Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Καλησπέρα Πεπιτάκι!

Εμείς οι φαφούτηδες θα κάνουμε παρέα!χιχιχιχι!

Ευχαριστώ κορίτσια για την ανταπόκριση στο θέμα μου!Λέω για αρχή να δοκιμάσω τη "διαστημική" έκδοση του υπνόσακου και αν δεν βολέψει παίρνω και την ..υπνοσακούλα!Που μάλλον θα βολέψει, γιατί αυτό είναι και το πρόβλημα απ΄ότι κατάλαβα.Οτι δεν μπορεί να αλλάξει εύκολα πλευρό γιατί μπερδεύεται με την κουβέρτα!Κοινώς...μπλέξαμε τα μπούτια μας! :lol::lol::lol:

Συμπεθέρα κι εμένα μπάστακα με θέλει και μάλιστα τελευταία έχει και προτιμήσεις.Βαριέται εύκολα ο κύριος και φέρνουμε βόλτα όοοοοοολο το σπίτι!Ξενάγηση κανονική καλέ του κάνω! :)) [smilie=laughing9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ούφ κοιμηθηκε τωρα,να δουμε για πόσο!

πρόλαβα πάντως και καθάρισα το φουρνο.

απο την πολύ ξενάγηση εμενα πάντως χθες με πόνεσε καποια στιγμη η μέση!

ειναι και ασήκωτη πια.

Πεπίτα δεν παίρνεις τον φαφούτη σου καμία μέρα και ελάτε για καφε!

όλες οι υπόλοιπες οι κουτσούνες έχουνε βρεθει! :roll:

Μαρβελ Αθήνα ελάτε!

Συμπεθέρα κοίτα να ερθω τα Χριστουγεννα και να μη βρεθουμε! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσάκια, πώς φτιάχνει η ώρα; Αφού στις ρυθμίσεις λέει ότι είναι ενεργοποιημένη η θερινή ώρα! :?::?::?:

Μπουνιτάκι, με τις άλλες στο face έχουμε βρεθεί ήδη μια φορά στο Mall και κανονίζεται κι άλλη συνάντηση το Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωστε ετσι πουλάκι μου..... :roll: και ε :roll: γω όλο στην απέξω ειμαι!

μαζί με τα μπεμπόνια φανταζομαι ε?

πόσα ατομα ειχατε βρεθει?

εαν ειμαστε λαικο προσκυνημα δεν ερχομαι... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις γυρισα απο την τσαρκα μου!!!! Η μικρη ακομα δεν ξυπνησε για θηλασμο.....ευτυχως, γιατι το ειχα και αυτο το αγχος και καθηστερησα στον δρομο και πατησα τρελα γκαζια για να προλαβω μην ξυπνησει και δεν με βρει....θα σηκωνε την γειτονια στο ποδι.

Ουφφφφφφ ολα καλαααα!! Και περασα ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Βγηκα με την κολλητη μου και πηγαμε σε ενα μαγαζι με 20 χρονα....πολυ γελιο ριξαμε....μας κερασανε και μπυρες , μας περασανε και για 25 χρονων....πολυ πλακα!!!!!

Αλλος ανθρωπος ειμαι τωρα.....την χρειαζομουν απιστευτα πολυ , αυτη την εξοδο.

Mpounitaki...θα ρθεις τα χριστουγεννα η μας δουλευεις?? Παντως αν δεν μπορεσουμε να βρεθουμε στην θεσσαλονικη...κανε υπομονη ενα χρονο και θα με δεις στην Αθηνα. Εχω πολλες φιλες εκει και πριν γινω μανα , παντα περνουσα μια βδομαδουλα στην Αθηνα τον χειμωνα. Με το που θα αποθηλασω , σιγουρα θα κατεβω, λιγες μερες.

Πεπιτακι εσεις δεν παιζει να ερθετε προς τα μερη μας??

Jona....ηπια φλουφλικο ποτο ρε...μπυρες...χαχαχαχαχα.

Το βαρυ ποτο, θα το πιω οταν βγω μαζι σου!!!

Καληνυχτα κοριτσαρες μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα!!!!! :D:D

Τι κάνετε??Εμείς καλά!!!Καθαρίσαμε,τα περισσότερα τα έκανε η γυναίκα :P:P και σήμερα θα στρώσουμε!!!! :D:D Βγάλαμε και την καλοκαιρινή μοκέτα της σκάλας και θα βάλω την χειμωνιάτικη! ;);) Δεν μπορώ με τίποτα άστρωτη τη σκάλα! :shock::shock:

Πήγαμε και σε γενέθλια χτες!!!Είχαν στρωμένα και ο Βελισσάριος όλο στο χαλί ήθελε!! :lol: Κάθεται πλέον κανονικά!!!Δεν πέφτει!!!Έκατσε μισή ώρα και έπαιζε!!!Τρελάθηκα!!! :lol::lol: Λέμε μπρρρρ,γκρρρ,μπα και πολλά άλλα!Έχω πάθει ζημιά!!!Είμαι χαζομαμά!!!Του βάλαμε και σκουφί,πολύ κούκλος είναι!!! :D:D:D Τι άντρα έχω!!! :lol::lol::lol:

Πήγαμε και τζάμπο και του πήρα χειρολαβές για το πάρκο για να πιάνεται!!!!Ακόμα δεν έχει κάνει κίνηση βέβαια!!! :?:?:?

Σήμερα σηκώθηκε 8!!Μια χαρά!!!Χτες φάγαμε και κοτόπουλο!!! :D:D Τέλεια!!!

Την άλλη εβδομάδα έχουμε παιδίατρο!!Ελπίζω να φτάσαμε τα 8 κιλά! :shock:

Jona,την επόμενη Τετάρτη!!Για να δούμε!Περιμένω να δούμε αν θα πάρει άδεια ο άντρας μου!

Μπουνιτάκι,θα έρθουμε και Αθήνα,μάλλον μετά τις γιορτές!Να βρεθούμε και με τις άλλες τις τρελές!!Καλά ζήλεψα!Πέρασαν τέλεια και οι φώτο φοβερές!Καλά για τα παιδάκια μας δεν το συζητώ!Το ένα καλύτερο από το άλλο!!Πες μου γιατί δεν θέλεις να έχεις facebook?? :roll:

Ιζάκι,μπράβο που πέρασες καλά!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!

όλο τσάρκες είστε!!! Και εμεις βγήκαμε χθες!

marvel.... κουκουβα!!! χαχαχα και εγω ετσι κάνω με την μπέμπα.

και εμένα εχει πεί μα-μα-μα και έκανα σαν τρελή!

πεπιτακι πλάκα έκανα... η αποκλειστικοτητες με μάραναν! :lol::D:P

izaki εν είναι σιγουρο ακόμη εαν θα έρθουμε.ο αντρας μου θελει ,εγω το σκέφτομαι.

Όχι μόνο για το θηλασμό αλλά γιατί η κουμπάρα μου είναι εγκυος στο 2ο και δεν θέλω να κουραστεί.

Περίοδο βρε κοριτσια ακόμη τίποτα...

και εμεις σε καμια εβδομαδα θα πάμε παιδίατρο.

για το facebook den εχω κάποιο λογο που δεν κανω εγγραφη.

πάλι έχω σίδερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!!

Πάλι από τις 7 ξύπνησε,τον σήκωσα 7.30,έχεσε και έφαγε 8!Ουφ,κουραστικο να ξυπνάει από τις 7,μα ακόμα να συνηθίσει?? :roll::roll:

Εγώ χτες δεν ήμουν καλά...πονοκέφαλο είχα,ατονία,τάση για εμετό,ευτυχώς σήμερα ξύπνησα καλά.

Μπουνιτάκι,ε τότε κάνε έναν λογαριασμό να τα λέμε και από εκεί!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σααας!!! Πολύ όμορφη μέρα σήμερα, ηλιόλουστη! [smilie=icon_sunny.gif] αλλά δεν μπορώ να τη χαρώ...ακόμα χάλια είμαι!! :( Τί είναι αυτό το πράμα πια...δε λέει να περάσει. Ένας φίλος μου είπε ότι αν κολλήσεις από μωρό είναι χειρότερο, γι' αυτό είμαι έτσι μάλλον!

Ιζάκι, δεν έχουμε άμεσα σχέδια να επισκευτούμε τη Θεσσαλονίκη, γενικά μας αρέσει κι έχω να έρθω από 19 χρονών, αλλά το πότε δεν νομίζω να είναι πολύ άμεσο. Θα δείξει. Πριν το μπέμπη λέγαμε να κάναμε καμιά με το ιντερσίτυ...αλλά τώρα πάει...είμαστε 3 πια! ;)

Εσείς μήπως κατηφορίσετε σε μας;;;; :P

Κατά τα άλλα, το φαί μας το τρώμε μια χαρά. Σήμερα προσθέσαμε και πορτοκάλι στη φρουτόκρεμα. Του άρεσε μάλλον, δε με παίδεψε πολύ! Δεν πέταξε και τη σκούφια του βέβαια, αλλά καλύτερα από άλλες φορές! :lol:

Χθες το απόγευμα τα κακάκια του είχαν διάφορα χρώματα και αγχώθηκα, πήρα την παιδίατρο και μου είπε ότι είναι λογικό αφού τρώει πολλές τροφές τώρα. Φαντάσου να αρχίσουμε και τα λαχανικά! :P

Φιλιά σε όλες! [smilie=love10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα!!!! Να΄μαι και εγώ!!! Τι ωραίες μέρες!!! Χτες πήγαμε με τον Ρεβυθουλάκο βόλτα από το πρωί και γυρίσαμε το βράδυ!!! Σαν Καλοκάιρι ήταν!

Ιζακι μου καλό, αν σου πω... ότι νόμιζα ότι έιχαμε κλείσει κανονικά το τηλέφωνο.... και μόλις διάβασα αυτό που έγραψες λέω... ουπς είχα πει ότι θα πάρω σε 10 λεπτά!! χαχα!!! Να μου φιλήσεις την κοράκλα σου!

Που είστε οι άλλες καλέ;;; Τι μου κάνετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκού..... τσά!

πώς είμαστε οι μανούλες? ντούρασελ βλέπω!

Marbelaki μια ατονία την έχω και εγώ,ειδικά χθες χώμα ήμουνα!

Τελικά όλα τα μωράκια τρώνε βλέπω μια χαρά... εγώ μόνο παιδεύομαι!

το μεσημεριανο το τρώιει βέβαια καλύτερα,με το μοσχαρακι ειδικά.

χθες την βάλαμε να κοιμηθη στο δωματιο της.

μπορεί να σηκώθηκα και 10 φορες που ξυπνούσε,απο την νυστα που ειχα ούτε που θυμάμαι,

την εκανα αγκαλίτσα και την ξανάβαζα.

σήμερα με έπιασε προκοπή και έπλυνα τις κουρτίνες,όχι όλες βέβαια!

για ψήφο δεν θα πάω.

άυτά τα λίγα... :lol::lol:

φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες και ζουζούνια!!

Είστε καλά βλέπω! ;)

Κι εμείς καλά είμαστε!Είναι εδώ ο μπαμπάκας μου απο χθες και περνάμε πολύ ωραία!Ο μικρός δεν έχει βάλει γλώσσα μέσα!Μπα-μπα, για-για, ντα-ντα...μόνο το "μα" δεν λέει με τίποτα να πει!Μήπως μ΄έχει τελείως χ...μένη? :?:8-}

Συμπεθέρα το μοσχαράκι το συμπαθουμε κι εμεις ιδιαίτερα!Καλή αρχή με το παιδικό δωμάτιο!! :ymparty:

Και καλές μεταμεσονύχτιες ...βόλτες σ΄αυτό! :lol::lol:[smilie=sleepy1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To ξέρω ότι είμαι απαράδεκτη αλλά χαίρομαι που βρήκα λίγο χρόνο επιτέλους να σας πω ένα γεια και το πόσο πολύ μου έχετε λείψει...

Διάβασα κάπου ότι βρεθήκατε και ζήλεψα πάαααρα πολύ που δεν ήρθαμε κι εμείς... :cry:

Λοιπόν θα σας πω τα νέα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προχωραμε με αργους ρυθμους βλεπω , αλλα σημασια εχει οτι προχωραμε....οσο μεγαλωνουν τα παιδακια μας θα γραφουμε ολο και πιο αραια.

Καλα Ολγα...γελασα πολυ :lol::lol::lol::lol:

Εχω και εγω προβληματα μνημης, ειδικα απο τοτε που γεννησα :lol::lol:

Για να καταλαβετε , μεσα στην εβδομαδα, χτυπησα το ποδι μου με δυναμη , πανω στο τραπεζι του σαλονιου, αλλα επειδη εκεινη την ωρα, ετρεχα να παρω την μικρη που εκλαιγε και γενικα μεχρι το βραδυ , το με αφησε σε καθολου σε ησυχια, ξεχασα εντελως οτι ειχα χτυπησει. αλλα και οτι πονουσα.

Προς το τελος της ημερας , καταλαβα οτι ποναω πολυ, αλλα και παλι δεν ειχα χρονο για να σκεφτω και να θυμηθω, απο που προηλθε ο πονος. Τελικα καποια στιγμη που μπορεσα και καθησα , βαζω το ποδι μου πανω στο τραπεζι και κατατυχη πεφτει η ματια μου, πανω του.

Και τι βλεπω?? Ενα τεραστιο εξογκωμα :shock::shock:

Σηκωνω την πιτζαμα και να σου ξεπροβαλλει μια καρουμπαλαρα μελανιασμενη. Για ωρα, εσπαγα το κεφαλι μου να θυμηθω, ποτε και πως χτυπησα. Φυσικα οταν το θυμηθηκα με πιασαν τα γελια.

Εμεις επιτελους εδω και μερικες εβδομαδες κοιμομαστε ησυχοι και ο καθενας στο κρεβατι του και το δωματιο του. Τελικα ηταν πιο ευκολο απο οτι περιμενα.

Μπουνιτακι , να επιμεινεις και ας κουραστεις λιγο παραπανω, γιατι τα μικρα μας, τωρα ειναι στην ηλικια που αποκτουν συνηθειες και καλο ειναι να μην συνηθισει να κοιμαται μαζι σας, γιατι θα δυσκολευτειτε πολυ , αργοτερα που θα ειναι μεγαλυτερη.

Πεπιτα και εμενα δεν ειναι στα αμεσα σχεδια μου ενα ταξιδι στην Αθηνα, αλλα θεωρω πιο πιθανο να βρεθουμε στα μερη σου, απο οτι στα δικα μου, γιατι ο αδερφος του αντρα μου κατοικει εκει, οπωςκαι πολλες φιλες μου. Ερχομουν συχνα πριν γινω μαμα....ποτε με τον συζ και ποτε μονη μου. Και παλι θα ρθουμε καποια στιγμη.

Καλε Jona....ο δικος σου απο οτι καταλαβα ετοιμαζεται να πει τις πρωτες του λεξουλες και αν και δεν θελω να σε απογοητευσω, θεωρω πιο πιθανο να πει πρωτα μπαμπα :lol::lol::lol:

Εμεις ακομα , λεμε κατα ακαταλαβιστικα , αλλα ολη μερα γλωσσα δεν βαζει μεσα. Για την ωρα ουτε μπα ουτε μα λεει....κατι σε, για για για λεει και θα σκισω τα ρουχα μου αν πει πρωτα γιαγια :o:o:o:o

Α μην ξεχασω.... jona σου χω ενα παντελονακι τζιν για τον μικρο. Ελα να το παρεις :lol::lol::lol::lol:

Μαρβελ τι να σχολιασω για σενα?? Εχεις το καλυτερο παιδι και σε πειραζει που ξυπναει στις 7 μαρη?? :mrgreen:

Felicity σε ειδα την στιγμη που πηγα να υποβαλω το μηνυμα μου. Αυριο θα διαβασω τα νεα σας.

Αλλα αφου μπηκες , θα εισαι καλα και αυτο με χαροποιει!!

Αντε φιλακια....σας καληνυχτιζω...παω να δω Μαυρογιαλουρο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγώ!!! Σήμερα πήγαμε οικογενειακώς για ψήφο. Κάναμε και καροτσάδα, πιάσαμε και ήλιο, μια χαρά. Ο μικρός μου νύσταξε φαίνεται με τη βόλτα και ενώ ήταν να φάει στις 3:00, κοιμήθηκε στο καρεκλάκι φαγητού στις 2:30 :shock: , οπότε τον τάισα κοιμισμένο (ευτυχώς ακόμα πίνει γάλα το μεσημέρι) και τον έβαλα για ύπνο. Ξύπνησε στο μισάωρο γιατί χέστηκε :? και ξανακοιμήθηκε. Μετά από μισή ώρα ξαναξύπνησε με κλάματα, δεν ξέρω γιατί. Και τον κούνησα κανα τέταρτο με τραγουδάκια και ξανακοιμήθηκε. Η ώρα ήταν 4:30. Και ξέρετε τί ώρα ξύπνησε; 7 παρά! :lol::lol: Μάλιστα πήγα και τον ξύπνησα για να φάει, αλλιώς μπορεί να κοιμόταν κι άλλο. Τί να πω, αυτό το παιδί, με έχει κάνει λίγο άνω κάτω τελευταία. Μάλλον μας ξαναθυμήθηκαν τα δόντια; τί να πω.

Κατά τα άλλα καλά, μαγείρεψα σουφλέ μακαρονιών οπότε θα φάμε κι αύριο. Αντί για αλεύρι έβαλα το ρυζάλευρο που είχε περισσέψει! Χάρμα έγινε! :lol: Έκανα κέικ πορτοκάλι, σιδέρωσα και λίγο, άφησα και μερικά για αύριο μερικά έτσι για να μην κάθομαι! :P

Και τώρα πάω για ύπνο γιατί κλείνουν τα υπέροχα μάτια μου!!! :shock:

Φιλιά σε όλες! Felicity, μην μας ξεχνάς! Ελπίζω να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι!!!! :D:D Τι κάνετε??

Εμείς καλά!Ψηφίσαμε,πήγαμε βόλτα χτες!!Ωραία ήταν!!! :D:D

Τώρα κοιμάται ο μικρός και εγώ χαλαρώνω!Τι βροχή έριξε σήμερα....χαμός! :o:o

Στρώσαμε και το σπίτι είναι τέλειο!!!Καλό χειμώνα!!!! :D

Felicity!!!!!!!!Εμείς μιλήσαμε!!!Δεν βγήκαν τα νέα σου!!!Να μπαίνεις όσο μπορείς!!!Βαπτίστηκαν,τρώνε,θηλάζουν και μεγαλώνουν!!! :D Να σας ζήσει ο Περικλής!!! :D:D

Τρέχει και δεν προλαβαίνει να μπει...έχει και κάποια οικογενειακά,ελπίζω να είναι περαστικά γλυκιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα , δεν προλαβαίνω να γράψω όλα όσα θέλω...

Έγραψα δυο φορές τα νέα μας και δεν δημοσιεύτηκαν , δεν ξλερω γιατί...

έΛοιπόν , είμαστε καλά και μεγαλώνουμε...Τρώμε 3 γεύματα και θηλάζουμε 3-4 φορές...κάνουμε πολλά ανδραγαθήματα αλλά δεν έχουμε καθίσει ακόμα!Βαπτιστήκαμε και όλα ήταν τέλεια...

Εγώ τρέχω μα πάρα πολλά ιδιαίτερα κι έχω απίστευτη προετοιμασία γιατι έχω β και γ λυκείου... :x

Ο πατέρας μου είναι άρρωστος και έχουμε πολύ βαρύ κλίμα...γενικώς περνάμε δύσκολα... :cry: αλλά ο Περικλάκος μας , με κάνει να πετώ στα σύννεφα!!! :D

Μου έχετε λείψει...Βρεθήκατε;Η μόνη περίπτωση να βρεθούμε , είναι να σας καλέσω για καφέ σπίτι μου... :idea: Αν θέλετε στις γιορτές που θα έχω χρόνο , μπορούμε να το κανονίσουμε...Στολίζουμε υπέροχα το σπιτάκι μας...

Λοιπόν , σας αφήνω κι υπόσχομαι να ξεκλέψω και πάλι λίγο χρόνο για να μπω , ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και που δε με έχετε ξεχάσει...ούτε κι εγώ σας έχω ξεχάσει και μου λείπουν οι παλιές καλές μέρες που συντροφιά μου ήταν το λάπτοπ πάνω από τη φουσκωτή κοιλίτσα μου...

Υ.Σ. Δεν πιστεύω να μην οργανωθήκατε με κουπονάκια για βρεφικές κρέμες και γιαουρτάκια;! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια

εχω και εγω ενα μωρακι που εχει γεννηθει 22 απριλιου

1η φορα μιλαω στο θεματακι σας

θηλαζω και τρωμε και χορτοσουπα, και ρυζαλευρο

το φρουτο δνε το τρςμε σχεδον ποτε

το βραδυ δεν κοιμαται ποτε σερι

τι κανατε εσεισ που κοιμαστε ολη νυχτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε μανούλες?? :roll::roll: Πού είστε?? :roll::roll:

Εμείς καλά!'Αργησε πολύ να πιει το γάλα του σήμερα,25 λεπτά :o:o Μόλις ρεύτηκε και τον έβαλα στην κούνια,ξεράθηκε,ούτε το παιχνίδι κούνιας δεν είδε...κρίμα το πουλάκι μου...κουράστηκε.

Βρέχει από προχτές και σήμερα πραγματικά άνοιξαν οι ουρανοί....πολύ νερό... :shock::shock::shock: Ευτυχώς εμείς δεν είχαμε πρόβλημα αλλά στην περιοχή πιο κάτω από εμάς,πλημμύρισαν.Και μέσα σε αυτούς ο ξάδερφος μου,στεναχωρέθηκα. :cry:

Αύριο έχω δουλειές,πρέπει να μαζέψω κάποια χαρτιά,ελπίζω ο καιρός να είναι σχετικά καλύτερος. :?:?:?:?

Θεσσαλονικιές,δεν πήρε άδεια ο αντρούλης μου....σίγουρα θα έρθουμε πάντως κάποια στιγμή! :D:D

Felicitaki μου,μην χάνεσαι!!Και εμένα μου λείπει η περίοδος της εγκυμοσύνης!!Τι ωραία που τα λέγαμε!!!Εμένα μου έστειλαν και κουπόνια και δείγματα από κρέμες!!χαχαχα!!! :lol::lol::lol:

Zeteras,καλώς μας ήρθες!Αγοράκι ή κοριτσακι έχεις??Να σου ζήσει!!! :D

Αυτά,κουρασμένη είμαι και σήμερα.Είναι και από τον θυροειδή μου είπε η γιατρός,ξεκίνησα χάπια. :cry::cry:

Έπλυνα και τα πιάτα!!Σκούπισα λίγο!Μάζεψα ρούχα και αύριο πρέπει να σιδερώσω!Ουφ! :?

Μπουνίτα,θα στο ξαναπώ,έλα face!!!!!! :D:D:D

Καληνύχτα κοριτσάκια και μωράκια!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τί μου κάνετε?

Εμείς καλά,περάσαμε συνάχι μάλλον από τα δόντια είπε η γιατρός, που δεν έχουν βγει ακόμα αλλά έχουν φουσκώσει τα ούλα μας πολύ!

Στο καθισματάκι του αυτοκινήτου δεν κάθεται καλά, τις πιο πολλές φορές κλαίει, ειδικά αν είναι νύχτα.Ευτυχώς κάποιες φορές κοιμάται, ειδικά στα μακρινά...Ίσως όταν το γυρίσω προς τα μπροστά ηρεμήσει...αν και δε νομίζω να είναι από αυτό.

Από τον υπνόσακο έμεινα πολύ ευχαριστημένη γιατί η δικιά μου το βράδυ έφερνε βόλτες το κρεββάτι γύρω-γύρω, ενώ ο υπνόσακος την περιορίζει και μόνο σκαρφαλώνει λίγο πιο πάνω, βρίσκει κάγκελα, φωνάζει και την κατεβάζω πιο χαμηλά, ενώ κοιμάται όλα αυτά.

Επίσης τη βάζω και κάτω για παιχνίδι τώρα, πόσο γρήγορα μεγαλώνουν.....

Zeteras καλώς ήρθες!!Για τον ύπνο μάλλον θα πρέπει να σου απαντήσουν τα κορίτσια που θηλάζουν γιατί εγώ έδινα ξένο από πολύ νωρίς και από μόνη της κοιμάται σερί εδώ και πολύ καιρό.

πολλά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! :D:D

Σήμερα ξύπνησε 7.30,τον πήρα για λίγο στο κρεβάτι μας,έχεσε και έφαγε 8.15!!!Έκατσε στο πάρκο μέχρι τις 9.15!!!! :o:D:D Χαίρομαι που έχει αρχίσει και κάθεται λίγο μόνος του!Θέλει να με βλέπει βέβαια αλλά δεν χρειάζεται να είμαι πάνω από το κεφάλι του συνέχεια!!Νύσταξε και τον ανέβασα στην κούνια του,σε 2 λεπτά είχε... κοιμηθεί!!!

Την Παρασκευή μάλλον θα πάμε παιδίατρο!!!Ευτυχώς σήμερα δεν βρέχει!!! :roll:

Πήρα και τηλ στο δήμο να μου ετοιμάσουν τα χαρτιά και θα περάσει να τα πάρει η αδερφή μου!Ευτυχώς! :D:D Τώρα στο Ικα,πρέπει να πάει ο άντρας μου!Τα υπόλοιπα είναι σχεδόν έτοιμα!Θα τα στείλω την Παρασκευή μάλλον!

Bambina,άντε να βγουν!!Εμένα στον ύπνο είναι πάρα πολύ ήσυχος!Σαν μούμια κοιμάται! :lol::lol:

Zeteras,και εγώ ξένο δίνω...εμένα κοιμάται σερί από τις 30 μέρες.

Α και εμένα μου αρέσει που παίζουμε στο πάτωμα!!!Έχει πολύ πλάκα!!! :D:D

Α,για το καθισματάκι,εμένα και σε αυτό βολικός είναι!!!κάθεται,του έχω και παιχνίδια και ασχολείται!Κοιμάται κιόλας!Μέρα,νύχτα δεν έχει πρόβλημα!!Επειδή ειδικά το καλοκαίρι βγαίναμε πολύ,το συνήθισε μάλλον!!Αφού μόλις τον βάλουμε γελάει!!! :D:D

Ιζάκι,μπες face στο προφίλ μου,έβαλα φώτος του Βελισσάριου!!!Δες πως μεγάλωσε!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλενάδες μου τι κάνετε?

εγραψα και χθες στα γρηγορα αλλά δεν στάλθηκε.

felicity περαστικα να είναι και καλοφωτιστος ο Περικλής σας.Να μπαινεις όποτε μπορείς.

bambina και εμένα η μικρη κλαίει όταν ειναι νυχτα στο αυτοκίνητο... διαπίστωσα ότι νυστάζει και το κάνει.

zetaras καλως ηρθες...και εμενα η μικρη που θηλάζω ξυπνάει τη νυχτα πολλές-πολλές φορες,όχι μονο για γάλα αλλά και αγκαλίτσα.... κουράγιο μάναααα!!!

τα δικά μου... δοκίμασα να τις δώσω ξένο γάλα βιολογικο το HIPP και μου έκανε αλλεργια,πέταξε κοκινίλες και το έκανε εμετο. χθες πηγαμε παιδιατρο και μου ειπε συνεχιζουμε θηλασμο και μετα το χρονο θα δοκιμάσουμε για ξένο,εκτος και εαν θέλω να πάρω κανενα υποαλλεργικο αλλά ειπε οτι ειναι ανοστο και δεν θα το πινει... και σκεφτόμουνα να αποθηλάσω σιγα-σιγα :roll: .

απο σήμερα θα τρώμε και γιαουρτακι... αλλά εαν δω αλλεργια το σταματάμε.

είμαστε 9400 κιλα και 70 ύψος.

θα μπώ πιο μετα φιλάκιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μπουνιτάκι! Τέλεια η μικρή! Μόνο ο δικός μου είναι τσιλιβίθρας; Τα λιγότερα κιλά απ' όλα τα Απριλομωράκια έχει αν δεν κάνω λάθος. Αλλά δεν του φαίνεται, μια χαρά μαγουλάκια έχει! Δεν ξέρω αλλά κι εμένα το βιολογικό ρυζάλευρο του έκανε δυσκοιλιότητα και άρχισα να είμαι πολύ δύσπιστη στα βιολογικά. Δεν δοκιμάζεις ένα απλό γάλα; Αν θες να αποθηλάσεις βέβαια, αν έχεις αντοχές συνέχισε, ξέρεις τί οικονομία κάνεις; ρώτα κι εμένα που έχω γονατίσει!! :lol::lol::lol:

zeteras καλώς ήλθες, να σου ζήσει το παιδάκι σου! Κι εγώ του δίνω ξένο και κοιμάται όλη νύχτα από 2 μηνών περίπου! :o Δεν ξέρω αν είναι στο παιδί ή στο θηλασμό, πάντως ο δικός μου είναι υπναρούλης-δόξα το Θεό! ;)

Στο αυτοκίνητο του αρέσει του δικού μου. Και μέρα και νύχτα που τον έχω πάρει δεν μιλάει καθόλου! Κρατιέται από το χερούλι, κοιτάει κι έξω, μια χαρά!

Φιλάκιααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εννοείται πολύ καλά κάνεις και απαντάς. Κι εγώ εντελώς σαν μία πληροφορία που διάβασα την ανέφερα ξεκάθαρα για το ψυχολογικό κομμάτι.  Κι εγώ έχω κάνει τεστ πριν την καθυστέρηση όπως και οι περισσότερες υποθέτω. Και ναι κάθε γυναίκα ξέρει η ίδια και μάλιστα αν ακούσουμε πραγματικά το σώμα μας το καταλαβαίνουμε και χωρίς τεστ!   Έχεις δίκιο για διαφορά σύλληψης και εμφύτευσης! 
    • Ααχ κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου! Χθες πήγαμε σε γενετιστή, με λίγα λόγια ο καρυότυπος του άντρα μου ναι είναι όπως μας είπε με τσαχπινιές, οχι προβληματικος όπως τον ανέφερα συνέχεια εγώ! Εν ολιγης μας είπε ότι από ότι στιγμή που το σπέρμα είναι σε φυσιολογικά επίπεδα θα πρέπει να κάνουμε άλλες 2 εξετάσεις fish αιματος και αναλόγως με το τι θα δείξει θα κάνουμε και fish σπέρματος δε ξέρω ακριβώς τι περιμένουμε να δούμε!  Ξέρω μονάχα ότι θέλουν άλλον ένα μήνα για να βγουν.. Παράλληλα μας είπε ότι προσπαθούμε κανονικά και όταν αποφασίσουμε αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε εξωσωματική απλά με προεμφυτευτικό!  Η μόνη διαφορά μου είπε είναι αν μείνω έγκυος είτε  φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση, για σίγουρα αποτελέσματα για υγιές έμβρυο!  Επίσης, μου είπε ότι ενδέχεται να είναι κληρονομικός και να το πήρε από γονείς!οι οποίοι κατάφεραν φυσιολογικά να κάνουν παιδιά! Μας είπε ότι μπορεί ένα τυχερό και γερο σπερματοζωάριο να είχε κάνει τη δουλειά 1 χρόνο τώρα και να μην είχαμε καταλήξει ποτε να κάνουμε αυτή την εξέταση και να μη το ξέραμε! Αφού το ξέρουμε όμως για να βγει ένα υγιές μωρο με όποιο τρόπο και να γίνει η συλληψη θα κάνουμε αμνιοπαρακεντηση! Αυτά, ίδωμεν 🫶🤷‍♀️
    • @peacockακι μου υπέροχο!!! Σε ευχαριστώ!! Τι κάνεις παλιά μας συμμαθήτρια? Πώς είναι τώρα η ζωή? Γεμάτη ουράνια τόξα να φανταστώ??!  Κορίτσια αυτά εδώ τα κορίτσια ήταν η αντίστοιχη "τάξη" μας την περίοδο 2016-2018 για μένα! Μόνο respect σε αυτά τα κορίτσια που μοιραστηκαμε τα εσωψυχα μας και τα καταφέραμε ΟΛΕΣ!  Τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν θα μείνει καμία χωρίς μωρό βρεεε! Άπαξ και μπεις εδώ ,μωρο θα αποκτήσεις θες δε θες! Χαχαχα Κορίτσια σας ευχαριστώ για την εμψύχωση 🥰🥰 εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! Χοριακη θα κάνω την τρίτη γιατί μου είπε ο γιατρός να περιμένω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση...εγώ ξέρω πως κρατιέμαι!!!
    • Ααααχχχχ βρε κορίτσια πόσο σας "ζηλεύω" όσες έχετε συναντηθεί απο κοντά!!! Πάρα πολύ καλοπροαίρετα το λέω! Εγώ να ξέρετε αν ποτέ οργανώσετε καμία συνάντηση θα είμαι παρούσα με τη μπουμπού μου! Στα δικά μου γιατι ξέχασα να τα γράψω κι εδώ... Εχθές, αφού επανέλαβα τις εξετάσεις του θυρεοειδούς, επιτέλους ήρθε στα ίσια του και πέσαμε κάτω απο 3! Με ρώτησε ο ενδοκρινολόγος αν είναι όλα καλά και υπερηχογραφικά. Του είπα ναι και μου είπε ότι συνεχίζουμε με την ίδια δόση και επαναλαμβάνουμε σε 6 εβδομάδες! Μετά μίλησα και με το γυναικολόγο μου και του είπα το γιατρό που μου πρότειναν στο δημόσιο. Μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού. Αυτά τα πολύ όμορφα! Τα φιλιά μου σε όλες σας παρεούλα μου!
    • Για τις κοπελες που τις φέρνουν σε δυσκολη θεση... εγω ειχα απαντησει στα ισα σε ερωτηση τυπου αντε τι περιμένετε κ δ κανετε ενα μωρο, γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ. Και τελειωσε εκει το θεμα. Το 2ο μ ηρθε στο καπακι, οποτε δ προλαβε κανεις να με ρωτησει αν εχω σκοπο για 2ο. Μετα κανενας σχεδον δεν ασχοληθηκε αν θα κανω 3ο. Καποια στιγμη που ειπα ετσι απ εξω απ εξω οτι το εχουμε στο μυαλο μου, ακουσα σχόλια τύπου τι το θες το 3ο? Πανω που ξεπαιδιασες. Και αλλα τετοια ομορφα. Οποτε και μεις οταν ξεκινησαμε προσπάθειες δεν το ειπαμε πουθενα. Ουτε τωρα που κανουμε ελευθερα το ξερει κανενας. Και εκτός απο πολυ δικα μ ατομα που το συζητησαμε για το αν θα προσπαθησουμε η οχι, κανενας ευτυχως δ με ρωτησε ασχετος.  Παρεμπιπτόντως σημερα αδιαθετησα και γω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...