Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο8


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 936
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια μου καλημερα!!!

Τι κανετε?

Εγω τελικα εκανα την επεμβαση,γυρισα σπιτι μου στις 9 το βραδυ και ειμαι καλα!!!

Παει και αυτο τελειωσε.

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απο το μαιευτηριο,για την προσοχη και φροντιδα που μου εδωσαν.

Μου εκαναν τις απαραιτητες εξετασεις το πρωι,και στις 2 το μεσημερι με εβαλαν χειρουργειο.

Δεν καταλαβα τιποτα,μονο οταν με ξυπνησαν πονουσα πολυ χαμηλα στην κοιλια μου.

Με κρατησαν στην ανανηψη 1/2 ωρα με οξυγονο τους ορους μου,και μετα με πηγαν στο δωματιο μου.

Το απογευμα μου εφεραν να πιω τσαι και νερο για να ουρησω και στις 7 φαγητο..ναι,ναι εφαγα κιολας

σνιτσελ με πουρε..τελειο το βρηκα με την πεινα που ειχα...χαχαχα!!!

Τωρα παιρνω αντιβιωση...και κατι αλλο να σας πω..μου εδωσαν dvd με ενα μερος της επεμβασης..το βαλαμε με τον αντρουλη μου το βραδυ να δουμε και παθαμε ΣΟΚ με αυτα που ειδαμε..δεν μπορειτε να φανταστειτε το τι γινοτανε στην μητρα μου και πως τα καθαριζε ο γιατρος με το λεηζερ...

Αυτα τα νεα μου κοριτσακια....σας ευχομαι καλο σ/κ...φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες? Τι κανετε? Ολες ειστε βολτα ? Εμεις δεν πηγαμε πουθενα γιατι αρρωστησε ο αντρουλης μου με στομαχι και τετοια και ειπα να φτιαξω τα χειμωνιατικα!!! Πολυ βαρετη δουλεια.

Γωγακι μου σιδερενια!!!! Ελπιζω να πανε όλα κατ'ευχήν απο εδώ και τωρα!!!

Lollipop αντε βρε κοριτσι! Ειχα αρχισει να ανησυχω ρε γαμωτο!!! Πωπω κοριτσαρες ε???? Θα τρελαθει ο αντρας σου με 3 γυναικες στο σπιτι! ΜΕ το καλό κοριτσι μου!

Ζαχαρενια τι κανεις? Αδιαθετησες? Εγώ όχι ακομα. Περιμενω απο μερα σε μερα. Εχω παρει και τα φαρμακακια μου και περιμενω!!!!

Οι κυριες της αναμονης τι κανουν? Marilou85 και Liz πως εισαστε? NicoleG κλωσσας κλωσσας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....

τι κανετε???

να πω γρηγορη αναρωση στο γωγακι μας κ να ειναι το τελευταιο εμποδιο στην πραγματοποιηση του ονειρου τους...

επισης να πω περαστικουλια κ στη βασω για τον αντρουλη της..

να σας πω τα δικα μου...

ηταν το σαββατο να κανω την εμβρυομεταφορα αλλα με πηρε τηλ η εμβρυολογος

κ μου ειπε πως τα εμβρυακια μου προχωρουν σε αριστης ποιοτητας βαστοκυστες

κ ετσι αυριο το πρωι θα παμε να τα παρουμε.....

ειμαι τοσο μα τοσο χαρουμενη κ τοσο μα τοσο ανυπομονη....

μακαρι να τελειωσουν ολα με ενα θετικο αποτελεσμα.....μακαριιιιι να ακουστει εστω μια απο

τις προσευχουλες που εχω κανει...

φιλακια πολλα σε ολες σας κ θα σας γραψω αυριο παρεα με τα μικρα μου... :shock::shock::D:D

τι καλαααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκεια μου Μαριλου,εχω χαρει πολυ με τα νεακια σου.....

ευχομαι να εχεις την πιο τελεια μερουλα αυριο ,και σε λιγες μερες να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!!!

καλη επιτυχια κοριτσακι μου @};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marilouuuu αντε αντε αυριο με το καλο να βαλεις τα τελεια εμβρυακια και να γραπωθουν γερα στην κοιλιτσα σου για να μας ανακοινωσεις σε μερικες μερες το θετικο σου +++++

Καλέ μαμαΠαναη τι κουκλος γιος ειναι αυτος??? ΝΑ σου ζησει κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσακια μου!!!

Ευχομαι αυτη την εβδομαδα να ακουσουμε πολλα ευχαριστα!!!!

Μαριλου μου,σε ευχαριστω πολυ κι εσυ γρηγορα να μας ανακοινωσεις θετικοτατα αποτελεσματα!!!

Γιωτακι μου,σε ευχαριστω πολυ,με το καλο τα λολλιποπακια σου!!!

Βασουλα μου σε ευχαριστω πολυ,και περαστικουλια στον αντρουλη σου!!!

Το Σαββατο το πρωι πηγαμε στο Ιασω να πληρωσουμε το υπολοιπο ποσο και να μας δωσουν το εξιτηριο.

Στην συνεχεια μας περιμενε ο γιατρος να παμε στο ιατρειο του να μας μιλησει και να παρει την αμοιβη του για την επεμβαση.

Λοιπον....τι μου ειπε...οτι η μητρα μου τωρα ειναι πεντακαθαρη,αλλα μου εβαλε σπιραλ επειδη τωρα εχω αιμα να μην κολλησουν στα τοιχωματα της μητρας και δημιουργηθουν παλι συμφησεις...μου εδωσε χαπια να πινω για 21 ημερες για να δημιουργηθει νεο ενδομητριο γιατι μετα την επεμβαση δεν υπαρχει.

Μολις τελειωσουν τα χαπια θα μου ερθει μια ψευτο περιοδος,και τοτε θα παω να μου αφαιρεσει το σπιραλ.Μετα ξεκιναμε προσπαθειες μηπως και μεινω εγκυος φυσιολογικα...θα δειξει...

Φιλακια πολλα καλη εβδομαδα,και να προσεχετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι εδώ παιδάκια και καλή εβδομάδα!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D

Γωγάκι μου…….. σιδερένια………… και σου εύχομαι ολόψυχα…….. λίαν συντόμως ξανά επίσκεψη στο ΙΑΣΩ………… για Υπερήχους Εγκυμοσύνης!!!!!!!!!!!!!

Γλυφιτζουράκι μου…………. έλα βρε καμάρι μου...... μας τρόμαξες καλό μου!!!!!!!!! Είσαι καλά τώρα???????? Τα κοριτσούδια σου?????????? Ο μπαμπάκας τρελάθηκε ή όχι ακόμη????????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ε......... ρε σερβιέτα που θα φάει ο άνθρωπος στη μούρη!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαριλού μου……… τα καλύτερα αποτελέσματα σου εύχομαι!!!!!!!! Το αξίζεις!!!!!!!!!!! Να ξεμπερδεύεις κι εσύ κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!

Βασούλα………… περαστικούλια στον σύζυξ!!!!!!!!!!! Ό,τι χειρότερο…….. όλα αυτά που έχουν να κάνουν με στομάχι…….. κτλ……. κτλ……… κτλ……….

Μαμά Παναή………… λουκουμάς ο γιόκας σου!!!!!!!!!!!! Κούκλος-κούκλος!!!!!!!!!!! Να μου τον φιλήσεις…….. άντε…….. κοντεύεις κι εσύ…….. με το καλό!!!!!!!

Ζάχα….. Χρυσανθάκι…. Γιώργη…. και σε όποιον άλλον ξέχασα…… Καλημέρες!!!!!!!!!!!!!

:):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!μπραβοοοο μαριλου...παντα τετοια...αριστα ολα!!!!

καλη ξεκουραση τωρα και κο κο κοκο!!! καλα αποτελεσματααααα!!!! :D:D

Γωγακι καλη αναρρωση και με γεια το νεο ενδομητριο!!!!! ;)

Καλημερα και σε ολα τα κοριτσια ενα ενα και φιλακια μαγουλο μαγουλο!!!!

ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα!!!

Γωγακι μου και εγω κατι παρομοιο εκανα, Μονο αντι για σπιραλ μου εβαλε μπαλονακι γιατι εμενα το θεμα ηταν μεσα στη μητρα!!! Αντε κοπελα μου και παλι σου ευχομαι περαστικα και να μακαρι να μην ταλαιπωρηθεις αλλο!!!

Pipitsaσε ευχαριστω πολύ!!

Marilou θα περιμενουμε νεα σου

Ζαχαρενια καλη αρχη!!!!! Ολα να πανε καλα και αυτη η φορα να ειναι η τυχερη σου!!!!! Να σουμε την κιτρινοφατσα σου στις ανακοινωσεις εγκυμοσυνης!!!!

Αχ και εγω απο μερα σε μερα, μπορει και σημερα γιατι το αισθανομαι, θα αδιαθετησω! Αντε να παρω σειρα και εγωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, είμαι νέα στο site και ειναι η 3-4 φορά που μπαίνω.Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια. Εγώ πριν 4 ημέρες εκανα εμβρυομεταφορά για πρώτη φορά και είμαι πολύ αγχωμένη. Συνεχώς έχω και ένα διαφορετικό σύμπτωμα...πχ. πονοι χαμηλά, πονοι μέσης, πολλά υγρά κλπ με αποτέλεσμα να αγχώνομαι ακόμα περισσότερο και να να θεωρώ τετελεσμένο γεγονός μια αποτυχία. Μπήκα απλά για να πάρω και την άποψη άλλων γυναικών στη θέση μου...και απο ότι βλέπω΄, δυστηχώς, είναι πολλές. Ειλικρινά καλή επιτυχία σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ πενι25!!!!!

προσπαθησε να μην σκεφτεσαι αρνητικα...αν μπορεις και θετικα ακομα καλυτερα...

δεν πιστευω οτι επηρεαζει το αποτελεσμα, απλα για να μην εχεις χαλια ψυχολογια....

για την ψυχικη σου ηρεμια το λεω!!!!

ολα αυτα καλα συμπτωματα..ειναι θεωρω...τωρα μονο ο θεουλης ξερει τι γινεται εκει μεσα!!!!

εισαι ακομα στο κρεβατι ή οχι?

ευχομαι τα καλυτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ πενι25!!!!!

προσπαθησε να μην σκεφτεσαι αρνητικα...αν μπορεις και θετικα ακομα καλυτερα...

δεν πιστευω οτι επηρεαζει το αποτελεσμα, απλα για να μην εχεις χαλια ψυχολογια....

για την ψυχικη σου ηρεμια το λεω!!!!

ολα αυτα καλα συμπτωματα..ειναι θεωρω...τωρα μονο ο θεουλης ξερει τι γινεται εκει μεσα!!!!

εισαι ακομα στο κρεβατι ή οχι?

ευχομαι τα καλυτερα....

Κάθησα στο κρεββάτι 2-3 ημέρες (σηκωνόμουν βέβαια κιόλλας)αλλα από σήμερα είμαι σπίτι αλλά πολύ χαλαρά, δεν κάνω κατι επιβαρυντικο....να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα....αν έχεις την καλοσύνη και γνωριζεις μου απαντάς...παρατηρώ υγρά πολλά ιδίως το πρωί....και μου μπαίνουν συνχώς ιδέες ότι ειναι πιθανές αποβολές των εκάστοτε εμβρύων....υπάρχει αυτό ή εγώ εχω χαζέψει εντελώς?

ειμαι 29 ετών και είναι η πρώτη μου εμβρυομεταφορά, χωριακή κάνω 18/10.....αλλά πολύ αγχος....σε ευχαριστώ που μου απάντησες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα υγρα στην 1η μου προσπαθεια...ειχα ομως και τα κολπικα ουτρατζεσταν που χρησιμοποιουσα

και γινοταν ΠΑΝΙΚΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ!!!!! :lol:

Κατσε να μας πει και καμμια αλλη....ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ αλλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς πειτε μαςςςςςςςς

πιστευω δεν αποβαλονται ετσι...ΑΝ χτυπα ξυλο ΑΝ λεω ειναι αρνητικο το αποτελεσμα θα αποβληθουν με την περιοδο οταν σταματησεις ολα τα φαρμακα...ΔΕΝ φευγουν ετσι βρε!!!!

Ασε κι εγω σκεφτομουν οτι καπου σε κανα βοθρο θα εχουν καταληξει με τα υγρα !!!! χαχαχαχαχα

καλες ξαπλες!!!! μην ευχαριστεις....εδω θα ειμαστε να τα λεμε....καλως ορισες κιολας...ξεχαστηκα το ζωον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα υγρα στην 1η μου προσπαθεια...ειχα ομως και τα κολπικα ουτρατζεσταν που χρησιμοποιουσα

και γινοταν ΠΑΝΙΚΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ!!!!! :lol:

Κατσε να μας πει και καμμια αλλη....ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ αλλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς πειτε μαςςςςςςςς

πιστευω δεν αποβαλονται ετσι...ΑΝ χτυπα ξυλο ΑΝ λεω ειναι αρνητικο το αποτελεσμα θα αποβληθουν με την περιοδο οταν σταματησεις ολα τα φαρμακα...ΔΕΝ φευγουν ετσι βρε!!!!

Ασε κι εγω σκεφτομουν οτι καπου σε κανα βοθρο θα εχουν καταληξει με τα υγρα !!!! χαχαχαχαχα

καλες ξαπλες!!!! μην ευχαριστεις....εδω θα ειμαστε να τα λεμε....καλως ορισες κιολας...ξεχαστηκα το ζωον!!!!

παίρνω ουτροτζεσταν πρωι μεσημερι βραδυ....κολπικά. το μονο που δεν τηρησα ίσως στο έπακρο, είναι η ξαπλα αν και έχω αδεια μεχρι την χωριακή....απλά σήμερα το βράδυ είχα τοσο ανυσηχο υπνο και οταν σηκώθηκα....τι να δω.....εκει επεσε η ψυχολογια....6 το πρωι σηκωθηκα και εψαχνα στo site μπας και βρω καμμιά ομοιοπαθούσα....πολύ πικρα είναι ολο αυτο....τελικα...ενας διαρκης φοβος ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε σε καταλαβαινω..τωρα τι να λεμε...απλα κι εσυ πολυ αγχος γμτ....μηπως στο σπιτι εισια χειροτερα?

ειναι κουραστικη η δουλεια σου? εμενα ειναι δουλεια γραφειου οποτε 3 μερες εκατσα και ηρθα γραφειο..να ξεχνιεμαι!!!! τι να πω!!!!

ΞΕΧΝΑ τα υγρα...ετσι ειναι αυτα...ειχα κι εγω λεμε...και η 1η προσπαθεια ηταν θετικη (βιοχημικη μεν)

ελα διαβασε ενα ανεκδοτακι να περασει ευχαριστα 1 λεπτο!!!!!

Δύο ξανθιές κάνουν εργασίες για το δήμο Αθηναίων. Η πρώτη σκάβει μια τρύπα

και η δεύτερη τη γεμίζει. Δουλεύουν στη μία πλευρά του δρόμου και μετά στην

άλλη, συνεχίζουν στον εππομενο δρόμο, δουλεύοντας ασταμάτητα όλη μέρα, με

την μία να σκάβει μια τρύπα και την άλλη να τη γεμίζει. Ένας περαστικός έχει

εντυπωσιαστεί με την προσπάθεια τους και ρωτάει την μία εργάτρια.

- Μένω έκπληκτος με την εργατικότητα σας αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί

σκάβετε μία τρύπα για να τη γεμίσετε αμέσως μετά;

Η ξανθιά γυρνάει προς το μέρος του, σκουπίζει τον ιδρώτα από το μέτωπο της

και λέει.

- Κανονικά είμαστε τρεις, αλλα αυτή που φυτεύει τα δέντρα έχει ρεπό σήμερα

:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελια κοιτα με λιγο στα ματια...και κανε οτι σου λεω : χαλαρωσεεεεεεεε

ηρεμησεεεεεεεεεεεεεεεεεε χαλαρωσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

νταξει εισαι τωρα???

εμενα μου ειχε πει ο ντοκτορ να μην δινω σημασια στα πονακια...και να μην ψαχνω για συμπτωματα...(λογω της ολης διαδικασιας παραγωγης ωαριων κλπ κλπ ειναι φυσιολογικα) και αν παλι δω αιμα...να κανω εκεινη την μερα χοριακη...και 1 στις 2 γυναικες εχουν θετικο αποτελεσμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε σε καταλαβαινω..τωρα τι να λεμε...απλα κι εσυ πολυ αγχος γμτ....μηπως στο σπιτι εισια χειροτερα?

ειναι κουραστικη η δουλεια σου? εμενα ειναι δουλεια γραφειου οποτε 3 μερες εκατσα και ηρθα γραφειο..να ξεχνιεμαι!!!! τι να πω!!!!

ΞΕΧΝΑ τα υγρα...ετσι ειναι αυτα...ειχα κι εγω λεμε...και η 1η προσπαθεια ηταν θετικη (βιοχημικη μεν)

ελα διαβασε ενα ανεκδοτακι να περασει ευχαριστα 1 λεπτο!!!!!

Δύο ξανθιές κάνουν εργασίες για το δήμο Αθηναίων. Η πρώτη σκάβει μια τρύπα

και η δεύτερη τη γεμίζει. Δουλεύουν στη μία πλευρά του δρόμου και μετά στην

άλλη, συνεχίζουν στον εππομενο δρόμο, δουλεύοντας ασταμάτητα όλη μέρα, με

την μία να σκάβει μια τρύπα και την άλλη να τη γεμίζει. Ένας περαστικός έχει

εντυπωσιαστεί με την προσπάθεια τους και ρωτάει την μία εργάτρια.

- Μένω έκπληκτος με την εργατικότητα σας αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί

σκάβετε μία τρύπα για να τη γεμίσετε αμέσως μετά;

Η ξανθιά γυρνάει προς το μέρος του, σκουπίζει τον ιδρώτα από το μέτωπο της

και λέει.

- Κανονικά είμαστε τρεις, αλλα αυτή που φυτεύει τα δέντρα έχει ρεπό σήμερα

:lol::lol::lol:

καλό το ανέκδοτο,χαχαχα....να εισαι καλά

οχι δουλειά γραφείου κάνω και για την ακριβεια....πολυ΄ξεκουραστη...δμ.υπαλληλος....αλλα οκ,θεωρησα καλο να παρω ενα 12 μερο αδεια μπας και ειναι καλυτερα....

την ελλειψη πονων σημερα πως την εξηγεις? μαλλον και αυτη ειναι ανεξηγητη οπως τοσα αλλα ετσι?

απο την αλλη σκεφτομαι...η εμβρομεταφορα εγινε με δυο εμβρυα πολυ καλης ποιοτητας οπως μου εγραψαν και ειπαν...η ηλικια μου ειναι καλη, το προβλημα ήταν στο συζυγο....γιατι ρε .....@@@@@ να μην πετυχει δηλαδη? μονο 50% πιθανοτητες? γιατι ετσι....σου λενε μην καπνιζεισ, μην αγχωνεσαι, μην κουραζεσαι ,μην γυμναζεσαι, μη μη μη....και βλεπεις κατι περιπτωσεισ και τραβας μαλλια....καταληγω....στην απορια μου παλι ομως....ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝΕ ΟΙ ΠΟΝΟΙ :D

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ....Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ...ΠΟΥ ΜΕ "ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕς" ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και σενα να σε εχει καλα ο θεος...μακαιρ να ηξερα να σου απαντησω...αλλα σκεψου το κι ετσι

για το θεμα των πονων....αλλοι παρακαλανε να μην πονουν!!!!! τςςςςς καλο ε????

αντε δες τιβι...εκει την μενεγακη να μαθουμε κανα κουτσομπολιο...και ενημερωσε μας....νταξει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...