Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Καλημέραααααα!!! :D:D Ευτυχώς είχαμε ήσυχη νύχτα γιατί χτες είχε πολύ γκρίνια. :shock:

Ξύπνησε στις 6.30 για πιπίλα και μετά στις 8 για να φάει!!!Βέβαια πάλι παρόλο που ξύπνησε καλά,έχει λίγο γκρίνια πάλι,αφήστε που θέλει συνέχεια την πιπίλα,μάλλον δόντια είναι και ανακουφίζεται :roll::roll:

Βρέχει πάλι και έχει κρύο!8 βαθμούς είχε έξω το πρωί! :o:o

Πεπιτάκι... :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Γιαούρτι οπότε μπορεί να μας δώσει στον 8,θα δείξει!Εμένα γενικά είναι καλόφαγος,δεν δυσκολεύομαι!Όλα τα τρώει και καλές ποσότητες(150-200) απλά δεν παχαίνει! :?:? Μου είπε ο γιατρός αν δεν έτρωγε και δεν έπαιρνε πολύ βάρος να αγχώνομαι.Απλά μπορεί να είναι το σκαρί του! :D Από πού να έμοιασε????Εγώ πάντως ότι τρώω,μένει και δεν φεύγει... :o:lol::lol:

Χτύπησε και 2 φορές παλαμάκια!!!! :-bd[smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σήμερα αν έρθει νωρίς από τη δουλειά ο άντρας μου θα στολίσουμε!!!Τέλειααααα!!!! (*)(*)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Που είστε βρε κορίτσια??Εύχομαι να είσαστε καλά!

Μάλλον τα βλαστάρια μας δεν μας αφήνουν και πολύ χρόνο εε?Δεν ξέρω για σας, πάντως εγώ έχω γίνει ένα με την κουζίνα...Τα χέρια μου έχουν σκάσει απο τα νερά!Μέχρι να φάει το ένα γεύμα, να πλύνω τα πιάτα, να παίξουμε λιγάκι...τσουπ!Εφτασε η ώρα για το επόμενο γεύμα!Και άντε πάλι απ την αρχή! 8-}@-):((

Ευτυχώς η ανταμοιβή για όλα αυτά δεν παίζεται!!!Θέλω ώρες ώρες να το ζουλίξω!!Ειδικά αν μου κάνει την χάρη και πει μαμά....χαχαχαχααα!!!Μόνο τον μπαμπά φωνάζει!

Ααααααα!!Ηρθε και το δεύτερο δοντάκι πριν λίγες μέρες!Ολα καλά!

Πήραμε επίσης το οκ για φαρίν λακτέ και γενικότερα δημητριακά, για ζυμαρικά, χυμό πορτοκάλι στο ποτήρι, ψωμάκι στο χεράκι...

Η πρώτη δοκιμή έγινε..κριθαράκι:μπλιαχ, τραχανάς:μπλιαααααααααααααααααααχχχχχχχχ(τώρα θυμήθηκα γιατί δεν τρώω τραχανά!)μακαρόνι:μμμμμ....έτσι κι έτσι

Παίζει να νοικιασω κανέναν απο αυτούς τους μάστερ σεφ???? :?=))/:) Μήπως φάμε κι εμείς κανένα φαγάκι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ είμαι και εγω!πώ πώ όλες χαθήκαμε!

τι μου κάνετε? συμπεθέρα και σε εμας εσκασε τοπρώτο δοντάκι! δέ το είδα.... το ένιωσα... μου ρίχνει κάτι δαγκωνιες όταν πίνει γάλα...παίζει το σκατό! :lol:

να μου πεις πως τα πήγατε με την φαριν λακτε,τις εδωσα μια μερα και μολις εφαγε μία κουταλια έκανε εμετο και αλλαργία πάλι. τώρα τις πήρα μια υποαλλεργικη αλλα δεν τις αρεσει και τόσο.

το απόγευμα τι δίνετε εκτος απο γιαουρτι και φαριν λακτε?

Στολισαμε και το σπιτι.... η μπέμπα χαζευει τα λαμπάκια.

το τελευταιο καιρο όλο βόλτες είμαστε.... δεν ξέρω τι μας εχει πιασει και δεν μας χωράει το σπίτι. :roll:

εχει γίνει γυρίστρο και η μπέμπα.

πεπιτακι καθε μερα μας εκπλήσουν τα μωρά μας!

μαρβελλάκο στολίσατε?

περπατουρα τα έχετε βάλει ή οχι ακομη?

σας φιλω.... καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Μέρες έχω να μπω!!!! :shock::oops::oops: Τι κάνετε Μπουνίτα,Jona και οι υπόλοιπες?? :roll: Με τις υπόλοιπες μιλάμε καθημερινά! ;)

Εμείς καλά!!!Τρώμε,παίζουμε και γενικά καλά!!!1 μέρα είχε γκρίνια! :D

Εδώ βρέχει συνέχεια....τα νεύρα μου! :twisted:

Έκανα και τεστ παπ,το είχα αμελήσει,έπρεπε να πάω πριν 2 μήνες.Τα αποτελέσματα θα τα πάρω την άλλη εβδομάδα αλλά μου είπε όλα καλά είναι!Βουρ για το δεύτερο λοιπόν! :P:P

Μπουνιτάκι,στολίσαμε το προηγούμενο σκ!!τέλεια είναι!!!!!λατρεύω τα χριστούγεννα και τώρα με το παπάκι είναι ακόμα πιο τέλεια!!!Εσείς στολίσατε??

Φιλάκια!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ όλες χαθήκατε?

σήμερα έκανα γενικη το σπίτι.... μου βγήκε ο π....!

εχω τον πατέρα μου εδω και εκανε τη baby sitter.... μήνες είχα να δω το σπίτι μου τόσο καθαρό! :lol:

νιώθω λες και είμαι σε αλλό σπίτι! σιδέρωσα και όλοι τη στιβα που ειχε φτάσει εως το ταβάνι... τώρα καταλαβα τι ειναι να εχεις κάποιον έστω για να κραταει λιγο το μωρο! :roll:

με βλέπω το πάσχα ξανά να κάνω γενικη.... χαχαχα :lol::lol:

σας φιλω όλες..... μακια.μακια στα μωρακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!!!!!! Κορίτσια χαθήκαμε!

Μπουνιτάκι, είναι σωτήριο να έχεις άνθρωπο έστω για να κάνεις καμιά δουλειά. Δεν κάθονται πουθενά μόνα τους τα νινάκια μας πλέον! Το ρηλάξ δεν μας καλύπτει. Ούτε το πάρκο. Θέλει κάποιον δίπλα του συνέχεια!

Ήθελα να στολίσω το σκ αλλά βγήκα το Σάββατο :o και δεν πρόλαβα. Πήγαμε και στη μαμά μου την Κυριακή και γύρισα κι έκανα μόνο σίδερο. Μπορεί να στολίσω σήμερα αν έχω όρεξη.

Με τη δουλειά όλα καλά, πολλή δουλειά, δεν μου φτάνει η μέρα αλλά είναι πολύ καλοί οι προϊστάμενοί μου και με έχουν λατρέψει! χιχι!

Κοριτσάκια, χρόνια πολλά σε όσες κι όσους γιορτάζουν σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μου κάνετε?? :D:D

Εμείς ήδη κοιμόμαστε!!! ;);)

Πήγα στον οδοντίατρο....θα κάνω απονεύρωση τελικά. :(:? Μου έβγαλε το σφράγισμα,το καθάρισε και μου έβαλε προσωρινό και όλα αυτά χωρίς ένεση.... :o:o γκρίνιαζα και μου έλεγε λίγο ακόμα υπομονή,πως άντεξα δεν ξέρω. :twisted::twisted: Αχ,αυτά τα δόντια. :(:( Μου λέει 3 σφαγίσματα έχεις μόνο και θα κάνεις απονεύρωση,καλύτερα να έκανες άλλα 10 σφραγίσματα. :shock::shock: Θα πάω την άλλη εβδομάδα.Τι να πω!

Ο μικρός είχε λίγο γκρίνια,αυτά!Α,έφαγε φιδέ με κοτόπουλο!Στην αρχή δεν του άρεσε,μετά μια χαρά!Όλα τα τρώμε!!!χαχαχα!! :lol::lol::lol:

Μπουνιτάκι μου,τι μου κάνεις??Η μικρή??Μένει μακριά ο μπαμπάς σου??Είναι πολύ σημαντική η βοήθεια,εγώ έχω τους δικούς μου αλλά γενικά δεν με βοηθάνε και πάρα πολύ.Και εγώ το προτιμώ να σου πω! :roll::roll: Να φανταστείς δεν έχουμε βγει καθόλου βράδυ,δεν τους έχω πει να τον κρατήσουν αλλά ούτε μου το έχουν προτείνει κιόλας.Το καλοκαίρι είχαμε πάει θέατρο,συναυλία,από τότε!!Αλλά τότε ο μικρός κοιμόταν πιο αργά!Δεν με πειράζει βέβαια!!! :oops::)

Περιμένω να δω το νησί,τώρα βλέπω το next top model και με πιάνει κάτι...οι ηλίθιες!Τι σώματα έχουν! :twisted::twisted::shock::shock: Τέσπα! :P:P

Την άλλη Δευτέρα έχουμε γιατρό!

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν και σε όσους έχουν δικούς τους να τους χαίρονται! :D:D

Φιλάκια και καληνύχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marvel μη λες για οδοντιατρο γιατι δεν τα πάω καλά μαζί τους! :?

πεπιτακι ωραια με τη δουλεια,το πιο σημαντικο ειναι να ειναι καλό το περιβάλλον με τους γυρω μας.

η μπέμπα καθε μέρα και γίνεται αντάρτης.... το τι τσιριδα βγάζει!!! απο τωρα μου τα χώνει! :mrgreen:

σε μερικες μερες θα πάμε παιδιατρο.

στο σπίτι όλο τρεχω,αυτες οι ριμαδοδουλειες δεν σταματανε με τίποτα!

όσο για τα κιλά... 3 κιλά εχω ακομη να χασω... με εχει στεγνωσει η μπεμπα με το θηλασμο.

περιοδο ακομη... που ειναι οεο? λέτε να με ξεχάσει?

σας φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Τι κάνετε???Τρέχετε όλες απ΄ότι έχω καταλάβει...Μια απ΄τα ίδια..!

Μαρβέλ περαστικά κ γρήγορα να ξεμπερδεύεις στου εύχομαι με τον οδοντίατρο.

Εγώ θέλω να πάω εδώ και μήνες στον γυναικολόγο και όλο κάτι γίνεται κ το αναβάλλω.. :oops::oops:

Συμπεθέρα μου γλυκιά, η περίοδος ούτε εμένα με θυμήθηκε ακόμα! :lol::shock:;) Σαν πολύ δεν κράτησε???Ασε να μην το μελετάω καλύτερα γιατί μ΄αρεσε έτσι!!Θηλάζεις πολλές φορές το 24ωρο?Εγώ δίνω πρωί βράδυ, σίγουρα 3 γεύματα (εξαρταται απο το πόσες φορές θα ξυπνήσει μέσα στην νύχτα... :? )και όταν θέλει ή έχουμε βγει βόλτα χωρίς φαγητό μαζί μας.Πάντως τρώει καλά!

Σε ένα μήνα πάω για δουλειά κ νομίζω οτι είμαι στα πρόθυρα της κατάθλιψης...Δεν θέλωωωωωωωωω.....

Μέχρι να ξαναμείνω έγκυος σκέφτηκα!!!!χαχαχαχαχχαααα!(αστείο ήταν αυτό εε!)

Αυτάαααα...Λοιπόν, εύχομαι να είστε όλες καλά και τα ζουζούνια σας καλύτερα!! ;)

Φιλάκια και εις το επανιδείν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!

Γεμάτη μέρα είχα σήμερα! #-o#-o

Ο μικρός είναι καλά,λίγη γκρίνια έχει αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια!Κοιμάται από τις 9,και ο άντρας μου πριν από λίγο!Και εγώ μόνη σαν το λεμόνι!!! :-?:-?

Jona μου,σε 1 μήνα ε???Έχεις ακόμα λίγο καιρό,μην το σκέφτεσαι! :D Δεν σκέφτεσαι για δεύτερο σύντομα??Εγώ κατά το Πάσχα λέω!Να χρονίσει το παπάκι...να του κάνουμε αδερφάκι!!!Πρώτα ο θεός!Έκανα και τεστ Παπ,τη Δευτέρα θα έχω τα αποτελέσματα.

Κρύο έχει,πολύ κρύο,2-3 βαθμούς....μπρρρρρρρρ...έρχονται Χριστούγεννα!!!! :D:D

Τη Δευτέρα έχουμε γιατρό!Πρέπει να πήρε βάρος γιατί βλέπω διαφορά και στα ρούχα και στα χέρια όταν τον κρατάω!Για να δούμε!!! :?:?

Νερό ακόμα δεν πίνει...10-30 ml! :shock::shock: Σήμερα δεν έφαγε καλά,ούτε την φαρίν λακτέ δεν ήθελε και ήπιε γαλατάκι! :roll::roll:

Ευχαριστώ jona για τον οδοντίατρο!Σε 1 εβδομάδα θα κάνω την απονεύρωση...δεν θέλω,φοβάμαι. :((:((:((

Οι υπόλοιπες πού είναι?? :roll: Χαθήκαμε!Εκεί που γεμίσαμε τις σελίδες,τώρα τίποτα!Βέβαια έχουμε και την ομάδα μας στο face αλλά.... :?:?

Καληνύχτα μανούλες και μωράκια!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια,καλημέρα! :D:D

Πού είστε?? :roll::roll::?:?

Σήμερα γίναμε 8 μηνών και πήγαμε στον παιδίατρο!Είμαστε 8180 και 71 πόντους,44,9 κεφαλάκι. :D:D Πήραμε πάλι 300 γρ,τον γιατρό δεν τον ανησυχεί,μάλλον θα έχει αυτή την ανάπτυξη στο βάρος γιατί έχει 4 μήνες που δεν έχει πάρει πάνω από 350.Ήταν ήσυχος και έκλαψε γιατί κρύωσε!Μίλαγε στο γιατρό και του έκανε παλαμάκια! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif] Του έκανε φοβερή εντύπωση και το έγραψε στο βιβλιάριο του. :P:P

Του είπα ότι δεν τον βλέπω να μπουσουλάει και μου είπε ότι επιεδή δεν του αρέσει μπρούμητα,μάλλον δεν θα το κάνει.Να τον βάζω όρθιο. :roll::roll: Και όσο αντέχει μπρούμητα! :?

Ζυμαρικά δεν θα τρώμε,και 3 μέρες πριν ξαναπάμε να του δώσω γιαούρτι σκέτο.Τα δοντάκια τα κάτω είναι έτοιμα να σκάσουν,του είπα ότι άργησε μου φαίνεται και μου είπε όχι. :shock: Είναι συχνό φαινόμενο! :D

Δεν θα ξανακάνουμε εμβόλιο τώρα για καποιους μήνες αλλά θα πηγαίνουμε κάθε μήνα για παρακολούθηση!Του είπα για το νερό,μου είπε καλύτερα που δεν πίνει πολύ,παρα να έπινε πάρα πολύ γιατί δεν είναι καλό! :roll::o

Έχει αρκετό κερί στα αυτιά(από μένα το πήρε :( ),προς το παρόν δεν μας ανησυχεί,αλλά μπορεί να έχει ευαισθησία στα αυτιά(όπως εγώ!ωχ! :cry: ).

Του είπα ότι τον βγάζουμε βόλτες και μου είπε καλά κάνουμε,αποκτάει αντισώματα! :D:D Αυτά!Δεν θυμάμαι κάτι άλλο!Καθήσαμε αρκετή ώρα!χαχαχα! :lol:

Έχει πολύ κρύο,χιόνι είδαμε μόνο στα βουνά!!!!

Φιλάκιαααααααα :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γλυκειά καλησπέρα σε όλες τις μανούλες από εμένα και από τον γλυκό μου τον Χαρούλη!!!

Εμείς σε 10μέρες γινόμαστε 9 μηνών!!! Βρε κορίτσια, πώς πέρασε έτσι ο καιρός!!!

Στηριζόμαστε πια μόνοι μας, χωρίς να κρατιόμαστε από πουθενά!!! Αλλά... δοντάκια ούτε λόγος!!! Καλέ, είμαστε φαφούτηδες ακόμα!!! Χαχα!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!! Μου έχετε λείψει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκιές μανούλες!

Χιόνισε λιγάκι, επιτέλους!!!Θυμήθηκα πως όταν ήμουν μικρή κ χιόνιζε, με ξυπνούσε όλο λαχτάρα η μανούλα μου να δω το χιόνι απ το παράθυρο!Αυτό έκανα κι εγώ πρωί πρωί στο ζουζούνι μου, το οποίο βέβαια δεν πολύ κατάλαβε ούτε την συγκίνηση μου ούτε το χιόνι!!χαχαχαχααα!Του έδωσα να πιάσει λίγο και το αφησε στο δευτερόλεπτο κοιτώντας με όλο απορία.. :-\ 8-}

Εχθές σκεφτόμουν πως πέρσυ τέτοιο καιρό βάζαμε φωτογραφίες τα δεντράκια μας και τις κοιλίτσες μας!!Τι ωραία που ήτανεεεεε!! :ymdaydream::ymdaydream:

Μαρβελάκι πρέπει να είναι πολύ ωραία σήμερα στα μέρη σου!Εδώ σταμάτησε απο ώρα να ρίχνει και λιώνει σιγά σιγά κ το λίγο που είχε στρώσει..

Ολγάκι μου γλυκό!!Κι εμένα μου έλειψες!Σε καταλαβαίνω όμως κ θα δω κι εγώ την γλύκα απο 9/1 που πάω για δουλειά....Για πες μας, πως τα πηγαίνετε τώρα πια?Ο μικρός μου εδώ και λίγο καιρό βρε κορίτσια δεν ξέρω τι έχει παθει....Θέλει συνέχεια εμένα...παντού, να είμαι δίπλα του...!Κάποια φίλη μου είπε για το άγχος αποχωρισμού..Ξέρει καμιά σας κάτι επι του θέματος???Τώρα ήταν ανάγκη να συμβεί κι αυτό?? :-??

Κατα τ΄άλλα τα περνάμε φίνα.Τρώει καλά, θηλάζει λίγο περισσότερο τελευταία λόγω δοντιών μάλλον(έχουμε 3 δόντια και πάμε για το 4ο!!!), δεν μπουσουλάει και θέλει να είναι μονίμως όρθιος και να χοροπηδάει σαν το κατσίκι!Μαμα ακόμα να πει..... :lol: [smilie=banghead.gif]

ΑΑ!Ηρθε και η ακατανόμαστη προχθές....την τύχη μου.... [smilie=cussing.gif]

Αυτά τα νέα μας..Φιλάκιαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά!!! Τι μου κάνετε;;;; Αχ, στεναχωριέμαι που σε αυτό το site που αφιερώσαμε τόσες και τόσες ώρες όταν ήμασταν εγκυούλες, τώρα κάνουμε τόσες μέρες για να γράψουμε κάτι και... τα "Απριλιάτικα Μωράκια" σιγα σιγα σβήνουν... :-(

Τι κάνετε μανούλες;;; Tί κάνουν τα αστεράκια σας;;; Ο γλυκός μου ο Ρεβυθούλης καθε μέρα μας ξετρελαίνει όλο και πιο πολύ! Και τι δεν κάνει πια! Παίζουμε με τα παιχνιδάκια του, στέκεται όρθιος, μας κυνηγάει με την στράτα, χορεύει ρυθμικά μόλις ακούσει μουσική... ΑΛΛΑ δόντα γιοκ!!! Βρε πότε θα βγάλει δόντια αυτό το παιδί;;; Χαχα!!! Το Σάββατο γινόμαστε 9 μηνών και είμαστε φαφούτηδες!!! Χιχι!! Που θα πάει!! Θα βγούνε κάποια στιγμή! :-)

Jona μου καλή, ξεκινάς δουλίτσα ε;;; Καταλαβαίνω απόλυτα πως νοιώθεις! Ετσι ένοιωθα και εγώ όταν 'αφησα τον Χαρούλη μου 6 μηνών! Μην ανησυχείς όμως καθόλου! Στο μυαλό μας είναι όλα πολύ χειρότερα από όσο είναι στην πράξη! Εγώ από την μέρα που ξεκίνησα δουλειά 'εμαθα και εκτιμώ αφάνταστα τις ώρες που είμαι μαζί με το μωράκι μου! Όταν δηλαδή δεν δούλευα, μπορεί και να τον άφηνα στο πάρκο ή στην στράτα προκειμένου να κάνω κάτι άλλο! Ενώ τώρα τις ώρες που είμαι σπίτι προσπαθώ να εκμεταλλευτώ τον χρόνο με τον Ρεβυθουλάκο μου, παίζοντας μαζί του ή γενικά με το να κάνουμε κάτι ποιοτικό μαζι!! Άσε που με την δουλειά ξεφεύγω και λίγο, πράγμα που το είχα ανάγκη! Θα έχεις το μητρικό ωράριο έτσι δεν είναι;;; Θα δεις!! Οι ώρες στην δουλειά παιρνάνε στο άψε σβήσε! Αλλωστε όλη την ώρα το παιδί σου σκέφτεσαι!! Χιχι!!

Αχ, να σας πω τι πάθαμε σήμερα! Ειχαμε βάλει τον Χαρούλη μας στο διπλό το κρεβάτι (εκεί κοιμάται συνέχεια! Το κρεβατάκι του είναι διακοσμητικό! ;-)) και ξαφνικά ακούμε ένα δυνατό γκουπ και σε λίγα δευτερόλεπτα ουα ουα!!! Τρεχουμε αμέσως και βλέπουμε τον Ρεβυουλάκο στο πάτωμα!!! Πωπω, το τι τρομαρα πήρα δεν λέγεται!! Ευτυχώς παρόλο που το κρεβάτι μας είναι πολύ ψηλό, ο Χαρούλης μας δεν έπαθε κάτι! Αλλά... το πάθημα μάθημα!!! ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ, τουλάχιστον όταν δεν είμαστε εμείς εκεί!!!

Σας φίλω όλες!!! Μουτσ! Μουτσ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου,τι κάνετε?? :D

Όλγα,έχεις δίκιο...χαθήκαμε από εδώ..απλά μας είναι πιο εύκολο στο face...εγώ δεν το ξεχνάω το μάμμυ!Τόσα περάσαμε εδώ!!! :D Γιατί δεν έρχεστε και εσείς να τα λέμε και από εκεί??? :roll: Είμαστε αρκετές... ;);):x:x

Εμείς καλά είμαστε,σήμερα είχαμε λίγο γκρινιάρικη μέρα. 8-| Αλλά κοιμήθηκε από τις 9! i-)i-) Χωρίς υπνόσακο,γιατί τον ενοχλεί. :? Του τον είχα για 1 εβδομάδα και όλο ξύπναγε.Χτες δεν του τον έβαλα και κοιμήθηκε σερί.Για να δούμε και σήμερα. :roll:

Και εμένα κάνει προσπάθειες να σταθεί όρθιος,στέκεται για δευτερόλεπτα.Εμάς έχει πλάκα,μιλάει συνέχεια στην δικιά του γλώσσα!!Έχει πολύ όμορφη φωνούλα!! :D:D Κάνει παλαμάκια,παίζει πολύ ώρα με τα παιχνιδάκια του!!!Αλλά είναι και τεμπελάκος,του αρέσει να κάθεται με τις ώρες!Του είχα βάλει χερούλια στο πάρκο,1-2 φορές τα έπιασε και από τότε τίποτα!Τι να τον κάνω!Όποτε θέλει αυτός!!Εγώ ακολουθώ! :P:P;);)

Έχει κάποιες μέρες που έκανε εμετό την κρέμα,καινούργιο αυτό. :(:o Σήμερα δεν του έδωσα.Αύριο πάλι,να του πέφτει βαριά?? :-? θα την κάνω πιο νερουλή!Ποιο γιαουρτάκι τους δίνετε?? :roll: Σε 3 εβδομάδες περίπου θα δοκιμάσει για πρώτη φορά! :-?:-?

Σας είπα ότι έχω θυροειδή πλέον??? :cry::cry:

Αυτά,νύσταξα...θα πάω να ξαπλώσω,είμαι και αδιάθετη. (-|(-|

Η Ιζάκι πού είναι???Την είδα σήμερα που έγραψε στη Βάσω,αλλά έχει μέρες να μπει!Η Μπουνίτα?? :?:?:?

Πολλά έγραψα καλέ...σορυ! :oops::oops:

Καληνύχτααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!!!!!!!!!!!!

Χαθήκαμε αλήθεια, αλλά είναι και λογικό, μεγαλώνουν τα ζουζουνάκια μας και δεν κάθονται, πού χρόνος! Εγώ μόνο το μεσημέρι έχω λίγο χρόνο που επειδή έχω πορωθεί μπαίνω στο φέις αντί να κοιμηθώ κανά μισάωρο! :D Μετά, απίκο στο γιόκα! :lol:

Jona μου, έτσι είναι, όπως τα λέει η Όλγα. Στην αρχή θα σου φαίνεται βουνό η επιστροφή στη δουλειά αλλά συνηθίζεις πολύ γρήγορα και ξεφεύγεις πολύ! Ειδικά κάποιες μέρες που γκρινιάζει πολύ το μαναράκι μου, η δουλειά είναι σωτήρια! :lol: Αλλάζει η ψυχολογία όταν ξεφεύγεις λίγο από το σπίτι και τα νοικοκυριά και εκμεταλλεύεσαι καλύτερα τον χρόνο σου. Εγώ άλλαξα και πόστο στη δουλειά και έφυγα από πωλήσεις και στόχους και έχω ενθουσιαστεί! Περνάει η μέρα μου νεράκι! Το κακό είναι ότι ενώ ήμουν στη Μεσογείων και έπαιρνα συγκοινωνία τώρα με ξαναπήγαν στο Μαρούσι και πάλι πρέπει να παίρνω αυτοκίνητο, αλλά τί να κάνουμε. Τουλάχιστον είμαι στο ίδιο αντικείμενο.

Το ζουζουνάκι μου εξελίσσεται σε μεγάλο μαμούνι! Δεν κάθεται πουθενά και βαριέται στο τρίφτερο! Θέλει να είναι ΣΥΝΕΧΕΙΑ όρθιος, ακόμα και την ώρα που τον κάνω μπάνιο, πιάνεται από τη βρύση και σηκώνεται όρθιος και δεν ξανακάθεται με τίποτα! Δύναμη που την έχει! :shock::shock: Κάνει παλαμάκια και χορεύει με το που θα ακούσει δυο νότες! Χαχαχαχα! :P Όταν έριξε λίγο χιόνι και στην Αγ. Παρασκευή το έβλεπε από το παράθυρο και ξεκαρδιζόταν! Το πέρασε μάλλον για εφέ! :lol:

Λοιπόν, αρκετά για σήμερα, είπαμε δε μιλάω δε μιλάω αλλά μη σας πρήξω κι όλας! Χιχιχι!

Φιλάκια στα ζουζουνάκια σας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!!

Καλές γιορτες και καλά χριστούγεννα να χουμε ολες μαζι με τα ζουζουνακια μας!!!

Περυσι τέτοιο καιρό είμασταν εγκυούλες κι εγώ καθόμουν στο κρεβάτι...Σας ευχαριστώ για την πολύτιμη στήριξη που μου παρείχατε και τη ζεστή συντροφιά...μαζί σας καταφέραμε να φτάσουμε στις 40 εβδομάδες!!!

Βρε κοριτσάκια μου είναι αδύνατον να προλάβω να μπω...Το πρωί μέχρι να φτιάξω φρουτόκρεμα και φαγητό , να τον ταίσω και να παίξω λίγο μαζί του φτάνει μεσημέρι...δε συζητάω για τη δουλεία που χω για τους μαθητές μου...μετά κάνω ένα μπανάκι , ετοιμάζομαι και φεύγω...Γυρίζω κατάκοπη 10 , ο μικρός γκρινιάζει και μέχρι να τον θηλάσω και να τον κάνω μπάνιο να σου 12!!!Μετά κάνω δουλειές ως τις 2-3 και πάλι από την αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια!!!

Χρόνια πολλά!!!!Έχω και το παπάκι δίπλα μου και δεν μπορώ να γράψω πολλά!!!Θέλει να γράψει αυτός!!! :lol::lol:

Τι μου κάνετε??Μπουνίτα πού είσαι???Με την Ιζάκι μίλησα face,καλά είναι και αυτή και η μπουμπού!!!! :D Felicity,πού είσαι κούκλα???Εγώ προλαβαίνω γενικά αλλά μπαίνω στην ομάδα μας στο face(είναι και κάποιες μαμάδες από τον Πανμαικό!!!),γενικά κοιμάται και την ημέρα και έχω χρόνο!Μην φανταστείς πολύ αλλά έχω!!!Μαγειρεύει και η μαμά μου μερικές φορές!!! :D

Χτες πήγαμε στη γιορτή παιδικού σταθμού,δουλεύει η αδερφή μου εκεί!!Ήταν πολύ ωραία και ο μικρός ξετρελάθηκε!!! :D Καλά ήταν και τα κάτι διδυμάκια,κορίτσια τρέλα ήταν!!Ήταν ίδια!!!Δεν τα ξεχώριζα,η αδερφή μου τα ξεχωρίζει!!Πολύ κουκλιά!!!Εμείς με ένα και δεν προλαβαίνουμε,φανταστείτε τα διδυμάκια!!!Μια φίλη μου έχει διδυμάκια!!!Τα λατρεύω!!! :D:D

Καλές γιορτές να έχουμε αν δεν μπω αύριο!!Είναι τα πρώτα Χριστούγεννα με τα μωράκια μας!!! :)

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!! :D:D

Χρόνια πολλάααααα!!!!!!!!!!!! :D

Πώς περάσατε????Εμείς πολύ καλά!!!Κάναμε βόλτες,φάγαμε,κοιμηθήκαμε,ήταν τέλεια!!!

Ο μικρός ξετρελάθηκε με τα δώρα του!!!!! :D

Φιλάκια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια και Χρονια Πολλα!!! Να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας!!! Με υγεια και χαρά!!!

Μου εχει λειψει πολυ η παρεα σας.. αναπολω κι εγω την περιοδο τής εγκυμοσύνης μας και τις ανησυχιες που μοιραζόμασταν... Τώρα εχουμε τα ζουζουνάκια μας, και για πότε πέρασε τόσο καιρός, ούτε που το κατάλαβα..!

Εμεις ειμαστε καλά και πολύ ζωηρες!!! Και όπως καταλαβαινετε, εγω τα εχω "παιξει". Παρολο που εχω βοηθεια (8.30 το πρωι με 8.30 το βραδυ) και πάλι τα βραδυ πέφτω ξερη! Και φυσικα ξυπνανε τα μπουμπουκια μου για γαλα τη νυχτα, οπότε.. καταλαβαινετε..!

Σας φιλώ όλες γλυκα και τα μπουμπουκάκια σας επίσης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα!!!!Χρόνιαπολλάααααααααα!!!! Μια υπέροχη χρονιά μας φεύγει και μια ακόμη πιο ωραία έρχεται!Πιο δύσκολη φυσικά μια και τα μαμούνια ζωηρεύουν αλλά και τόσο συναρπαστική ταυτόχρονα!!!! :D

Felicity και ΠΙτερΠαν κι εμας μας λείπετε! ΠιτερΠαν δεν το συζητώ,είσαι ήρωας! Εγώ με ένα παιδί και πέφτω ξερή το βράδυ παρόλο που δεν ξυπνάει για γάλα! Η πιο κουραστική ώρα είναι λίγο πριν το μπανάκι και το βραδινό του γάλα...δεν κάθεται ΠΟΥΘΕΝΑ!!!! Δεν έχει βγάλει και ούτε ένα δόντι ακόμα οπότε καταλαβαίνετε....γκρίνιαααααα!

Όταν όμως έχει κέφια είναι τόοοοοοοσο γλυκός!!! Θες να τον φας στην κυριολεξία!!! Τον δαγκώνω και τρελλαίνεται!!!! Το έχω βρει τώρα και τον ξεθεώνω στα παιχνίδια οπότε πέφτει ξερός για ύπνο! :lol::lol::lol:

Αρκετά φλυάρησα πάλι!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! :D:D

Πίτερ παν!!!μας έλειψες!!Είναι ζωηρές οι μικρούλες ε??? :D Φτου σας!!να μπαίνεις να μας λες νέα σου! ;)

Εμείς καλά!!!Σήμερα ξύπνησε 8,έφαγε και πριν λίγο ξανακοιμήθηκε!Μετά θα πάμε σούπερ μάρκετ!!Θα περάσουμε παραμονή σπίτι μας και πρέπει να ετοιμάσω φαγητά!!!Ωραία θα είναι!!! :D Χτες καθάρισα κιόλας!Ουφ! #-o#-o

Μίλησα με ιζάκι!!Είναι καλά!!καλά η μικρή της είναι πολύ μπροστά!!!Καλέ εμένα πολύ τεμπέλης μου βγήκε!!!!Στον μπαμπά του έμοιασε και σε αυτό!!! :lol::shock: Εγώ σαν μωρό ήμουν πιο δραστήριο!!!Αυτός φέταααααααα!!!!! :o:lol::lol:

Χτες στο είμαι μαμά,στην live εκπομπή της Ολίβιας,κέρδισα ένα δωράκι!!!! :-bd:ymparty::ymparty::ymparty:

Την έχετε δει?Είναι πολύ ωραία!!! :D:D

Γιαουρτάκι όσες δίνετε,ποια δίνετε???Εμάς μας είπε όχι τα επιδόρπια γιαουρτιού,τα κανονικά!!!Με Πεπίτα το έχουμε συζητήσει!!! :D Για πείτε και οι άλλες!!! ;)

Καλή χρονιά να έχουμε κοριτσάκια μου!!!!Ήταν μια πολύ όμορφη χρονιά,σαν νερό πέρασε! :x:x

φιλάκια!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά!!! Τι μου κάνετε;;; Ελπίζω να είσαστε όλες καλά! Λίγες ώρες έμειναν για να αποχαιρετήσουμε το 2010... αυτόν τον Υπέροχο χρόνο που μας χάρισε αυτά τα Αγγελουδάκια!!! :-)

Αχ, βρε παιδιά! Θα το φάω αυτό το παλικάρι μου!! Κάθε μέρα κάνει και κάτι και μας ξετρελαίνει! Τώρα μάθαμε το εξης! Τον ρωτάω... "Πόσο αγαπάς την μαμά;;; Τόοοοσο!" και σηκώνει και τα δύο χεράκια ψηλά!!!!! "Πόσο αγαπάς τον μπαμπά;;; Τόσοοοο!" Πάνω τα χεράκια!!! χαχα!!!! Αφήστε που όταν τον ρωτάω για την... μαμά, τα χεράκια σηκώνονται πιο ψηλά!!! Ή μήπως είναι ιδέα μου;;;; Χαχα!!!

Φιλάκιαααααααααααααααααααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά να έχουμε μανούλες και μωράκια!!!! :D:D

Εμείς είμαστε καλά,περάσαμε πολύ όμορφα και οικογενειακά!!Το αγγελούδι μου κοιμόταν αλλά του ευχηθήκαμε καλή χρονιά και του δώσαμε φιλάκι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...