Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΕΡΗ,ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΙΡΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ :roll::roll: Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΒΡΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :cry::cry::cry: ΟΛΟΙ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΕΣ??ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ??ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ :evil::evil::evil::evil: ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΠΟΝΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΓΕΝΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ.ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ :x:x:x:x:x:x:x ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ .ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.... ;);) ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σταγονίτσα μου κουράγιο! Λίγες μέρες έμειναν! Άντε και εσύ με το καλό σε λίγο θα κρατάς το μπεμπάκι σου!

Θετική ενέργεια στη σταγονίτσα όλες! :x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα! έχω πάρα πολλές μέρες να σας γράψω αλλα σας έχω πάρα πολύ καλά νέα! γέννησα και εγώ την 1/10 τελικά με καισαρική. Δεν το γλύτωσα το νυστερι τελικά γιατί είχα πάρα πολύ πίεση την τελευταία μέρα που πήγα για έλεγχο στο γιατρό (16) και μπήκα άρον άρων στο χειρουργείο. Κοριτσάκια μου το γλυκο μου βασανάκι είναι ότι πιο όμορφο μου έχει τύχει στη ζωή μου ! βέβαια με ταλαιπωρεί πάρα πολύ με τον θηλασμό κάνει 2 ώρες να φάει αλλα χαλάλι της!!!!!!!! έυχομαι σε όλες τις φιλεναδιτσες που δεν έχουν γεννήσει ακόμα με το καλό να ΄ρθει εκέινη η ώρα.

Αλήθεια κορίτσια τωρά θα συνεχίσουμε να τα λέμε εδώ η σε κάποια άλλη στίλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριάσο να σου ζήσει και εσένα το μπεμπάκι σου!

Μπορούμε να τα λέμε και εδώ αλλά και στα μπεμπάκια Αυγούστου - Σεπτεμβρίου. Εγώ γράφω και εκεί γιατί τα κορίτσια προηγούνται και έχουν μια περισσότερη εμπειρία από εμάς εδώ. Με έχουν βοηθήσει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου! σταγονιτσα μου αχ κουραστηκες κουκλιτσα μου σε καταλαβαινω..σε λιγο καιρο θα τχεις ξεχασει ολα..μολις κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου

εδω να συνεχισουμε κοριτσακια μου να τα λεμε..μην χαλασουμε το παρεακι μας..ε???σε λιγο καιρο θα ξεπεταχτουν τα μαναρακια μας κ θα μπορουμενα μπαινουμε ολες περισσοτερο..φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείτε ότι θα τα λέμε και εδώ!

Μαμουνάκι βάλε καμιά φώτο και εσύ της μπουμπούκας σου! Βλέπω έχετε κάνει και μπουτάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.Τι κάνετε?

Μόλις έβαλα το μπεμπάκι μου για ύπνο και βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω...

Να μας ζήσουν όλα τα καινούργια μωράκια και με το καλό να έρθουν και τα υπόλοιπα...

Σχετικά με την πρώτη επίσκεψη στον παιδίατρο πότε σκοπεύετε να την κάνετε? Εμείς αύριο κλείνουμε 12 ημερών :D και μάλλον θα έρθει ο παιδίατρος στο σπιτάκι μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΕΡΗ,ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΙΡΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ :roll::roll: Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΒΡΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :cry::cry::cry: ΟΛΟΙ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΕΣ??ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ??ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ :evil::evil::evil::evil: ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΠΟΝΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΓΕΝΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ.ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ :x:x:x:x:x:x:x ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ .ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.... ;);) ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.

geia sou k apo mena.....simpasxo mazi sou....vevaia ego eimai 37 evdomades epairna xapia gia na mi genniso pio noris giati eixa sispaseis k nosileutika kiolas....alla tora ponao akoma kathe mera para poli k apogoiteuomai kathe fora pou telika den.....k ta alla mou 2 paidakia 37 k 5 meres ta gennisa k ta 2!!!!!!!!!3180 k 3320 to allo.....den antexo k ego allo.......ante na eleutherothoume....me ena pono sou euxomai.....k se oses den exoun gennisei akoma!!!!!!!!!!!!!me to kalo...............................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ φώναξα τον παιδίατρο στο σπίτι μόλις το παιδί έγινε 10 ημερών και του έκανε έναν έλεγχο. τώρα μου είπε ότι πρέπει να το ξαναδεί όταν γίνει 1 μηνος και το πρώτο του εμβόλιο θα πρέπει να το κανει όταν γίνει 2 μηνών. Ως αναφορά το εμβόλιο σε σας είπε πιο πρέπει να κάνει?? αποτι είδα στο βιβλιάριο υγέιας του μωρού είναι ένα εξαπλό. δεν είναι πολλά 6 μικρόβια εμβολίου βρε παιδιά για ένα βρέφος 2 μηνών???

επίσης κάτι άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω ειναι ποση ώρα κάνουν να φάνε τα μωρουλάκια σας στο θηλασμό και αν κάθε φορά τα θυλάζεται απο το ένα στήθος την φορα εναλάξ?? εγώ ταλαιπωρούμε πάρα πολύ. κάνει 2 ώρες να φάει και κάθε 3 ώρες περίπου ξυπνάει.

Α... και κάτι άλλο εχω πρόβλημα με το ντύσιμο. στο σπίτι μου και γενικά εδώ στην κρήτη έχει πάρα πολύ ζέστη ακόμα. Στο σπίτι έχουμε 29 βαθμούς και δεν ξέρω πώς να το ντύσω και αν πρέπει να το σκεπάζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΤΖΙΝΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΟΥ. :):) ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΘΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 10.30 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 12.00.ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ...... :cry::cry::cry: ΑΦΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΤΖΙΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΣΑΣ ΕΝΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ .ΜΠΑΡΜΠΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΓΥΝΑΙΚΑ :lol::lol::lol: ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζινα καλη λευτερια!!!καλως ηρθες στην παρεα μας!

λετισια εγω φωναξα παιδιατρο την 7η μερα γιατι ειχαμε και ικτερο..και ειπε οτι θα μας ξαναδει 30ημερων (σημεραααα).

2μηνων θα κανουμε το 6πλο εμβολιο κ μια εξεταση (υπερηχο) ισχιων..το κανουν σε ολα τα μωρακια.

μαριασο καθαρο χρονο ταισματος εχει περιπου 20λεπτα. ειναι λαιμαργο μωρο..αν ομως σκεφτεις οτι ενδιαμεσα ρευομαστε..σταματαμε γιατι σφιγκομαστε για κακα..και μετα μας πιανει λοξιγκας και ξανα τρωμε λιγο να περασει, τελικα τρωμε 1,5 ωρα...καθε 3 ωρες τρωει..οποτε δε μενει πολυ χρονος. εγω την βαζω κ απο τα 2 στηθη, ξεκινω απο αυτο που ειχα σταματησει. αν δε θηλασω κ απτα 2, πρηζονται,πονανε, κ τρεχουν γαλα.πρεπει να αποσυμφοριζονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!

λετισια μου εμας η παιδιατρος ηρθε την πρωτη βδομαδα, ξαναηρθε στις 20 μερες και τωρα θα ερθει παλι οταν σαραντησουμε με το καλο!

μαριασο το εμβολιο ειναι 6απλο και γινεται σε ολα τα μωρακια..μην ανυσηχεις!!!Σχετικα με το ντυσιμο θα το ντυνεις οπως εσυ...αν φορας κοντομανικο τοτε κοντομανικο θελει και αυτο...αν εσυ σκεπαζεσαι με σεντονι τοτε το ιδιο θα κανεις και στο μωρακι σου...τουλαχιστον εμας ετσι μας ειπε η παιδιατρος...τα μικρουλια ζεσταινονται οποτε δεν κανει να τα φορτωνουμε με επιπελον ρουχα και κουβερτες!!!!

σταγονιτσα μου ευχομαι σημερα που θα απς στον γιατρο να σου δωσει και ημερομηνια για προκληση!!!!!

τωρα τα νεα μου..χιχιχι ο μικρουλης ως εκ θαυματος απο εχθες κοιμαται συνεχεια...το βραδυ ξυπνησε μονο για κανα τριωρο και μεχρι τωρα κοιμαται ακομη...απιστευτο!!!!Το εφερε η "νονα" τουενα παιχνιδι της fisher price που κανει ηχους θαλασσας και με το που το βαζω διπλα του ξεραινεται...χαχααχαχα αλλα η κουραση κουραση...ενω κοιμηθηκα ενα εξαωρο νιωθω πτωμα!!!Και τις τελευταιες μερες πονανε τα γονατα μου παρα πολυ οταν προσπαθω να σηκωθω η να κατσω..και αυτο με δυσκολευει πολυ με το μωρο, μου πε μια φιλη μου οτι ειναι απο κουραση...εχει συμβει σε καμια αλλη αυτο???

μαμουνακι μου τα λοχεια σου εχουν σταματησει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και από εμάς!

Τζίνα εύχομαι και σε εσένα σύντομα να κρατήσεις το αγγελούδι σου! Άντε να μην ταλαιπωρείστε άλλο!

Λετίσια εμάς η παιδίατρος ήρθε στο σπίτι όταν κλείσαμε 1 βδομάδα και μετά την πήγα εγώ στο ιατρείο της αφού είναι πολύ κοντά για να τη ζυγίσουμε. Τώρα θα μας δει πάλι όταν σαραντήσουμε!

Ανλού μου τρως καλά ή κάνεις καμιά δίαιτα? Μήπως έχεις εξαντληθεί γι' αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΒΕΒΑΙΑ!!

ΣΤΑΓΟΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ, ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!

ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΚΟΥΚΛΑΣ ΜΟΥ!!!Η ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΕΓΩΩΩΩ :D:D:D:D ΘΑ ΤΗ ΜΑΤΙΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.

ΕΜΕΙΣ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΡΙΞΕ ΚΛΑΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ.. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΚΤΕΡΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑΔΕΙ.

ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..Ο ΚΥΚΛΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΕΡΝΕΤΑΙ!!!

ΜΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!

λετισια μου εμας η παιδιατρος ηρθε την πρωτη βδομαδα, ξαναηρθε στις 20 μερες και τωρα θα ερθει παλι οταν σαραντησουμε με το καλο!

μαριασο το εμβολιο ειναι 6απλο και γινεται σε ολα τα μωρακια..μην ανυσηχεις!!!Σχετικα με το ντυσιμο θα το ντυνεις οπως εσυ...αν φορας κοντομανικο τοτε κοντομανικο θελει και αυτο...αν εσυ σκεπαζεσαι με σεντονι τοτε το ιδιο θα κανεις και στο μωρακι σου...τουλαχιστον εμας ετσι μας ειπε η παιδιατρος...τα μικρουλια ζεσταινονται οποτε δεν κανει να τα φορτωνουμε με επιπελον ρουχα και κουβερτες!!!!

σταγονιτσα μου ευχομαι σημερα που θα απς στον γιατρο να σου δωσει και ημερομηνια για προκληση!!!!!

τωρα τα νεα μου..χιχιχι ο μικρουλης ως εκ θαυματος απο εχθες κοιμαται συνεχεια...το βραδυ ξυπνησε μονο για κανα τριωρο και μεχρι τωρα κοιμαται ακομη...απιστευτο!!!!Το εφερε η "νονα" τουενα παιχνιδι της fisher price που κανει ηχους θαλασσας και με το που το βαζω διπλα του ξεραινεται...χαχααχαχα αλλα η κουραση κουραση...ενω κοιμηθηκα ενα εξαωρο νιωθω πτωμα!!!Και τις τελευταιες μερες πονανε τα γονατα μου παρα πολυ οταν προσπαθω να σηκωθω η να κατσω..και αυτο με δυσκολευει πολυ με το μωρο, μου πε μια φιλη μου οτι ειναι απο κουραση...εχει συμβει σε καμια αλλη αυτο???

μαμουνακι μου τα λοχεια σου εχουν σταματησει???

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ?ΚΑΛΑ ΠΑΣ ΕΜΕΜΑ Η ΜΕΣΗ Η ΤΟΜΗ Η ΠΛΑΤΗ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΧΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΣΚΥΨΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΝΑΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ!!

ΕΓΩ 24 ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΣΕΡΒΙΕΤΑΚΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΡΟΖΟΥΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ.

ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΕΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα! τι κανουν τα αγγελούδια σας??? βρε παιδιά ηθελα να ξερα αν και σε σας το πλυντήριο ρούχων δουλεύει με την ίδια συχνότητα που δουλέυει και το δικό μου!!!!!!! Η μικρή μου κάθε φορά που τρώει μέχρι να την σικώσω και να ρευτέι (αλλά ακόμα και αν ρευτεί ) βγάζει πολύ συχνά γαλατάκι και κάνει τα κορμάκια της χάλια οπότε αναγκάζομαι να της τα αλλάζω συνέχεια! Ευτυχώς που είχα απο παλιά στεγνωτήριο και τα βάζω όλα εκέι να στεγνώσουν γιατί διαφορετικα δεν θα είχαμε ρούχα να το ντήσουμε!!!!!! Καλά δεν θα συζητήσω για το σιδέρωμα! Ούτε η παναγιωταρά να είμουνα!.

Ασε που έχω και τα σόγια του άντρα μου που έχουν λισάξει να έρθουν στομ σπίτι να δούν την μπέμπα και τους κρατάμε με νυχια και με δόντια για να μην έρθουν! Εχω τόσα νέυρα. Δεν καταλαβαινουν ότι το μωρό δεν έχει σαραντήσει ακόμα και οτι εγώ δεν προλαβαίνω ούτε να φάω.(εχτές για παράδειγμα έφαγα στις 7 η ώρα το απόγευμα για μεσημέρι). Τι να πω... Η έγώ ειμαι παραλογη ή ο κόσμος δεν καταλαβαίνει η τουλάχιστον κάνει ότι δεν καταλαβαίνει!.

Τέλος πάντον , δεν θέλω να σας πρίζω με τα δικά μου.... Για πείτε μου εσείς τι κάνουν τα αγγελούδια σας?

Α.... έχει χρησιμοποισει καμία κοπελα θύλαστρο για να βγάζει και να αποθυκέυει το μιτρικό της γάλα?? ξέρετε αν είναι επικύνδυνο να σου κοπεί το γάλα χρησιμοποιόντας το?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΚΑΛΕ ΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΕΤΣΙ?ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΟ ΜΑΛΛΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΚΟΤΣΙΔΑΚΙΑ. :lol::lol::lol: ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΄ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΦΟΡΑ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΚ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕΥΤΕΡΑ -ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΜΠΩ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΟΝΑΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταγονιτσα ενα εχω να σου πω "Ε-Ε-ΕΡΧΕΤΑΙ"!!!!! ειδες το μπεμπακι μου ποσο τριχωτο ειναι??χαχαχα!

ανλου μου ακομα λόχε/ια εχω καφετια..εκει που λεω οτι σταματανε μετα ξαναρχιζουν...την αλλη βδομαδα θα ενημερωσω γιατρο γιατι θα θελει να με δει στις 40 μερες, αλλα αν εχω ακομα λόχεια δεν γινεται...εσυ εχεις?

μαριασο μου γερα νευρα..και γω τα περασα αυτα...ορισμενοι ανθρωποι ειναι απαραδεκτοι...εχεις δει σε ασαρανταριστο μωρο να σου λενε οτι πεινανε και να παραγγελνουν σουβλακια,και να βρωμαει το σπιτι τζατζικια...αστα..τωρα επαψα να ειμαι ευγενικη..τα λεω χυμα..π.χ. βγαλτε παπουτσια, φορας εντονο αρωμα, πλυνε τα χερια σου κλπ.

στην αρχη ντρεπομουνα αλλα τωρα δε μασαω...αν θελουν να δουν το μωρο θα τηρουν κ τους κανονες μου..γγκκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης κάτι άλλο που ήθελα να σας ρωτήσω ειναι ποση ώρα κάνουν να φάνε τα μωρουλάκια σας στο θηλασμό και αν κάθε φορά τα θυλάζεται απο το ένα στήθος την φορα εναλάξ?? εγώ ταλαιπωρούμε πάρα πολύ. κάνει 2 ώρες να φάει και κάθε 3 ώρες περίπου ξυπνάει.

Α... και κάτι άλλο εχω πρόβλημα με το ντύσιμο. στο σπίτι μου και γενικά εδώ στην κρήτη έχει πάρα πολύ ζέστη ακόμα. Στο σπίτι έχουμε 29 βαθμούς και δεν ξέρω πώς να το ντύσω και αν πρέπει να το σκεπάζω..

Koριτσάκια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας... Μαriaso εγώ το θηλάζω άλλοτε 40 λεπτά και άλλοτε 30 λεπτά και δίνω και συμπλήρωμα... Είναι πολύ κουραστικό γιατί δεν χορταίνει και συνεχώς κλαίει...Ξυπνάει κάθε 3 με 4 ώρες.. Καλά για τις αλλαξιές δεν υπάρχει μέρα που να μην υπάρχουν άπλυτα του μικρού.

Σχετικά με το ντύσιμο εμείς έχουμε 24 βαθμούς και τον μικρό τον ντύνω με ένα μακρυμάνικο φανελάκι και τον σκεπάζω με ένα σεντόνι και μια πικέ κουβέρτα και διαρκώς ξεσκεπάζεται.. :?:lol: Η αλήθεια είναι ότι η θερμοκρασία αυτή είναι η πιο κατάλληλη για τα μωρά μας...

Οσο αφορά τα 40 θεωρω ότι είναι απαράδεκτο που κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανλου εχει πολυ πλακα ο μπεμπης σου με την πιπιλα..αυτη η λαστιχενια chicco καλυπτει ολη τους τη μουρη κ εχουν πλακα, αλλα νομιζω οτι κ της δικιας μου της αρεσει πολυ..σημερα καναμε μπανακι με την πιπιλα κ το απολαυσαμε..κ δεν εκλαιγε μετα που τη βγαλαμε απτο νερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημέρα όλη μέρα!!! τι κάνετε ζουζούνες?? τι κάνουν τα μωράκια σας??? δεν πολθβλέπω κίνηση σήμερα!

πάω να ταίσω την μικρή θα τα πούμε μετά! φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!

ΜΑΡΙΑΣΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ!!!ΚΑΙ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΡΗΣΩ ΤΟΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΗΔΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ... :evil::evil::evil:

ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΧΑΘΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!ΚΡΥΦΗ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΤΗ ΜΙΚΡΗ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ???

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ??ΓΙΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑ...ΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΙ ΡΟΥΦΗΓΜΑ ΘΑ ΦΑΕΙ!!

ΚΑΙ ΓΩ ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΙ ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ!!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia kai ninakia kai apo emas pos eiste eseis???

emeis ta pame mia xara den exoume provlimata kai kimomaste kai kala ;) koritsia otan imoun sto maieutirio pira auta ta xapakia gia na stamatiso ton thilasmo alla exei apo ta xthes to vradi to stithos mou vgazi gala ti einai auto?? aaaa na sas po oti otan eimoun sto maieutirio den eixa gala 3eri kapia giati simveni auto??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΜΙΑΣ ΜΑΙΑΣ ΠΑΝΤΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕ ΜΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ΠΟΛΥ Η ΜΙΚΡΗ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΕΡΝΑΝ.

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ ΓΑΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...