Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

egw koritsia to eixa kanei paraggelia arxes ioynioy kai moy eir8e extes me koyrier. opote den ypirxe periptwsi na moy to anoiksoyn kai na moy klepsoyn pragmata apo mesa.(eixe anaferfei edw mesa apo mia kopela oti brike to miso paketo)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalispera koritsia.... :) elpizw na eiste oles kala...eixa sxedon 2 mines na mpw....kai mou leipsate.....dustuxws den eimai katholou kala an kai o mikroulis gia thn wra akoma antexei na megalwnei sthn koilia mou....anevainei sunexeia h piesi mou...ths kardias eidika mou eipe o giatros den einai katholou kalh....kai profanws moy exei anevei kai to sakxaro kati pou tha fanei stis eksetaseis pou tha kanw th Deytera...exw parei polu varos dustuxws eixa kai apo prin, me apotelesma na upoferw polu :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisa έγραψε:

Κοριτσακια μου τι κανετε?

Merula,Και εμενα ο μπεμπακος πριν μιαμιση βδομαδα που πηγα στον γιατρο ηταν 1060γρ στα ανωτατα ορια...ετσι ηταν και ο πρωτος μου και το κεφαλι του ηταν δυσαναλογο με το σωματοτυπο μου (οταν λεω σωματοτυπο δεν εννοω εξωτερικα ...τα εσωτερικα κοκαλα της λεκανης παιζουν ρολο )αλλα γεννησα φυσιολογικα ....απλα με βοηθησε και ο γιατρος(βεντουζα) για να γλυτωσω την καισαρικη.Συζητησε το και θα δεις...Πιστευω ειναι λιγο νωρις ομως για να αποφασισει καισαρικη...

Οσο για το καροτσι γιατι να μην παρεις?6 μηνες δεν θα το βγαλεις το μωρο βολτα?Θα το ντυσεις καλα και θα βγειτε...δεν παθαινουν τιποτα τα μωρακια...ισα ισα που χρειαζονται την βολτα.

Αχ πόσο θάρρος παίρνω με όσα έγραψες elisa :) θα τον πάρει και θα τον σηκώσει τον γιατρό που θέλει να μου κάνει καισαρική,σιγά μην το αφήσω έτσι χωρίς συζήτηση.

οσο για το καρότσι φυσικά και θα το βγάζω έξω το μωράκι μου, απλά νομίζω θα το έχω στο μπορτ μπεμπέ που είναι και καθισματάκι αυτοκινήτου :lol: θα σκάσω βρε συ εγώ συνέχεια μέσα, α πα πα πα!απλά ίσως μου δώσουν καρότσι και δεν αγχώνομαι τώρα για την αγορά του ή οταν αγοράσω καθισματάκι πάρω και καρότσι μαζί.

EviD τί όμορφες φωτο!!!!εγώ έχω στόχο μεχρι τέλος Σεπτεμβρίου να έχω φτιάξει το παιδικό.

MelitiniX να είσαι αισιόδοξη , τα κιλά μην σε παίρνουν από κάτω !σκέψου το μωράκι σου και άκου το γιατρό σου,όσο για την καρδιά που λες άκου το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.............. έγραψε:

kalispera koritsia.... :) elpizw na eiste oles kala...eixa sxedon 2 mines na mpw....kai mou leipsate.....dustuxws den eimai katholou kala an kai o mikroulis gia thn wra akoma antexei na megalwnei sthn koilia mou....anevainei sunexeia h piesi mou...ths kardias eidika mou eipe o giatros den einai katholou kalh....kai profanws moy exei anevei kai to sakxaro kati pou tha fanei stis eksetaseis pou tha kanw th Deytera...exw parei polu varos dustuxws eixa kai apo prin, me apotelesma na upoferw polu :(

μελιτινη μου,

κανε υπομονη,οσο πιο πολυ μεινει ο μικρουλης στην κοιλιτσα σου ,ειναι ΥΠΕΡ του!!!!!

σου εχει δωσει φαρμακα για την πιεση???

ολα καλα θα πανε ,σου στελνω πολυ πολυ θετικη ενεργεια για εσενα και τον μπεμπουλι σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!sas akouw oles kala kai xairome....meletini mou mhn stenaxoriese kai ta 2 rithmizonte....tha prepei na akolouthiseis ayta pou tha sou pei o giatros kai ola kala tha pane!!!thn deytera einai mia giorti edw kai o antras mou de doulebei kai etsi exoume to trihmero na perasoume oikogeniaka mias kai doulebei poles wres....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas! thelw na sas kanw mia erwtisi.

tin teleutaia evdomada paratirisa entoni ksirotita sto derma mou k sigekrimena sto stithos k tin koilia mou!

den kserw pou ofeiletai kai tha rwtisw ton giatro mou stis 13 pou exw iperixo.

alla mou kanei edipwsi giati oute mia mera den afisa to derma mou xwris krema eggimosinis i baby oil i vazelini! k ygra den borw na pw oti den katanalwnw...

ti na pw? poso afidatwmeni eimai pia?

exei symvei se kamia sas kati paromoio?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vre koritsia...mou eipe o giatros oti kinduneuw na pathw proeklampsia...kati pou den exei therapeia alla h lusi einai na vgaloun to mwro gia na swthei h mana...o mikroulis mou einai molis 900gr. diladi kai se ena mina na mou ton vgaloun den tha einai oute 2 kila...ti na sas pw..eimai polu xalia :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melitini prepei na skeftese thetika, distixos h proeklampsia den einai kati pou to perneis elafria giati exei polous kindinous kai an ontos to patheis prepei distixos na sto paroun, alla to kalo einai pos exeis mpei sthn 29 evdomada kai kserw sigoura pos apo thn 32 kai meta ta mwrakia mas einai 100% viosima...Tha taleporithite vevea arketa sthn arxh alla mhn xaneis to kouragio sou...Mia gnosth mou genise twra ton augousto 7 evdomades noritera kai idi einai sto spiti me ton mpempako ths..Ogiatros sou den sou exei eksigisei kapia pragmata???? Pantos esu na kaneis oti sou leei katagrama gia na mhn anevaseis piesh auto einai to epikindino twra kai an theleis ithikh simparastash emeis edw eimaste opote mas xriasteis

http://www.incardiology.gr/pathiseis_al ... ampsia.htm

http://night-flights.pblogs.gr/2007/02/ ... da-43.html

Des ligo kai auta..OXI GIA NA TROMAKSEIS ALLA GIA NA ENIMEROTHEIS, aloste esu den exeis eklampsia alla kindineveis na patheis opote kalitera na gnorizeis kapia pragmata...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; Εγώ είμαι καλά.

Melitini μην αγχώνεσε και άκου τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά. Προσεχε την διατροφή σου.

Athina235 δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο και εφόσον ενυδατώνεις το δέρμα σου είναι περίεργο. Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου να του το πεις δεν χρειαζεται να περιμένεις μέχρι να πας.

Χanthi24 καλωσήσθες στην παρέα μας. Να σε βοηθήσουμε αλλα σε τι πράγμα;

Μαράκι μου ευχαριστήσου τις οικογενειακές σας στιγμές αυτές τις μέρες. Καλά να περάσετε!

Εγώ πολλά νέα δεν έχω. Δουλειές έκανα αυτές τις μέρες και νιώθω λίγο κουρασμένη. Το μόνο ευχάριστο διάλειμα που έκανα ήταν χτες το πρωί που πήγα Jumbo και πήρα αρκετά πραγματάκια για την μπέμπα μου τα πρώτα απαραίτητα δηλαδή και έχουμε και συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia kai kalos irthate oi kainouries....Athina mipos fteei pou alakse o kairos ligaki, alios den exw alh eksigish...

Xanthi pes mas to provlima sou gia na kseroume an mporoume na voithisoume :)

Natasaki kaneis doulitses?? Eutixos egw ta ekana otan htan edw h mama mou kai twra den xriazete na kanw pola pola ta kathimerina mono :) Alla mhn parakourazese egw aplosa rouxa prhn ligo kai laxaniasa na fantasteis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Geia sas koritsia kai kalos irthate oi kainouries....Athina mipos fteei pou alakse o kairos ligaki, alios den exw alh eksigish...

Xanthi pes mas to provlima sou gia na kseroume an mporoume na voithisoume :)

Natasaki kaneis doulitses?? Eutixos egw ta ekana otan htan edw h mama mou kai twra den xriazete na kanw pola pola ta kathimerina mono :) Alla mhn parakourazese egw aplosa rouxa prhn ligo kai laxaniasa na fantasteis...

Evaki καλημέρα. (αν και μεσημέριασε...)κι εγώ σταμάτησα τώρα ότι έκανα έκανα. Λίγο σίδερο έχω μόνο που θα το κάνω το απόγευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Έχω κάτι ατονίες τελευταία... και νύστες ατελείωτες!!

Μελιτίνη εύχομαι όλα να πάνε καλά.. όπως λέει και η Εύη, τις οδηγίες του γιατρού κατά γράμμα... και πολλή προσοχή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ρουλίτσα. Κι εμένα έχουν επιστρέψει οι νύστες ενώ μου είχαν φύγει. Ε από εδώ και πέρα βαραίνουμε πιστεύω ότι αυτό φταίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

Ρούλα ποια μέρα θα πηγαίνεις εσύ στην συνάντηση? 6 για εμένα είναι λίγο δύσκολο γιατί για τον Σεπτέμβριο που θα δουλεύω είναι η ώρα που φτάνω σπίτι μου.

Ακόμα δεν ξέρω ποια μέρα, πάντως μου είπε πως είναι Δευτέρες και Τετάρτες.

Την εβδομάδα που μας έρχεται, μάλλον Πέμπτη, θα πάω για να δώσω το ιστορικό μου και από την επόμενη βδομάδα θ'αρχίσουν τα μαθήματα. Δηλαδή ουσιαστικά από τα μέσα του μήνα θα ξεκινήσουμε. Οπότε για το Σεπτέμβριο μιλάμε για 2-3 μαθήματα όλα κι όλα.

Το μάθημα μου είπε πως κρατάει 2,5 ώρες, μπορεί και 3 κάποιες φορές. Οπότε, το πολύ πολύ να'ρχεσαι λίγο αργότερα (αν δεν έχουν πρόβλημα σ'αυτό).

Εσύ μπορείς να'ρθεις να γραφτείς, για να εξασφαλίσεις τη θέση, γιατί είναι περιορισμένος ο αριθμός των θέσεων. Τώρα έχει πάντως! Καταρχήν κάνε ένα τηλεφώνημα για να σε έχουν στα υπ' όψιν!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια

τι νεα?

εγω εδω τα ιδια.....

αναστασια 123 μενιδι μενεις????? και εγω.....

αχ τι καλα που εχετε ολες νυστες....εγω εχω αυπνια και υπερδιεγερση,μπορω να βαψω και ενα σπιτι στην καθισια μου....δεχομαι προτασεις για τα δωματιακια των μωρων σας :laugh: μιας και του δικου μου το βαψαμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια αϋπνία;;; Μόλις ακουμπήσω το κεφάλι μου σε μαξιλάρι, τα μάτια μου βασιλεύουν! :laugh: :laugh: :P :p :P

Γιατί παιδάκι μου έχεις υπερδιέγερση;;;; Για κουλάρησε επιτέλους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Ποια αϋπνία;;; Μόλις ακουμπήσω το κεφάλι μου σε μαξιλάρι, τα μάτια μου βασιλεύουν! :laugh: :laugh: :P :p :P

Γιατί παιδάκι μου έχεις υπερδιέγερση;;;; Για κουλάρησε επιτέλους!!!!

ειμαι ντουρασελ...οταν οι αλλες σταματουν ,εγω συνεχιζω :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

eugeniafrapa έγραψε:

Ακόμα δεν ξέρω ποια μέρα, πάντως μου είπε πως είναι Δευτέρες και Τετάρτες.

Την εβδομάδα που μας έρχεται, μάλλον Πέμπτη, θα πάω για να δώσω το ιστορικό μου και από την επόμενη βδομάδα θ'αρχίσουν τα μαθήματα. Δηλαδή ουσιαστικά από τα μέσα του μήνα θα ξεκινήσουμε. Οπότε για το Σεπτέμβριο μιλάμε για 2-3 μαθήματα όλα κι όλα.

Το μάθημα μου είπε πως κρατάει 2,5 ώρες, μπορεί και 3 κάποιες φορές. Οπότε, το πολύ πολύ να'ρχεσαι λίγο αργότερα (αν δεν έχουν πρόβλημα σ'αυτό).

Εσύ μπορείς να'ρθεις να γραφτείς, για να εξασφαλίσεις τη θέση, γιατί είναι περιορισμένος ο αριθμός των θέσεων. Τώρα έχει πάντως! Καταρχήν κάνε ένα τηλεφώνημα για να σε έχουν στα υπ' όψιν!! ;)[/quote:92fooq8a]

μου θελεις και μαθηματα......υπνοπαιδεια θα κανεις :woohoo: θα κοιμασαι ορθια βρε παιδι μου......ασε θα παω εγω και θα σου πω τι ειπε η κυρα μαια :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα... εντωμεταξύ, απ' ότι είδα, έχουν τεράστιες μαξιλάρες στο πάτωμα και κάθεσαι σ'αυτές! Ότι πρέπει!!! :laugh: :P

Θα πάω.... θα πάω!! Εννοείται πως θέλω μαθήματα!!

Εσύ καλά μου'σαι άνετη με την προϋπηρεσία του Παναή!!

Για ρώτα κι εμάς τις αγχάριες!!! :P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Χαχαχαχαχαχα... εντωμεταξύ, απ' ότι είδα, έχουν τεράστιες μαξιλάρες στο πάτωμα και κάθεσαι σ'αυτές! Ότι πρέπει!!! :laugh: :P

Θα πάω.... θα πάω!! Εννοείται πως θέλω μαθήματα!!

Εσύ καλά μου'σαι άνετη με την προϋπηρεσία του Παναή!!

Για ρώτα κι εμάς τις αγχάριες!!! :P :laugh: :laugh:

και τι προυπηρεσια......με υπερωριες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες μου,τι κανετε?

Εγω καλα,μονο λιγο εξαντλημενη νιωθω αυτη την εβδομαδα,μαλλον η χαμηλη πιεση θα φταιει και ο μικρος ;)

Μαμα Παναη εχεις φτιαξει αλλο δωματιο για τον μπεμπουλη?Εχεις κανει καμια ετοιμασια?

Εγω λεω να τα βαλω στο ιδιο δωματιο και αργοτερα βλεπουμε...απο ψωνια λιγα ρουχαλακια εχω παρει μονο :(

Ρουλα ετοιμαζεσαι για μαθηματακια?Δεν ειχα κανει καθολου εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisa έγραψε:

Γεια σας εγκυουλες μου,τι κανετε?

Εγω καλα,μονο λιγο εξαντλημενη νιωθω αυτη την εβδομαδα,μαλλον η χαμηλη πιεση θα φταιει και ο μικρος ;)

Μαμα Παναη εχεις φτιαξει αλλο δωματιο για τον μπεμπουλη?Εχεις κανει καμια ετοιμασια?

Εγω λεω να τα βαλω στο ιδιο δωματιο και αργοτερα βλεπουμε...απο ψωνια λιγα ρουχαλακια εχω παρει μονο :(

Ρουλα ετοιμαζεσαι για μαθηματακια?Δεν ειχα κανει καθολου εγω...

εχω 2 παιδικα δωματιακια και λεω ο καθενας να εχει τον χωρο του!!!

το εβαψα τυρκουαζ με γαλαζιο....αφου ρε φιλεναδα και με τον Ιβιτς να παω.....θα του βγαλω τα Υ χρωμοσωματα!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

λιγα ρουχαλακια του πηρα και παπουτσακια

το μονο που μου λειπει ειναι ενα παρκο γιατι το αλλο το εφαγε ο ταλιμπαν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...