Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στον υπέρυχο φαίνεται η εγκυμοσυνη μετα τησυλληψη;


arkoudakia

Recommended Posts

Το γονιμοποιημένο ωαριο στον υπέρυχο ποσες μερες μετα τη σύλληψη φαίνεται? Πότε γίνεται η εμφύτευση στον πλακούντα? υπαρχουν καποια συμπτώματα? Μολις γίνει η εμφυτευση τοτε αυτό φαίνεται κατευθείαν στο υπέρυχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις στον υπερηχο το ειδαμε 1 εβδομαδα μετα την αναμενομενη περιοδο.δεν φαινεται πιο νωρις.και τοτε δηλαδη,το μονο που ειδαμε ηταν ο σακος και οτι ηταν ενδομητριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα΄χεις μπλέξει πολύ νομίζω...

Καταρχήν: για να δεις κάτι στον υπέρηχο πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 3 εβδομάδες από τη σύλληψη.

Η εμφύτευση γίνεται 5-7 μέρες μετά τη σύλληψη και όχι, δε φαίνεται στον υπέρηχο.

Το γονιμοποιημένο ωάριο εμφυτεύεται στη μήτρα και όχι στον πλακούντα. Ο πλακούντας δημιουργείται μετά την εμφύτευση.

Όσον αφορά τα συμπτώματα, σπάνια έχεις συμπτώματα από τόσο νωρίς. Συνήθως τα πρώτα συμπτώματα εμφανίζονται λίγο πριν ή λίγο μετά την καθυστέρηση. Αν εμφανιστούν κι αυτά - ούτε αυτό είναι σίγουρο...

Και το πιο σημαντικό: τα πιο συνηθισμένα συμπτώματα μοιάζουν με εκείνα της περιόδου!

Το πιο σημαντικό και τρανταχτό σύμπτωμα εγκυμοσύνης είναι η καθυστέρηση!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι πως και σε μενα οι εμετοι και οι ζαλαδες ξεκινησαν την 6η εβδομαδα περιπου.πιο πριν απολυτως τπτ.λες και θα μου ερχοταν περιοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είσαι έγκυος, με μια καθυστέρησης δεν είναι 100% σίγουρο ότι θα δείξει θετικό. Για παράδειγμα στο παρελθόν με 3 μέρες καθυστέρησης είχα αρνητικό τεστ - στις 5 έδειξε θετικό.

Σ'αυτήν την εγκυμοσύνη έκανα τεστ στις 4 μέρες καθυστέρησης και ήταν αχνό θετικό. Αν το'χα κάνει 1-2 μέρες νωρίτερα σίγουρα θα'χε δείξει αρνητικό...

Αν δεν υπάρχει λόγος βιασύνης (πχ κάποια αγωγή που πρέπει να ξεκινήσεις α΄ν είσαι έγκυος ή αν πρόκειται να κάνεις κάποια ακτινογραφία κλπ), τότε περίμενε λίγες μέρες ακόμα.

Αν πάλι βιάζεσαι να μάθεις οπωσδήποτε, τότε μη ρισκάρεις με τεστ, πήγαινε για χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω παρα πολυ.....βιαζομαι παρα πολυ γιατι θελω παρα πολυ να δειξει θετικο και να το ανακοινωσω παντου!!!αλλα θα περιμενω λιγεσ μερες ακομα για να δειξει ακριβες αποτελεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μενα μονο με χοριακη...πριν μεινω εγκυος,ειχα κανει 2 τεστ θετικα και τελικα αδιαθετησα την επομενη.μουφα τα τεστ.μην τα εμπιστευεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια, κι εγώ ακριβώς το ίδιο. Ένα χρόνο πριν, δύο θετικά τεστ και την επόμενη μέρα να η περίοδος. Το έχει η μοίρα μου, φαίνεται, κάθε καλοκαίρι και μία απογοήτευση.

Κατερίνα, και θετικό να είναι, θα σε συμβούλευα να μην το διαλαλήσεις παντού. Έτσι την πάτησα κι εγώ, και τώρα που το έχασα θα πρέπει να εξηγώ σε όλους τι έγινε (όσους ρωτάνε, γιατί τους υπόλοιπους τους έχω τελείως γραμμένους).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, μπορεί να είσαι έγκυος και το τεστ να βγει αρνητικό. Καλύτερα πήγαινε κατευθείαν για χοριακή, εγώ αυτό έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...