μου και σκέφτομαι να του κάνουμε έκπληξη σε ένα μεζεδοπωλείο!!

Λενάκι εύχομαι το επόμενο σπίτι που θα δείτε να είναι και το τελευταίο και με το καλό να μπείτε να ξεαγχωθείς!! Η μικρή σου έχει την ίδια μέρα γενέθλια με τον άντρα μου!!! Άντε να τους χαιρόμαστε!!

Ιωάννα μου τι πλάκα που έχει ο αντρούλης σου!!! :lol::lol::lol: Κι ο δικός μου έτσι κάνει και τον κοροϊδεύω!!!

Dat σούπερ η Β-επιπέδου!! Μπράβο τα αντράκια σου, μεγαλώνουν!!!! Όλα καλά!!!!

Ρεββεκάκι, Ειρηνούλα, Σοφία και σε όλες τις υπόλοιπες πολλά πολλά :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!τι μου κανετε;;;;εχω μερες παλι να μπω μιασ κ δεν ενιωθα κ τοσο καλα...με πιανουν συχνα ζαλαδες κ εχω πολυ ατονια..πηγα εκανα εξετασεις κ περιμενω τα αποτελεσματα...πολυ βροχη σημερα ετσι;;;;χαμος γινεται απο το πρωι....σημερα σηκωθηκα κ πηγα στο σχολειο της μικρης γιατι μας ηθελε η δεσκαλα για ενημερωση κ το πουλακι μου μας ειπε τα κλυτερα...ειναι πολυ συνεπης μαθητρια το καμαρι μου,,,,,οσο για την ζουζουνα στην κοιλια;;;;;σημερα το απογευμα εχω υπερηχο να την δω,,,,,,την κορακλα μου!!!!!!!!κ μετα παλι ξαπλα να ηρεμησω .....αντε περνανε οι μερες κοριτσια...κοντευουμε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα από την βροχερή Κεφαλονια! Τι μου κάνετε????

Λενάκι μου έχω γεννηθεί Φρανκφούρτη και έχω συγγενείς στο Mainz οπότε έρχομαι συχνά-πυκνά. Άντε τώρα έχετε και το Halloween τι καλάαααα!!Θα την ντύσεις τη μικρή μαγισσούλα ή έιναι νωρίς?

Ρεββέκα όντως το νησί μου είναι πολύ ωραίο και δεν έχει πολύ τουρισμό, όποτε θέλεις πάρε τον αντρούλη και φυσικά και τη μπέμπα και σας περιμένω!!

Dat πολύ χάρηκα με τα νέα σου!Μπράβο!!!

geozouli μερικές φορές έχω κι εγώ τα ίδια συμπτώματα, λες να είναι λόγω χαμηλού σιδήρου? Εντωμεταξύ πολλές ξινίλες ρε κορίτσια...

Κάλλι όντως κοντεύουμε αυτό σκεφτόμουν κι εγώ χθες, φάγαμε τα 2/3 κιόλας! Και σαν να ήταν χθες που σας γνώριζα στο site....

Μάτα να τον χαίρεσαι!!

Η Άννα χάθηκε, προφανώς είναι αλευρωμένη πάνω από ένα μίξερ και φτιάχνει γλυκά (και με καταριέται που δεν της είπα "πήγαινε στο ζαχαροπλαστείο").

Και επειδή πλέον έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να ρωτάω, μπορείτε να μου πείτε ΠΟΥ στο καλό είναι η Δέσποινα??????????????

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλλιτσα μου μπραβο στην κορουλα σου,αντε να τα καμαρωνεις και τα δυο :D

αχ αγγελικουλα οταν λες κεφαλονια με πιανουν τασης φυγης,λατρευω τα νησια μας και στην κεφαλονια θα ερθω σιγουρα

το δεσποινακι νομιζω οταν πηγαινει στην μαμα της δεν εχει ιντερνετ,μηπως ειναι εκει,

ελα καλε δεσποινακι δωσε το παρον ολο σε ψαχνουμε!!!! :D:D:D

αχ σημερα κανα την εξης ερωτηση στον αντρουλη μου :D:D:D:D:D αγαπη μου γιατι δεν κανουμε σεξ πλεον????και μου λεει,ποιοι???οι τρεις μας???ντρεπομαι νιωθω πως με ακουει αφου κουνιετε εκει μεσα,εχει λοξυγκα,συζηταμε!!!! χαχαχαχαχαχα :D:D:D:D:D αχ γελαω τοσο πολυ μαζι του,οποτε οπως καταλαβατε κοριτσια τελος το ντοινκ ντοινκ για 3 μηνες και βαλε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα!!!

Σήμερα είμαι πολύ στεναχωρημένη. Είχα κολικό εντέρου τις τελευταίες μέρες και σήμερα ο γιατρός μου μου είπε να πάω στα επείγοντα μιας και ο πόνος χειροτέρεψε και φοβήθηκε για πρόωρο τοκετό. Πήγα εκεί μου κάνανε ένα σωρό εξετάσεις και σε υπέρηχο που κάναμε άνω κοιλίας μου ανακοίνωσαν ότι η χολή μου είναι γεμάτη πέτρες και λάσπη :ymsick: πανικοβλήθηκα!!!! Βέβαια ο πόνος δεν προήλθε ευτυχώς απ αυτή αλλά απ το έντερο μου αλλά μου ανακοίνωσαν ότι μετά τη γέννα πρέπει οπωσδήποτε να χειρουργηθώ, και να παρακαλάω να μη φράξει το σωληνάκι της χολής από καμιά πετρούλα όσο είμαι έγκυος γιατί τότε τα πράγματα είναι δύσκολα. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι διατροφή καθόλου λίπη, γλυκά. Αυστηρή διατροφή για να αποτρέψουμε τα χειρότερα. Ελπίζω κορίτσια μου να μη μου συμβεί τπτ μέχρι να γεννήσω. Παρακαλάω απ το πρωί το Θεό να μη μου συμβεί κάτι. Βέβαια ο γιατρός είναι αισιόδοξος λέγοντας μου ότι αυτή γεμίζει χρόνια τώρα για να γίνει έτσι θα πρέπει να είμαι πολύ άτυχη να φράξει το σωληνάκι ώστε να χρειαστώ άμεση επέμβαση. Τι να πω... να είμαι τόσο άτυχη? Την Τετάρτη θα επαναλάβω αιματολογικές μήπως έχω και φλεγμονή για να πάρω αντιβίωση και θα κάνω και καρδιοτοκογράφημα για να δω αν κάνει συσπάσεις η μήτρα. Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά κοριτσάκια μου. Και ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας.Ελπίζω αύριο να νοιώθω καλύτερα. Φιλιά πολλά σε όλες σας. Να μου προσέχετε!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!Χάλια ο καιρός...Και όλη μέρα είμαι στους δρόμους!!Ξεκινήσαμε για σούπερ μάρκετ να πάρω τα υλικά που χρειάζομαι για αύριο για τα γλυκά...(θα κάνω το μιλφέιγ του Γιώτη και μους σοκολάτας με μπισκότα) και μετά με πήρε ο αντρούλης και με πήγε σε ένα εμπορικό κέντρο για να μου ψωνίσει ρουχαλάκια για τα γενέθλιά μου!Δεν αντέχω καθόλου περπάτημα πλέον... :? Και πέρα από αυτό έχω υποψίες ότι παρουσιάζω συμπτώματα ουρολοίμωξης!!! :shock::shock::shock: Ήπια μπόλικο νερό και ελπίζω να περάσει έτσι! :roll: Πήρα τηλ.την Δέσποινα αλλά είναι κλειστό... :roll: Η αλήθεια είναι ότι άρχισα να ανησυχώ...Ελπίζω να είναι καλά και απλά να μην έχει ίντερνετ!

Θα σχολιάσω αύριο(αν προλάβω) κοριτσάκια μου γιατί είμαι κομμάτια!!Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριελεν μου υπομονη ελπιζω ολα να πανε καλα και να μην χρειαστεις να κανεις καμια επεμβαση τωρα!!!

να σκαιυτεσε θετικα και να λες δεν θα συμβει τιποτα,ετσι ελκυεις τα θετικα,μην ανχωνεσε και στεναχωριεσε,για το μπεμπακι σου ετσι??

ολη την θετικη μου ενεργεια και πολλες αγκαλιτσες :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα ,

Από ότι βλέπω είσται όλες καλά , εγώ έχω σχεδόν κάθε μέρα έντονη ατονία, ζαλάδες και δεν μπορώ να κάνω τίποτα, την παρασκευή περιμένω γυναίκα να μου καθαρίσει για να στρώσω , δεν έχω ψωνίσει τίποτα ούτε για εμένα ούτε για τα μωράκια μου, εσείς από ψώνια πως πάτε? Πότε είναι καλά να ξεκινήσουμε να ετοιμάζουμε τα πράγματα μας , βλέπετε λόγω διδύμων και 2η εγκυμοσύνη σκέφτομαι μην γεννήσω νωρίτερα και δεν προλάβω...... Μήπως είμαι υπερβολική ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!Εχει ηλιο σημερα!!!

FANIKO μου υπομονη με την ατονια ....ειναι μαλλον που ειναι δυο τα ζουζουνια σου!Για τα πραγματακια των μωρων ισως να επρεπε να αρχισεις να τα ετοιμαζεις σιγα σιγα οχι λογω προωρου τοκετου μην σου μπαινουν τετοιες ιδεες ολα καλα θα πανε,απλα λεω μηπως αργοτερα που θα φουσκωσεις πιο πολυ σου ειναι δυσκολο!

Αννουλα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!!!Με το καλο να ερθει και το νινακι σου να μεγαλωσει η οικογενεια σας!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Μαριελεν μου θετικη σκεψη!!!!!Βρηκες κατι που εχεις απο σποντα και δεν σε εχει ενοχλησει ποτε μεχρι τωρα οποτε ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ!Προσεχε βεβαια την διατροφη σου αλλα μην ζεις με το αγχος και δυσκολευεις και την εγκυμοσυνη σου!Σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια και να δεις που ολα θα πανε καλα_!!!!! :):):):):-*:-*:-*:-*:-*:-*

Ρεββεκα ειναι και ο αντρας σου χαζομπαμπας φουλ =))=))=))=))=)) ποσο γελασα!!!Ακου οι τρεις μας :lol::lol::lol::lol: Εμενα βεβαια σε αυτο το θεμα το εχει δει αλλιως....οταν του λεω για να τον πειραξω: Μηπως το μωρο καταλαβαινει τωρα που κανουμε σεχ;μου λεει:Ισα ισα που ξερει πως οι γονεις του αγαπιουνται :lol::lol::lol: Οτι μας συμφερει καταλαβες ;);););)

Αγγελικη μου εχω ερθει Κεφαλονια και την λατρεψα!!!!Ο μυρτος δεν υπαρχει!!!!Θα ξαναρθω οπωςδηποτε και με την μπεμπουλα μου γιατι ειναι οικογενειακο νησι οικονομικο και εχετε ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΦΑΙ!!!!Τυχερη που εισαι!!! :):):):)

Καλλη μου συγχαρητηρια για την κορουλα σου!!!Ειναι μεγαλη ικανοποιηση να ακους οτι ειναι συνεπης ε;Οσο για τις ατονιες δες τις εξετασουλες μηπως εχει πεσει ο αιματοκριτης η ο σιδηρος,κατι τετοιο μπορει να ειναι!

Κοριτσια επειδη εχουμε συνηθεια να λεμε ποτε αισθανομαστε ασχημα για κατι λεω να πρωτοτυπησω και να σας πω οτι :Εδω και καποιες μερες αν εξαιρεσουμε λιγο τους πονοκεφαλους που ειναι ζορι αισθανομαι πολυ καλα!Εχω απιστευτη ενεργεια κοιμαμαι οσο πρεπει και την εγκυμοσυνη την αντιλαμβανομαι μονο απο την κοιλιτσα και τις κλωτσιες της μπεμπας!!!Εχουν δικιο που λενε οτι το δευτερο τριμηνο ειναι το καλυτερο!!!!

Σας φιλω γλυκα ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια :)

Τι κανετε? Εχω σημερα παρολο που στη Πατρα βρεχει ξυπνησα με ωραια διαθεση γιατι ειδα ενα ωραιο ονειρο....Ειδα οτι ειχα τη μπεμπα αγκαλια, εκλεγε κι εγω με τη Λαμπρινη μου, τη κραταγαμε αγκαλια :D Το φανταζομαι το μωρακι μου, φανταζομαι να εχει γαλανα ματακια στρουμπουλουλικο και χωρις μαλλακια, οπως ηταν η Λαμπρινη ενα κουκλακι! Απο ρουχαλακια δεν εχω παρει τιποτα, λεω να τα αφησω για τον αλλο μηνα. Παρολο που γεννιουνται με ενα μηνα διαφορα, δε εχω τιποτα απο φορμακια νεογεννητου γιατι πριν δυο χρονια τα ειχα δωσει σε μια κοπελα που τα ειχε αναγκη. Ακομα και τα γουλινια εδωσα, ειχα αποκλεισει την περιπτωση να κανω εγω δευτερο παιδι... Να ΄ναι καλα το μωρακι μου, να γεννηθει με το καλο και θα του τα παρω ολα καινουρια. Υπομονη τρεις μηνες εχουν μεινει... Φιλακια

:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...