Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ 4!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια καλημερα τι κανετε; εγω εχω εν α απιστευτο πονο στο πλευρο μαλλον πιαστηκα απο ανεμιστηρα.Γιατρο δε παω αφου ουτε ακτινα ουτε φαρμακα μπορω ελπιζω να περασει γρηγορα.

Αχ Ειρηνη μου εβαλες κ το ονοματακι του μωρου μου συγκινηθηκα τωρα που το ειδα :P

Δεσποινα μαλλον βλεπω να συναντιομαστε κατευθειαν Καβαλα με Λενα αντε ελατε!

φιλια σε ολες τις κοιλιτσες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ματα μου σ ευχαριστω καλοταξιδο και το δικο σας!!!χιχι τα εντερα ακουγα μονο,τωρα που μεγαλωσε το κοριτσακι μου μια που το λες για να δω ακουγετε τιποτα!!!!

στειλτε καλε καμια φανουροπιτα!!!εγω προκομενη ειμαι οταν βαριεμαι μονο και δεν εχω τι να κανω οποτε κανω κανα φαγητο γλυκακι!!!τις αλλες ωρες ειμαι ανεπροκοπη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mata έγραψε:

Μπραβο βρε κοριτσια ολες ειστε νοικοκυρουλες εκτος απο μενα......εχω τη μανουλα μου και την πεθερουλα μου και δεν κανω τιποτα.... :blush::blush::blush:

Αχ τι τυχερή που είσαι...Εμένα η πεθερούλα μου δυστυχώς δεν ζει και η μανούλα μου βρίσκεται 500+ χιλιόμετρα μακρυά... :S Έτσι θέλω,δεν θέλω πρέπει να νοικοκυρευτώ!!Και είναι κάτι μέρες ρε κορίτσια που πραγματικά δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι!!Ευτυχώς ο πεθερός μου έχει ταβέρνα 10 λεπτά από το σπίτι κι αν χρειαστεί,στέλνω τον καλό μου να φέρει φαγητάκι από εκεί!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

στειλτε καλε καμια φανουροπιτα!!!εγω προκομενη ειμαι οταν βαριεμαι μονο και δεν εχω τι να κανω οποτε κανω κανα φαγητο γλυκακι!!!τις αλλες ωρες ειμαι ανεπροκοπη!!!

Εγώ είμαι το αντίθετο ακριβώς!!!Αν βαριέμαι,δεν μπορώ να κάνω τίποτα!!Προτιμώ να κοιμηθώ!!Μόνο όταν έχω όρεξη (ή νεύρα :P ) κάνω διάφορα στο σπίτι!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι "αν χρειασστει" εμενα αν ειχαν και ταβερνα θα ημουν καθημερινη πελατισσα!!! :P:P:P

Εγω ειτε βαριεμαι ειτε οχι......δε μαγειρευω, δε μαγειρευω!!!! :P:P:P Ασε που εχω απαγορεψει και στις γιαγιαδες να φτιαχνουν γλυκα και αλμυρα χαμπαρια....για να μην τρωω!!!! ;)

ΑΑΑΑΑΑ!!!! Μονο για τον αντρουλη μου μαγειρευω που και που βραδινο (αφου το μεσημεριανο το εχουμε)!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου αρέσει το μαγείρεμα αλλά δεν αντέχω πλύσιμο κατσαρόλας και κουζίνας μετά!!!Και φυσικά το καλοκαίρι με την ζέστη δεν παλεύεται!!Το κακό με την ταβέρνα είναι ότι εγώ δεν τρώω κρέας και δύσκολο να έχουν κάτι για μένα.... :S Αλλά για τον άντρα μου δεν ανησυχώ,δεν θα μείνει νηστικός λόγω της βαρεμάρας μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ κοριτσάκια μου τσίμπησα άλλα 400γρ μόνο μέσα σε 1 εβδομάδα!

Τώρα είναι αυτό φυσιολογικό;;;

Βέβαια η κοιλιά μου έχει μεγάλη διαφορά μέσα σε αυτη τη βδομάδα αλλά τόσο πολύ;;;

Και ορκίζομαι πως δεν έχω φάει τίποτα περιττό.

Το μενού είναι πάνω κάτω ως εξής:

- 1 ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι

- 1 ποτήρι γάλα με 4 κ.σ. δημητριακά

- 1 φρούτο

- 1 τοστ ή κουλούρι Θεσσαλονίκης

- 1 πιάτο, μισό φαγήτο και ο άλλο μισό σαλάτα (ψωμί καθόλου)

- 1 ή 2 φρούτα

- 1 ποτήρι γάλα

Καλά δεν είναι;;;

Ούτε γλυκά ούτε ψωμιά ούτε βλακίες ούτε τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι βρε Ειρηνούλα!!!Το νινί σου μεγαλώνει με γοργούς ρυθμούς και μαζί του μεγαλώνει ο πλακούντας και αυξάνεται το αμνιακό υγρό!!Μπορεί να έχεις και καμιά κατακράτηση υγρών,οπότε λογικό μου ακούγεται!!Ρίξε μια ματιά εδώ! http://www.gyn.gr/ver02/index.php?optio ... &Itemid=27 A και παρεμπιπτόντως,άψογη διατροφή!!Μπράβο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πιστεύω πως πιο καλά δε γίνεται ...

Και ούτε και λιγότερο πιστεύω πως πρέπει να τρώω

Τώρα ξερω εγώ να παίζει κατακράτηση;

Πάντως πίνω 2,5-3 λίτρα νερό

Αυτό και αν είνα ικανοποιητικό ...

Φυσικά δε με νοιάζει για την σιλουέτα ... αυτήν σε 40 μέρες θα την έχω επαναφέρει (εγώ και η Πετρουλάκη! χιχιχι)

Με νοιάζουν μόνο τα λόγια του γιατρού που επιμένει να μη πάρω πολύ βάρος.

Καταλαβαίνεται τι έχει να γίνει σήμερα ... καταιγισμός ερωτήσεων ... χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εγώ αν και στην αρχή δεν μπορούσα να φάω από τις αναγούλες,τώρα ξεκίνησα να τρώω βλακειούλες!!Τρώω φυσικά και φρουτάκια και σαλατούλες καθημερινά αλλά και το παγωτάκι μου το θέλω και ψωμί με φιλαντέλφεια,κεικάκι,πατατάκια (λέις στον φούρνο,τρελλαίνομαι).Ελπίζω να μου περάσει... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε????????

Ματινακι πριν απο κανενα μισαωρο ξυπνησα :P

Ρεββεκακι μου καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις (σε ξεχασα εχθες).

Ειρηνακι και νιωθεις χορτατη μονο με αυτα.Δεν ειναι λιγα????

Φιλιω μου θα βρεθουμε μαλλον ολες μαζι!!!!!!!!!!!

Αννα μου κι εγω οταν βαριεμαι,με πιανει η προκοπη μου!!!!!!!!!

Βρε bibibo μην αγχωνεσαι,θα το ακουσεις κι εσυ το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ ξέφυγα λίγο με τη μαμά μου ... όχι σε γλυκά

Αν και έφτιαξε πολλά έτρωγα μόνο μια πιρουνιά την ημέρα.

Αλλά πχ αντι δημητριακά έτρωγα κέικ, της μαμάς πάλι με ελαιόλαδο και υγειηνότατο.

Φανταστειτε ότι τις ζήτησα και μου έφτιαξε ουζοκούλουρα που με τρελαίνουν και τα έχω στο νουλάπι.

Φοβάμαι να το ανοίξω ... χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο ρε Ειρηνακι μου.Ζηλευω την εγκρατεια σου!!!!!!!!!!!

Αννα προσοχη με αυτες τις βλακειουλες,τη ζυγαρια την ανεβαζουν σε χρονο ρεκορ.

Γεια σου βρε Ματινακι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,έστειλα τον άντρα στην ταβέρνα του πεθερού και όπου να'ναι έρχεται,πάω να στρώσω τουλάχιστον το τραπέζι!!χιχιχιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula1987 έγραψε:

Ναι φαντάζομαι...Αλλά οι λιγούρες δεν μ'αφήνουν!!!Ξεγελιέμαι με φρουτάκια αλλά στο τέλος όλο και κάποια απατεωνιά θα κάνω!! :P

Αχ αυτες οι λιγουρες...Και μενα με πιανουν!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι αμα σου πω τι εφαγα εχθες!!!!αρχιζω!!!

γαλα με 2 κοματια κεικ σοκολατας!!!

1 ροδακινο!!!

1 πιατο φασολαδα!!

1 μπριζολα!!!

2 πιατα μακαρονια με σαλτσα!!!

και 1 κουτακι πουρακια σοκολατα αυτα τα καπρις!!

ολα αυτα οχι το ενα πισω απο το αλλο αλλα ενδοιαμεσα στην ημερα!!!

δεσποινακι μου γλυκο πες μου κατι!!τι ωρα κοιμασε καλε το βραδυ???και ξυπνας τετοιες ωρες??θελω και γω αλλα μολις παει 11 εχει κλεισει ηδη το ενα ματι!!!

θελω και γω μαμαδες και πεθερες να με φροντισουν!!!

κοριτσια εβαλα το στηθοσκοπιο και ακουσα τις στροφες που κανει το παιδακι μου μεσα στην πισινα του!!!πιστεψτε με δεν ηταν το εντερο καμια σχεση!!!!εχει πλακα αμα εχετε πιεσομετρο καντε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κουκλίτσες!!!!!!

Ειρηνάκι να σου πω κάτι να παρηγορηθείς... εγώ έφυγα Σαβ/κο με τον αντρούλη και μόλις γύρισα τα είχα τσακώσει τα 500γρ!!! Σε ένα Σαβ/κο, όχι σε μια εβδομάδα!!! Ευτυχώς μόνο δύο κιλά έχω πάρει μέχρι τώρα, αλλά μόλις ξεφύγω λίγο.. ανεβαίνει για πλάκα η ζυγαριά!!

Ουφφφφ πείνασα τώρα και ο αντρούλης θα έρθει σε μισή ωρίτσα περίπου.. δεν μπορώ να περιμένω πάω να τσιμπήσω κανένα μπιφτεκάκι και καμία πατατούλα μέχρι να έρθει :P:P

ααα μήπως μπορεί καμία κοπέλα την Κυριακή να συναντηθούμε για καφεδάκι? Απογευματάκι καλύτερα, να μην πάμε μέσα στην ζέστη! Γιατί το άλλο Σαβ/κο δεν βλέπω να μαζευόμαστε. Τι λέτε?? :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
    • Συγχαρητήριααααααα!!!!!!! Μα πιο έγκυος πεθαίνεις!!!! Ποια χοριακη;;; Για υπέρηχο τη Δευτέρα στο γιατρό σου κατευθείαν🤣🤣🤣 Με το καλοοοοο
    • Ναι κορίτσι μου πάμε γερά με θετική ενέργεια 🤞🏼🤞🏼🤞🏼  Εσύ έχεις σταθερό κύκλο;;θύμησε μου λίγο.... παρακολουθείς ωορρηξία;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...