Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

Ωχ δεν το ήξερα αυτό για τα φάρμακα...δηλαδή? Τι σημαίνει αυτό??

Τι να πω βρε παιδί μου ορισμένοι άνθρωποι δεν έχουν όσιο και ιερό...

Εγώ πάντως επιμένω ότι δεν θα ήθελα να μαθευόταν το όνομα του γιατρού...Για την δική μου περίπτωση πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και οχι μονο αυτό- σκεψου -εφοσον μπήκε ο γιατρος(και η ομαδα του) στην διαδικασία να κάνει κάτι παρανομο- σε τι βαθμό εθεσε σε κινδυνο την υγεια αυτων των γυναικων- γιατι με τις ορμονες δεν παιζουμε...

τα φαρμακα εκτος του οτι ειναι πανακριβα- πρεπει να χορηγηθουν στον οργανισμο- ακολουθωντας συγκεκριμενο πρωτόκολο- το οποιο διαβασα οτι δεν τηρηθηκε- για να γινουν όλα πιο γρηγορα...

+ ολα τα άλλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα θα μπλεκονται και αλλοι,αποκλειεται να ειναι μονο ενας,αλλα το θεμα ειναι οτι ακομα και αυτον τον ενα θα του παρουν την αδεια για ενα χρονο αντε δυο αλλα μετα ο κυριος ανενοχλητος θα κανει την δουλιτσα του!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλινική στα βόρεια προάστια ήταν το "εργοστάσιο" για την κλοπή και παράνομη πώληση ωαρίων

- Εξέδιδαν φτωχές αλλοδαπές σε ξενοδοχεία της Αθήνας και τους έκλεβαν τα ωάριά τους

- Με ενέσεις έπαιρναν τα ωάριά τους χωρίς την απαραίτητη θεραπεία θέτοντας σε κίνδυνο τις ζωές τους

- Στο κόλπο 47χρονος έλληνας γιατρός - γυναικολόγος

Διεθνές κύκλωμα εμπορίας ανθρώπων το οποίο διακινούσε άτομα από τη Βουλγαρία στην Ελλάδα με σκοπό τη σεξουαλική τους εκμετάλλευση και την εμπορία οργάνων και συγκεκριμένων των ωαρίων.

Η είδηση αυτή προκαλεί σοκ καθώς στην ουσία πρόκειται για παράνομη “βιομηχανία” ωαρίων που ......

εξαρθρώθηκε και μάλιστα, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες η φρικτή αυτή “φάμπρικα” είχε στηθεί σε γνωστό εργαστήριο εξωσωματικής στα βόρεια προάστια.

Συνελήφθηκσαν συνολικά επτά άτομα εκ των οποίων οι δύο Βούλγαροι, ηλικίας 25 και 26 ετών, δύο Ρουμάνες ηλικίας 26 και 36 ετών και ένας έλληνας 47 ετών, ιατρός τα στοιχεία του οποίου βρίσκονται στη διάθεση του NewsIt. Επίσης, αναζητείται μία αλλοδαπή υπήκοος Βουλγαρίας η οποία είναι 20 χρονών.

Πώς ξεκίνησαν όλη η ιστορία της "βιομηχανίας" ωαρίων

Όλα ξεκίνησαν στις αρχές Νοεμβρίου του έτους 2009, όταν μέλη της οργάνωσης προσέγγισαν στη Βουλγαρία 32χρονη αλλοδαπή, υπήκοο Βουλγαρίας και εκμεταλλευόμενοι την ευάλωτη θέση της και την δεινή οικονομική της κατάσταση, την έπεισαν να έρθει στην Ελλάδα, προκειμένου να εργασθεί.

Στη συνέχεια αφού μεταφέρθηκε οδικώς στη Ελλάδα, από άλλα μέλη της οργάνωσης και της αφαιρέθηκαν τα ταξιδιωτικά της έγγραφα, την «πούλησαν» στην Αθήνα, αντί του χρηματικού ποσού των χιλίων οκτακοσίων (1.800) ευρώ, στον 26χρονο Βούλγαρο κατηγορούμενο.

Αυτός με τη σειρά του με την 20χρονη που αναζητείται ασκούσαν εις βάρος της έντονη σωματική και ψυχολογική βία, την ανάγκαζαν να εκδίδεται σε δρόμους και ξενοδοχεία του κέντρου των Αθηνών, παρακρατώντας δια της βίας, το σύνολο των χρημάτων που εισέπραττε.

Η φρίκη όμως δεν είχε τέλος. Οι δύο κατηγορούμενοι την μετέφεραν σε κλινική-μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής, όπου ο 47χρονος έλληνας κατηγορούμενος παρέδωσε στην 37χρονη Ρουμάνα ενέσιμα φάρμακα και την υποχρέωσαν να υπογράψει έγγραφα στην Ελληνική γλώσσα, αγνοώντας το περιεχόμενο τους.

Στη συνέχεια και επί δώδεκα ημέρες της έκαναν ενέσεις και αφού στο ενδιάμεσο την είχαν οδηγήσει τρείς ακόμη φορές για εξετάσεις, ο 47χρονος άνδρας της αφαίρεσε, εντός της κλινικής, οκτώ (8) ωάρια, έναντι αμοιβής δύο χιλιάδων (2.000) ευρώ, που παρέδωσε στην 37χρονη Ρουμάνα, αμέσως μετά την αφαίρεση.

Το θύμα τα τελευταία τέσσερα χρόνια, έχει υποβληθεί τρείς φορές, με τον ίδιο τρόπο, σε αφαίρεση ωαρίων, αντί του χρηματικού ποσού των δύο χιλιάδων (2.000) ευρώ και έχει οδηγήσει τουλάχιστον έξι ακόμη αλλοδαπές γυναίκες, στην ίδια κλινική όπου τους έχουν αφαιρεθεί ωάρια, από τον 47χρονο ημεδαπό κατηγορούμενο, έναντι της ίδιας χρηματικής αμοιβής.

Κατά τη διάρκεια έρευνας, με παρουσία δικαστικού εκπροσώπου, που έγινε σήμερα στη συγκεκριμένη κλινική-μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής, προσήλθαν η 26χρονη Ρουμάνα κατηγορούμενη, συνοδεύοντας 23χρονη ομοεθνή της, με σκοπό να αρχίσει η διαδικασία αφαίρεσης ωαρίων.

Συνελήφθη άμεσα διότι όπως προέκυψε μεσολαβούσε, κατ΄ επάγγελμα, για την ανεύρεση αλλοδαπών γυναικών, τις οποίες οδηγούσε στον 47χρονο ημεδαπό, προκειμένου να τους αφαιρεθούν ωάρια, παρακρατώντας το ήμισυ της παράνομης αμοιβής που αυτός έδινε, ανάλογα με τον αριθμό των ωαρίων που αφαιρούσε.

newsit

Αναρτήθηκε από kafeneio στις 18.9.10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι τρωμε σημερα??? ελα να ανοιξουμε λιγο την ορεξη μας!!!

εγω εχω φασολια απο χθες(αυτα που μου εστειλε ο θεος -χαχα) σημερα εχω μπιφτεκακια και γεμιστα κολοκυθια που θα μου στειλει παλι ο Θεος- θα κανω και μια πατατοσαλατα με μαγιονεζα αυγο και καλαμποκι- και ειμαστε κομπλε!!!

μη μου πει καμια σας οτι απαγορευεται η μαγιονεζα!!!α!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εμεις εχουμε λιγο κοκκινιστο απο χτες....ζεματισα και λιγο λαχανο,το αφησα να παριε κ μια βραση με το κρεατακι κ το ζουμακι του.....και μιαμ αμεσως αμεσως χοιρινο με λαχανο!!!!!

Εχω και λιγες πιπεριες φλωρινης με λαδακι,ξυδακι κ σκορδακι,φετουλα και ειμαστε οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια από την 'Θέλω να γίνω Μαμά' , 'Αννα Μαρία, 'εχετε ακούσει κανένα νέο???

Την ειχα κ εγω στο μυαλο μου (πουυυυυυ;;;;; στο μυαλο μου;;;;; :lol::lol::lol: ).Εχουμε καιρι να την διαβασουμε!!!!!

Ελπιζω να ειναι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκι μου να σσε στεναχωρησω?????να εισαι πολυ προσεκτικη με την μαγιονεζα γιατι εχει ωμο αυγο.... :o:o:o:o Εγω θα φαω μπιφτεκια!!!Lolli τρελενομαι για λαχανο με κρεας,μιαμ μιαμ μιαμ αλλα τρωω μονο οταν παω στο πατρικο μου διοτι ο αντρας μου το σιχαινεται!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα! Νενα! μωρε η μαγιονεζα του εμποριου αυγο σε σκόνη θα χρησιμοποιει... ε?

ΧΟΙΡΙΝΟ ΜΕ ΛΑΧΑΝΟ???? Το αγαπημενο μου για τον χειμωνα.....τρελαινομαι! :shock::shock:

η Θελω να Γινω Μαμα θα πηγαινε διακοπες(νομιζω) κ μετα σχολειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΜΑΝΘΑ κι εγω το σιχαινομουν αλλα ειναι το αγαπημενο του αντρα μου...το δοκιμασα τελικα κ μου αρεσε..!!!

Μωρε για τις μαγιονεζες τις ετοιμες σιγα να μην εχουν αυγο ωμο!!!!! Σκονη πρεπει να περιεχουν!!!ΚΟΥΚΙ μου κ εγω εχω φαει...μωρε ας μην μας πιανει κ υστερια με τα DO και τα DONTS!!!! Παν μετρον αριστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα - καλησπέρα !!! εχουμε φύγει απο τις 9.30 για να θεωρήσουμε εξετάσεις στο ταμείο μας με το Φώτη και μετά καπάκια να μου παρουν αίμα στο διαγνωστικό κεντρο... και επιστρέψαμε 13.30 !!! αν ειναι δυνατόν !! φαντάσου να μην υπήρχε και το μετρό...απαπααααα...

νυστάζω απερίγραπτα...

πωωπωω τι ιστορία... πολύ στεναχωρήθηκα και για την Βουλγάρα που την πουλήσανε εδώ και την ανάγκασαν να εκδίδεται... κρίμα ΟΛΗ η ιστορία...

κοριτσούδια σας φιλώ και θα επανέλθω αργότερα ! ματς μουτς !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε αλλο παλι και αυτο,να σιχαινεται το λαχανο με κρεας...λετε οταν γινουν μπαμπαδες να τρωνε τα φαγητα που δεν τρωνε τωρα πχ λαχανικα οσπρια???Ναι μπορει αν εχουν αυγο σε σκονη οι μαγιονεζες δεν ξερω και εγω εφαγα κανα δυο φορες δεν επαθα τιποτα,απλα ξερω και εγω λενε αν προσεχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα ειναι η μπιφτεκομέρα, τις προαλες ηταν η φακεδομερα 8-}

Λατρευω χοιρινο μ ε λάχανο και λαχανια , μιαμ μιαμ, στον αντρα δεν αρεσουν και μονο οταν κανει ο μπαμπάς μου τρώω!!!!!!!

Αχ στειλε ταπερ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πως σας ζηλεύω που τρώτε φαγητά τέτοια...εγώ έχω ακόμη στομάχι ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ και κλαίω όποτε τρώω...επίσης δεν μπορώ να μυρίσω κρέας και τρώω λίγο με το ζόρι...που θα πάει ...δεν θα μου περάσει??? Ε άντε να μου βγει και το 4ος μήνας έτσι ...τι να κανωωωωωωωω δεν αντεχω αλλο :cry::cry::cry::cry: εχω φαει όλα τα κρακερακια του κοσμου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βαρέθηκα να τρώω σουπες...και δεν με χορταίνουν πια :(:(

δεν έχω πάθει κάτι και ούτε παίρνω κάποιο φάρμακο (για να πεις ότι το επιβαρύνω) ... μόνο φολικό οξύ παίρνω...

σας λέω πολύ κλάμα με το θέμα φαγητού...ευτυχώς έρχεται η μανούλα μου αύριο να μου μαγειρεύει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη σαμανθα και εγω καπως ετσι ημουν και τωρα αρχιζω να ηρεμω,ευτηχως δεν εχω βαλει γραμμαριο,φανταζομαι ουτε και εσυ,καλως να την δεχτεις την μανουλα σου ,θα βοηθησει πολλη σιγουρα............. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha μου αν θες δοκιμασε την παρακατω σουπιτσα ειναι πολυ νοστιμη εγω την κανω ως εξης:

βαζω αρακα ρυζακι πατατουλες καροτακι κολοκυθακι μπροκολακι μοσχαρισιο κρεατακι και σαλτσουλα κοκκινη!Βαλε οτι αλλο θες,οτι εχεις!ψιλικοβω και βραζω το κρεας,το στραγγιζω βαζω καθαρο νερακι και βαζω τα υπολοιπα υλικα και τσουπ...ετοιμη!!!!ειναι πεντανοστιμη!!!μιαμ μιαμ μιαμ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamys love μόλις τώρα στην 16η εβδομάδα αρχίζεις να ηρεμείς?? Και στο 1ο σου παιδάκι (αν δεν κάνω λάθος έχεις και άλλο παιδάκι ε?) έτσι ήσουν?

αχ και εγώ το βλέπω δεν θα μου περάσει σύντομα...είμαι σχεδόν σίγουρη ότι και τον 4ο μήνα έτσι θα τον βγάλω :(:(

ναι το καλό είναι ότι έτσι δεν παχαίνεις αλλά πολύ μαρτύριο βρε παιδί μου...

Και το περίεργο είναι ότι σε εμένα ξεκίνησε το 'μεγάλο πάρτυ' στην 7η εβδομάδα...πιο πριν απλώς ανακατευόμουν πολύ λίγο :?:?

Νένα μου σε ευχαριστώ πολύ για την συνταγούλα!!! Θα βάλω την μαμά μου να την φτιάξει :lol::lol:

Για την ώρα τρώω σκέτο πουρέ...εσείς φαγατε τα λουκούλεια εδέσματα σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε σαμανθακι,ποσο σε καταλαβαινω...βεβαια εγω εδω και 2-3 εβδομαδες εχω ηρεμησει αρκετα.δηλαδη με πηγαινει 2-3 μερες καλα και 2-3 μερες χαλια.ασε που ηδη πηρα κανα δυο κιλακια..πιστευω θα ηρεμησεις κι εσυ σιγα σιγα.θα μας κοπουν τελειως οι εμετοι οσονουπω!!!ετσι γραφεται αραγε?

το απογευμα θα παω για την αυχενικη μου.για να δουμε?θα ειναι ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ Ράνια Ράνια ...έτσι σιγά σιγά να είμαστε καλύτερα!!!

τι ώρα έχεις αυχενική σήμερα? Καλή επιτυχια και περιμένουμε νεα σου σύντομα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις 6 εχω ραντεβου..μια ασχετη ερωτηση..η αυχενικη γινεται με υπερηχο απο την κοιλια η ενδοκολπικο?να την κανω την αποτριχωση τσακα τσακα στο μπικινι η να μην τρελαινομαι σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ειμαι πολυ χαρουμενη,μολις μου σταλθηκαν μεσω courier δειγματακαι απο τα babylino 1 κουτι πανες,1 συσκευασια μωρομαντηλα,1συσκευασια βαμβακι,και σερβιετουλες για εμενα!!Θα μου πειτε ενταξει και τι εγινε,απλα οσο σκεφτομαι το ποπουδακι του μεσα στις πανες και οτι θα το φροντιζω θα το εχω ολο αγκαλια μου τρελενομαι και οσο να πεις ειναι δωρακια μωρε δεν θα χαρεις???Αυτα ειναι καλα νεα,τα κακα ειναι οτι κανω συνεχεια διαροιες ρε κοριτσια γιατι?Εκανα και εχθες εκανα και σημερα ξαναεκανα παλι την προηγουμενη εβδομαδα,την κυριακη που βγηκαμε εξω μετα οταν ηρθα σπιτι παλι με πονουσε η κοιλια μου αλλα δεν μπορεσα να κανω?Συμβαινει σε καμια?Ειμαι πολυ προσεκτικη στο μαγειρεμα των τροφων και στο πλυσιμο τους,σχεδον οτι τρωω εγω τρωει και ο αντρας μου και ειναι καλα..Μηπως κανω κακο στο μπεμπακι μου?Τι κανω λαθος?Λετε να στειλω κανενα μηνυμα στους γυναικολογους του mammy πριν παρω τον δικο μου?ΗELP@@@@@@

RANIA η αυχενικη γινεται απο την κοιλια,εγω ποτε δεν εξεταστηκα ενδοκολπικα,ας μας πει ομως και καμια αλλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...