Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

Καλησπέρα και από μια ξενυχτισμένη μαμά :D:D!Κορίτσια που γεννησατε σήμερα να σας ζήσουν τα παιδάκια σας.Οι υπόλοιπες κανετε λίγη υπομονή ακόμα και πλησιάζουν οι μέρες.Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!Η μπέμπα γεννήθηκε φυσιολογικά με επισκληρίδιο.Είναι πολύ ήσυχη την ημέρα αλλά όλο το βράδυ θηλάζει.Τι να πω,κάποια στιγμή θα το βρούμε το πρόγραμμά μας.Σήμερα το πρωι την πήγε ο άντρας μου και στον παιδίατρο (γιατί εγώ ξεράθηκα στον ύπνο) και του είπε πως όλα είναι μια χαρά αλλά το βάρος της δεν αυξήθηκε όσο θα έπρεπε.Θα την ξαναδεί σε 10 μέρες και αν πάλι δεν έχει βάλει ικανοποιητικό βάρος να σταματήσω το θηλασμό και να δίνω συμπλήρωμα.Στενοχωρήθηκα γμτ γιατί ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ μέχρι να καταφέρω να τη θηλάσω.Σήμερα και χθες μάλιστα δεν ήπιε καθόλου ξένο αλλά μονο δικό μου.Μακάρι να πάει καλά.Κορίτσια που γεννήσατε πόσο βάρος πήραν τα μωρά σας το πρώτο 10ήμερο???Έχω διαβάσει εδώ ότι τα βρέφη τις πρώτες μέρες μπορεί και να χάσουν βάρος.Και επίσης στις πόσες μέρες έπεσε ο αφαλός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!ΚΑΤ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ!!!

ΑΝΤΕ ΣΤΑΓΟΝΑ ΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΑΥΡΙΟ!!!!!!!!!!!!!!! :D:D !!!!!ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΕΦΤΑΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΩΡΑ..ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ [smilie=clock.gif] ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ.ANLOU-ΣΤΑΓΟΝΑ-KAT-TZITZIKAKI-MAMOUNAKI-BARBIE-MIRIA ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ...ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΠΟΥ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΤΙΣ ΑΓΩΝΙΕΣ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΜΑΣ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ.ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ,ΗΡΘΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!!! [smilie=love1.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] ΟΥΦ ΣΥΓΚΙΝΙΘΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΕΓΩ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΑΤΙ,ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ(ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ)ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ.ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΝΕΑ Η' ΕΓΩ Η' Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια που γεννήσατε πόσο βάρος πήραν τα μωρά σας το πρώτο 10ήμερο???Έχω διαβάσει εδώ ότι τα βρέφη τις πρώτες μέρες μπορεί και να χάσουν βάρος.Και επίσης στις πόσες μέρες έπεσε ο αφαλός?

καλημερα τζιτζικακι... εμενα ο δικος μου βγηκε απο το νοσοκομειο 2750 και μετα απο 10 μερες ειχε παει 3080.Ο παιδιατρος του μαιευτηριου μας ειπε πως την εβδομαδα παιρνουν περιπου φυσιολογικα 150-200 γραμμαρια, οσο για τον αφαλο του επεσε στην βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!ΚΑΤ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ!!!

ΑΝΤΕ ΣΤΑΓΟΝΑ ΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΑΥΡΙΟ!!!!!!!!!!!!!!! :D:D !!!!!ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΕΦΤΑΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΩΡΑ..ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ [smilie=clock.gif] ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ.ANLOU-ΣΤΑΓΟΝΑ-KAT-TZITZIKAKI-MAMOUNAKI-BARBIE-MIRIA ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ...ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΠΟΥ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΤΙΣ ΑΓΩΝΙΕΣ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΜΑΣ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ.ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ,ΗΡΘΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!!! [smilie=love1.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] ΟΥΦ ΣΥΓΚΙΝΙΘΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ!!!!!!!!!!

αχ ρε ρανια μου με συγκινησες πρωινιατικα...ειμαι ακομα πολυ ευαισθητη!!!!Ευχομαι κουκλιτσα μου οτι καλυτερο και σε σενα οπως και στο μωρακι σου!!!Περασε ο καιρος οντως αλλα εχουμε ακομα πολλα να μοιραστουμε..απο δω και περα!!!!Ξεκουρασου σημερα και απολαυσε την τελευταια μερα με τον ανρτουλη σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΕΓΩ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΑΤΙ,ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ(ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ)ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ.ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΝΕΑ Η' ΕΓΩ Η' Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

σταγονιτσα μου απο τους πονους δεν εκλεισες ματι???? Θα χουμε την μεγαλη εξοδο σημερα???? αντε ρε κουκλιτσα μου περιμενω νεα σου!!!!!Οτι καλυτερο ευχομαι και αν ο μπεμπης αποφασισει να βγει σημερα δως του πολλα φιλακια απο μενα!!!!!!Περιμεεεεεεεεεεενω εεεε???μακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou pos eiste??

ERI mou ante gennas kai esy aurio kali mou :D sou euxome ola na pane kala kai na xereste to moraki sas... nai ontos an kai meso tou internet exoume mirasti polla kai exoume dethi ;)

STAGONITSA perimenoume nea sou ante makari na irthe i megali mera kai gia sena min mas 3exasis

ANLOU ti egeine me ton paidaro sou einai kalitera me tous kolikous pou eixe?

koritsiaaaaaaaaaaaaaa exo tin upopsia oti emeina moni mou??????? mono ego den exo gennisi :o:shock:

min to klisete auto to forum kai den aniko pouthena ego :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΒΓΕΙ.ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ....ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ.ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ :oops::oops: Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΣ (οπωσ καταλαβατε εφαγα χερακι) :x:x:x ΤΩΡΑ ΠΟΝΑΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ. :evil::evil::evil: ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΑΤΙ. [smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kat 6 να σου ζησει το μωρουλινι σου..3800 τι μωρακι ροδοκοκκινισμενο θαναι αυτο??να μας το φιλησεις!

λετισια ευχομαι να κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα τωρα κ να ζεις στιγμες ανεπαναληπτες! καλη λοχεια! το μητερα εχει τσαμπα ιντερνετ (γκριλορουτερ)..αμα εχεις κεφια κ κινητο που να μπαινει περνα η ωρα σου...παντως τερας ψυχραιμιας..σπασαν τα νερα κ μπηκες στο μαμι!!!μπραβο!!

ΕΡΗ μου θα σε σκεφτομαστε αυριο..με πολυ αγαπη..ολα να πανε καλα κ για σενα κ για το μωρακι σου..θα περιμενουμε νεα σου το συντομοτερο!!!ολα καλα να πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΒΓΕΙ.ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ....ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ.ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ :oops::oops: Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΣ (οπωσ καταλαβατε εφαγα χερακι) :x:x:x ΤΩΡΑ ΠΟΝΑΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ. :evil::evil::evil: ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΑΤΙ. [smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif]

stagona mou lathos synagermos? ti sou eipe omos o giatros tha genisis simera aurio i tha pari meres??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magical οι θηλες σιλικονης με σωσανε...ο θηλασμος εχει γινει παιχνιδακι..ναναι καλα η μαια στο νοσοκομειο που με βοηθησε και μου εδωσε τη λυση, γιατι ειχα αγχωθει

τζιτζικακι μη σταματησεις θηλασμο για κανενα λογο..το να δωσεις λιγο ξενο δεν ειναι κακο..αλλα αν σου πει να κοψεις το θηλασμο απλα αλλαξε γιατρο!!!

υπαρχει και το θηλαστρο (ηλεκτρικο, οχι χειροκινητο) που μπορεις να αντλεις γαλα απο στηθος κ να βλεπεις κ ποσα ml του εδωσες...

η παιδιατρος μου ειπε οτι θα παιρνει minimum 25 γρ τη μερα...νοικιασαμε ζυγαρια..παρατηρω οτι παιρνει 57 γρ τη μερα...

ο αφαλος επεσε την 6η μερα αλλα η πληγουλα εκλεισε τη 17η μερα..τωρα εγινε δερματακι..και σημερα θα μπουμε 1η μερα στο μπανακι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταγονιτσα υπομονη κοριτσακι μου..ειμαστε πολυ κοντα...μην μου απελπιζεσαι

ανλου δεν μουπε τιπτα για ξυρισμα..αλλα και δω δεν παιζει..τωρα που φυγε η κοιλια απτη μεση..δεν το συζητω..40 μερες no sex μου ειπε μονο..365 μερες του λεω τοχω ξεχασει..αστα

το κουκλακι μου εχει κ μενα κολικους 3η μερα σημερα γιαυτο δεν πολυμπαινω κλαιμε γοερα, κ θελουμε χαδακια κ γαλατακι συνεχεια..ποναει πολυ μωλε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου να σας ζήσουν τα μωράκια!! Πωπω πολλά γεννητούρια!

Όσες κοπελίτσες δεν έχουν γεννήσει ακόμα σας εύχομαι να πάνε όλα καλά και με έναν πόνο!

Εγώ κορίτσια τα έχω ψιλοπέξει! Η μικρή είναι πολύ φαγού! Το βράδυ ξυπνάει σχεδόν κάθε μία ώρα και πεινάει! Είναι μια πειναλίτσα! Αφήστε που έχω ψιλοαγχωθεί γιατί έχει φάει και λίγο τη μία μου θηλή! Θα δω μήπως πάρω και εγώ τις θηλές σιλικόνης.

Εμείς την Κυριακή αφού σας έγραψα ότι είχα αυτά τα συμπτώματα άρχισαν στις 5.20 το απόγευμα τα πονάκια! Ανά 10 λεπτά είχα πονάκια πήρα τον γιατρό μου και μου είπε πήγαινε στο μαιευτήριο να σε βάλουν στον καρδιοτοκογράφο και βλέπουμε! Ξεκινάμε από το σπίτι κατά τις 6.30 και είχε μια κίνηση στην Κηφισίας δεν μπορείτε να φανταστείτε! Ο άντρας μου είχε βάλει αλάρμ αναβόσβηνε φώτα και χωνόταν ανάμεσα στα αμάξια! Την ώρα που φτάσαμε του είπα άφού δεν γέννησα στο αυτοκίνητο πάλι καλά! Με έβαλαν μέσα και με είδε από κάτω μια νοσοκόμα και μου είπε έχουμε διαστολή 2 εκ. Πήρε τον γιατρό μου τηλ. και της είπε ότι γεννάμε οπότε να μου κάνουν εισαγωγή! Μετά με ξύρισε κάναμε και το κλισματάκι μας και είμασταν έτοιμες! Με πήγαν στην αίθουσα τοκετού και περίμενα εκεί συνδεδεμένη με τον καρδιοτοκογράφο. Άρχισαν οι πόνοι να αυξάνουν και κάναμε την επισκληρίσιο στις 12 το βράδυ! Αφήστε ότι με κατατρύπησε η αναισθησιολόγος γιατί δεν έβρισκε κενό ανάμεσα στους σπονδύλους! Μετά ήρθε και ο αντρούλης μου και μου έκανε παρέα! Στις 2 τα ξημερώματα είχα τέλεια διαστολή και στις 4.25 γέννησα την πριγκιπισσά μου!

Λοιπόν τώρα σας αφήνω γιατί ξεκινήσαμε να πεινάμε πάλι!

Φιλάκια κοριτσάκια! Όποτε μπορέσω ξανά θα μπω να δω τα νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie μου θελει υπομονη με το θηλασμο..αν νομιζεις οτι παει να σου τραυματισει τη θηλη παρε οπωσδηποτε θηλες σιλικονης (medella τις μικρες ..οχι της chicco) η παλαιοτερα μαια του ΜΗΤΕΡΑ μου τις συστησε και ειχε δικιο...δεν εχω πλεον προβλημα με θηλασμο.

καλη λοχεια κ φιλακια στη barbie junior!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalo mesimeri ti mou kanete? mipos i stagona genise kai den parousiazete gnorizi kamia na mas pei?

i eri prepei na exei gennisi kai auti mexri tora eri mou an gennises na sou zisi to moraki sou kai na tin xerese...

koritsia nomizo arxisane kai se emena ta ponakia 3ipnisa stis 4 ta 3imeromata kai den me eperne pali o upnos eniotha kati ponakia kai pali simera to proi lete na kontepsame kai emeis stis meres mas???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιρια παρε ρολοι κ μετρα συχνοτητα συσπάσεων..με το καλο κ συ!!!

ερη μου σε σκεφτομαστε..αχ εχω αγωνια!!!

λενα οι διδυμουλες σου καλα?

φιλακια στις κοιλιτσες κ τα μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΚΟΜΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.ΜΙΡΙΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟΚΕΤΟΣ.ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ.ΑΥΤΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.. :P:P:P:P ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΣΥΗΝ ΓΕΝΝΑ.ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΔΩΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΟΡΟ ΤΟΚΕΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ. :|:| ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΠΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ. :roll::roll::roll: ΤΩΡΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΙΑ ΠΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ Ε ΘΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ :lol::lol::lol: ΑΑΑ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΟΤΙ ΜΑΛΑΚΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΕΞ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΩ?? :o:o:o:o Η ΕΡΗ ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ.ΘΑ ΜΠΩ ΜΕΤΑ ΣΤΟ FB ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ.ΑΝΛΟΥ ΚΑΙ ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΕΣΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΜΠΑΡΜΠΙ ΜΟΥ Η ΜΠΕΜΠΑ ΦΑΓΑΝΟΥΛΑ Ε? :P:P ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. :-*:-*:wave::wave::wave::wave:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia stagonitsa opos vlepis exoume mini mono emeis pou exoume kiloumpa akomi giauto vale kai esy na valo kai ego mpros na genisoume :P;)

o giatros pou piga tin deutera mas systise to sex giati leei to sperma kanei kalo kai etsi voitha tin genna :o ante vale kato ton antrouli sou kai min to syzitas :D

kalo fagoma tis pitsas sas emeis exoume paragkili souvlakia :D \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 φουσκωτες κοιλιτσες..αντε με το καλο να γεννησετε κ σεις να τα λεμε μετα για τα μωρακια μας..εγω ετρεχα σημερα για επιδομα λοχειας,ομως δεν πηρα χρηματα.μου λειπαν κατι χαρτια..απο Δευτερα...

οι κολικοι καλα κρατουν, καθε απογευμα κλαιμεεεεε..

αχ σημερα καναμε 1η μερα μπανακι στο μπανιερο μας και το απολαυσε η μπουμπου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ.ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΩΡΑ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΦΕ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΕΝΑ. :D:D:D ΠΑΝΤΩΣ ΛΕΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΓΑΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΠΟΧΗ ΓΙΑ ΜΕΣΑ.ΜΙΡΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ.ΑΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ?ΧΙ ΧΙ ΧΙ :lol::lol::lol::lol::lol: ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΑΛΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia stagona me ekanes kai gelasa proi proi an uparxi tropo kratise to mono to sperma :D

kallimera kai sto mamounaki pou ftiaxni proi proi galataki.....

po po koritsia ekana ena upno xthes apolausi............. den 3ipnisa oute mia fora oute gia pipi :o kai me 3ipnise o antroulis prin apo ligo alios akomi tha kimomouna ;)

ta alla koritsakia pou kriftikan ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια τα έχω ψιλοπέξει! Η μικρή είναι πολύ φαγού! Το βράδυ ξυπνάει σχεδόν κάθε μία ώρα και πεινάει! Είναι μια πειναλίτσα! Αφήστε που έχω ψιλοαγχωθεί γιατί έχει φάει και λίγο τη μία μου θηλή! Θα δω μήπως πάρω και εγώ τις θηλές σιλικόνης.

Barbiepa μου καταρχάς να μας ζήσουν τα μωρουδέλια μας!!

Σχετικά με το θηλασμό είναι πράγματι μεγάλη ιστορία. Εμένα μου τον έδωσαν κατευθείαν μετά την καισαρική και τον θήλασα κ στη συνέχεια τον είχα πάντα μέσα στο δωμάτιο μέρα νύχτα. Στην αρχή ταλαιπωρηθήκαμε κ οι 2 μέχρι να μάθω κ εγώ κ αυτός πώς να ρουφάει σωστά.

Στο σπίτι που γυρίσαμε κ έπρεπε κ να τον αλλάζω εγώ πέρασα τρελό μαρτύριο ειδικά τις νύχτες. Μου τραυμάτισε τις θηλές σε σημείο που να μη μπορώ να τις ακουμπήσω ούτε στο σουτιέν. Γ'άλα έχω πολύ κ δε θέλω να σταματήσω τον αποκλειστικό θηλασμό γιαυτό κ έκανα το εξής αφού ρώτησα κ τις μαίες: Πήρα ψευδοθηλές σιλικόνης της medela και ηλεκτρικό θήλαστρο. Δυο μέρες συνεχόμενες θήλασα μόνο με τις ψευδοθηλές και έτσι επουλώθηκαν οι δικές μου (βάζω βέβαια κ μια κρεμούλα λανολίνης την Lansinoh). Τώρα τις βάζω μόνο στην αρχή που πεινάει πολύ κ δαγκώνει κ αργότερα τις βγάζω.

Το θήλαστρο το πήρα για 2 λόγους: Για να αποθηκεύω λίγο γάλα για αργά το βράδυ και έτσι να μην ταλαιπωρούμαι πολύ και για να αποσυμφορώ το στήθος γιατί γεμίζει γάλα υπερ του δέοντος και νιώθω να σκάω κ φοβάμαι για καμιά μαστίτιδα. Κάνει πολύ καλή δουλειά. Της Philips Avent πήρα.

Πάντως όσο περνάνε οι μέρες νιώθω ότι εγκλιματιζόμαστε κ οι δυο καλύτερα κ ότι στρώνουν κάπως τα πράγματα αλλά η αλήθεια είναι ότι τρώει πραγματι πάρα πολύ!! Εμένα γεννήθηκε 3800, βγήκαμε από το μαιευτήριο 3600 και τώρα είναι 4 κιλά! Εσένα πόσο γεννήθηκε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...