Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εμείς καλά...όχι πολύ καλά βέβαια! Είναι ο Γιάννης μου λίγο μπουκωμένος ακόμα και γω νιώθω κάπως, σαν να αρρωσταίνω.

Δεν έχω και πολύ καλή διάθεση σήμερα γιατί χθες το βράδυ με ξεπάτωσε! Έκλαιγε ανα μια ώρα μέσα στον ύπνο του, τον έπαιρνα και με το που πήγαινα να τον βάλω στο κρεβάτι του έκλαιγε πάλι. Δεν ξέρω τι να κάνω και γιατί έχει αυτες τις ανησυχίες. Το θέμα είναι ότι δεν ξυπνάει, μέσα στον ύπνο του τα κάνει.

Έχουμε και το άλλο... δεν κοιμάται απευθείας στο κρεβάτι. Πρέπει πρώτα να κοιμηθεί στο ρηλάξ και μετά να τον βάλω. Αν δεν έχει κοιμηθεί καλά καλά και πάω να τον βάλω στο κρεβάτι... τη βάψαμε! Σηκώνεται και παιζει και γελάει. Νιώθω ότι παίζει με τα νεύρα και την υπομονή μου...

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ;;;

Δεν φταίει το μωρό, φταίει ότι εδώ που είμαστε όλοι μαζί τον έχουν κακομάθει, όλοι είναι πάνω από το κεφάλι του και με το παραμικρό τρέχουν να τον πάρουν. Με νευριάζει που τα λέω και δεν μου δίνουν σημασία αλλά από την άλλη καταλαβαίνω ότι οι παππούδες δύσκολα αντέχουν να ακούν ένα μωρό να κλαίει ή να γκρινιάζει. Και φυσικά αυτός το εκμεταλλεύεται ο άτιμος!!! Νιώθω κουρασμένη... Πάω να τον ταίσω. Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας μανουλιτσες,τι κανετε?Εγω δεν εχω πολυ καλη διαθεση τελευταια,μαλωναμε με τον αντρα μου,ειναι και η συνειφαδα μου στην εντατικη στα μηχανηματα και ειμαι..Ολη μερα και στο σπιτι μεσα,βαρεθηκα πια τα ιδια και τα ιδια..Τεσπα ο Θανος ευτηχως ειναι καλα,ολη μερα με ξεπατωνει..Βαριεται και αυτος στο σπιτι και εχει και δικιο..Αλλα εχει πολυ κρυο εξω για να παμε καμια βολτιτσα..Αυριο ειναι και η Τσικνοπεμπτη,μπορει να τον ντυσω και να τον παω στην πλατεια που θα εχει εκδηλωσεις..Θα τον ντυσω κουρσαρος,του την ειχε παρει η συνειφαδα μου κι ολας αυτη την στολη..

Ποπακι μου αχ σε καταλαβαινω,ακριβως τα ιδια μου'κανε και ο Θανος,με την διαφορα εγω τον κοιμιζα στο καροτσι,και μολις πηγαινα να τον αφησω στο κρεβατι,μεσα στην τρελλη χαρα!!Υπομονη,και εμενα ξυπνουσε ετσι πριν και για πολυ καιρο,και τον επαιρνα τελικα στο κρεβατι μου γιατι δεν αντεχα αλλο και ηθελα να κοιμηθω,και εκει μια χαρα..Φοβομουν να μην μου το κανει και συνηθεια αλλα ευτηχως ηταν φαση και περασε!!Τωρα κοιμαται στο κρεβατακι του,παλι ξυπναει αλλα οχι εκεινο το τρελλο πραγμα..Κανε υπομονη,μονο αυτο μπορεις να κανεις,θα περασει..Μαλλον απο τα δοντακια τους πεταγονται συνεχεια,τι να πω..Περαστικα σας Ποπακι μου,μπορει να νιωθεις και ετσι απο την εξαντληση κι ολας..Μακαρι να μην ειναι τιποτα..

Αnthropaki μου μεγεια τα ρουχαλακια σας,σιγουρα θα ειναι κουκλιτσα η μπουμπου μας..Θα ντυθειτε αυριο και τι?Θα πατε πουθενα?Με το φαγητο καλυτερα τα παμε αυτες τις μερες,πρεπει να επανηλθε στα φυσιολογικα θελω να πιστευω..

Αυτα κοριτσια τα νεα μας..Φιλακια πολλα και καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou, eimaste kala! lamprini xronia polla na tin xairesai na einai geri ki eftixismeni. emeis mpousoulame , stekomaste kanoume ka8e mera alla kolpa, dinoume filakia k opou na nai mallon 8a perpatisei. popi , ego ton petousa sto krebati k koimotan k tora 8elei ligo agkalitsa. den nomizo oti ton kakoma8aineis aplos ta mora pairnoun diarkos diaforetikes faseis. exei arxisei k mena na ksipnaei sti mesi tis nixtas k ton ksanakoimizo , k exei tixei na ton paro sto krebati mou, otan den antexo. an8ropaki pira stoli somatofilaka apo ta jumbo me 10 eyro. gia gene8lia den exo apofasisei akoma ti 8a kano, argoume akomi. dimitra ipomoni 8a perasei oxeimonas kai 8a tsakisete tis boltes, perastika sti sinifada sou. xara , xaroumena minogena8lia sti nagia. gai me to kalo to parti. o andreas mou espase to enter sto pc kai gia afto sas grafo katevato. polla filakia k xaroumena gene8lia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια απο ότι βλεπω όλες μια χαρα ειμαστε μονο λίγο ξάγρυπνες, τα γενεθλια ήταν πολύ ωραία η μικρή κοκκινοσκουφίτσα μου έδωσε ρεσιτάλ πολυ γέλιο, χθές πήγαμε και παιδίατρο μας είπε ελέυθερο φαγητό αλλα όχι βαριά φαγητά και αρχίσαμε και αυγουλάκι σιγα σιγα , μου είπε να μην ανησυχω που δεν περπατάει ακόμη πολλα παιδια περπατάν και στους 15 μήνες (ελπίζω όχι το δικό μου χα χα) θα περιμένω χωρίς να την αγχώνω, νομίζω εντοπισα το πρόβλημα κι αυτό ειναι η αγκαλιά που την έχει συνέχεια η γιαγια που την κρατάει τώρα το παιδί μπουσούλησε εχει ενα μήνα αλλα συνέχεια φοβάται γιατί της φέρονται σαν μηγιαγκιχτο φοβούνται κι εκείνοι τι να πω...

Ελινακ υπομονή μαλλον τα δοντάκια ή κάτι τον ενοχλούσε και ξύπναγε κι εμένα εκεί που έστρωσε με το βιβλίο κανενα 2 μήνες και κοιμόταν όλο το βράδυ τώρα το μεσημέρι την κουνάν και αρχισε να ζητάει αγκαλιές πάλι για να κοιμηθεί, ευτυχώς δεν ξύπνησε 2 βράδια τώρα αλλα σήμερα το μεσημέρι της εδωσα γαλα για να την κοιμήσω θηρίο ανήμερο, σωματοφύλακας λοιπον ωραια καλες απόκριες ελινακι.

Dimi περαστικά στην συνειφάδα σου ελπίζω σύντομα να γίνει καλά σε καταλαβαίνω κι εγω δεν αντέχω την κλεισούρα αλλα και η δουλεια φιλενάδα είναι μεγάλο πακέτο κάτσε με το παιδάκι σου κι όταν βγάλει ηλιο βουρ εξω...

Popi όπως βλέπεις δεν είσαι η μόνη που υποφέρεις με τον ύπνο και το παραχάιδεμα κι εγώ τα ίδια περνάω και έχω και τα νεύρα απο την δουλεια ασε υπομονή θα μεγαλώσουν και θα καταλαβαίνουν θα αλλαζουν συνεχώς.

Αntropaki μας είδες στο facebook έτσι; σε ευχαριστώ για τις ευχές σου πολλα φιλιά και στις δυο σας.

Gai ωραίο το τιγράκι σου όνομα και πράγμα ε; με το καλό τα γενέθλια σας περπατώντας θα πάει στην τούρτα η ζουζουνίτσα σου. Πολύ χρονη με το καλο!!

Χαρα μου η Νάγια μας τι κάνει; Η κύπρος έχει τον ίδιο καιρό με Ελλαδα η εχετε ήλιο εκει κατι τετοιο άκουσα, και είμαι έτοιμη ψυχολογικα να αλλαξω χώρα χα χα...

Ελπίζω να μην ξέχασα καμιά πολλα φιλιά σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, τι γινεται?

ολο λεω να σας γραψω κ ολο κ κατι γινεται...

διαβαζω τα νεακια σας και ολο και κατι προκυπτει κ δεν προλαβαινω να σας απαντησω...

πολλα τα νεακια μας...

εκανα την 2η μου επεμβαση... αφου ακριβως πριν κρυολογησα παααρα πολυ, και στο τσακ μπορεσα να κανω την επεμβαση. ολα πηγαν καλα ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ!!! ταυτοχρονα, ΜΟΛΙΣ τελειωσε η επεμβαση αδιαθετησα! ΕΛΕΟΣ!!!

μετα συνεχισα κανονικα με το κρυολογημα μου, μπας και του κακοφανει! πολυ-πολυ χειροτερα, και επισης κολλησα και την Ναγια... στο τσακ γλυτωσαμε απο βρογχιτιδα!

στη συνεχεια η Ναγια επαθε ωτιτιδα απο το κρυολογημα που ειχε....και ετσι πηραμε την πρωτη μας αντιβιωση. μολις τωρα σταματησαμε την αντιβιωση και επαθε αλλεργια!!! εβγαλε σπυρακια πανω της.... και πηγαμε ψες αργα στον παιδιατρο.... δεν της αλλαξα τιποτα απο διατροφη, αφρολουτρο... γενικα ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ!!! οποτε μαλλον θα ειναι απο την σκονη που ειχε τις τελευταιες στην ατμοσφαιρα.

ολα αυτα μεσα σε 1 μηνα ακριβως!

εδω περα εχουμε προβλημα ανομβριας! ηλιολουστες μερες, ελαχιστο εβρεξε γενικα...

εντωμεταξυ, μεσα σε ολο αυτον τον μηνα απαγορευοταν αυστηρα να πιανω πανω μου την Ναγια οποτε και την προσεχε η μαμα μου....και τις 2 μας βασικα...μαζι με τον αντρα μου και γενικα ολο το σόι.... αν και ειμαστε μικρο σόι....εγω στο κρεβατι.....περασαμε αρκετα δυσκολα,... και τωρα ηρθε και το μετατραυματικο στρες.... την τελευταια βδομαδα επεστρεψα στην δουλεια....

βαρεθηκα, μπουχτισα τον κοσμο,... (με εξαιρεση τους δικους μου) δεν αντεχω αλλο τις ερωτησεις.... απο την μια τους δικαιολογω... μιας και αυτο που μου ετυχε μονο 0.2% στον κοσμο το παθαινουν, κανεις δεν ξερει τι πραμα ειναι αυτο....καμια σχεση με κληρονομικο (παλι καλα για να μην ανησυχω για την Ναγια) και ειναι τοσο μα τοοοσο πολυπλοκο να το εξηγησεις..... (γαμω την ατυχια μου.....αλλα τελικα ημουν τυχερη μεσα στην ατυχια μου).... αλλο θεμα και το οικονομικο ετσι στα ξαφνικα....πλεον τελειωσε....παρελθον! ΤΕΣΠΑ!!!

με πιανουν πολλες συγκυνησεις!...ωρες-ωρες....

τωρα πλεον ολα καλα, πιανω και πανω μου την Ναγια και απο βδομαδας θα αρχισω να την βγαζω εξω απο σπιτι. Τα Σ/Κ πηγαινουμε βολτουλα, μετα απο ολα αυτα που περασαμε, το χρειαζομαστε και ακομα τα παιρναμε "ψυχολογικα"!

ευτυχως που ειχαμε διπλα μας τους δικους μας... παλι καλα, και συνδεθηκαμε ακομη περισσοτερο...

τωρα δεν θυμαμαι τι ακριβως γραψατε....η καθε μια σας....

Ποπη μου και οποια αλλη εχει θεμα με τον υπνο, σε αυτην την φαση ειναι τα δοντακια τους! προσπαθηστε να τους βαζετε εκεινο το τζελ για τα ουλη... εμενα την βοηθαει παρα πολυ, αυτο με γευση ουζου... το δοκιμασα και γω.... εχει ακομη ενα , διαφορετικο, δοκιμαστε και τα δυο.... καμια φορα ειναι και τα εντερακια τους κτλ... για να κλαινε σημαινει θελουν την φροντιδα, αγαπη μας και κυριως να νιωθουν ασφαλεια και οχι εγκαταλειψη...

διαβαστε το βιβλιο, αλλα κυριως να βαζουμε μπροστα τα συναισθηματα μας...

εμενα προσωπικα το βιβλιο με βοηθησε παρα πολυ, και το συστηνω! αλλα πρεπει να το διαβασει καποιος προσωπικα, ο ιδιος... και μαλιστα 2 φορες... αλλα ειναι μικρο... φυσικα και το συστηνω...

Δημητρα μου περαστικα στην συνυφαδα σου και υπομονη, τι να κανεις.... προσπαθησε οσο γινεται να βγαινεις εξω να βολταρεις το μωρο,... βρισκε ευκαιριες.... βαζε μουσικη στο σπιτι, οσο γινεται κανε κατι να σπαζεις την ρουτινα....

Σε κανενα μηνα λεω να γραψω την Ναγια για κολυμπι... θα εχει φαση....

εμαθα πως κανουν κουκλοθεατρο για μωρακια απο 6 μηνων και ανω οποτε και θα το δοκιμασουμε, τωρα που ειμαι πλεον καλα.

απο διατροφη μια χαρα, αλλα δεν τρωει το αυγο, βεβαια μονο 1 φορα το δοκιμασε και ουτε 1 κουταλακι δεν εφαγε.

φρουτα πολυ πολυ πολυ σπανια θα φαει ελαχιστη μπανανα, ολα τα υπολοιπα τιποτα.... τουλαχιστον τρωει δικο μας φρεσκο φαγητο και οχι ετοιμο... παλι καλα...κανενα κολπο για τα φρουτα???

βγηκαν 2 δοντακια κατω εδω και πολυ καιρο, και τωρα εσκασαν μυτη ακομη δυο πανω...λεει λεξουλες, επαναλαμβανει...κανει γκριματσουλες,... δινει φιλακια...

ακομη να περπατησουμε, κοψαμε τα μαλλακια μας 2 φορες μεχρι τωρα... πολυ μαλλι απο τον καιρο που γεννηθηκε...

στα καρναβαλια, ντυθηκαμε σημερα μπαλαρινα-πριγκιποπουλα, αυριο λεοπαρδαλιτσα και την κυριακη ο pinglet, το ροζ γουρουνακι που ειναι ο φιλος του winnie the pooh... οι στολες ειναι δωρο απο την θεια και την νονα!

κοπιαστε εδω περα για ηλιοθεραπεια!!! (εχει ηλιο αλλα ειναι κρυο!)

φιλια και τα λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mανουλες μου γλυκιες γεια σας και απο μενα!!!!χρονια πολλα σε ολα τα μωρακια να τα καμαρωνετε καθε μερα και πιο πολυ!!!!Του στεφανακου μου τα γενεθλια περασαν ηταν 4 φεβρουαριου καναμε ενα παρτυ τελειο :D:D η τουρτα ηταν ο γουινι ο πουφ ειναι ο αγαπημενος μας ειχαμε και παιδακια και ο στεφανακος μου ηταν πολυ χαρουμενος ετρεχε περα δωθε και δεν ειχε σταματημο,τον καμαρωνα και δεν το πιστευα οτι περασε κιολας ενασ χρονος......ζουμε την καλυτερη περιοδο της ζωης μας ολες μας.......πολυχρονα και παλι αμα καταφερω θα βαλω φωτο να δειτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!

Χαθήκατε εγώ ή θα μπαίνω συνέχεια ή θα εξαφανίζομαι. Η μικρή μου έκανε πυρετούλη 38,5 για ένα βράδυ και δέκατα 37, έως 37 ,6 την επόμενη μέρα έκαιγαν οι χουφτίτσες της ενώ το μέτωπο ήταν λίγο ζεστό, η παιδίατρος μου είπε δώσε depon μετα το 38 έτσι κι έκανα, τελικά πέρασε και σήμερα που ήρθε επίσκεψη ένας φίλος μας γιατρός ασχετη ειδικότητα μου είπε ότι ήταν τα δοντάκια της χαρακτηριστικό ότι καινε οι χουφτίτσες και ότι πυρετός ήταν ήπιος για μόνο 24 ώρες, αρα ποιον παιδίατρο να εμπιστευτώ που 2 ρώτησα και μου είπαν ε΄λαφριά ιωσούλα anyway η Σταυρουλίτσα είναι μια χαρα τώρα. Μόνο που δεν θέλει με τίποτα να φάει ειδικά μεσημεριανό αλλα θα το παλέψω...

Χαρα μου περαστικά κρατα γερά είσαι πολύ δυνατή και με στήριξες πολλες φορές, το βιβλίο το έχω διαβάσει 3 φορες αλλα μάλλον είναι τα δοντάκια που μας χαλάνε μερικές φορές τον ύπνο τώρα ξαναέστρωσε σχετικά η δικιά μου. Περαστικά και φιλιά στη Νάγια όλα να πηγαίνουν οπως τα επιθυμείτε απο δω και περα...

Gwgw πολύχρονος να βάλεις οπωσδήποτε φωτο να τον χαίρεσαι περνάμε μαγικές στιγμές ονειρεμένες με τα αγγελόυδάκια μας αγκαλίτσα μακάρι να είχαμε περισσότερο χρόνο μαζί τους δεν την χορταινω την δικιά μου όλα κάτι νέο ανακαλύπτω.

Φιλια σε όλες. Καλή εβδομάδα αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες μου γλυκες,τι κανετε?Εγω ειμαι καλυτερα τωρα,με ειχε πιασει η μεση μου και πηγαινε ως το ποδι και δεν μπορουσα να κουνηθω,αλλα ευτηχως τωρα καλυτερα ειμαι..

Λαμπρινη μου περαστικα στην Σταυρουλιτσα μας..Μαλλον επειδη μεγαλωσαν και ζοριζονται πιο πολυ με τα δοντακια τους,μαλλον γι'αυτο και ο πυρετος!!Ευτηχως δεν ηταν καμια ιωση!!Και εσυ δεν την χορταινεις,ε?Αχ και εγω δεν τον χορταινω που τον εχω και ολη μερα..Εμενα ειναι και ρομαντικος και τρυφερος και με λιωνει ακομα πιο πολυ..Αφου τον εχω τρελλανει στα φιλια και αγκαλιες,δεν μπορω..Οπως λες Λαμπρινη μου,ζουμε ενα θαυμα και ας τα χαρουμε οσο μπορουμε!!

Γωγω μου να χαιρεσαι το ζουζουνακι σου,πολυχρονος να ειναι,γερος και τυχερος!!Ευχομαι να τον καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!

Χαρα μου και εγω ακριβως το ιδιο παθαινω με τον Θανο,διαβαζω τα νεα και μολις ειναι να γραψω,ολο κατι τυχαινει,με παιρνει χαμπαρι και δεν μ'αφηνει..Τεσπα ευχομαι ολοψυχα περαστικα σας,και στην Ναγια μας!!Ευχομαι αυτο που ειχες,να εφυγε και να μην ξανα ερθει και να'γινες καλα εντελως!!Θα ηταν πολυ δυσκολη φαση για σενα και να μην μπορεις να παρεις την μικρη αγκαλια αλλα περασε,οποτε κοιτα να παρεις τα πανω σου και ας τον παλιοκοσμο να λεει και να κανει ερωτησεις.Δεν εισαι υποχρεωμενη να απαντησεις σε κανεναν απλα κοιτα να χαρεις το παιδακι σου και την οικογενεια σου....Πως ειναι η Ναγια μας,ειναι καλυτερα?

Ελινακκι πως τα πατε με τον υπνο?Συνεχιζετε δυναμικα?Και εμεις το ιδιο βιολι εχουμε παλι καθε βραδυ,μεχρι να τον παρω στο κρεβατι και μετα με χαιδευει το προσωπο μεσα στον υπνο του και κοιμαται ησυχα..Θελουν να νιωθουν σιγουρια οτι συμμεριζομαστε τον πονο τους και εχουν και δικιο τα ατιμα..

Κοριτσια σας ευχαριστω για τα περαστικα για την συνειφαδα μου,αλλα η κοπελα ειναι πολυ δυσκολα..Μακαρι να γινει κανενα θαυμα..Ειναι ακομα στα μηχανηματα,τωρα θα δειξει..

ΚΟριτσια κλαιει,σας αφηνω..φιλακια και καλο ωραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!ap oti katalabate trexw kai de ftanw...itan na parw adeia ayti tin ebdomada logw twn genethliwn tis mikris alla arrostise mia sinadelfos kai me xosane :x xronia polla se osa morakia eixan genethlia!!!!!!!!! :D egw akoma den exw apofasisei ti tha ntythw :? proskliseis bgalame kai to kiriws thema mas tha einai i mparmpi mia kai aresei sti mikri!i despoinoula pleon perpataei kanonikotata kai oli tin ora tin kinigaw apo pisw!skarfalwnei kanapedes trapazia skales...ton mogly ton xserete?e...i kori mou einai i thiliki tou ekdosi...opos katalabainete douleia despoinoula proponisi depoinoula antras despoinoula kai kataligw kommatia!gia pote me pernei o ipnos den katalabainw!!!!diabazw ta nea sas alla tora den prolaabainw na apantisw..sas filw gluka esas kai ta paidakia sas!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες μου γλυκες..Καλο μηνα να εχουμε κι ολας!!Ο Θανος εβγαλε και το 4 δοντακι και εχει γενικα πολυ γκρινα αυτες τις μερες..Εχει πολυ κρυο κι ολας και δεν μπορουμε να παμε πουθενα!!Απορω τι σοι Καθαρη Δευτερα θα κανουμε?Που θα παμε μ'αυτο το ψωφοκρυο?

Gai moy πολυ γελασα με τον μογλη!!Και εγω ετσι ολη μερα κυνηγαω τον ΘΑΝΟ που τα σκαλιζει ολα,τωρα αρχισε να σκαρφαλωνει και να τεντωνεται για καινουρια πραγματα,μεχρι το βραδυ εχω γινει..Το Δεσποινακι μας ανακαλυπτει τωρα και ειναι στην καλυτερη της ενω για μας ειναι στην χειροτερη μας φαση!!Ασε τι να κανεις?Τρεχατε ποδαρακια μου τωρα..

Κοριτσια ελπιζω να εισαστε ολες καλα..Σας αφηνω γιατι ξυπνησε το μαμουνι..Φιλακια πολλα στα μπεμπακια μας και στις γλυκες μανουλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, τι γινεται?

η φωτο που βλεπεται διπλα ειναι απο την βαπτιση, ητανε 7.5 μηνων στην φωτο... η ζουζουνιτσα!!!

μας περασαν οι ιωσουλες, και τωρα εχουμε τα δοντακια.... οπως ολοι στην παρεα! βγαζει το 4ο, δηλ το πανω μεσαιο, αν και το 3ο, επισης πανω μεσαιο βγηκε, αλλα οχι εντελως... αλλα αυτο το 4ο την βασανιζει πολυ περισσοτερο απο τα υπολοιπα... σχιστηκε το ουλος λογω του δοντιου με τετοιο ατσαλο τροπο, λες και πηρες λεπιδα και το εσχισες!!! αουτς το καημενουλικο μου!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολα τα παιδακια της παρεουλας!

ανυπομονω για το καλοκαιρακι....

και φυσικα να της αγορασω το μαγιο της! τρελαινομαι μ'αυτα τα μαγιο φρου-φρου....για την ζουζουνιτσα λεω...

μηπως ξερετε καμια ιστοσελιδα με μαγιο φρου-φρου? αλλα φανταζομαι δεν βγηκαν ακομη στην αγορα....

για διακοπουλες που σκεφτεστε?

σκεφτομαστε για Χαλκιδικη, φυσικα με την ζουζουνιτσα, δεν ξερουμε φυσικα ακομη...

θελω διακοπεςςςςςςςςςςςς τωρααααααααααααα................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα παλιές φιλενάδες μου!!!!

Επειδή πέρυσι τέτοιο καιρό λέγαμε η μία την άλλη τα γεννητούρια μας είπα να μπώ και να ευχηθώ για τα πρώτα γενέθλια των ζουζουνιών μας! Χρόνια πολλά λοιπόν σε όλα τα παιδάκια της μαμαδοπαρέας Φλεβάρη-Μάρτη 2010!

Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες! Τι κάνετε; Πως είστε εσείς και τα μπεμπάκια σας; Εμείς πολύ καλά. Είχα μέρες να μπω γιατί τρέχαμε για δουλειές. Κλείσαμε καινούρια έπιπλα, σαλόνι και τραπεζαρία, η κουζίνα ετοιμάζεται, τα πλακάκια τέλειωσαν, από βδομάδα θα βαφτεί και γενικώς όλα μπαίνουν στην τελική ευθεία. Τέλη του μήνα με αρχές του επόμενου, πρώτα ο Θεός, θα ειμαστε στο σπίτι μας!

Ο Γιάννης μου είναι πολύ καλά, βήχει μόνο λιγο κάθε πρωί. Έχει γίνει πολύ ζωηρός. Αλωνίζει όλο το σπίτι, ανοίγει τα ντουλάπια και τρέχει συνεχώς στην πόρτα του θείου του (του κουνιάδου μου! Του έχει τρελή αδυναμία).

Ιωάννα εμένα είναι κανονικά ο Μόγλης!!! Σκαρφαλώνει όπου βρει! Ευτυχώς του έμαθε η πεθερά μου και κατεβαίνει μπρούμυτα και με τον πωπό από ψηλά σημεία πχ κρεβάτι.

Χαρά περαστικά σας. Εύχομαι ό,τι είχες να πέρασε οριστικά και από δω και πέρα να χαίρεσαι το παιδάκι σου χωρίς περιορισμους!

Δήμη η συνυφάδα σου τι έχει, αν επιτρεπεται; Περαστικά και σε σας. Εσύ είσαι καλύτερα; Ξέρω πολύ καλά πως είναι να σε πιάνει η μελαγχολία! Όσο για τον άντρα σου που μαλώσατε... δεν είσαι η μόνη! Κι εμείς αρπαζόμαστε αλλά μέσα στη ζωή είναι κι αυτά! Και θα μαλώσεις και θα τα ξαναβρείς και όλα θα είναι τέλεια μέχρι την επόμενη φορά που θα μαλώσεις!

Ελινάκι κι σεις προβληματάκια με τον ύπνο ε; Αχ δεν ξέρω. Αν ήταν από τα δόντια δεν θα το είχε κάθε βράδυ; Εμείς δεν το έχουμε κάθε βράδυ. Τι να πω. Τον παίρνω λίγο να ηρεμεί και μετά τον ξαναβάζω.

Λαμπρινούλα μη σε αγχώνει που δεν περπατάει ακόμα η Σταυρούλα. Άσε, γιατί άπαξ και σηκωθεί μια φορά μετά δεν θα κάθεται και θα σε τρέχει. Οπότε απόλαυσε τον ελάχιστο καιρό που σου μενει πριν αρχίσετε να βολτάρετε όλο το σπίτι!! Καθε παιδί έχει το ρυθμό του.

Τζενη μου πως είστε εσείς; Θα κάνω πρόγραμμα και θα σε πάρω τηλ. Φιλιά στη νύφη μου!

Τα μωράκια που γιόρτασαν τα γενέθλια έσβησαν κερί;;; Εμείς δεν ξέρουμε να σβήνουμε!!! Έχουμε γενέθλια κι εμείς σιγά σιγά. Εννοώ και το μωρό και τον εαυτό μου! Εγω έχω την Δευτέρα 7 του μήνα που είναι και Καθαρά Δευτέρα και ο Γιάννης έχει το επόμενο Σάββατο 12 του μήνα που είναι και των Αγίων Θεοδώρων! Ταίριασαν οι μέρες μας μαζί με γιορτές!

Λοιπόν φεύγω για να τον ταίσω και θα τα ξαναπούμε. Ελπίζω να μπω σύντομα πάλι. Μη νομίζετε ότι σας ξεχνάω πάντως. Όλο λέω θα μπω και όλο πιάνομαι με κάτι άλλο ή μπαίνω, διαβάζω και δεν προλαβαίνω να γράψω! Σας φιλώ όλες και τα παιδάκια σας. Καλό μεσημέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou kali sarakosti! den exo idiatera nea. kanei krio k exoume periorise tis boltes. Tora to to triimero pigame se emporiko kentro gia bolta na ksebare8ei k to moro. exakolou8ei na ksipnaei ka8e bradi. ti na po . 2 minon koimotan seri k tora epanastasi . xronia polla sta morakia pou ekleisan gene8lia k se sena popi mou megeia ta pramata sas k kaloriziki na einai to spitaki ssas. xara eisai mesa sto mialo mou,. einai noris gia diakopes alla ego tis skeftomai. proxtes eida ston ipno mou oti imoun se paralia k ekana mpanio k ksipnisa na pao sti douleia. xara mou perastika na min sas brei allo 8ema ygeias. kapou diabasa oti exeis 8ema me ta frouta. bale ligo farin lacte mesa na pizoun k na nostimisoun, etsi ki allios de xanoun tis ousies tous, i rikse frouta mesa se giaourti liomena, an troei to giaourti. gai pos pige to maske parti? lamprini oute ki emena perpata, alla kanei simantikes prospa8eies pano se ola ta epipla tou spitiou k prospa8o na to apolafso oso prolabaino. dimitra opos eipa parapano pame xalia me ton ipno ftaio ki ego pou den ton afino mono tou poli ora na klaiei , den antexo 8elo na ton koimiso grigora pali giati exo na pao k sti douleia. an8ropaki pos eisai? polla filia manoules k morakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, τι γινεται?

αρχισε κ δω περα σιγα-σιγα απο χθες να χαλαει ο καιρος,... ερχεται η κακοκαιρια...οποτε θα κλειστουμε σπιτακι κ μεις!

ευχαριστουμε για τις ευχουλες σας!

Ποπη μου αντε με το καλο να τελειωνουν τα μαστορεματα! υπομονη! αντε με το καλο να μπειτε! και καλοριζικα ολα τα πραγματακια!

Γωγω περιμενουμε φωτο!

Νικη μου να σου ζησει η κουκλιτσα σου... χαθηκες βρε κι εσυ!!!

Τζενη που εξαφανιστηκες? ελπιζω να εισαι καλα!

Δημητρα τι νεακια?

φιλακια σε ολες και περιμενουμε νεακια απο τα ζουζουνακια σας!

Ελινακι μου, ολο για διακοπες σκεφτομαι... ελλαδα και παλι ελλαδα... αχου...

για πειτε γνωμες... τι λετε... χαλκιδικη? κεφαλονια? κερκυρα? ζακυνθο? φυσικα με την Ναγια παρεουλα! ολες οι γνωμες ευπροσδεκτες!

Για τα φρουτα θα τα δοκιμασω... παλι... μιας και οταν τα αναμιξω με κρεμουλα ειτε γιαουρτακι δεν τα τρωει... βεβαια εχει καιρο να ξανα-δοκιμασω... τωρα τελευταια τρωει μπανανα... μονο μπανανα...

Ιωαννα πως πηγε το μασκε παρτυ?

Λαμπρινη και Ελινακι ουτε η Ναγια περπαταει, αλλα κανει προσπαθειες γενικως! ετσι ειναι, το καθε παιδι εχει το δικο του ρυθμο! αφου τα παρακολουθει ο παιδιατρος τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας!

οσο για τον υπνο, ειναι απο τα δοντακια... κι η Ναγια ξυπναει τελευταια σχεδον καθε βραδυ απο τα δοντακια,... πινουμε τσαι και βαζουμε ζελε στα ουλη... καποτε και καλπολ που κανει για τα δοντακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες δεν πρόλαβα να σας διαβάσω τρέχω γενικά αν και αυτήτην εβδομάδα είχα 4 μερες αδεια αλλα ολο και κάτι βρίσκεις να κάνεις δουλειες δουλειες δουλειες. Η Σταυρουλίτσα είναι καλά μόνο που δεν τρώει το αυγό και το μεσημεριανό εχουμε θέμα με τα φαηγτά ποτέ δεν τα συμπάθησε ιδιαίτερα μόνο φακές τρώει αλλα το παλεύω έστω 1 κουταλάκι .

Φιλια πολλα σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλά είμαστε κ εμεις! Τρέχω με διάφορα. Σαν αύριο γεννήθηκε το Νεφελάκι μας κ είμαι πολύ ενθουσιασμένη που εχει τα πρώτα της γενέθλια :D ! Το Σάβ. θα κάνουμε μεγάλο παρτι!

Διάβασα τα νεα σας, αλλα δεν προλαβαίνω να γράψω αυτά που θέλω σε καθε μια ξεχωριστα. Είμαι πτώμα απο την κούραση. φιλάκια πολλά σε όλες κ στα μπεμπάκια σας!!!

P.S .Xaroylini μου η Νάγια είναι μια γλύκα!!!!!!!!!!!!! Να την χαιρεστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an8ropaki na xairesai ti nefeli sou. poia alla morakia exoun xronisei? na ta xaireste oles oi manoules. popi bale tis imerominies giati de 8imamai apexo. o andreas xronizei 26 marti eimaste teleftaioi an den kano la8os. pos perase o kairos. xara eimai fun tis rodou gia diakopes logo katagogis ka8e fora pou pao pernao iperoxa, omos xreiazetai aftokinito. bebaia fetos opou k na pame 8a xreiastoume aftokinito..me tosa pragmata pou 8a exoume. lamprini ki ego otan exo adeia plakonomai stis douleies k kourazomai perissotero. ti kairos ki aftos , tin proigoumeni deftera xionia k stin a8ina k to sk eimaste me ta kontomanika! trela8ikame stis boltes. koritsia 8a i8ela poli na sas gnoriso k apo konta alla distixos menoume oles se alli poli ,ektos apo ti lamprini. kalo bradi k kali bdomada na exoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ,ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ..ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΔΕΣΕ!!

POPI ΜΟΥ,ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ..ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ..ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ?Η ΣΥΝΕΙΦΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ,ΠΗΓΕ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΤΕΙ,ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΝΕ ΚΑΙ ΖΑΛΑΔΕΣ..ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΑ,ΜΑΖΕΥΕ ΥΓΡΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ,ΠΙΕΣΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ 2ΒΔΟΜΑΔΕΣ..ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ,ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ..ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ Η ΚΟΠΕΛΑ..ΑΣ΄ΤΑ,ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΚΟΠΕΛΑ..

ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ ΜΑΣ,ΝΑ'ΝΑΙ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ'ΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΤΥ?ΠΕΣ ΜΑΣ..

ΧΑΡΟΥΛΙΝΙ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?ΠΟΥ ΜΕΝΕΤΕ?ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ?ΤΙ ΚΑΛΑ..ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ..ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ!!

ΤΙ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΖΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ,Η ΕΣΤΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ..ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ..

ΤΕΣΠΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΥΣΤΑΞΑ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου να σου ζησει η κουκλιτσα σου... χαθηκες βρε κι εσυ!!!

Χαρά μου χάθηκα γιατί πήγα πολύ γρήγορα στην δουλειά και δεν είχα χρόνο..άρχισα να ξαναμπαίνω λόγω του post που έχουνε οι Ηρακλειώτισες μιας και έχουμε βρεθεί κάποιες φορές. Από το γραφείο μπαίνω πού και πού στο fb για κανένα παιχνίδι.

Φιλιά στην Νάγια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΛΕΒΑΡΗΣ

DrMommy 2/2 K.T. Μαρίλια

gwgw100 04/2 Κ.Τ. Στεφανος

Labrinip 18/2 K.T. Σταυρούλα-Χρυσοβαλάντου

Andriani 27/2 Φ.Τ. Δημήτρης

ΜΑΡΤΗΣ

Gai 2/3 Φ.Τ. Δέσποινα

ΤΖΕΝΑΚΙ1 3/3 Φ.Τ. Γιάννης

Anthropaki 10/3 Κ.Τ. Νεφέλη

Popi 12/3 Κ.Τ. Γιάννης

ΚΟΝΝΑ 13/3 Αντώνης

Haroullini 19/3 Κ.Τ. Νάγια

ellinaki 26/3 Ανδρέας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Χρονίσαμε κι εμείς!!! Περάσαμε πολύ όμορφα στο πάρτυ και ο Γιάννης μου το ευχαριστηθηκε πολύ. Τωρα μπήκα στα γρήγορα για ένα γεια, δεν προλαβαίνω να σας γράψω ξεχωριστά.

Το πινακάκι μας το βρήκα από τις πρώτες σελίδες οπότε κάποιες λείπουν...

Δήμη εσύ πότε γέννησες;

Κάντε αντιγραφή και προσθέστε το όνομά σας. Δεν θυμάμαι τωρα πως να το κάνω χρωματιστό!!!

Θα το ψάξω άλλη στιγμή. Δήμη εμείς μπορούμε να κανονίσουμε για καφέ Θεσ/νικη!!! Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Χαθηκαμε λιγο αλλα ελπιζω να εισαστε ολες καλα!!Ειμαστε ολες στην δυσκολη φαση να τρεχουμε πισω απο τα μπεμπακια μας,να κανουμε δουλειες κτλ..

Ποπη μου χρονια πολλα για τον Γιαννακη μας,πολυχρονος να ειναι,γερος και τυχερος!!Περασατε καλα στο παρτυ,ε?Στο σπιτι τα εκανες τα γεννεθλια?Το κερακι το εσβησε?Εγω γεννησα στις 3/2/10 αλλα δεν ξερω πως να το αντιγραψω στην λιστα.. :?:?:?:?:roll::roll::roll:

Θεσσαλονικη μενεις Ποπη?Δεν το ηξερα..Θα κανονισουμε σιγουρα τοτε για καφεδακι!!

ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ πως τα περασατε εσεις στο παρτυ?Η Νεφελη το χαρηκε?

Χαρουλινι αποφασισες για τις διακοπουλες τι θα κανετε?

Μα τι καιρος βρε κοριτσια..Ειχε ωραιες μερες,και χθες και σημερα βροχη..Μα τι ειναι αυτο?Μας τρελλανε φετος..Ελπιζω να μην εχει καυσωνα το καλοκαιρι οπως περσι γιατι δεν την αντεχω καθολου την ζεστη..Αχ ολο θελω να κανω διαιτα και ολο κατι τσιμπαω..Θελω να χασω αλλα 10 κιλα και εχω κολλησει!!Τεσπα αυτα κοριτσια..

Φιλακια πολλα σε ολες και στα μπεμπακια!!Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!xronia polla se ola ta paidakia!!!!!!!!!!!to party mas itan super i despoinoula xoreue sxedon olo to brady me ton gammy bear!!kai mas edeixne to stereofoniko molis teleiwne i mousiki gia na tis to baloume xsana!ki emeis perasame super!akoma foto den exw perasei..molis ta kataferw tha steilw!esas pws itan ta genetlia sas?perimenw foto!haroullini kouklitsa i nagia sou teleia i foto!!!!!!!!!eimai ptoma giati to despoinaki bgazei kai ta 4 dontia(panw)mazi den koimamai tora pia ta bradia! eytuxws pou eixa mia ebdomada adeia apo ti douleia alliws den xserw ki egw pws tha ta kataferna!ayta ta nea mas!elinaki kouragio me ti douleia!se katlabainw apoluta!anthropaki na xeresai tin nefelitsa sou kai sta 100!pws ta perasate?filikia koritsia koimithike to despoinaki pano mou,,eukairia na kleisw ki ego ligo ta matakia mou!filakia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρσ μανουλες, τι κάνετε εμείς μια χαρα όλο ατα και ατα λέμε μόλις ξυπνάει ζητάει παπουτσια και ατα. Αρχίσαμε και τρωμε κα φαγητό επιτέλους.

Χρόνια πολλα Gai στη ζουζούνα σου.

Harroylini φιλια στην Νάγια είναι κουκλα.

Popi πολύχρονος να τον χαίρεσαι.

dimi αρχίσαμε το κυνηγητό εμένα δεν έχει φύγει τελείως αλλα θέλει να την κρατάμε συνέχεια και να περπατάμε παρεούλα οποτε τα κιλάκια έφυγαν θέλω αλλα 5 και είμαι οκ.

Το καλοκαιράκι κατα τον Αυγουστο σκέφτομαι πρωτα ο θεός να κάνω την επόμενη προσπάθεια για παιδακι εσείς για πότε το σκέφτεστε;

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...