Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσω κοστίζει;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 100
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΕΕΕΕΕ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΤΑ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ????? ΓΙΑ ΒΑΛΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΛΙΝΚ!!!!

ΚΑΛΕ ΑΥΤΤΟΣ ΤΙ ΣΟΙ ΜΕΛΟΝΤΙΚΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...... ΑΧΡΗΣΤΟΙ Κ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ :cry::cry:

ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ..... ΤΟΣΟ ΜΕΛΑΝΙ ΡΙΞΑΜΕ :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τωρα νοιωθω πολυ ηλιθια που απαντησα πρωτη πρωτη κιολας στο θεμα.Το πηρα σοβαρα κι επειδη ειχαμε κι εμεις την ιδια απορια οταν εμεινα εγκυος ειπα να βοηθησω...Σαφως και η αξια του να εχεις μωρο ειναι ανεκτιμητη και δεν το αλλαζω με τιποτα.Να σας πω ομως οτι οι λογοι που δεν κανω δευτερο παιδι ειναι κυριως οικονομικοι,και οχι για τα εξοδα τα 2 πρωτα χρονια.Δεν μας λειπει τιποτα και τα εχουμε ολα και με το παραπανω.Αν ομως υπολογισω 500 ευρω το μηνα για να μου κρατανε το παιδι (αν κανω δευτερο), 500 για παιδικο σταθμο(για το παιδακι που ηδη εχω), εξοδα για ενοικια κτλ., καταλαβαινετε οτι δεν βγαινουν.Το παιδι ειναι μερος του οικογενειακου προυπολογισμου και καλο θα ειναι να μην το παραβλεπουμε.Τα λεφτα δεν ειναι το παν για να φερεις ενα παιδι στον κοσμο αλλα καλο ειναι να μπορεις να του παρεχεις τα βασικα.Δεν θελω να κανω δευτερο παιδι απλα για να ικανοποιησω τις "φιλοδοξιες" μου.Μεγαλωσα πολυ ωραια και θα ηθελα το ιδιο και για τα παιδια μου χωρις να μπαινω σε διλημματα αν θα τους παρω καινουρια παπουτσια ή αν θα πληρωσω το ρευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katiana μην στεναχωριέσαι. Φυσικά και το οικονομικό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στην ζωή μας και φυσικά στην ζωή ενός παιδιού. Και εγώ δεν σου κρύβω πως πολύ θα ήθελα να κάνω ένα δεύτερο παιδί αλλά δεν το κάνω για οικονομικούς λόγους, δηλαδή δεν γίνεται με τίποτα όπως είναι τώρα τα πράγματα. Πίστευω πως σε κάνεναν χρόνο θα τα καταφέρω. Απλά όταν δεν έχεις παιδιά δεν ρωτάς κατά αυτόν τον τρόπο και είμαι σίγουρη πως πολλοί πριν κάνουν παιδί δεν έκαναν προϋπολογισμό για τον απλό λόγο ότι δεν γίνεται!!!

Όταν κάνεις παιδί κόβεις κάποια έξοδα δικά σου και τα διαθέτεις για το παιδί. Τώρα το τι θα διαθέσεις είναι αναλόγως με τι που σε παίρνει, μπορεί να αγοράσεις ένα παντελόνι για το παιδί που θα έχει 100 ευρώ και μπορεί να πάρεις και ένα με 20 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mammyland.com/forum/36/13810

Το θεμα που ελεγα ειναι εδω!!!

Καλε γω σοβαρα σας λεω πως ξοδευω τα ιδια λευτα με πριν

Απλα αντι να πιγαινω δισ ευδομαδιαιως κομμωτηριο, ευδομαδιαιος γαι νυχια, μηνιαιος για αποτριχωσεις και αντι να ψωνιζω στη Φενα....ψωνιζω στα Η&Μ και στα ζαρα...και οχι μονο για μενα.

Ακομα και τωρα που παει παιδικο και που σταζω κανονικοτατα..παλη δε μου φαινονται περισσοτερα

Η αληθεια ειναι αυτο που ειπε η αντριανα ( καλα ρε τρελη 20 ευρω για ενα παιδικο παντελονι....ιιιιι εισια πολυ σπαταληηηηηηηηηη..κατι τετοια ακουει ο "πατερουλης" και του ανεβαινει η πιεση)

Οταν κανει παιδι καποια πολλα πραγματα πανε πισω..και ενα χαμογελο τους...ειδικα μετα απο μια σκανταλια.....

ασε που απο τοτε που χρισημοποω κρεμες Κορε αντι Σανελ...ειδα τρομερη βελτιωση στη μουρη μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά υπάρχουν και μερικοί γονείς που γίνονται γονείς γιατί έτσι είναι το σύστημα παντρεύομαι και πρέπει να κάνω και παιδιά και μετά όταν δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν τους κακοφαίνεται. Εμένα ένα γνωστό ζευγάρι που πρόκειται σε λίγο να παντρευτούν φτιάχνουν το σπίτι τους και η "Κυρία" είναι μέσα στην μουρμούρα (ακόμα δεν έχουν παντρευτεί) γιατί νομίζει ότι δεν θα τους φτάνουν τα λεφτά. Μου λέει μια μέρα εγώ δεν μπορώ θέλω κάθε εβδομάδα κομωτήριο θέλω τις κρέμες μου θέλω τα ρούχα μου θέλω τις βόλτες μου. Τώρα βγάλτε τα συμπεράσματά σας.

Φυσικά όμως υπάρχουν και αυτοί που μπορούν να κάνουν και όλα μπράβο τους και τους χαίρομαι απλά όταν σκέφτονται τι να διαλέξουν ένα παιδί ή την καλοπέρασή τους τα παίρνω στο κρανίο καλύτερα λοιπόν να μείνουν μόνοι τους.

:oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ποσο δικο εχεις..\εχω και εγω πολλες τετοιε ςπεριπτωσεις στον κυκλο μου..

μαλιστα με μια κοντεψαμε να αρπαχτουμε γιατι πολυ μου την εδοσε.

Εαν μπορεις να τα βολεψεις και να κανεις ολα οσα κανει και να εχεις και το παιδι σου χαρουμενο μπραβο σου..

αλλα αναμεσα σε ενα ζεστο μπουφαν για το παιδι με ενα ζευγαρι ανατομικα ζεστα παπουτσια..και την νεα σουπερ μοδατη τσαντα του Βαλεντινο..προτιμω το πρωτο..και μαντεψτε..με κανει πιο ευτυχισμενη!!

Πιστευω πως το καθε πραγμα εχει τον καιρο του..ΟΚ χαρηκαμε την ζωη μας, πηγαμε τα ταξιδακια μας..αλλα εγω ανυπομονω να μεγαλωσει αρκετα το μικρο για να κανουμε μαζι καποια ταξιδακια..

Καποιοι κανουν παιδι γιατι πρεπει, καποιοι γιατι θελουν

εγω αναβαλλω το δευτερο οχι γιατι δεν θελλω η γιατι πρεπει, αλλα γιατι δεν ειμαι ψυχολογικα ετοιμη για εναν δευτερο τοκετο με καισαρικι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα ομως Cesilia ειναι πως πριν, ψωνιζες απο τη Φενα, πηγαινες δις κομμωτηριο, εκανες τα νυχια σου κτλ. Υπάρχουν κοπέλες που ουτε πριν δεν μπορουσαν να τα κάνουν αυτά, που δεν εχουν μια μαμα ή πεθερα να κρατάει το μωρό και πως ακόμα και το παντελονι απο το Ζαρα ειναι ακριβό.Που δεν εχουν δικο τους σπιτι και ζουν στα ενοικια και για να μεγαλώσει το παιδι , δουλεύει ο πατερας μόνο σε δουλεια με 1000 ευρω. Που υπάρχουν πατεράδες με 2 δουλειες για αυτόν το λόγο. Τα 2-3 πρωτα ειναι καλά, οταν ομως το παιδι μεγαλώνει δεν αρκει ενα κουτάλι για παιχνίδι.

Η αξια ειναι ανεκτίμητη και το ξερω καλά. Ειμαι εγκυος μετα απο πολυ προσπάθεια κ με εξωσωματική. Δεν με ενδιαφέρει αν ο αρχικός τυπος ειναι φεικ , με ενδιαφερει ομως οταν χλευάζουμε ενα τοσο σοβαρο θεμα οπως το οικονομικό!

Οταν σου φευγουν ενας σκασμος λεφτα για ΝΑ κανεις παιδι, πριν καν ερθει και αλλα τοσα στη γέννα, ε ναι θα σκεφτεις "Ετσι θ α είναι?" . Το θεμα δεν ειναι ουτε τα νυχια , ουτε τα ρουχα. Ειναι το ρευμα,το νερο, το φαγητο οπως λεει κ η Κατιανα. Δεν ειναι δεδομενα για κάποιες οικογένειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτές είναι επιλογές του καθένος απλά κάποτε μέσα από αυτές τις επιλογές έχεις και τα ανάλογα αποτελεσμάτα. Και μην νομίζεις ότι τα παιδιά αυτό δεν το εισπράττουν, όσο μικρά και αν είναι.

Εγώ έκανα παιδί γιατί ήθελα ενα παιδί και από τότε που το έκανα όλα τα άλλα μου φαίνονται ανούσια. Προτιμώ να κάτσω σπίτι ή να πάω μια βόλτα με το παιδί μου παρά να βγω για καφέ με τους φίλους μας (το πιο απλό σου λέω). Μερικοί δεν το καταλαβαίνουν αυτό και όχι μόνο αυτοί που δεν έχουν παιδιά (που τους δικαιολογώ γιατί δεν ξέρουν) αλλά και αυτοί που έχουν μου λένε καμιά φορά άσε την μιρκή στην μαμά σου και πάμε μια βόλτα, μα αφού δεν θέλω λείπω που λείπω λόγω της δουλειάς να λείπω και όλη την ώρα από εδώ και από εκεί δεν το θέλω. Δεν το βλέπω αγκαρία το να κάτσω με το παιδί μου και να μην πάω βόλτα. Δεν σας λέω ότι δεν πάμε πουθενά χωρίς το παιδί αλλά δεν το επιδιώκω. Sorry αν σας ζάλισα

:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioylaki θα σου απαντήσω με μια φράση που λέει η κόρη μου "Όλα τα κάνουν οι μαμάδες".

Ούτε και εμένα μου περισέυουν αλλά έκανα παιδί και εγώ για να το κάνω επειδή είχα πρόβλημα είχα πολλά έξοδα που ακόμα τα πληρώνω. Και όταν ξεκίνησα δεν είχα καμία καβάτζα στην άκρη αλλά τα κατάφερα και το έκανα γιατί αν θέλεις κάτι πραγματικά το κάνεις αυτό το πιστεύω. Όλοι είμαστε δύσκολα δεν είσαι η μόνη άλλοι σε καλύτερη θέση και άλλοι σε χειρότερη. Εγώ βάζω πρώτα το παιδί και μετά όλα τα άλλα βρίσκονται αλλές φορές με λιγότερο και αλλές φορές με περισσότερο κόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioylaki αυτο ακριβωσ λεμε κ εμεισ!!!!!ΞΟΔΕΨΕΣ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΛΕΦΤΑ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ!!!!

ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΘΚΟ ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΜΕ Κ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΠΟΛΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ 1000 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΕΣ Κ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!!!!

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ!!! ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ 5 ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ 50 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΩΣΤΑ!!!

ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΠΗΓΕΝΕ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ ΜΠΑΜΠΑ!!!!!

CESILIA ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΦΤΟΥ ΟΜΟΣ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Κ ΕΛΕΙΠΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ !!!ΠΩΣ ΤΟ ΧΑΣΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΔΡΙΑΝΑ δεν ηθελα να επιτεθω σε καμία , πραγματικά.

Ειναι πολύ γλυκο αυτο που λεει η κόρη σου, και πολυ σωστό :)

Ξερω οτι ολα τα καταφερνεις στο τέλος και μακαρι να μπορεσουμε και εμεις να γινουμε πολυτεκνοι.

Απλα ενα θεμα οπως το οικονομικό δεν είναι μικρό. Λογικό ειναι κάποιος να το σκεφτεται πριν ερθει το μωρο στο κοσμο. Θελουμε τα καλυτερα γι α τα παιδιά μας . Δεν ειναι ο καφες και τα ψωνια, ειναι εξοδα που τρεχουν , πάγια και απαραίτητα. Αυτο ηθελα να τονίσω πριν.

Οι γονεις μας μεγάλωσαν μεταπολεμικά και στερηθηκαν. Μας εδωσαν οτι στερήθηκαν και ζησαμε καλύτερα απο αυτούς. Αυτο νομίζω οτι θελουμε κ εμεις για τα παιδια μας, να ζησουν καλύτερα απο εμας!Δεν θελω να συγκρίνω τις γιαγιαδες μας, γιατι αλλες αναγκες κ αλλες εποχές.Τωρα δεν μπορεις να στερησεις τη τηλεοραση κ το τηλεφωνο απο ενα παιδι που τα θεωρει δεδομένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με το γιουλακι σε ολα .

οι εποχες πια ειναι πολυ δυσκολες και δεν μπορουμε να μην ανχονομαστε με την οικονομικη κριση ουτε να κανουμε εναν βασικο υπολογισμο αν θα μας βγαζει να ζουμε με ενα η δυο στοματα περισσοτερα .

αντε τωρα μικρα ειναι μονο πανες και ολα τα αλλα μπορει να σου τα δανεισουν η να σου τα χαρισουν ομως αργοτερα που θα πανε σχολειο και θα πρεπει να τα μορφοωσεις εκει ενει τα δυσκολα .

καποτε δεν μαθεναν ουτε μια ξενη γλωσσα ,στην εποχη μας ηταν απαραιτητη η μια γλωσσα ...τωρα πια μια γλωσσα ειναι το ελαχιστο .....

πολυ ανθρωποι μετρανε ακομα και το τελευτεο σεντ και πολυ ειναι αυτοι που αναβαλλουν να κανουν ακομα και πρωτο παιδι γιατι φοβουνται οτι απο μερα σε μερα θα χασουν και την δουλεια τους .

το θεμα δεν ειναι αστειο αλλα παρα πολυ σοβαρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Δεν ξέρω κατά πόσο η ερώτηση είχε σκοπό να σπάσει ο τύπος πλάκα ή αν όντως μιλούσε σοβαρά, πάντως θα συμφωνήσω με την Gioulaki ότι το οικονομικό δεν ειναι καθόλου αστείο θέμα!! υπάρχουν δυστυχώς πολλά ζευγάρια που θέλουν τόσο πολύ να αποκτήσουν παιδί και δεν μπορούν λόγω προβλημάτων, αλλά υπάρχουν και ζευγάρια που δεν μπορούν για οικονομικούς λόγους. Σε καμία περίπτωση δεν θα κατακρίνω τα τελευταία ζευγάρια, γιατί ανεύθυνοι γονείς δεν θα γίνουν αυτοί που πρώτα θα έχουν μελετήσει τις δυνατότητές τους πριν προχωρήσουν στην απόφαση να φέρουν ένα παιδί στον κόσμο, ανεύθυνοι γονείς είναι αυτοί που θα το κάνουν απερίσκεπτα και μετά, μη μπορώντας να ανταπεξέλθουν, θα το παρατήσουν σε κάποιο ίδρυμα ή κάπου χειρότερα... Τα παιδιά έχουν ανάγκη μόνο από αγάπη και στοργή και όχι από πολυτέλειες, σε αυτό είμαι κι εγώ κάθετη, ωστόσο είναι τουλάχιστον ανεύθυνο να μιλάμε για "πολυτέλειες" που θα στερηθούμε χωρίς σκέψη προκειμένου να παρέχουμε τα πάντα στα παιδιά μας, σε ανθρώπους που όχι μόνο δεν ζουν με αυτές τις απλές "πολυτέλειες" αλλά αντιθέτως μετά βίας καλύπτουν τα πάγια έξοδά τους! και, πιστέψτε με, δεν είναι λίγα τα ζευγάρια αυτά! ούτε να συγκρίνουμε το πως μεγάλωσαν παιδιά οι γιαγιάδες μας γιατί οι σημερινές απαιτήσεις είναι τεράστιες σε σχέση με τότε, δεν θα ήθελα ποτέ να βρεθώ στη θέση να μην έχω την οικονομική δυνατότητα να σπουδάσω το παιδί μου!

Τελοσπάντων μην σας κουράζω άλλο, η συναισθηματική αξία ενός παιδιού είναι πραγματικά ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ και μακάρι ο Θεούλης να αξιώσει όλους όσους πραγματικά θέλουν να το ζήσουν, για αυτό ελπίζω ο "μελλοντικός μπαμπάς" να έκανε όντως πλάκα, διαφορετικά του εύχομαι να κάνει υπομονή και να έχει πίστη, αν πραγματικά θέλουν ένα παιδάκι θα βρεθεί σταδιακά ο τρόπος, αρκεί να προηγηθεί ώριμη σκέψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε σταματηστε να τον παιρνετε στα σοβαρα...

ελεος..λε ςκαι ειναι ο πρωτος που "παιζει" με σοβαρα θεματα..

ειχαμε και αλλον ενα πατερουλι μη χ...ω..αλλα δεν του απαντησε κανενας..ευτυχως...και δεν ξανακουστικε τιποτα

Μη ψαρωνετε...πολλα απο αυτα τα μηνηματα ειναι φεικ..και ειναι και στανταρ τα θεματα με τα οποια πιανονται για να διμηουργησουν μπαχαλο η να σπασουν πλακα..ενδεικτικα..θηασλος, καισαρικη, βαφτηση, ονομα, διατροφη, οικονομικο..πολλα.

Οταν βλεπετε καποιον στην πρωτη του διμοσιεση να καταπιανετε με κατι τοσο σοβαρο αλλα και "καυτο" μη ψαρωνετε..απλα αγνωηστε τα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

βρε κοριτσια , απο αλλου ξεκινησε το θεμα αλλου τελικα πηγε ..Θα συμφωνησω με την Cesilia, η κατασταση φαινοταν καπως , ομως το πραγμα το σοβαρεψαμε ..Λοιπον νομιζω και γω οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι , ειμαι τριτεκνη μανα οποτε τα εξοδα ειναι αυξημενα ,σιγουρα ο προυπολογισμος της οικογενειας θελει γερη οργανωση και κοπο για να μην ναυαγησει ..Ομως ειτε το θελουμε ειτε οχι καποια πραγματα ναι θα τα στερηθουμε οταν γινουμε γονεις .Εγω τωρα για διαφορους λογους δεν δουλευω και αυτο ειναι ενα μειον στον προυπολογισμο μας ομως κοβω καποια πραγματακια απο εμενα , ο Νικος το ιδιο για να μην λειψουν στα παιδακια μας τιποτα .Ετσι πιστευω κανουμε και οι περισσοτεροι γονεις για αλλους ειναι ευκολο για αλλους δυσκολοτερο αναλογα το πορτοφολι του καθενος αλλα και το πως εχει συνηθισει να πορευεται στην ζωη ..Αν εχεις ενοικιο , εναν μισθο , εσοδα αλλα μηδεν σαφως θα κοψεις οτι εχεις και δεν εχεις για να μην λειψει τιποτα στο παιδι η τα παιδια σου .Και δευτερη δουλεια και οτιδηποτε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

Είμαστε παντρεμένη και εύχομε στο μέλλον να αποκτήσουμε παιδιά. Θέλω να έχω μια εκτίμιση τα έξοδα που υπάρχουνε μηναιος απο τι στιγμη που γεννιέται το παιδί μέχρι την ηλικια 2-3 ετων.

Ευχαριστω,

Μελλοντικος μπαμπας.

και μετά την ηλικία 2-3 ?!!!

παύεις να πληρώνεις ή υπολογίζεις ότι θα κερδίσεις το λαχείο επομένως όλα είναι εντάξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι τεραστιο θέμα παντως και πολυ σοβαρό ειδικα για καποια ζευγαρια με μεγαλα οικονομικα προβλήματα.

ο οικογενειακος προγραμματισμος δεν γινεται μονο με βαση την ηλικια του ζευγαριου- αλλα και με βαση την οικονομικη του κατάσταση.

οι εποχες ειναι πολυ δυσκολες- αλλα αυτό όλες το ξερουμε καλά - το ζουμε καθε μερα-

τωρα αν το θεμα το ανοιξε καποιος για να σπασει πλακα- δεν μπορουμε να το γνωρίζουμε- εγω τουλάχιστον οχι.

εμεις βεβαια δεν εχουμε αποκτησει ακομα το μωρακι μας για να ξερουμε τον 'προυπολογισμό' για ενα παιδι (που δεν υπολογιζεται ετσι απλά βεβαια) - αλλα το οικονομικο αγκάθι της υποθεσης το εχουμε νιώσει στο πετσί μας- αφου βάζαμε το χερι βαθεια στην τσέπη για μεγαλο χρονικο διαστημα- μονο και μονο για να συλλάβουμε μωρο....κάτσε να το γεννησουμε κιολας....

δεν τον ξερω τον άνθρωπο ουτε μπορω να καταλάβω τις προθέσεις του μιας και δεν εχω εμπειρία στο να μυρίζομαι fake λογαριασμους...

αυτη ειναι απλα η γνωμη μου- χωρις πρόθεση να παρω θεση στο αν διακωμωδήθηκε το θεμα και στο αν αξιζε σοβαρης απαντησης ή οχι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi μετά από 2-3 χρόνια θα μπει πάλι εδώ για να του πούμε =))=))=))

χαχαχαχα....καινούργια μορφή το φόρουμ αλλά οι μπαρούφες και τα ψεύτικα συνεχίζονται!!!! :ymbringiton:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΙΣΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΑΝΑΛΟΓΟ!!! ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΕΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΠΛΑΚΑ... ΤΟΤΕ ΣΠΑΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ!!!

ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΝΑΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΣΟΒΑΡΟ ......ΠΟΛΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΝΕΙ ΑΞΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΝΟΗΤΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑ;ΛΕΙ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ!!!!!

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Η ΣΕΣΙΛ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΛΕΣ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΡΩΜΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ, ΑΠΟ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ ΜΠΑΜΠΑ!!!!! ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΨΙΜΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΘΑ ΕΜΠΕΝΕ ΝΑ ΔΕΙ Κ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ...........

ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΤΥΠΙΣΕΣ ΠΟΥ ΜΠΕΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥΣ ΛΥΠΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΟΒΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα λεπτο ρε κοριτσια...να ζητησω τωρα δλδ συγνωμη απο εσας επειδη απάντησα σοβαρα? ή που δεν το κατάλαβα αν ο τυπος ειναι fake? :wtf: χαχα καλο κ αυτο!

οπως φιλη μου εσυ θες να απαντας κανοντας πλακα γιατι 'καταλαβες' την κοροιδια(και μπραβο γιατι εισαι μαλλον γατα ενω εγω ψαρι)ετσι κ εγω θελω να απαντησω σοβαρα γιατι πηρε μια εξελιξη το θεμα στην πορεια. μα δεν σας καταλαβαινω πραγματικα..αφου ειστε τοσο territorial να ξερω να προσεχω τι λεω........ :!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...