Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για όσες πρέπει να βαρύνουμε ελάχιστα και όχι μόνο


IreneValadia

Recommended Posts

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΘΟΤΙ ΛΕΠΤΟΚΑΜΩΜΕΝΗ ΔΕΝ ΧΩΡΑΓΕ ΤΟ ΒΛΑΣΤΑΡΙ ΜΟΥ.

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΠΑΜΕΛΑ :oops::oops: ΑΛΛΑ ΘΗΛΑΖΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ.ΜΑΚΑΡΙ!!!!!ΒΡΕ ΦΑΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΣ ΤΙΣ ΜΠΟΥΚΙΕΣ ΣΟΥ..ΕΓΩ ΩΣ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΑΠΟ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΕΚΑΝΑ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΜΕΤΟ ΑΛΛΑ Η ΟΡΕΞΗ ΟΡΕΞΗ ΑΣΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!

Σήμερα έφυγε η μαμά μου … ωραία ήταν … τώρα θα βαριέμαι … πρέπει να βρω νέα ενδιαφέροντα να περνά η μέρα.

Τα χθεσινά μου:

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – μανταρίνι – ρόδι + 2 μουστοκούλουρα (σαν το δάχτυλό μου)

- 1 ποτήρι γάλα + 1 ατομικό κεικάκι με ελάχιστη ζάχαρη

- 1 κομμάτι ομελέτα φούρνου με λαχανικά και τυρί + πατάτες φούρνου (σαν τηγανιτές) με τυρί τριμμένο

- 1 γιαουρτάκι + ½ χούφτα ξηρούς καρπούς

- 1 γάλα με ½ κ.γ. μέλι

Αυτά… καλή εβδομάδα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Τώρα που έφυγε η μαμά είπα να βάλω λίγο φρένο παραπάνω…

- 1 ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι – ρόδι + ½ φέτα ψωμί ολικής (σπιτικό) με ελάχιστο βιτάμ + 1κ.γ. μαρμελάδα

- 1 ποτήρι γάλα + 1 μπισκότο βρόμης με ελάχιστη ζάχαρη

- 1 πιάτο μακαρόνια (όχι γεμάτο … αλλά δε το έλεγες και ½ … χιχι) + σάλτσα ντομάτας + τυρί τριμμένο

- ½ πιάτο λαψανίδες βραστές + φέτα

- 1 ποτήρι γάλα + ½ κ.γ. μέλι

- Πάνω από 1,5 λίτρο νερό

Και πάλι έσκασα … και πάλι έκοβα βόλτες στο σαλόνι για να χωνέψω …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλαψ Κλαψ....4,5 τα κιλά! (1.5 κιλό επιπλέον σε 16 μέρες...)

Αλλά χθες η β επιπέδου ήταν τέλεια οπότε χαλάλι!! Η κουκλίτσα μου είναι πολύ κουκλίτσα :D:D

Μπήκα και στον 6ο μήνα :D:D

Λοιπόν τα χθεσινά μου!

-1 τοστ με τυρι και γαλοπουλα

-μιση μπαγκετα με προσουτο, ντομάτα και μοτσαρέλα

-2 πολύ μικρά κομμάτια σπιτική χορτόπιτα

-3 μανταρίνια

-1 μήλο

-ένα μεσαίο πιάτο χοιρινό φρικασέ ελαφρύ συν ρυζάκι

σας φαίνονται πολλά?

Ειρήνη είσαι πολύ συγκρατημένη μπράβο σου για ακόμη μια φορά! Είδα και την φωτογραφία σου στις γαστρούλες Μαίου και είσαι μοντέλο!!! Είσαι στον 8ο μήνα τώρα έτσι δεν είναι? Φτου φτου!! (με την καλή έννοια πάντα :D:D )

α! Ρώτησα τον γιατρό μου χθες για το ελειπτικό και μου είπε να μην κάνω :(:(:( γενικά δεν ήταν και πολύ θετικός με το θέμα γυμναστικής...Το περπάτημα το θέλει πάντως...Ψάχνω να αγοράσω διάδρομο που να μην πιάνει πολύ χώρο...έχεις τίποτα υπόψη σου?

magykal -Πάμελα και εγώ στους πρώτους 4 μήνες δεινοπάθησα με το φαγητό...νερό έπινα, πέτρες γινόταν στο στομάχι μου....

Το πρώτο τρίμηνο δεν πήρα καθόλου κιλά....τα 4.5 τα έχω βάλει στον 4ο και 5ο μήνα!!!!! ααα και επίσης ούτε μπορώ να καταλάβω ΠΟΥ μπήκαν....το σώμα μου πέρα από την κοιλίτσα (που είναι σχετικά μικρούλα) δεν έχει αλλάξει καθόλου!! Ακόμα στα μαγαζιά που ζητάω μεγαλύτερα νούμερα για ρούχα, καλσόν, εσώρουχα κλπ μου λένε: απααπα ...δεν τα χρειάζεσαι...και μετά τους λέω ότι είμαι έγκυος και μου δίνουν :D:D

Σε εσάς που μπήκαν τα κιλά? Έχω ακούσει ότι μετά την γένα φαίνεται στην ουσία πόσο έχουμε παχύνει...που...εξαφανίζεται η κοιλιά και γίνονται οι "αποκαλύψεις" :lol::lol:

φιλάκιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΜΑΝΘΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ Η Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΚΑ LIVE ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμέρα και απο εμένα το μενού μου χτες ηταν

; τσαι σκετο

1 ομελετα με 2 αυγα και πολλά μπαχαρικα

1 μεριδα φακη

1 σαλατα μαρουλι, 1 αυγο βραστο και γιουρτι

πολυ νερο και 35 λεπτα διαδρομος

φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη κάπου σου έχω στείλει μήνυμα τωρα είδα ρε συ είσαι κορμαρα :shock: φτου να μην σε ματιάξω :lol::lol: πόσο μηνών είσαι??Απορω γιατι σου είπαν να προσέξεις να μην βαραίνεις

20 κιλά σου ρίχνω :oops::oops::oops::oops:

Λοιπον το σημερινό είχε

1 γιαουρτι

1 τσαι σκετο

1 μεριδα φακη

1μαρουλοσαλάτα,1 γιαουρτι,1 αυγο βραστο

πολύ νερό

35 λεπτα διαδρομο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha ... τέλεια !!! μια χαρά η κουκλίτσα σου!!! αυτό έχει σημασία και μόνο αυτό. Για τα αλαντικά δε ξέρω αν στο έχει πει ο γιατρός σου αλλά καλό είναι να τα ψήνεις ξεχωριστά και μετά να τα βάζεις στα τοστάκια σου. οκ; τίποτα άψητο!

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Είναι τα Σπαρτιάτικα γονίδια βλέπεις. Ναι στον 8ο έχω μπει. Ευτυχως ο μπέμπης μεγαλώνει κανονικά και σιγουρα θα περάσουμε τα 3 κιλά μας είπε ο γιατρός.

Και εγώ είχα την απορεία που μπαίνουν τα κιλά οταν δε φάινονται αλλά από εδώ και περα πέρνει η μπεμπούλα σου οπότε μην αγχώνεσαι. Τώρα μπένουν για πλάκα και δεν μπορώ να καταλάβω που πάνε. Και εγώ στον 5ο μήνα πήρα 2,600 νομίζω και είχα φρικάρει τελείως. Έτσι αποφάσισα να παώ στον διαιτολόγο και μετά στον 6ο πήρα μόνο 100 κ.ο.κ.

Guzelina μου αρέσει που συνέπεσε και το μενου μας με τις ομελέτες εχθές.

Στον 8ο είμαι όπως είπα και στην Σαμάνθα μας. Η προσοχη γίνεται για λόγους ιατρικούς καθάρα και για αποφύγή διαφόρων επιπλοκών. Εχω θέμα με θρομβοφιλία και κάνω καθε μέρα ενέσεις συν ένα σορό χάπια. Πρέπει να πάρω μέχρι 9 κιλά το πολυ και έχουν πέσει πάνω μου όλοι οι γιατροί να με φάνε ... Δε θα γεννησω;;; Θα φάω μετά ... χαχαχα

Αααα να πω και τα χθεσινά...

- 1 ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι – ρόδι + 1 ατομικό κεικάκι (χωρίς ζάχαρη, χωρίς αλεύρι, μόνο με ασπράδια, μέλι, βρόμη, αλεσμένα φρούτα και αμύγδαλα)

- 1 ρόφημα κακάου με 1 κ.γ. κακάο και ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 1 ποτήρι γάλα + ½ φέτα ψωμί με λα βας κι ρι λαιτ

- 1 μικρό κομμάτι ομελέτα + 1 πατάτα ψητή + 1 κ.σ. ελιές

- ½ πιάτο λαψανίδες βραστές + φέτα

- 1 ποτήρι γάλα + ½ κ.γ. μέλι

- Πάνω από 2 λίτρα νερό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω Ειρήνη αλήθεια σε θαυμαζω είσαι στον 8ο και 62 κιλά :shock: ?πόσο ήσουν πριν την εγκυμοσύνη :shock: ??Φτού σου κοπέλα μου μην σε ματιάσω.Μου δίνεις ελπίδες και δύναμη να συνεχίζω :lol::lol::lol:

Με το καλό να έρθει και το νινι :YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη και εγω αυτό κατάλαβα τελικά για να διατηρούμαστε θελει μονίμως διατροφή (οχι διαιτα) και μια στο τοσο γουρουνιασμα.Επιπλεον η γυμναστικη σε λογικά πλαίσια 1 ωρα 5 μερες την εβδομάδα νομιζω είναι απαραίτητη.Και εγω ψιλοζορίζομαι αλλά τον διαδρομο τον κάνω τα βάρη πρεπει να βάλω σε πρόγραμμα :?:?:? Σημερα

1τσαι σκετο

1 γιουρτι ,1 ομελέτα με 2 αυγα και μπαχαρικά

1 τσαι σκετο

1 σαλάτα με μαρουλι και ένα βραστο μπουτι κότας

1 γιαουρτι

35 λεπτα διαδρομο και πολύ νερό(νομιζω δηλαδή οτι είναι πολύ 3 λίτρα πίνω)

φιλιάαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ναι αρκετό είναι το νερό σου.

Πολλές φορές και το πολύ νερό δε κάνει καλό ... να το κοιτάξεις για να είσαι σίγουρη.

Συμφωνώ, η ζωή καλός ή κακός πρέπει να είναι ένα πρόγραμμα.

Αν χάσεις την μπάλα ... σε πηρε από κάτω...

Έχθές ...

- 1 ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι – ρόδι + 1 ατομικό κεικάκι με ελάχιστη ζάχαρη

- 1 ρόφημα κακάο με 1 κ.γ. κακάο + ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη (χωρία γάλα)

- 1 ποτήρι γάλα + ½ φέτα ψωμί με λα βας κι ρι λάιτ

- ½ πιάτο αρακά με πατάτες + 1 κ.σ. ελιές + φέτα

- ½ πιάτο λαψανίδες βραστές + φέτα

- 1 ποτήρι γάλα + ½ κ.γ. μέλι

- Πάνω από 2 λίτρα νερό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενε οτι ουτε πολυ νερο κανει να πεινεις γιατι ο οργανισμος οταν αποβάλει ολα τα αχριστα του, μετα δεν εχει τι να αποβαλει με το επιπλέον νερό και έτσι αποβαλει χρησιμα και πολύτιμα ιχνοστοιχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Ειρηνη σε έχω πρηξει :D .Ποσα λιτρα είναι τα 10 ποτηρια γιατι με το μπουκαλι πινω :D:D

Σημερα

1 τσαι σκετο 1 γιαουρτι

φασολακια φρεσκα με φρεσκια ντοματα

1 σαλατα μπροκολο,1 γιουρτι και 1 βραστο αυγο

νεροοοο και 35 λεπτα διάδρομο

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Δεν έγραφα για κάποιες ημέρες γιατί έβγαινα συνέχεια για φαγητό...και...δεν είχε νόημα....Κατάφερα να πάω στο κρητικό που σας έλεγα, μετά σε ένα μεξικάνικο και μετά σε ένα αμερικάνικο... :?:?

και ανέβηκα στην ζυγαριά και ήμουν +5 αλλά σήμερα που ανέβηκα είδα ότι ήταν κατακράτηση-δυσκοιλιότητα κλπ και ότι παραμένω στο +4 (ίσως και λιγότερα) και χάρηκα πάρα πολύ γιουπιιιιιιιι

Τα χθεσινά μου ήταν :

-3 kellogs bar (!!!)

-1 πιάτο χορτόσουπα

-2-3 κομματάκια κουνέλι με σάλτσα καρύδι, σκόρδο και μπεσαμέλ (πελοπονησιακή συναγή πολύ ωραία!)

-σαλάτα ντομάτα με μία φέτα ψωμί

-1 πολύ μικρή & λεπτή χορτόπιτα σπιτική

- 3 Μανταρίνια

καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guzelina το μπουκαλάκι των 500μλ είναι 2 ποτήρια. Το μπουκάλι 1,5 λίτρου είναι 6 ποτήρια

Samantha πες μου πως το αμερικάνικο ήταν Friday’s ή Apple Bees. Μου έχουν λείψει τόσο πολύ και εδώ στην Κρήτη δεν υπάρχουν …

Παρασκευή 03/12

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – ρόδι + ¼ πίτα (για σουβλάκια) με φιλαδέλφια και ντοματούλα

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 1 ποτήρι γάλα + 1 κεικάκι (το γνωστό που δώσαμε έγκριση)

- 1 ριζότο λαχανικών + λίγη σαλάτα

- 1 ποτήρι γιαουρτάκι

- Πάνω από 2 λίτρα νερό

- Περπάτημα 30 + 15 λεπτά

--------------------------------------------------------------------------

Σαββάτο 04/12

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – ρόδι + ¼ πίτα (για σουβλάκια) με φιλαδέλφια και ντοματούλα

- 1 γαλλικό καφέ με γάλα + ½ κ.γ. ζάχαρη

- ½ πιάτο σαλάτα + 2 μικρά μπιφτεκάκια + 1κ.σ. ελιές

- ½ πιάτο σαλάτα + φέτα

- 1 ποτήρι γάλα + ½ κ.γ. μέλι

- Πάνω από 1,5 λίτρο νερό

- Περπάτημα γύρω στα 20 λεπτά

--------------------------------------------------------------------------

Κυριακή 05/12

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – ρόδι + ½ τοστ με τυρί και ντοματούλα

- ½ ποτήρι γάλα + 1 μπισκότο βρόμης (χωρίς ζάχαρη)

- Ποικιλία κρεατικών + λίγη σαλάτα (βγήκαμε έξω)

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 2 κ.γ. κέικ + 1 πολύ μικρό κομματάκι κουλούρι από τον φούρνο σαν τσουρέκι αλλά πολύ πιο ελαφρύ στη γεύση (περίπου 6 χ 4 πόντους … πολύ μικρό)

- ½ κ.σ. ελιές + ελάχιστη γραβιέρα

- Πάνω από 1,5 λίτρο νερό

- Περπάτημα γύρω στα 15 λεπτά

Κορίτσια έχω αρχίσει και σπάω…

Δεν αντέχω άλλο και μου βγαίνει η στέρηση στην επιφάνεια.

Με το ζόρι κρατιέμαι πια…

Εχθές για αυτό το κέικ και το τσουρέκι που έφαγα και για την δυσπεψία που με έπιασε μετά είμαι χάλια ψυχολογικά ακόμα και σήμερα.

Και σκεφτόμουν τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά να κάνω ελεύθερο πρόγραμμα. Να φάω ότι γουστάρω και χωρίς τρίωρα. Αν είναι να ανακατεύομαι και να χαλιέμαι έτσι … πιο το νόημα;;; να περάσω χάλια γιορτές;;;

Τι λέτε να κάνω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μου γεια σου!!! Φιλάκια στην κοιλίτσα σου!

Επειδή κι εγώ πέρασα μία εγκυμοσύνη με πολλές καούρες θα σου έλεγα αν μπορείς να τρως ανά 3 ώρες ελαφριά φαγητά. Στις γιορτές συνήθως όλα είναι πολλή βαριά..εγώ πέρυσι την έβγαλα με σούπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κάνω ήδη αυτό με τα 3ωρα...

Απλά ψυχολογικά με έχει κουράσει όλο αυτό

Οι σουπίτσες δεν είναι κακή ιδέα

Σιγουρα θα τις δοκιμάσω...

Φιλάκια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφονιές!!!

Δε σας είπα, εμένα πάλι άρχισαν τα όργανα και με πονά η πλάτη μου σε σημείο δύσπνοιας. Από τις 6:00 σηκώθηκα σήμερα. Θα κανονίσω μασαζάκι σήμερα η αύριο και ελπίζω να περιορίσουμε σε αυτό. Δε χαλά τουλάχιστον ο καιρός να ησυχάσουμε. Κάθε φορά που πάει να αλλάξει, τότε με ξετινάζει και εμένα…

Υπομονή!

- 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι – ρόδι + ½ τοστ με τυρί και ντοματούλα

- 1 ρόφημα κακάο με ½ κ.γ. μαύρη ζάχαρη (χωρίς γάλα)

- 1 ποτήρι γάλα + 1 κεικάκι (το γνωστό)

- ½ πιάτο φασολάκια + πατάτα + φέτα + 1 κ.σ. ελιές

- ½ πιάτο σπανάκι βραστό με λίγη ντοματούλα και ελάχιστο κεφαλοτύρι

- 1 ποτήρι γάλα + ½ κ.γ. μέλι

- Πάνω από 1,5 λίτρο νερό

- Αρκετό περπάτημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφα κοριτσάκια!!

Ειρήνη, ναι το αμερικάνικο ήταν το Fridays και πήγα με σκοπό να φάω μια σαλάτα και έφαγα ....απ' όλα....

και στο Κρητικό έφαγα λίγο από όλα...και στο Μεξικάνικο το ίδιο :?:?

Τα χθεσινά μου όμως είναι μετρημένα:

-2 kellogs bar (κλασικα :lol::lol: )

-3 μήλα

-4 μανταρίνια

-2 τοστ με τυρί και γαλοπουλα

-1 βραστο αυγο

-λιγο ρυζάκι και ένα πολύ μικρό μπουτάκι κοτόπουλο λεμονάτο.

αυτά!!!!!!!!!!!!!! βρε σαν πολλά μου φαίνονται!!!

Υπολογίζω μέχρι τα Χριστούγεννα που θα μπω στον 7ο και που θα ξαναπάω στον γιατρό να είμαι +6 (τώρα είμαι +4)....Και μετά να μείνει το 3ο τρίμηνο για τα υπόλοιπα...άλλα τόσα το πολύ πολύ!

φιλάκιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...