Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

magykal έγραψε:

ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΦΩΤΟ Η ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕΣΑ ΚΑΛΕ?

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΒΡΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΝΑΜΕ??

ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΟΚΚΙΝΙΣΤΟ ΜΕ ΠΙΛΑΦΙ.ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ.

να ποναμε γιατι;;απο τη γεννα ή την μητρα που επανερχεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΝΙΚΑ ΑΝ ΠΟΝΑΜΕ,

ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥΝ ΠΟΝΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ.

ΕΜΕΝΑ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ CHICO MOY ΤΗΝ ΕΔΩΣΑΝ.ΚΑΙΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΖΥΓΑΡΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΜΠΟΛΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΝΠΡΟΘΥΜΑ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ.

ΑΠΟ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΟΞΑΣΥ Ο ΘΕΟΣ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΑ ΤΗΛ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΞΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον σχετικο ειναι και αυτο!εγω δεν πονουσα,καποιες ενοχλησεις ειχα οταν επανερχοταν η μητρα,πονακια περιοδου,απο την γεννα τιποτα κανεναν πονο,απλα οταν πας τουαλεττα αισθανεσαι ποσο ανοιχτα ειναι απο κατω!!χαχαχα!αλλα και κεινο για λιγες μερουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΑΝΚS ΒΑΣΤΕΡΑΚΙ ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΥΠΝΙΑ ΛΟΓΩ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΠΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΣΕΩΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΛΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ 40ΙΣΩ ΝΑ ΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΡΑΜΟΛΙΜΕΝΤΟ ΑΛΛΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΗΚΑ ΤΩΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να σας γράψω από προχθές και... δεν σας προλαβαίνω! Μέχρι να διαβάσω τα προηγούμενα κάτι γίνεται, όταν επιστρέφω έχετε ήδη γράψει και άλλα και ουφ...

Τι όμορφες φωτογραφίες! Τι όμορφα μωράκια είναι αυτά :woohoo: Όλα είναι για ζούληγμα :silly:

Προχθές έκανα το επαναληπτικό doppler στο Λητώ και ο κυριούλης εκεί με καθησύχασε αρκετά. Το μωράκι το έβγαλε 3100 που είναι ακριβώς στο μέσο όρο (ο δικός μου γιατρός το έβγαζε πιο μικρούλι), δεν έχει εμπεδοθεί ακόμα (λόγω πισινάρας, κλασικά) και... έχουμε πολλά πολλά μαλλάκια (και καμία καούρα, άρα καούρες και μαλλιά μάλλον δεν έχουν άμεση σχέση που λέγαμε!). Τώρα περιμένουμε πότε ο νεαρός θέλει να κάνει την εμφάνισή του... Μετά πήγα για υπέρηχο νεφρών, ο οποίος έδειξε πολλάααααα πετραδάκια και άμμο να κατεβαίνουν (εξού και η ουρολοίμωξη). Το περίεργο είναι ότι δεν πονάω καθόλου σχεδόν :blink:

Σήμερα αρχίζω περπάτημα εντατικό B)

Λαμπρινή με το καλό αύριο, θα πάνε όλα καλά, μην ανησυχείς καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααααααα.......

που εισαστε ολες σημερα??????

Τweety μου θα πρεπει να κανει μαζι μου τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου για να τον αφησουνε....κ δεν ξερω αν θα προλαβω να κανω τα μαθηματα τα οποια ειναι στις 30 του μηνα μπορει να εχω γεννησει μεχρι τοτε αφου θα εχω ηδη μπει στον μηνα μου....

Rozi τι απιστευτο μωρο ειναι αυτο...ειναι κουκλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι φτου φτου φτου.....

κ εγω ξερω οτι μετα την γεννα θα εχουμε πονακια γιατι μου ειπαν επανερχονται ολα στην θεση τους... :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Fotini μου περυσι το καλοκαιρι που μειναμε μαζι με τον αντρα μου ειπε μια θεια του Γιωργου η οποια με παει με χιλια στην πεθερα μου αντε τις λεει τωρα που μεινανε μαζι τα παιδια να εισαι προετοιμασμενη οτι θα σου κανουνε εγγονακι κ λεει η πεθερα μου κ που ξερω εγω αν θα ειναι του γιου μου... :blink::blink::blink::blink::blink::blink::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

κ περιμενω πως κ πως να μου πεταξει κανενα ειναι κ του γιου μου το παιδι πανω στην πλακα που κανουμε καμια φορα για να τις πω μην εισαι τοσο σιγουρη... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: αμα μας δεις να μιλαμε θα νομιζεις οτι ειμαστε κολλητες τοσο θεατρο παιζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροζη να σου ζήσει!!!Τι τέλειο τυπάκι είναι αυτό!!Τι μαλλάκι μπόλικο που έχει και τη στάση παίρνει για ύπνο. Πασάς!!!!φτου φτου μη το ματιάσω :P:P

Ντοράκι δε νομίζω να γεννήσεις αμέσως.Ισως προλάβεις να κάνεις τα μαθήματα.αισιοδοξία πάνω απ΄ολα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορα γιατι να μην προλαβεις να κανεις μαθηματα;;;και γω νοσηλευτικα 34η εβδομαδα με συσπασεις και οπως βλεπεις ακομα εδω ειμαι!!!ειναι σογουρο πως για να ειναι στην γεννα ο αντρας σου πρεπει να παρακολουθησει και αυτος τα μαθηματα;;ο ξαδερφος μου ηταν με την γυναικα του στην γεννα και δεν ειχε παρακολουθησει κανενα μαθημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Ντορα γιατι να μην προλαβεις να κανεις μαθηματα;;;και γω νοσηλευτικα 34η εβδομαδα με συσπασεις και οπως βλεπεις ακομα εδω ειμαι!!!ειναι σογουρο πως για να ειναι στην γεννα ο αντρας σου πρεπει να παρακολουθησει και αυτος τα μαθηματα;;ο ξαδερφος μου ηταν με την γυναικα του στην γεννα και δεν ειχε παρακολουθησει κανενα μαθημα..

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

σε δημοσιο?????

απλα ανχονομαι γιατι οι συσπασεις δεν εχουν σταματησει ουτε με τους ορους ουτε τωρα με τα φαρμακα κ εχουν αρχισει να πονανε....βεβαια μπορει να μου την κανει κ να φαει μεσα ολο τον μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα !!!

Λαμπρινουλα τι καψονια ειναι αυτα?αντε με το καλο ν'αγκαλιασεις το κοριτσακικι σου!!!

Θεη μου ευχαριστω πολυυυ!!!δεν ητανο αντρας μου στο σπιτι για να με βοηθησει κ εγω επρεπε να παω για ψωνια κ την πατησα. :( ακομα ποναω λιγο οταν περπαταω αρκετη ωρα.θα περασει που θα παει?

Σταυρουλα μου ευχαριστω!!!ετσι αραζει συνεχεια η καραμελιτσα μου..πριν την ειχαμε στο ριλαξ κ αρχισε τη γκρινια μετα απο 10 λεπτα.την πηρα ατην αγκαλια μου κ ελιωσε σε δευτερολεπτα!αχ μανουλα,μανουλα! :lol::lol:

Κατερινακι(κυο) τι ανεξαρτητο κοριτσακι εχεις εσυ??εγω αν ειχα τη δυνατοτητα να φτιαξω δωματιο στην καραμελιτσα μου νομιζω πως αδικα θα το εφτιαχνα.ειναι τοσο κολλημενη πανω μου που το δωματιο θα ηταν απλα διακοσμητικο στοιχειο.. :blink:

Αννουλα μου :kiss::kiss: ευχαριστω πολυυυυυ!!το μππουμπουκακι μου ετα παιρνει τα γραμμαριακια της σταθερα. :kiss::kiss:

Φωτεινη μου ευχαριστουμε για τα φιλακια!της τα εδωσα. :kiss:

magykal ευχαριστω :kiss::kiss: οσο για τους πονους εγω πονουσα πολυ τις 3 πρωτες μερες κυριως οταν θηλαζα.πηρα γι αυτες τις μερες ντεπον κ μετα σταματησα αν κ πονουσα.βασικα τα ντεπον τα πηρα κ για τους πονους της μητρας αλλα κ για για τον πονο στις θηλες που μου τις ειχε πληγωσει η μπεμπα μου.βλακεια ειναι παντως η ιδεα του χαπιου.το ντεπον ειναι αερας γι'αυτο κ τα πηρα.η αδερφη μου,μου ειπε πως οσες περισσοτερες φορες εχεις γεννησει τοσο πιο πολυ αργει η μητρα να επανελθει κ κατα συνεπεια οι πονοι να διαρκουν πιο πολυ.η αδερφη μου γενναει το 4ο σε 1,5 μηνα κ σκεφτεται πολυ τους πονους που εχει να τραβηξει(θα γεννησει χωρις επισκληριδιο). :woohoo: :blink:

Ροζι μου πηγα να σου στειλω οδηγιες αλλα ειδα τον μπεμπουλη σου κ τα εσβησα!!!καλεεεεεεεεεε????????/φτου φτου!τι γλυκο αγορακι ειναι αυτο?????να σου ζησειιιι!!!παλικαρακι!!τι υπεροχες στασεις ειναι αυτες???

Κατερινοισουπιτσα μου τα νεα σας μνου ακουγονται πολυ ενθαρρυντικα!ολα βαινουν καλως!ευχομαι η ουρολοιμωξη να περασει οσο το δυνατον πιο γρηγορα κ να μην σε ταλαιπωρησει!

Ντορακι μου θα προλαβεις λε!!ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!αρκει να ξεκουραζεσαι.μην κανεις τπτ στο σπιτι..καλα τι συστηματα απαισια ειναι αυτα στην ελλαδα??ειναι δυνατον να ειναι κ οι 2 μεσα στις ασκησεις για να μπορεσει στον τοκετο να παρευρεθει ο αντρας?ουφ!πιεζομαι κ μονο που το σκεφτομαι!δεν ερχεσαι ρε κοριτσι να γεννησεις εδω???ειναι πολυ πιο απλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου μην μου βαζεις ιδεες...ειμαστε που ειμαστε σε πολυ σοβαρη σκεψη να γινουμε γειτονακια μην με μπριζονεις κ με δεις μπροστα σου... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Αναστασια μου μην μου βαζεις ιδεες...ειμαστε που ειμαστε σε πολυ σοβαρη σκεψη να γινουμε γειτονακια μην με μπριζονεις κ με δεις μπροστα σου... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

μα δεν εχεις καταλαβει τον απωτερο σκοπο μου???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τωρα πια...εχω κατσει απο τις 10-00..και βλεπω ειχε κολλησει ιο το PC!!απο κεινη την ωρα εχει κανει καταληψη ο Ηλιας για να το φτιαξει κι εγω πιαστηκα με τις δουλειες!!! !!!..σκουπισα,σφουγγαρισα,ξεσκονισα,εφτιαξα και μακαρονακια..κατι λεπτομερειες!!..σημερα ευτυχως δεν εχει ζεστη..φυσαει αρκετα!Τωρα εφυγε για βαρδια..και εμεινα μονη..(επιτελους)

Σημερα ή αυριο θα ερθει η κορουλα με τη μανουλα μου!! ;);)

παω να διαβασω κανενα νεο..

το μονο που προλαβα ηταν η Λαμπρινουλα ..πρωι πρωι..πηγε γιατρο ..ΑΛΛΑΑ..ακυρο?false alarm??? :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρόζηηηη, χαχαχχα, τέλειος είναι :woohoo: Κούκλος! Να σου ζήσει και πάλι, να τον χαίρεστε!

Ρε κορίτσια, εγώ πώς νόμιζα ως σήμερα ότι τα περισσότερα μωρά γεννιούνται φαλακρά; Τα δικά μας τουλάχιστον είναι όλα μαλλιαρά!

Σουπίτσα, κι ο μικρός σου το ίδιο ε; Ναι, όντως αυτό με τις καούρες είναι αστικός μύθος... Μια χαρά πάντως και το βάρος και όλα! Πάλι καλά που δεν πονάς! Σου έδωσαν κάτι να παίρνεις ή μετά;

Ντόρα, μη σε αγχώνει αυτό με τα μαθήματα. Το ότι μπαίνεις στο μήνα σου δε συνεπάγεται ότι γεννάς άμεσα, παρά τις συσπάσεις :P Έχουμε αρκετά παραδείγματα ;)

an-n έγραψε:

Κατερινακι(κυο) τι ανεξαρτητο κοριτσακι εχεις εσυ??εγω αν ειχα τη δυνατοτητα να φτιαξω δωματιο στην καραμελιτσα μου νομιζω πως αδικα θα το εφτιαχνα.ειναι τοσο κολλημενη πανω μου που το δωματιο θα ηταν απλα διακοσμητικο στοιχειο.. :blink:

Βρήκες κι εσύ μέρα να το πεις... Με το που την αφήνω κλαίει :unsure: Δε νομίζω πάντως να έχει άμεση σχέση. Κάποια παιδάκια δυσκολεύονται να πάνε στο δωμάτιό τους, αλλά παραείναι νωρίς για να έχουμε τέτοιο θέμα.

Κατερινάκι, καλώς να τις δεχτείς! Δε θα κάνεις κανένα μπανάκι στην πισινούλα; Παρακουράστηκες ρε καλό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ λετε ολες οτι ησυχαζουν μονο στην αγκαλιτσα σας και εχω αρχισει να προβληματιζομαι ποιο θα πρωτοπαιρνω :P

ο αντρας μου τελικα δεν θα το κλεισει καθολου το συνεργειο γιατι εχει δουλεια :dry: και θα εχω συν εχεια τις γιαγιαδες να μου κανουν crash test....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

an-n έγραψε:

Βρήκες κι εσύ μέρα να το πεις... Με το που την αφήνω κλαίει :unsure: Δε νομίζω πάντως να έχει άμεση σχέση. Κάποια παιδάκια δυσκολεύονται να πάνε στο δωμάτιό τους, αλλά παραείναι νωρίς για να έχουμε τέτοιο θέμα.

[/quote:1x8u5a4l]

ωχ σας ματιασα?? :blush::blink::huh::unsure: ζητω ταπεινα συγγνωμη!

οντως ειναι πολυ μικρακια για ν'ανησυχουμε για κατι τετοιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

αχ λετε ολες οτι ησυχαζουν μονο στην αγκαλιτσα σας και εχω αρχισει να προβληματιζομαι ποιο θα πρωτοπαιρνω :P

ο αντρας μου τελικα δεν θα το κλεισει καθολου το συνεργειο γιατι εχει δουλεια :dry: και θα εχω συν εχεια τις γιαγιαδες να μου κανουν crash test....

Βασιλικη μου ... :ohmy::ohmy::ohmy: ελπιζω να ειναι ησυχουλια τα νινακια σου!αλλιως εσυ το ενα στην αγκαλια το αλλο η μανουλα σου κ η πεθερα θα ζεσταινει το γαλα.εκτος κ αν θηλαζεις.τοτε μαμα κ πεθερα θα αναλαβουν δουλειες σπιτιου κ μαμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...