Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

ειδες βρε νενα που ανησυχουσες αδικα????????? μακαρι να ηταν οι κολπιτιδες το μεγαλυτερο μας προβλημα στην εγκυμοσυνη.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νένα έκανες εξέταση ή από τα συμπτώματα που του είπες σου είπε ότι πρόκειται για κολπίτιδα??

Τι ακριβώς είναι η κολπίτιδα??/

Νοιώθω πάρα πολύ εξαντλημένη σήμερα και το στομάχι μου χάλια...δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το μαγνήσιο αλλά διάβασα και άλλες κοπέλες που παραπονιούνται για αυτό...

Δεν έχω δυσκοιλιότητα σήμερα αλλά παιδιά θα τρελαθώ...για 3-4 μέρες έχω δυσκοιλιότητα και μετά διάρροιες...

και το 'χειρότερο'...οι αναγούλες στις μυρωδιές και στα φαγητά συνεχίζουν ακάθεκτες...εσάς σας περάσαν τελειώς ε? Καλά είμαι και 2 εβδομάδες πισω από εσάς...οπότε ελπίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha η κολπιτιδα γινεται απο καποιο μικροβιο που εχεις στον κολπο μπορεις να το παθεις απο το προιον που πλενεσαι,το καλοκαιρι αν μενεις με βρεγμενο μαγιο,απο αντιβιωση,απο το απαορυπαντικο,απο πολλα,πολλες γυναικες δεν παθαινουν κοπλιτιδα,εγω ειμαι πολυ ευαισθητη και παθαινω συχνα,του ειπα τα συμπτωματα που εχω και μου εδωσε θεραπεια απο το τηλεφωνο,συνηθως εχεις πολυ πηκτα ασπρα υγρα τα οποια μυριζουν!Μαγνησιο επερνα στο πρωτο τριμηνο μαζι με τα ultrogestan αλλα το στομαχι μου ηταν καλα,δυσκιλοιοτητα δεν εχω στο βαθμο που ειχα στο πρωτο τριμηνο και οσο για αναγουλες και τετοια δεν ειχα τιποτα,εχω ακομα λιγες ζαλαδες μονο τιποτα αλλο!Μηπως να ελεγες στοο γιατρο σου να σου δωσει και κανενα χαπι για το στομαχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!εγω χτες ειχα παλι λιγο εμετο και το στομαχι μου μεχρι αργα το βραδυ ηταν χαλια.σημερα ακομα καλα,θα δειξει.α,πηρα και τις αιματολογικες του papp-a.λεει οι πιθανοτητες ειναι 1-100.000.απο οτι ειδα ειναι μια χαρα.θα τις παω και το απογευμα στο γιατρο να τις δει.τρωγομαι να του πω να ξαναδουμε το "ψαρακι" μας,μηπως και δουμε φυλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα πραγματικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του...εσύ τώρα δεν παίρνεις μαγνήσιο? Στην αρχή το πήρες γιατί είχες αίμα?

Ράνια τέλεια τα αποτελέσματα!!Αρχικά τι ποσοστά σου είχε βγάλει (πριν από το αίμα...)

Να πας να το δεις!!! Μακάρι να δεις και το φύλο!! Πότε είχες κάνει αυχενική? Δεν σου είπαν φύλο γιατί ήταν γυρισμένο το μωρό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια..καλισπερα...

να με σινχορισετε που μπενο ετσι...σαν την μιγα!!! ..τα ιτελα να σασ ροτισο ..που ινε η λολλι???

μπορι καμια να μου πι...ευαριστο πολι..και παλι σιγνομι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια τελεια νεα αντε εφυγε λιγο το αγχος!!!Smantha μου ειχε δωσει το μαγνησιο μαζι με το\α ultrogestan τοτε που ειχα την αιμοραγια γυρω στις 3 εβδομαδες τα πηρα και μετα τελος,θυμαμαι επερνα 2 την μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια σημερα το πρωι τα ειδα ολα πηρα τον σιδηρο μαζι με τα αλλα χαπια κ παω να πλυνω τα δοντια μου η οδοντοκρεμα με ταραξε!κανω ενα εμετο κ βγαζω το σιδηρο τι να σας πω ακομα το σκεφτομαι κ μου ανεβαινουν σαλια κ οσο μυριζε το σιδηρο μαζι με υγρο νερο που πηρα τα χαπια τοσο πιο πολυ εβγαζα εμεινε κ η γευση στο στομα τι να λεμε τωρα αστα η μικρη τρομαξε τα ματια μου κοκκινισαν η κοιλια τραβουσε απο το ζορι λεω με πειραζουν πραγματα κανω καποιες φορες εμετο τι να πουν κ οι κοπελες που κανουν συνεχεια.εχω κ τον πονο στα εντερα που δεν λεει να σταματησει υποφερω τι θα κανω δεν μπορω να κουνηθω.ολα καλα οπως καταλαβαινετε :oops::oops: να ρθει η δευτερα να παμε στον γιατρο δεν αντεχω αλλο θελω να ξερω οτι ειναι καλα.φιλακια σε ολες ;);):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον υπερηχο μου ειχε βγαλει 1,40.να ρε γμτ,δεν ηταν γυρισμενο το μικρουλακι μας.μονο κλωτσαγε ασταματητα..καλα,δεν καιγομαι κιολας να μαθω τι ειναι.τρελαινομαι και για τα αγορακια και τα κοριτσακια εξισου.το μονο που θελω να ξερω σε τι φυλο απευθυνομαι οταν του μιλαω..ο αντρας μου το λεει "ο μπεμπεκάκος" και καπακι λεει ή "η μπεμπεκάκα" και μου φαινεται τοσο γελοιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως ρανια ειναι αστειο να το λεει ετσι,και εμεις οταν πηγαμε για αυχενικη ηταν γυρισμενο και ο γιατρος το ενοχλουσε με τον υπερηχο εκανε κατι περιεργες κινησεις με τα χερια του και τελικα καταφερε και το γυρισε και ειδαμε το τσουτσουνι!!!!!Σιγουρα ομως στους παρακατω υπερηχους θα το δειτε,δεν μπορει να ειναι παντα γυρισμενο,θα ειναι μεγαλη γκαντεμια!!!!!!! :lol::lol:Ρε ρανια πως το νιωθεις?Δεν ειναι ακομα νωρις?Σε πιο σημειο?Τι αισθανεσαι?Μονο το δικο μου κοιμαται ορθιο? [smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Ράνια για το ψαράκι!!! Ποδοσφαιριστής θα γίνει :lol::lol::lol: ή μπαλαρίνα ...

και εγώ για αυτό λυσσάω να μάθω το φύλο για να το προσωποποιήσω και να κάνω όνειρα και σχέδια μαζί του...και να ξέρω, να κάνω όνειρα για ποδόσφαιρο ή για μπαλέτο :lol::lol::lol:

Είδα λίγο στεφανίδου αλλά έχω δουλίτσα τωρα και το έκλεισα...μεγάλο θάρρος η πιτσιρίκα πάντως!!!

nikulina και εγώ αναρωτιέμαι που είναι η Λόλλι...μάλλον περνάει καλά και μας ξέχασε χιχιχι

Γεωργία τόσο νωρίς θα πας ξανά στον γιατρό? Περαστικούλια με τον σίδηρο και τους εμετούς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το νιωθω μονο ξαπλωμενη και λιγες φορες μεσα στην ημερα.νομιζω οταν ξαπλωσω μετα απο τη δουλεια συνηθως,που ειμαι κουρασμενη.σαν ψαρακι να κολυμπαει,ξερω γω?ακριβως κατω απο τον αφαλο,πιο πολυ προς τα αριστερα ελαφρως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα ούτε εγώ το ξανα ένοιωσα παρά μόνο 2 φορές πριν από 2 εβδομάδες..ή μήπως ήταν 3??

Πάντως την τελευταία φορά που το είδα ήταν πάρα πολύ ήσυχο (μάλλον γιατί ήταν πρωί) και δεν έκανε σαν τρελό....έχει στριμωχτεί το καημένο και είχε τα πόδια προς τα απάνω διπλωμένα...τι τραβάνε και αυτά :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ρανια μου δεν ειναι τελειο? Εγω συνηθως τα βραδια που ηρεμω το καταλαβαίνω!!!!!!!!!!!Περριμενω να ερθει η αλλη Τεταρτη να παω να το δω , να ηρεμησω!!!

Το Λολλακι μας ειναι χαμενη εδω κ 3 μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!! Εχω μερικές μέρες να σας γράψω γιατί ήμουνα τελείως χάλια. την Κυριακή το βραδύ μου ξεκίνησε διάρροια και όλο το βράδυ σερνόμουν στην τουαλέτα και φυσικά δεν κοιμηθηκα καθόλου. Χτές πήγα τουαλέτα κάμποσες φορές!! Κορίτσια τέτοια εξάντλιση δεν είχα ξανανιώσει δεν είχα τη δύναμη να κάνω τίποτα νόμιζα πως θα λιποθυμήσω. Χτες το βράδυ κοιμήθηκα λίγες ώρες γιατί λόγω της υπερέντασης δεν με έπερνε ο ύπνος. Σήμερα είμαι κάπως κα΄λύτερα αλλά έχω τρομερό πονοκέφαλο. Είμαι ξάπλα αλλά δεν με παίρνει ο ύπνος με τίποτα!!!!!

Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό ελπίζω όλο αυτό το συμβάν να μην έχει επηρεάσει το μωράκι μου!!!!

Συνέχεια φοβάμαι μην συμβεί τίποτα κακό. Δεν ξέρω ρε κορίτσια αν θα ηρεμήσω ποτέ μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσια εγω που ρωτησα τον γιατρο γελουσε μου ειπε οτι ειναι τα εντερα κ οχι το μωρο δεν ειναι δυνατον να το καταλαβουμε ακομα γιατι ειναι πολυ μικρουλη κ στον υπερηχο που ειχαμε στην αυχενικη κουνιοταν κ μου λεει τωρα το καταλαβαινεις λεω οχι ειδες κ καταλαβα οτι ετσι ειναι οντως.εγω οταν ξαπλωνω κ παντα απο αριστερα καταλαβαινω σαν ενα ΝΤΟΥΚ σαν κλωτσαια ενα πραγμα κ λεω τα εντερα παλι μια που δεν εχουμε προβλημα. :evil::evil:

Σαμανθα δεν παω απο μονη μου καθορισμενο ραντεβου στην 15 εβδομαδα θα παω την δευτερα μαλλον για να μετρηση πριν να κανω το τριπλο στην 18 νομιζω.να περναει ο καιρος να ησυχαζουμε λιγακι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ναι είχα παλινδρομη τον Ιανουάριο στην 8η εβδομάδα.Ευχομαι αυτή τη φορά να σταθώ τυχερή.
    • Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς.Προσπαθω να απασχολω το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μην αναλύω τόσο αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα και σήμερα είναι μια τέτοια μέρα.Σ ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...