Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επιτέλους!!!! Ελα λίγο να ανασυγκροτηθούμε... Μπραβο tesh και εγω την Τεταρτη πηρα καλη αυχενική και η αιμορραγια που ειχα ηταν τυχαια. Δεν ηταν αποκολληση. Ολα πηγαν καλα. Τωρα περιμενουμε τη Λολλι να γυρισει απο την αυχενικη και τη Κουκιδα μας απο τα αποτελεσματα.

Εμεις ειπαμε οτι φυλο δεν θα δουμε, οποτε και ο γιατρός δεν μας είπε τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΦΟΥΣΚΟ-ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ

1.mamys love ΠΗΤ 23/02/2011, κοριτσάκι

2.sofouki ΠΗΤ 09/03/2011

3.nena1988 ΠΗΤ 16/03/2011 , αγοράκι

4.Koukida ΠΗΤ 17/03/2011

5.Ηλιαχτίδα28 ΠΗΤ 17/03/2011, κοριτσάκι

6.dolfin ΠΗΤ 17/03/2011, αγοράκια

7.demie_14 ΠΗΤ 21/03/2011

8.tesh ΠΗΤ 23/03/2011

9.Lollipop ΠΗΤ 24/03/2011, διδυμάκια

10.Gioulaki ΠΗΤ 25/03/2011

11.spirtouli ΠΗΤ 27/03/2011

12.nutella ΠΗΤ 27/03/2011

13.maria+fotis ΠΗΤ 27/03/2011

14.523Georgia ΠΗΤ 29/03/2011

15.vasia78 ΠΗΤ 31/03/2011

16.ΦΡΑΟΥΛΙΝΟ ΠΗΤ 31/03/2011

17.ρανια28 ΠΗΤ 01/04/2011

18.samantha ΠΗΤ 04/04/2011

19.dreamgirl ΠΗΤ 17/04/2011

20.Συνεφάκι ΠΗΤ 16/04/2011

21.Anemos

22.Belle ΠΗΤ 03/05/2011

Με ολες τις αλλαγές μπορεί να υπάρχουν κενά.

Συμπληρωστε :kiss::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρήκα και αυτό το πολύ ωραίο link για τον υπολογισμό των τριμήνων...

Τελικά όπως θέλει τα υπολογίζει ο καθένας!!

http://www.baby2see.com/trimester_calcu ... _explained

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aνοιξε;;;;

Επιτελους!!!!!!!

Πριν λιγο γυρισα απο την αυχενικη! Ολα τελεια!!!! Το ενα ειχε 1,3 και το αλλο 1!!!! Ο ντοκτορακος ηταν υπερευχαριστημενος (κ εμεις βεβαια)!!!

Μην λυσσαξετε με το φυλο..οπως περιμενα δεν μας ειπε...θα το δουμε σιγουρα,λεει,στον επομενο υπερηχο στις 8 Οκτ. Ουυυφφφφ ξελαφρωσα!!!!

Κουκλες εσεις εσεις που κανατε αυχενικη σας εκανε και απλο κ τρισδιαστατο υπερηχο;;;

Εμεις καναμε κ τους 2....καλα στον 3διαστατο τα ειδα οοοοοολααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσούλια οχι δεν ειδαμε φυλο γτ τα ειχε ψηλα κ κλειστα τα ποδαράκια - ειναι ντροπαλό το μανάρι μου. :lol: μας εδωσε κ dvd...τι ωραια θα το βλεπω καθε μερα το μωρακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε επιτέλους έφτιαξε!!!!!!!!11 Tesh συχγαρητήρια μπράβο κοριτσάκι πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά.

Δέσποινα25 καλωσόρισες στη παρέα μας.

Παριμένο να έρθει η άλλη Παρασκευή να πάω και εγώ για την αυχενική, με έχει φάει η αγωνία. Άραγε όλα πάνε καλά ??? Πως φοβάμαι, πολύ άγχος βρε κορίτσια.

Άλλα νέα χτες γύρισα πτώμα από το γραφείο δεν είχα το κουράγιο να μαγειρέψω τίποτα παραγγείλαμε κινέζικο και κοιμήθηκα από τις 9¨30!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalws thn Vasia!!!

Shmera ekane kai h Lollipop auxenikh kai einai kai gia ta 2 mwra polu kalh!!

A kai phre kai h Koukida ta telika apotelesmata ths aimatologikhs se sunduasmo me thn auxenikh kai einai para polu kala!!!!

esu Vasia se 1 evdomada poso tha eisai?

Emena mou ekleise se 2 evdomades.... (tha eimai 12w&4d)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε μπράβο για τη Λολλη και τη Κουκίδα, τέλεια νέα!!!!

Samantha εγώ τη Παρασκευή που θα πάω για αυχενική θα είμαι ακριβώς 12 εβδομάδων. Έχεις και εσύ αγωνία? Εγώ νομίζω δεν θα περάσουν αυτές οι μέρες με τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε 2 εβδομάδες που θα πάω θα είμαι 12 εβδομάδων και 4ρων ημερών!!!

η μια εβδομάδα αναμονής από την τελευταία επίσκεψή μου στον γιατρό έφυγε...περιμένω άλλες δύο τώρα...δεν έχω υπομονη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις ομορφες κοιλιτσες ;)

Αντε να ολοκληρωθουν οι εργασιες στο φορουμ κ να μαζευτουμε παλι!!!

Σκορπισαμε ρε γμτ σε μια περιοδο με πολλα νεα απο αυχενικες κ πολλες αποριες!!!Υπομονη,υπομονη και υπομονη!Ελπιζω απο βδομαδα να οργανωθουμε :P

Απο οτι διαβασα ειστε ολες καλα κ οι κοιλιτσες ακομα καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια καταρχην με το καλο ευχομαι σε ολες μια ηρεμη κ καλη εγκυμοσυνη!!!!βαλτε με και εμενα στη λιστα γενναω 25 μαρτιου αν ολα πανε καλα αυτη τη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η β αυχενική πως γίνεται με εξωτερικό υπέρηχο. Για δώστε λεπτομέρειες και σε εμάς που είμαστε σε αναμονή. Πόση ώρα διαρκεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Βασούλα, καλωσόρισες στη παρέα μας. Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς σχεδόν πάει το πρώτο τρίμηνο και αυτό ειναι το πιο δυσκολο.!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως σας βρηκα ;) ναι το ξερω τη δευτερα εχω ραντεβου αν ειναι ολα καλα τοτε θα ηρεμησω εχει 2 εβδομαδες που ηταν η τελευταια μας επισκεψη κ εχω αγωνια!!!ειχα μια παλινδρομη στο παρελθον κ μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι εχω θρομφοφιλια και ετσι τωρα κανω καθε μερα ενεσουλες κι ευχομαι να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς κι εγώ το Φλεβάρη είχα παλίνδρομμη αλλα έυχομαι τώρα όλα να πάνε καλά. Γιάυτο είμαστε εδώ να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα την Πέμπτη είχα επίσκεψη στον γυναικολόγο όλα καλά, το μωράκι μεγαλώνει ... τώρα πε έβαλε να κάνω αυχενική διαφάνεια και παπ Α.... από ότι είδα οι περισσότερες το κάνατε αν μπορείτε να μου λύσετε μερικές απορρίες...

1 που το κάνατε? εμένα μου συστησε ένα ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο

2 πόσο διαρκεί;

3 σε πόσο καιρό βγαίνουν τα αποτελέσματα;

4.σας δώσανε και DVD?

5. πόσο στοιχείζει; εμένα μου είπε 150 ευρώ και δεν το καλύπτει κανένα ταμείο

6. για δημόσιο νοσοκομείο πρέπει να κλείσω από τώρα ραντεβού? είναι να το κάνω στα μέσα Οκτώβρη?

σας ζαλισα.... Αχ πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν ξέρω και καποιον που να έχει γεννήσει γαι να μου λύσει απορίες ευτυχώς που υπάρχετε.......Ευχαριστώ ξανά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!!

Bele,xτες εκανα αυχενικη!Ο πρωτος μου γιατρος (στον 1ο υπερηχο) μου ειχε συστησει ιδιωτικο διαγνωστικο,στο οποιο κοστιζε 120Ε.Μετα αλλαξα γιατρο (για δικους μου λογους) κ καναμε την αυχενικη στο ιατρειο του.

Καναμε την αυχενικη με απλο κ τρισδιαστατο υπερηχο..Η διαρκεια ηταν 30-40λεπτα κ κοστισε 40Ε :o:o:o (οσο μου κοστιζει ο συνηθισμενος υπερηχος).Κουφαθηκα με το ποσο κ τον ρωτουσα συνεχεια μηπως κανει λαθος!!!! :!::!::!:

Εγω δεν το πηρα σε dvd...μου τσεκαρε τις "καλυτερες" φωτο και τα αποτελεσματα κ μου τις περασε στο στικακι που μου ειχε δωση στην 1η μου επισκεψη(οπως κ ολους τους υπερηχους) για να τα αντιγραψω στο pc μου!

Η αυχενικη ειναι απλα ενας λεπτομερεστατος υπερηχος που κανουν μετρησεις στο εμβρυο...χρειαζεται καλο μηχανιμα κ ικανο γιατρο στην "αναγνωση"!

Papp-a δεν εκανα γιατι εχω διδυμα και τα αποτελεσματα του δεν ειναι αντικειμενικα στην περιπτωση μου!

Τα αποτελεσματα της αυχενικης στα λεει ο γιατρος την ωρα που εξεταζει το νινακι,ενω για την Papp-A θελει καμια εβδομαδα (νομιζω).

Για ταμεια κ δημ.νοσοκομεια δεν γνωριζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!!

Καλως ηρθες Βασουλα και με το καλό. Μην ανησυχεις το δυσκολο εφυγε, τωρα θα κλεισεις τον 3ο κ θα είσαι πιο ηρεμη.

Belle εγω την εκανα την Τετάρτη στο ιατρειο του γιατρου μου. Κοστισε 60 ευρω οσο ο υπέρηχος αλλά 120 ευρω κόστισε το αιμαι για την Παππ-Α. Κραταει κανα 30λεπτο (λιγο πανω λιγο κάτω) και βλέπειςτο ζουζουνι που εχει μεγαλώσει πλέον. Μου εδωσε τις φωτογραφιες που μου δίνει πάντα τιποτα άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...