Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

χαχαχαχα η φωτο ειναι 1-2 μηνες πριν μεινω εγκυος.τωρα ειμαι με μια κοιλαρα ΝΑΑΑΑΑΑΑ!!!κ γω παω να βαλω κανενα πλυντηριο.αντε φιλακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια!!!!!

μολις γυρισα απο τον υπερηχο αναπτυξης,ο λεβεντης ειναι αστερι 1300 γρ!!!

τι κανετε ολες? τα νινακια καλα βλεπω ειναι .....

αντε περασε ο καιρος, μεχρι να μπει ο χειμωνας γενναμε.

εχω αρχισει δουλιτσες στο σπιτι ,ελπιζω να ηρεμισω καποια στιγμη :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα απο την κατηγορία φτερού πήγες στην κατηγορία φτερού με κοιλιά!! Κούκλα θα είσαι !! Φτού σου!! Αχ εγώ βλέπω τα ποδαράκια μου και τρομάζω - έχουν γίνει χάλια...ήταν που ήταν, παραέγιναν.. σαν φρατζολες κακοχυμένες είναι!! Και έχουμε πορεία ακόμααααα....

Σήμερα έχω πολύ δουλειά, αλλά χωρίς πίεση, και πέρασε η μέρα σαν σίφουνας - καλά είναι έτσι!!

θα πάω σπιτάκι μου και θα σαπίσω - έρχεται η μανούλα μου σήμερα!!!!! Έχει να ρίξει φασίνα στο μελλοντικό δωμάτιο του μπέμπη.. και όχι μόνο... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Ρηνιώ, που χάθηκες τόσες μέρες;; μια χαρά ο γιόκας σου, σούπερ! όταν μπορέσεις για πες κι άλλες λεπτομέρειες για αυτόν τον υπέρηχο ανάπτυξης! που τον έκανες, ειναι έγχρωμος; γιατί θέλω να κάνω κι εγώ ένα υπέρηχο έξω αρχές Οκτώβρη, να ηρεμήσω!

Ευγενία καλώς τα δέχτηκες! θα ξεκουραστείς από εδώ και πέρα. Ασε αυτή η συζήτηση για τα πόδια πονάει πολύ! εκεί που είχα ωραία αδύνατα ποδαράκια, με ελάχιστη κυτταρίτιδα μόνο στον ποπό, τώρα ούτε να τα βλέπω δεν θέλω! τόσες "τρύπες" ούτε το ένταμ δεν έχει! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ....ψυχραιμαι μ ετα κιλα,ολα θ αγινουν λιγο ο θηλασμος,λιγο προσοχη,λιγο γυμναστικη!!!!οαλ θ αστρωσουν,χαρειτε τωρα που μπορειτε ν αβρειτε και αφορμη λογω εγκυμοσυνη ςκαι ν αφατε οτι λαχταρατε...εμενα μου τα στερησαν λογω παθολογικη ςκαμουλης σακχαρουκαι ζηταω απεγνωσμενα γλυκο!!!!εχω 6 κιλα επιπλεον λογω ασυστηρης διατροφης και τα δαχτυλακαιμου πλεον δενεχουν αιμα απο το τρυπημα,,τομ ωρο ειναι 2400...αλλα λιμπιζομαι συνεχεια τ αγλυκα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενεια απο οτι βλεπω κ στη φωτο σου κ εσυ κατηγορια φτερου εισαι τι φρατζολες ποδια λες καλεεε μονο κοιλια εχεις πολυ ωραια εισαι :P

εμενα τα ποδια μου δεν επαθαν τιποτα ρε κοριτσια αλλα στα πλαινα στους γοφους πεταξα κρεας! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μη πιανετε συζητηση για τα ποδια..ειναι πονεμενη ιστορια!!εγω δεν ειχα ιχνος κυταριτιδας αλλα τωρα...εχω αρχισει και σπαω.δε πειραζει πανω απόλα τα μπεμπακια μας και χαλαλι!ρηνιο καλε μεγαλωσε ο μπεμπης σου!!!!μαρια μου μαλλον ηθελε να το παιξει πολλα βαρης μπροστα στους αλλους μπαμπαδες μη δινεις σημασια...μολις δει τον μανωλιο θα λιωσει!δημητρα μου γιατι κανεις καρδιοτοκογραφο καθε βδομαδα και τι ειναι αυτο?? :?: κατι με τριγυρναει απο χθες..μια ποναει ο λαιμος..μια προβληματα με το εντερακι μου..ελπιζω να μη κρεβατωθω γιατι μονο για τετοια δεν ειμαστε τωρα!

κοριτσια τον μπεμπη τον νιωθω και τον βλεπω δηλαδη μονιμως (απο τα βουναλακια που κανει η κοιλια μου)μαγκωμενο στο αριστερο μου πλευρο απο κατω να ξεπεταγεται κατι στρογγυλο και αρστερα και χαμηλα,ειναι φυσιολογικο αυτο???..αυτο σημαινει οτι εχει παρει θεση και μενει στο ιδιο σημειο?η παιρνουν θεση πιο μετα?παντως κλοτσαει αρκετα..και ετσι οπως εχει στριμοχτει με ποναει ωρες ωρες με τα κλοτσιδακια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπακο καρδιοτοκογραφος ειναι μια εξεταση που γινεται μετα την 30η εβδ(στην ελλαδα δε ξερω ακριβως ποτε αλλα θα μας πουν οι κοπελες.εδω ξεκιναει στις 30) κ το κανουμε μια φορα την εβδομαδα.ειναι κατι ζωνες που σου βαζουν στην κοιλια κ συνδεεται με ενα μηχανιμα.απο κει ελεγχει αν εχεις συσπασεις κ την καρδια του μωρου.την ακους κιολας σαν αλογα που καλπαζουν κανει :lol: δε ξερω αν την κανουν στην ελλαδα καθε εβδομαδα ομως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω την εντυπωση οτι δεν το κανουν δεν ειμαι και συγουρη ομως!!!ωραια πρεπει να ειναι παντως να ακους τη καρδουλα καθε βδομαδα!απ'οτι καταλαβα για να βλεπει αν εχεις συσπασεις καταλαβαινει και ποτε περιπου θα γεννησεις??εισαι τυχερουλα που θα γεννησεις γερμανια τα μαιευτηρια και οι γιατροι εκει πρεπει να ειναι σουπερ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou ti kanete?? Egw malon viastika na pw pos eimai kala to proi, akomi kanw parea me thn lekanh ths toualetas kai exw tromeres komares. O antras mou me thn mikrh efigan gia to kolimvitirio kai egw edw exw sapisei oute exthes vgika ekso, pou na paw me to tsirlipipi pou me epiase :(:( Sorry kiolas....

Egw exw ena mikro mixanima gia to spiti kai mporw na akousw thn kardoula tou opote thelw einai kala otan anxonome to vazw gia ligo kai iremw, an kai twra katalavenw apo ths kinisois tou oti einai kala...

Edw an pas sto nosokomio sou kanoun kardiotokografo, mia fora pou piga epigontos sthn arxh giati eixa ligo aima kai htan Savvato (sto Ipokratio) eixe arketes pou perimenan thn sira tous gia eksetash sto mixanima alla an pas idiotika sou kanei uperixo opote den xriazete...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμακο μου την κανουν κ στην ελλαδα την εξεταση.πολλες κοπελες στην ελλαδα ξερω που την εχουν κανει.ας μας πει κ καμια απο δω.κ η κισα κανει.ρωτα τον γιατρο σου να σου πει.απλα δε ξερω αν εκει την κανουν καθε εβδομαδα οπως εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλο με τον τοκογραφο ειναι οτι βλεπουν αν εχεις συσπασεις κ ποσο συχνες ειναι.πχ στον γιο μου απο τις 36 εβδ ειχα συσπασεις πιο εντονες που μονο ο τοκογραφος τις εβλεπε.τελικα γεννησα 38 εβδ.απλα αν σου βρει επικυνδινες συσπασεις πριν τις 36 εβδ τοτε ο γιατρος σου δινει κ τα αναλογα χαπια κ παιρνεις κ τα καταλληλα μετρα για να μην εχεις προωρο τοκετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou ti kanete?? Egw malon viastika na pw pos eimai kala to proi, akomi kanw parea me thn lekanh ths toualetas kai exw tromeres komares. O antras mou me thn mikrh efigan gia to kolimvitirio kai egw edw exw sapisei oute exthes vgika ekso, pou na paw me to tsirlipipi pou me epiase :(:( Sorry kiolas....

Egw exw ena mikro mixanima gia to spiti kai mporw na akousw thn kardoula tou opote thelw einai kala otan anxonome to vazw gia ligo kai iremw, an kai twra katalavenw apo ths kinisois tou oti einai kala...

Edw an pas sto nosokomio sou kanoun kardiotokografo, mia fora pou piga epigontos sthn arxh giati eixa ligo aima kai htan Savvato (sto Ipokratio) eixe arketes pou perimenan thn sira tous gia eksetash sto mixanima alla an pas idiotika sou kanei uperixo opote den xriazete...

evi κι εγω το ιδιο προβλημα με σενα εχω σημερα...συν κατι κομαρες και κοπωση μαλλον απο την αφυδατωση.τωρα το βραδακι ειμαι πολυ καλυτερα,αν ομως εχω τα ιδια και αυριο θα παρω το γιατρο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!! :):) καλα ειστε? εγω πεθαινω απο της καουρες στο λαιμο μου και δεν ξερω τη να κανω (εχετε καμια ιδεα?) εγω αρχες οκτωβριου εχω ραντεβου με τον αιματολογο για της εξετασεις και κατα της 12/10 με τον γιατρουλη μου. αχ εχω αγωνια να δω την μπεμπουλα μου να δω ποσο πολυ μεγαλωσε :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρυο νερο την ωρα που νιωθεις την καουρα να ερχεται.εγω κυκλοφορω με ενα μπουκαλι ολη μερα.

κ το κρυο γαλα κανει καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Αναστασία σε ποιά περιοχή μένεις; που βρήκες ωραία νυχτικάκια; επίσης, πως πήρες το επίδομα από τώρα; εγώ ξέρω ότι πρέπει να σταματήσεις πρώτα τη δουλειά, να υπογράψει ο εργοδότης το χαρτί και μετά πας και εισπράττεις... σταμάτησες νωρίτερα;

Ρουλίτσα εμένα ντόπλερ θα μου κάνει ο γιατρός μου στο επόμενό μας ραντεβού, αρχές Νοεμβρίου...

Εύη αύριο θα δεις τον μπέμπη μας ε; άντε ωραία, όλα καλά θα είναι! Ευγενία κοντεύει και για σένα το Σάββατο!

Κατερίνα περαστικά στον αντρούλη σου!

ΜαρίαΚρήτη περίεργα άρχισε να σου τα λέει ο αντρούλης σου! μάλλον είναι από το άγχος του μωρέ, μόλις δει τον γιόκα του να δεις και πάνες να αλλάζει, και θα μάθει να τον νανουρίζει όταν κλαίει, τα πάντα θα κάνει! Οσο για το θηλασμό... 2 χρόνια;;; που του ήρθε;;;;

Δικά μου νεάκια δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να σας πω... πόνος και πάλι πόνος στην πλάτη... α, πήγα και κουρεύτηκα χτες επιτέλους, κόντευα να φτάσω το μαλλί της Ποκαχόντας... :)

Εnina μου μένω στο Μενίδι και είναι ένα μαγαζί που έχει βιοτεχνία δικιά του. Νομίζω μου είπε πως έχει και δεύτερο κατάστημα αλλά πάλι στο Μενίδι.

Υπέγραψε ο εργοδότης μου. Κανονικά θα έπρεπε να έχω σταματήσει 16 Σεπτεμβρίου βάση της βεβαίωσης του γιατρού που μου έδωσαν απ' το ικα απλά θέλω και πηγαίνω στην δουλειά αυτό φυσικά δεν το είπα στο ικα όταν πήγα να εισπράξω. Αυτά!

Μεγιά του κούρεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia shmera den katafera na mpw,kai etsi molis mpeika na diabasw ta nea sas!!!!sas akouw oles kala kai xairome...aurio exw rantebou me ton kardiologo kai me exei piasei fobero anxos.....tha mpw arga pali kai steilte mou thetikh energeia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!! :):) καλα ειστε? εγω πεθαινω απο της καουρες στο λαιμο μου και δεν ξερω τη να κανω (εχετε καμια ιδεα?) εγω αρχες οκτωβριου εχω ραντεβου με τον αιματολογο για της εξετασεις και κατα της 12/10 με τον γιατρουλη μου. αχ εχω αγωνια να δω την μπεμπουλα μου να δω ποσο πολυ μεγαλωσε :P:P:P:P

Melisoula exw kai egw foveres kaoures logo provlimatos me ton sfixtira tou isofagou...Na koimase panta me 2 maksilaria pou tha arxizoun apo thn plath dld panta anasikomenh, na mhn trws varia fagita dld saltses kai tiganita h akomi kai gluka, pites, siropia, H sokolata fernei tromeres ksiniles kai o xumos opos to portokali...To neraki einai kalo kai to gala alla mhn ksexnas pos einai ugra kai ta ugra anevenoun efkola pros ta pano idika prhn ton upno, giafto na tros kamia frigania kai giaourtaki prhn ton upno, an exeis tromero provlima kalitera na pas na katseis anapaftika ston kanape sou gia ligo akinith kai fisika na ksepleneis ton isofago sou me kanaduo goulies nero (goulia ,goulia na to pineis giati to apotomo pali tha sou girisei piso kai tha einai xirotera)..Elpizw na voithisa kapos, egw polemaw sxedon kathe mera mafto, sxedon mou exei periorisei thn zwh kai otan kanw kamia paraspodia me to fagito meta to plirwnw akriva.

Maraki kalh epituxia me ton kardiologo, tha perimenoume nea sou.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ είμαι στην δουλειά και νυστάζω τρομερά προς το παρόν.

Ευη και Κατερίνα πως είστε σήμερα; Καλύτερα; Ελπίζω να μην κάνετε παρέα στην λεκάνη ακόμα;;;

Μαράκι καλη επιτυχία στον καρδιολόγο. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!!!

Εχτές έκανα και τα τελευταία ψώνια για το δωμάτιο της μπέμπας (τελείωσα νομίζω εκτός από μικροπράγματα). Πήρα χαλί και κουρτίνα απ' τα Leroy Merling. Είχς πολλή ωραία σχέδια. Το καταευχαριστήθηκα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλημέρα σε όλες !

απο ότι βλέπω έχετε μικρόπροβληματάκια ε? υπομονή κορίτσια μου και όλα θα περάσουν .

πρέπει απο δώ και πέρα να προσέχουμε παραπάνω γιατι ξεκίνησαν οι ιωσούλες και είμαστε πιο πολύ εβάλοτες απο ότι πριν :(:(

αναστασία μου μεγια τα πραγματάκια σου . με το καλό η μπεμπούλα!!άμα φτιαξεις το δωμάτιο στειλε φωτο να το δούμε!!

Έκλεισα ραντεβού στο ίκα για να πάρω την άδεια τοκετού .Σταματάω την δουλεια γύρω στισ 15.10

επίσης γράφτηκα και εγω στο κέντρο φεναιρέτη θα με πάρει η μαία για να κλεισουμε ραντεβού να πάω απο κοντά να τα πούμε.

Βρε κορίτσια δεν μπορώ να βάλω το τικεράκι μηπως μπορείτε να με βοηθήσετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και κοιλίτσες!!

Εγώ να δείτε πόσο νυστάζω..κοιμήθηκα στις 1 και ξύπνησα στις 6...ξανακοιμήθηκα στις 7:20 με 8.. Άντε να τελειώσω την δουλειά να ρίξω κάτι ύπνους!!!

Εύη και Κατερίνα περαστικά σας!!! Θέλει πάρα πολύ προσοχή τώρα..όλος ο κόσμος είναι με ιώσεις.

Δήμητρα την κάνουν αυτή την εξέταση και στην Ελλάδα, αλλά μόνο άν έχεις κάποιο πρόβλημα με τις συσπάσεις. Δεν είναι στις εξετάσεις ρουτίνας που κάνουμε.

Αναστασία περιμένουμε φώτο από το δωμάτιο..

Τυχερούλα πρέπει να ξετσεκάρεις κάτι επιλογές που σου έχει όταν βάζεις τον κωδικό για το τικεράκι..νομίζω ότι είναι κάτω αριστερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ σήμερα μπήκα στον 8ο!!!!!

Όσο για το πόδια, αφήστε το.. Δήμητρα το μόνο σημείο που είχα πάντα πρόβλημα ήταν τα πόδια (ελληνικότατος σωματότυπος) και ιδιαίτερα η περιφέρεια. Είχα πάντα κυτταρίτιδα αλλά τώρα έφτασε μέχρι το γόνατο και όχι μόνο στο πίσω μέρος... :(:( θέλω να πιστεύω ότι όταν χάσουμε τα κιλά της εγκυμοσύνης θα επανέλθουμε λιγάκι...αλλιώς ο Φουστάνος τι θα κάνει? Θα πεινάσει?? Χαλάλι τους !! Καλά να είναι τα μωρά μας και θα δούμε μετά τι θα κάνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!! ΘΑ ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟΚ ΤΟΥ MOTHERCARE ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΗ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΦΟΡΑΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΡΥΩΝΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ. ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ;

ΕΥΓΕΝΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ. ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ; ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟΥΣ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!σημερα ξυπνησα περδικι,ελπιζω με χρι το βραδυ να ειμαι ετσι...αναστασια εχει ωραια χαλια στο μερλιν?απο τιμες πως ειναι ?σε ρωταω γιατι πρεπει να αγορασουμε φετος και χαλια για ολο το σπιτι!εβι μου να μας ενημερωσεις για τον μπεμπη σου το βραδακι!μαρια καλη επιτυχια σημερα,περιμενουμε νεακια σου!εγω κοριτσια σημερα λεω να κανω γενικη στο σπιτι..γιατι ξυπνησα με πολλα νευρα(μη τα λεω και συγχυζομαι)και οταν εγω νευρα κανω τις καλυτερες γενικες :evil::evil::evil: απο βδομαδα ξεκιναμε να τακτοποιησουμε το δωματιο του μπεμπη,να του πλυνω ρουχαλακια και καλυματα απο τα παντα..γιατι τα δανειστικα τα βασικα και θελουν πλυσιμο!βρε κοριτσια ο μπεμπης ειναι πολυ στριμογμενος μεσα στη κοιλια..φανταστικε οτι με ποναει οταν κουναει ποδαρακια και χερακια..ειναι νορμαλ αυτο???μου περναει ωρες ωρες η ιδεα οτι η κοιλια μου δεν μεγαλωνει και εχει στριμωχτειο μπεμπης :? βλακιες λεω ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...