Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας μανούλες τι κάνετε;

Εγώ σήμερα υποφέρω από πόνους στα πόδια και στα χέρια. Όσο πάνε και πρήζονται περισσότερο. Στα πόδια μου να φανταστείτε δεν φαίνονται οι αστράγαλοι μου καθόλου πλέον. Ο άντρας μου λέει ότι έχουν γίνει σαν φρατζολάκια. Μου κάνει μασάζ και με ανακουφίζει κάπως.

Κατερίνα μου έχει πολλά και ωραία σχέδια σε χαλιά στα Leroy και για όλο το σπίτι και για το παιδικό δωμάτιο. Και οι τιμές είναι καλές. Αυτό που πήραμε εμείς είναι σε διάσταση 1.30χ2.60 περίπου και έκανε 125 ευρώ. Βέβαια δεν μου πιανει όλο το δωμάτιο μόνο στη μέση το καλύπτει αλλά ωραίο μου φαίνεται. Του χρόνου μπορεί να βάλω μεγαλύτερο ή και μοκέτα.Σήμερα έμαθα απ' την κουνιάδα μου που είχαμε μια συζήτηση πως έχουν έναν οικογενειακό φίλο με μαγαζί εδώ στο Μενίδι πάλι που το κλείνει και τα έχει βάλει μπιρ μπαρα και έφτιαξαν μοκέτα με τα μέτρα του δικού τους δωματίου (είναι μικρότερο απ' το δικό μου) και έδωσαν 120 ευρώ κι αυτοί. Δεν ξέρω πως θα είναι. Όταν την επισκεφτώ και το δω θα σου πω αν είναι ωραίο και ίσως πάω και μια βόλτα απ' το μαγαζί αυτό. Κι αυτή η γυναίκα δεν μου το λεγε νωρίτερα, Αμάν πια! Αnyway ο ωραίο είναι το χαλάκι μου δεν το μεταλιώνω. Θα σας βάλω φωτο να το δείτε.

Ενινα μου σε μπέρδεψα ε; Το περίμενα ότι θα κρίνεις βάση του sticker μου. Δεν έχεις και άδικο όμως άκου πως έχουν τα πράγματα. όταν πας στο ίκα ο γυναικολόγος του ικα δεν λαμβάνει υπόψιν του την βεβαίωση που σου έχει δώσει ο ιδιωτικός γιατρός αλλά την β' επιπέδου. Η δικιά μου β' επιπέδου λοιπόν λέει ότι βάσει περιόδου μου τελευταία πητ έχω 12 Νοεμβρίου. Η γιατρός μου όμως στα υπέρηχα που μου κάνει κάθε φορά κρίνει ότι τελευταία ημερομηνία που μου δίνει είναι 20 Νοεμβρίου. Κατάλαβες; κι έτσι οι 56 μέρες που μας δίνουν άδεια για τον τοκετό (δυστυχώς δεν έχουν γίνει περισσότερες...) για μένα άρχισαν να μετράνε αντίστροφα από 12 Νοεμβρίου και όχι από 20 που έχω υπολογίσει στο sticker μου. Αυτά!

Α! Βρήκα κι άλλες πιτζαμούλες και νυχτικάκια εδώ στην περιοχή μου πάλι ακόμα πιο φτηνές 15 μέχρι 20 ευρώ από μαγαζί κανονικο εντομεταξύ όχι κινέζικο. Δεν είχε πολλά νουμερα βέβαια αλλά εγώ βολεύτικα. Τέλειωσα και με αυτά. Έχω δυο νυχτκάκια με ρομπες και δύο πιτζαμούλες. Καλά δεν είναι; Δεν χρειαζεται να παρουμε περισσότερα μαζί μας. Σουτιέν θα πάρω μόλις μπω στο μήνα μου γιατί δεν ξέρω από τώρα τι μέγεθος θα χρειαστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ τι όμορφο δωμάτιο είναι αυτό anastasiataka???γεμάτο λουλουδάκια ..... η μπεμπούλα σου άρχισε να στολίζει το σπίτι!η μαμα μου πάντα λέει πως τα κορίτσια είναι το στολίδι του σπιτιού :D ωραίο γούστο έχεις, εγώ είμαι στα σιελ και ετοιμάζω ακόμη το δωμάτιο.

Χθες πήγα και είδα το μπεμπάκο μου, είναι μια χαρά τεράστιος 1,500γρμ ! και έχει πάρει θέση προς τα κάτω το κεφαλάκι του!ξεκίνησα και μαθήματα ανώδυνου τοκ.και θηλασμού στο ικα.στον καρδιοταχογραφο μου είπαν θα μπαίνω κάθε εβδομάδα μόλις μπω στον μήνα μου.ο γιατρός μου είπε μπορώ μέχρι και τρεις φορές να παίρνω την ημέρα μαγνήσιο γιατι έχω κράμπες ,στα πόδια μόνο, απο το πολύ περπάτημα που κάνω.Επίσης πονάνε οι αρθρώσεις στα ισχύα μου,επειδή αρχίζει και ανοίγει η λεκάνη σιγά σιγά, δεν το νιώθει καμία άλλη αυτό???

Διάβασα για πυτζάμες και νυχτικά ότι γράφετε, μία συμβουλή :idea: αποφύγετε τα σατεν υφάσματα,μία φίλη μου έλεγε η μαμα της πήγε δώρο στο νοσοκομείο μία πυτζαμα σατεν και δυσκολευόταν πααααρα πολύ όταν έπαιρνε το μωρό αγκαλιά γιατι γλιστρούσε ;;)

τικερακι ακόμη να βάλω.....πολύ με έχει παιδέψει το νέο μαμμυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merula ευχαριστώ πολύ. Όντως τεράστιος ο μπεμπάκος σου. Μια χαρά! Εμένα στην εβδομάδα που είσαι εσύ τώρα η μπέμπα ήταν 1.111γρ. Άντε με το καλό να βγούνε τα μωράκια μας.

Τι να σου πω για τα ισχύα; Προς το παρόν πονάνε τα άκρα μου μόνο αλλά έτσι όπως πάμε σε λίγο δεν θα ξέρουμε από που μας έρχεται ο πόνος. Υπομονή.

Μη μου λες τέτοια για τις πυτζάμες και όλες τις διάλεξα σατέν! Νόμιζα ότι θα είναι καλύτερα από μακο ή βαμβακερές λόγω ζέστης μέσα στο νοσοκομείο. Αυτό που λες όμως δεν το είχα σκεφτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτέλους τα κατάφερα με το τικερακι ;) anastasiataka κάθε μέρα και κάποιο νέο σύμπτωμα-πόνος θα μας παρουσιάζεται.όσο για τις πυτζάμες ίσως θα μπορούσες να αλλάξεις κάποια! εγώ δεν αγόρασα ακόμη ,αλλά το θυμάμαι αυτό που είπε η φίλη μου πριν καιρό.όσες σατεν έχω πάντως,προ εγκυμοσύνης γλιστράνε,και θα ακολουθήσω την συμβουλή της να μην αγοράσω τέτοιες,σκέψου το ίσως και εσύ και ας καταθέσουν εμπειρίες και γνώμες και άλλες μανούλες ;) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia eftixos ola einai ok sinexizoume stathera kai ayto einai kalo!!!!skopos mas einai na proxorame stathera mexri na ftasoume tis 35-37 ebdomades!!!egw pantos den exw etoimasei tipota akoma...an mou tyxei kanena aproopto den tha exw rouxa tou mwrou...telos tou mhna ypotithete oti tha erthei to konteiner apo ellada kai exw mia tairastia kouta me ta rouxa kai ola ta pragmata tou mwrou!!!ara perimenw na erthoun kai meta tha arxisw to plhsimo....na ftiakso thn kounia kai to balitsaki mou....an htan to prwto mou tha me eixe piasei anxos..allamprostoparon thn palebw,filakia kai tha prospathiso na mpo molis ksypniso gia na sas petyxo!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Τι κανετε?

Αναστασια μου τι ωραιο δωματιο ειναι αυτο?

Για τα σατεν νυχτικακια εχει δικιο η merula δεν ειναι καθολου βολικα .Για σκεψου το μηπως αλλαξεις κανενα?Επρεπε να παρεις και κανενα βαμβακερο για να ειναι πιο ευκολο σε ολες τις κινησεις.

Εγω μια πυτζαμουλα εχω παρει προς το παρον που το απο πανω ειναι σαν πουκαμισακι για να ειναι βολικο για τον θηλασμο και τωρα θελω να παρω και 2 νυχτικακια.Την πυτζαμα δεν ξερω κατα ποσο θα την βολευτω...την προηγουμενη φορα μονο νυχτικα ειχα παρει.

Κατα τ αλλα καλα τον μπεμπη μου εχω ενα μηνα να τον δω ,την Τριρη θα παω στον γιατρο αλλα οι κλωτσιες του γινονται αισθητες παρα πολλες φορες μες την μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια! Κάνει πολύ νύστα ΚΑΙ σήμερα. Αύριο που θα είμαι σπίτι θα κοιμηθώ μέχρι τις 11 για να το ευχαριστηθώ!

Ελισα μου αυτό θα κάνω, θα πάω να αλλάξω τα δύο σήμερα το απόγευμα και θα κρατήσω τα άλλα δύο ουτως ώστε να έχω και σατέν και βαμβακερά και βλέπουμε.

Κι εγώ την Τρίτη έχω γιατρό. Κι έχω κι εγώ καιρό να την δω οπότε πιστεύω ότι θα εκπλαγούμε με το πόσο θα έχουν μεγαλώσει!

Μαράκι χαίρομαι που όλα πάνε καλά! Απ' την άλλη εβδομάδα έχουμε τακτοποίηση ρούχων δηλαδή έ; Κι εγώ τέλος της άλλης εβδομάδας θα ξεκινήσω που θα κάτσω κι απ' την δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΚ ΤΟΥ MOTHERCARE ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ. ΒΡΗΚΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕ 25 ΕΥΡΩ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΦΟΡΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ. ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΕ ΠΑΡΑ......ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ. ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΖΑΚΕΤΑΚΙ ΠΛΕΚΤΟ ΡΟΖ ΜΕ ΦΛΙΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ -15 ΕΥΡΩ ΑΠΟ 45 !!!!!!!!! Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ!!!!! ΚΑΙ ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ ΠΗΡΑ, ΤΑ 3 12 ΕΥΡΩ. ΔΕΝ ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΡΟΥΧΑ ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ Κ ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Αναστασία μου πολύ πολύ ωραίο το δωμάτιο!!

Σήμερα δεν έχω καθόλου όρεξη για δουλειά - λείπουν σχεδόν όλοι και έχει ηρεμίαααααα.

Πρέπει σιγά σιγά να βάζω σε τάξη τα έγγραφα μου και να σημειώνω που είναι γιατί θα με ζαλίσουν στα τηλέφωνα και βαριέμαιιιιιιιι.

Εγώ είμαι αρκετά καλά σήμερα γιατί χθες δεν έκανα τπτ απολύτως και σάπισα στον ύπνο. Μόνο ο μικρός που με ξυπνάει κάθε μέρα στις 6 και μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ εύκολα. Λέω να βγω σήμερα να κοιτάξω για εσώρουχα, νυχτικά κτλ. Αν αντέξω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?? ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ---ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ---ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΟΛΙΣ 1,5 ΚΙΛΟ---ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑΙΤ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ--ΤΟΒΑΨΙΜΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ--ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΕΜΕ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ---15 ΟΚΤΤΩΒΡΗ ΣΤΑΜΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ---ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΥΓΩ---ΑΥΤΑ--ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ ΓΙΑ 13/10 ---ΟΛΑ ΚΑΛΑ---ΤΙ ΝΕΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia eftixos ola einai ok sinexizoume stathera kai ayto einai kalo!!!!skopos mas einai na proxorame stathera mexri na ftasoume tis 35-37 ebdomades!!!egw pantos den exw etoimasei tipota akoma...an mou tyxei kanena aproopto den tha exw rouxa tou mwrou...telos tou mhna ypotithete oti tha erthei to konteiner apo ellada kai exw mia tairastia kouta me ta rouxa kai ola ta pragmata tou mwrou!!!ara perimenw na erthoun kai meta tha arxisw to plhsimo....na ftiakso thn kounia kai to balitsaki mou....an htan to prwto mou tha me eixe piasei anxos..allamprostoparon thn palebw,filakia kai tha prospathiso na mpo molis ksypniso gia na sas petyxo!!

ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΑΚΙ--ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες καλημέρα !αντε τι φάγαμε και αυτή την εβδομάδα!!!

Μαρία μου χαίρομαι πολύ για το μωρό σου είδες που ολα πάνε καλά !να σκέφτεσαι θετικά πάντα!!

Νιρο μου να σε ρωτήσω κάτι τα που είναι ακριβώς στον ταυρο τα mothercare γιανα παω να ρίξω και μια ματιά και απο εκεί?έχει τίποτα τις προκοπής ή σαβούρες???

Αναστασία μου τέλειο το δωμάτιο!μπράβο με το καλό!!

Τι θα γίνει με αυτό το τικεράκι μου έχει σπάσει τα νευρα τοσο χαζή είμαι και δεν μπορώ να το βάλωω???/ :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πονεμένες μου φουσκίτσες! από πονάκια βλέπω όλες καλά πάμε! δεν πειράζει όμως, ας είναι αυτό το χειρότερο που θα πάθουμε, ας πάει καλά η γέννα να ειμαστε γερές εμείς και τα μωράκια μας και όλα τα άλλα θα τα ξεπεράσουμε, οι γυναίκες είμαστε σκληρά καρύδια!

Σήμερα κορίτσια ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κοιμήθηκα!! 8 ολόκληρες ώρες, χωρίς ενδιάμεσα ξυπνήματα! μάλλον ήμουν τόσο κουρασμένη από την αϋπνία των προηγούμενων ημερών που ούτε κλοτσιές κατάλαβα, ούτε πόνους ούτε τίποτα! ελπίζω να μην είχα πλακώσει το μωρό :?

Αναστασία το δωμάτιο της μικρής σας είναι υπέροχο!! να είναι γερή και να το χαρεί! ευχαριστώ για την αποσαφήνιση! κρίμα που δεν άλλαξε κάτι για τις 56 μέρες :mrgreen:

ΜαρίαΚαπ μια χαρά το αντράκι σου! πολύ χάρηκα!

Merula 1.500 γρ ο μπέμπης σου;; μια χαρά!!!

Μαρίνα καιρό είχαμε να σε δούμε! όλα καλά εσύ και η μπεμπούλα σου! πες μου όμως βρε θηριο, πως κατάφερες να πάρεις μόνο 1,5 κιλό;;;; μόνο το μωρό είναι τόσο, βάλε και αμνιακά υγρά και ιστορίες, πως έγινε αυτο;;; εγώ γιατί παχαίνω και με τον αέρα που αναπνέω;;;; :(

Εύη;;; που είσαι σήμερα; ελπίζω να είσαι καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πάμε αύριο το μεσημέρι για doppler!! Από ότι φαίνεται απο τις κλωτσίες που μου ρίχνει, ο μπέμπης είναι μια χαρά..Θέλω να δω πόσο θα έχει φτάσει σε βάρος ο μπουλούκος μου..

Πήρε απο την μαμά του σε αυτό το θέμα... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera kai apo emena kouklitses...Prota apo ola prepei na sinxarw thn anastasia gia to polu wraio gousto ths,mou arese para polu to domatio sas na einai gerh kai na to xarei h mpoumpouka sas :)

Maraki ante perase alh mia evdomada kai sinexizoume, mia xara to antraki sou :)

Oso gia esas pou eidate ta ninakia sas exthes SAS ZILEVW, egw pote tha dw to diko mou eee??? Apo vdomada mou eipe h sizigos tou giatrou mou na ksanaparw gia na kanonisw to epomeno rantevou mou. Kala exoun peksei ola ta senaria sto mialo mou milame, lete na mhn mporei o anthropos na me ksegennusei telika??? :( Elpizw pos den einai kati ti sovaro..

Exthes telika vgika gia psonia giati den antexa alo sto spiti,(eutixos malon mou perase to ts!r#!p!p!)

Pira duo nuxtikes mia rompitsa ena soutien thilazmou kai ena kanoniko, ta soutien thilazmou den me kolakevoun idietera kai apofasisa pos tha to foraw mono otan koimame h eimai sto spiti, ekso tha foraw kanoniko.Ola auta mou ta afise 85 euro to afentiko ths filhs mou kai tha mou kontenoun ta manikia se mia apo tis nuxtikes giati htan makrimanikh kai den thn ithela.

Entometaksi epidi einai se ena simio sto kentro pou exei poles apothikes me xontrikh kanonisame na paw ena apogevma mazi ths na psonisw esorouxa kai formakia gia to mwro alla kai gia thn megalh mou..Pire thlefono kai rotise poso tha kanoun kati fanelakia Minervakia pou thelw kai mou eipe 2 euro to ena :P:P Mia xara kataenthousiastika, pira kai ena mpournouzaki sthn megalh mou gia to kolimvitirio 22 euro...Auta ta pros to paron...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΤΟ MOTHERCARE ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΤΕΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ-ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΟΥΜΕΡΟ-. Η ΤΕΩ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ Κ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΕΙΝΑΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.

ΕΓΩ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ 4/10 Κ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ...........

EVI ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niro, που μένεις;;;

Εύη χαίρομαι που είσαι καλύτερα! φοβερές τιμές βρήκες, μπράβο! και στα δικά μας! :lol:

Ευγενία καλά αποτελέσματα να έχετε αύριο! το dopler μου φαίνεται ότι εγώ θα το κάνω τελευταία... στην 34-35η εβδομάδα που θα είναι το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw pou tha to ekana exthes ti katalava :cry::cry: me thn oreksh emhna...(Gia to doppler lew)

Pantos opies exete gnosth h kapia filh pou na exei sxesh me esorouxa nuxtika mhn distazete kante mia erotish giati aksizei na ta parete xontrikh, einai polu pio fthina..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niro είδα που ήξερες τις οδούς στον Ταύρο και σκέφτηκα μήπως είμαστε γειτόνισσες! εγώ δεν πρόλαβα να πάω χτες τελικά, έχουν βγάλει χειμωνιάτικα ρουχαλάκια ε; ωραία πράγματα; θα προσπαθήσω να πάω σήμερα ή αύριο το πρωί.

Κορίτσια, ξέρετε αν το ντόπλερ είναι γενικά έγχρωμος υπέρηχος, θα δούμε δηλαδή και το μωράκι μας, ή μόνο τα αγγεία του απεικονίζονται έγχρωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή μου έκαναν ένα ψιλοdoppler στην Β' επιπέδου, χρωματίστηκαν μόνο οι φλέβες, αρτηρίες κλπ

Όλα τα υπόλοιπα ήταν σαν τον κλασικό υπέρηχο... Δεν ξέρω αν είναι κάτι άλλο απο αυτό που μου είχαν κάνει - αύριο θα μάθω και επιτέλους τι είναι η άλλη εξέταση που μου κάνει δώρο το ΙΑΣΩ.

Θα δω και την αιματολόγο μου επί τόπού, οπότε αύριο θα είναι γεμάτη η μέρα μου με εξετασοαπαντήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...