Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Καλημέρααααα!!! [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=icon_bounce.gif]

Καλέ, τί λογοδιάρροια ήταν αυτή;;; τρόμαξα να διαβάσω όοοοοοολες αυτές τις σελίδες που γεμίσατε :lol::lol::lol:

Χθες είχαμε γιατρό. Ο μικρός κρατάει σιλουέτα. Από 6.680 πήγε 6.900 :!: Ακόμα δε σπάσαμε το φράγμα των 7 κιλών! Αλλά μου είπε να μην αγχώνομαι (έτοιμη ήμουνα) και καλύτερα να είναι και πιο ελαφρύς! Ύψος πήραμε 2,5 πόντους και είμαστε 67,5 :ymparty:

Εσείς τί γνώμη έχετε για στράτα και περπατούρα; Εμένα μου είπε όχι. :?

Τζάκι όμως είπε οκ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α! 'Όλγα, να σε ρωτήσω. Τις καθημερινές σχολάς 1:15, σωστά; Τις Παρασκευές σχολάς 12:45 ή δεν αλλάζει; Δεν μου είπε κανείς τίποτα και δεν ξέρω τί παίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα για μία γρήγορη καλημέρα γιατι με περιμένουνε.... τα ασιδέρωτα! #:-s

Πεπίτα μοντελάκια είστε!Για την περπατουρα δεν ρώτησα!Και αυτό το ξέχασα! (-|(-|

Θα κρατάω σημειώσεις την επόμενη φορα! :-B

Και από όσο γνωρίζω εαν τα βάλουμε θέλει κανα 20λεπτο την ημέρα,όχι παραπάνω.

Σήμερα τις έφτιαξα 1 αχλάδι με μισό μήλο... το μισό και αυτο με το ζόρι το έφαγε!

πέστε κανένα κόλπο... μήπως να τα θέλει ζεστα? σε θερμοκρασία δωματιου τα έχω!

κάνει σαν παλαβι για να πιει γάλα [smilie=blob9.gif]

Σήμερα είναι η 9 ημέρα που τρώει φρουτόκρεμα.Θυμάστε σε ποιά μέρα την έτρωγαν όλη τα δικά σας μπομπιράκια?

Είπα και εγω συμπεθέρα... Ισπανια?Απο τώρα θα αρχίσω να κάνω τη λίστα με το τί θέλω να μας

φέρεις! [smilie=evil5.gif]

Θα τα πόυμε μετα κοριτσούδια μου.... :-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μπουνίτα!!! Καλό σίδερο! Εγώ θέλω να σκουπίσω αλλά περιμένω να κοιμηθεί ο μπέμπης γιατί τρομάζει με τη σκούπα. Άλλα νανουρίζονται κι αυτός κλαίει!!! Τί να πω!

Σε λίγο θα φάμε αχλάδι πρώτη φορά! Για να δούμε... :?

Φαρίν λακτέ δεν ξέρω ποια να πάρω. Ο άντρας μου δε θέλει βιολογική, αφού την πατήσαμε με το ρυζάλευρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορτσούδια!!

Πεπίτα συγχαρητήριααααα!!! :ymapplause::ymapplause::-bd Ωραίο το αχλαδάκι!!!

Εσάς που τα μπουμπούκια σας βγάλανε δοντάκι, γκρίνιαζαν πολύ πριν?????Τρώγανε μήπως περισσότερο??

Τα έχω παίξει η μάνα....Θα φάει τον κόσμο όλο λέμε!!Και όταν δεν τρώει, πρέπει οπωσδήποτε να έχει κάτι στο στόμα να μασάει...

Που είσαι δοντάκι???οεοοοο??? :?: [smilie=confused2.gif] [smilie=toothy11.gif] [smilie=toothy12.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουνιτάκι επειδή και ο δικός μου έκανε νούμερα στην αρχή με τα φρούτα, του έβαλα λίγο ρυζάλευρο και σταδιακά το μείωνα μέχρι που μείνανε πάλι σκέτα τα φρούτα.Τώρα τα τρώει μια χαρά.!

1 μήλο και 1 αχλάδι την ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααααα!!!!

Pepitaki, την Παρασκευή σχολάω 12.45!! :-)

Jona μου, εγώ πάντως δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί και εμείς φαφούτηδες είμαστε... παρόλο που σε 4 μέρες γινόμαστε 7 μηνών!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο πεπιτα ο μικρός!κατευθείαν το χλαπάκιασε ε? χα χα :D

Μοντελάκι στα κιλάκια του.

Συμπεθέρα εμεις όμως δεν τρώμε ρυζάλευρο.

Και στον πουρε κόλπα μου έκανε... την μπούκωσα με το ζόρι και εφαγε αρκετο :x

Και η δικιά μου φαφούτα :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! :D

Εμείς καλά!Σήμερα είμασταν ήσυχα παιδάκια!!!Παίζαμε,γελούσαμε,χέσαμε 7 φορές! :o:o

Το απόγευμα πήγαμε σούπερ,καλά μιλάμε ξετρελαίνεται!!!Του αρέσει πολύ!!! :P:P

Jona,εμένα όταν έβγαλε το δοντάκι,δεν έτρωγε!Τώρα δεν ξέρω,έχει μέρες που γεμίζει πολλά σάλια,μπλούζες,σαλιάρες αλλάζουμε και βάζει την μπουνιά με απίστευτη δύναμη και τραβάει πάλι...δεν ξέρω,να ετοιμάζεται και για άλλο??? :roll::roll:

Α..με πήρε και μια μαθήτρια μου τηλέφωνο...την είχα μαθήτρια πριν 5 χρόνια σχεδόν...συγκινήθηκα!!! :D:D:D:D:D Εκείνα τα παιδάκια δεν θα τα ξεχάσω...ήταν η πρώτη χρονιά!!!Γενικά θυμάμαι όλα τα παιδάκια μου!!!Αχ,αχ...μου λείπει η τάξη....!!! :D:D:D

Πήρα και τα αποτελέσματα των εξετάσεων,μόνο 1 ήταν λίγο ανεβασμένη,οι άλλες φυσιολογικές!Χάρηκα! :D:D

Πεπιτάκι,εμείς τα είπαμε από χτες!!!Δεν τα ξαναλέω!!!Οκ?? :-p:x:x:x Φιλιά στον Σταματάκο μας!!!! :D:D:D:D

Για το αχλάδι πάντως τέλεια!!!!!!!!!!!! ;);););) Εμένα έτσι και έτσι έφαγε σήμερα,αλλά τον μπούκωνα και εγώ!!! :lol::lol:

Δευτέρα θα μιλήσω με τον παιδίατρο,θα βάλουμε και κρεατάκι,ακόμα δεν ξέρω λεπτομέρειες!!! :)

Αυτά!!Καληνύχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

!Καλημέρα!

Μαρβελ απο τωρα στον καταναλωτισμό ο Βελισσάριος :D ! Εμένα η δουλειά,δεν μου λείπει καθόλου... και ας εχει να κάνει με παιδάκια! :|

Λοιπόν κορίτσια... σήμερα εφτιαξα 1 αχλάδι και 1 μπανάνα....το έφαγε όλο ;) μέ κόλπο όμως.... τις έδινα το μπιμπερο με το νερο,και μόλις άνοιγε το στόμα τις έδινα το κουτάλι.Μία χαρά που έκανα που έστω και έτσι το έφαγε! :mrgreen:

Το θέμα μου όμως είναι το μετά... γκρίνιαζε.. έβγαλα γάλα με το θήλαστρο για να δω πόσο θα πιει... και βρε κορίτσια ήπιε 160ml!Μήπως είναι λαίμαργη? εδω εγω με 2 φρουτα φουσκώνω που λεει ο λόγος ;) !

Το μεσημέρι με τον πουρέ πάλι θα βγάλω με το θήλαστρο για να δω.... εάν ειναι να τρώει τόσο αλιμονό μου!είναι που είναι σαν φραντζολάκι!΄

εσας με 2 φρούτα δεν πεινάνε άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!!!! :D

Μπράβο Μπουνιτάκι! Τί να κάνουμε οι δόλιες μάνες, βρίσκουμε εφευρέσεις για να τρώνε τα καμάρια μας!! :)

Εμείς σήμερα φάγαμε και 2 ολάκερα αχλάδια και το απόγευμα όοοολη τη φαρίν λακτέ μας!!! :D

Μπροστά στο βιολογικό ρυζάλευρο αυτή του φάνηκε γλύκισμα! :lol: Πήρα της milupa που είναι ίδια μάρκα με το γάλα για να μην πάθουμε καμιά ήττα πάλι και κάνει δυσκοιλιότητα. Αν και μας είπε η παιδίατρος ότι αυτη η κρέμα έχει δημητριακά και δε στουμπώνει. Άντε να πάρει κανα γραμμάριο το παιδί μου! Μην παίρνει μόνο η μάνα του! :lol::lol::lol:

Αχχχχχχ!!!! Άλλη μια εβδομάδα και μετά δουλειάαααααα :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Μπουνιτάκι, η παιδίατρος μου είπε αν τρώει 2 φρούτα να μην του δίνω συμπλήρωμα οπότε σήμερα δεν του έδωσα. Αλλά πείνασε στις 2,5 ώρες αντί για τις 3. Ίσως επειδή είναι μόνο αχλάδι που είναι πιο μικρό ή μπορέεί να έτυχε. Αύριο θα του δώσω 2 πιο μεγάλα και θα δω. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! :)

Εμείς καλά!!!Πήγαμε για καφέ οικογενειακώς το απόγευμα!!!Ο μικρός ήταν κύριος!!! :D Περάσαμε ωραία!!! :D:D

Σήμερα έχεσε 4 φορές,από λίγο όμως!

Κάναμε μπανάκι και κοιμόμαστε σαν καλά παιδάκια!!! ;);)

Μπουνίτα,εμένα μάλλον φουσκώνει,γιατί και με 3 κουταλιές που έτρωγε,δεν ήθελε γάλα μετά!

Σήμερα δεν έφαγε πολύ καλά...ειδικά με χορτόσουπα...άφησε παραπάνω από το μισό πιάτο και πείνασε στις 3 ώρες.

Περίπου το πρόγραμμα μας είναι 8 γάλα-12 φρουτόκρεμα-1500-χορτόσουπα-1800 κρέμα και 2100 γάλα και κοιμάται αμέσως! :D:D

Πεπιτάκι!!!!!!!!!!!!!!Μπράβο σαςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

Καληνύχτα κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!! Μπουνίτα πού είσαι να με καλημερίσεις; :lol:

Έχει ήλιο έξω αλλά κρύοοοοοο!!!!! Δεν ξέρω γιατί αλλά κρυώνω πολύ!!! Χθες βράδυ είδαμε μια ταινία με την άντρα μου και είχα κουκουλωθεί με την κουβέρτα στον καναπέ! Έτοιμη ήμουν να του πω να ανάψει και τζάκι! Έχει έρθει κι ο ξαδερφούλης μας αλλά κοιμόταν και τώρα κοιμάται ο δικός μου οπότε δεν πήγαμε βόλτα. Αν ξυπνήσουν σε λίγο μπορεί να τα βγάλουμε! Έχει πλάκα με τα δυο καρότσια!!

Καλή Κυριακή!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ είμαι και εγώ.

βρε κορίτσια εχω γίνει ένα με την κουζίνα και με την σιδερώστρα! :)

η μικρη απο το πρωι τραγουδάει,τωρα κοιμήθηκε.

το κόλπο που τις έκανα χθές....σήμερα τζίφος!Δεν έπιασε... με πήρε χαμπάρι το σκατο ότι την κοροιδεύω για να φάι! :(

κανένα νέο δεν έχω.αναψαμε το τζάκι και αράζουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Μπουνιτάκι δεν τα ξεγελάμε εύκολα τα σκασμένα, είδες; τί έχουμε να τραβήξουμε...! :lol:

Εμένα χθες δεν πολυέτρωγε. Στην αρχή νόμοζα λόγω της κρέμας που είναι γλυκειά βαρέθηκε τα αχλάδια αλλά ούτε την κρέμα πολυέτρωγε. Με λίγο παιχνίδι, τραγούδι και κουπεπέ φάγαμε ενάμισυ πιάτο. Συμπλήρωμα δεν ήθελε άρα χόρτασε. Μπορεί και να μην πείναγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Πεπίτα! :P

Θέλεις να γίνουμε φίλες?

Μαρβελ και εσένα και εας σου έχω μούτρα που δεν μας καλημερίζεις! :oops:

Με το κουτάλι δεν έχει προβλημα όμως Πεπίτα ε?

Μόνο αχλάδι θα δίνεις για αρχή?

Νόμιζα ότι τις κρέμες τις τρώνε εύκολα.

πήγατε βολτίτσα τελικά χθες?

Σήμερα τις έκανα μπανάνα με μισο αβοκάντο...τρίχες πάλι.Λίγο έφαγε και ήπιε 110 γάλα.

Κορίτσια τώρα όταν τρώει βγαζω με το θήλαστρο για να δω πόσο πίνει.

Σήμερα θα δοκιμάσει πατατα-κολοκυθι....αλλά σίγουρα κολοκοκύθια και εκει!

Το βράδυ έκανε κακά 2 φορές και αλλες 3 ήθελε γάλα!!!! :cry:

Και μόλις την έβαζα στην κουνια αρχιζε μουρμουριτο! :ymtongue:

Τα μάτια μου είναι κάπως έτσι.... @-)(-|

Αλλά η κυρία κοιμάται τώρα του καλού καιρου.... α ρε τι τραβάμε οι μάνες απο μια σταλια σκατα!

Και εμένα δεν με νοιάζει... τον άντρα μου σκέφτομαι που δουλεύει το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα!!!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif]

Μπουνίτα μου.... [smilie=hello.gif]:x:x:x I love you!!! :P:P Μην μου κρατάς μούτρα!!!

Καλή αρχή,και να το φάτε όλο!!!Καλά κάνεις με το θήλαστρο,έχεις και μια εικόνα πόσο τρώει!!Εμένα δεν έτρωγε τις πρώτες μέρες και γενικά δεν του αρέσει πολύ το καρότο παρατήρησα. :?:?

Εμείς καλά!Χτες πήγαμε βόλτα και περάσαμε τέλεια!!!Πήραμε και τα χαλιά μας από τη νεροτριβή!!! :D:D Αλλά το απόγευμα...μου έκανε διάρροια και αγχώθηκα.Μπορεί να ήταν τυχαίο,δεν ξαναέκανε. :?

Σήμερα μίλησα με τον παιδίατρο...την Τετάρτη ξεκινάμε με κοτόπουλο για 2 μέρες,2 μέρες μετά σκέτη χορτόσουπα και 3 μέρες μοσχάρι.Για να δούμε...και μετά θα είναι το πρόγραμμα μας κάπως έτσι αλλά όπως με βολεύει εμένα.Του είπα που δεν τρώει το ρυζάλευρο-ούτε πίνει γάλα μετά και μου είπε δεν ανησυχούμε και να μην τον πιέζω για γάλα.Οι ποσότητες στο κρέας πρέπει να είναι 50-100,όχι παραπάνω.Νερό που δεν πίνει,δεν πειράζει,όταν διψάσει,θα πιει.

Τώρα έφαγε φρουτόκρεμα και κοιμάται!!Α,με το θέμα ύπνου κάπως έφτιαξε,κοιμάται πλέον μόνος του και την ημέρα εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις.Δεν του στερώ την αγκαλίτσα,αλλά πλέον τον αφήνω λίγο και γκρινιάζει.Είναι παιδί που δεν κοιμάται εύκολα την ημέρα,το βράδυ πέφτει ξερός! :)

Του έβαλα το χαλί στο δωμάτιο και τον άφησα να κάτσει!!!Κάθεται μόνος του!!! :D:D Έπαιζε με τα παιχνίδια,ξετρελάθηκε!!!Τον έβαλα και μπρούμητα,και σηκωνόταν στα χέρια!!!Και τούρλωνε τον κώλο σαν να θέλει να μπουσουλήσει,αλλά γενικά εκνευρίζεται,δεν του αρέσει πολύ έτσι!

Σήμερα δεν μαγειρεύω,θα μου φέρει η μαμά,σπανακόρυζο! :D

Ο καιρός είναι έτοιμος για βροχή και έχει κρύο,κάτι είπανε και για απεργία από 1 Νοεμβρίου για το πετρέλαιο θέρμανσης και είπα στον άντρα μου να βάλουμε μην μείνουμε!Ευτυχώς είχαμε από πέρσι και έχουμε ακόμα αλλά καλού κακού ας βάλουμε!!! :?:?:?

Πίνω καφεδάκι τώρα!!! ~o)~o)

Πολλά έγραψα!!! :shock::o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μπουνίτα! Θέλω, θέλω!! [smilie=love3.gif]

Σήμερα πάλι μου άφησε λίγο, δεν τα έφαγε και τα 2 αχλάδια. όμως άφησε λιγότερο από χθες. Ούτε μισό αχλάδι. Ήπιε και 70ml Γάλα και μάλλον ήθελε κι άλλο αλλά στις 3 θα πιει πάλι γάλα οπότε θα του φτιάξω αν είναι παραπάνω. Χθες και σήμερα έβαλα και λίγη φαρίν λακτέ στο αχλάδι και για να γλυκάνει (αν και δεν είδα διαφορά στο μπεμπη) αλλά κυρίως για να γίνει πιο λεία η κρέμα αφού στο μούλτι δε χτυπιέται πολύ καλά και ρίχνω νερό. Οπότε με τη σκόνη πήζει και γίνεται πιο κρέμα. Απ' ό,τι έχω ακούσει όμως μόλις μπει η μπανάνα θα γίνεται τέλεια. Μας είπε η παιδίατρος να του δώσω για αρχή μόνο αχλάδι, μετά να προσθέσω μήλο, μετά μπανάνα και μετά χυμό πορτοκάλι. Την τρίτη δλδ θα φάμε αχλάδι + μήλο. Το κουτάλι ναι μεν το έμαθε αλλά πιστεύω ότι προς το τέλος τον κουράζει ακόμα και γι' αυτό ζορίζεται.

Πήγαμε βόλτα χθες αλλά χωρίς τον ξάδερφο. Οικογενειακώς, οι 3 μας. Το βράδυ ήρθαν κι οι γονείς μου και κάτσαμε. Ο μπέμπης ευτυχώς δεν γκρίνιαξε χθες, κοιμήθηκε αμέσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρβέλ! Κι εγώ άκουσα για την απεργία αν και πιστεύω ότι είναι και λίγο επίτηδες για να πουλήσουν. Ούτε κι εγώ μαγειρεύω, έχω από χθες κοκκινιστό με μακαρόνια. Αλλά έχω σίδερο... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες???Δεν το ρισκάρω,φαντάζεσαι να μείνουμε??Είναι και σχετικά μεγάλο το σπίτι.Θα παγώσουμε,εμείς έχουμε πιο πολλά κρύα εδώ! :shock::?:?

Σίδερο έχω και εγώ αλλά κάνω την πάπια... :lol::lol:

Μια χαρά τρώει πάντως!!Μπράβο!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους! Έφαγε! Πολύ λίγο άφησε και ήπιε 80 ml γάλα! \:D/

Μας πήρε 40 λεπτά βέβαια... με στρουμφάκια να ακούμε [smilie=icon_brilsmurf.gif] [smilie=icon_bigsmurf.gif] [smilie=icon_smurfin.gif] .... και όταν σταματησε να ανοίγει το στόμα,άρχισα τα καραγκιοζιλίκια εγώ [smilie=icon_joker.gif] [smilie=occasion17.gif] x_x

Απεργία.... δεν άκουσα τίποτα.

Λέω να φτάξω ένα κέικ...... σοκολάτα με μπανάνα.Θα σας πω μετά εάν έγινε καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...