Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011 !!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μακαρι! Θελω να το δω και να ειναι καλα γιατι αλλιως θα σκασω απο την αγωνια!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αφροδιτακι κ εγω 12+2ημερων πηγα κ φαινοταν τελεια οποτε μην ανησυχεις ολες εδω την ιδια εβδομαδα πηγαμε κ μια χαρα φαινοταν

ελενα φοβαμε μηπως τελικα ειναι αλλεργια δεν μπορω να το εξηγησω...2 εβδομαδες τωρα με τυρραναει με πιανει πονοκεφαλος απο το ζορι ασε που με ποναει κ οι κοιλια θα παμε γιατρο αυτην την εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Κι εγω στην 12η βδομαδα και 4 ημερων θα παω...ανυπομονώ να δω το φυλο του μωρου!!! Αφρο καλη επιτυχια..σημερα δεν πάς??

Κοριτσια? Εχθες ενοιωθσα εσωτερικη φαγουρα στην κοιλιτσα μου χαμηλά... οχι ακριβως φαγουρα.. .κατι παρομοιιο...τι μπορει να εινια?! :roll:

Αυριο παμε κι εμεις για αυχενικ/η και η ανυπομονησια μας εχει χτυπησει κοκκινο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Η Afro δεν είναι σήμερα?

Εύχομαι όλα τέλεια σε όλες τις αυχενικές της βδομάδας!

Εγώ έχω ραντεβού στο γιατρό σήμερα και ανυπομονώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!!ti kanete?

ekana tin auxeniki simera...ola einai mia xara..5,7 ekatosta to beboni...eixe araksei omws kai parolo pou mou pieze ligo tin koilia den elege na anoiksei ta podia tou gia na doume kai tin einai...opote mallon stis 20 pou tha paw sto dr!ta aima tha vgei se liges meres alla oi metriseis teleies...auta ta neakia!!!

kala apotelesmata kai stis upoloipes!!!!

filakia roufixta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία στις αυχενικές σήμερα,Άφρο μου θα το δείς μην ανησυχείς κ θα είναι υπέροχα!! Ειρηνάκι μου κ σε σένα αύριο να έίναι όλα τέλεια!!! Αndrioula σε πόσες μέρες θα πάς;; [smilie=wav.gif]

[smilie=angel8.gif] Σε όλες να πάνε όλα τέλεια!!! :P Θετική ενέργεια κ τα μωράκια σας θα είναι γερά!! ;) joanaki συγχαρητήρια!!!Μπράβο!!! :D:D Σίγουρα τέλειες θα είναι κ οι απαντήσεις απο το

αίμα!! Κ εσένα ντροπαλούλη το νινάκι σου σαν του Γιώργου!!Βρε μήπως έχετε κοράκλες κ σας κάνουν ναζάκια απο τώρα;;;!!

Αυτό με τη φαγούρα που λές Ειρήνη μου δεν το έχω νιώσει!Εγώ το Σάββατο μόλις ξάπλωσα ένιωσα κάτι σαν φούσκα να σκάει μέσα στη μήτρα μου 2 φορές.Ο γυναικολόγος μου τη Πέμπτη που τον ρώτησα για το "γουγρουρητό" μέσα στη μήτρα μου είπε οτι μάλλον είναι το μωρό μου που δεν κάθεται ήσυχο!

Σούλα μου να πάς στο γιατρό κ να ξεμπερδεύεις με την ίωση,αν είναι κ επιτρέπεται να σου δώσει κάτι να συνέλθεις!Υπομονή δυστυχώς λίγο ακόμα.. Αυτά έχει ο χειμώνας..πάλι καλά που θα γεννήσουμε με το καλό σχεδόν καλοκαιράκι κ θα γλιτώσουν κ τα μωράκια μας τις αρρώστιες! :D Μπαμπάκα τι κάνεις;;; Πνίγεσαι πάλι στη δουλειά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεεεεεεεεεε;;;Ξέχασα!Μήπως γιορτάζει καμία σας που δεν ξέρουμε το κανονικό της ονοματάκι;;ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!!!! κ όποιον άλλο έχετε να τον χαίρεστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελατε κοριτσια μαζικη θεραπεια κατα της ανυπομονησιας...

εγω σημερα παλι μαλωσα με το αφεντικο μου..γιατρι ρε γαμωτο να χρειαζομαι τα χρηματα και να πρεπει να τον ανεχομαι?? Δεν μπορω αλλο μιλαμε με εχει ζαλισει.. μου κανει πολεμο νευρων!!!

Ειχα ζητησει ρεπο Τριτη για να παω γαια την αυχενικη και εξρετε τι μου ειπε? Να ερθω 9-10 και να φυγω μετα!!! Μας δουλευει φανταζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irini mou egw simera eri3a ena klama apo ton 4ixologiko polemo pou mou ekane..Apo tis 8-11 to prwi prospa8ousa na tou xtipisw sto computer kati akatalavistikes prosfores pou mou zitise, tis diavazes k den evgene noima espasa wspou na tis kanw paragmatikes prosfores..Meta me sikwse 3-4 fores na kanw kafe se ekeinon k se opoio asxeto kalouse gia kafe sto grafeio..K na 8elei na tou xtipaw ari8mo tilefwnwn enw to tilefwno na vriskete dipla tou, oute paralitos na itan..Milame mou espase ta nevra..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κανουν επιτηδες για να φυγουμε απο τη δουλεια χωρις απζητμιωση και δικαιωματα..ειμαι πλεον σιγουρη...αλλα δε θα του κανω το χατηρι!!! Παει και τελειωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etsi skeftika k egw..emena mporei na ta kataferei..simera me eftase sta oria mou...vgika ektos elegxou..

Skeftika na tou pw na doulevw mexri tis 1, na parw xarti apo to giatro na to parw stis koinwnikes (ika) na pernw k to epidoma as8eneias k na pernw k mis8o gia tis liges wres pou 8a doulevw etsi 8a pernw k perissotera xrimata k 8a doulevw k pio liges wres K DEN TON EXW STO KEFALI MOU :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως τωρα που το καλοσκεφτομαι δεν κάνει να μπεις σε αυτη τη διαδικασια γιατι θα μειωθεις αυτοματα σε 5ωρη? Δε ξερω αναρωτιεμαι!!! Θελω να παω και εγω στο ΙΚΑ να ρωτησω τιμπροω να κανω...κιε μενα με εβγαλε απο τα ρουχα μου σημερα... δυσκολο να εχεις εναν γερο αφεντικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joanaki μπράβο! Δεύτερο ντροπαλούλι μωρό στην παρέα! :D

Andria και Touristria τι να πω, προσπαθείστε να μη δίνετε μεγάλη σημασία και υπομονή!!!

Και πάλι καλή επιτυχία σε όλες τις αυχενικές που έρχονται! Εμένα ακόμα δε μ' έχει πιάσει η ανυπομονησία για την αυχενική (έχω δέκα μέρες ακόμα), έχω μόνο αγωνία για το βράδυ να δω πως όλα είναι καλά με το μωρούλι μου, έχω σκοπό να κάνω και ανακοινώσεις μετά...!! Φιλιά πολλά σε όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα την αυχενικη ολα τελεια!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

5,8 εκατοστα και ανευ απροοπτου αγοριιιιιιι :P:P:P:P:P:P:P:P

Το αιματωμα δεν υπαρχει πια και ολα ειναι τελεια κοριτσια και αγορι! σας φιλω γλυκα εγω και το νινακι.

Καλη επιτυχια σε οσες ειναι αυριο :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou eimai poli agxwmeni k stenaxwremeni..To afentiko mou, mou eipe pws i etaireia den pigenei kala k na parw avrio stis koinwnikes (ika) na ma8w peri pleonazwn, den prolava na tou proteinw auto pou skeftika (to exw anaferei 3 minimata pio panw)..An me vgalei ate na parw kammia 400 euro k meta, parakatw pws 8a ta vgaloun pera oikonomika pou oute to epidoma as8eneias den 8a dikaioume na parw? 8ee mou 8a pesei peina!! :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro μου πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!!!Μπράβο!!!Είδες που τζάμπα ανησυχούσες;;;Χαλάλι όμως που είναι γερό το νινάκι σου!!! Δηλαδή κ άλλος άντρακλας στη παρέα;;;; :-j \:D/ [smilie=male.gif][smilie=male.gif] Να βάλω στη λιστούλα οτι περιμένεις αγόραρο;;; Γιούπι!!! [smilie=angel8.gif] Samarcande μου 10 μέρες είναι θα περάσουν κ όλα καλά θα πάνε!

Αndria μου 3 μερούλες ακόμα κ θα δείς κ εσύ το μωράκι σου!Μη σκάς για τη κωλοδουλειά..κ εσύ Ειρηνάκι..να είστε εσείς καλά κ τα αφεντικά σας να πάνε να γ......!Δε λέω το οικονομικό όλες,όλους μας καίει αλλα υγεία να έχουμε κ θα τα βγάλουμε πέρα..άλλοι δεν έχουν στον ήλιο μοίρα κ επιβιώνουν!Μή καίγεστε πολύ με τη δουλεία κ εγώ σε γραφείο γραμματέας είμαι(τώρα με άδεια) κ τα ίδια τραβάω κ ξέρω..υπηρέτες ψάχνουν κ όχι υπαλλήλους! Κορίτσια ο ψυχισμός μας είναι το πιο σημαντικό ειδικά σε αυτή τη φάση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!ΜΕ ΧΑΣΑΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΞΕΧΝΑΤΕ!!!ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΑ ΛΙΓΟ!!!!!ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΕΙΝΑΙ 15 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ 200ΓΡΑΜ.ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 18η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ....ΑΚΟΜΑ 100% ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ,ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ........ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΣΑΛΙΜΑΚΙΑ!!!ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ Κ ΓΕΝΙΚΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ....ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΗΤ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ??ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΥΤΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro μπράβο! :D:D:D Με το καλό και ο δικός σου αγόραρος!

Jule ντροπαλούλι και το δικό σου μωρούλι φαίνεται! ;);) Το φύλο συχνά φαίνεται στην αυχενική διαφάνεια, αναλόγως και τη στάση του μωρού! Ε γίνονται και κάποια λαθάκια που και που... :oops:

Andria υπομονή και ψυχραιμία, θα βρείτε λύσεις!

Αχ είδα κι εγώ το μικρούλι μου απόψε! Ψήλωσε και κούναγε ποδαράκια σα τρελό! :D:P:D Έχω να φάω κλωτσιά αργότερα...!!! :lol::lol::lol: Υπέροχο ήταν! Άντε και σε δέκα μέρες η αυχενική, μακάρι να δούμε και φύλο!

Σας φιλώ κι εύχομαι όνειρα γλυκά! Αν και μάλλον καλημέρα πρέπει να πω! :D:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanaki k afro πολλα συνχαρητηρια!!!!!!!!τελεια νεα!!!!χαιρομε πολυ που ειναι ολα καλα!!

βλεπω τα αγορακια πολυ φορα πηρανε κ θα μας φανε λαχανο!!!τρεια αγορια δυο κοριτσια ως τωρα!!!!μεχρι τελους του μηνα πιστευω θα εχουν τελειωσει ολες οι αυχενικες με το καλο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!ΜΕ ΧΑΣΑΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΞΕΧΝΑΤΕ!!!ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΑ ΛΙΓΟ!!!!!ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΕΙΝΑΙ 15 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ 200ΓΡΑΜ.ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 18η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ....ΑΚΟΜΑ 100% ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ,ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ........ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΣΑΛΙΜΑΚΙΑ!!!ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ Κ ΓΕΝΙΚΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ....ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΗΤ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ??ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΥΤΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ??

παραπονιαρα μουυυυυ!!!!15 εκατοστα ε???το νοιωθεις?????η κοιλιτσα σου μεγαλωσε???εφτασες σχεδον στα μισα αλλο τοσο κ θα το παρεις αγκαλιτσα.... :D:D:D

οσο για το φυλο εμενα ηταν απολυτα σιγουρος ο γιατρος το εγραψε κ πανω στην αυχενικη,φυσιολογικα γεννητικα οργανα θυλεως συγκεκριμενα,αλλα εμενα ειναι κ μεγαλο το μωρο μου στις 12 εβδ.ηταν 6,21 ειμαστε αρκετα ψηλο ζευγαρι :oops::oops::oops: β επιπεδου εγω θα κανω στις 20 δεκεμβριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κ καλή επιτυχία στην Ειρηνούλα μας!!!Περιμένουμε νέα μετά!!

Jule μου δεν σε ξεχνάμε βρε κοριτσάρα μου!!Θα επανορθώσουμε για να μη σε στεναχωρούμε γλυκειά μανούλα!! Το μωρούλι σου μεγάλωσε πολύ!!!Ολόκληρο παιδί είναι τώρα κ όπως φαίνεται κ το τρίτο ντροπαλό μωράκι μας!!Που θα πάει την επόμενη φορά θα το μάθετε σίγουρα! Άντε να πάρεις κ την αδειούλα σου να ξεκουραστείς!Απο ψώνια έχεις πάρει τίποτα;

Μιας κ ρώτησες για το φύλλο,εμένα στην αυχενική 12 εβδ. κ 4 ημερών, 6,94 εκατοστά φαινόταν-κρεμόταν καθαρά ανάμεσα στα ποδαράκια του το "εργαλειάκι"..κ 2 μέρες μετα που το ξαναείδαμε πάλι φαινόταν!Μας "φωτογράφιζε" κανονικά κ ο γιατρός μας είπε οτι είναι αγόραρος σίγουρα!Να σου πώ την αλήθεια κ εγώ απο την αρχή αγόρι πίστευα οτι έχω κ έπεσα μέσα!Εσύ τί αισθάνεσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πολυ καλημερα σας! Εξακολουθω να ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι ειναι η πρωτη φορα που παω στο γιατρο και εχει φυγει το αιματωμα και οι επιφυλαξεις του. Μου ειπε επιτελους να βγαινω και να περπαταω οσο θελω αρκει να μη σηκωνω βαρη! Και γενικα χαιρομαι πααααααρα πολυ! Ναι ελενακος βαλε οτι ειναι αντρακλας γιατι μου ειπε ο γιατρος 90% αγορι αλλα μετα μου επαιρνε η νοσηλευτρια που εχει μεσα το αιμα και της λεω: Δηλαδη δεν παιζει να κανω κορουλα? Και μου λεει, εγω το ειδα το πουλακι! Εν τω μεταξυ μετα απο πολυ κουνημα καναμε την αυχενικη ηταν βολεμενο οκλαδον και δεν καθοτανε με τιποτα... Κανω σα χαζη και σας πρηζω αλλα πολυ εχω χαρει.. Εγω στην αρχη ελεγα κοριτσι αλλα μετα μ επιασε η μαμα μου και μου ειπε ξεχνα το αγορι ειναι και πειστηκα.. Ειμαι χαρουμενη ο, τι και να ειναι. Βαλτο στη λιστα γιατι σε ενα μηνα θα ξαναπαω στο γιατρο και αν εχουμε αλλαγη τι να πω (αλλα πολυ σιγουρα τα εισα τα πραγματα)

Κοριτσια οσο για τα προβληματα στη δουλεια υπομονη αλλα μη μου συγχυζεστε μην τους κανετε τη χαρη ειναι γουρουνια!!!!!!!!

Jule μια ειδικη καλημερα σε σενα και στο νινακι σου! Καλα κανει και ντρεπεται δε φτανει που το ενοχλουμε! Την επομενη φορα θα δεις φυλο! Εμενα με παιδεψε πολυ για να κανει την αυχενικη ετσι εχουν τουπε τα μωρα μας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...