Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

αν σιγουρεψες την εγκυμοσυνη σου με χοριακη τοτε περιμενε καμια εβδομαδα ακομα και παρε τηλ να κλεισεις ραντεβου σε γιατρο μαλλον θα σου πει να πας περιπου σε 1 μηνα για να ακουσεις και την καρδουλα..Ο υπερηχος μετα απο αυτο ειναι του πρωτου τριμηνου γινεται περιπου 12-14 εβδομαδα οπου και θα κανεις αυχενικη διαφανεια για να δειτε πιθανοτητες για συνδρομο down και γενικοτερα την αναπτυξη του μωρου!!!οτι αλλο θες ρωτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς την !!! Με το καλό , ολα να πάνε καλά!!

Εγω τον 1ο υπεροχο τον έκανα την 6η εβδομαδα! Μολις εκλεισα σχεδον την 5η και μετά!

Οτι θελήσεις εδω είμαστε και περιμενουμε τον υπερηχο για να μας πεις επισημα την ΠΗΤ να μπεις και στη λίστα μας :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas euxaristw koritsares mou..Nai nena mou ekana idi 2 xoriakes k fenontai kales paraskevi 190.2 k simera 863.3.. 8a parw til ton giatro se ligo na mou pei pote 8a paw y exw k sto istoriko mou mia e3wmitria kuisi k den 8elw na to amellisw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ τον 1ο υπέρηχο τον έκανα στην 6η εβδομάδα αν και ο γιατρός μου είπε να με δει νωρίτερα και αρκετές κοπέλες πάνε με το που κάνουν το τεστ και βλέπουν το ενδομήτριο και την αρχόμενη κυηση.

Εγώ ωστόσο επειδή είχα αγωνία μεγάλη, παρακολουθούσα κάθε 2 μέρες στην αρχή την άνοδο της χωριακής μου.

καλή αρχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?ΑΝΤΡΙΑ μπραβο ευχαριστα νεα εβλεπα σε αλλα ποστ κ τιην ιστορια σου ολα καλα να πανε μην αγχωνεσαι θα πας να σε δει γιατρος κ ολα θα ναι οκ.

Σαμανθα γελασα πολυ με το τεστακι πως γινεται 50% κοριτσι κ 50%αγορι?εγω που το εκανα μου βγηκε 58% αγορι λετε να ειναι αγορακι θα ειναι πολυ μεγαλη εκπληξη πραγματικα!γερο βεβαια αλλα μαθαμε στα κοριτσια κ τωρα θα μου φανει περιεργο να εχω αγορι. :lol::lol::lol: παντως καμια σχεση η προηγουμενη εγκυμοσυνη στην αναστασια με αυτην αυτη την φορα ταλαιπωρουμε αλλα χαλαλι θα περασει πως θα γινουμε μανες αλλιως :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αndria ηρθες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τι ωραια!!!!!! Κι εγω στην 6η εβδ εκανα τον 1ο υπερηχο. Απο την 1η χοριακη ειχε ενημερωθει ο γιατρος μου κ μου ελεγε τι να κανω...

Αχ θα τα λεμε συχνοτερα τωρα!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

Σας έχασα γιατί μου χάλασε το laptop,ετοιμάζω και το γραφείο μου (παρότι οι καιροί είναι δύσκολοι) και ετσι λοιπόν βλέπω τώρα τα νέα σας. Τελικά κορίτσια τι κάνετε οι περισσότερες με το σεξ γιατί εμενα μου ειχε πει όχι ο γιατρός μου στην αρχή αλλά μετά με εχει εγκαταλείψει στα χερια της μαία.Την Παρασκευή καναμε αυχενική αλλα ήταν λιγο νωρίς και μας ειπε να ξανάπαμε την άλλη Παρασκευή για δούμε 100% ότι όλα πάνε καλα. Σε 1η φάση μας είπε ότι είναι καλά και ίσως είναι κοιτσακιιιιιιιιιιιιιιιιι .

Φιλάκια σε όλες και ελπίζω να μην κάνω κανένα μήνα να σας ξαναβρώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΟΥΛΙΝΙΙΙΙ!! αμαν κοπελα μου ! ουφ, καλα εισαι! ε- ολα καλα θα ειναι με την ΜΠΕΜΠΑΑΑΑ!!! κοριτσακι??αρχισαν να σκανε μυτη τα κοριτσακια!!!

Αντρια συγχαρητηρια και καλως ηρθες!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ κουκίδα .Τωρα περιμένω να δω νεα και από πλευράς σεξ, πάνε 3,5 μήνες και τα νευρα κρόσσιαααααααααααα. Βέβαια για να πω και την αλήθεια φοβάμαι και λίγο. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα καλα!! εδω συζητήσεις επι συζητήσεων στο ποστ και ακρη δεν βγαλαμε ακομα!!χαχα

κοιτα αν ο γιατρος σου λεει οκ τοτε γιατι να μην ..go for it?? απλα δεν θα κανετε αεροπλανικα!! :D

όπως αισθανεσαι καλυτερα φραουλινι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!εχω καιρο να μπω,ειπα να παρω τα ρεπο μου!!αν διαβασω τα νεα σας θα κανω κανα διωρο..οποτε ελπιζω να ειστε ολες καλα.βλεπω στη λιστα πως η μαρια εχει αγορακι ε?αντε,ωραια!εγω αυριο εχω την αυχενικη.για να δουμε...

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ βρε ΦΡΑΟΥΛΙΝΟ και ειχα αρχίσει να ανησυχώ ! αμα ειναι ολα καλά...λείψε οσο θές!

καλώς τη και τη ράνια τη σεξουάλα...!!! μου λειψες και συ τρελοκομείο !!! ολα καλά ;;

ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ANDRIA ! και απο εδώ φιλενάδα συγχαρητήρια και ολα θα πανε καλά !!!

εδώ το γκρουπ ειναι γουρλίδικο !!!

Κορίτσια, κατοικοι Αθηνών, βρήκα εναν ντόκτορ που εχει τη δυνατότητα να μας δώσει υπέρηχο σε στικ και ειναι και απιστευτος !!!!!!!!! τι καλος ανθρωπος !!!!!! Η γιατρός μου, μας τον σύστησε γιατί ειναι συμβεβλημένος με το ΤΕΒΕ για να μας γράφει τις εξετάσεις της εγκυμοσύνης και εγώ τον επισκέφτηκα 1η φορά πριν λίγο! Μας υποδέχτηκε με ενα χαμόγελο !!!!!!!!! μα τι καλός ανθρωπος!!!

εγώ σκέφτομαι να παω κοντά στα τέλη Νοέμβρη για εναν υπέρηχο σε στικ για να εχω να το δείχνω και στο παιδάκι μου οταν θα μεγαλώσει!!! σας τον προτείνω ανεπιφύλακτα, Νυδριώτης λέγεται, κοντά στο μετρό Αμπελόκηποι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?οσον αφορα τα μαλλακια μας θα σας πω την γνωμη μου σαν κομμωτρια,αν η βαφη περνουσε στον οργανισμο μας τοτε ολες οι γυναικες θα ειχαμε προβλημα αλλοι γιατροι επιτρεπουν κι αλλοι οχι.εχω πελλατισσες που ειναι εγκυες κ τα βαφουν καθε μηνα με κανονικη βαφη κ ολα ειναι μια χαρα ;) εγω τα κανω με βιολογικη παρολο που ξερω οτι κ η κανονικη δεν πειραζει γιατι με ενοχλουν οι μυρωδιες απλα δεν πετυχαινει το χρωμα γιατι αυτες οι βαφες δεν εχουν πολυ δυναμη.αν εχετε ξανθο κ θελετε να το σκουρυνετε θα παρετε πιο σκουρο απ αυτο που θελετε να βγει γιατι δεν θα ποιασει καλα αλλιως! να κοκκινιζει λιγο το χρωμα γιατι αλλιως θα πρασινησει.οτι αποριες εχετε πειτε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε ΒΑΣΟΥΛΑ κομμωτορια= κομμωτρια :lol::lol::lol:

Που εισαι τοσες μερες κ ειχαν λυσσαξει με τα μαλλακια τους οι φουσκωκοιλιτσες!!!!! ;););)

Εμενα δεν με αφορουν οι βαφες γιατι τα εχω πολυ πολυ κοντα (αγορε)...Βεβαια τωρα ειμαι λιγο σαν να το εσκασα απο ιδρυμα γιατι τα ειχα κοκκινα (προ εγκυμοσυνης)κ πριν λιγες μερες κουρευτικα με αποτελεσμα τα μισα να ειναι κοκκινουλικα κ τα υπολοιπα να εχουν ερθει στο φυσικο :shock::shock::shock::shock: ...

Ελπιζω στο επομενο κουρεμα σε καμια 15αρια μερες να ερθουν στα ισια τους :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχ η ερμη η φουσκωκοιλιτσα......παλι μονη μου μιλαω....Δε μου λετε καλεεεεεε.....στις 24 Σεπτεμβριου κλεινω επισημα τον 3ο...στις 8 Οκτ (10 μερες περιπου μετα) εχω υπερηχο,θα ειμαστε σε θεση να δουμε το φυλο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Αν δεν δουμε θα πνιξω τον γιατρο με το καλωδιο του υπερηχου :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ λίγο έλειψα και γράψατε 2 σελίδες!!! Μου έβγαλαν το λαδι στο γραφειο... ουφφφφφφφφφ

μόλις γυρισα σπίτι και ξαπλώνω :P:P

Φραουλίνο καλή αρχή με το γραφείο σου!! ( αλήθεια τι γραφείο είναι?? )

Εμένα ο γιατρός μου με έβαλε πολύ αργά για αυχενική για να αποφύγουμε το ενδεχόμενο να μην φαίνεται καλά...πολύ με εκνεύρισε αυτο :cry::cry:

Καλή εξέταση λοιπον την Παρασκευή!!

ρανια28 καλή επιτυχια με την αυχενική αύριο!! Εύχομαι να είναι όλα υπέροχα και να απολαύσεις το μωράκι σου :):)

Μαρία δηλαδή άλλαξες γιατρό? Σε ποιο νοσοκομείο είναι αυτός ο γιατρός που αναφέρεις? Πιο πριν είχες γυναίκα γυναικολόγο? τυχερούλα :D:D

βασουλα με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!! Έκανες και αυχενική κλπ?? Αλήθεια εγώ που θέλω να κάνω μόνο αντάυγειες πρέπει να χρησιμοποιήσω κάτι συγκεκριμένο???

Lollipop λογικά θα δείτε ΤΑ φυλα (εκτός αν είναι ντροπαλά τα μωρά σου και φοράνε φύλα συκης :lol::lol: ) Όταν λες κλείνεις επίσημα τον 3ο, τι εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια τι μπουρ μπουρ σας έπιασε σήμερα έκανα πόση ώρα να τα διαβάσω.

Σχετικά με τα τακούνια εγώ έχω μαλώσει, στρωτά φοράω μονο και νιώθω super sexy και απίστευτα άνετα.

Σχετικά με το βάψιμο των μαλλιών, έχω βάλει ένα φίλο μου κομμωτή να μου βρεί βαφή. Έλεγα να μην τα βάψω καθόλου αλλά ήδη είναι πολύ χάλια τα μισά ξανθα και τα μισά καστανά. Πρίν τη εγκυμοσύνη είχα πολύ μακριά μαλλιά μέχρι τη μέση τώρα τα έχω κόψει καρέ αλλά και πάλι δεν φαίνονται καλά με τη διχρωμία.

Σχετικά με το sex εμείς το τολμήσαμε την προηγούμενη βδομάδα και όλα καλά. Βέβαια είμασταν πολύ προσεκτικοί και φυσικά δεν κάναμε αεροπλανικά!!!

Σήμερα βαριέμαι να μαγειρέψω και λέω να παραγγείλω κινέζικο. Αυτά κατα τα άλλα πολύ δουλεια στο γραφείο και δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα.... Μου φαίνονται όλα ανούσια το μόνο που έχει τώρα σημασία είναι το μωράκι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως τη Βασω τη Βασια και τη Ρανια!

Λολλι, απο το ιδιο ιδρυμα ειμαστε γιατι και μενα το μαλλι μου καπως ετσι με κανει να νομιζω οτι ξεφυγα απο ιδρυμα !! ουτε ταπερ να μου βαζαν στο κεφαλι κ να με κουρευαν!χαχα και γω ελπιζω να στρωσει σε καμια 2 βδομαδες.

αχ, η κομμωτρια μου ερωτευμένη είναι- την δικαιολογω!! :lol::lol:

Λοιπον χθες μιλουσα με ενα φιλο μας γυναικολογο- και τον ρωτησα για το τριμηνο και μου λεει ακομα στο 1ο τριμηνο εμεινες?? αυτο το εκλεισες την 12η βδομαδα!!

τελικα θα μας τρελανουν οι γιατροι!

καλες αυχενικες ευχομαι - Ρανια ειναι η σειρα σου!! :D ολα με το καλο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop λογικά θα δείτε ΤΑ φυλα (εκτός αν είναι ντροπαλά τα μωρά σου και φοράνε φύλα συκης :lol::lol: ) Όταν λες κλείνεις επίσημα τον 3ο, τι εννοείς?

Eννοω βαση ΠΗΤ,γιατι βαση του τικερ μου ειμαι ηδη στον τεταρτο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς τα τα κορίτσια !

καλα αποτελέσματα αυριο ράνια σεξουάλα !

οχι βρε σαμάνθα, δεν αλλαξα γιατρό ! απλά η δική μας δεν είναι στο ΤΕΒΕ γι αυτό βρήκαμε εναν που να είναι ! να μας γράφει τις εξετάσεις μόνο ! κανονικά γυναίκα γιατρό εχω, απλά αυτός ο γιατρός που μας τις γράφει ειναι ΑΠΑΙΧΤΟΣ απ οτι φαίνεται..!!

βασούλα εχω αρκετά ανοιχτό ξανθό τωρα αλλα εχω βαλει στο ματι το 5.34 του κορρέ ! ενα γλυκό καστανοκόκκινο! μηπως να τα περάσω και να μην ρωτήσω τη γιατρό μου;; αλλωστε μου ειχε πει ΟΧΙ βαφή στο 1ο τρίμηνο... μμμμ;;; αν αυτό περασε, γιατί οχι ; .... μαμώτο μου! εγώ φταίω που ξέχασα να ρωτήσω σήμερα!!! :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλίνο καλό κουράγιο με το γραφείο!!! Στην Αθήνα το άνοιξες?? Είναι ο άντρας μου δικηγόρος και το σκέφτεται με έναν φίλο του αλλά δεν τολμάει...είναι δύσκολοι καιροί βρε παιδί μου...

Λοιπόν από ότι έχω ψάξει εγώ, το 1ο τρίμηνο για κάποιους τελειώνει στις 12 εβδομάδες, για άλλους στις 13 και για άλλους αν αφαιρέσεις την ΠΗΤ οπώς λέει η lollipop, δηλαδή στις 14 εβδομάδες...

εγώ θα επιχειρήσω να τα βάψω στις 15 και μετά για να χρειαστεί άλλη μια φορά μέχρι το τέλος...οι αντάυγειες μου κρατάνε 4 μήνες...αλήθεια μετά την γένα ξέρετε αν τα βάφουν ?? Εννοώ κατά την διάρκεια του θηλασμόυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΤΙΑΞΤΕ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ:

Κραταω ενα βαζο μαρμελαδα φραουλα....μου πεφτει κατω και φυσικα σπαει....γεμιζει το πατωμα μαρμελαδα κ τα ντουλαπια γλιτωνουν με μικρες πιτσιλιες!!! Μεσα σε ολη αυτη την ευχαριστη ατμοσφαιρα εχω και την σκυλιτσα μου που στο τσακ την προλαβα να μην "καθαρισει" το πατωμα απο το γλυκο χαλακι που εστρωσα :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΓΙΑΤΙ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...