Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

kalispera !

gai na se xairomaste perastika sti mikroula sou!

simera pigame stin koumpara mou pou exei ki afti moraki ena mina mikrotero apo ton andrea mia xara perasame ki o mikros efxaristi8ike!.

lamprini perastika k se sas! an k den eimai iper ton farmakon 8a elega na tis doseis antibiosi afou epimenei i as8eneia mi girisei se tipota allo tora pou einai mikroulia 8eloun prosoxi.

dimitra na bgaineis opote mporeis! ego den exo na ton afiso kapou epeidi i mama mou erxetai otan pigaino sti douleia k de 8elo na tin kourazo k gia boltes opote den polibgaino i kapoies fores bgainoume xoria me ton antra mou (mia o enas mia o allos) i k oi 3 mazi. Bebaia to xeimona den exoume polles epiloges giati kapnizoun pantou. Mou aresei pou apagoretike kiolas .

antropaki haroullini ti kanete ? peite mas ta nea sas opote mporeite.

Polla filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα μανούλες!

Διάβασα τα νεα σας κ χαιρομαι που ειστε όλες καλά!

Λαμπρινούλα ευχομαι περαστικά στην μικρούλα σου. Πως είναι τώρα, καλύτερα?

Ιωάννα περαστικά κ στο μικράκι σου κ χρόνια πολλά για την γιορτούλα σου!

Και εμεις καλά είμαστε, η Νεφελίτσα μεγαλώνει πολύ γρηγορα όπως ολα τα μπεμπούδια μας! Σήμερα εγινε 10 μηνών!!! Σε αυτή την φάση της εχει κολλήσει να δειχνει αυτό που θέλει με το δάκτυλο κ να λεει <<εκειί>> :) !

Εγω απο την άλλη νιώθω λίγο πεσμένη ψυχολογικά αυτές τις ημέρες κ πραγματικά δεν ξέρω γιατι :?:cry: .

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ Ο ΘΑΝΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΑ,ΑΛΛΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ 2 ΒΡΑΔΙΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΞΥΠΑΝΕΙ 2ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΕΤΣΙ..ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?ΙΩΑΝΝΑ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ?ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ,ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΣΤΑ ΦΩΤΑ,ΜΕΤΑ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΓΑΜΟΣ ΚΑΙ ΞΕΔΩΣΑ ΛΙΓΟ..ΙΣΩΣ ΑΝ ΒΓΕΙΣ ΛΙΓΟ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΚΑΛΑ ΛΛΕΙ Η ΛΑΜΠΡΙΝΗ, ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΙΝΑΚΚΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΕΣΤΩ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ,ΞΕΦΕΥΓΕΙΣ..ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΙΤΣΑ ΜΑΣ,ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥΣ..ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ.. ΕΛΙΝΑΚΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ,ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΝΑ ΒΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ..ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ..GAI ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ..ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ..ΦΙΛΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ..b]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια! πρωινη-πρωινη σημερα!

την αρπαξα την ιωσουλα... καλα... και ισως και η Ναγια... γιατι εχει βηχα ξηρο... για να δουμε αν θα την γλυτωσει!

περαστικουλια στα ζουζουνακια τα αρρωστουλικα... τι να κανουμε... υπαρχουν κι αυτα!

Τζενη-ανθρωπακι μου, ετσι ειναι στην αρχη η περιοδος, γενικα τις πρωτες φορες,.. ισως νιωθεις πεσμενη λογω αδιαθεσιας? ελλειψη σιδηρου απο την μεγαλη ποσοτητα αιματος που εχασες? προσεξε την διατροφη σου!

ειμαστε στα 2 δοντακια ακομη αλλα με παρα πολλα αλλα καταφουσκωμενα εδω και καιρο... για να δουμε...

αρχισε και λεει καποιες λεξουλες...

αυτα τα νεακια μας!

χρονια πολλα στην Νεφελη! ποσο γρηγορα περναει ο καιρος...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θα ήθελα να σας ευχηθώ χρόνια πολλά, καλή χρονιά και να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!

Έχω πολύ καιρό να μπω στο site, αλλά τώρα και στο εξής θα σας καλημερίζω τακτικότατα!

Η μικρή μου τώρα είναι 10 μηνών (στις 18/1 θα γίνει), έχει βγάλει μόνο ένα δοντάκι και οργώνει όλο το σπίτι στο λεπτό! Ταλαιπωρήθηκα αρκετά γι' αυτό δεν είχα χρόνο να βλέπω το site. Είχαμε θέμα με τον ύπνο, τα πρωινά δούλευα από το σπίτι και γενικά δεν ήμουν στην καλύτερη φάση. Σιγά σιγά και με πολύ υπομονή μπήκαν τα πράγματα σε μια σειρά. Τώρα ξεκίνησα κανονικά να πηγαίνω στο γραφείο και η μπουγατσούλα να κοιμάται επιτέλους όλο το βράδυ!

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!euxaristoume poly gia ta perastika sas!akoma i despoinoula einai sinaxomeni kai simera einai i teleutaia mera tis antibiosis!eprepe na kanei kai to embolio tis ipatitidas apo tis 2 tou mina kai to anabalame logw astheneias!!!!to mono kalo tis istorias einai oti i despoinoula ekane 6 bimatakia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ta kanei kai grigora hehehhe tora thelei oli tin ora na eimai mazi tis kai na tis krato to xeri gia na perpataei to glikoulini mou!exei arxisei kai tragoudaei me ton gammy bear mlpa mpla tatatata mpampa mama koulou koolou ala(gala)exw trelathei!!!!!!!exoume kai 3 dontakia mono katw parakalw!ta pano ta xsexasame heheheh!euxomai ta arrostoulia morakia na anarossane kai oso gia tin periodo anthropaki mou meta ti genna mou exoune erthei 7 fores kai plimira kai tis efta kai einai kai pio epodyni asxeta pou lene oti meta ti genna den ponas :roll: elinaki megia to dontaki!lamprini mou euxomai na eiste kalitera!antropaki ti egine bgike to dontaki?me to kalo na bgei kai to epomeno!xronia polla sti nefelitsa!filia se oles!perimeno ta nea sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!euxaristoume poly gia ta perastika sas!akoma i despoinoula einai sinaxomeni kai simera einai i teleutaia mera tis antibiosis!eprepe na kanei kai to embolio tis ipatitidas apo tis 2 tou mina kai to anabalame logw astheneias!!!!to mono kalo tis istorias einai oti i despoinoula ekane 6 bimatakia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ta kanei kai grigora hehehhe tora thelei oli tin ora na eimai mazi tis kai na tis krato to xeri gia na perpataei to glikoulini mou!exei arxisei kai tragoudaei me ton gammy bear mlpa mpla tatatata mpampa mama koulou koolou ala(gala)exw trelathei!!!!!!!exoume kai 3 dontakia mono katw parakalw!ta pano ta xsexasame heheheh!euxomai ta arrostoulia morakia na anarossane kai oso gia tin periodo anthropaki mou meta ti genna mou exoune erthei 7 fores kai plimira kai tis efta kai einai kai pio epodyni asxeta pou lene oti meta ti genna den ponas elinaki megia to dontaki!lamprini mou euxomai na eiste kalitera!antropaki ti egine bgike to dontaki?me to kalo na bgei kai to epomeno!xronia polla sti nefelitsa!filia se oles!perimeno ta nea sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα μανούλες! Χρόνια πολλά, καλη χρονιά να έχουμε με υγεία πάνω απ'όλα! Εύχομαι κάθε ευτυχία σε όλες και να καμαρώνουμε τα μωράκια μας, που μέρα με τη μέρα μεγαλώνουν και μετατρέπονται σε παιδάκια!

Είχα πολλές μέρες να μπω αλλά η αλήθεια είναι ότι γυρίσαμε πάαααρα πολύ! Και έξω βγήκαμε και παρέα σε σπίτια και επισκέψεις συνεχώς στο δικό μας. Αφήστε που έχει γίνει πολύ ζωηρός ο κανακάρης μου και με ξεπατώνει κάθε μέρα!!! Κάναμε και τη γιορτή του την Παρασκευή!

Έχει μεγαλώσει πάρα πολύ. Αύριο πάμε και παιδίατρο! Δεν θα κάνουμε εμβόλιο, μόνο μετρήσεις κτλ. Έχουμε κολλήσει στα 2 δόντια αλλά τα επάνω είναι έτοιμα. Είναι φουσκωμένα τα ούλα εδώ και καιρό αλλά ακόμα δεν σκάνε. Κι εμείς έχουμε μια σχετική ανησυχία στον ύπνο...κλαίει στον ύπνο του, τον παίρνω αγκαλιά, σταματάει μετά από λίγο και κοιμάται κανονικά πάλι. Δεν ξέρω τι παθαίνει και κάνει έτσι... τι να του φταίει; Όταν ξυπνήσει πάντως, θα πιαστεί στα κάγκελα και θα σηκωθεί...γελάει κιόλας το μούτρο!! Είναι και παραπονιάρης και ψεύτης. Κάνει ότι κλαίει και όταν τον πάρεις γελάει από χαρά η ψυχούλα μου!Μπουσουλάει και τραβαει τα πάντα, κάνει βήματα πλάγια αλλά μόνο στο πάρκο τον αφήνω μόνο του, που πέφτει με τον κώλο. Όταν είναι εκτός τον κρατάω ελαφρώς μη πέσει και χτυπήσει. Επίσης δαγκώνει το αφρολέξ του πάρκου...εννοώ εκείνο το υφασμα-πλαστικό που το περιβάλλει, που είναι τέρμα πάνω στο πάρκο...είναι επικίνδυνο αυτό;;; Μη μείνει κανενα δόντι!!! Σε ένα σημείο πάντως έκανε τρυπίτσα!!! Αρχίσαμε αυγό χθες. Του άρεσε μπορώ να μπω!

Εγώ τώρα....έχω κολλήσει στα 59 κιλά. Αυτή τη βδομάδα έκανα μόνο μια φορά διάδρομο γιατί δεν προλάβαινα από δουλειές. Το μωρό το αφήνω όποτε βρίσκω ευκαιρία... είτε για να μείνω μόνη με τον αντρα μου, είτε για να βγούμε έξω, είτε για να κάνω διάδρομο, είτε για οποιονδήποτε λόγο. Αν έχετε άτομο κορίτσια εκμεταλλευτείτε το, το χρειαζόμαστε. Εμείς τον αφήνουμε ακόμα και για να κάνουμε μια βόλτα με το αυτοκίνητο. Δεν είναι κακό νομίζω ούτε μας κάνει λιγότερο καλούς γονείς το να ξεφεύγουμε χωρίς τα μπουμπούκια μας. Ούτε φυσικά σημαίνει ότι δεν τα θέλουμε αλλά είναι απαραίτητο. Πρέπει να ξεσκάμε γιατί από εκεί πιστεύω επηρεάζεται και η διάθεσή μας.

Εύχομαι να πέρασαν οι ιωσεις απο τα μικρούλια που είχαν αρρωστήσει... Σας φιλώ όλες, θα μπω πάλι αύριο. Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; εμείς ευτυχώς μετά την αντιβιώση μας έφυγε ο βήχας και δόξα το θεό μια χαρά η Σταυρουλίτσα κάνει λίγα κολπάκια πάλι με τον ύπνο κανα δυο μέρες αλλα νομίζω ότι είναι παροδικό μάλλον πονάνε και τα δοντάκια θα δούμε έχουμε 3 προς το παρόν.

Μια χαρά είμαστε όλες μπράβο μας και τα ζουζούνια μας κοντεύουν να χρονίσουν αχ τι ευλογία. ΄

Πράγματι κορίτσια έχουμε αναγκη να ξεσκάμε και λιγάκι για να ανεβαίνει και η ψυχολογία. εγώ την προηγούμενη εβδομάδα κουράστικα πολύ με την δουλεια και μέχρι και να αφοσιωθώ αποκλειστικά στην Σταυρουλίτσα σκέφτηκα τι να πω επανήλθα όμως. Πάντως έχω πει ότι θα προσπαθώ η δουλεια να μην μου κλέβει σε καμία περίπτωση πάνω απο 8 ώρες απο το παιδάκι μου τι τοέκανα για να το χαίρονται οι άλλοι και εγώ να γυρνάω κατακοπη έ όχι δεν θα πεινάσουμε κι αν λείψει ένας μισθός.

Αχ τα είπα και ξεθύμανα.

Κορίτσια να είσαστε όλες καλά φιλάκια πολλα και καλή προετοιμάσία γενεθλίων εμείς σε 1 μήνα 18 Φλεβάρη χρονίζουμε.

Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules , poso grigora pernaei to sk!

xtes kalokairi eimaste oli mera exo , simera krio aeras k ligi broxi, miname spiti!

exoume 2 dontakia k xtes arxisane pali ta simptomata klama ston ipno ktl k anameno mesa sti bdomada ki alla dontakia!

simera dokimasame k psari alla den to goustare ka8olou. arxise na to bgazei opote den epemena.

koritsia exo 8ema me to fai . den bazei tipota sto stoma tou , oute paixnidia oute fai,mono me to koutali! k ta 8elei ola alesmena! an brei kommataki kanei emeto apo to fobo tou. oute psomaki masoula , oute mpiskotaki ti na ton kano na boi8iso ? exoume arxisei k trome parea stin kouzina na ma8ainei.

perastika sta arrosta morakia.

lamprini ontos 8a xronisoun sintoma ta morakia mas ( an ki emeis 8eloume 2 mines kai...)! pos pernaei o kairos!

popi kala kaneis , ennoeitai to an 8a pas mia bolta epireazei poso agapame ta mora mas! k mena kanei kolpa gia na ginei to diko tou. pamponiros se afta.Na ton xairesai kiolas

gai i despoinoula asteri kai mila k perpata!! allo prama ta koritsia exipna!!

papi kali xronia, se katalabaino ki ego epiasa douleia noris k einai diskola na ta prolabeis ola

dimitra an den mpo egkairos na xairesai to 8ano sou

an8ropaki cheer up!

xara perastika

kali bdomada na exoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μάνες!

Χάθηκα λίγο γιατί το Νεφελάκι μας αρρώστησε, είχε πυρετό 39+. Ούτε βήχα, ούτε μύξα μόνο πυρετό κ πάρα πολυυυυ γκρίνια κ ανησυχία. Είχα αγχωθεί πάρα πολύ κ στενοχωριόμουν πάρα πολύ που την έβλεπα έτσι. Την πήγα στην παιδίατρο κ μας είπε ότι ήταν μια ιογενής λοίμωξη που απλά θα έπρεπε να κάνει τον κύκλο της. Τα βράδια ξυπνούσε καθε 1 ώρα κ την ημέρα δεν ξεκολλούσε δευτερόλεπτο από επάνω μου. Δεν ήθελε κανέναν κ τίποτα κ με το ζόρι πήγαινα για κατούρημα, τα έπαιξα τελείως. Σήμερα ευτυχώς είναι απύρετη κ η διάθεση της καλύτερη :) . Χαμογελούσε κ χορευε κ πήγα να κατουρηστώ απο την χαρά μου, γιατι αυτές τις ημέρες εκανε συνέχεια παράπονα το μωράκι μου..

Αύριο γιορτάζει ο αντρούλης μου κ με αυτά κ με εκείνα κόντεψα να το ξεχάσω. Δεν θα δεχτούμε κόσμο γιατί η παιδίατρος μας είπε ότι ακόμα είναι ανοσοκατεσταλμένη η μικρή μας κ για παν ενδεχόμενο για καμιά εβδομάδα να μην έρθει σε επαφή με πολύ κόσμο. Άστο καλύτερα να είμαστε σίγουρη..

Κατά τα άλλα η διάθεση μου είναι ακόμα πολύ χάλια. Ο καημένος ο Αντώνης μου προσπαθεί να με κάνει να νιώσω καλύτερα αλλά ... Έχω κουραστεί πολύ. Η Αντώνης δουλεύει πολύ, είμαι μόνη μου μέσα στο σπίτι, η μικρή μαϊμού έχει πολύ γκρινιτσα αυτόν τον καιρο, βοήθεια δεν έχω καθόλου, δεν προλαβαίνω ούτε την 1 ώρα που έκανα διάδρομο να κάνω για μένα. Γενικά νιώθω απίστευτα μόνη μου κ απογοητευμένη από κάποια άτομα που αγαπώ. Θα συνέλθω που θα πάει.. η ζωή είναι μικρή για να σκάμε.. Ελπίζω τουλάχιστον αύριο να κρατήσει την μικρή η μαμά μου για 1-2 ωριτσες να μπορέσω να πάω να πάρω δωράκια στον αντρούλη μου

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα είμαστε πολύ καλά και πήγαμε και πολλές βολτίτσες μιας και δεν δουλεύω σήμερα.

Αχ σε ένα μήνα όμως πάει και η Τετάρτη ρεπό full time. Κατα τα αλλα δεν αλλάζει τίποτα απλώς προσπαθώ να ανεβάζω την ψυχολογία μου και να μην αφήνω κανέναν και τίποτα να με χαλάει η αλήθεια είναι antropaki μου πως κι εγώ νιώθω ώρες ώρες μόνη και πολύ κουρασμένη αλλα νομίζω ότι αυτό θα είναι ένα γερό μάθημα για ΄να καταφέρω ακόμη περισσότερα πράγματα μόνη μου στη ζωή (εννοείται με τον σύντροφό μου να με στηρίζει)

Elinak δεν ξέρω πως θα βοηθηθείς εμένα ρώει ψωμάκι απο 6 μηνών αν και η παιδίατρος έλεγε όχι κάνε το σαν παιχνίδι και τρώγε μασώντας έντονα μπροστά σου μήπως και σε μιμηθεί δοντάκια νομίζω έχετε. Ρώτα και τον γιατρό σου. δεν σκέφτομαι κάτι αλλο.

Πολλα φιλιά σε όλες.

ΧΑΜΟΓΕΆΣΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ! Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑ! ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ... ΜΟΝΟ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες μου γλυκες..Τι κανετε?

Εχω μερες να μπω,βασικα εμπαινα,διαβαζα τα νεα σας αλλα δεν προλαβαινα να σας γραψω..Εχουμε ενα θεμα με τον υπνο και εμεις..Ειδικα αυτες τις μερες,ξυπναει και σπαραζει στο κλαμα..χθες ημουν κομματια,μ'επιασε απελπησια..Ειχα το ξενυχτι της προηγουμενης,ο αντρας μου ηταν βραδινος,ο Θανος να κλαιει ασταματητα πρωτη φορα,διαφορετικο κλαμα απο τις αλλες φορες,και τα'παιξα εντελως!!ANTHROPAKI MOY και εγω πολλες φορες νιωθω ετσι,εντελως μονη,να μεγαλωνω το παιδι,καμια βοηθεια,παρ'ολο που η μαμα μου ειναι κοντα,αλλα παλι δεν μ'αρεσει να τον αφηνω,νιωθω μετα αδεια και δεν ησυχαζω..Δεν ξεκουραζομαι δηλ.το μυαλο μου συνεχεια ειναι εκει..Εσενα η μαμα σου δεν ειναι κοντα για να σε βοηθησει λιγο?Να χαιρεσαι και τον αντρα σου γλυκια μου,πολυχρονος να ειναι,αν και λιγο καθηστερημενα!!Πως ειναι η Νεφελιτσα τωρα?

ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΜΟΥ η Σταυρουλιτσα μας,πως ειναι?Πολυ καλα λες κοπελα μου και κανεις που δεν θελεις να χανεις τις στιγμες σου με το παιδι,εστω και αν αυτο σημαινει για εναν μισθο λιγοτερο..Αυτες οι στιγμες δεν θα μας τις ξανα χαρισει κανενας..Και εγω σκεφτομουν να πιασω δουλεια τωρα αλλα τωρα που το ξανα σκεφτομαι,λεω αντε ας μεγαλωσει λιγο,του χρονου θα δουμε..Αυτες οι στιγμες τωρα ειναι μοναδικες!!Πολυ καλα κανεις και δεν αφηνεις κανεναν να σε χαλαει την ψυχολογια..

[bΕΛΙΝΑΚΚΙ ΜΟΥ] και μενα ειχε τετοιο θεμα,αλλα απο μονος του αρχισε και τα δεχοταν σιγα σιγα..Ακομα του τα αλεθω και παλι αν εχει κομματι,παλι αναγουλιαζει..Και εμενα δεν ετρωγε φαγητο αλλα τον εκανα συνεχεια τραχανα που ετρωγε και μια μερα τον ξεγελουσα και εκανα αλλο και εφαγε..Τον αρχισα και με γλυκο πατατα που τον αρεσουν τα γλυκα,και εβαλα καροτο και σαλτσα και κολοκυθι και τον αρεσε..Η πουρε σκετο με πατατα η γλυκο πατατα..Μην απελπιζεσαι,θελει τον χρονο του..Σ'ευχαριστω για τις ευχες σου για τον Θανουλη..

GAI MOY πως ειναι η Δεσποινουλα?Τι ωραια που μιλαει και περπαταει..Εμενα τιποτα δεν λεει βρε παιδι μου,πολυ αργει..Τα κοριτσακια ειναι πιο τσαουσες,τα αγορια ειναι..μπουνταλακια..

ΠΟΠΗ ΜΟ πολυ καλα κανες και γυριζες,κανει πολυ καλο στην ψυχολογια..Χαιρονται και τα ζουζουνια..Καλα μ'αρεσει που λες οτι κολλησες στα 59 κιλα..Που θελεις να φτασεις και λες κολλησες?Μακαρι να ημουν και εγω τοσα και να κολλουσα εκει μια ζωη!!

ΡΑΡΙ ΜΟΥ εδω χωρις δουλεια και καμια φορα δεν προλαβαινουμε,μη σου πω τις πιο πολλες φορες..Μην στεναχωριεσαι καθολου..Καθε αρχη και δυσκολη,ειναι μεχρι να μπεις στον ρυθμο σου..Υπομονη κοπελα μου..

HAROULINI MOY πως εισαι?Εισαι καλυτερα?Περαστικα σου..

Αυτα κοριτσια,περαστικα στα μπουμπουκακια μας και φιλακια πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou ena grigoro geia apo mena!i despoinoula de mou afinei deyterolepto na anasanw!opote apla mpika na sas xeretisw kai na sas pw na min stenaxorieste!ola tha pane kala!!!!!!!se ligo kairo pou tha perpatane kai tha lithoun ta xeria mas tha exoume ligo xrono(leo ego tora)toulaxiston den tha einai oli tin ora pano mas!filakia koritsia tha sas grapso neotera molis ta katafero!perimenoume dontakia kai den xsekollaei apo pano mou!filoures

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Η Ναγια μου αρρωστησε,... θα την κολλησα εγω που ημουνα αρρωστη πριν 1 βδομαδα... πρωτη φορα να αρρωστησει τοσο πολυ,... χθες αρρωστησε, απο το πρωι, αλλα φυσικα το βραδυ χειροτερεψε,... παααρα πολυ... αϋπνια και ιδιοτροπια στο επακρον, το καημενουλικο μου βασανιστηκε ψες,.... τωρα το πρωι ,... μεχρι τωρα ειναι καλυτερη η κατασταση της, για να δουμε...

Ποπη μου σιγουρα καλο κανει η βολτα,... (δεν πιστευω να αδιαφωνησει καμια! :D )και καλο κανει στο ζευγαρι καμια φορα ή παραπανω να βγαινουμε χωρις το μωρακι μας... αλλα ειναι καθαρα προσωπικο θεμα, δηλ. καταρχην αν εχεις ατομο δικο σου, εμπιστο να αφησεις το μωρο σου, και ποσο συχνα θα το κανεις αυτο, ποσο αντεχεις να το κανεις αυτο, ειναι θεμα πως το θεωρει ο καθενας, πως το νιωθει ο καθενας! αλλα το σημαντικοτερο ειναι να εχεις εμπιστο ατομο να προσεχει το μωρουλινι!

Ανθρωπακι μου υπομονη και υπομονη,...!!! σιγουρα ολες οι μαμαδες περασαμε και θα ξανα-περασουμε αυτη τη φαση που περνας....φαση ειναι και θα περασει!

μην ξεχναμε τα λογια της Λαμπρινης,... πως πααααρα πολλα ζευγαρια παλευουν για να αποκτησουν ενα παιδακι...

ΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!!!

Οκ οκ Οκ!!!!, επανήλθα με πολύ καλή διάθεση (επιτέλους), το ιδιο κ το Νεφελάκι που μας ξετρέλανε με τις γλύκες τις αυτές τις ημέρες!!!

Απο υγεια ειμαστε μια χαρά κ είμαι πολύ χαρουμενη για αυτό!!!

dimi150, σε ευχαριστώ!!!

Χαρουλίνη Περαστικά σε εσένα κ στην μικρούλα Νάγια

φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γύρισα απο την δουλεια και τα χω παίξει αντε να δουμε τι θα γίνει με αυτή την κρίση θα δουλέψουμε; θα μας διώξουνε; θα μας μετακινήσουνε σε αλλη θεση; ανασφάλεια και αβεβαιότητα αλλα όχι δεν θα μασήσω η Σταυρούλα να είναι καλά και έχει ο θεός, σήμερα δεν το έχω δει ακόμη το παιδί έφυγα 8 και κοιμόταν και ήρθα στις 5 και πάλι κοιμόταν αχ βαχ.

Harroulini μου περαστικά σας, έχεις απόλυτο δίκιο ζούμε το Θάυμα μας μακάρι να μας αξιώσει ο θεός να κάνουμε κι αλλο παιδάκι. Ελπίζω τώρα που γράφω να είστε πολύ πολύ καλήτερα και η μικρή μας Ναγια να μην ταλαιπωρηθεί καθόλου πια. Φιλησε την μου.

Ανθρωπάκι μπράβο έτσι να είσαι πάντα αλλα σε καταλαβαίνω μερικές φορές μας πιάνουν οι ορμόνες και τα downνοιασματα μας, όχι συχνα όμως.

Gai αντε να δουμε πότε θα περπατήσουν εχω άγχος γιατί τα περισσότερα μπουσουλάνε και πιάνονται και σηκώνονται μόνα τους εμένα τεμπελιάζει αλλα το κάθε παιδί το ρυθμό του, μόνο στέκεται η Σταυρούλα και πάει γύρω γύρω στο παρκο και στο τραπέζι αλλα αν την αφήσεις καθιστή δεν προσπαθεί καν να σηκωθεί μόνη της ξαπλώνει ή ανασκελα ή μπρούμυτα και φωνάζει να πάμε να πάρουμε. που θα πάει όμως θα περπατήσουμε κι εμείς. Με γεια τα καινούργια δοντάκια σας! εμεις έχουμε 3 πάνω και 2 κάτω.

Dimi ελπίζω να λυθεί αμεσα το θεματάκι σας με τον ύπνο έλεγξε εάν πονάει πουθενα αλλα γενικά έχω ακούσει πολλα παιδάκια τώρα τελευταία κι εμείς κάναμε κάτι κολπάκια αλλα ηρεμήσαμε τελικά τώρα κοιμόμαστε καλά.

Σας χαιρετώ όλες να έχετε ΥΓΕΙΑ & ΜΙΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ, ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΥΠΕΡ ΛΑΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ!!! (ΧΙ ΧΙ ΧΙ...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε; Ειχα μέρες να σας γράψω γιατί κάνουμε ανακαίνιση το σπίτι και τρέχουμε συνέχεια. Κουβαλούσαμε πράγματα, πολλή κούραση... Τώρα χαλαρώσαμε λίγο,μένουμε κάτω στην πεθερά μου και όποτε βρίσκουμε ευκαιρία φεύγουμε για να μη μένουμε πολλοι μαζεμένοι στο σπίτι!!! Καλύτερα για μένα.

Ο Γιάννης μου μεγαλώνει μέρα με τη μέρα, έβγαλε επιτέλους το τρίτο δοντάκι (από πάνω) και είχαμε πάλι μια ιωσούλα αλλά υποχωρεί. Στέκεται χωρίς να κρατιέται για αρκετά δευτερόλεπτα και απ'ότι βλέπω είναι θέμα χρόνου να περπατήσει. Τώρα απλά δεν παίρνει την απόφαση και το ρίσκο να κανει το βηματάκι μόνος του!

Περαστικά σε όλες και στα μωράκια που αρρώστησαν. Είναι η εποχή τώρα που μας έχουν τρελάνει οι ιωσεις!

Ανθρωπάκι είμαι απαράδεκτη το ξέρω, αλλά θα σε πάρω τώρα που χαλαρώσαμε.

Θα μπω αύριο πάλι, τώρα ξύπνησε.

Η Λαμπρινή έχει δίκιο, μην αφήνετε τίποτα να σας χαλάει. Έχουμε την υγεια μας στην τελική, αυτό είναι το παν!

Σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες μου γλυκες..

ΗΑΡΟΥΛΙΝΙ ΜΟΥ περαστικα σας..Πως ειναι η μικρη μας Ναγια?Ειναι καθολου καλυτερα?Αχ και εγω αυτο φοβαμαι,γιατι ειχα και εγω προχθες πυρετο και πλακωθηκα στα χαπια ειμαι καλυτερα,νομιζω οτι δεν εχω πια αλλα το υπουλο ειναι οταν εχεις γινει καλα εσυ,μετα χτυπαει αλλου..ΑΧ ποσο το φοβαμαι γιατι δεν μου εχει αρρωστησει ποτε και δεν ξερω..Τεσπα περαστικα σας κοπελα μου..

ΡΟΡΙ ΜΟΥ φανταζομαι οτι θα εισαι ψοφια στην κουραση με την ανακαινιση,ε?Καλο κουραγιο κοπελα μου..Καλα κανεις και φευγετε λιγο γιατι ολη μερα με την πεθερα δεν γινεται,εκτος ανηκει στην σπανια της σπανιας ω σπανια καλη κατηγορια της πεθερας.. :lol::lol:

ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ ΜΟΥ χαιρομαι που εισαι πολυ καλυτερα...Σιγουρα θα ειναι και το Νεφελακι μας καλα,γιατι αν ειμαστε εμεις καλα ειναι και τα παιδια μας καλα!!Δωσ'την πολλα φιλακια..

ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΜΟΥ εισαι η δυναμη της παρεας που μας δινεις κουραγιο..Να'σαι καλα κοπελα μου!!Οσο για την δουλεια,μην το πολυ σκεφτεσαι γιατι θα τρελλαθεις.Ο,τι ειναι να γινει,θα γινει..Την υγεια μας να'χουμε και μην φοβαστε τιποτα!!

Σας αφηνω κοριτσια για να τον ταισω..Θα τα πουμε μετα..φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia grigori kalispera koritsia mou ! arrostise o andreas iosi eipe i giatros piretos sinaxi bixa ola ta kala. k arneitai na parei k t siropi ta exo paiksei, den mou exei xanaarrostisei k den xero k pios to kollise to manari mou. den mou afinei na tou ka8ariso ti miti ante na sinel8ei den mporo na ton blepo na basanizetai. ki emena lamprini tempelakos , de sikonetai k tin proigoumeni bdomada ton brika or8io stin kounia na pataei k ta dio tou podia k na kratietai apo ta kagkela eftixos pou ta eixa anebasei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

επιδημια μεγαλη! πηρα την Ναγια χθες-ξανα στον γιατρο, και ευτυχως που την πηρα γιατι προλαβαμε την βρογχιτιδα οπως μου ειπε! οποτε πινουμε σιροπακι,... το οποιο ειναι πικρο φαρμακι...ναι ... το δοκιμασα!!! Ελινακι μου πηρα μια πιπιλα απο το mothercare η οποια ανοιγει η πισω της πλευρα και βαζεις μεσα το σιροπι... και λειτουργει! φυσικα μολις βαλει την πιπιλα στο στομα θα ρουφηξει και αμεσως θα την βγαλει οποτε της βαζω την κανονικη πιπιλα και μετα παλι ξανα την πιπιλα με το σιροπι και μετα ξανα εναλλαξ. 2-3 φορες χρειαζεται η εναλλαγη γιατι οι τρυπουλες της πιπιλας ειναι μεγαλες οποτε 2-3 ρουφηξιες και τελος!!!

δοκιμαστε το!

κοριτσια...καθε παιδι εχει το δικο του ρυθμο! σε ολα! μην πεσετε στην παγιδα ...

"εμενα εβγαλε δοντια, εσενα???"

"μα μονο 3 δοντια εβγαλε εσενα???"

"εμενα περπαταει χωρις βοηθαει,... και πολυ γρηγορα μαλιστα,... εσενα???"

"εμενα σχεδον μιλαει,.... εσενα???"

ο καθενας οπως θελει παρουσιαζει τα πραγματα,... ουτε σημαινει πως το παιδι που εχει παραπανω δοντια ειναι εξυπνοτερο κτλ κτλ κτλ...

καθε παιδι εχει τον τροπο του, και θελει τον δικο του χρονο... φυσικα οι μανουλες που εχουν 2 παιδακια το γνωριζουν αυτο απο πρωτο χερι! και πολυ καλυτερα φυσικα!!!

Η Ναγια αυξησε τα ναζια που κανει,... και απο ανεκαθεν εχει αδυναμια στον μπαμπα! εκφραζεται περισσοτερο γενικως.... και που ειμαστε ακομη! βρε πως περναει ο καιρος...!!!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΑΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΛΕΠΤΟ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ!!!!ΒΓΑΛΑΜΕ 2 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΩ :D:D ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΤΟ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ!!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!ΕΜΕΙΣ ΣΤΙΣ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΧΡΟΝΙΖΟΥΜΕ :D:D:D:D ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΤΣΙ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΧΑΜΠΑΡΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ!!!!!ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΜΕΓΑΛΟ ΓΛΕΝΤΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΨΟΥΜΕ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ!!!!!!!!!!!!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΑ Κ ΤΗΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoules pou eiste? kollisa ki ego apo to moro . simera eimai kalitera k to moro den exei akroastika alla exei akoma bixa, oro k siropaki . simera efage me perissoteri oreksi opote ipo8eto einai k o laimos kalitera . xara pira tin pipila alla den exo kataferei na anoikso to kapaki kapoia blakeia kano gogo kales proetoimasies gene8lion. filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

Ελινακι, για την πιπιλα, πρεπει να την ανοιξεις με πολυ δυναμη... για να καταλαβεις "εσπασε" ενα μικρουλικο πλαστικο απο το καπακι και νομισα πως την ειχα σπασει, ενω ετσι ειναι...

Η Ναγια αρνειται να παρει την πιπιλα απο την μια,αλλα απο την αλλη την θελει... της αγορασα και μεγαλυτερο μεγεθος, αλλα παλι τα ιδια... ειναι ιδιοτροπουλα,... πρεπει να ειναι "καθοδον" δοντακια... τα 2 κατω εβγαλε μεχρι τωρα...

οσο για την ιωσουλα ειναι παααρα πολυ καλυτερα ευτυχως, αλλα ακομη να της περασει... πρεπει η ιωσουλα να κανει τον κυκλο της!

σε λιγο, συντομα, τα μωρακια φεβρουαριου θα εχουν τα πρωτα τους γενεθλια... εμεις εχουμε ακομη καιρο... γεννηθηκαμε απο τις τελευταιες της παρεουλας! τελη μαρτιου!

διαβαζα στο φορουμ της Ολιβιας,... θυμαστε που ημασταν εγκυουλες και μετα γεννησαμε... θυμαστε την Μαρια86 που γεννησε τον Σταυρο... εγραψε πως ειναι εγκυουλα 7 βδομαδων!!!

αληθεια εσεις ποτε σκεφτεστε για 2ο?

τα λεμε αργοτερα... μην χανομαστε βρε κοριτσια! περασαμε τοοοοοοοσα μαζι!!!

και μην ξεχναμε... ΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...