Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ. ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΦΕΤΟΣ;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κορίτσια πολύ καλή η παρέα σας αλλά κοιμάμαι όρθια.Ελπίζω να τα ξαναπούμε σε καμμια βδομάδα.Θα πάω στο χωριό μου να βαφτίσουμε τη μπεμπούλα μας!Τα νέα σας θα περιμένω όσον αφορά τους παιδικούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας είναι η δεύτερη χρονιά στον παιδικό και θα πάει στο τμήμα ηλικίας 4 χρονών.Ο Γιαννάκης μου πάει σε δημοτικό παιδικό σταθμό της περιοχής μου και πέρσι πληρώναμε τροφεία 150 ευρώ το μήνα!Ναι καλά διαβάσατε.Μας έχουν στην τελευταία κλίμακα βάση της φορολογικής μας δήλωσης,επειδή δουλεύουμε και οι δύο.Πιστεύω ότι και φέτος τα ίδια θα πληρώνουμε.Αλλά είμαι ευχαριστημένη από το παιδικό γιατί γνωρίζω τους παιδαγωγούς,εκεί έστελνα και το πρώτο μου.Έχω άνεση και οικειότητα και μπορώ να μιλήσω μαζί τους για οτιδήποτε αφορά το παιδί μου.Για αυτό και δεν τον αλλάζω.Τέσπα παίρνω και ένα μέρος του ποσού από το ταμείο μου.Πάλι καλά. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεία σας και από μένα.

εμένα η μικρή μου είναι 25 μηνών και θα πάει 1η σεπτεμβρη για δεύτερη χρονία.

τη πρώτη χρόνια ταλαιπωρηθήκαμε πάρα πολύ και κυρίως η μικρούλα, μία εβδομάδα ήταν στο σχολείο και τρείς εμενε στο σπίτι άρρωστη.

το δεκέμβρη αναγκαστίκα τη σταματήσουμε και την ξαναστείλαμε το Μάιο και αλλάξμε και σταθμό.

ευτυχώς από το μαιο και μετά όλα πήγαν καλά μέχρι το τέλος ιουλιου που εκλεισε ο σταθμός.

και τώρα περιμένουμε με αγωνια τη νέα χρονία και εύχομαι όλα να μας πάνε καλύτερα!!!!!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΚΜΙΝΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ, Ή ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ;) . ΠΟΛΛΕΣ ΙΩΣΕΙΣ ΕΕΕ;; ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΝΥΣΗΕΙ ΑΥΤΟ... ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΑΡΠΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ... ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ... ΜΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΔΕΚΑ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ :blink::blink: . ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΤΑΘΜΟ ΠΟΥ ΤΗ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ;; ΓΙΑΤΙ ΦΥΓΑΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleniF. έγραψε:

τι εννοεις "προγραμμα εναρμονισης"?τι ειναι αυτο?χαζη-ξανθια βλεπεις.....

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΚΕΠ(ΝΑ'ΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΚΕΙ Κ ΤΟ ΕΜΑΘΕ).ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΑΙΤΗΣΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο προηγούμενος σταθμός είχε δέκα παιδάκια αλλά όποτε πήγαινα να τη πάρω όλο σε άλλο τμήμα με μεγαλύτερα παιδάκια ήταν. το παιδί στη αρχή έκλαιγε πάρα πολύ δεν ήθελε με τίποτα να πάει, βεβαία αυτό το θεώρησα λογικό και ότι χρειαζόταν το χρόνο του για να προσαρμοστεί. αλλά αυτό που με ενοχλούσε περισσότερο είναι ότι όταν γύριζε η μικρή στο σπίτι τα ρούχα και τα μαλλιά της είχαν μια άσχημη μυρωδιά.

ενώ στο άλλο σταθμό που πήγε και που θα συνεχίσουμε το Σεπτέμβρη το παιδί κάνει σα τρελό από τη χαρά του για να πάει. είναι συνέχεια με τη δασκάλα της μέσα στο τμήμα της. έχει το κάθε τμήμα δέκα παιδάκια ποτέ δεν μύρισε κάτι άσχημο πάνω της. είμαι πολύ ευχαριστημένη και εγώ και από ότι καταλαβαίνω και η Κυριακή μου.

Είναι μεγάλο άγχος ο σταθμός για όλες τις μανούλες γιατί φεύγουν μικρά τα ζουζούνια μας και καλά καλά δεν μπορούν να σου μεταφέρουν τίποτα από ότι γίνεται εκεί που βρίσκονται, και πρέπει να παρακολουθούμε τα πάντα, και κυρίως το ένστικτό μας που πιστεύω είναι αλάθητο τις περισσότερες φορές.

έμεις μένουμε Νέο Φάληρο και ο σταθμός που πηγαίνουμε τώρα είναι στο Μοσχάτο, είναι ιδιωτικός και τα διδακτρα είναι 300 € με σχολικό. ευτυχώς πέρνω από τη δουλειά τα 230€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κι εμεις θα τα παμε παιδικο φετος

μαλλον μεχρι τον γεναρη - θα δουμε πως θα παει

εμενα θα ειναι 11,5 μηνων

ελπιζω να πανε ολα καλα

γιατι εχω τρομερο αγχος , ειδικα με το φαι γιατι ειναι πολυ περιεργα παιδακια και

ελπιζω να τα ταιζουν και να μην τα αφηνουν αταιστα

τι να πω δεν ξερω μακαρι να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

eleniF. έγραψε:

[/quote:1ty011d2]

Olya μια ματια που ερηξα πρεπει να ειναι απο την εσπα

αλλα εαν μπορεσεις κανε ενα κοπο να μαθεις τι ακριβως ειναι

ή εαν ξερεις μπορεςι να μας ενημερωσεις

ειναι δωρεαν;

επιλεγεις εσυ σταθμο;

κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.

alkmini σε ποι παιδικο παει στο μοσχατο?μηπωσ πινοκιο?ρωταω γιατι κ ο δικοσ μου πηγαινε μια χρονια εκει,και εμεινα σχετικα ευχαριστιμενη.

marker την αιτηση την πηρα απο κεπ τησ περιοχησ.μαζι με την αιτηση παιρνεισ και λιστα με αρκετουσ παιδικουσ σταθμουσ ιδιωτικουσ που συνεργαζονται μ'αυτο το προγραμμα(εναρμονιση οικογενειακησ και επαγγελματικησ ζωησ).μαζευεισ καποια χαρτια οπωσ κ σε κανονικουσ σταθμουσ κοιτασ ωραρια των σταθμωσ που σε βολευουν,την ηλικια του παιδιου να ταιριαζει κ πασ κ κοιτασ τουσ σταθμουσ αν θεσ;) ,και δινεισ τα χαρτια πισω σε κεπ και αυτοι τα στελνουν(α,και μπορεισ να διαλεξεισ πανω απο 1 σταθμο,να εχεισ περισσοτερεσ πιθανοτητεσ να το παρουν).οι εγγραφεσ ειναι οπωσ κ σε ολουσ σταθμουσ μαιο,ιουνιο.πρεπει να εχεισ χαμηλο εσοδημα,οσο για το αν πληρωνεισ μασ ειπαν απ'τον παιδικο μονο 100 ευρω για ολη την χρονια,μηπωσ παιδικοσ απο παιδικο διαφερουν δεν το ξερω.ελπιζω να τα ειπα αναλητικα,οτι αλλο θεσ εδω ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι τελειωσε αυτο το προγραμμα,βγηκαν ηδη τα αποτελεσματα...

εμεις θα παμε γ δευτερη χρονια μα θα αλλαξουμε σταθμο λογω του οτι μετακομιζουμε σε αλλη πολη...ημουν παρα πολυ ευχαριστημενη..αυριο θα της κανουν αποχαιρετιστηριο παρτυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλυα μου, ο σταθμός που πάει τωρα η μικρή στο μοσχατο λεγετε "τα πρώτα χρόνια".

αντε κορίτσια περνάνε οι μέρες και από τα τετάρτη τα κεφάλια μέσα για τα πιστσιρίκακια μας χα!χα! χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ΄μαι και εγώ στο κλαμπ κορίτσια :):):) Και εμάς ο μικρός μας ξεκινάει την Τετάρτη 1/9 και έχω αγωνία να δώ αν θα κάτσει ή θα κλαίει το ζουζουνάκι μου. Θα τον πάμε ιδιωτικό στο τμήμα του είναι 10 παιδάκια, τα δίδακτρα είναι 280€ τον μήνα και θα έρχονται να τον παίρνουν με το σχολικό απο την δουλειά μου. Αυτό σημαίνει οτι κάθε πρωί έχει εγερτήριο 6.15 παρακαλώ. Την Δευτέρα είναι να πάω κάποια πράγματα που μου ζήτησαν πέρα απο τα δικαιολογητικά ξέρετε πάνες, σεντονάκια, μπιμπερό κτλ. Είναι μικρούλια τα νινάκια μας για βρεφικό η αλήθεια είναι γιατί δεν μπορούν να μας πουν αν κάτι δεν τους άρεσε ή αν κάτι τα ενόχλησε και έχω τις αγωνίες μου για το πως θα περνάει το παιδί και για το πως θα του συμπεριφέρονται. Σαν πρώτη εικόνα τα πράγματα είναι πολύ θετικά απο όλες τις απόψεις οπότε με τον άντρα μου είμαστε κάπως ήρεμοι. Ξεκινάμε και βλέπουμε.

Πάντως αν εξαιρέσουμε το θέμα των ιώσεων που μπορεί να τα ταλαιπωρήσει κατά την διάρκεια της χρονιάς θεωρώ οτι ο βρεφικός βοηθάει πάρα πολύ το παιδί ωστε να κοινωνικοποιηθεί και να μάθει να μοιράζεται πράγματα με άλλα παιδάκια.

Καλή αρχή σε όλα τα νινάκια και υπομονή σε όλες τις μανούλες :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

marker την αιτηση την πηρα απο κεπ τησ περιοχησ.μαζι με την αιτηση παιρνεισ και λιστα με αρκετουσ παιδικουσ σταθμουσ ιδιωτικουσ που συνεργαζονται μ'αυτο το προγραμμα(εναρμονιση οικογενειακησ και επαγγελματικησ ζωησ).μαζευεισ καποια χαρτια οπωσ κ σε κανονικουσ σταθμουσ κοιτασ ωραρια των σταθμωσ που σε βολευουν,την ηλικια του παιδιου να ταιριαζει κ πασ κ κοιτασ τουσ σταθμουσ αν θεσ;) ,και δινεισ τα χαρτια πισω σε κεπ και αυτοι τα στελνουν(α,και μπορεισ να διαλεξεισ πανω απο 1 σταθμο,να εχεισ περισσοτερεσ πιθανοτητεσ να το παρουν).οι εγγραφεσ ειναι οπωσ κ σε ολουσ σταθμουσ μαιο,ιουνιο.πρεπει να εχεισ χαμηλο εσοδημα,οσο για το αν πληρωνεισ μασ ειπαν απ'τον παιδικο μονο 100 ευρω για ολη την χρονια,μηπωσ παιδικοσ απο παιδικο διαφερουν δεν το ξερω.ελπιζω να τα ειπα αναλητικα,οτι αλλο θεσ εδω ειμαι.

ευχαροστω παρα πολυ ολια μου

να σαι καλα με τις πληροφοριες σου

μπραβο κουκλα μου που το μοιραστηκες

ρωτησα

αλλα για φετος τελειωσαν οι αιτησεις

απο του χρονου θα κανω σιγουρα

αν και μου "εταξαν" στο δημο οτι θα τα παρουν

αλλα δημος ειναι αυτος σημερα ειναι ο ενας αυριο θα ειναι ο αλλος ;)

καταλαβες

σε χαιρετω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα επιτελους εμαθα τα ευχαριστα νεα οτι δεχτηκαν το Ιασωνα στο Δημοτικο Βρεφονηπιακο σταθμο...

Ζουμε στο Μεσολογγι και ηταν καπως δυσκολη η κατασταση με το Δημο και τους Παιδικους και Βρεφονηπιακους σταθμους...

Ο Δημος δεν ειχε χρηματα, ειχε κλεισει απο περσι ο ενας Βρεφονηπιακος και ο αλλος που ειχε μεινει δεν ειχε αρκετο προσωπικο... Τελικα τα βολεψε ο Δημος με το προσωπικο, βολευτηκαμε κι εμεις!

Οποτε ανηκω πλεον κι εγω επισημα στο κλαμπ!!!

Θα ξεκινησουμε απο την επομενη ή τη μεθεπομενη εβδομαδα, τωρα ειμαστε σε φαση προσαρμογης ωραριων υπνου και φαγητου.

Ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα εχω και αγωνια για το πως θα το παρει ο μικρουλης μου. Ειναι πολυ κοινωνικος και περιεργος, του αρεσει να παιζει με αλλα παιδακια αλλα ταυτοχρονα ειναι και κολλημενος πανω μου!

Δεν ηθελα αρχικα να τον στειλω απο φετος... Ειναι μολις 15 μηνων! Απο του χρονου ελεγα και βλεπουμε, αλλα ζοριστηκα πολυ με δουλειες, τη σχολη που οπωσδηποτε πρεπει να τελειωσω φετος και ετσι...

Ελπιζω να το παρει καλα και να μην εχουμε δραματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τερμα τα ψεμματα. Απο αυριο ξεκιναμε!!! κλαψ κλαψ...

Νομιζω οτι θα κλαιω πιο πολυ απο αυτον!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλό μηνα και καλή αρχή σε όλα να νινάκια σας.

Εμείς ξεκινήσαμε σήμερα και περιττό να σας πώ το κλάμμα που έριξε ο μικρός μας αυτός μέσα και εγώ απέξω. Δεν άντεχα με τίποτα να τον ακούω ειδικά όταν με φώναζε τι να σας λέω αλλά δεν λύγισα. Εκανα πάρα πολλές φορές την σκέψη να μπω μέσα να τον πάρω να φύγουμε αλλά κρατήθηκα. Κάθε αρχή και δύσκολη θα συνηθίσει απλά θέλει τον χρόνο του. Και ο μικρός μας και εμείς.

Τον πήγαμε το πρωί με τον άντρα μου και με το που ανοίγει την πόρτα και τον παίρνει αγκαλιά η δασκάλα του ξεκίνησε να κλαίει. Τον πήρε μέσα και δεν επέτρεψε σε κανέναν γονιό να παραμείνει στον χώρο και αυτό τελικά είναι το σωστό. Το θέμα είναι οτι εκλαιγαν και τα άλλα παιδάκια που είναι στην τάξη του οπότε εμείς (και άλλοι γονείς) ήμασταν έξω απο το παράθυρο και τα ακούγαμε που έκλαιγαν ομαδικώς. Πολύ ψυχοφθόρα πάντως η όλη διαδικασία. Σταματούσαν κάποια ξεκινούσαν άλλα και πάλι τα ίδια. Ο μικρός μας έκλαιγε για 40 λεπτά και μετά ηρέμησε. Πρώτη φορά τον αφήσαμε να κλάψει τόσο πολύ.

Και όσο σκέφτομαι οτι αυριο θα έχουμε μια απο τα ίδια δεν μπορώ καθόλου. Νιώθω πάρα πολύ άσχημα αλλά δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά.

Αύριο θα τον πάω και θα φύγω. Σήμερα έμεινα απέξω με τον άντρα μου μιαμιση ώρα αυριο θα καθίσω το πολύ 15 λεπτά και θα φύγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

τερμα τα ψεμματα. Απο αυριο ξεκιναμε!!! κλαψ κλαψ...

Νομιζω οτι θα κλαιω πιο πολυ απο αυτον!!! :(

Εγώ πάντως το παραδέχομαι αυτό έκανα. Υπομονή και καλή αρχή. Περιμένουμε να μας πεις πως τα πήγατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

εμεις αρχισαμε και δεν μπορω να σας πειργραψω

δεν τρωνε

κλαινε ολη μερα

κλαιω κι εγω μαζι

τις περνω τηλεφωνο καθε 2 ωρες (θα με βρισουν στο τελος)

το προγραμμα αλαλουμ

και σημερα 2η μερα κλαιγανε με το που τους αφησα

ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα γιατι με βλεπω να δηλωνω παραίτηση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλημέρα,

καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια,

ξεκινήσαμε και εμείς χθες. αλλά επειδή δεν είμαστε πρωτάρες (όπως έχω ξαναπεί πάμε δεύτερη χρονιά φέτος), όλα είναι υπέροχα.

ξυπνάει το πρωί η μικρή στις 6.30 και στις 7.00 περνάει το σχολικό και γυρίζει στις 4.30 το απόγευμα.

πάει πολύ ευχάριστα τρώει κάθε μέρα σχεδόν όλο το φαγητό της. όλα σουπερ φέτος.

όμως σε όλες εσάς τις πρωτάρες μανούλες έχω να πω μεγάλη υπομονή.

πέρυσι που ξεκινήσαμε για δύο εβδομάδες έκλεγε συνέχεια από το πρωί μέχρι το μεσημέρι. δεν έτρωγε τίποτα. και γενικά μια κατάσταση δραματική μετά σιγά σιγά συνήθισε. εγώ ήμουν χάλια είχα ενοχές και έκλαιγε κάθε βραδύ και κάθε πρωί που την άφηνα. γι' αυτό σας λέω υπομονή κορίτσια μου είναι κάποιες δύσκολες μέρες που θα περάσουν και τα μικρούλια σας θα προσαρμοστούν και μετά θα είναι όλα μια χαρά. Εσείς στο σπίτι να τους μιλάτε και να τους λέτε πόσο ώραια θα περνάνε και γενικά θετικά πράγματα για το σταθμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Πηγαμε σημερα! Ο μικρος δεν ειχε κλεισει ματι ολη νυχτα και μαζι του κι εγω... Δεν ξερω γιατι. Ζεσταινοταν? κρυωνε? Του χα μεταδωσει το αγχος μου?

Αδιαθετησα κι ολας πρωτη φορα μετα απο εναν χρονο και ποναγα και ο μικρος βυζοπιπιλαγε οοοοοολη νυχτα..

Φτασαμε, τον εβαλα μεσα κι εφυγα... Πηγα πληρωσα στην τραπεζα και γυρισα να τον παρω. Οταν τον αφηνα βουρκωσα κι ειμουν ετοιμη να τον αρπαξω και να τρεχω. Μετα ομως αυτο το αισθημα ελευθεριας που ενοιωσα μ αρεσε. :blush: Σκεφτηκα πως επιτελους θα χω λιγη ωρα χωρις μωρο. Ναι η κακια η μανα αυτο σκεφτηκα! :dry::blush: Οταν γυρισα τον βρηκα να παιζει. Με ειδε κι αρχισε να με βριζει στα μωρουδιακα! :P Κακουργα μανα, που με εγκατελειψες κτλ!! Οι κοπελες μου ειπαν οτι εκλαιγε μετα απο 20 λεπτα αλλα ηρεμησε σχετικα γρηγορα!! Στον γυρισμο εκλαιγε και τον σηκωσα απο το καροτσι. Με εκανε γκαλιλιτσα και κοιμηθηκε. Ακομα κοιματε..

Ελπιζω αυριο να μην κλαψει το μαναρι μου. Στεναχωρεθηκα που σκεφτηκα ετσι. Αλλα εκτος απο μαμα ειμαι και ανθρωπος. Και μαλιστα εργαζομενος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ξεκινήσαμε εχθές κι εμείς!! Ο Δημητράκης προσαρμόστηκε πολύ εύκολα. Τη πρώτη μέρα τον άφησα για μια ώρα, μου είπε η δασκάλα ότι έκλαψε για λίγο αλλά μετά ήταν μια χαρά και έπαιζε με τα άλλα παιδάκια. Σήμερα τον άφησα για περισσότερη ώρα πάλι έκλαψε για λίγο και μετά συνέχισε το παιχνίδι του, έφαγε κι όλας εκει!!! Αύριο θα τον αφήσω κανονικά, μου είπε η δασκάλα ότι πάει πολύ καλά και πλέον δε χριάζεται να τον πέρνω νωρίτερα!!!!

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ: Μην στενχωριέσαι βρε... νομίζω ότι έτσι νοιώθουμε οι περισσότερες, λίγος χρόνος και για μας δε κάνει κακό ;) . Να φανταστείς ότι σήμερα πέρασα όλα τα έπιπλα με PRONTO :woohoo: :woohoo: . Από Δευτέρα πάλι δουλειά :S:S

Καλή προσαρμογή σε όλα τα παιδάκια και στις μαμάδες φυσικά :):) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες

Κορίτσια και σήμερα τρίτη μέρα ο μικρός μας πολύ κλαμα. Πήγα και τον πήρα και τον έφερα σπίτι. Η δασκάλα του μας είπε οτι απο τα 9 παιδάκια ενώ κάποια στιγμή αυτά θα σταματήσουν ο δικός μας συνεχίζει. Ενα θα σας πω απο το κλάμα σήμερα έκλεισε ο λαιμός του δεν μπορεί να μιλήσει καθόλου. Πήγαμε στην γιατρό και του δώσαμε σταγονίτσες για τον λαιμουδάκο του μπας και ηρεμήσει. Κορίτσια τι να κάνω? Ο άντρας μου επιμένει μετά τα σημερινά να τον σταματήσουμε. Εγώ λέω να τον αφήσουμε κανα δυο μέρες ακόμα αλλά...είμαι επιφυλακτική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,όσες έχετε ήδη ξεκινήσει,πηγαίνεε σε ιδιωτικό ή δημόσιο?Γιατί εμένα η δικιά μου ακόμη δεν την πήραν.θα με ειδοποιήσουν εκείνες μου είπαν χθες που ρωτησα...και η μικρή ανυπομονεί!!χθες όταν πήγα να ρωτήσω,δεν ήθελε να φύγει.Με το ζόρι την πήρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...