Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Γειά σας Απριλιομανουλες και απριλιάτικα μωράκια!

Βρήκα λίγο χρόνο να σας πω ένα γειά.Διάβασα τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!

Μεγαλώνουν τα ζουζουνοζιζανιάκια μας!!!

Πόσο γρήγορα και ευχάριστα κυλά ο καιρός μαζί τους!!!

Ο Περικλάκος μου έχει βγάλει το πρώτο του δόντι!!!Κάνει και τις πρώτες απόπειρες για μπουσούλημα...Τρώμε αυγό και τραχανά κι από λαχανικά όλο το λαχανόκηπο!!!Σπανάκι, πατάτα , γλυκοπατάτα , καρότο , κολοκύθι , λαχανάκια Βρυξελλών , σέληνο , πράσο , μπρόκολο , κουνουπίδι... ( όχι όλα μαζί!!!)και τώρα θέλω να δοκιμάσω καινούριες γεύσεις φρούτων δηλαδή ανανά και ακτινίδιο...

Από κρεατάκι έχω ακούσει ότι μπορούμε να δώσουμε και πριν το χρόνο χοιρινό και κατσικάκι...Εσείς έχετε δώσει;Αυγό εμένα μου είπε κάθε μέρα αλλά εγω δίνω μέρα παρά μέρα... Για ψαράκι πότε σας είπε;

Εξακολουθούμε να είμαστε αδυνατούλιδες 8800...

Από θηλασμούς τώρα κάννει ένα μεγάλο το πρωί 7-8 μετά θα φάει λίγο πριν κοιμηθεί κατά τις 12-1 μετά αν τύχει κι είμαι εδώ στις 5 και μετά κατά τις 10 το βράδυ πάλι θα φάμε πολύ.Τη νυχτά ξυπνάμε μια με δυο φορές αλλά το κάνω τόσο μηχανικά που ούτε που θυμάμαι...Έχω αρχίσει να του δίνω και ξένο γιατί λείπω και για να συνηθίζει σιγά σιγά....

Χάσαμε τον παππού μου πριν 10 μέρες...με είχε μεγαλώσει κι όπως καταλαβαίνετε το κενό είναι μεγάλο..αλλά οι ώρες που περνώ με τον Περικλάκο μου με κάνουν να χαμογελώ!

Πολλά γλυκά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?πως ειναι τα μωρακια σας???εμενα χθες το βραδυ ο μικρος μου εκλαιγε συνεχει σχεδον ,εκει που κοιμοταν ηρεμα ξυπνησε με κλαματα κατα τις 12 και ειχε γαντζωθει πανω μου σα τσιτα!!!!χιχιχι ηθελε να τον εχω συνεχεια αγκαλια.τον πηρα στο κρεβατι μαζι μου και ξυπναγε και ηθελε να ειμαστε κολλητα να μη τον αφηνω!!!!!τι ειναι αυτο το πραγμα πρωτη φορα μου το εκανε!!!!!!!ελπιζω να μην το ξανακανει ο καημενουλης μου.α ειναι και λιγο συναχωμενος,τρεχει η μυτουλα του!!!!!!!!

felicity μου λυπαμαι για τον παππου σου,εχεις τον περικλακο σου και σε θελει καλα και χαμογελαστη!!!!σας κουρασα με τα δικα μου ε? σορυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σααααααας!!!!! Τί κάνετε; χαθήκαμε, ε; ΗΛΙΑΝΝΑ καλωσήλθες και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! Κι εγώ θέλω να κάνω και το 2ο Απρίλιο, μου άρεσε! χιχι!

Κοριτσάκια μου εμείς περάσαμε ένα εφιαλτικό Σαββατοκύριακο με το μικρό, πήγαμε κι ήρθαμε! Ξεκίνησε να κάνει πυρετό Τρίτη πρωί, είπαμε ότι είναι ίωση, άρχισε σταδιακά να τον πιάνει η μύτη, βήχας, λαιμός και δεν έτρωγε ΤΙΠΟΤΑ! Όλη μέρα να έπινε με το ζόρι 200 με 300ml! Τρομάξαμε να βάλει βάρος αυτό το μήνα (600γρ) και μέσα σε 3 μέρες έχασε ήδη 300!!! Τα χρειάστηκα!!! 5 μέρες τελικά έκανε πυρετό μέχρι να δεήσει η παιδίατρός μας (την οποία ΑΛΛΑΖΩ ΑΜΕΣΑ) να μας πει να πάμε για εξετάσεις και να του δώσουμε αντιβίωση του παιδιού! Ευτυχώς συνήλθε αμέσως κι άρχισε να τρώει! Κι εκτός από την ίωση, έσκασε και δοντάκι οπότε είχε γκρίνια κι από αυτό το καημένο! Ακόμα δε φαίνεται αλλά όταν βάζω το δάχτυλο με τσιμπάει! Όλα μαζί του έπεσαν του παιδιού μου! 5 μέρες έκανα να κοιμηθώ. Ευτυχώς τώρα κοιμάται σερί αλλά ξυπνάω στις 5 για την αντιβίωση.

Κατά τα άλλα έχουμε ξεκινήσει να μπουσουλάμε αλλά ακόμα δεν ξέρει ακριβώς τον τρόπο και έχει το ένα πόδι λυγισμένο και το άλλο ακουμπάει την πατούσα! Σαν κουτσό σκυλί πάει! χιχι!

Επίσης, θέλει να σηκώνεται όρθιος ΟΠΟΥ κι αν είναι, ακόμη και με πυρετό που ήταν σηκωνόταν όρθιος στο κρεβάτι και σηκώνεται ακόμα και στο παρκοκρέβατο χωρίς χερούλια!!!!! Κάνει και προσπάθειες να σταθεί και μόνος του αλλά το καταφέρνει για 3 δευτερόλεπτα μόνο!

Αυγό μας είπε μόλις κλείσει τους 10 μήνες να του δώσω ξεκινώντας από τον κρόκο αλλά θα αλλάξω παιδίατρο οπότε μπορεί να αλλάξει αυτό! χαχα!

Αυτά προς το παρόν.

felicity, συλλυπητήρια

Πολλά φιλάκια στις μανούλες και στα μωράκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Φελισιτυ...συλλυπητήρια...κι εμενα ο παππούς με μεγάλωσε.Τρελλή αδυναμία..Τρέμω στη σκέψη ότι θα έρθει αυτή η στιγμή...σε νιώθω.

Μοιάζουν πολύ τα "μενού" μας!χαχαχχαααα!Εγώ έδωσα ανανά και ακτινίδιο και του άρεσαν!Περισσότερο ο ανανάς γιατί τα ακτινίδια κάποιες φορές είναι λίγο πιο ξινά απ΄ότι θα θέλαμε.Επίσης μας εδωσε κι εμάς το οκ για κατσικάκι και χοιρινό.Είπα να ξεκινήσω με κατσικάκι αλλά δεν βρήκα στον χασάπη μου γάλακτος και εχω παραγγείλει να μου το φέρουν την άλλη εβδομάδα.Ψάρι θα αρχίσουμε τέλος του μήνα.

Ποιό ξένο γάλα ξεκίνησες?Η παιδίατρος μας είναι της άποψης οτι πρέπει να πίνει σκόνη γάλα μεχρι τα δύο έτη...Εγώ πάλι θα ήθελα να το αποφύγω και να δώσω φρέσκο.(όταν αποθηλάσουμε με το καλό... :shock::shock::roll: )Για πείτε βρε κορίτσια την γνώμη σας και τι δίνετε κι εσείς?

Πεπίτα τα χρειάστηκες εε??Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά!Γέλασα τόσο πολύ με το "κουτσό σκυλί"!!!!χαχαχαχαχαχαχααααα!Κι ο δικός μου έτσι πάει!!!!!!!χαχαχαχαχαχαααα! :)):))

Και να φανταστείς οτι αρχισε να μπουσουλάει τώρα, αφού έκανε τα πρώτα βήματα!Τώρα είναι στη φάση που προσπαθεί να σηκωθεί χωρίς να κρατιέται απο πουθενά κι έχει πολύ πλάκα!Σηκώνει τον πωπο του και ....μέχρι εκεί!χαχαχαχχααα!Ξανακάθεται και πάλι απο την αρχή!

Ηλιάννα, περαστικά στον μικρούλη σου!Μάλλον ήθελε γερή δόση μαμάς και σου τα έκανε τα κολπάκια!

Να είστε καλά μανούλες!Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί έγινε βρε παιδιά, το κλείσαμε το μαγαζί; Άντε να πω καμιά κουβέντα μπας κι αλλάξουμε σελίδα! :lol:

Ακόμα παιδευόμαστε με το μικρό. Τον πείραξε η εντιβίωση κι έκανε διάρροια κι ο ποπός του είναι κατακόκκινος! Πιο κόκκινος κι από του μπαμπουίνου! Οπότε ΠΑΑΑΑΑΛΙ δίαιτα ξεκινάμε και πάλι θα μου αδυνατίσει! Γάλα δεν πίνει έτσι κι αλλιώς, δεν ξέρω τί έχει πάθει αλλά με τη διάρροια δεν κάνει οπότε μικρό το κακό. Το μεγάλο κακό είναι ότι δεν του αρέσει το ρυζάλευρο και δεν έχω τί να του δώσω στη θέση της φαρίν λακτέ. Και ενώ χθες έφαγε ρύζι σκέτο και του άρεσε σήμερα δεν το ήθελε. Θέλω να πιστεύω ότι δεν πείναγε γιατί βιάστηκε η πεθερά μου να τον ταίσει νωρίτερα επειδή δεν έφαγε τη φρουτόκρεμα όλη.

Κατά τα άλλα κάνει συνεχώς προσπάθεια να στέκεται μόνος του και όσο περνάει ο καιρός τα καταφέρνει και για περισσότερη ώρα! Κι έχει καταλάβει ότι κάνει κάτι σπουδαίο και έχει ένα ύφος χιλίων καρδιναλλίων! Πολύ γέλιο!!!

Και πολλά νεύρα έχουμε τελευταία, ίσως κι από τα φάρμακα. Δεν κοιμάται καθόλου εύκολα, με κλάματα 2 βράδια τώρα.

Πείτε κανα νέο κι εσείς βρε να τσουλήσουμε λίγο!! χιχιχι!

Φιλάκιααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πεπιτα μου αυτο βλεπω κ εγω!!!!τι εγινε βρε κοριτσια τι εχει πεσει εξαφανιζολ??????????????? :lol::lol::lol::lol: αχ αντε να γινεται γρηγορα καλα βρε πεπιτε μου!!!!εμενα μονος εντελως δεν μπορει να σταθει... :?:?:? ομως τον βλεπω πως βιαζεται ,θελει να φυγει να περπατησει!!!!να δουμε ποτε.....!!!!!!!!!

αντε να περπατησει να να ησυχασουμε λιγο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι γινεται?????που εισαστε ολες εξαφανισμενες???????.....τι κανουν τα παιδακια σας????

πεπιτα μου σε ευχαριστω πολυ ειχα ξεχασει να σε ευχαριστησω!!!!κ εσενα να σου ζησουνε!!!!δεν θυμαμαι ποσα παιδακια εχεις ενα η δυο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα εχω ΗΛΙΑΝΝΑ μου, το πρώτο μου είναι. Μπήκα και χθες να απαντήσω αλλά με πέταξε έξω και θυμήθηκα γιατί δεν μπαίνουμε συχνά! χιχι!

Εμείς καλύτερα πάμε, ο μικρός είναι πολύ καλύτερα και σαν αν ξαναηρεμεί γιατί με την ίωση και τα φάρμακα το πρόγραμμά του έγινε λίγο άνω κάτω αλλά σαν αν στρώνει πάλι σιγά σιγά. Με κόλλησε κι εμένα και μια με αφήνει μια με ξαναπιάνει αλλά σήμερα είμαι καλά. Χθες ψιλοχάλια ήμουν...για να δούμε.

Κατά τα άλλα καλά. Την Κυριακή βαφτιζόμαστεεεεεε!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει πεπιτα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αντε με το καλο, καλος χριστιανος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ναι μωρε σιγα σιγα θα βρειτε κ παλι τον ρυθμο σας οπως κ πριν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να τον χαιρεσαι κ να τον καμαρωνεις τον μικρο σου πριγκιππα!!!!!!!!!!!!!να ειναι παντα μα παντα γερος τυχερος κ ευτυχισμενος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΣΑ!!!! Να΄μαι και εγώ... για να μην κλείσει το μαγαζί καλέ!!!

Pepitaki... την Κυριακή βαπτιζόσαστε;;;; Να σας ζήσει βρε!!!!!!

Εμείς είμαστε πολύ καλά κοριτσάκια μου!! Λέμε πια.. ξεκάθαρα "μαμα" και συνειδητά! Χιχι!!

Κατά τα άλλα, ακόμα δεν έχουμε περαπτήσει εκτός από αυτά τα βηματάκια που έκανε πριν καιρό μόνος του! Αλλά το σημαντικότερο είναι ότι...

... ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΦΑΦΟΥΤΗΔΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΑχα!!!

Καλέ, μάλλον μόνο το δικό μου παιδί από την παρέα μας γίνεται σε λίγο 11 μηνών και να είναι φαφούτης!! Χαχα!!!!

Αυτά!! Μου λείψατε όλες πολύ!!!

Φιλάκιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!!! Ξέχασα επίσης να σας πω ότι... σήμερα, αν και αβάφτιστοί... ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Ο ΧΑΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!βρε τι κανετε??που εχετε χθει ολες??????τι εγινε το κλεισαμε το μαγαζι??? :lol::lol::lol::lol::lol:

τα ζουζουνακια σας τι κανουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Μπήκα στα γρήγορα και στα κλεφτά.. :oops::?:shock:

Πεπιτάκι!!Να σας ζήσει ο Σταματάκος!!Να είναι γερός και τυχερός σε όλη του τη ζωή!!

Περνάμε δύσκολες νύχτες κορίτσια...κλάμα, κλάμα και πάλι κλάμα...με τα μάτια κλειστά..και κουτουλάει και την κεφάλα του στα κάγκελα..(μήπως ψάχνει τοίχο και δεν τον βρίσκει???)Αυτά τα δύο δόντια μας ζορίζουν πιο πολύ απ΄όλα ως τώρα.Και εννοείται πως παρέδωσα απο τα πήγαινε-έλα το βράδυ και τον έχω μαζί μου στο κρεβάτι...Δράμαααααα!!

Ολγάκιιιιιιιι...!Μ΄ακούυυυυυυςςςςς?????Ανταλλασσω για λίγες νύχτες το πιράνχας μου με τον Χαρούληηηηηηη!! :lol::lol: Μη βιάζεσαι λοιπόν!Εκτός του ότι είναι ένας κούκλος ο γιος σου και δόντια θα βγάλει θες δεν θες, θα μπορείτε να επικοινωνείτε καλύτερα και ίσως να μπορεί να εκφραστεί (τι ίσως..σίγουρα..!)και να σου πει ""Μαμά πονάααααωωω"!!Κάνε κάτιιι!" Εστω, όχι κατά λέξη, με τον δικό του τρόπο!

Ηλιάννα μου, το μαγαζί δεν κλείνει!Είναι που το "διατηρούμε" για ευχαρίστηση και ..με χαλαρά ωράρια!

Το αφεντικό τρελλάθηκε λέμεεεε!! 8-}8-}B-):)):))

Φιλάκια πολλά πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι πάλι! Προσπαθώ να μπω κι άλλες φορές και με πετάει γμτ...με τα δίδυμα τώρα η Λένα σιγά μην προλαβαίνει να κάνει και αναβαθμίσεις!! :lol::lol::lol:

Ολγάκι, χρόνια πολλά ανεπίσημα!! χιχι!

Ηλιάνα, όταν ήμασταν έγκυες να μας έβλεπες θα μας έφτυνες έτσι που παρλάραμε αλλά τί να σου κάνω που μεγαλώνουν τα ζουζούνια και θέλουν full time!

Jona μου, κι ο δικός μου μια από τα ίδια κι έχει βγάλει 1 δόντι όλο κι όλο και μάλλον προετοιμάζεται το 2ο...μιλάμε για τρελό ξενύχτι! Νεογέννητο κοιμόταν όλη νύχτα και με ξενυχτάει τώρα! Ασε που σηκώνεται και όρθιος μες στη νύχτα και μου κουνάει τα κάγκελα σαν Ταρζάν!

Κατά τα άλλα, βαπτιστήκαμε με δόξα και τιμή! Και τη Δευτέρα κλείνουμε 10 μήνες!!!!! Θα τρελλαθώωωωωωω!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστευωωωω. Εγραψα ενα κατεβατω και δεν στάλθηκε!

Πεπιτακι καλοφωτιστος ο Σταμάτης!

Συμπεθερα και η δικια μου 2 νυχτες κλαίει το βραδυ...μαζι βγαζουμε δοντια!

Πηρα το μουσλι που μου ειπες αλλά σκετο αναγουλιάζει και τις βαζω 2 κουταλιες στα φρουτα.

Ολγακι τι κάνετε?να χαιρεσε τον Χαρουλη σου.

Ηλιάννα ειμαστε λίγο slow motion!

H μπέμπα κοριτσια εχει γινει τσιτα... σκαρφαλωνει παντου...γαντζωνετε και μουγκριζει. πολύ γελιο.

Πάντως ειναι ησυχο μωράκι,παιζει μονη της και μόνο οταν βαρεθη παραπονιετε.

Η Μαρβελ που ειναι?

Αυτα τα νεα μου.

Σας φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγωωωω............ηρθα να βαλω ενα χερακι , για να τσουλισει το τρενακι χαχαχαχα.

ΗΛΙΑΝΝΑ καλως ηρθες στην παρεα!

Πεπιτα μου, να σας ζησει ο Σταματακος!!! Καλοφωτιστος!!!

Ρε παιδια ειμαι στα προθυρα νευρικης κρισης......η μικρη δεν κοιμαται σχεδον καθολου τις νυχτες

Ξυπναει και θηλαζει ανα μια ωρα και στο ενδιαμεσο κλαιει και χτυπιεται. Αμαν αυτα τα δοντια μας!!!!

Και την ημερα ακομα με το ζορι θα κοιμηθει καμια ωρα. Δεν αντεχω αλλο.....αχ θα καταρευσω :lol::lol::lol:

Τα δικα μας νεα......εχουμε 7 δοντια και περιμενουμε αλλα 3....ειναι πρησμενα τα ουλα της.

Στις 2 φεβρουαριου περπατησε μονη της χωρις βοηθεια και διανυσε ενα μετρο αποσταση. Το εκανε 4 φορες, απο την μαμα πηγε στον μπαμπα και ξαναγυρισε στην μαμα. Για κανα δυο μερες ακομα συνεχιστηκε αυτο και μετα οποτε την αφηναμε να σταθει μονη, λιγυζε τα ποδια και καθοταν κατω. Χτες παλι περπατησε μονη....αντε να δουμε ποτε θα το παρει αποφαση, γιατι βλεπω οτι ειναι φοβιτσιαρα και τελικα μπορει να αργησει να περπατησει.

Βαπτιζομαστε στις 15 Μαιου και της πηρα ηδη το φορεματακι που θα φορεσει οταν παμε στην εκκλησια εκεινη την μερα. Ειναι μουρλιαααααα!!!!

Ολγακι....δεν πηρα να σου ευχηθω για τον Χαρουλη....πρωτον γιατι ξεχασα εντελως εκεινη την ημερα....χαχαχα και δευτερο γιατι δεν ειστε βαπτισμενοι. Να τον χαιρεσαι ομως τον παιδαρο σου!!!

Το λεω αυτο γιατι ξεχασα να παρω και την ΝΤΙΜΙΤ που ο δικος της Χαραλαμπος ειναι και βαπτισμενος.

Ντροπη μου ναι το ξερωωωωωω , με την μικρη ομως ειμαι εκτος τοπου και χρονου. Μετα απο 13 χρονια απο την μερα της γνωριμιας μου με τον συζ, φετος ξεχασα να του ευχηθω στα γενεθλια του. Το θυμηθηκα δυο μερες μετα και στεναχωρηθηκε πολυ ο καημενος. Και εγω στεναχωρηθηκα πολυ, αλλα τωρα δεν διορθωνεται το λαθος.....ουφφφφ!!

Μαρβελ...Μπουνιτα....εσεις καλα ειστε??

Πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! :D:D

Ηλιάννα,καλώς ήρθες!!!! :D:D

Ιζάκι μου,υπομονή!!!Τι άλλο?? ;);)

Εμείς καλά είμαστε!!!Μεγαλώνουμε,ομορφαίνουμε,ζωηρεύουμε!!!!!!!!!! :P:P Από κιλά 10 μηνών ήταν 8800 και 75 πόντους!!! :) Σηκώνεται πλέον μόνος του,κάνει πλάγια βήματα!!!!Δεν μπουσουλάει και δεν τον βλέπω να το κάνει!!!! :shock::D:D Μαλλιά έχουμε λίγα ακόμα....σε κανά δυο χρόνια θα κουρευτούμε!!!!χαχαχαχα!!! :lol::lol: Βγάζει τη γλώσσα το παπάκι μου,μας πειράζει!!!Είναι πολύ πονηρός σας λέω!!!!! :D:D Κουκουβααααααααααα!!!!!!! :P:P

Κοντεύουν τα πρώτα μας γενέθλια...πώς πέρασε ο καιρός!!! :o:o

Τρώμε σχεδόν τα πάντα!!Εκτός από αυγό-ψάρι-όσπρια!!Νερό δεν πίνει αλλά του αρέσει πολύ ο χυμός πορτοκάλι!!!Εσάς τρωνε ψωμί-μπισκότα?Μου είπε ο γιατρός να του δίνω αλλά το σκατό δεν θέλει!Χτες έγλυψε λίγο το ψωμί και προσπαθούμε εδώ και 15 μέρες! :?:?

Σε όλες τις υπόλοιπες,φιλάκια!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε??πως ειναι τα ζουζουνια σας???μια χαρα βλεπω κ πολυ χαιρομαι!!!!!ιζακι κ μαρβελ ευχαριστω πολυ για το καλωσοιρσμα!!!!να ειστε καλα κ να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!!!!!!! :D:D

εμεις λοιπον απο κιλα ειμαστε 10800 (θρεφταρακια) :lol::lol::lol: ,χθες βγαλαμε το πρωτο μας δοντι!!!!ειδαμε κ παθαμε για να βγει!!!!!δεν περπαταμε ακομα αλλα το παλευουμε να δουμε ομως ποτε θα τα καταφερουμε!!!!!α ουτε μπουσουλαμε!!!!!!αχ σιγα σιγα μεγαλωνουμε κ ειναι ωραια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιζάκι,ξέχασα βρε!!!Μπράβο για τα βηματάκια!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Εμένα ακόμα δεν στέκεται μόνος του τελείως,μένει για πολύ λίγο και πέφτει!!!!Αν κρατιέται κάνει πλάγια βήματα!!

Ηλιάννα,είσαι έγκυος???Είδα το τικεράκι σου!!!!!!Με το καλό κοπέλα μου να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη με ένα γερό μωρό!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα ετσι μαρβελ μου ο μπουμπουνας μου δεν κανει βηματακια.μονο αν κρατιεται πλαγια!!!!!

ναι κοριτσι μου ειμαι εγκυος!!!!!!!!!σε ευχαριστω παααρα πολυ !!!!!!!!!!!!να εισαι καλα κ να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!!!!!!! :D:D:D;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!!

Βρε πώς περνάει ο καιρός και θα έχουμε και γενέθλια σε λίγο....Έχω αρχίσει και σκέφτομαι το παρτυ που θα το κάνω στο σπίτι μόνο με την οικογένεια και τους νονούς, τίς ετοιμασίες που θα κάνω και άλλα τέτοια ενδιαφέροντα!!!

Εμείς στα δόντια έχουμε μια στασιμότητα τώρα, είχαμε βγάλει 6 μαζεμένα και τώρα ησυχία.....Πάντως και με αυτά κάτι καταφέρνει να μασήσει, τουλάχιστον τα μπισκοτάκια της νουτρίτσια τα μασουλάει που της τα δίνω σε κομματάκια.

Πολλά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες...όλο δυσαρεστά σας λέω συγχωρέστε με

Την Κυριακή έχασα τον πατερούλι μου και πονάω πολύ...

Όμως οι άντρες τις ζωής μου με κάνουν να κοιτώ μπροστά και να συνεχίζω να χαμογελώ...

Ο περικλάκος κάνει πλάγια βηματάκια και μεγαλώνει συνεχώς...

Μου λείπετε και έχετε την αγάπη μου...Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Καιρό έχω να σας γράψω! Ανανεώθηκα, άνοιξα νέο λογαριασμό, από marouli32 έγινα marouli35!!!!

Γλυκό μου felicitaki συλληπητήρια για τον πατερούλη σου. Ο Περικλάκος θα σε κάνει να χαμογελάσεις ξανά.

HΛΙΑΝΝΑ σου εύχομαι να έχεις μία όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Εμείς είμαστε πολύ καλά. Η Αλεξία βγάζει τωρα το 3ο δοντακι της, τον επανω αριστερό κοπτήρα και ετοιμάζεται κ ο κυνόδοντας. Κάνουμε κι εμείς πλαγια βηματάκια και γενικά ζωηρέψαμε πολύ! Λέμε καθαρα μαμά και μπαμπά, το πρωί όταν ξυπναει πολλές φορές με φωνάζει!!! Λεει και άλλα πολλά δικά της, γενικά μιλαει όλη μέρα. Τρώει όλο της το φαγητό αλλά τα φρούτα δεν είναι και το καλύτερό της. Ποτέ δεν ήταν. Τωρα όμως που τα δαγκώνει μόνη της της αρεσουν πιο πολύ. Πιστευω τα καλοκαιρινά φρούτα θα τα τρώει! Αυτά τα νέα μας κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια κ καλη σαρακωστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε????πως ειναι τα μικρουλια μας????????????εγω χαθηκα γιατι ειμαι χαλια!!!!εχω συνεχεια αναγουλες,καουρες,ανακατωσουρες, εξαντληση,πολυ υπνηλια κ καθολου ορεξη!!!!!!!!!!!!!!

φελισιτακι μου λυπαμαι για τον μπαμπα σου κοριτσι μου :(:(:(:(:(:( !!!! εχεις το παιδακι σου κ συντομα θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα καλη μου!!!!!!!!

μαρουλακι μου σε ευχαριστω πααρα πολυ κοπελα μου!!!!να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!!!!!!!!!!!!!!! μια χαρα μεγαλωνεται κ εσεις ε??? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εμενα ο αγγελακος την περασμενη βδομαδα εβγαλε τα πρωτα του δυο δοντακια!!!!!!επιτελους!!!!!!

δεν περπαταει φοβαται πολυ κ απ'οτι το κοβω θα αργησει να περπατησει κ αγχωνομαι,γιατι ειναι κουραστικο κ δεν μπορω δεν εχω κ την τρελη ορεξη τωρα!!!!!!!!!

πολλα φιλια σε ολες σας κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...