Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

Δεν μας έχει πει ακόμη ο γιατρός τι είναι!!! τους πίεζα τους πίεζα αλλά τίποτα....εγώ απλώς νοιώθω ότι είναι κοριτσάκι :D:D

Εσένα spirtouli δεν σου έκαναν καμία εκτίμηση ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι οταν τον ρωτησα ειπε ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα μπορει να μου πει ο γιατρο μου στις 5/10 που θα παω για να δει λεει την θεση του πλακουντα........... γιατι την αυχενικη την εκανα σε αλλο αλλα οπως και να εχει μετα την παρακεντηση θα ξερω με σιγουρια γιατι οταν σε παιρνουν για τα αποτελεσματα σου λενε και φυλο.... :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!

σαμανθα το ειδα και γω αυτο της Μενεγακη και συγκινηθηκα πρωινιατικα... σνιφ σνιφ...!!

μα τι ζυμαρακι ηταν αυτο ...!; πωπωωωωω... φανταστειτε οτι σε μερικους μηνες θα εχουμε και μεις το/τα δικο/α μας !!!! αααχχχχχχχχ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Μαράκι εσύ που θα κάνεις και αγοράκι θα έχεις ΑΚΡΙΒΩΣ τετοιο ζυμαράκι :D:D:D:D

Αλλά το λυπήθηκα μωρέ το καημένο που το τραβολογούσαν .... και ήθελε να κοιμηθεί...!!!

Λίγο μεγάλο μου φάνηκε για νεογέννητο πάντως!!! Και 37 εβδομάδων όπως είπαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακι τι κανετε?εχθες η μερα μου ητνα πολυ γεματη απο το πρωι εξω σε βαπτιση μετα σε καφε με τα για φαι μετα σπιτι για υπνο και μετα επισκεψη σε ενα φιλικο σπιτι,πολυ γεματη μερα αλλα κουραστικη..Ελπιζω ολες οι φουσκοκοιλιτσες να ειναι καλα και τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα κοριτσάκια!

Σαμάνθα νιώθω ακριβώς όπως περιγράφεις. δλδ μια μικρή ανασφάλεια, που πιστεύω να περάσει όταν με το καλό κάνει αισθητή την παρουσία του το μωράκι μου! Σήμερα θα πάρω να κλείσω ραντεβού στο γιατρό μου. Βρε κορίτσια, φουσκώσατε καθόλου? εγώ γιατί δεν βλέπω αλλαγή ορατή, αν κ μπήκα πια στον 4ο, οεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως εισαι πολυ αδυνατη demie???? εγω παντως εχω φουσκωσει αρκετα, ειναι δυσκολο να το κρυψω πλεον... αφου αυτοι που δεν το ξερουν με ρωτανε και δεν εχω παρει και κανενα κιλο αλλα ειμαι πρισμενη και ειδικα το βραδι!!!! δεν ξερω αν συμβαινει και σε σας κοριτσια αλλα εγω το βραδι ειμαι 2 κιλα παραπανω απο το πρωι, καθε βραδι αυτο.... μαλλον καμμια κατακρατηση θα παιζει, νομιζω :?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli και γω ετσι παρατηρω ! το βραδακι, ακομα κι αν δεν εχω φαει πολυ, μοιαζω πρησμενη και το πρωι ειμαι φυσιολογικα !!! εκτος αν τη διαρκεια της νυχτας τραβαει το εμβρυο οτι χρειαζεται ... ισως να ειναι και η δυσπεψια...

αντε, παω για μαμ... φιλακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie καλό είναι το ότι δεν φαίνεσαι ακόμη!! Ο γιατρός μου λέει στο 1ο τρίμηνο δεν πρέπει να γίνει καμία σχεδόν εξωτερική αλλαγή στο σώμα της γυναίκας!!

Ούτε εγώ φαίνομαι αλλά το βράδυ που έχω φάει, πρήζομαι και εγώ κάπως...Ξυπναω με πολύ μικρή κοιλίτσα και κοιμάμαι με φουσκωμένη :D:D:D

Και τώρα που ξεκίνησα και τον σίδηρο και θα με ξανα πιάσει δυσκοιλιότητα...βράστα!!!!

Λοιπόν εγώ ξεκίνησα συτή την εβδομάδα: Σίδηρο, Ασβέστιο και Μαγνήσιο ...και σε συνδυασμό με το φολικό οξύ είναι 6 χαπάκια την ημέρα!!! Λες και είμαι γιαγιά με πίεση κλπ κλπ!!

Αχ κορίτσια πλεον αλλάζουν οι προτεραιότητες!! Δεν είμαστε όπως παλιά...τώρα προτεραιότητα είναι τα χαπάκια χιχιχιιχι και το μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli μου, μακάρι να ήμουν αδύνατη, αλλά δεν είμαι...... :| πήρα αρκετά μετά το γάμο, γιατί κάναμε μια διατροφή ψιλοχάλια με τον καλό μου... απλώς δεν έχω μεταβολές στο σώμα μου, που να κάνουν μπαμ!

Το μόνο σταθερό και all time classic σύμπτωμά μου είναι η συχνότατη-πυκνότατη τουαλέτα :shock: και ο πόνος στο στήθος το βράδυ κυρίως.

όσο για τα ζουζούνια μας, πολλές κοπέλες αναφέρουν ότι έχουν νιώσει το μωράκι τους από 15η-16η εβδομάδα, άλλες πάλι λένε μετά την 20ή. Ας ελπίσουμε να είμαστε προς το πιο νωρίς :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα φουσκωματα και σε μενα ετσι ακριβως ειναι! το πρωι καταλαβαινω το 'νορμαλ' της υπόθεσης- και μεχρι το βραδυ εχω απιστευτη κατακράτηση σε υγρα.

Λογικα οσο πιο αδυντη εισαι τοσο νωριτερα δειχνει- αλλα δεν ισχυει παντα αυτό. πιστευω οτι απο την 17-18 βδομαδα πλεον θα δειξει κανονικα- εκει γυρω εγω περιμενω να νιωσω κ το μικρακι μου να φτερουγίσει :D

σημερα παω για υπέρηχο

wish me luck :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γκαστρουδιτσες μοιυ!τωρα γυρισα απο δουλεια,τι ταλαιπωρια κι αυτο...εγω παντως φαινομαι αρκετα.για αυτους που με ηξεραν δηλαδη,φαινεται η διαφορα στην κοιλια μου.και δεν ειμαι και αδυνατη.βεβαια δεν ειχα καθολου σχεδον κοιλια.

ρε κοριτσια,εγω το νιωθω αρκετες φορες μεσα στην ημερα,δεν ειμαι τρελη ε?σαν ψαρακι...το ψαρακι μας!!χτες παλευε ο κακομοιρης ο αντρας μου να το ακουσει,αλλα εννοειται δεν το ενιωθε.επεσε γκρινια.θελω κι εγω,γιατι μονο εσυ να το νιωθεις'?τοσο καιρο λεω με τους εμετους,δεν μου ειπε θελω κι εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'τοσο καιρο λεω με τους εμετους,δεν μου ειπε θελω κι εγω..'

χαχαχαχαχα έτσιιιιιιιιιι μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!!! :D:D:D:D η μάνα τραβάει το ζόρι αλλά έχει και κάποια πλεονεκτήματα!!!

πράγματι σαν ψαράκι το είχα νοιώσει και εγώ ... αλλά από τότε δεν είμαι καθόλου σίγουρη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια σημερα βαριεμαι πολυ δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα :?:? μετα απο την αυχενικη διαφανεια κ τη συμπεριφορα της γιατρου μου δεν ξερω σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο :roll::roll: δεν μου μετρησε ποτε πιεση δεν με ζυγισε δεν μου εβαλε να ακουσω την καρδουλα του μωρου ειναι λεει μικρο ακομα για να φανταστειτε πηγα στο νοσοκομειο για να την ακουσω!!!!!οσο για σιδηρο τον αλλο μηνα λεει θα κανουμε εξετασεις ουφ δεν ξερω ειμαι μπερδεμενη :roll: κοριτσια ξεχωριζεται καλα το μωρακι σας στον υπερυχο?????νομιζω οτι η δικη μου δεν εχει καλα μηχανηματα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα » Δευτ Σεπ 27, 2010 3:59 pm

γεια σας κοριτσια σημερα βαριεμαι πολυ δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα :? :? μετα απο την αυχενικη διαφανεια κ τη συμπεριφορα της γιατρου μου δεν ξερω σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο :roll: :roll: δεν μου μετρησε ποτε πιεση δεν με ζυγισε δεν μου εβαλε να ακουσω την καρδουλα του μωρου ειναι λεει μικρο ακομα για να φανταστειτε πηγα στο νοσοκομειο για να την ακουσω!!!!!οσο για σιδηρο τον αλλο μηνα λεει θα κανουμε εξετασεις ουφ δεν ξερω ειμαι μπερδεμενη :roll: κοριτσια ξεχωριζεται καλα το μωρακι σας στον υπερυχο?????νομιζω οτι η δικη μου δεν εχει καλα μηχανηματα

ομολογω οτι μου φαινεται λίγο παράξενο ..τελευταιο υπέρηχο ποσων εβδομαδων εκανες Βασουλα?

το εμβρυο φαινεται πολυ καλα πλέον- ειναι ενα μωρακι σε μικρογραφία πια-οποτε παραξενο να μην το διακρινει καλα στον υπέρηχο. Ισως ειναι αυτο που λες- ο υπερηχος παλιος.

καλυτερα να την ρωτησεις ευθέως τη γιατρο σου και για τις εξετασεις- εγω αυτο σκοπέυω να κάνω σημερα.

καρδουλα οταν λεει οτι ειναι νωρις να ακουσετε τι εννοει? 14 βδομαδων εισαι- δεν την ξανακουσατε ποτε?

με την αυχενικη τι έγινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα πάντως η εγκυμοσυνη φανηκε πολυ πολυ νωρίς. Το σωμα μου αλλαξε τοοοσο πολυ. Ανοιξε η λεκανη, πεταξα κοιλιά και φανηκε αμέσως.Απο την αρχη φαινομουνα, αλλα ημουν κ πολυ αδυνατη δεν ειχα ποτε κοιλια. Προχθες που βγηκα εξω και ειδα κοσμο που δεν το ηξερε, ολοι το καταλάβαν και μου χαιδευαν κ τη κοιλιτσα.

Μικρο ψαρακι νιωθω και εγω εδω και καναδυο εβδομαδες. Εχει πολυ πλακα αλλα θελω να ΚΛΩΤΣΗΣΕΙ , αντε καλέ.

Καλα Ρανια γέλασα παρα πολυ :lol::lol::lol::lol::lol:=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Κουκιδίτσα τι ωρα θα μας πείς το φύλο ;);) περιμένουμε!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα τι έγινε με την αυχενική? Δεν σου έβγαλε τα αποτελέσματα?

Φυσικά και να την αλλάξεις εάν δεν είσαι ευχαριστημένη!!

Εγώ νευριάσα με τον γιατρό μου που ενώ μου είχε πει να κάνω αιματολογικές ξέχασε να μου τις ζητήσει καθώς επίσης και γιατί μου φάνηκε πολύ βιαστικός στο ραντεβού μας και τώρα ψάχνω για άλλον γιατρό...

Μάλλον η δικιά σου ακούει την καρδιά με doppler ή κάποιο απαρχαιωμένο μηχάνημα...τι να πω...μου κάνει φοβερή εντύπωση...Βέβαια την βλέπει κιόλας να πάλεται και δεν χρειάζεται να την ακούσει...

Ούτε εμένα μου μέτρησε πίεση τώρα που το σκέφτομαι...αα έχεις δήκιο...

Πάντως στον εξωτερικό υπέρηχο σε αυτή την εβδομάδα που είσαι πρέπει να φαίνεται το μωρό...Εμένα βέβαια στις φωτογραφίες που μου έδωσε για το σπίτι δεν φαίνεται καλά... ( Από το Ιασώ που θεωρώ ότι έχει αρκετά συγχρονα μηχανηματα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελευταιο υπερυχο εκανα 13 εδομαδων φαινοταν το μωρο αλλα οχι ξεκαθαρα αυτη το καταλαβενε εγω ζοριζομουν!!στην αυχενικηδεν μου εδωσε να κανω αιματολογικες κ ειχε αλλες τιμες μετρησεις κ οταν τις ειπα οτι ακουω κ διαβαζω οτι οι τιμες ειναι κατω απο 3 χιλιοστα κ οχι κατω απο 7 μου ειπε με λιγο εντονο τονο να μην ακους τι σου λενε οι αλλοι κ να μην διαβαζεις δεν ηξερα οτι η ενημερωση ειναι κακο με νευριασε πολυ :oops::oops: δεν εχω ξαναμεινει εγκυος κ σιγουρα εχω αποριες κ ανησυχιες κ πιστευω οτι ειναι η δουλεια της να μου λυνει καθε απορια χωρις νευρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou sas euxaristw gia tis apantiseis!8a ton rwtisw sto epomeno rantevou..an k de nomizw na to ksexase giati einai polu taktikos!8a deiksei.

Koukidoula mou euxomai na pane ola kala ston uperixo!!!

samantha mou k egw 25 oktwmvri 8a paw sto laiko gia tin kustiki inwsi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα να πας για δεύτερη γνώμη!!

Εμένα δεν την έκανε ο γιατρός μου την αυχενική αλλά ο ειδικός στο Ιασώ που κάνει τους υπερήχους...

Επίσης δεν γίνεται όλες να έχουμε μετρήσεις 1.4, 1.5 κλπ κλπ και σε εσένα μόνο να τα βγάζει με άλλη κλίμακα...Δεν λέω ότι είναι λάθος αλλά όπως λες πρέπει να σου λύνει και τις απορρίες...

Έλενα θα είμαστε μαζί!!! χαχα θα γνωριστούμε κιολας !!! :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θελω να γινομαι κουραστικη αλλα αυτο πιστευω κι εγω θα κλεισω ραντεβου να κανω υπερυχο σε μια γιατρο που εχω ακουσει πολυ καλα λογια να δω τη διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...