Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για όσες πρέπει να βαρύνουμε ελάχιστα και όχι μόνο


IreneValadia

Recommended Posts

Ειρηνακι μπραβο για το κουραγιο σου οταν μαθει το νινι τι περασε η μαμα του στην εγκυμοσυνη για να πανε ολα καλα θα είναι πολυ περηφανο για αυτην :) .Εγω παω στις ελιες αυτες τις μερες καλο μου κανει βεβαια αλλά δεν πολυπρολαβαινω να φαω κιολας.Χτες

1 τσαι σκετο

2 αυγα βραστα

1 μηλο

1 τσιπουρα με μπροκολο

1 μανταρινι

Ομως πρεπει να παρω ζυγαρια μαλλον γιατι βλεπω πολλες κοπελες εχουν αλλοι παλι λενε σημασια δεν έχει τοσο η ποσοτητα οσο τι τρως ποσο λιπος περιεχει τι λετε εσεις??

αντε φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha Αχ τι μου θύμισες τώρα … πόσο καιρό έχω να φάω σε αυτό το εστιατόριο. Χρόνια! Και δε μου άρεσε μόνο το φαγητό αλλά πολύ και οι καφέδες του! Μια χαρά πάντως είναι τα κιλάκια σου. Μην αγχώνεσαι! Αν συνεχίσεις έτσι θα τα καταφέρεις μια χαρά!

Guzelina σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Ελπίζω ο μπόμπιρας να το αναγνωρίσει κάποια στιγμή … χαχα … λέμε τώρα. Πας και στις ελιές; Τσακάλι είσαι. Έχω κάτι χρόνια να μαζέψω ελιές αλλά έχω μαζέψει τόοοοοοοσες πολλές μέχρι τα 20 μου περίπου που φτάνει και περισσεύει! Καλές αντοχές σου εύχομαι! Δες το όσο γίνεται σαν γυμναστική! Είμαι υπέρ της ζυγαριάς γιατί έχεις μια σταθερή βάση αναφοράς. Απλά μη σου γίνει εμμονή και άγχος. Θέλει σύστημα για το πότε θα ζυγίζεσαι ώστε να έχεις μια σαφή και αντικειμενική εικόνα.

Να πω και τα χθεσινά:

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – μανταρίνι + 2 καρύδια

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 1 ποτήρι γάλα + 1 ατομικό κεικάκι (το γνωστό)

- ½ πιάτο σπανακόριζο + φέτα + 1 κ.σ. ελιές

- 1 γιαουρτάκι + 2 καρύδια

- 1 ποτήρι γάλα + ½ κ.γ. μέλι

- Πάνω από 2 λίτρα νερό

- 30 λεπτά περπάτημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εχθές αλήτευα όλη την ημέρα οπότε … καταλαβαίνεται τι έχω φάει …

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – μανταρίνι + ½ τοστ με τυρί και ντοματούλα

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 1 μπάρα δημητριακών

- 1 μικρό κομματάκι ομελέτα - πατάτα και 1 φέτα τυρί τοστ

- 1 μικρή χούφτα ξηρούς καρπούς ανάλατους

- 1 γιαουρτάκι + 2 καρύδια

- Πάνω από 2 λίτρα νερό

- 15 λεπτά περπάτημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη εννουσα ζυγαρια για να ζυγιζω τις τροφες :lol::lol: Ζυγαρια κανινικη σκεφτομαι να παρω αυτες που μετρανε και το λιπος αλλάδεν είμαι σιγουρη αν κανει οντως λιπομετρηση η τζαμπα θατην πληρωσω :D Αν έχει καποια κοπελα ας μας πει την γνωμη της.Πάντως εγω πρωτη φορα πάω στις ελιες Ειρηνακι τωρα μαθαινω και καταλαβαινεις..Είναι οντως μια καλη γυμναστικη :roll: .εχτες εφαγα 1 τσαι σκετο,1 ομελεττα,1 μηλο και 1 μανταρινι,1 πιατο ρεβυθαδα με σαλατα,1 κακαο μονο με ταχινι αυτα.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα χα ... οτι να ναι καταλαβα ... έχω ζυγαρια για τροφές ... βολεύει πολύ με τα γλυκάκια!!

Καλημέρα δε σας είπα!!!

Περιμένω τον διαιτολόγο και σε λίγο τις φιλενάδες στο σπίτι.

Πέμπτη 09/12

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – μανταρίνι + ½ τοστ με τυρί και ντοματούλα

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 1 ποτήρι γάλα + 1 ατομικό κεικάκι (το γνωστό)

- ½ πιάτο τσιμούλια βραστά + ψάρι

- 3 μικρά καρότα

- 1 ποτήρι γάλα με ½ κ.γ. μέλι

- Πάνω από 2 λίτρα νερό + 40 λεπτά περπάτημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Τις τελευταίες ημέρες έτρεχα συνέχεια και περπατούσα 4 ώρες την ημέρα και δεν προλάβαινα να γράψω τι έφαγα αλλά είμαι σταθερή στα +4.5 κιλά (έχω φτάσει 58!!) και περιμένω τα έρθουν τα Χριστούγεννα και να περάσουν για να μπω στο ΤΡΙΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ!!!!!!!!!!!!!Ανυπομονώ!!! Μου έκαναν και για πρώτη φορά ερώτηση σε ένα κατάστημα: εε υπάρχει περίπτωση να είστε έγκυος?? χαχαχα !!!!!!!!!!!! Μα καλά πώς τους ήρθε αυτό???????? :D:D:D

Αλήθεια Ειρήνη τώρα λογικά θα παίρνει αρκετό βάρος το μωράκι σου έτσι δεν είναι?

Εγώ πάντως την προηγούμενη εβδομάδα πεινούσα πάρα πολύ αλλά μου πέρασε...Γενικά σε όλη την εβδομάδα έχω περάσει 2-3 εβδομάδες συνολικά (όχι συνεχόμενες) που πεινούσα πάρα πολύ...Κατά τα άλλα έχω φυσιολογική πείνα!

φιλάκια :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4 ώρες την ημέρα περπατούσες;;;;

Γιατί;;;;

Κάνει να κουράζεσαι τόσο;;;

Και εγώ το έπαθα αυτό με την πείνα και τώρα μου πέρασε.

Οντως τωρα παίρνω 200 - 300 περίπου κάθε εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha χαρα στο κουραγιο σου εγω ου δεν είμαι εγκυος τοσο περπατημα δεν αντεχω :D

Ειρηνη μπράβο παντα σταθερή πότε μπαινεις αληθεια στο μηνα σου?Σημερα το μενου είχε

1 τσαι σκετο

δημητριακα με γαλα

1 κακαο

1 τονοσαλατα

1 παξιμαδι μεγαλο με τυρι

1 φρουτο

την τεταρτη έχω διαιτολογο και αγχωνομαι απο τωρα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!

Χαμός σήμερα εεε;

Και χιόνια έχουμε!!!!!!!!!

Απολογισμός εβδομάδας … + 300γρ. και συνεχίζουμε!

Μου έβγαλε για αυτή την εβδομάδα πολύ πατάτα που βοηθά στην κατακράτηση.

Εχθές:

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – μανταρίνι + ½ τοστάκι τυρί – ντομάτα + ¼ κουραμπιέ

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 1 ποτήρι γάλα + το γνωστό ατομικό κεικάκι (χωρίς αλεύρι, ζάχαρη και αυγά)

- ½ πιάτο τσιμούλια βραστά + 2 μικρά μπιφτεκάκια

- 1 πατάτα ψητή με τυρί τριμμένο

- 1 ποτήρι γάλα + ½ κ.γ. μέλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!

Μιλάμε για πολύ κρύο και πολύ χιόνι.

Να γκρινιάξω;;; Θα γκρινιάξω!

Ούτε ρεύμα, ούτε θέρμανση, ούτε νερό (δε μιλάμε για ζεστό, μιλάμε γενικά για νερό)

Θέλετε κι άλλα;;;

Τα πράγματα σε ψυγείο και κατάψυξη θα μου χαλάσουν…

Το αμάξι μου δε μπορώ να το βγάλω από το γκαράζ…

Δε μιλάμε για τα κανάλια της τηλεόρασης που φυσικά έχουν χαλάσει όλα αλλά θα φτιάξουν και μετά από κανένα μήνα.

Αμάν αυτό το χωριό.

Λες και είμαστε στον μεσοπόλεμο!!!!!!!!

Εγώ δε θυμάμαι ούτε στα παιδικά μου χρόνια τέτοιο χάλι!

Εδώ τι πίσω που είναι όλα!

Ουφ γκρίνιαξα και μου πέρασε.

Άντε να μη πέσω με τα μούτρα στους κουραμπιέδες!

Εχθές:

- 1 ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι – μανταρίνι + ¼ πίτα για σουβλάκια με φιλαδελφια και ντοματούλα

- ½ πιάτο σπανακόριζο + φέτα + 1 κ.σ. ελιές

- 1 ποτήρι γάλα + 3 κ.σ. δημητριακά

- 1 πατάτα ψητή (μόνο με λεμόνι) + 2 πιρουνίτσες πασέτα + 1 πιρουνίτσα απάκι (όλα στο τζάκι του φιλικού σπίτι που πήγαμε για να μη ψοφήσουμε από το κρύο). Να μη πω τι δεν έφαγα…

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 1 ποτήρι γάλα + ½ κ.γ. μέλι

- Πάνω από 2 λίτρα νερό + πάνω από 40 λεπτά περπάτημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες βρε Ειρηνακι σε ποιο νομο ζεις :shock: ??Με ολα αυτα λογικο να σπασανε τα νευρα σου εδω εγω τρομαξα :oops: .Εμεις παλι κρυο κρυο κρυο αλλά χιονι τιποτα καθολου!!!Και εγω μενω σε χωριο και μαλιστα ψηλα στο βουνο αλλα τιποτα!!Και ελεγα μπας και δεν παω αυριο στις ελιες :lol::lol: αλλά θα παω ....Τι να κανω λοιπον εχτες

1 τσαι σκετο

1 μπαρα δημητριακων

2 βραστα αυγα

1 μηλο

τι να κανω πτωμα ημουν φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!

Φυσικά και την κοπάνισα από το σπίτι αλλά το κακό συνεχίστηκε σε ακόμα χειρότερους ρυθμούς εχθές και σήμερα!

Ούτε νερό, καθόλου ρεύμα και το αμάξι εγκλωβισμένο στο γκαράζ!

Μπορεί να έκανα και 2χλ να κόβω βόλτες στο σαλόνι μέχρι να έρθουν να με απεγκλωβίσουν…

Είχα κάτι νεύρα εχθές το πρωί… θα μου βγει το μωρό νευρόσπαστο!

Ευτυχώς με τον φόρτο στο γραφείο, ξεχάστηκα λίγο, αλλά ακόμα ρεύμα στο σπίτι δεν έχει πάει.

Να πούμε και τα προχθεσινά:

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι + ¼ πίτα για σουβλάκια με φιλαδέλφια και ντοματούλα

- ½ πιάτο μακαρόνια με τυρί + σαλάτα λάχανο

- 1 ελληνικό καφέ με ½ κ.γ. μ. ζάχαρη + 5 παξιμαδάκια λαδιού

- 1 γιαουρτάκι

- Πάνω από 2 λίτρα νερό και πάνω από 40 λεπτά περπάτημα

Και τα χθεσινά:

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό μανταρίνι – πορτοκάλι + 1 φρυγανιά με λα βας κι ρι και ½ μικρή ντοματούλα

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. μ. ζάχαρη

- 1 ποτήρι γάλα + 1 κ.σ. δημητριακά

- ½ πιάτο μπάμιες + 1 μικρή πατάτα ψητή στο τζάκι με λεμονάκι + κεφαλοτύρι

- 1 μικρή πατάτα ψητή στο τζάκι με λεμονάκι + κεφαλοτύρι

- 1 γιαουρτάκι

- Πάνω από 2 λίτρα νερό και 40 λεπτά περπάτημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Ειρήνη που μένεις? Με το κρύο τι κάνετε? Ανάβετε τζάκι?? Πολύ μεγάλο πρόβλημα είναι αυτό που περιγράφεις....θα μου είχαν ανέβει το αίμα στο κεφάλι και δεν θα είχε κατέβει!!!!!!!!!!!!

Εγώ περπάτησα πάρα πολύ τις προηγούμενες ημέρες και δεν ξέρω αν κάνει αλλά είναι πάρα πολλές δουλειές (εφορίες-πολεοδομίες-τράπεζες και άλλες υπέροχες δημόσιες υπηρεσίες) και είχε έρθει και η μαμά μου για να με συνοδεύσει και να με βοηθήσει...και όποτε κουραζόμουν καθόμουν για έναν καφέ ή για ένα φαγητό για 1 ώρα.... :):)

Guzelina νομίζω ότι έφαγες πολύ λίγα το Σάββατο..Κάνει να τρως τόσο λίγο???

Τα χθεσινά μου:

-3 kellogs bar

-1 τοστ με τυρι και γαλοπούλα

-1 μπουτάκι κοτόπουλο + 4-5 πατάτες (μαγειρεμένο στο φούρνο με μέλι και πορτοκάλι)

-1 πιάτο σούπα

-1 μήλο

-3-4 μανταρίνια

Σας φαίνονται πολλά?? :?:?

Η ζυγαριά είναι μια +4 και μια +5...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μένω σε ένα χωρίο στο κέντρο του νομού Ηρακλείου.

Η κατάσταση είναι όντως ανυπόφορη και ακόμα δεν έχουν ηρεμίσει τα νεύρα μου.

Εγώ τις μπάρες δημητριακών δε μπορώ να τις φάω ... μου φαίνονται πλέον τοσο γλυκές ...

Ξεσυνίθισα βλέπεις.

Εχθές την βγάλαμε που λες στο σπίτι της συνιφάδας μου που έχει τζάκι

Τι να κάνουμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα εμένα οι μπάρες δημητριακών είναι το γλυκό μου σε αυτή την εγκυμοσύνη!

Μου φαίνονται πολύ γλυκά όλα τα άλλα :D:D:D

εσύ τι τρως για γλυκό? Τα κεκάκια που μας έλεγες? Είναι ωραία αυτά? Αξίζει να τα πάρω για πρωινό?

Πάντως με το που έμεινα έγκυος έκοψα τα μαγειρέματα που με τόση χαρά έκανα πριν...Για παράδειγμα προ εγκυμοσύνης έφτιαχνα κάθε εβδομάδα 1 κεικ και brownies και muffins ή καμιά μηλόπιτα και όλα τα φαγητάκια τα κανονικά...Αλλά τότε πήγαινα γυμναστήριο και γενικά ήμουν πιο πολύ στην κίνηση...

οπότε τώρα βλέπω κρέμα γάλακτος και με πιάνει η ώρα μου :lol::lol::lol:

μόνο αυτό με έχει 'σώσει'

Εσύ Ειρήνη μπήκες στον μήνα σου και είσαι μόνο +6 κιλά? Πλάκα μας κάνεις ε????????????????????? :D:D:D

άντε με το καλό λίγο έμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον μήνα μου μπαίνω την άλλη εβδομάδα.

Δεν ξέρω τι γινεται με τα κιλά.

Προχθές ζυγίστηκα 62,1

Σήμερα 62,5

Αντε βγάλε άκρη.

Πάντως ειναι σχεδον 7

Και εγώ έτσι μαγειρευα και έκανα γλυκά αλλα εγώ απλά δοκίμαζα, ποτέ δεν έτρωγα.

Μια ζωή στην καταπίεση ... μη νομίζεις...

Τα κεικάκια sweet and balance δεν τα ξαναεκανα

Μου είπε ο διατροφολογος πως δεν ειναι χρόνια στην αγορα ωστε να εχουν γινει μελετες και να ειμαστε σιγουροι οπωτε λογω εγκυμοσυνης να μην τα φτιάξω πάλι.

Αλλά φτιάχνω αυτά τα χωρις ζάχαρη αλευρι και αυγά που ειναι αρκετα ωραία

Θέλω λίγο να τελειοποιήσω την συνταγή ακομα και θα είναι σουπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια :D

Το χιονι σε εμας κρατησε μια μερα το κρυο παλι συνεχιζεται.

Samantha οντως εφαγα λιγο αλλά ημουν πτωμα δεν είχα ορεξη για τιποτε εκτος υπνου.Κανονικα δεν κάνει γιατι εχω προβλημα με το μεταβολισμο μου τι να κάνω...Να τωρα 3 μερες εκατσα λογω χιονιου και τρωω κανονικα αλλά αν πάω στις ελιες άστα..Σημερα

Μπραβο Ειρηνουλα άξια :D

1 τσαι σκετο

1 αυγο μελατο

1 ακτινιδιο,1 μηλο

1 πιατο φασολια με μπροκολο(το κακο είναι οτι δεν μετραω γρ :( αλλά θα βαζω σε μικρο πιατακι απο εδω και περα)

μετα θα φαω μια σαλατα με γιαουρτι

και θα αγορασω ζυγαρια κουζινας οπωσδηποτε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Ωραία τα φασολάκια και ακόμα πιο πολύ η φασολάδα … μιαμ μιαμ…

Εχθές:

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – μανταρίνι + 1 φρυγανιά με λα βας κι ρι και ντοματούλα

- 1 ρόφημα κακάου με ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη

- 1 ποτήρι γάλα + 1 κ.σ. δημητριακά

- ½ πιάτο χόρτα βραστά + 1 αυγό βραστό + φέτα

- 1 ποτήρι γάλα

- 1 μικρή πατάτα ψητή + τυρί τριμμένο

- Πάνω από 1,5 λίτρο νερό + αρκετό περπάτημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Σήμερα πήγα εκτάκτως στον γιατρό λόγω 2 πολύ μικρών σταγόνων αίμα... και πριν από 2 μέρες είχα πάλι 2-3 σαν κλωστούλες αίμα...σας έχει συμβεί? σε εμένα δεν είχε συμβεί κατά την διάρκεια στη εγκυμοσύνης μέχρι τώρα...

anyway! χάρηκα που είδα την κουκλίτσα μου 2 εβδομάδες πριν την προγραμματισμένη επίσκεψη και μου έκανε και τις απαραίτητες μετρήσεις και είναι όλα πολύ καλά (αμνιακό υγρό, τράχηλος, πλακούντας, μωράκι :D:D )...υποψιάζεται ελαφριά αποκόλληση υμένων (χωρίς να μπορεί να το επιβεβαιώσει γιατί δεν φαίνεται κάτι) αλλά με έβαλε προληπτικά για 1 εβδομάδα κατ' οίκον περιορισμό....κλαψ κλαψ... πανε τα γιορτινά ψώνια που είχα κανονίσει για το σαββατοκύριακο...χώρια ότι όλες οι δουλειές μου θα πάνε πίσω...

και τελικά είχατε δίκιο! ΔΕΝ κάνει να περπατάω τόσο πολύ (4, 5 κ 6 ώρες την ημέρα) και μαζεύτηκα σπίτι τώρα...ο λόγος που το έπαθα αυτό είναι γιατί ένοιωθα πολύ καλύτερα στην εγκυμοσύνη και το είχα παρακάνει με τις δουλειές εκτός σπιτιού (γιατί εντός σπιτιού δεν έκανα έτσι και αλλιώς...)

Ζυγίστηκα κιόλας και είμαι: ταραμ τατ τααααααααμμμμμμμμμμμμμμ +4 κιλά!!!!!!!!!! από την αρχή της εγκυμοσύνης (είχα αμφιβολία γιατί είχα αλλάξει ζυγαριά και μου τα έβγαζε μπερδεμένα...) και χάρηκα πολύ γιατί οι κόποι μου δεν πάνε χαμένοι :D:D:D

Guzelina νομίζω ότι δεν πειράζει που δεν μετράς γραμμάρια...Ποτέ δεν έχω μετρήσει στην ζωή μου και κατά καιρούς έκανα μίνι διαιτούλες για 2-3 κιλάκια...Αλήθεια κανένα γυμναστήριο πας? Πάντως τρως πολύ λίγα. Τι στόχο έχεις ? ( εννοώ πόσα κιλά?)

Ειρήνη νομίζω ότι έφαγες πολύ λίγα χθες...Αλήθεια, τι ύψος έχεις?

τα δικά μου:

-2 kellogs bar

-1 τοστ με τυρι και γαλοπουλα

-2 ντομάτες γεμιστές + 2 φέτες ψωμί του τοστ + 1 κομματάκι φέτα

-3-4 μανταρίνια

-και η παρασπονδία: 2-3 μικρά σοκολατάκια για να κάνω την μπέμπα να κλωτσήσει (Αλήθεια λέω :lol::lol: )

πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου ;)

Σαμανθα σε ποια εβδομαδα είσαι αν επιτρεπεται?Πάντως αρκετα περπατησες για όλους τους μηνες ξεκουρασου τώρα :D ,θελω να χασω αρκετα κιλα σαμανθα τώρα είμαι 80 :oops::oops: με ιδανικο 57-60 :shock:

Αλλά έγκυος δεν είμαι και για να διασφαλισω οσο γινεται περισσοτερο τα πραγματα θα ξεκινησω προσπαθεια στα 70, 'ετσι που τους πρωτους 3 μηνες με ηρεμια να παω 65.Θα μου πεις αυτα δεν τα σχεδιαζεις αλλα κοριτσια φοβαμαι τωρα.Μολις χασω τα επομενα 10 θα ξεκινησω.Αρα έχω δουλειά πολύ.Κάνω 35 λεπτα διαδρομο Σαμανθα μου η αλλιώς παω στις ελιες 8 ώρες που είναι σκληρη δουλειά.Λέω να ξεκινησω και κανα dvd της πετρουλακη :D

Ειρηνακι τιι να πω το έχω ξαναει βαστα γερα είσαι το προτυπο μου(και εμενα η διαιτολογος τα ιδια είπε σε περιπτωση εγκυμοσυνης ως 9 κιλα,οποτε θα σας έχω παραδειγμα τοτε) :D

Σημερα

1 πρασινο τσαι σκετο

1 ομελετα χωρις λαδι μονο με μπαχαρικα

1 σαλατα χορτα-μπροκολο

1 πιατο γοιυβαρλακια

θα φαω αν πεινασω μετα 2 φρουτα

(χτες τη σαλατα με το γιαουρτι δεν τα έφαγα τελικά )

φιλάκια κοριτσακια άντε με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha μας μας κοψοχόλιασες λιγάκι αλλά αφού όλα καλά … ουφ … οκ.

Και εγώ περπατάω αλλά όχι τόσο και τώρα που είμαι στον 8ο. στον 6ο και στο 7ο ήμουν πολύ ψαρωμένη. Για να μη σου πω πιο πριν…

Μπράβο και για τα κιλάκια σου αλλά μη το παρακάνεις σαν εμένα.

Εγώ έχω πάρει περίπου 6 και όλοι με πιέζουν να φάω ενώ το στομάχι μου έχει κλείσει και πλέον δε μπορώ.

Όλοι οι δικοί μου.

Ο γιατρός δε μου είπε απολύτως τίποτα ούτε ο διαιτολόγος.

Οπότε πιας το αυγό …

Είμαι 1,67 κάπου εκεί

Guzelina δε θέλει άγχος … θα χαθούν τα κιλά και θα σκάσει μύτη κανένα πιτσιρίκι να τα πάρεις πάλι. Τώρα με τις ελιές κουράζεσαι ούτως ή άλλος πολύ οπότε δε χρειάζεται διάδρομος και τέτοια. Όταν βρίσκεις χρόνο να ξεκουράζεσαι και λίγο.

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – μανταρίνι + 1 φρυγανιά με λα βας κι ρι

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 1 ποτήρι γάλα + 1 μπάρα δημητριακών

- 3 κομματάκια σπανακόπιτα (της μαμάς)

- 1 πατάτα ψητή με τυρί φιλαδέλφια

- 1 ποτήρι γάλα + ½ κ.γ. μέλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ειρηνακι μην μου λες τετοια γιατι σε τετοια περιπτωση δεν κανει να παρω πολλα κιλα είναι επικυνδυνο τι να πως ας προκυψει και θα κανω το κατα δυναμην :D

Σημερα

1 τσαι πρασινι σκετο

1 αυγο βραστο

1 μικρο πιατο τραχανα με λιγη φετα

1 σαλατα κουνουπιδι

θα προσπαθησω ένα ακτινιδιο

φιλακια κοριτσακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εδώ πάλι βρέχει … πάλι το ρεύμα πάει και έρχεται … τα γνωστά…

Ηρεμία … ηρεμία … ομμμμμμμμμμμμμμμμμ….

Guzelina αφού χάνεις τώρα … μέχρι να σκάσει μύτη το μπεμπέ θα είσαι σε πολύ καλύτερο επίπεδο κιλών και έτσι τα πράγματα θα είναι πιο εύκολα. Μετά μην ανησυχείς … θα σου δώσω εγώ τις δίαιτες μου και θα πάρεις τα ελάχιστα δυνατά!!

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – μανταρίνι + ½ τόστ + ντοματούλα + 1/3 μελομακάρονο

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη

- 1 ποτήρι γάλα + 3 κ.σ. δημητριακά

- ½ πιάτο χόρτα βραστά + 2 μικρά μπιφτεκάκια

- 1 ατομικό χριστόψωμο χωρίς ζάχαρη μόνο με σταφίδες

- 1 ποτήρι γάλα

- πάνω από 2 λίτρα νερό + 45 λεπτά περπάτημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guzelina θα χάσεις τα κιλά! θα γίνεις θεά και μετά τσουπ...θα τα πάρεις πάλι με το μωράκι (εύχομαι σύντομα :):) )

Στις ελιές πρέπει να καις πολλές θερμίδες (αρκεί να μην τις τρως κιόλας χιχιχι)

Σε βλέπω πάρα πολύ αποφασισμένη και θα πετύχεις σίγουρα τον στόχο σου!!

Ειρήνη και εγώ ήμουν πάρα πολύ ψαρωμένη μέχρι να μπω στον 6ο μήνα και μετά άρχισα τα πέρα δώθε...τώρα τα έκοψα πάλι!! Δεν πειράζει!

Να σου πω, το γκαραζ δεν έχει μηχανισμό να σηκώνεται μηχανικά (χειροκίνητα) και χωρίς ρεύμα? Αλήθεια, μένεις μόνιμα εκεί ή είσαι για κάποιο διάστημα (πχ διορισμένη)?

Γενικά ο γιατρός μου ήταν αρνητικός με το θέμα γυμναστική & εγκυμοσύνη... :(:(

του είπα να ψάξω και να κάνω κάτι εξειδικευμένο ή να πάρω ένα dvd για το σπίτι (έτσι για να ξεπιάνομαι) και μου είπε οχι κλαψ κλουψ....έτσι όπως πάω σε 1 μήνα άντε 2 το πολύ θα με πονάει η μέση σίγουρα...εγώ όταν γυμνάζομαι νοιώθω ευεξία ενώ όταν δεν...νοιώθω ότι σκουριάζω ("ου γαρ ερχεται μόνο" που λέγαν οι αρχαίοι :lol::lol: )

τα περπατήματα τώρα θα τα αρχίσω ξανά στον 8ο μήνα... Τώρα ανυπομονώ να περάσουν μερικές μέρες και να φτάσει η παραμονή πρωτοχρονιάς γιατί μπαίνω στον 7ο!!!! Γιουπιιιιιιιι

Τα χθεσινά μου:

-Τεράστια παρασπονδία με 3 σοκολατάκια για πρωινό (μην ρωτάτε γιατί με έπιασε κρίση σοκολάτας)

-1 τοστ με τυρι κ γαλοπούλα

-1 ντομάτα με 2 φέτες του τοστ

-1 κομμάτι παστίτσιο κανονικό προς μεγαλούτσικο...το έφτιαξα πολύ ελαφρύ, με δική μου μπεσαμέλ με πολύ ελεγχόμενο λάδι, αντί για μακαρονι χοντρό έβαλα ταλιατέλες, γενικά λίγο λάδι και καθόλου αλάτι και φρέσκια ντομάτα στον κιμά και ήταν τοοοοοοσο νόστιμο που δεν άντεξα να φάω ένα κανονικό κομμάτι μόνο!! αχ τώρα μου άνοιξε η όρεξη!!

-2-3 μανταρίνια

τώρα πίνω έναν ελαφρύ ελληνικό καφέ για να αρχίσει πάλι να κλωτσάει η μπουμπου!!!!!

φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...