Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ. ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΦΕΤΟΣ;


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

Σκέφτηκα να ανοιξω αυτό το θεματάκι για να μοιραστούμε τις ανυσηχίες μας, τον ενθουσιαζμό μας και τις σκέψεις μας για τα πρωτάκια μας :woohoo: .

Εμείς ξεκινάμε παιδικό την 1η Σεπτέμβρη. Την άλλη Τετάρτη δηλαδή :blink: . Θα πάμε στη ΧΡΥΣΑΛΙΔΑ στην Ηλιουπολη.

Εσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σου και από μένα!!! :)

Την άλλη Τετάρτη στις 01/09 ξεκινάμε κι εμείς παιδικό σταθμό!!! Αν και το θέλει και το πολυσυζητάει η μικρή μου, κάτι μου λέει ότι θα κάνουμε δύσκολη αρχή. Για να δούμε... :dry:

Εμείς γραφτήκαμε σε έναν παιδικό σταθμό στο Πολύγωνο.

Καλή αρχή σε όλα τα παιδάκια και στις μανούλες φυσικά!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!Κι εμείς ξεκινάμε 1/9(πιστεύω).Σας εχουν ενημερώσει?Γιατί εμένα με πήραν τηλεφωνο να μου που ότι την πήρανε τη μικρή μου και ότι ανοίγουν οι παιδικοι τότε.Αλλα από όσο ξέρω,δεν τα παίρνουν όλα μαζί αλλά λίγα-λίγα.

Η δικιά μου το περιμένει πως και πως!!!Θέλει,λέει,να κοιμάται εκεί!Μόνο να της πηγαίνω εγω φαγητό κ να φεύγω μου λέει!Αυτή καλά θα το πάρει πιστεύω...Εγώ θα έχω πρόβλημα!Δεν την εμπιστεύομαι σε άλλους κ αν δεν υπήρχε ανάγκη δεν θα την έστελνα!

Αντε να δουμε!

Καλη αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες να σας ζήσουν τα παιδάκια σας.

Εμένα θα κλείσει τα 2 τον Οκτώβρη. Είμαι πολύ χαρούμενη που ξεκινάμε, πιστεύω ότι θα κοινωνικοποιηθεί και ευελπιστώ ότι θα ηρεμήσει λιγάκι, γιατί μια ταλιμπανίαση την έχουμε :laugh: . Η προσαρμογή με ανυσηχεί λιγάκι αλλά περισσότερο ανυσηχώ για τις ιώσεις που θα έρχονται απανωτές!!! Εύχομαι όλα τα παιδάκια να περάσουν όσες πιο λίγες γίνεται...

eleniF: Σε δημόσιο θα πάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου σε καλή ηλικία είστε κι εσείς. Εμείς λίγο καλύτερα...είμαστε 3,5χρονών χαχαχα!!!

΄

Να σου ζήσουν οι κουκλίτσες σου και καλή αρχή και σε σάς και στην Φλωριάνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα.και εμεισ 1 σεπτεμβρη ξεκιναμε.θα πανε κ τα δυο παιδακια σε ενα παιδικο.ο μικροσ θα παει πρωτη φορα,αχ θα δουμε πωσ θα ειναι.και ο μεγαλοσ παει προνηπιο σε καινουργιο σταθμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μπω κι εγω στο κλαμπ? Εμεις θα παμε βρεφικο απο 2 σεπτεμβρη. :( Στεναχωριεεεεεεεμαιαιαιαιαι!!!!!!!!!!!!! Σε δημοτικο βρεφικο στην αγια παρασκευη. Εσεις ποσα πληρωνετε? Εμας μας ειπαν (και σε δημοτικο ε?) 370 ευρω 3 φορες τον χρονο!!!!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια!και σε σας εύχομαι ότι καλύτερο για τα παιδάκια σας!Ναι ΦΛΩΡΙΑΝΑ,σε δημόσιο θα πάμε.Που λεφτα για ιδιωτικό?Εσείς?και οι δύο σε δημόσιο η ιδιωτικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ...και εμείς 23 Σεπτεμβρη παρουσιαζόμαστε!!!!Σε δημόσιο θα πάμε στον Κορυδαλλό.Είμαστε όμως μικρούλια αλλά δεν έχουμε άλλη λύση...Αντε να δούμε,γενικά είναι ευπροσάρμοστος ο δικός μου,τρώει και μόνος του τις τελευταίες 3 εβδομάδες!!!!θα δούμε!!!Καλή αρχή στα μικρούλια μας και σε Όλες τις μαμάδες!!Βρε Τρισευτυχισμένη μου πολλά δεν είναι?εμείς πληρώνουμε 85 κάθε μήνα..ή μήπως 75...δε θυμάμαι ένα απο τα δύο..Μήπως έχετε μεγάλο εισόδημα και για αυτό το μεγάλο ποσό?Αλλιώς νομίζω είναι πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα εννοεις Αναστασια??? :P Αννα με λενε! χεχεχε!!! Ναι κι εμενα πολλα μου φανηκαν γι αυτο ρωτησα... Περιπου 1200 τον χρονο. Δεν ξερω μηπως εχει διαφορα ο βρεφικος με τον παιδικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΝΙΑ έγραψε:

Αχχχ...και εμείς 23 Σεπτεμβρη παρουσιαζόμαστε!!!!Σε δημόσιο θα πάμε στον Κορυδαλλό.Είμαστε όμως μικρούλια αλλά δεν έχουμε άλλη λύση...Αντε να δούμε,γενικά είναι ευπροσάρμοστος ο δικός μου,τρώει και μόνος του τις τελευταίες 3 εβδομάδες!!!!θα δούμε!!!Καλή αρχή στα μικρούλια μας και σε Όλες τις μαμάδες!!Βρε Τρισευτυχισμένη μου πολλά δεν είναι?εμείς πληρώνουμε 85 κάθε μήνα..ή μήπως 75...δε θυμάμαι ένα απο τα δύο..Μήπως έχετε μεγάλο εισόδημα και για αυτό το μεγάλο ποσό?Αλλιώς νομίζω είναι πολλά!!!
Δεν εχει σχεση το εισοδημα. Οι τιμες ειναι φιχ για ολους! Αλλιως θα μας πληρωναν για να τον παρουν αν επαιζε το εισοδημα!!! :laugh: :laugh: :laugh:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

ΖΕΝΙΑ έγραψε:

Δεν εχει σχεση το εισοδημα. Οι τιμες ειναι φιχ για ολους! Αλλιως θα μας πληρωναν για να τον παρουν αν επαιζε το εισοδημα!!! :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:3nfk82d2]

Δεν είναι fix.Μου είδα χαρτί στο βρεφικό που είχε διαφορετικά δίδακτρα αναλόγως το εισόδημα.Ψάξτο λίγο,γιατί διαφορετικά είναι πολλά τα λεφτά...Αλλά είμαι 100% οτι έχει κλίμακες στα δίδακτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ετσι ηξερα και μας ζητησαν και ενσημα και εκκαθαριστικο. Οταν ομως πηγαμε για να δουμε αν μπηκαμε και να πληρωσουμε την εγγραφη (80 ευρω) δωσανε σε ολες τις μαμαδες ενα χαρτι με το προγραμμα των μωρων και την διατροφη και τα χρηματα. Α!!!! Ναι εχετε δικιο. Εχει κλιμακες.... Λεει απο τοσο μεχρι τοσο 370. απο τοσο μεχρι τοσο 450 κοκ. Εμεις ειμαστε στην μικροτερη. Ξεκινανε πολυ ακριβα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, στους βρεφηκους & παιδικούς στην Ηλιούπολη έχουν κλίμακες τις είχε πάνω και η προκύρηξη.

Εμείς θα πάμε ιδιωτικό, δε μας πήραν στο δημόσιο. Αλλά επειδή ο άντρας μου δουλεύει στον ΟΤΕ μας δίνουν κάθε μήνα το 80% των διδακτρων αφού τους πάμε την απόδειξη, οπότε θα μας έβγαινε μία ή άλλη με το δημόσιο. Στον παιδικό που θα τον πάω δίνουμε 350€ το μήνα με σχολικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ :blink: ,ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΣΑΙ?ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΣΧΟΛΙΚΟ?

ΜΙΡΛΙΤΣΑ ΕΣΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ.

Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ 4 ΣΤΑΘΜΟΥΣ.ΠΛΗΡΩΝΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ 300-310.ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ 50.

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗΣ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Κι εγω ετσι ηξερα και μας ζητησαν και ενσημα και εκκαθαριστικο. Οταν ομως πηγαμε για να δουμε αν μπηκαμε και να πληρωσουμε την εγγραφη (80 ευρω) δωσανε σε ολες τις μαμαδες ενα χαρτι με το προγραμμα των μωρων και την διατροφη και τα χρηματα. Α!!!! Ναι εχετε δικιο. Εχει κλιμακες.... Λεει απο τοσο μεχρι τοσο 370. απο τοσο μεχρι τοσο 450 κοκ. Εμεις ειμαστε στην μικροτερη. Ξεκινανε πολυ ακριβα!!![/quot

Αδιανόητο!!!Έιμαστε για γέλια και για κλάματα πια...Δημόσιο και τρίχες κατσαρές!!Πολλά μπράβο στο κράτος που φροντίζει για την οικογένεια και τα μωράκια της!!!!Χειροκρότημα!!!!Συγχίστηκα πάλι :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια πάνε ανάλογα με τις περιοχές?εμείς είμαστε στη δευτερη κλιμακα κ ειναι 80 το μηνα τελικα.γιατι ετσι?αδικο δεν ειναι?εσεις θα τα αφηνετε να κοιμουνται εκει το μεσημερι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοντοπευκο αγια παρασκευη. Χωρις σχολικο! Πολλα ειναι ναι. Αλλα τι να κανω που πρεπει να γυρισω στην σκατοδουλεια? Θελω να ειμαι με το ζουζουνι μου!! :( κλαψ κλαψ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμάς σχολικό δεν έχει,αλλά είμαστε κοντά.Θα τον αφήνω και το μεσημέρι,δεν έχουμε άλλη λύση.Σχολάω 4-4.30 θα παίρνω το αυτοκίνητο και βουρ σπίτι να δω τον μικρούλη μου που θα τον έχει πάρει ο μπαμπάκας μας λίγο πριν απο τον βρεφικό.Τι να κάνουμε???Πιστέυω οτι θα τους κάνει καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα τον παιρνω στις 2 και θα τον πηγαινω στην πεθερα μου να κοιματε γιατι 5.30 ξαναππιανω δουλεια. Ισα θα τον βλεπω μια ωρα την ημερα δηλαδη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...