Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

εγω εχω ικα , νομιζω δινει πισω για την αυχενικη 50 ευρω.Διαβασα το λινκ και λεει οσες δεν εχουμε αναγουλες εχουμε αγορακι ( ας κανουμε μια στατιστικη οταν γεννησουμε ολες να δουμε αν ισχυει) :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το κινεζικο μου βγαζει αγορι

και οι αναγουλες που δεν εχω αγορι?

το συμπαν συνωμοτεί λοιπον για ενα μικρο τσουτσούνι???? :P

εμενα παλι το προαισθημα μου μου λεει οτι ειναι κοριτσι-

ΣΑΜΑΝΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑ αν πεσω εξω θα καταριψω εκεινη τη μελετη!!! :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ εχω ΤΕΒΕ (ΟΑΕΕ) αλλα πληρώνω κανονικότατα υπέρηχους 50αρια...

αυχενική θα με στείλει στο κέντρο εμβρύου και μητέρας (καπως ετσι λέγεται) και θέλουν 170 ευρουλάκια... εξετάσεις ευτυχώς πληρώνω μονο μια συμμετοχή και τα φάρμακα δεν μας νοιάζει... εχει φαρμακείο ο κουνιάδος μου...ζάχαρη...!!!

:shock: Κορίτσια εμένα οποια φίλη μου είχε εμετούς εκανε αγοραρο! η μία συγκεκριμένα μέχρι και νοσοκομείο μπήκε γιατί ειχε αφυδατωθεί !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?βρε πως αλλαξε ετσι το mammyland...τελοσπαντων τελικα ειναι γεγονος περιμενω κοριτσακι !!.....και το απιστευτο δεν εχω παρει ακομα ουτε γραμμαριο,τελειο αν σκεφτει κανεις οτι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παρει ηδη 7 κιλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με λιγα λογια το συμπερασμα είναι:

1ον --> οι γιατροί τα αρπάζουν άμα γουστάρουν

2ον--> όλες οι προβέψεις για φυλο ειναι μούφα.

ο χαμόοοοοοος!!!

πάω να φαω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

170 για αυχενική και PAPP A , sorry εγώ ξεχάστηκα! σπιρτούλι εμείς εχουμε "μονή" εγκυμοσύνη χιχιχιχι!

γειά σου mamys love! στην 1η εγκυμοσύνη εκανες αγοράκι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε spirtouli εχουμε και ιδια ΠΗΤ ! Εγώ θα είμαι στο Αλεξάνδρα, εσύ ;;;

και με την nutella ειμαστε μαζί! αλήθεια ... πού ειναι τα κορίτσια αυτά;; η ράνια η σεξουάλα !!;;;;;

ρανιααααααααααα που εισαι !!!!!!!;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν ξέρω!!! πολλά χρήματα και θέλω και να ανανεώσω και την γκαρνταρόμπα μου :D:D

θέλεις παιδί??? πλήρωνέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Λοιπόν εγώ που λέτε πιστεύω ότι μπορεί να ισχύουν σε γενικές γραμμές αυτά τα στατιστικά για το αν είναι αγόρι ή κορίτσι αλλά ως στατιστικά δεν ισχύουν για όλες...όπως είναι και ο νόμος του Μέντελ...Για τον κάθε οργανισμό εφαρμόζεται διαφορετικά.

Εμένα πάντως η διαίσθησή μου μου λέει ότι θα κάνω κοριτσάκι...Μάλλον όχι η διαίσθηση αλλά διάφορα που μου έχουν τύχει κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου....Από την άλλη βέβαια έχουμε όλο αγόρια στην οικογένεια και εγώ και ο άντρας μου...Όλο αγόρια όμως...Είμαι η μοναδική κοπέλα...θα δείξει!!!

Πάντως διάβασα σε ερώτηση από τεστ σε ξένο site για το φύλο: ποια διαίσθηση έχει η μαμά σου για το τι παιδί θα κάνεις!!!! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

;) ναι το πρωτο μου παιδακι ειναι αγορι ,εσυ ενα εχεις?πως θα ξαναβαλω το ticker της εγκυμοσυνης γιατι εχω μπερδευτει ξερει καμμια?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρεσει ποου εγραφα,εγραφα και τελικα δεν δημοσιευτηκε.α να χαθω η ασχετη!τελοσπαντων,με λιγα λογια την επομενη τριτη παω για αυχενικη και σημερα θα παω μονο να δει τις εξετασεις μου.αυτα γιατι τσαντιστηκα που εχασα το μηνυμα μου.αντε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamys love για πες μας! εσύ στο γιό σου, ειχες αναγούλες και τέτοια ή χαλαρή εγκυμοσύνη ;; κανουμε γκάλοπ εδώ..!! εγώ ενα εχω εδώ στην κοιλιά μου ;) το υπέθεσα οτι θα εκανες αγόρι γιατί και οι φίλες μου που εκαναν αγόρια επαιρναν λίγα κιλά (λόγω εμετών και τέτοια) ! μέσα επεσα δηλαδή ;

ελα βρε ράνια που πας!;;;; κατσε !!!! μπες και στο facebook !!! kiss kiss !

mamys love ριξε μια ματια στις προηγούμενες σελίδες, χθες το συζητάγαμε ! θα βρεις οδηγίες! καλή επιτυχία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο θεματα αναγουλας ειχα και εχω ακριβως τα ιδια ενα με δυο εμετους την ημερα και ενα στομαχι χαλια παρολα που ειχα τα ιδια ομως το φυλλο των μωρων ειναι διαφορετικο,ολα σχετικα ειναι.η μονη διαφορα ειναι οτι στον γιο μου πηρα 18 κιλα και τα πρωτα 7 μαλιστα ωσ τωρα 14,5 εβδομαδων ενω τωρα με την κορη ακομη δεν εβαλα ουτε γραμμαριο.το ενστικτο μου ομως βγηκε αλανθαστο και της 2 φορες επεσα μεσα εσυ τι πιστευεις οτι εχεις?το ενστικτο της μανας λενε...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω εγραψα απαντηση κ την εχασα.

Mummy's Love συγχαρητήρια για τα ευχαριστα νέα!!! και γω θα σου προτεινα να κανεις μια βολτα στις πιο πισω σελιδες εδω στο ποστ - τα κοριτσια δινουν οδηγιες για τα τικερακια.

φιλια

ΡΑΝΙΑ γειαααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΥΣΤΑ!!!

Κουτουλάω μπροστά απο τον υπολογιστή. Επίσης έχει αυξηθεί η μυωπια μου λόγω της εγκυμοσύνης και δεν βλέπω καλά...λένε ότι θα επανέλθει στα φυσιολογικά επίπεδα μετά ....αχ πρέπει να αλλάξω φακους!!!

mamys love είσαι στην 14η εβδομάδα και έχεις ακόμη αναγούλες??? Ωχ δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ω!ναι εχω ακομα αναγουλες που σε αυτη την εβδομαδα νομιζω οτι αρχιζουν να στρωνουν ,στον γιο μου ειχα μεχρι και που μπηκα στον 5.....αστα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamys love καλά τα λες... και γω ετσι νομίζω ... οτι το προαίσθημα της μάνας (αλλα αντικειμενικά οχι με βάση τι θέλει, αλλα τι αισθανεται) πέφτει μέσα οτι και να λένε τα συμπτώματα... εγώ θέλω και αγοράκι και κοριτσάκι, αλλα αισθάνομαι οτι ειναι κορίτσι... :oops:

τσουπρίτσες παω για ξαπλα και παραδίδω και το pc στον καλό μου... τα λέμε αργότερα ! σας φιλώ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μummy's love εκει που πηγες και εβαλες το τικερακι σου- ξαναπηγαινε και 'ξετίκαρε' τα 3 κουτακια που θα δεις απο κατω, γιατι αλλιως δεν θα στο εμφανιζει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια βαλτε κι εμενα στη λιστα με ξεχασατε ;) 25 μαρτιου γενναω αχ μακαρι να πανε ολα καλα σημερα εχω ραντεβου για υπερυχο κι εχω πολυ πολυ αγωνια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Β ασουλα θρομβοφιλια δεν εχω αλλα βαζω ενεσεις ηπαρινης γιατι εχω μια ομοζυγη μεταλλαξη κ για καθε ενδεχομενο τις βαζω.πρεπει να κανεις εξετασεις για ινωδογωνα ντι νταιμερς κ αλλα τα οποια τα εχω κανει για να δω αν ειμαι θετικη θα σε παρακολουθει αιματολογος.εχεις εσυ?

Μαρακι εκανα οτι μου ειπες για το τικερ για να δουμε τι καταφερα παντα με βοηθας ευχαριστω πολυ κ για οσες κοπελες μπηκαν στον κοπο.δεν κοιμαμαι καθολου λεγωντας 3-4 ωρες την ημερα δεν εχω υπνο δεν βολευομαι το βραδυ αργει να κοιμηθει η μικρη κοιμηθειτε τωρα που μπορειτε σαν συμβουλη.εχω μεγαλο προβλημα με τα εντερα εχθες στις 3 το πρωι πηγα τουαλετα κ βγηκα στις 4 παρακαλω.αν σας πω τι τραβηξα θα κλαιτε ουτε να γεννουσα αυτα τραβαω κ δεν το μαρτυραω.θα πω τον γιατρο να μου κοψει το ενα σιδηρο απο τις 2 φορες που πινω.σημερα εφαγα μια πατατα βραστη ντοματα αγγουρι γιατι αυριο θα κοινωνησω ειναι του ΣΤΑΥΡΟΥ να μου πανε ολα καλα με την αυχενικη κ μεχρι να γεννησω πρωτα ο θεος.σημερα ποναω κουραστηκα κ στον αγιασμο ορθια.τεταρτη πρωι νηστικη μου ειπε δεν ξερω γιατι κ θα μας βγαλει ο μπαμπας μου επειδη γορταζει εξω δεν πιστευω να μην μπορω να φαω θα παρω να ρωτησω. :lol::lol:

δεν σας κρυβω οτι εχω μεγαλη αγωνια για το αν ειναι ολα καλα φοβερη αγωνια φοβαμαι μην ακουσω κατι κακο κ ειπα τον ανδρα μου να ερθει μαζι μου.απο την αλλη λεω γιατι να μην ειναι καλα?ας με βοηθησει ο θεουλης κ η παναγιτσα!φιλακια σε ολες κ καλα αποτελεσματα να εχουμε :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωργία έτσι να σκέφτεσαι γιατί να μην είναι όλα καλα? Οι γιατροί τι σου λένε? Αφού σε παρακολουθούν και παίρνεις τα φάρμακά σου όλα καλά θα πάνε!

Εγώ μόλις μπήκα σπίτι και χτύπησα 2 (μικρά) κομμάτια παστίτσιο που ειχα φτιάξει χθες! Λέτε να αρχίζουν οι πείνες? Το καλό είναι ότι μπορώ επιτέλους να φάω φαγητό!! :D:D

Λέτε να αρχίσω να παίρνω κιλά τώρα??

Και η νύστα συνεχίζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...