Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011 !!!!!!!!


Recommended Posts

touristria παρε το γιατρο σου να σου πει..Εμενα με επιασε οτιτιδα κ ειμαι χαλια με ποναει το αυτι μου κ τρεχει πυον...κ εδω στο χωριο που μενουμε δεν εχει ΟΡΛ γιατι ο γυναικολογος μου που τον πηρα μου ειπε να παω σε ΟΡΛ να μου το καθαρισει...αστα βραστα... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

afro μου πηρα ολα τα τηλ τον γειτωνικων χωριων κ ουτε καν ιδιωτης ΟΡΛ δεν υπαρχει φαντασου...αναρωτιεμαι ολος ο κοσμος θεσσαλονικη τρεχει!!!!Αναγκαστικα θα παω θεσσαλονικη αλλα με αντρα στρατιωτικο ειναι ποτε θα μπορει!!Ασε που δεν θελω να παρω αντιβιωση λογο του μπεμπε που εχω μεσα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου μονο υπομονη μπορω να πω... Τωρα για το ελληνικο συστημα υγειας... τα λογια ειναι περιττα, ολοι ξερουμε. Πρωτον μπορει να μη χρειαστει να παρεις αντιβιωση δευτερον υπαρχουν αντιβιωσεις οπως πχ η αμοξιλινη που δεν ειναι εμβρυοτοξικες. Το θεμα ειναι να γινεις καλα , το μπεμπακι πιο πολυ κινδυνευει αν εχεις καποιο ιο και δε θεραπευτει... Τωρα τι να πω αν εξηγησει ο αντρας σου την κατασταση δε γινεται να του δωσουν αδεια να σε παει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπο κοριτσακι τι περνας κι εσυ... αυτα ειναι τα χάλια μας τη σημερον ημέρα..να εισαι στην επαρχεια/ νησι και να μην εχεις γιατρό..αν μη τι αλλο ειναι ντροπή :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MRSBOOM απο ποιο νησι εισαι???

μηπως επεσε επιδημια με βηχα βρε κοριτσια γιατι κ εγω εχω εδω κ μιαμιση εβδομαδα εχω σορρυ κιολας φλεγματα χουρ χουρ ακουγετε οταν ξυπναω το πρωι,αλλα δεν νοιωθω αρρωστη...τι να πω....προσπαθω να αποφυγω τα φαρμακα,αλλα αν συνεχισει θα παρω τηλ τον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τα δωδεκανησα ειμαι happy μου δε λεω νησι γιατι καμια φορα δε ξερεις ποιος μας διαβαζει.....τωρα μενω 70 χιλιομετρα εξω απο τη θεσσαλονικη.

Ασε touristria μου χαλια μαυρα αμα δεν εισαι στην πολη!!!!!

Η αμοξιλινη afro μου ειναι ουσια χαπιων ή η ονομασια του φαρμακου οπως λεμε amoxil ;;;;;;

Το ιδιο προβλημα ειχε κ η μαμα μου στην εγκυμοσυνη μου κ δεν πηρε χαπια μεχρι που με γεννησε γιατι κοριτσια οτι κ να πουμε τα χαπια παντα απαγορευονται στην εγκυμοσυνη οποτε λεω να την παλεψω κ εγω γιατι τα φαρμακα τα απεχθανομαι οσο ο δ.... το λιβανι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ανήκω ξεκάθαρα στο κλαμπ των γριπιασμένων, ξύπνησα χάλια σήμερα, συνάχι, πονοκέφαλος, πονάκια στα κόκκαλα, κούραση... Ελπίζω να το προλάβω πριν εξελιχθεί πολύ! Τσαγάκια, τραχανά, πορτοκαλάδες κι ετοιμάζω κοτόσουπα για το βράδυ! Που θα μου πάει, θα το νικήσω το άτιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα σταματησε ο βηχας δοξα ο θεο αλλα κοριτσια νοπιωθω κομενη!! οχι δε θα κανω τη χαρη στην γριπη να της ανοιξω την πορτα!!

Ουστ! Εξω!!! Πορτοκαλάδα , κουβερτουλα , σουπιτσες και τελειωσε! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοριτσάρες κ αγόρι!!Σας ευχαριστώ όλες μία μία για τις ευχές σας!!!Τα καλύτερα σε όλες!!!Βλέπω εχουμε αρρωστούλες μανούλες,ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ κουκλίτσες μου!Όσο μπορείτε αποφύγετε τα φάρμακα κ πιείτε καμια πορτοκαλάδα κ κανα τσαγάκι κ περδίκια θα γίνετε! Η επόμενη εβδομάδα θα σας φέρει πολλά υπέροχα νέα!!!!Οι αυχενικές σας θα είναι σίγουρα τέλειες κ άντε να δώσουμε λίγο χρώμα στη λιστούλα μας!!Πάντως πιστεύω πως ο καιρός περνάει πιό γρήγορα απο ότι περίμενα κ μ'αρέσει!!Μη ξεχνιόμαστε,πρώτα ο Θεός όταν με το καλό γεννήσουμε τα υγιέστατα αγγέλάκια μας,θα ανοίξουμε νέο θεματάκι με τις Μανούλες που γεννήσαμε Απρίλιο-Μάϊο 2011!Ανυπομονώ!!! Γιώργο μου τα μωράκι μας λένε οτι αρχίζουμε να τα νιώθουμε απο την 18η μέχρι τη 21η εβδομάδα..Λίγο δύσκολο νωρίτερα,κ ειδικά όταν έιναι πρ'ωτο παιδάκι καθυστρερούμε να το νιώσουμε.. :? Εγώ βρε παιδιά είναι κάτι μέρες που αισθάνομαι τα βράδυα που ξαπλώνω κάτι σαν γουργουρητό αλλα μέσα στη μήτρσα,τι να είναι άραγε;

Με πήραν κ απο το Λαϊκό νοσοκομείο που έκανα τη κυστική ίνωση κ μου είπε η γιατρός οτι υπάρχει κάποια ένδειξη που δείχνει οτι μπορεί να έιμαι φορέας αλλα δεν είναι σίγουρο μέχρι να γίνει η ταυτοποίηση κ έτσι μου ζήτησε για σιγουριά να κάνει την εξέταση άυριο κ ο άντρας μου για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να είμαστε φορείς κ οι δύο που είναι λιγάκι σπάνια περίπτωση.Θέλω να είμαι θετική κ δεν σκάω κιόλας!

Κάτι άσχετο να σας ρωτήσω..πότε εμφανίστηκαν άσπρες τρίχες στα μαλλάκια σας;;;Μόλις ανακάλυψα 3 κάτασπρες κ τρελάθηκα!!Αν είναι δυνατόν απο τα 23 να ασπρίσω!Έλεος!Οι γονείς μου είναι 43 ετών κ δεν έχουν ούτε ίχνος άσπρης τρίχας άρα απο κληρονομικό δεν έιναι.. Πείτε μου πότε κ άν βγάλατε άσπρες;;Αχ! Αυτό το άγχος!

Ποπο!Πολύ πολυλογού έχω γίνει τελευτάια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ βρε ελενη εισαι κ πολυ αδυνατη λες να ειναι ο γιοκας σου το γουργουρητο???πολλες κοπελες ετσι το νοιωσαν την πρωτη φορα απο οτι ειπες ειναι κ υπερκινητικος...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στο καινουργιο θεματακι που θα ανοιξουμε του χρονου να βαλουμε κ φοτο με τα μπεμπινια μας!!!

ανυπομωνο πραγματικα...εβλεπα και βιντεακια σημερα με τοκετους κ μωρακια κ τρελενομουν αντε να ερθει το πασχα γρηγορα θεουλη μου!!!!!συνεχεια αυτο σκεφτομε...πρωτα σκεφτομουν αντε ποτε θα μεινω εγκυος τωρα αντε ποτε θα γεννησω να το παρω αγκαλια να το μυρισω παντα τελικα κατι σκεφτομαστε...

αυτη η κυστικη ινωση τι ειναι βρε παιδακι μου?νομιζω ξαναρωτησα..

οντως πολλες αυχενικες την ερχομενη εβδομαδα ερχεται τσουναμι χαζομαμαδων!!!!!!

γιωργο εσυ αγορι μου την παρασκευη τι θα κανεις?αμα σε αφησει το μπεμπινι σου να δεις τι ειναι παει σε χασαμε παιδακι μου θα αποτρελαθεις!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ειναι ομορφο ομως να ξερεις που απευθηνεσαι να λες το αγορι μου η το κοριτσι μου κανεις ονειρα κ εχουν πλεον μορφη...πες βρε ελενακι που εισε φρεσκια ξετρελαμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΧΑΛΙΑ.....ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ.........ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ.ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΤΑΡΡΟΗ ΚΑΙ ΦΤΕΡΝΙΖΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ....ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΣΠΡΕΥ FYSIOMER ΛΕΓΟΤΑΝ ΜΕ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΝΕΡΟ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΟΡΟ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΜΥΤΟΥΛΕΣ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ.....ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΚΙΝΔΙΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΚΥΕΣ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ Κ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ,ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΔΙΚΙ....ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα .. τι μουκανετε? Εγω ειμαικαλα απο υγεια αν και εχθες ειχα λιγα δεκατα και λιγη διάρροι αλλα πέρασε..σημερα εχω τα down μου..καθολου ορεξη για τιποτα... μου φταινει και τα παντα..να δω πως θα περασουνε 8 ώρες!! Ουφ!

Ελενακος το γουργουρητό που λες το εχω διαβασει και αλλου οτι ειναι το μωρό ... λες να το ενοιωσες απο τοσο νωρίς? Αχ αντε να φτανει ο καιρος και για μας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο γιουλι!!!τυχερουλα αυριο θα το δεις εγω σε μιαμιση εβδομαδα κλαψ..

τι γινετε με την δουλεια πως πας???

καλημεεεερα!!!καλα ειμαι,ελπιζω κ εσυ!!μετραω τις μερες για να παρω την αδεια κυησεως...ολα καλα!!μολις επιστρεψω απο το γιατρο θα μπω να σας πω τα νεα!!!φιλιαααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο εμενα σε ολους!!!!

Βρε κοριτσια εγω που ειμαι στην 19η εβδομαδα ακομα να το ακουσω το νινακι μου...τοσο ηρεμο να ειναι!!!!Αχ αντε να γινουμε ολες καλα γιατι ερχονται κ οι γιορτες που επιτελους περιμενα μιας κ φετος θα ειμαστε σαν ενα τεραστιο δωρο εκπληξη με το μεγαλυτερο θαυμα του κοσμου μεσα του.. :P:P:P:P:P:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σέρνομαι μ'ένα πακέτο χαρτομάντηλα αγκαλιά... χάλια! Και απίστευτος πονοκέφαλος! Ευτυχώς ο γιατρός επιτρέπει κανένα ντεπονάκι... Το Physiomer που λες Jule εγώ το χρησιμοποιώ χρόνια σε τέτοιες περιπτώσεις, κάνει όντως πολύ καλό. Άντε να μας πεις τα νέα σου μετά το γιατρό. Εγώ περιμένω τη Δευτέρα...

Επιστρέφω στη κουβέρτα μου, φιλιά σε όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!Πραγματικά υπέροχη μέρα σήμερα!Κρίμα όσες είστε αρρωστούλες κοριτσάκια μου κ είστε στο κρεβάτι!Επιδημία έπεσε;Μήπως ο ιός μεταδίδεται κ μέσα απο το φορουμ :?: γι'Αυτό αρρωστήσατε οι περισσότερες;! Κάντε χλιαρό μπανάκι κ προσέξτε μην ανεβάστε πυρετό!Το DEPON επιτρέπεται οπότε καλού κακού πάρτε ένα.

Μόλις γύρισα σπίτι,πήγαμε με τον αντρούλη μου για την κυστική πάλι κ ελπίζω να βγεί αρνητική η δικιά του.Σε 10-15 μέρες θα ξέρουμε. jule μου καλή επιτυχία το απόγευμα!!Μια χαρά θα είναι το μπεμπάκι σου!!Στις 8 θα δώ κ εγώ πάλι τον αγόραρό μου!Αχ!! Θα τον ρωτήσω τον γιατρό γι'αυτό το "περίεργο" γουργουρητό στη μήτρα που το ακούει κ όποιος κάθεται δίπλα μου κ άν βάλω το χέρι μου το νιώθω σαν μπουρμπουρήθρες!Κ εκτός αυτού θα σας πώ κάτι αλλα μη γελάσετε..κοιτάω τη κοιλιά μου εκεί χαμηλά που είναι το μωρό κ είναι στιγμές που τη βλέπω πιό φουσκωμένη απο την αριστερή πλευρά κ όταν τη κοιτάω πολύ ώρα φαίνεται οτι σιγά σιγά έρχεται στη θέση της κ εκεί είναι η στιγμή που ακούω κ το γουργουρητό!Μακάρι να είναι ο γιόκας μου!!! :D:D Η αλήθεια είναι ότι μου έλεγε ο παλιός μου γιατρός οτι θα το νιώσω γρήγορα το μωρό όταν μείνω έγκυος γιατί είμαι αδύνατη.:? Λέτε;;κ η μαμά μου μου λέει οτι είναι ο μικρός μου σβούρος!! :lol: Σούλα μου πώς πάει το κρύωμα;είσαι καλύτερα!περαστικούλια!!Υπομονή κ θα πάς να δείς κ εσύ τη κοράκλα σου!! \:D/ [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] Λοιπόν για τη κυστική ίνωση βρήκα αυτά για να σε βοηθήσω να καταλάβεις γιατί ούτε εγώ γνώριζα πολλά πράγματα:

http://www.cfgr.gr Γιωργάκη μου Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! [smilie=wav.gif] Εύχομαι να δείτε κ εσείς αύριο το ζουζουνάκι σας τί είναι!!Κ να μου πείς που βρίσκεις αυτές τις τέλειες εικόνες! Πάντως για να σας κρύβετε απο τώρα σίγουρα είναι τσαχπίνικο το μανάρι σας!!! [smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif] Για να δούμε μετά κ αν ξετρελαθείς!!! [smilie=happy6.gif][smilie=happy6.gif]Το Μαριανάκι πώς είναι;;relax??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακος....αν πας στο google και χτυπησεις π.χ. : BABY BOY ή κατι παρεμφερες σε μωρο αγορι και πας διπλα στις εικόνες θα σου βγαλει άπειρες εικονιτσες εγκυμοσυνης..

Αντιγραφεις τον συνδεσμο και μετα πατάς το κουμπάκι IMG και το φωρτώνεις εδώ!

Με επιασε ενας φοβος σημερα.. διαβασα ενα κολο αρθρο για τις παχυσαρκες μητέρες και τους ποσους κινδύνους διατρέχουν!! Φοβάμαι δε σας το κρύβω μην παθω κάτι!!! Ειμαι τοσο χοντρουλα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia!

perastika stis arrwstoules mas!!!

elenaki einai i to enteraki sou i to mwraki sou!auto niwtheis otan ftaseis peripou 5 minwn!kati san fterougismata apo petaloudes!min nomizete oti tha niwsete kateutheian klwtsies!einai polu mikro to nini!oso pernaei o kairos k megalwnei tote tha aistheneste olo kai kalutera tis kiniseis tou!ki egw to aisthanomai auto pou les alla nomizw einai arketa nwris..opote mallon einai to enteraki sou!rwta vevaia k to giatro sou..!makia

oi upoloipes ti kanete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ΄ευχαριστώ Ειρηνάκι μου!Κ μην αγχώνεσαι βρε χαζούλι, κ μη λές οτι είσαι τόσο χοντρούλα γιατί ΔΕΝ είσαι!Σε είδα κ στις φωτό! Όσο προσέχεις τη διατροφή σου,όχι πολύ αλάτι,ζάχαρη,γλυκά τίποτα δε θα πάθεις!Να προσέξεις να μη πάρεις πολλά κιλά κ μια χαρά θα είσαι κ εσύ κ το μικρούλι σου!Με το γιατρό σου έχεις συζητήσει κάτι για διατροφή ώστε να μην αγχώνεσαι τζάμπα;;Πόσα κιλά έχεις πάρει μέχρι τώρα;

joannaki μου σε χάσαμε αυτές τις μέρες!Πώς είσαι εσύ;; Θα τον ρωτήσω το γιατρό μου αλλα κ το μωράκι μου να μην είναι ακόμα δε με πειράζει..έχουμε καιρό πιστεύω κ εγώ μέχρι να γεννήσουμε θα φάμε πολλά σούτ εκεί μέσα! :lol::lol: Κορίτσια καούρες έχετε;;Υπάρχει κάτι που να βοηθάει να φεύγουν οι καούρες;Με τρελαίνουν κάθε μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα κιλακι πηρα που το χανω και το παιρνω απο οτι βλεπω καθε μερα στη ζυγαρια α...αλλα φοβαμαι μωρε..με επιασε τωρα τι ηθελα και το διαβασα.. ουφ !θα μου περάσει που θα πάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...